Successen voor De Peeldancers op NK 1 Venrayse judoka's in de prijzen Thijs en Marijn vierde op NK jeugdbridge Jeugdbowlers Limburgs kampioen k 5000 euro voor Zenit Jeugdtoneel in Maashees Giften voor weeshuis in Kenia PEEL EN MAAS Afgelopen weekend zijn bij de Nederlandse kampioenschappen in Odiliapeel diverse prijzen door dansvereniging De Peeldancers in Ysselsteyn behaald. Kimberley Xhofleer werd tweede in de sportklasse junioren, Marleen Alders tweede in de sportklasse jeugd en Loes Poels vierde in de sportklasse jeugd. Ook de garde dansgroep Dancing Stars behaalde een derde plaats in de hoofdklas se. Allen zijn door deze fantasti sche prestaties gekwalificeerd voor de Europese kampioen schappen die dit jaar worden gehouden op 29 en 30 april in Belgie. Ook werd er een voortref felijk resultaat behaald door dans groep de Silver Stars die eerste werd in de vrije klasse. De wedstrijdjudoka's van Judo Vereniging Venray waren op drie verschillende toernooien actief en hebben goede resultaten geboekt. Allereerst was er het toernooi in de Duitse plaats Hachenburg. Met slechts vijf judoka's maakten ze de verre reis omdat de meeste de dag daarna waren ingeschreven voor toernooien in Sittard en Sint Michielsgestel. Bij de meisjes -22 kilo reikte Celeste Pijnenborg tot aan de finale waarin ze helaas verloor en met een tweede prijs genoegen moest nemen. Bij de jongens -31 kilo kwamen Yasser Bouyousfi en Nic Goumans voor de Venrayse vereniging uit. Yasser Bouvousfi verloor in de voorwed- strijden en Nic Goumans plaatste zich net niet voor de finale waar door voor hem een derde prijs nog het maximaal haalbare was. In de gewichtsklasse -46 kilo bij de jongens was het een Venrayse finale. Tim Philipsen en Daniël Pijnenborg presteerden goed en plaatsten zich beiden voor de fina le. In een spannend gevecht waar in Daniël Pijnenborg tot kort voor het einde van de wedstrijd op punten voorstond, was het toch Tim Philipsen die op het laatste moment de eindoverwinning greep. Verder heeft het merendeel van de wedstrijdjudoka's deelgeno men aan een toernooi in Sittard. Alle deelnemers behaalden een plaats op het podium. Uitslagen: le prijs Daan Kaptein, le prijs Teuntje Altunyuva, le prijs Jelle van Aquoy, le prijs Goof Classens, le prijs Jari van Meijel, le prijs Luc van Bommel, le prijs Niels Kaptein, le prijs Bas Philipsen, le prijs Nic Goumans, le prijs Martijn Janssen, 2e prijs Rolaan Mohamed, 2e prijs Niels Coopmans, 2e prijs Rick Philipsen, 3e prijs Niels Janssen, 3e prijs Iris de Beer, 3e prijs Myrthe Detiger, 3e prijs Roger Claessens, 3e prijs Nout de Bree. Verder hebben enkele oudere judoka's deelgenomen aan het toernooi van Judo Club Berlicum in Sint Michielsgestel. Bij de meis jes -52 kilo behaalde Djoeke Bouwmans op dit sterk bezette toernooi een tweede plaats. Tim Philipsen reikte in een groot deel nemersveld tot een verdienstelij ke vierde plaats. Op zondag 9 april komt het jongens jeugdteam uit in de finale jeugd judo compe titie Limburg.Door de goede pres taties behoort het team in deze klasse waarin in totaal 22 teams uit geheel Limburg aan deelne men tot de favorieten voor de eindzege. De wedstrijden zijn in sporthal De Hamar in Belfeld. De aanvang is 10.00 uur. In Utrecht zijn de Nederlandse kampioenschappen jeugdbridge gespeeld in de drie jeugdklassen die de Nederlandse Bridge Bond hanteert: pupillen twaalf tot en met vijftien jaar, aspiranten van zestien tot en met twintig jaar en de junioren tot 25 jaar. Na twee jaar minibridge te hebben gespeeld en bij de