Menwedstrijden van start in Horst PC en LR St. Jan Wielerronde in Ysselsteyn Viertal Nobel wint finale Ons Genoegen wint Venray Cup Beste Limburger in Hel van het Mergelland 1 Jumpers '76 ongeslagen kampioen Midgetgolfbaan Buitenlust dicht iEES9/ n» V ■it PEEL EN MAAS DC De Piëlhaas Norbert Poels niet tevreden Ui A Z S JBC Venray 80 Mudhunters TV Venray Midgetgolfclub Jachtlust Donderdag 6 april 2006 - Pagina 25 De Organisatie Nationale Samengestelde Menwedstrijden houdt op het ruiterterrein bij de Kasteelse Bossen in Horst op zaterdag 8 en zondag 9 april de openingswedstrijden van het nieuwe menwedstrijdenseizoen voor enkel-, twee- en vierspan nen. De belangstelling onder de men ners is zo groot dat het aantal van negentig deelnemers bereikt is, waar onder maar liefst drie wereldkam pioenen. Een nog groter aantal inschrijvingen is onmogelijk te reali seren omdat er niet nog vroeger gestart kan worden en daardoor de laatste rijders ver na 17.00 uur zou den finishen Vorig jaar trokken de wedstrijden verdeeld over twee dagen maar liefst ruim 10000 toe- schouwers.Tijdens de tweedaagse menwedstrijden zullen enkelspan nen, tweespannen, tandems en vier spannen aan de start verschijnen. Goed voor zo'n negentig menners, tweehonderd paarden en een 76 tal pony's. De wedstrijd bestaat uit drie onderdelen: de dressuur, de vaardig- heidsproef en de marathon. Plaats van handeling is het evenemententerrein in en rondom De Kasteelse Bossen aan de A73 tussen Venlo en Venray (afslag nr. 10 Horst Noord). De dres- suurproeven vinden plaats op zater dag 8 april van 8.30 tot 15.30 uur. Op dezelfde dag vindt ook de vaardig- heidsproef plaats van 11.00 tot 16.00 uur. Het meest spectaculaire onder deel, de marathon van c.a. zestien kilometer, wordt gereden op zondag 9 april vanaf 9.30 uur tot 17.00 uur. Het parcours voor de marathon loopt voor het grootste deel rondom en door de Kasteelse Bossen. Alle hinder nissen zijn gebouwd op het evene mententerrein van de Kasteelse Bos sen. De sensationele waterbak is evenals de overige hindernissen ver nieuwd en verfraaid. Het vergt werke lijk millimeterwerk van de menner om paarden en rijtuig zonder straf- punten over de streep te brengen. Ervaring heeft geleerd dat er op zondag meer als tienduizend bezoe kers komen indien de weergoden enigszins meespelen. Ook de zaterdag mag zich in een steeds groter worden de belangstelling verheugen. Het is dan ook een gezinsactiviteit puur sang met naast perfecte paardensport ook vele nevenactiviteiten welke dit jaar geheel in het teken van de Mid deleeuwen staan. Met name op zon dag zijn er veel optredens. Muziekop- treden zijn er van Hertogen van Brabant en Medieval Folkgroep Slag ende Stoot. De Orde van de Hagelan- ders is een groep van meer dan dertig personen die aanwezig zijn met ten ten en uitrusting in middeleeuwse stijl. Zij verzorgen demonstraties zoals een klassieke tweekamp tussen ridders, massagevechten zoals op middeleeuwse slagvelden en middel eeuwse dansen. Steve Meersman geeft een show met zestien roofvo gels. Verteltheater Donderelf treedt op in een originele Mongoolse tent. Naast middeleeuwse vertellingen zijn er optredens met harp en historische doedelzakken. Johannes de Nar loopt rond. Hij is leuk en komisch. De Cli nic Clowns gaan kinderen schmin ken. De Jeugd kan ook weer schatgra ven en ponyrijden. Er is ruim voldoende parkeergele genheid en de toegang is gratis. Gele borden met zwarte letters op de toe gangswegen van Horst wijzen de weg naar het terrein. In café De Piëlhaas wordt op zater dag 8 april vanaf 20.30 uur het whis- keydarten gehouden. Aan dit toernooi kan iedereen deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur via tel. (0478)582187. Uitslag darten: winnaarronde; 1. Roy Roelofs. 