Tweede Maskerade in Venray Koester uw monument Kinderen maken hun eigen schilderij Diva's in nood PEEL EN MAAS Koester uw monument. Dat devies wordt door een groepje inwoners van Veulen elk jaar let terlijk in de praktijk gebracht. Zodra het voorjaar is aangebroken trekken de leden van de Veulense APK (de Aid Prinse Kompeneej) naar het Sint Annaterrein om daar de berceau op te knappen. Berceau is de Franse benaming voor een door bomen of struiken overhuifde loofgang. De letterlij ke vertaling van berceau is wieg. Een loofgang heeft de vorm van een huif van de wieg. Vandaar de naam. De berceau op Sint Anna is een van de vele monumenten en relicten die dit parklandschap telt en het is een waar pronkstuk dat door de mannen uit Veulen is geadopteerd. Zij koesteren dit pronkstuk als hun petekind. Het loofprieel werd aangelegd in 1936 op een geaccidenteerd terrein tus sen de klassenpaviljoenen Notre Dame en Eugène. Paviljoen Notre Dame bestaat niet meer. Het werd in de oorlogsdagen van 1944 zo zwaar beschadigd, dat het gebouw moest worden gesloopt. Het loofprieel was bestemd voor de nonnen die hier graag bijeen kwamen om te zingen en te bid den, maar ook 'om te kwekken', zoals ze zelf hun conversatie noemden. Samen met het omrin gende park vormt het prieel een harmonisch geheel en het is te hopen dat deze harmonie en de serene rust in de toekomst niet verstoord worden door ambitieu ze bouwplannen. Koester uw monument! Kent U ook zo n bijzondere plek in Venray of een van haar kerkor- pen? Reacties graag naar Stichting Venray Monumentaal,Groene Hart 7 te Venray. E-mail venray monumentaal@kpnplanet.nl In Schouwburg Venray wordt op zondag 16 april voor de tweede keer de body- en facepaintmanifestatie Maskerade gehouden. Maskerade is als evenement uniek. Nergens in Nederland komen zo veel (inter-)nationa- le kunstenaars uit dit vakge bied bijeen als op deze locatie. Het doel van dit jaarlijks terug kerend evenement is: body- and facepainting laten beleven en tonen als kunstvorm. In Nederland kent deze vorm van lichaamsversiering een té nadruk kelijk erotisch getint karakter. "Gedurende de carnavalsperiode schminkt men zich uitbundig en ook bij diverse party's maken mensen zich soms heel opzichtig op: geen enkel probleem", aldus Bert Verstappen, voorzitter van stichting Maskerade. "Maar als men in Nederland aan bodypain ting denkt, denkt men direct aan naakte borsten en/of seksueel getinte items. Body- and facepain ting zijn een bijzondere vorm van kunst, uitdagende kunst voor de kunstenaar, het model, maar óók de aanschouwer." De stichting Maskerade is van mening, dat door het organiseren van de manifestatie een duidelijk signaal af wordt gegeven naar de juiste beleving van deze kunst vorm: door indrukwekkende cre aties een volledige metamorfose realiseren. Een visuele 'make-over' die op de personen in kwestie een zódanige invloed heeft, waar door zij zich qua attitude óók in de betreffende rol verplaatsen; namelijk de rol van 'levende kunstwerken'. In nauwe samen werking met de World Bodypaint Federation, die elk jaar het WK bodypaint-evenement in Seeboden (Oostenrijk) organi seert, is Maskerade in korte tijd uitgegroeid tot een topdrie-evene ment op de wereldranglijst in deze kunstvorm. Ruim zestig kun stenaars op gebied van body-and facepainting uit onder andere België, Nederland, Luxemburg, Duitsland, Frankrijk, Engeland, Amerika en Canada tonen in de schouwburg van Venray het beste van hun creaties. De mannelijke en