toernooien in die klasse ook heel mooi te heb ben gepresteerd, gingen Thijs Barten (10 jaar) en Marijn te Poel (13) nu voor het echte werk in de pupillenklasse. De NK was pas hun derde toernooi waarbij ze het biedsysteem gebruiken dat ook bij volwassen bridgespelers wordt gebruikt. Het toernooi was opge deeld in twee zittingen van vijf rondes, de jonge heren gingen sterk van start wat resulteerde in zestig procent in de ochtend, een voorlopige tweede plaats. Omdat ze 's middags ook nog wat sterke re tegenstanders bij zich aan tafel kregen die al wat meer ervaring hadden konden ze deze mooie plaats niet helemaal vasthouden. De score in de middagzitting van bijna 48 procent leverde een eind resultaat op van ruim 53 procent, goed voor de vierde plaats. Net buiten de medailles maar wel een aardigheid van de prijzentafel. Een hele knappe prestatie van dit jonge paar dat wekelijks op de woensdagavond oefent in de jeugdgroep van bridgeclub Doublet. Te Poel gaf aan dat hij nu na drie toernooien de overstap van minibridge naar bieden echt kan waarderen, het spelen wordt nog leuker en spannender, het gaat van een spel nu over in denk- snort. De veeleehoorde reael dat een down goed bridge is hebben ze op zondag aan den lijve onder vonden, hun tegenstander werd uit het bieden gehouden met een drie harten contract, dat ondanks de twee down een top van hon derd procent opleverde. In de aspirantenklasse speelde de zes tienjarige Rens Philipsen een tweedaags toernooi met zijn vaste partner Vincent Broersen uit Alkmaar. In november werd dit paar samen met Ernst Wackwitz en Rik Verbeek Nederlands kam pioen aspiranten in het NK Viertallen, wat hun een plaats opleverde in het Channel Trophy team, voor een toernooi tegen België, Engeland en Frankrijk. Dit weekend werd het parenkam pioenschap gespeeld; de stand na de eerste dag was een gedeelde vierde /vijfde plaats met de gerou tineerde tweeling Sigrid en Jamilla Spangenberg uit Utrecht. De tweede dag hadden deze dames een monsterscore van over de zeventig procent in de och tendzitting, en ze konden hun opwaartse mars vasthouden tot het einde van de dag. Ze beland den welverdiend op de eerste plaats, Ernst Wackwitz en Rik Verbeek werden tweede en de Venrayse Rens Philipsen met Vincent Broersen eindigden derde. Dit resultaat bleek vol doende om zich te kwalificeren voor het WK tot en met 25 jaar deze zomer in Slowakije. Wie meer informatie wenst over mini- en jeugdbridge op school of over de woensdagclub dan kan contact opnemen via ioanhinssen@freeler.nl De jeugdbowlers van Venray 2 hebben op de laatste speeldag in Sittard beslag gelegd op het kam pioenschap van de Jeugd Trio League Limburg door het maxima le aantal van negen punten te behalen, waardoor de minimale voorsprong van slechts 0,5 pun ten naaste concurrent Sittard, dat eveneens alle wedstrijden won, behouden bleef. De Sittardenaren waren er op eigen banen fel op gebrand de titel in eigen huis in de wacht te slepen en daarvoor werd er alles uit de kast gehaald. Supergemotiveerd werd aan de klus begonnen en het lukte alle wedstrijden te winnen, maar dat lukte ook de verrassende koplo per Venray 2, al kostte dat wat meer moeite, vooral in hun match tegen Venray 3- In de eerste wed strijd tegen Heerlen 1 was er geen vuiltje aan de lucht en werd de tegenstander overtuigend aan de kant gezet: 3 - 0, mede door een 210-game van Eric Minten. Venray 3 was de opponent in de tweede match. Hoewel er goed gespeeld, bleven de youngsters onbevangen strijden voor wat ze waard waren en dat was