POSITIEMODE Kritiek op 'vaag' coalitieakkoord Kinderen genieten van kunst... ÉL mm A.S ZONDAG HORST mode cc Tl zntrum liicdlcfii hhbH: =1 DeMKB Gimbrèie Bij ons zit u goed! GEOPEND ZONDAG 9 APRIL u intratuin automatiseerder Spectaculaire AANBIEDINGEN Niets! '°lsnAa' mm specialist tegels, sanitair til tegelwerken! En verder: Bandoetere Rechtbank houdt zaak Meerlonaar aan &/EM& KOOPZONDAG 9 APRIL :Voor Een eigen huis in Oostrum Maskerade in Ven ray Nieuws uit Meerlo-Wanssum 13 Kunst Cultuur 18 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Sport 21-28 Kerkelijke diensten 30 Ki - vv id 3- Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 0 Oppositiepartijen pakken flink uit, coalitie reageert nauwelijks Jan 'The Man' Educatieve schoolprojecten in het Odapark 2 MODEZONDAG-KOOPZONDAG St. Lambertusplein 12 1 Tel. 077-3986464 Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl - Schoolstraat 51 VAN 11 -17 UUR 13 Centrum Horst zondag 9 april RÜHL HAEGENS MOLENAAE Jf®, <1 Ruime zege Oranje Wit Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl '7 OP Honderdzevenentwintigste jaargang - week 14 - donderdag 6 april 2006 EN MAAS berden De oppositiepartijen Samen werking, WD, SP en inVENtief richtten in de eerste raadsver gadering hun pijlen op het coalitieakkoord. Vaag en onduidelijk, zo luidde de kri tiek. Ook de verdeling van de wethoudersposten viel niet in goede aarde. Het coalitieakkoord van CDA, PvdA en Lokaal Aktief is een korte samenvatting van de strategische visie. Een speerpunt is bestuurlij ke vernieuwing. Burgers en alle maatschappelijke instellingen moeten meer inspraak en invloed krijgen. Ze zullen vooral betrok ken worden bij de nieuw op te zetten raadscommissies. Die wor den omgedoopt in 'rondetafel- commissies1. Het coalitieakkoord was nauwelijks een onderwerp van gesprek in de voorbije forma- tieweken. Want de strategische visie lag al kant en klaar op de plank. De meeste tijd ging zitten in de verdeling van de wethou dersposten. Uiteindelijk rolden er vijf wethouders uit die samen vier fulltime banen bezetten. Het pleit voor de coalitie dat op de dag af vier weken na de verkiezingen de wethouders al gekozen en beë digd zijn. Alhoewel geen enkele wethou der kon rekenen op unanieme steun. Van de 24 raadsleden, SP'er Elianne Sweelssen was vanwege haar werk afwezig, kregen opval lend genoeg de nieuwkomers de meeste support. Hassan Najja (PvdA) kreeg 21 stemmen, Hans Teunissen (Lokaal Aktief) 20 en Patrick van der Broeck (CDA) 19. Lei Heidens (CDA) en Mathieu Emonts (PvdA) moesten het respectievelijk met 17 en 16 stem men doen. De eerste twee zinnen uit het coalitieakkoord wekten al wrevel bij WD en vooral Samenwerking. 'De kiezer heeft de bestaande coalitie zodanig gewaardeerd dat we met elkaar verder gaan. Dat maakt de uitslag van de verkiezin gen duidelijk', aldus de openings zinnen. Konden de drie coalitie partijen bij de verkiezingen in 2002 nog rekenen op 67 procent van de stemmen. Anno 2006 is de steun van de kiezers ingekrompen tot 54,1 procent. Ike Busser (Samenwerking) oor deelde hard. "De coalitie is de weg kwijt. Hoogmoed. Minachting van de kiezers. Het CDA heeft opnieuw verloren en Lokaal Aktief heeft heel veel ver loren. Het is kiezersmisleiding die ongekend is in Venray." De grootste oppositiepartij trok ouderwets van leer. Samenwerking had dolgraag mee gedaan in de coalitie. "Maar nu we het akkoord hebben gezien, zijn we blij dat we er geen deel van uitmaken", zei Busser. "Er staat niets in over belangrijke actuele thema's. We vinden ook niets terug uit de verkiezingsprogram ma's. Het gaat alleen over waar ambtenaren mee bezig zijn." Frans van der Kruijf (WD) hekelde het gebrek aan informatie tijdens de coalitievorming. "Er is beloofd dat we op de hoogte zou den worden gehouden. Maar er heerste alleen een grote stilte. Niet passend en niet fraai." Jolanda Dijkema (SP) had van de vier oppositiepartijen de min ste woorden nodig. "Het coalitie akkoord is vaag en onduidelijk. Het is een visie, maar er staan geen doelen en tijdspad in. Hoe moeten we het toetsen? Ik mis er ook de kleur van CDA, PvdA en Lokaal Aktief in." Gerard Thijssen (inVENtief) hield een lange en kritische bloemlezing. Af en toe deelde hij ook complimentjes uit. "Een onduidelijk stuk", vond Thijssen. "Het is veel van hetzelfde uit de vorige periode. En over dat colle ge