2. Geert van Hoof. 3. Gerard de Bruijn. 4. Henk van Moor- sel. 5. Sascha Boothe. 6. Sjors Her mans. 7. Johan van Hoof. 8. Roy Troisfontaine. Verliezerronde; 1. Lou Janssen. 2. Dave Achten. 3. Marianne van Kem pen. 4. Mendy Kuppen. 5. Sascha Diender. 6. Jolanda Gisberts. 7. Rob Xhofleer. 8. Josephine Janssen. Er werd 180 gegooid door Gerard de Bruijn en Sascha Boothe. De hoog ste finish was voor Johan van Hoof en Roy Roelofs met 120 punten. Uitslag Peellandcompetitie: Buil Eyes was vrij. De Old Stars-De Aposte len 6-4. The Killer Bees-Nine Fingers 6-4. The Smokey's waren vrij. De Piel- haas-'t Gammele Geval 1-9. WDOB-De Denneaaltjes 1-9. The Rabbits-De Bul letjes 4-6. TZN was vrij. De pony's en paarden zijn met hun ruiters en amazones naar Velden geweest. Hier hebben ze deelgeno men aan de eerste buitenwedstrijd en er werden een aantal mooie resulta ten behaald. Bij de pony's sleepte Sas- kia Beerkens maar liefst drie prijzen in de wacht. Met haar pony Diana werd ze eerste in de klasse EB sprin gen en met haar pony Shakespeare behaalde ze een tweede prijs in de klasse DB springen en een derde prijs in de klasse DB dressuur. Bij de paar den wist Ingrid Willems twee prijzen in de wacht te slepen. Met haar paard Ultra-vox werd ze eerste in de klasse B springen met 52 stijlpunten. Met haar paard Rodina werd ze derde in de klasse L springen. Ook Susan Hendriks had succes met haar paard Solana. Ze werden eerste in de klasse L springen. Brigitte Kreuzer startte met haar paard Tsarina. In de klasse M2 dressuur en behaalde een mooie tweede plaats met 184 punten. Op zondag 9 april houdt Stichting Wielercomité Ysselsteyn de derde jeugdwielerronde van Ysselsteyn. Deze wielerronde is het enige wieler sportevenement in de gemeente Ven ray. Deelname is mogelijk voor jon gens en meisjes in de leeftijd van 8 t/m 14 jaar en die in het bezit zijn van een KNWU licentie. De start van de eerste categorie jeugd zal zijn om 11.00 uur, het einde van deze jeugd- wielerdag zal ongeveer om 16.30 uur zijn. Als plaatselijke favorieten in de diverse wedstrijden zullen deelnemen Britt Teunissen, Mike Teunissen en Willem Koonings. Britt Teunissen is dit seizoen ijzersterk begonnen met een tweede plaats tijdens het lande lijk jeugdtournooi in Dommelen. Wil lem Koonings wil zijn stijgende vorm- peil in Ysselsteyn gestalte geven met een klinkende prestatie. Mike Teunis sen is door zijn polsbreuk afgelopen winter dit wegseizoen met een condi tionele achterstand begonnen, maar hij zal toch voor eigen publiek zijn beste beentje voor proberen te zet ten. De deelnemers in de diverse leef tijdscategorieën komen van alle windstreken uit Nederland en België, er zijn deelnemers uit Maastricht, uit Amsterdam, maar ook uit Drachten. Het parcours van deze wedstrijden is als volgt: start en finish bij de Boeren bond, daarna Heidse Peelweg, Ring weg, Timmermannsweg en Peter Janssenweg. Dit parcours zal afgeslo ten zijn van ongeveer 10.00 uur tot ongeveer 16.30 uur. Het programma: 11.00 uur catego rie 1, jongens geb. 1998/meisjes geb.1997; 11.20 uur categorie 2, jon gens geb. 1997/meisjes geb. 1996; 11.55 uur categorie 3, jongens geb. 1996/meisjes geb. 1995; 12.20 uur categorie 4 jongens geb. 1995/meis- jesgeb. 