Tamboerkorps Oostrum wijzigt muzikale koers De keukenspeciaalzaak met aandacht voor elk detail Koester uw monument John's Jeans Shop verhuist Prijswinnaars actie Plus A Overname bouwbedrijf Jansen Raedts 'HrJ TAXATIES ZAKELIJK BEKEKEN freJctöünA Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 Geen misstanden in verzorgingshuizen PEEL EN MAAS Donderdag 2 maart 2006 - Pagina 7 Harmonie Sub Matris Tutela werd in 1918 opgericht. Een opvallende naam, bedacht door de toenmalige pastoor. Het betekent 'onder moeder's bescherming'. En die bescher ming geniet het gezelschap bijna negentig jaar na dato nog steeds. Met onder meer een harmonie orkest, een jeugdharmonie en sinds I960 een tamboerkorps is Sub Matris Tutela door de jaren heen een succesvolle vereni ging geworden. Toch zijn er zorgen: het tamboerkorps mist aanwas. En daar moet verandering in komen. Het tamboerkorps, een drum band met uitsluitend slagwerk, telt op dit moment 15 leden tus sen de 12 en 30 jaar. Sommigen zijn al 20 jaar lid, anderen komen net kijken. Het korps heeft geen nieuwe leerlingen, dus groei zit er voorlopig niet in. Volgens Jack Schuurmans, secretaris van het bestuur van het korps, is dat een zorgpunt. "Het is van belang nieuwe leden te werven, zodat de vereniging zolang mogelijk kan blijven bestaan. Ten tweede maakt een te kleine bezetting het lastig om goede nummers te vin den." Schuurmans zelf bespeelt geen slaginstrument. "Ik vind het ont zettend mooie muziek, maar ik ga alleen mee om te luisteren. Als secretaris van het bestuur ben ik bijna altijd aanwezig, en geniet ik van de optredens." Het tamboerkorps repeteert elke woensdagavond in het gemeenschapshuis in Oostrum. Onder leiding van instructeur Piet Poels leren zij nieuwe stuk ken en bereiden zij zich voor op optredens, waaronder geregeld communies, serenades of proces sies binnen het dorp. Maar er staat ook twee keer per jaar een concert van Sub Matris Tutela op de rol. "We hebben ook diverse keren meegedaan aan concour sen of optredens waarbij we ook beoordeeld werden op onze kwaliteiten. Een tijd lang hebben we in de eredivisie van tamboer korpsen meegestreden, maar we hebben nu wat gas teruggeno men. Dat maakt de instroom voor nieuwe leden namelijk een stuk gemakkelijker. Bovendien hebben we afgesproken om ons te gaan richten op een ander genre. We hebben lange tijd vooral wat oudere stukken gespeeld, maar we willen nu ook meer aandacht geven aan bij voorbeeld muziek van Slagerij van Kampen of het Safri Duo. Dit spreekt ook nieuwe leden hope lijk meer aan." GROEPSGEVOEL Mensen die zich willen aanmel den, jong of oud, zijn van harte welkom. "Als ze een slagwerk instrument bespelen kunnen we ze altijd gebruiken, het maakt niet uit of je net begint of al gevorderd bent." Jongeren die net beginnen, kunnen in het kun stencentrum in Venray lessen nemen, en tegelijkertijd bij het tamboerkorps als leerling begin nen. Waar Schuurmans de nadruk op legt, is dat het een ver eniging is. "Het gaat ook om een positief groepsgevoel. Lekker met elkaar muziek maken. Behalve een muzikale vereniging zijn we ook een club, en onder nemen we ook leuke dingen om tevens op andere manieren elkaar beter te leren kennen. Als je iemand bent die graag muziek maakt, het leuk vindt om dit samen met anderen te doen, en ervan geniet om voor publiek te spelen, dan is ons tamboerkorps zeker de moeite waard." Mensen die zich willen aanmel den of eens een kijkje willen nemen bij het Tamboerkorps in Oostrum, kunnen contact opne men met Jack Schuurmans: 0478- 586286. Keukencentrum Franssen Venray in nieuw pand Keukencentrum Franssen werd in 1964 in Venray