niet weinig. Met een uitstekende score van 500 moest Venray 3 in de eerste game welis waar 47 pins inleveren. In de tweede game werd een split in het laatste frame van één van de "3-spelers" fataal (444-474), waar door titelpretendent Venray 2 als nog de wedstrijd met 3 - 0 naar zich toe wist te trekken, maar kon Venray 3 met opgeheven hoofden het strijdperk verlaten. De laatste hobbel, dat Venray 2 nog moest nemen, wat het nog puntloze Maastricht 2 en dat was voor de gemotiveerde Venray 2-ploeg vol doende om zichzelf het kam pioenschap te schenken, omdat Sittard alleen gebaat was bij punt verlies en nu dit niet gebeurde, gingen de Venray 2-spelers als kampioenen op de schouders. Uitblinker aan Venray 2-zijde was Eric Minten met de hoogste game (247) van de dag en 183,25 gemiddeld. Venray 1 en Maastricht 1, beiden nog kam pioenskandidaat in de wachtka mer, troffen elkaar in de eerste wedstrijd. Er ging weliswaar veel dreiging uit van de hoofdstedelin gen door dubbele strikes, maar Venray 1 kon dit goed pareren door het betere sparewerk. En hoewel de laatste game moeizaam ging, was er toch 3 - 0 winst voor de onzen. In de tweede wedstrijd de kraker tegen aartsrivaal Sittard. In de eerste game leidde Venray 1 vanaf de eerste tot het laatste frame, totdat Sittard met een tur key en een dubbele strike alsnog toesloeg en met twee pins ver schil de winst pakte: 575 - 577, ondanks een 207 van Bram Snellen. Dit was zuur, maar er kwam nog een tweede game. Zelden zal Venray 1 zo overtui gend hebben verloren als tegen de nu ontketende Sittardenaren: 520 - 684 (met 245 van Glenn Zillekens en Roy van Geertruy (247), waardoor Venray 1 een 0 - 3 verlies moest incasseren en de titelaspiraties in de ijskast kon zet ten. Glenn Zillekens scoorde van daag 218 gemiddeld en werd vori ge week ook Nederlands kampioen bij de singles. Hij ver trekt donderdag a.s. met het Nederlands Jeugdteam, dat in Denemarken aan het EK zal deel nemen. In de laatste wedstrijd tegen Heerlen 2 werden de rug gen nog eens gerecht, maar ook deze mannen hadden blijkbaar het heilige vuur: 563 - 579 verlies, ondank de 214 van Antoon Camps, die echter teniet werd gedaan door een PR van 231 en een 208 van twee Heerlenaren. Antoon Camps trok met 211 opnieuw de kar en met een uiter ste krachtsinspanning werd de wedstrijd nog met 2 - 1 winnend afgesloten. Paula Jansen met een gemiddelde van 184,80 de beste speelster. Venray 3 begon met een makkie door Maastricht 2 overtuigend met 3 - 0 te kloppen, door o.a. een 191 game van Dennis Voesten. Na het beladen duel tegen Venray 2 met een fraaie 181-er van Chris de Mulder, volgde de laatste wedstrijd tegen Heerlen 1. Opnieuw prima spe lend werd de eerste eerste game nipt met 470 - 475 verloren. In de tweede game zakte het niveau aan beide zijden, maar de Heerlenaren hadden opnieuw met 422 - 438 de langste adem, waardoor Venray 3 tegen 0 - 3 verlies aanliep. Toch kunnen deze spelers met vertrou wen de toekomst tegemoet zien, want ze hebben een uitstekende wedstrijdmentaliteit en boekten behoorlijke vooruitgang. Het teamgemiddelde van ruim 155 spreekt boekdelen. Dennis Voesten (165 gemid deld) en Kevin Litjens (161,33) waren de beste spelers. In de eindstand werd Venray 2 kampioen met 51,5 punten, gevolgd door Sittard (51), Venray 1 (44,5), Maastricht 1 (42,5) en Venray 3 (25,5). Venray 2 mag nu op 13 mei de landelijke finale spe len. Het kampioensteam bestaat uit Stef Billekens, Patricia Camps, Jelle Creemers, Lisa Jansen en Eric Minten en staat onder leiding van trainer/coach