"Wat je belooft, moet je ook nakomen 9 de "De jeugd in gemeente houden "Weinig ruimte om bokkensprongen te gekke maken" Service rubriek II 1 PEEL EN MAAS 'Runner-up' Frans Kerstjens: "GP'94 een verstandige partij" k mMm Frans Kerstjens is de 'run- ner-up', de man die samen met lijsttrekker Arnold Holl uit Meerlo en raadslid Jan Cox de kar voor GP'94 moet gaan trekken bij de komende ver kiezingen. De Swolgenaar is in vier jaar tijd gestegen van de vijfde naar de tweede plaats op de twaalf namen tellende kandidatenlijst van GP'94. "Wij hebben alle vertrouwen in Frans", zegt bestuurslid Henk Janssen. "Hij is duidelijk en draait niet om de hete brei heen. Daar houden wij als GP'94 wel van." Frans Kerstjens (49) is een bekend gezicht in het Swolgense. Hij was onder meer elf jaar voor zitter van de carnavalsclub, zat in het bestuur van de voetbalclub en is momenteel voorzitter van toneelclub Ernst en Humor. Ook is hij actief binnen de plaatselijke biljart- en kaartclub. De zelfstan dig ondernemer, Kerstjens heeft sinds 1999 een eigen kantoor dat bedrijven op projectbasis op financieel gebied ondersteuning geeft, houdt van zijn dorp en blijkbaar houdt het dorp van hem. Want vier jaar terug stemden maar liefst 124 mensen uit de gemeente Meerlo-Wanssum op hem. Ter vergelijking: lijsttrekker Arnold Holl 'scoorde' toen 202 stemmen. Toen fractievoorzitter en huidig raadslid Erik Tissen (40) bij het samenstellen van de kandi datenlijst aangaf vanwege drukke werkzaamheden een stapje terug te willen doen, gaf Kerstjens aan wel actiever te willen worden bin nen de partij. "Politiek heeft me altijd geïnteresseerd, alleen had ik het altijd te druk. Ik was overal bij en wilde ook overal bij zijn. Maar nu wil ik me actiever gaan bezig houden met de plaatselijke poli tiek. Bij de GP, ja. Want dat is een partij die bij me past." Hij is sinds 2000 lid van de loka le partij. "GP is een partij die bestaat uit mensen die midden in de gemeenschap staan. Een lokale partij ook, die op het moment toch al erg populair zijn in Neder land. Dit jaar nemen aan de gemeenteraadsverkiezingen 30 tot 35 procent meer lokale partij en deel, dat zegt genoeg. Ik ben een groot voorstander van lokale partijen die actief zijn in een gemeente, want die hebben niks te maken met landelijke politiek en kunnen hun eigen koers varen. Dat vind ik een groot voordeel. Je hebt niks te maken met die men sen in Den Haag." Verder vindt hij GP'94 een ver standige partij. "Verstandig zelf standig is ook onze slogan voor deze verkiezingen. GP'94 is gewoon reëel. Niet duizend din gen roepen, waarvan er na vier jaar maar vier gerealiseerd zijn. Daar houd ik helemaal niet van. Wat je belooft, moet je ook nako men. Ik wil de mensen altijd eer lijk in de ogen kunnen blijven kij ken." Hij noemt zichzelf rechtdoor zee, iemand die het hart op de tong heeft liggen. Maar die op zijn tijd ook van een feestje houdt. "Ik ben een dorps- en gezelligheids mens, die graag met mensen omgaat en zich wil inzetten voor de gemeenschap. Dat is gewoon zo gegroeid. Ja, ik kijk met veel vertrouwen uit naar de verkiezin gen, want GP heeft een uitsteken de lijst en een uitstekende wet houderskandidaat in de persoon van Arnold Holl." En GP'94 heeft de afgelopen vier jaar goed werk verricht, vindt huidig raadslid Erik Tissen, die vanwege drukke werkzaamheden een stapje terug gaat doen en op de kandidatenlijst terug te vinden is op plek zes. "De resultaten van het huidige coalitiebeleid, waar van GP'94 sinds 