opge richt. Hoewel er in eerste jaren vanuit een garage werd gewerkt, stond kwaliteit vanaf dag één hoog in het vaandel. En dat is altijd zo gebleven. Op die manier groeide het bedrijf uit tot een gerenommeerde keukenspeciaalzaak met een ruime keuze aan keukens in allerlei stijlen en bijbehoren de hoogwaardige apparatuur. Keukencentrum Franssen is inmiddels ook al meer dan twintig jaar in Venlo geves tigd. De Venrayse vestiging verhuisde onlangs van de Westsingel naar Keizersveld. Een bijna twee keer zo grote showroom, de nieuwste appara tuur en een perfecte ligging vlak bij de A73, geen wonder dat Huub Franssen en zijn medewer kers trots zijn op de nieuwe loca tie. De nieuwe hoofdvestiging werd op 10 februari in gebruik genomen en biedt het bedrijf meer mogelijkheden om de klant kennis te laten maken met alle mogelijkheden. "We waren sinds 1974 aan de Westsingel geves tigd", verklaart Huub Franssen. "In die ruim dertig jaar is er op keu- kengebied veel veranderd, het aanbod is breder en gevarieerder geworden en in het nieuwe pand kunnen we daar beter op inspe len." Naast een breed aanbod keu kens, van nostalgisch tot modern en in allerlei kleuren, vindt de klant in de nieuwe showroom tevens een ruime keus aan werk bladen, onder andere van graniet en composiet en de nieuwste apparatuur van merken als Siemens, Miele, Neff en Pelgrim. Daaronder ook inductiekookpla ten, wokplaten en stoomovens. "Laatstgenoemd apparaat wordt steeds meer gevraagd", merkt Franssen op. "Voedsel stomen sluit namelijk perfect aan bij de trend van gezond koken en eten." Moderne items zoals kook- en spoeleilanden zijn eveneens pre sent. Het zijn onderdelen die aan geven dat de keuken in de afgelo pen jaren steeds meer een sociale omgeving is geworden. De keuken is op die manier een volwaardige ruimte in het huis en de inrichting ervan krijgt dan ook alle aandacht. Als keukenspeciaal zaak is Keukencentrum Franssen uitstekend in staat de klant bij het maken van de juiste keuze te begeleiden, vertelt Huub Franssen. "We hebben ervaren adviseurs in dienst. Zeker wan neer de mensen een afspraak maken, nemen die alle tijd om ze uitgebreid te adviseren. Dat gebeurt stapsgewijs. Op de eerste plaats wordt natuurlijk gekeken naar het budget en beschikbare ruimte. Vervolgens bekijken ze welke richting de klant uit wil en van daar uit wordt, ondermeer met stalen, toegewerkt naar een concrete uitwerking zodat de keu ken helemaal voldoet aan de wen sen van de klant." Bij Keukencentrum Franssen kan de klant echter niet alleen rekenen op een goede begelei ding, het bedrijf kan ook alle werkzaamheden verzorgen die bij het plaatsen van een keuken noodzakelijk zijn. "Wat beschik ken over een uniek team dat naast adviseurs bestaat uit keukenmon teurs, een elektricien, loodgieter, stukadoor en tegelzetter", aldus Franssen. "Stuk voor stuk deskun dige mensen die zorgen voor vak werk. Omdat we alles in een hand doen, kunnen we efficiënter wer ken en de klant heeft bovendien maar één aanspreekpunt." Met het nieuwe bedrijfspand onderstreept Keukencentrum Franssen nog maar eens dat het tot de grootste keukenspeciaalza ken in Limburg behoort. Een keu kenspeciaalzaak ook, die de hoog ste eisen stelt op het gebied van design, functionaliteit, kwaliteit en service. En waar in een demo keuken regelmatig kooksessies plaatsvinden, ondermeer om de klant bekend te maken met de mogelijkheden van de nieuwste apparatuur. Huub Franssen: "We hebben een goede reputatie opge bouwd, de klant heeft daardoor bepaalde verwachtingen en daar voldoen we aan door aan elk detail alle aandacht te schenken." In het kader van de opening