Wim Minten. De Harrie Claessens-League wordt vanwege de uitwisseling Venray - Engeland niet op zaterdag, maar op vrijdag van 17.00 tot 19.00 uur gespeeld. Bridgedrive Op Koninginnedag, 29 april, houdt de Niet-Rokers Bridgeclub (NRBC) Venray in samenwerking met het Oranje-comité Venray een bridgedrive in de Witte Hoeve, Gasstraat 5 in Venray. Aanvang: 19-30 uur; zaal open vanaf 19.00 uur. Aanmelding uiterlijk tot en met vrijdag 21 april via secretaris NRBC, Jac Meeusen, tel.: 0478-585328, e-mail: tisja.venray@wolmail.nl. Het inschrijfgeld bedraagt zeven euro per paar. BC Klavertje Vier In geel waren de winnaars Miny en Wiel Verhoeven met 58.33 procent. Tweede waren Yorgo Canli en Frank Cornelissen met 57.08 procent. Derde met 55.42 procent waren Frieda en Tom Kalkman. In groen waren Arnoud Bruijns en Gerard Dusee de beste met 64.86 procent, gevolgd door Leny Spekhorst en Lei Vissers met 62.67 procent. De derde plek ging naar Francien Haeghens en Truus Kok met 58.40 procent. BC 2002RV In BC 2002 RV heeft de vierde zitting van de derde clubcompeti tie plaatsgevonden. De winnaars in de gele lijn was het bridgepaar Frans Mertens en Nellie Taxs met 61,11 procent. De tweede plaats was voor de dames Annie Clermonts en Mia Koopman met 56,60 procent terwijl Clazien Baak en Annie van den Munckhof de derde plaats bekleedden met 54,51 procent. In de rode lijn waren de winnaars Annemie Vossen en Doortje van Melick met 64,06 procent. De tweede plaats was voor Bèr Poels en Maria Vloet met 62,50 procent en derde waren deze keer Piet van Aar en Sef Raedts met 56,77 procent. Op 6 april is alweer de voorlaatste zit ting van de derde clubcompetitie en 13 april volgt de paasdrive. NRBC Venray De vierde avond van het laatste competitieblok werd gespeeld in vier lijnen met respectievelijk 12, 13, 14 en 12 paren. In de A-lijn waren Truus Bollen en Piet Vos de beste met 68,33 procent. Tweede waren Jacqueline en Jan van der Slik met 57,08 procent, gevolgd door Mirjam Voermans en Frans van Lieshout met 54,58 procent. In de B-lijn waren Diny en Teun Heetkamp de winnaars met 63,40 procent. Tiny en Jac Meeusen waren tweede met 56,17 procent en de derde plaats was voor Martin Janssen en Ber Poels met 53,08 procent. In de C- lijn scoorden Margriet Mater en Charlotte Olislagers 59,03 pro cent en werden daarmee eerste. Annet Timmer en George van Ham waren tweede met 56,60 procent. Derde waren Herma Darmstadt en Adri de Klerk met 55,90 procent. In de D-lijn tenslot te bezetten Ilona Orosz en Wim Schoonhoven de eerste plaats met 58,08 procent, gevolgd door Huub Camps en Jos Linders met 54,17 procent. De derde plaats was voor Ger Janssen en Mien Pijpers met 53,50 procent. BC Doublet Voor de derde maal werden Ingrid de Vocht en Annie van de Munckhof eerste in hun lijn. Hun score was 66.88 procent. Het komt niet vaak voor dat een paar driemaal achtereen de hoogste score weet te veroveren. Tweede waren Frans Hendriks met Henk Penninx en derde Lilian Linders met Mariet Vollenberg. In de gele lijn waren het de sfeerproevers en buiten mededingen spelende Margriet Poels en Maya van der Wee die met de hoogste eer gin gen strijken. Ze behaalden 69-79 procent en werden gevolgd door Corrie en Hans Visscher. De derde plaats was voor Mia van 't Reve en Joep Vaessen. BC Venray Een volle bak afgelopen don derdag. Zowel in de gele als in de rode lijn moest er met meerdere tafels samen gespeeld worden. Ria Liebrand en Mientje Wester wisten de handen op elkaar te krijgen voor hun eerste plaats in de gele groep. Zij