hebben wij een vernietigend oordeel. We hebben er ook nu weinig vertrouwen in." De verdeling van de wethou dersposten riep nogal wat vraag tekens op. Twee fulltimers en drie parttimers gaan aan de slag. "Gekunsteld, versnipperd en onsamenhangend", oordeelde Busser. "Het is een rekentechni- sche oplossing met een hoog pretgehalte. Gezien de verkie zingsuitslag had dit college het met drie wethouders en de burge meester kunnen doen. Want onze dure burgemeester staat nu vrij wel op nonactief. Het zou een half miljoen euro per jaar bespa ren. Dit geld kunnen we beter inzetten voor Venray." Samenwerking beloofde het college 'kritischer dan ooit' te vol- gen.Van der Kruijf zei de stoelen dans met verbazing te hebben gevolgd. "Opvallend is dat de twee wethouders die de meeste kritiek kregen (Emonts en Heidens, red.), nu de twee voltijd banen bezetten. Het is ook een misvatting dat vijf wethouders evenveel kosten als vier voltijders. We streven naar een platte organi satie. Dan is dit te veel van het goede." De WD'er haalde nog even uit naar de PvdA. Bert Linskens (PvdA) wees de WD af als coalitiepartner omdat de partij uit twee nieuwe raadsleden bestaat. "Dan is het vreemd dat Najja zonder enige ervaring toch PvdA-wethouder wordt", aldus Van der Kruif. Ook Samenwerking zocht de confrontatie met de PvdA. Het steekt Busser nog steeds dat de PvdA zijn partij buiten de deur hield vanwege de kritiek op het vorige college en met name op PvdA-wethouder Emonts. Lees verder op pagina 3 Wat zal-ie glunderen vanmid dag. Van top tot teen glimmen van trots. Strak in het pak, afge traind tot op het bot en ongetwij feld met een kleurrijke stropdas om zijn hals zal hij de honderden gasten die voor zijn afscheids feestje zijn uitgenodigd, de hand drukken in de schouwburg. Jan 'The Man' stopt. Eindelijk, zullen sommigen zeggen. Jammer, hoor je van anderen. Want van Jan houd je wel of houd je niet. Hij heeft veel fans, maar zeker ook veel critici. Criticasters noemen hem slinks, inhoudsloos en publi citeitsgeil, voorstanders roemen hem juist om zijn slimheid, inzet, enthousiasme en vooral: zijn hart voor Venray. Want een hart voor Venray heeft-ie, zeker. Anders houd je het niet 25 jaar vol in de politieke heksenketel van Venray. Natuurlijk, ook wij op de redactie hebben wel eens dubbel van het lachen gelegen als Jan weer eens belde om ons uit te nodigen voor een of andere onbenullige opening. Die natuur lijk door hem werd verricht. Ja, hij was een ware kampioen in het aan gruzelementen knippen van lintjes. Ik heb het nog even nagekeken: Jan staat met stip op plaats één als het gaat om de per soon die de afgelopen tien jaar het vaakst met foto op de kabel krant te zien was. Openingen van rotondes, aarden wallen, straat speeldagen, boomplantdagen, verkeersveiligheidprojecten en natuurlijk de kermis: Jan was erbij en genoot van het feit dat hij in het middelpunt van de belangstelling stond. Een vlotte speech, amicaal wat schouder klopjes uitdelend, al dan niet onder het genot van een pilsje: het is Jan ten voeten uit. Hij weet hoe hij zich moet verkopen. En dat is belangrijk in de hedendaag se politiek. Het gaat immers vaak niet meer om de inhoud, maar des te meer om de verpakking. En als je je niet verkoopt, tel je niet meer mee. Vanmiddag en vanavond zal Jan zich weer uit stekend verkopen. Familie, vrien den, collega's, bekenden en rela ties zullen hem in het zonnetje zetten en Jan zal daarvan met volle teugen genieten. En ja, beste mensen, daarna is het afge lopen met de wethouder Jan Driessen. Hij is weer Jan, de gewone man, de familieman. Het zal even wennen zijn, ook voor ons, ik geef het toe: de komende jaren zal hij nooit meer te zien zijn op de kabelkrant. Al moet je nooit nooit zeggen bij Jan. Ik wed om een biertje dat hij bin nenkort samen met Drea op de voorste rij van de Venrayse fiets vierdaagse staat.... druk zwaaiend naar onze fotograaf... Jan, het ga je goed... Hannes In de maanden april en mei brengen zowel kleuter- als bovenbouwgroepen van het basisonderwijs een bezoek aan het Odapark. In totaal zul len meer dan zevenhonderd kinderen uit Venray en omge ving het beeldenpark bezoe ken. In de wintermaanden is er hard gewerkt aan de opzet van twee educatieve school projecten, onder leiding van Esther Leenders. De werk groep educatie gaat de komen de tijd aan de slag met het begeleiden