van de nieuwe vestiging heeft Keukencentrum Franssen de komende periode veel speciale aanbiedingen, uiteraard in Venray, maar ook in de vestiging in Venlo. (Keukencentrum Franssen, Keizersveld 79, Venray, 0478 -582 851, Antoniuslaan 2, Venlo, 077 - 387 10 06, www.franssenkeu- kens.nl). Veel Bob bestuurders De politie heeft bij de alcohol controles tijdens de carnavalsda gen veel Bob-bestuurders aange troffen. Van de 1.718 bestuurders die werden gecontroleerd op het gebruik van alcohol, bleken er slechts zventien gedronken te hebben. Tijdens alle dagen van de carnaval werden door het hele werkgebied van de politie Limburg-Noord alcoholcontroles uitgevoerd. Zowel het Verkeershandhavingsteam als de basiseenheden in de vier distric ten hielden verkeerscontroles, waarbij elke bestuurder moest blazen. Van de zeventien bestuur ders die onder invloed bleken te zijn, moesten drie hun rijbewijs afgeven, omdat ze te veel hadden gedronken. De anderen kregen een rijverbod variërend van 2 tot 10 uur. Twee alcoholovertreders bleken beginnend bestuurder te zijn. Voor deze overtreding krij gen ze een aantekening die telt als strafpunt op het rijbewijs. In totaal mogen dat niet meer dan drie punten in de eerste vijf jaar zijn. Tevens trof de politie een bestuurder aan die tijdens het rij den een joint rookte. Bedreiging met mes De politie heeft vrijdagmiddag in zijn woning een 4l-jarige man aangehouden die op de Lorbaan een 36-jarige man uit Venray met een mes zou hebben bedreigd. De dader maakte daarbij stekende bewegingen naar het slachtoffer dat echter niet gewond raakte. Aanleiding was een woordenwis seling tussen de twee mannen. De verdachte werd meegenomen naar het politiebureau waar hij voor nader verhoor in verzeke ring werd gesteld. Mishandeling De politie heeft donderdag avond een 37-jarige man uit Overloon aangehouden op ver denking van mishandeling van zijn 30-jarige ex-vriendin. De mis handeling vond woensdagavond plaats in de woning van de vrouw in Venray. Daarbij had hij eerst de voordeur van de woning vernield waarna de vrouw werd mishan deld. Daarbij liep ze letsel op aan haar hoofd. Na onderzoek werd de verdachte donderdagavond opgespoord en aangehouden. Hij is voor verder onderzoek in verze kering gesteld. Het slachtoffer heeft zich onder doktersbehande ling gesteld. Kruis plein Paterskerk, Venray. Op dit punt hebben in de loop van de tijd al heel wat verschillen de kruisen gestaan. De werkgroep Kruisen en Kapellen hebben het aangedurfd het meest gecompli ceerde corpus tot nu toe te gaan afgieten. Het origineel werd tot voor 1940 in het atelier St. Joris in Beesel gebakken. Tijdens het ver voer is het gebroken en is later in de oorlogsjaren niet meer her steld.In de jaren 50 tot de sluiting van het Franciscanerklooster, hing er een ander vrij grof corpus dat van oorsprong helemaal bij het kruispunt op de hoek stond van de inmiddels verdwenen kloostermuur. Het complex werd gebouwd in de 17e eeuw, de inze gening was in 1621. In 1925 was er een brand die de gebouwen volledig in de as legden. Bij de herbouw werd het kruis weer op de oude plaats gezet. De smarten- hof verhuisde naar de zijkant van de kerk en het kruis bleef hier staan. Kent u ook zo" n bijzondere plek? Wilt u reageren of een digi tale foto sturen? Dit kan naar Stichting Venray Monumentaal. E- mail venraymonumentyaal@kpn- planet.nl John's Jeans Shop sloot zater dag voor de laatste keer haar deu ren. De jeanswinkel van John Hoelen aan de Grotestraat ver huist met ingang van dinsdag 7 maart naar het adres Schoolstraat 5, waar eerst Chris 1 uur foto's was gevestigd. John Hoelen zit al 45 jaar