1994 (Britt Teunissen); 13 30 uur categorie 5 jongens geb. 1994/meisjes geb. 1993; 14.15 uur categorie 6 jongens geb. 1993/meis- jes geb. 1992 (Willem Koonings); 15.00 uur categorie 7 jongens geb. 1992/meisjes geb. 1991 (Mike Teunis sen). - Het viertal van ponyclub Nobel uit Oostrum heeft op het KNHS-centrum in Wanroij de finale van de Merrell Cup (klasse L) met 27.6 punten gewonnen. De Merrell Cup is het indoor kam pioenschap viertallen kür op muziek, die bestaat uit zes competitiewedstrij den en een finale. Het viertal onder leiding van commandant Marie-Louise Philipsen bestaat uit de amazones Jeanine Huijbers met pony Kelsey, Marloes van Rattingen met pony Arno, Jolein Coopmans met pony Mistral en Klinte de Rijck met pony Hollanda S. Nadat dit jeugdige viertal de afgelopen maanden alle competi tiewedstrijden in Limburg en Brabant al had gewonnen, hebben ze zich opnieuw bewezen. Ze moesten het opnemen tegen maar liefst achttien viertallen uit heel Nederland. Ze reden een spetterende kür waardoor ze vier dekens, een geldbedrag en de Merrell Cup wonnen. Voor de pony's was er een wed strijd in Velden. De zusjes Josette en Lisette van den Berg hebben hieraan deelgenomen. Josette van den Berg behaalde met haar pony Chicco een eerste prijs en Lisette met Mickey een tweede prijs, beide in het DL. Op de banen van St. Sebastiaan in Heide en van Ons Genoegen in Yssel steyn is weer geschoten om de Ven ray Cup. Jaarlijks wordt er om deze door de Gemeente Venray beschikbaar gestel de cup gestreden door alle handboog verenigingen binnen de gemeente. Hierbij word geschoten tegen het gemiddelde van de afgelopen compe titie middels een aangepaste bereke ning. Voor de tweede keer in dertien ver schietingen waren het de schutters van Ons Genoegen die de trofee in ontvangst mochten nemen met een verbetering van 15.33 punten. Willem Teil uit Oirlo werd tweede met plus 9.09 en derde werd Diana uit Venray met plus 8.55. De Batavieren uit Castenray, al zes maal winnaar, moest nu genoegen nemen met een vijfde plaats. De 22-jarige Norbert Poels uit Blitterswijek eindigde zaterdag in de bijna tweehonderd kilometer lange wielerkoers Hel van het Mergelland als beste Limburger. Van de bijna tweehonderd ver trokken coureurs vielen er tijdens de door harde regen, hagel en wind geteisterde wedstrijd bijna honderdzeventig renners af. Der tig haalden de eindstreep na ruim vijf uur hard koersen. Norbert Poels eindigde op de 27e plaats, in een groepje van tien man, enkele minuten achter winnaar Mihaylo Khalilov, de kampioen van de Oekraïne. Op de tweede plaats eindigde de belofte van de ploeg Rabobank: Martijn Maas kant, die in de finale nog lek reed ook. Norbert Poels was zelf niet tevre den en moest het na de finish in de straten van Eysden even laten bezin ken. De Blitterswijckse coureur had zich meer voorgesteld van deze koers, na de Amstel Gold Race toch de zwaarste eendaagse wielerwed strijd van Nederland. Bovendien een wedstrijd met tal van professionals aan de start. "Aan het begin van de koers sprong een klein groepje weg. Dat is op zich geen probleem in zo'n lange wedstrijd. Die hebben hooguit drie minuten voorsprong gepakt. Bij de achtervolgers zat ik steeds voor aan. Maar vandaag kwam ik net iets tekort om in de voorste linie mee te vlammen. Het is echt een hele zware koers", aldus de renner van het Fond- as P3 Transfer team. Bij de start was het droog, maar korte tijd later viel het water met bak ken uit de hemel en was het hier en zeer glad op het parcours. Dat onder vond ook de cameraploeg op de motor die vlak buiten Eysden onder uit schoof