werden gevolgd door Doke Verheijen met Ton van Jaarsveld en Agnes Bloemen met Jan Simons. In de rode groep waren de dames Willemien Cunnen en Jeanne Hoogeveen met ruim 65 procent te sterk voor iedereen. Zij werden gevolgd door Klazien Baak met Henk Merkx en Annie Boekholt met Herbert Janssen. In de groene lijn was er een gedeelde eerste plaats voor Miets Bisscheroux met Hilde Kooien en zeer verrassend Geertje v.d. Brink met Margriet Mater. De derde plaats in deze groep was voor Bella Huisman en Adri de Klerk. BC Common Sense De uitslag van de eerste avond van de clubkampioenschappen. In geel op de eerste plaats met 64,06 Tiny Schaminee en Frans Oudenhoven, op de tweede plaats met 63,54 Annelies Rooyakkers en Martien Verheijen en op de derde plaats Hans Koopman en Jan Lagarde met 54,69 In rood op de eerste plaats met 65,63 Ali Overbeek en Thea Peters, op de tweede plaats met 56,77 Truus van de Heuvel en Miet Hesen, en op de derde plaats met 55,21 Zus van Meijel en Ilse Tummers. BC Harten Drie De laatste zitting om het club kampioenschap is gespeeld. De TC zal alles nog eens goed nareke nen en volgende week is dan bekend wie er promoveert en wie er helaas moet degraderen. De hoogste zaalscore werd behaald door Annie v.d. Munckhof en Jan Simons met 61.67 procent. In geel waren Annie v.d. Munckhof en Jan Simons de winnaars met 61.67 procent, gevolgd door Theo Jakobs en Henk Penninx met 58.33 procent. Derde waren Luus van Son en Wim van Son met 56.67 procent. In rood waren Jacqueline en Jan v.d.Slik de beste met 59-03 procent. Jos van Soest en Wim Vervuurt bezetten de tweede plaats met 57.99 procent. De derde plek ging naar Francien Haegens en Truus v.d. Kempen met 57.29 procent. Volgende week wordt de paasdrive Cadeau Van Haren Autobedrijven Geen cadeaus, geen bloemen. Maar een gift ten behoeve van Hospice Zenit. Dat was de bood schap die Norbert van Haren van het gelijknamige autobedrijf aan zijn relaties meegaf bij gelegen heid van de officiële opening van de nieuwe vestiging op Keizersveld. Aan die boodschap werd massaal gehoor gegeven. Alle relaties brachten, samen met een eigen bijdrage van Van Haren, 5000 euro bij elkaar. Maandag werd dit bedrag overhandigd aan Wilma Manders, penningmeester van de Hospice Zenit. Manders toonde zich verheugd met dit bedrag. Woensdag werden de eerste twee gasten ontvangen in het hos pice, dat daarmee nu operationeel is geworden. In totaal kan het hospice zes terminale gasten ont vangen. Paasknutselen Activiteitenvereniging Brukske Aktief houdt op zaterdag 8 april een knutselmiddag in wijkge- bouw De Kiosk in Venray. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur, staat in het teken van Pasen en is bestemd voor kinderen uit 't Brukske in de leeftijd van vier tot acht jaar. Waterpoloërs Spio missen beleving De Vennen-Spio 13-7 In Dongen speelden de water- poloheren van Spio zaterdag avond tegen De Vennen 1. Al eer der dit seizoen was de nummer vier in derde klasse bond al eens sterker dan Spio, zaterdagavond was dit ook het geval. In het duel met twee aanvallende teams en veel doelpunten was De Vennnen de betere ploeg: 13-7. Beide teams begonnen vanaf het begin van de wedstrijd met zeer aanval lend spel. De aanvallen van Spio en De Vennen wisselde elkaar in hoog tempo af. Dit resulteerde veel doelpunten, in de eerste periode werd er acht keer ges coord. Het publiek kon zich opmaken voor een wedstrijd met vele kansen en vele doelpunten. Helaas scoorde Spio deze periode drie keer en De Vennnen vijf maal, periodestand 5-3- In