in de textiel. De laatste 32 jaar runde hij een winkel aan de Grotestraat. Hij startte destijds een jeanswin kel toen dit kledingstuk in opmars kwam. Tegenwoordig is de jeans een gevestigd artikel en onder scheidt John's Jeans Shop zich voornamelijk door vakmanschap en kwaliteit. Bekende merken zoals Musting, Levi's en Edwin zijn al sinds jaar en dag bij John Jeans Shop te krijgen. "Het is een echte vrijetijdswinkel", aldus Hoelen, die kan bogen op een vaste klantenkring. "Er zijn er zelfs o'jnu! bij die al op de eerste dag een broek bij mij kochten en die nu nog regelmatig terugkomen." Het pand aan de Grotestraat wordt gesloopt. Op deze plek verrijst een winkel met appartement. In de winkel komt Durlinger Schoenen. Op de foto ziet u de familie Janssen uit Merselo met de Cruisebike en de familie Linnenbank uit Venray met de Batavus herenfietstezamen met dhr. Mark Nabuurs, manager bij Plus G. van Dijck. Onlangs hield Plus van Dijck in samenwerking met Plus Verbeeten de 3 P-dagen, oftewel de Plus Probeer en Proeverij Dagen. Tijdens dit festijn was de supermarkt omgetoverd in een marktterrein en konden de klan ten diverse artikelen uitprobe ren, genieten van heerlijke gerechten en ook nog eens mee doen aan een fantastische wed strijd. De firma's Maggi en Vanish stelden een Cruisebike en een Batavus herenfiets ter beschik king. Na afloop van de 3 P-Dagen werden uit de vele inzendingen twee gelukkige winnaars getrok ken. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN MAKELAARDIJ Veel oudere ondernemers heb ben vaak een relatief groot vermogen dat vastgelegd is in hun onderneming, denk hierbij aan bedrijfspanden, waardoor uitkeringen of schenkingen aan kinderen op zo'n moment nog niet aan de orde kunnen zijn. Toch willen ook deze onderne mers vaak reeds nu profiteren van de voordelen van schenkin gen gedurende het leven en hiermee niet wachten totdat de onderneming is verkocht. Een oplossing voor dit pro bleem is de zogenaamde schul digerkenning uit vrijgevigheid. Aan deze schuldigerkenning uit vrijgevigheid zijn wel een aantal strikte voorwaarden verbonden, die bij niet naleving ervoor zorgen dat het beoogde effect (belasting-besparing) volledig te niet wordt gedaan. De voorwaarden zijn: Een schriftelijke overeenkomst tussen ouder en kinderen; Daadwerkelijke uitbetaling van de rente door de ouders aan de kinderen; Een zakelijk rentepercentage, waarbij 6% in ieder geval geen discussie oplevert; Een notariële akte, over de vraag of deze vereist is zijn de meningen verdeeld, echter voor de zekerheid lijkt een dergelijke akte gewenst. In het geval een ouder een vermogen bezit van stel 1.500.000 en aan ieder van de vier kinderen een bedrag schenkt van 47.500 zal er in plaats van de successierechten (berekend naar een percentage 23%), schenkingsrecht verschuldigd zijn berekend naar een percentage van maximaal 8%. Tevens kunnen de kinderen hierdoor jaarlijks gebruik maken van de vrijstelling voor schenkingen groot 4.342. De schenking aan alle vier levert samen een besparing op van circa 32.800 in het eerste jaar. De overdracht van vermogen gespreid over een aantal jaren kan zo een mooi belastingbe sparing opleveren. Als men dit zo ziet lijkt het erop of dit in bijna alle gevallen, ter besparing van successierechten, dient te worden toegepast. Er zijn echter complicerende facto ren, zoals hoe is de situatie in de inkomstenbelasting (Box III) en bijvoorbeeld het rente element over het verschuldigde schen kingsrecht en de mogelijkheid van de ouders om de rente over de schuldigerkenningen daad werkelijk te betalen. Er lijken zo mooie voordelen te behalen, maar het