2002 deel van uit maakt, hebben, mede dankzij de inzet van onze wethouder Arnold Holl, al de nodige resultaten opge leverd. Holl is een kei op finan cieel gebied. Het is mede zijn ver dienste dat de gemeente van de provincie een pluim kreeg voor het goed op orde hebben van haar financiële huishoudboekje. Wethouder voor economische aangelegenheden en financiën is een post die uitstekend bij zijn achtergrond en ambities past." VERSTANDIG ZELFSTANDIG GP'94 is volgens bestuurslid en oud- wethouder en oud-fractie voorzitter Henk Janssen (55) altijd een partij geweest die zorgvuldig is ten aanzien van de gemeentelij ke begroting en de bijbehorende te beheersen uitgaven. "Je kunt het geld van de burgers namelijk maar een keer verantwoord uitge ven. Dat vergeten andere partijen nog wel eens. Om die reden is GP'94 eigenlijk ook opgericht in 1994. Wij wilden het financiële beleid bijsturen en beter beheers baar maken. Vooral het snel oplo pen van de belastingen was ons een doorn in het oog. Bovendien moest de absolute meerderheid van het CDA weg." De eerste verkiezingen verlie pen geweldig voor de nieuwe lokale partij. "We haalden liefst vier zetels", weet Janssen nog goed. "Ik was lijsttrekker en samen met Twan Volleberg, Huub Nabben en Toon Camps hadden we een ijzersterke lijst, die bestond uit veel ondernemers. Toen streden we voor een zakelij ker beleid en dat doen we nog steeds." Na jarenlang stevig oppositie te hebben gevoerd, kwam GP'94 vier jaar terug plotsklaps in de coalitie. "Met uitzondering van Arnold met een nieuwe ploeg op de bovenste plaatsen. Arnold Holl was lijsttrekker, en op twee en drie stonden respectievelijk Erik Tissen en Sylvia Gielens. Het was eigenlijk de bedoeling dat Erik aan de hand van Arnold het 'vak' zou leren. Maar toen we, toch nog onverwacht, in het college terechtkwamen en Arnold wet houder werd, werden Erik en Syl via meteen voor de leeuwen gegooid. Die hebben het dan ook niet gemakkelijk gehad tussen al die ervaren rotten in de raad. Syl via is tussentijds om persoonlijke redenen gestopt als raadslid en opgevolgd door Jan Cox uit Wans- sum." De partij heeft geen spijt en kijkt met tevredenheid terug op de afgelopen vier jaar. Erik Tissen vindt dat de coalitie de afgelopen vier jaar goed werk heeft verricht, mede dankzij de inzet van GP'94. "De kosten afvalverwerking zijn teruggedrongen, de belastingdruk is verlaagd, de financiële positie van de gemeente is goed en de burgers zijn tevreden over de dienstverlening van de gemeente. Ik vind ook dat het ambtenaren apparaat een duidelijk kwaliteits slag heeft gemaakt. Verder is het goed dat er nu duidelijkheid is gekomen over Het Nieuwe Wans- sum. Dat plan ligt er nu en kan zo gebruikt worden. Het plan op zich was en is goed. Woningbouw rondom de jachthaven, uitbrei ding van de haven en een rond weg om Wanssum en over de haven heen. Maar het was helaas onbetaalbaar voor onze gemeen te. In het besluit om Het Nieuwe Wanssum even in de ijskast te zet ten en te wachten op de plannen van de Maaswerken en de provin ciale CDA om de oude Maasarm tussen Ooyen en Wanssum tot leven te roepen als overloopgeul bij hoog water, heeft Arnold Holl een belangrijke rol gespeeld." GP'94 gaat voor vier zetels in de gemeenteraad. "Nee, dat is niet te ambitieus", vindt Janssen. "Vier jaar terug misten we op een haar na een restzetel, anders hadden we drie raadsleden gehad en dan hadden we ons de afgelopen periode nog meer kunnen profile ren. Het CDA had toen