de tweede periode kregen de heren uit Venray het moeilijk. Het moest zich noodgedwongen in de verde diging laten afzakken om de snel le spelers van De Vennen tijdig op te vangen. Hierdoor onstonden mooie duels op de midvoorposi- tie, die vaak in het voordeel van de Vennen werden gewonnen. Spio miste deze periode duidelijk de beleving in het waterpolospel, duels werden te makkelijk verlo ren. De Dongense midvoor profi teerde hiervan door deze periode drie maal vanuit de midvoorposi- tie te scoren. Spio scoorde nog wel twee keer uit man-meer situ aties, maar kon niet voorkomen dat ze met 9-5 achterstand de tweede periode afsloten. In de derde en vierde periode van de wedstijd hervond Spio zich, maar De Vennen was al te ver uitgelo pen. De heren uit Venray begon nen de duels weer te winnen en begonnen weer gevaarlijk te wor den. De Vennen bleef echter de betere ploeg. Waar Spio een aan tal opgelegde kansen miste gin gen de Dongenaren zorgvuldiger om met hun kansen. Zowel in derde als de vierde periode liepen ze nog iets verder uit, eindstand: 13-7 Komende zaterdag om 21.00 uur speelt Spio in zwembad de Sprank tegen Nayade Classic uit Eindhoven. Spio wist eerder dit seizoen te winnen van Nayade Classic, om dit te herhalen zal Spio geconcentreerd en met veel beleving moeten waterpoloën. Bridgesoos De Kemphaan Uitslag van de vijfde clubkam pioenschap. In oranje op de eer ste plaats met 62,08% Jeanne Korsmit en Jac. Huijs, op de twee de plaats met 58,33% Henny Alkemade en Gert Claessens en op de derde plaats met 57,50% Nelly Bexkens en Leny Spekhorst. In rood op de eerste plaats met 61,50% Diny Steegs en Huub Linders, op de tweede plaats met 57,92% Wies Burg en Fonny Kousemaker en op de derde plaats Annie Arts en Riet Dobbe met 55,42%. In groen op de eerste plaats met 65,67% Jo de Backer en Toon van Vegchel, op de tweede plaats met 60,42% Maria Vloet en Dorry Driessen en op de gedeel de derde plaats met 51,67% twee paren en wel Lot Beijersbergen en Mia van de Munckhof en Zus Kooien met Vireine Pon. Jeugdtoneelvereniging Maashees-Holthees speelt op zaterdag 8 vanaf 19.00 uur en zon dag 9 april vanaf 15.00 uur de musical Kapsones schuit vaart uit! Deze spannende en grappige musical is geschikt voor jong en oud. Het stuk handelt over een groep piraten die op een dag ont dekken dat hun schatkist leeg is. Ze verzinnen een plan om weer aan geld te komen. Een plan dat wel bijna moet mislukken. De musical staat onder leiding van Jennifer Denissen en Pieternel Welles. Een kaartje is verkrijgbaar aan de kassa. Toen Martijn Nuijten (22) begin maart als vrijwilliger namens het CRC, het Child Rescue Centre, op het vlieg tuig richting Nairobi in Kenia stapte, kwam een langgekoes terde wens van de Veulenaar uit. Met het helpen in een weeshuis in het nabij Nairobi gelegen plaatsje Thika kon hij daadwerkelijk iets betekenen voor de mensen in Afrika. Het weeshuis in Thika bestaat uit twee gebouwen: een klein gebouw met drie hokken voor de vrijwilligers die er werken en het zogenaamde hoofdgebouw met een keukentje, een slaapkamer voor de meisjes en een voor de jongens en twee slaapkamers voor de vrijwilligers. Verder is er een badkamer en een toilet. De voorzieningen zijn er gebrekkig en men is uit nood geboren inmiddels begonnen met de Inschrijving peuters In de peuterspeelzaal aan de Valkenkampstraat in Oostrum vindt op zaterdag 8 april van 9-30 tot 10.30 uur de inschrijving van peuters plaats. Uitsluitend kinde ren die tussen 1 juli 2004 en 1 juli 2005 geboren zijn, kunnen deze morgen