blijft een gedeelte maatwerk, ga hiervoor naar uw belastingadviseur. Mario Langeveld CONTOUR Aan de Stegge Verenigde Bedrijven (ASVB) heeft over eenstemming bereikt over het nemen van een honderdpro- centbelang in het bouwcon cern Janssen Raedts Holding in Venray. Met de aansluiting bij ASVB stelt Janssen Raedts Holding, een financieel gezon de onderneming, de opvol ging van haar huidige directie zeker en daarmee wordt ook de continuïteit gewaarborgd. Aan de Stegge Verenigde Bedrijven (ASVB) is een interna tionaal opererend netwerk met 25 zelfstandig werkende bouw en projectontwikkelingsbedrijven in Nederland, België, Duitsland en Hongarije. Gezamenlijk wordt een omzet van circa 450 miljoen euro gerealiseerd. Behalve in de utiliteitssector is ASVB actief in de woningbouw, restauratie, renovatie en tijdelijke huisves ting. ASVB treedt op als totaalaan bieder van huisvesting gedurende de gehele levensloop van een gebouw, van initiatief tot sloop. Uitgangspunt is het creëren van maximale waarde voor de klant, hetgeen ondermeer mogelijk is door toepassing van Integraal Bouw Proces Management. Vanuit Janssen Raedts Holding wordt een aantal ondernemingen in het netwerk van ASVB opgeno men. Dit zijn respectievelijk Bouwmij Janssen, Raedts Bouwbedrijf, Knops Bouwbedrijf, Raedts Rioolservice, KO Bus Noord-Limburg Oost-Brabant en projectontwikkelaar Janssen Projekt. De bedrijven hebben circa duizend woningen en 20.000 m2 commerciële ruimte in portefeuille. De overname past in de groeistrategie van ASVB. Vanuit de continuïteit is het noodzakelijk dat het ASVB-con- cern verder wordt uitgebouwd in de diepte (de kwaliteit van de bedrijven) en in de breedte (de schaalgrootte en meer bedrijven in andere werkgebieden). Alle ASVB bedrijven werken volgens de ASVB bedrijfsfilosofie om te komen tot zichzelf verbeterende, doelmatige organisaties met actief mensmanagement beleid, gekop peld aan kennismanagement. Henk Raedts en Karei Janssen zul len de komende tijd aan de bedrij ven verbonden blijven. Stefan Jansen wordt namens ASVB tijde lijk aan dit team toegevoegd om de samenwerking verder vorm te geven. ASVB wil de continuïteit van haar bedrijven verzekeren door op een plezierige manier rendement te maken op het geïn vesteerd vermogen met bekwame ondernemers, die bereid zijn risi co's te nemen. Uitgangspunt is dan ook dat ondernemers partici peren in hun zelfstandig opere rende bedrijf. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg Noord-Limburg J Daar kunt u op rekenen! De kwaliteit van zorg in de Limburgse verpleeg- en verzorgingshui zen is niet structureel onder de maat volgens vertegenwoordigers van cliënten en medewerkers. Dat is de belangrijkste conclusie van een in opdracht van de provincie Limburg uitgevoerd onderzoek door de Universiteit Maastricht en de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid. Van de vertegenwoordigers is 92 procent positief; slechts een kleine groep vindt de zorg niet goed. Uit het onderzoek blijkt dat de positieve waardering vooral samenhangt met een positie ve bejegening, een uitgebreid activiteitenaanbod en goede maaltijden. Als de ondervraagden ontevreden zijn over de geleverde zorgkwaliteit in het verpleeghuis, dan is dat vooral omdat zij de zorg nog onvol doende afgestemd vinden op de behoeften van de bewoners. Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Accountants en belastingadviseurs Alhoewel de inhoud zeer zorgvuldig is samengesteld kunnen uitgever en samensteller geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onjuistheden of onvolkomenheden

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7