vrouwelijke modellen zijn tevens van hoog (internationaal niveau. De manifestatie kent voor de deelnemers een competitief karakter; er wordt gestreden om de Maskerade-Award. Het Maskerade-thema van dit jaar is circus. Stichting circus Poehaa verzorgt gedurende de hele dag spectaculaire shows en 'walking acts'. Schouwburg Venray is volle dig omgetoverd tot één kleurrijke smeltkroes van creatieve hoogte punten. Indrukwekkende stands, doorlopende demonstraties van hair- and naildesign, diverse video-walls met presentaties van modellen en kunstenaars van wereldniveau sieren Maskerade in de doelstelling die dit evenement verdient. Voor de kleine bezoeker bestaat de mogelijkheid een échte face-paint te laten zetten door professionele grimeurs. Stichting Maskerade verwacht op 16 april in de schouwburg van Venray zo'n 1200 bezoekers. Schouwburg Venray opent deze dag om 11.00 uur de deuren voor het publiek. Vanaf 15.00 uur wordt de grote Maskerade-finale gehouden, waarin op spectaculai re wijze in een wervelende show de modellen zich in adembene mende acts als levende kunstwer ken presenteren. Uniek project van Korneel Jeuken en Anneke Wijdeveld F 1 Hun dochtertje Doris vormde voor Korneel en Janneke de inspiratie voor het project Kleine Broer. Kinderen die onder begelei ding van een kunstenaar zelf een schilderij maken. Afgelopen weekend presen teerden Korneel Jeuken en Janneke Wijdeveld in AbrahamArt Centre in Venray hun project Kleine Broer. "We zijn ontzettend tevreden. Op beide dagen hebben veel kin deren meegedaan met de tekenwedstrijd. De muur hing vol met houtskooltekeningen en het was dan ook erg moei lijk een keuze te maken. Het weekend in Venray bewijst wel eens te meer dat het pro ject levensvatbaar is", aldus beeldend kunstenaar Korneel Jeuken. Korneel Jeuken (31 jaar) en Janneke Wijdeveld (29) hebben beiden een relatie met Venray. Korneel werd er geboren en bracht er zijn jeugdjaren door. Janneke, geboren in Nijmegen, woonde er vanaf haar tiende levensjaar. Zij bezochten beiden het Jerusalemcollege, maar verlo ren elkaar daarna uit het oog. Tjdens hun studententijd leerden zij elkaar 'opnieuw kennen'. Inmiddels leven ze samen en heb ben zij een dochtertje van zes maanden, Doris. "Zij was ook de inspiratiebron om het project Kleine Broer op te starten", aldus Korneel. "Voor ons was de geboorte van Doris aanleiding om iets met kinderen te gaan doen. Op zo'n moment besef je pas hoe idolaat je kunt zijn van je eigen kinderen. Het leek ons leuk om kinderen hun eigen schilderij te laten maken." Het werd dus het project Kleine Broer. Janneke legt kort uit hoe het project in zijn werk gaat. "De kinderen maken onder begeleiding van Korneel een schilderij. Hij maakt van teke ningen die kinderen gemaakt heb ben een compositie op doek. Vervolgens kunnen de kinderen die weer inkleuren. Als dit is gebeurd, bewerkt Korneel het schilderij nog een keer door bij voorbeeld de achtergrond in te kleuren. Dan is het schilderij klaar." Korneel vult aan: "De kin deren maken onder mijn regie een eigen kunstwerk van tekenin gen die ze zelf gemaakt hebben. Tekeningen die ze bijvoorbeeld voor hun vader of moeder, of opa of oma gemaakt hebben. Van die tekeningen maak ik een nieuwe compositie, maar wel precies met de tekeningen die door de kinde ren gemaakt zijn. Het is ontzet tend leuk om bijvoorbeeld als cadeau te schenken." In het AbrahamArt Centre leef den de kinderen zich afgelopen weekend met houtskool uit op