slechts 23 stemmen meer. We hopen terug Frans Kerstjens (l), Erik Tis sen (r) en Henk Janssen: "Met een zuinig en beheerst beleid kan Meerlo-Wanssum zelfstan dig blijven. te keren naar de situatie uit de beginjaren, toen GP vier zetels had, maar willen de komende periode ook weer graag plaatsne men in de coalitie." Frans Kerst jens hoopt 'dat de mensen kiezen voor kwaliteit en kennis en dat ze ons beleid ook waarderen'. "GP'94 heeft zich al vaak uitge sproken vóór behoud van de zelf standigheid van de gemeente Meerlo-Wanssum. Met een zuinig en beheerst beleid zijn wij van mening dat de gemeente nog heel lang eigen baas kan blijven", legt Kerstjens uit. "Daarvoor moet wel aan een aantal voorwaarden wor den voldaan. Als kleine gemeente kun je je niet alles veroorloven. We zullen de tering naar de nering moeten zetten." GP'94 kiest voor 'verstandig zelfstandig' Arnold Holl is de lijsttrekker van GP'94. De Meerlonaar is ook de beoogde wethouder skandidaat van de partij, die de afgelopen vier jaar samen met PK Meerlo-Wanssum en CDA de coalitie in de gemeen te Meerlo-Wanssum vormde. Op de tweede plaats staat Frans Kerstjens uit Swolgen en de derde plek wordt bezet door raadslid Jan Cox uit Wanssum. De kandi datenlijst van GP'94 telt twaalf namen en bestaat uit een mix van ervaren kandidaten en nieuwko mers uit de dorpen Meerlo, Swol gen, Wanssum en Tienray. "We hebben ook leden in de dorpen Blitterswijck en Geijsteren, maar die wilden niet op de lijst gaan staan", legt bestuurslid Henk Jans sen uit. "Dat is wel een gemis, omdat mensen toch vaak op men sen uit het eigen dorp kiezen. Maar als ze voor de GP kiezen, weten ze wat ze kiezen: een partij die zich wil inzetten voor een financieel, gezond en zelfstandig Meerlo-Wanssum, waar het wonen prettig is." GP'94 staat en gaat verder onder meer voor het behoud - binnen de gegeven financiële mogelijkheden - van een sociaal en maatschappelijk leefbare en veilige gemeente en zal zich blij ven inzetten voor het behoud van het verenigingsleven. Ook wil de partij de ontwikkeling van de dorpsomgevingsprogramma's (DOP's) stimuleren en binnen de financiële mogelijkheden onder steunen. "Wij willen meer vrijheid voor de mensen en om dat te bereiken moet de overheid terug treden", legt Henk Janssen uit. "Sommige taken hoeft de gemeen te dan niet meer te doen. Onder linge samenwerking van vereni gingen dient van onderuit bevorderd en gewaardeerd te worden. Vandaar ook dat wij een groot voorstander zijn de fusie van de voetbalclubs in Meerlo en Wanssum." De partij maakt zich wel zorgen over de Wet op de maatschappe lijke ondersteuning WMO. "Die wet zal, behalve geld, ook de inzet van zowel vrijwilligers als die van de dorpsraden vragen. Het wordt voor alle gemeenten een grote zorg, om deze wet met de huidige beschikbare middelen uit te voeren", verwacht Frans Kerstjens. Verder vindt de partij dat er in de 30-km-zones van de woonwij ken nog steeds onveilig en te hard wordt gereden. Voor de handha ving van de leefbaarheid in deze wijken ziet GP'94 voor de gemeente een taak, terwijl het handhavingsbeleid ten aanzien van illegale zaken ook opgevoerd moet worden. 