en in een greppel beland de. De renners konden daar wel om lachen, maar hoe verder de race vor derde hoe meer renners in de rem men knepen of ook onderuit gingen tl' op de soms glibberige wegen. Het eerste deel van deze slijtage slag vond plaats in België in de Voers treek. Heuvel op, heuvel af, haakse bochten, dan weer de harde wind vol op het gelaat. Kortom: het spookte tij dens de Hel van het Mergelland. Met bosjes knepen de mannen in de rem men omdat ze de kracht niet meer hadden om door te gaan. Achtentwin tig hellingen moesten genomen wor den onder deze ellendige weerom standigheden. Poels bleef op zijn hoede en vocht door, want zolang je in koers bent heb je kans om hoog te eindigen. Op de flanken van de Gul- penerberg vlak bij het bedevaartsoord Sint Gerardus te Wittem, gingen een paar renners echter net iets vlotter naar boven. "Ik moest alle zeilen bij zetten, maar de vluchters waren op de berg net iets sterker", zegt Poels na afloop. Normaal is het een fluitje van een cent voor de coureur uit Meerlo- Wanssum om de Gulpenerberg te nemen, maar, zoals hij zelf aangaf, na honderdvijftig kilometer hard koer sen is het een hels karwei. Vanaf dat moment koerste hij in een tweede groepje mee in de wetenschap dat een podiumplaats er vandaag niet inzat. Het publiek en de speaker had den grote waardering voor de dertig renners die de Hel van het Mergelland uitreden en deze zware wielerkoers weer tot een succes wisten te maken. Sportnieuws -info -v Yellow Sox-Jumpers'76 76-111 (39-55). Topscorer Jumpers'76: Loek Claessens 23 punten. Met een overtuigende 76-111 over winning in het rechtstreekse uitduel tegen medekandidaat Yellow Sox uit Bakel wisten de basketballers van Jumpers'76 de titel al drie wedstrij den voor het einde van de competitie binnen te halen. Al in de thuiswed strijd bleek dit Brabantse team een sterke tegenstander. Niet voor niets is dit team de afgelopen vijf seizoenen De basketballers van Jumpers 76 konden zaterdag de champagneflessen ontkurken. De titel werd uitbundig gevierd. als tweede geëindigd. Eveneens pech voor hen was dat twee van hun bete re spelers afgelopen zaterdag door blessures niet ingezet konden wor den. Speler-coach Mikke Leenders had de juiste tactiek gekozen door zijn team vanaf het begin snel en vol op de aanval te laten spelen. Hierdoor kon de score snel oplopen waardoor er een kloof van ongeveer tien pun ten geslagen werd. Dit verschil kon door de thuisclub niet meer worden rechtgezet: ruststand 39-55. Na rust bouwde het startende vijftal van Ven ray de score binnen vijf minuten uit naar 44-78. Vooral door rebounds en assists van drijvende kracht en kers verse vader Andrea Penco konden topscorer Loek Claessens (23 punten) en de sterke Antonio Aretano (17 punten) de voorsprong uitbouwen, terwijl Bart van Dijk in zijn specialiteit de 'fastbreak' 14 punten liet aanteke nen. Leenders zelf was met name door zijn sterke driepunters goed voor 18 punten. Na het laatste fluitsig naal knalden de kurken van de cham pagneflessen en dat was het begin van een mooi kampioensfeest. Over het hele speeljaar genomen gaan complimenten uit naar het team als geheel, dat gezamenlijk de klus heeft geklaard door regelmatig een flinke dosis veerkracht te tonen. De volgen de thuiswedstrijd is vrijdag 14 april om 19.30 in sporthal de Wetteling. Drie triplets van JBC Venray 80 hebben meegedaan aan de nationale competitie de NC. Het eerste Triplet JBC Venray 80 (1) bestaande uit Eef Zeelen, Jos Janssen en Ruben Pex spe len in de zonale