van de schoolgroe- pen. In het eerste project maken kleuters in de vorm van een voor leesverhaaltje kennis met de legende van Sint Oda. Centraal staat de ekster, symbool van Oda, die als handpop gebruikt wordt tijdens de inleiding in het Theehuis. In het park lopen de kinderen een speurtocht waarbij ze de bordjes met de ekster moe ten volgen. De tocht brengt hen langs verschillende kunstwerken. De associatie die kleuters in een kunswerk vinden kan variëren van een herkenbaar beeld tot een aantal kleuren en vormen. Door middel van gerichte vragen wor den de kinderen geprikkeld om het kunstwerk te bekijken. Bij ver schillende kunstwerken worden behalve het kijken ook andere zin tuigen geprikkeld. Kinderen kun nen zandbroodjes bakken bij Het Laatste Avondmaal en horen vioolmuziek bij het beeld van de vioolspeler. Na afloop van de speurtocht volgt een leuke activi teit: de kinderen mogen nu zelf een figuurtje maken van klei. In het Theehuis worden de leer lingen van groep 6, 7 en 8 wel kom geheten door een vrijwilliger van het Odapark. De leerlingen krijgen een koffer met daarin mys terieuze voorwerpen. De koffers zijn van kunstenaars die in het park een beeld hebben staan. Welk koffer hoort bij welke kun stenaar? Door goed te kijken ont dekken de leerlingen zelf de ant woorden tijdens een actieve rondleiding door het beelden park. De gids laat zien welke voor werpen de inspiratie waren voor het kunstwerk en verduidelijkt wat de kunstenaar wil vertellen. Leerlingen kunnen het verschil De rechtbank in Roermond heeft vrijdag de rechtbankzaak tegen de 44-jarige A.W. uit Meerlo aangehou den en terugverwezen naar de rechter-commissaris. Ook de vordering ontneming van 1.217.625,00 euro is voorlopig aangehouden. Justitie schat in dat de Meerlonaar dat enorme bedrag heeft verdiend met het telen, bereiden, bewerken en/of verwerken van hennep. Volgens het Openbaar Ministerie heeft A.W. zich in de periode van 1 januari 1995 tot en met 3 februari 2004 beziggehouden met hennepteelt. Bovendien wordt hem verweten dat hij op of omstreeks 3 februari 2004 een grote hoeveelheid geld voorhanden had, terwijl hij wist of kon vermoeden dat het afkomstig was uit een misdrijf. tussen realistische, figuratieve en abstracte kunstwerken herken nen. Terug in het Theehuis maken ze een figuratief figuurtje met klei. Het Odapark vindt het belang rijk om hedendaagse beeldende kunst onder de aandacht van een breed publiek te brengen. De dis cussie over beeldende kunst en de betekenis ervan in onze samen leving beperkt zich niet alleen tot ingewijden. Het park ziet het als één van zijn taken om kunstbele ving al op vroege leeftijd te stimu leren. Kijken naar kunst, samen erover nadenken en praten is van invloed op de creativiteitsontwik- keling. Door vervolgens actief bezig te zijn, leren zij hun ideeën, gevoelens, waarnemingen en ervaringen in een beeld te verta len. Ook de komende paasdagen bent u van harte welkom! In een vrolijk paasdecor met een zonnige lentesfeer bieden wij voor elk wat wils: vanaf een uitgebretd wam en J koud buffet en sluiten af'met^een, vermkkebikteettbuffet. Volwassenen€ 23,5 PP Kinderen 1 en 2 jaar gratis at/m5ir.€750-6t/nrl2]r€9 3U Vnnr de kinderen is et WNALDO's Hotel Asteria venray Maasheseweg 80a, Venray (0478) 511466 Een heerlijke PAASBRUNCH op le en 2e Paasdag vanaf 11.00 uur le Paasdag voor €18,95 p.p. 2e Paasdag voor €17,95 p.p. kinderen 1 en 2 jr. gratis 3t/m5jr. €7,50 6 t/m 12 jr. 9,50 Speciaal voor de kinderen organiseren wij: le én 2e paasdag tijdens de brunch en op le paasdag tijdens het familiebuffet RINALDO's Jeugdshow! Verder bieden wij u op beide paasdagen onze PRIJSVRIENDELIJKE MENUKAART. Restaurant beide Paasdagen open vanaf 12 uur. Zaterdag 22 april DINERSHOW 49,95 p.p. incl. consumpties Bel voor onze gratis Paasfolder mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen Zie voor acties activiteiten: www.intratuin.nl Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl t/an oon bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl GEOPEND VAN 12.00 - 17.00 UUR WILHELMINAPLEIN 15 HORST Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. in Venray Noorderhof 8, Postbus 68, 5800 AB Venray Boxmeer telefoon (0478) 58 43 33, fax (0478) 58 46 24 e-mail: info@rhmweb.nl; internet: www.rhmweb.nl Nuenen

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1