'Iedereen verdient een gelijke kans', aldus GP'94. WONINGBOUW OP MAAT Natuurlijk wil Erik Tissen ook wat zeggen over woningbouw. "Want anders zouden we achter blijven op andere fracties. Maar wij roepen niet dat in elk dorp pakweg tachtig nieuwe woningen moeten komen. Want dat is toch niet realiseerbaar. De woning bouw dient naar onze mening goed afgestemd te worden op de woonvisie en vooral te voldoen aan de plaatselijke behoeften. Goedkope huurhuizen en betaal bare koopwoningen voor met name jongeren en ouderen, zijn speerpunten voor ons beleid. GP wil de jeugd in de gemeente hou den!" Verder is GP voorstander van een groene en rustige uitstra ling van de gemeente voor de bur gers en toeristen en van een geïn tegreerde aanpak van industriële activiteiten in Wanssum, om de welvaart en de werkgelegenheid in de regio te stimuleren. "Daar voor zijn industrie en bedrijven nodig", weet Frans Kerstjens. "Uit breiding van het industrieterrein en eventuele woningbouw nabij de jachthaven kan echter alleen onder de strikte voorwaarde dat er eerst een compleet nieuwe provinciale rondweg om Wans sum gerealiseerd wordt, zodat er een leefbare en rustige woonkern van Wanssum ontstaat. Waar het gaat om nieuwe projecten en geld zal de gemeenteraad zorgvuldige keuzes moeten maken." Op de vraag met welke partij de GP in de coalitie zou willen, geeft Henk Janssen wijselijk geen ant woord. "Wij gaan in ieder geval voor een krachtig college, maar het is natuurlijk de kiezer die dat bepaalt. Het zou in onze ogen best goed zijn om de hegemonie van CDA en PK in Meerlo-Wans sum eens te doorbreken." p weg naar SPEERPUNTEN GP 1) Initiatieven tot het behoud van het verenigingsleven en de ontwikkeling van de dorpsom gevingsprogramma's (DOP's) sti muleren en binnen de financiële mogelijkheden ondersteunen. 2) Het overleg van de gemeente raad met de politie voor veilig- heidsbevorderende maatregelen steunen. Het veiligheidsgevoel van en voor de burger staat voorop. 3) Woningbouw dient goed afgestemd te worden op de woonvisie en vooral te voldoen aan de plaatselijke behoeften. Er moeten goedkope huurhuizen en betaalbare koopwoningen komen voor met name jongeren en ouderen. 4) Het gemeentelijk huishoud boekje moet blijven kloppen. Zuinigheid vinden wij belangrijk voor de nieuwe raad. 5) GP is voorstander van een geïntegreerde aanpak van indus triële activiteiten in Wanssum zoals uitbreiding van het indus trieterrein en eventuele woning bouw nabij de jachthaven. Dit kan alleen onder de strikte voor waarde dat er eerst een comple te nieuwe provinciale rondweg om Wanssum gerealiseerd wordt. Met wethouder Arnold Holl op weg naar 7 maart 2006 De gemeente Meerlo-Wans sum telt drie wethouders in deeltijd: Jac Derikx (CDA), Leo Beterams (PK Meerlo-Wans sum) en Arnold Holl (GP '94). Dit trio wil ook na de gemeen teraadsverkiezingen terugke ren in het college. Maar waar om zouden de kiezers op de huidige wethouders moeten stemmen? Peel en Maas voelt de 'W' uit het college van B en W in een drieluik aan de tand. Als derde: wethouder Arnold Holl. Naam: Arnold Holl Leeftijd: 67 jaar Woonplaats: Meerlo Partij: GP'94 Al lid van GP'94 sinds: 1994 Al wethouder sinds: 2002 Tevens werkzaam als: gepensio neerd 1) Waarom wilt u wethouder blijven? Wordt u die functie nooit moe? "Om te beginnen wil ik zeggen dat de verkiezingsuitslag van 7 maart en de daaruit te vormen coalitie wel zal bepalen welke par tijen de wethouders gaan leveren. Overigens vind ik - nu de gemeen te intern en extern in rustiger vaar water is gekomen - dat we met mogelijk twee wethouders in onze gemeente verder kunnen. Met daarbij de kanttekening dat deze wethouders overdag veel meer tijd ter beschikking dienen te hebben om nog beter bestuurlijk en amb telijk overleg te kunnen voeren. Indien er eventueel een beroep op mij wordt gedaan om weer wet houder te worden, zal er eerst bin nen de partij nagedacht worden over deze vraag. Het accepteren van het wethouderschap is natuur lijk ook mede afhankelijk van welke portefeuille je onder je hoede krijgt. De functie van wet houder is interessant en is niet - als je je werk goed doet - vermoeiend, ondanks het feit dat je wel eens wat tegenwind krijgt. Maar dat hoort nu eenmaal bij de politiek." 