competitie, waar ze goed hebben gepresteerd. Van de vijf te spelen wedstrijden hebben ze er vier gewonnen. De eindstanden waren 13-12, 13-4, 13-7, 13-4, 11-13, dat zijn vier winst en 23 pluspunten. De andere twee tripiets speelden op afdelings niveau. JBC Venray 80 (2) bestaande uit Frans van Erp, Edgar Ikkert en invalster Tonny van Erp kwamen helaas niet in hun spel. De eerste wedstrijd wisten zij te winnen, maar de andere drie werden verloren. De uitslag was 13-7, 11-13, 3-13, 8-13 waardoor ze samen met PV Beek (1) eindigden op de vijftiende plaats met elf minpunten. Het derde triplet bestaande uit Wim v/d Meer, Rob Janssen en Tonie Ikkert wisten er drie van de vijf te winnen. Met 10-13, 6- 13, 13-12, 13-9, 13-8 en 0 punten wis ten zij te eindigen op de negende plaats. Voor JBC is komende zondag het openingstoernooi. Leden dienen zich op te geven voor het regiotoer- nooi Het Vervolg. Een zestal Mudhunters heeft in het Duitse Straelen een tocht gereden. De zondagrijders bleven in de buurt van Venray. Komende week gaan de Mud hunters weer starten met het rijden op de dinsdagavond. De start is om 19.00 uur en de training duurt maxi maal tot 21.00 uur. Omdat er nu weer twee keer in de week op de mountainbike wordt getraind is er meer kans voor mensen om een maand uit te proberen. Voor al in het voorjaar is het de kans voor jeugd om zich bij de mudhunters aan te sluiten. Met twee trainingen per week kan men in een maand acht gra tis trainingen meemaken. Alles wat men nodig heeft is een mountainbike, een helm en twee sterke benen. Men moet graag door het bos willen fiet sen. Kijk voor de nieuwe kwartaal planning op WWW.mudhunters.nl Agenda: zondag 9 april vertrek 9.00 uur per fiets voor een training rond Venray, vertrek 8.00 uur per auto voor een training op de vaste routes bij Waalre. Voortaan weer elke dins dagavond een training vanaf 19.00 uur. Vertrek vanaf de Sprank. Trainingen: dinsdag jeugd en senio ren zwemmen 19.15-20.15 uur in zwembad de Sprank, Venray; donder dag jeugd lopen 18.15-19 uur Atletiek baan Venray; senioren lopen 19-20.45 uur Atletiekbaan Venray; zaterdag senioren lopen 15-17 uur vertrek vanaf Peter Scheres (Gastendonk- straat 19, Horst); zondag jeugd en senioren zwemmen 9-10 uur zwem bad de Sprank Venray; fietsen (race fiets) vanaf 10.15 uur vertrek vanaf zwembad de Sprank. Uitslagen en verslag Zwemloop Venray zie elders op de sportpagina's van Peel en Maas. Programma: 9 april zwemloop Amersfoort info: www. avtriathlon/ zwemloop Nieuws doorgeven via e-mail: twenray@hotmail.com of telefonisch: 077-4674070. Het potje midgetgolf dat ieder een in Venray wel eens in de zomer speelde bij Buitenlust, is verleden tijd. De baan bij restau rant Buitenlust gaat verdwijnen. Dit bericht sloeg in als een bom bij de ruim twintig leden tellende Venrayse midgetgolfclub Buiten lust. Juist op het moment dat de vereni ging wilde starten met de nieuwe onderlinge competitie en de landelij ke bondscompetitie, viel het doek voor de midgetgolfsport in Venray. Regen heeft voor ongemak gezorgd op de tweede wedstrijddag van de bondscompetitie. Door regenval kon in de eerste klasse de wedstrijd Gel drop 3 tegen Jachtlust Venray 1 geen doorgang vinden en is uitgesteld tot zaterdag 10 juni. In dezelfde klasse ging de thuiswedstrijd tussen Jacht lust 2 tegen Zicht Nirve 1 uit Nuth met diverse onderbrekingen wel door. Het resultaat was echter nave nant. Alle vier de ronden gingen ver loren tegen een beter spelend Zicht Nirve-team, dat blijkbaar ook minder moeite had met de