worden ingeschreven. Na indeling van de Oostrumse peu ters worden de open plaatsen in de groepen ingevuld door peuters van buiten Oostrum. Het inschrijf geld dient direct bij de inschrij ving betaald te worden. Om de ouderbijdrage vast te kunnen stel len, dient men jaaropgave(n) over 2004 aan de penningmeester ter inzage overleggen. Het gaat hier bij om het gezamenlijk inkomen. Indien men dit niet wil, wordt men automatisch in de hoogste tariefgroep geplaatst. De peuter kan vanaf zijn tweede verjaardag terecht op de peuterspeelzaal. InVENtief InVENtief houdt op donderdag 6 april een openbare ledenverga dering in zaal Thielen in Venray. Aanvang 19-30 uur. Tijdens de vergadering wordt teruggeblikt op de campagne en de gemeente raadsverkiezingen in maart. Maar er wordt ook vooruit gekeken, waarbij de komende raadsperio de, de opstelling van inVENtief hierin en nieuw te ontwikkelen activiteiten de aandacht krijgen. Om een goed inzicht te krijgen in de gemeentelijke bestuursorgani satie geeft raadsgriffier Van Eekeren een voordracht over het functioneren van het bestuur van de gemeente Venray. Punten die hierbij aan de orde komen zijn, burgemeester, college, coalitie, gemeenteraad, commissies en dualisme. bouw van een nieuw weeshuis. Maar omdat dat niet erg vlot, wil Nuijten uw hulp inroepen. Vanuit Thika laat hij het thuisfront delen in zijn ervaringen. Zo beschrijft hij het bouwproces van het nieu we weeshuis als volgt: "Het werk is zwaar. In de bran dende zon sjouwen met rotsblok ken van 2 tot 30 kilo...eerst wor den de muren ongeveer 70 cm. opgemetseld op iets wat op een fundering lijkt. Deze vakken wor den volgestapeld met de rotsblok ken, die vervolgens weer kapot geslagen worden en dan wordt er cement tussen gegoten. Gemiddeld werken er zo'n 10 vrij willigers aan het nieuwbouwpro ject. Telkens als het geld op is, wordt de bouw noodgedwongen stilgelegd. Onlangs was er weer wat geld en hebben we de bouw kunnen hervatten. Over een afstand van 350 meter is waterlei ding aangelegd, zodat er nu stro mend water in het nieuwe wees huis is Met slechts 1000 euro kan de vloer gestort worden. Voor Keniaanse begrippen is dit een kapitaal. Inmiddels heb ik 500 euro ontvangen van familie en vrienden en een andere vrijwillig ster heeft 400 euro gestort gekre gen, dus we kunnen waarschijn lijk snel beginnen met het storten van de vloer. Daarna het metsel werk en vervolgens beetje bij beetje het nieuwe weeshuis bou wen." In de korte tijd dat Nuijten nu in Kenia werkt heeft hij zich tot doel gesteld het nieuwe wees huis in Thika te realiseren. Hij roept familie, vrienden, kennissen en andere sympathisanten op iets over te maken op bankrekening nummer 1281.20.185 ten name van M. Nuijten onder vermelding van Weeshuis Thika. Elke gift is welkom. Wat voor onze begrip pen niet veel is, is in Kenia een kapitaal. Voor meer informatie - ook over de vorderingen van de bouw van het nieuwe weeshuis - kan men terecht op www.crcke- nya.org. Men kan Nuijten ook rechtstreeks mailen via Martijn_Veulen@yahoo.com. Teken- en schildercursus Een avond in de week kan men in Vierlingsbeek creatief en kunst zinnig bezig zijn met leren teke nen en schilderen. Men leert waar op te letten bij het opzetten van een schilderij en wat vlakverdeling, lichtval/scha duw en perspectief is. Verder komt de techniek en het ontdekken van materialen aan de orde. Voor meer informatie kan men contact opnemen met mevrouw M. Hendriks via tel. (0485)384414. Donderdag 6 april 2006 - Pagina 27

Peel en Maas | 2006 | | pagina 27