papier. Huizen, bloemen, bomen, dieren, abstracte creaties, alle mogelijkheden en fantasieën van de jeugd passeerden de revue. De tekenwedstrijd werd uiteindelijk gewonnen door Bram Potter. "Het was een heel moeilijke keuze, maar na veel wikken en wegen is onze keus toch gevallen op de tekening van Bram. Hij wint dan ook een origineel schilderij van de tekening. Het project Kleine Broer is ook een nieuw alternatief om bijvoorbeeld een kinderfeestje cachet te geven. Weer eens iets heel anders dan een frietje met hamburger en de ballenbak van McDonalds. Korneel komt met ezel, verf en penselen aan huis. "De kinderen kunnen zich creatief helemaal uitleven. En aan het einde van de middag mogen ze het schilderij dat ze gemaakt heb ben mee naar huis nemen." Voor de beeldend kunstenaar uit Venray is de Kleine Broer de commerciële tak van zijn activitei ten. Daarnaast is hij vooral werk zaam als illustrator. "Ik maak illus traties in opdracht voor de meest uiteenlopende zaken. Van kinder verhalen, advertenties, geboorte kaartjes tot en met personeelsbla den, artikelen en jaarverslagen." Voor meer informatie over het project Kleine Broer en alle moge lijkheden kunt u kijken op de website www.kleine-broer.nl. U kunt ook mailen korneeljeu- ken@gmail.com of bellen met 06- 41908675. In een praktisch uitverkoch te Schouwburg Venray werd Alcoholcontroles De politie heeft in het afgelo pen weekend op diverse plaatsen alcoholcontroles gehouden en hierbij zijn meerdere weggebrui kers betrapt op het rijden onder invloed. Bij een controle door leden van het verkeershandha- vingsteam werden 681 bestuur ders aangehouden en met behulp van een blaasproef gecontroleerd. Hierbij werden vier overtreders voor een ademanalyse overge bracht naar het bureau. Een 30- jarige inwoner van Venray moest blazen op de Leunseweg. Daar bleek dat hij onder invloed was en na een ademanalyse moest hij zijn auto vijf uur laten staan. Bij een alcoholcontrole aan de Deurneseweg in de omgeving van de discotheek Zenith, werden acht overtreders aangetroffen. De politie controleerde in de nacht van zaterdag op zondag het ver keer op de Deurneseweg en liet alle automobilisten blazen. Hierbij werden de acht onder invloed zijnde weggebruikers van de weg gehaald. Onder hen bleken twee beginnende bestuurders te zijn, wat hen een aantekening op hun rijbewijs oplevert. e-mail: redactie@ vandenmunckhof.nl dinsdagmiddag het speciaal voor de Zonnebloem geschre ven muzikaal toneelstuk Diva's in nood gepresenteerd voor zieken en gehandicapten en hun vrijwilligers van de regio's Venray en Peel en Maas (Horst e.o). Voor minder mobiele gasten werd een parkeerregeling op het Schouwburgplein getroffen. Gemma van Eek, Maggie McNeal, Marga Bult en Wim Rijken brach ten met hun mooie stemmen een spetterende muzikale show op de planken, compleet met een humoristisch verhaal en meezin gers. Er viel heel wat te lachen. Het publiek genoot met volle teugen en voor velen was het een ont spannende middag in de Venrayse schouwburg. De Zonnebloem Theater Tournee trekt ook elders in het land volle zalen. www.carefourhair.nl www.carfourbeauty.nl Tamara Nicole Moniek Dames en heren kapsalon Carefourhair Schoonheidssalon Carefourbeauty Oude Oostrumseweg 19a Tel 0478 550407 EN Honderdzevenentwintigste jaargang - week 14 - donderdag 6 april 2006 MAAS EL LlWt.' Maandaanbieding: dinsdag morgen dames en heren knippen 10,= Maandaanbieding: extra massage bij de standaard behandelingen

Peel en Maas | 2006 | | pagina 17