weersomstandig heden. De uitslag 0-8 (479-447) was vooraf misschien wel een verrassing, maar achteraf wel terecht. Huub Straatman bleek andermaal de beste speler, nu met 110 slagen. In de twee de klasse werd de wedstrijd Heeze/Leende tegen Jachtlust 3 na anderhalve ronde gestaakt. Het res tant zal op zaterdag 29 april worden uitgespeeld. Komend weekeinde speelt Zicht Nirve 1 tegen Jachtlust 1, Jachtlust 2 tegen Geldrop 4 en Jacht lust 3 tegen Zicht Nirve 2. De baan bij restaurant Buitenlust gaat verdwijnen. Zonder enige waarschuwing vooraf kondigde de directie van Buitenlust aan dat het afgelopen is met de zaak, en dus ook met de midgetgolfbaan. Voorzitter Jan Litjens van midgetgolf club MGC Buitenlust, die vanaf het begin in 1970 bij Vlakwater bestuurs lid is van de club, is nog onder de indruk van het plotselinge besluit. "Toen ons het nieuws werd medege deeld, dachten we in eerste instantie: dit is het einde van onze golfclub", aldus Litjens. "Na een discussie over het probleem, hebben we als bestuur toch besloten de leden hiervan snel in kennis te stellen. Ondanks het embar go, dat we hierop hadden gekregen. We werden inmiddels wel al door buitenstaanders benaderd met de vraag wat onze toekomstplannen waren als Buitenlust zou stoppen. Bovendien moesten we rekening hou den met onze verplichtingen met betrekking tot de aanstaande compe titie van de Nederlandse midgetgolf- bond. We hebben eerst overwogen om ons te vestigen op een locatie in of dicht bij Venray. Het verplaatsen van de huidige midgetgolfbanen van restaurant Buitenlust naar een nieu we locatie, was geen optie. Enerzijds omdat we niet de naam van de koper van Buitenlust kregen en hem niet mochten benaderen om de baan te kopen, en anderzijds zou dat waar schijnlijk een te omvangrijke operatie zijn geworden, gezien de gemiddelde leeftijd van de leden. Immers, de ver huizing van Vlakwater naar Buitenlust in 1985 nam twaalfhonderd manuren in beslag, iets wat nu onmogelijk zou zijn." ZOEKTOCHT Vervolgens werden door de bestuursleden enkele andere recre atiegolfbanen in de omgeving van Venray bezocht. Die waren echter van een te slechte kwaliteit om bondscompetitie te kunnen spelen, waarbij de voorwaarde is dat de banen officieel goedgekeurd en erkend dienen te zijn. Litjens: "Toen kwam het idee op om een bekende goedgekeurde officiële wedstrijdbaan in de regio te benaderen. Dat was bij voorbeeld de baan bij hotel-café Jachtlust in Haps. We hebben snel contact opgenomen met de eigenaar, de familie Zeelen, en die was meteen erg enthousiast. We zijn in Haps met open armen ontvangen. Tijdens een buitengewone ledenvergadering heeft mevrouw Zeelen ons bezocht en met haar hebben we prima afspra ken kunnen maken. We zijn dus voor lopig gered." Tijdens dezelfde vergadering beslo ten de leden van de midgetgolfclub in de toekomst verder te gaan onder de naam MGC Jachtlust Venray. "Het is een noodgedwongen oplossing. We waren graag in Venray gebleven, maar dat was helaas niet mogelijk. Dit is dus niet de gelukkigste oplossing, maar wel de beste op dit moment. De wens blijft echter om in de toekomst weer een keer in Venray onze thuis basis te hebben", aldus Litjens. Inmiddels is de competitie van MGC Jachtlust begonnen en zijn de eerste wedstrijden op de baan in Haps gespeeld. Voor de liefhebber, neem gerust een kijkje op een donderdagavond of zondagmorgen op de baan bij hotel café Jachtlust in Haps, naast de auto weg A73, te bereiken via afslag 5 Haps.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 25