2) Waar bestond uw porte feuille uit in de afgelopen vier jaar? "De portefeuille heet officieel FINAZ en bestaat uit financiën, algemene en economische zaken. Daar hoort ook bij de verantwoor delijk van een aantal intern wer kende afdelingen en naar buiten toe onder meer toerisme en de economische verantwoordelijk heid van de haven." 3) Waarom zouden de men sen op u moeten stemmen? "De burgers dienen zich volgens mij in de eerste plaats meer te richten op de partijprogramma's dan op personen. Maar in onze kleine gemeente zijn vaak toch bekende personen in iedere kern maatgevend voor een uitslag. Waarom op de lijsttrekker van GP te stemmen? Omdat we als partij bekendstaan om onze redelijke afwegingen en in het verlengde daarvan om de gemeente finan cieel gezond te houden. Dus geen beloftes doen die niet waarge maakt kunnen worden." 4) Het havenproject Het Nieuwe Wanssum heeft u als wethouder van Financiën in de afgelopen raadsperiode onge twijfeld veel tijd en rekenwerk gekost. Is zo'n megaproject Foto: Frido Smeets Venray niet te groot voor een kleine gemeente als Meerlo-Wanssum. En wat denkt u: komt de rond weg er nog? "Het Nieuwe Wanssum inclusief indertijd de halve rondweg is eigenlijk in tweeën te benaderen. Rekenkundig zag het er in 2003 naar uit dat het toen haalbaar was. Maar in 2004 - rekening houdend met de wensen van de burgers en met de aangepaste voorschriften - bleek er een behoorlijk tekort te zijn. Alles overziend was er maar één goede oplossing voor Wans sum: allereerst een complete rond weg aanleggen. Dit is voor onze gemeente echter niet te behap pen. We hebben het plan op de plank gelegd. Met het aansluitende gebiedsplan van de CDA-Staten- fractie kan er hopelijk ook voor Wanssum een en ander gereali seerd worden. Binnen een jaar zal de haalbaarheid getoetst worden. Het is overigens een zeer com plexe materie met veel belangen en spelers. We wachten af." 5) Waar wilt u zich nog meer voor inzetten? Wat zijn uw speerpunten, zoals ze dat zo mooi zeggen? "Meerlo-Wanssum financieel gezond en zelfstandig houden. Alle nieuwe maatschappelijke ontwik kelingen hangen derhalve helaas ook van onze beperkte financiële polsstok af. In de jaarlijks terugke rende lasten zit overigens weinig ruimte om gekke bokkensprongen te kunnen maken. Voor incidente le uitgaven is wel ruimte. Dus de nieuwe raad zal de uitgaven en nieuwe investeringen goed tegen het licht moeten houden." 6) Op wie stemt u op 7 maart? "Uiteraard op iemand van lijst 3 van GP "94." 7) Wilt u nog iets kwijt? "Een mogelijk ander samen te stellen coalitie zou mogelijk ook verhelderend kunnen werken. Veel zal afhangen van een goede opkomst en in het bijzonder de verdeling van de restzetels." p weg naar Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl Donderdag 2 maart 2006 - Pagina 20 weg Meerlo-Wanssum m 7 MAART 2006 Prognose Henk, Erik en Frans 2002 2006 CDA 5 4 PK 4 4 GP 2 4 PvdA 1 0 VVD 1 1 Totaal 13 13 m 7 MAART 2006 Prognose Arnold Holl 2002 2006 CDA 5 4 PK 4 4 GP 2 3 PvdA 1 1 VVD 1 1 Totaal 13 13

Peel en Maas | 2006 | | pagina 20