Veel kiezers twijfelen nog Carnaval regeerde... 'Integere leider met luisterend oor' DeMKB 1 DAGEN Startsein voor De Gouden Leeuw i&ysl i automatiseerder pngen dê specialist Voor tegels, sanitair en Kleurrijke Menwedstrijd Ysselsteyn En verder: Jubileumoptocht in Wanssum Bandoetere °Cstraat 1 "1 1 TO SPEKTAKEL U 499VI Honderdzevenentwintigste jaargang - week 9 - donderdag 2 maart 2006 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 19-21 Kunst Cultuur 9 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Sport 22-24 Kerkelijke diensten 26 Enquête: afstraffing voor coalitie CDA-PvdA-Lokaal Aktief Het beloven dinsdag span nende verkiezingen te worden in Venray. Samenwerking wordt de grote winnaar, ter wijl de drie coalititepartijen CDA, PvdA en Lokaal Aktief op een stevig verlies afstevenen. Dat blijkt uit de verkiezingsen quête die Peel en Maas op internet hield. De huidige coalitie krijgt een afstraffing en zou de meerderheid in de raad royaal kwijtraken. Opvallend is dat ruim twintig procent van de 330 deelne mers nog zwevende is. Samenwerking wordt met 18 procent van de stemmen de grootste partij. Op de voet gevolgd door het CDA met 17,2 procent. Beide partijen zouden volgens de enquête uitkomen op vijf zetels. In vergelijking met 2002 betekent dit voor het CDA een verlies van drie zetels, terwijl Samenwerking op vijf blijft staan. Nieuwkomer inVENtief scoort opvallend goed met 16 procent. Ook de SP lijkt met 14 procent serieus mee te gaan doen. De twee debutanten behalen bij deze uitslag ieder vier raadszetels. InVENtief en SP lijken vooral te profiteren van het verlies van de drie coalitiepartijen. De enquête toont overeenkom sten met de verkiezingspoll van fractie Van de Vorle. Ook in deze poll komt Samenwerking als grootste uit de bus en scoren de nieuwelingen inVENtief en SP opvallend goed. De WD blijft met 13,2 procent vrij constant. De liberalen behou den hun drie zetels. De PvdA en Lokaal Aktief krijgen beide 9,6 procent van de stemmen in deze enquête. Dit betekent een fikse tegenvaller voor de twee coalitie partijen, die net een derde zetel missen. PvdA en Lokaal Aktief worden ieder gehalveerd naar twee zetels. Daardoor behaalt de huidige coalitie nog slechts negen van de 25 raadszetels. Helemaal onderaan bengelt de NVU met 0,4 procent, voorafge gaan door Vóór Venray, dat het met 2 procent van de stemmen moet doen. Deze twee nieuwko mers zouden niet in de raad komen. De enquête laat niet alleen een aardverschuiving maar ook een grote vervlakking zien. Alle partij en kruipen naar elkaar toe. De grootste fractie telt vijf raadsleden en de kleinste twee. Dit is ook het beeld in andere gemeenten waar veel deelnemers voor versnippe ring zorgen. De coalitievorming kan daardoor straks alle kanten op. Het zou ook voor de eerste keer in Venray zijn dat de twee grootste partijen samen geen meerderheid meer halen. De komst van zeven partijen in de gemeenteraad is voor Venray niet nieuw. Dat kwam in het ver leden vaker voor. De laatste perio des telde de raad telkens vijf of zes fracties. De meeste mensen vinden het een goede zaak dat er zoveel partijen meedoen (54 pro cent), 33 procent vindt het aantal partijen te veel en ruim 1 procent te weinig. LOKALEN WINNEN Volgens de landelijke trend staan de lokale partijen op verlies. Venray laat juist het tegenoverge stelde beeld zien. De lokalen zien hun aanhang groeien van 41,5 procent naar 45,6 procent. Opvallend hoog is het aantal zwe vende kiezers onder de geënquê teerden. Ruim 20 procent van de mensen weet nog niet op welke partij zij gaan stemmen. Dit bete kent dat er nog vijf zetels te verge ven zijn. De thuisblijvers vragen zich vooral af wat de invloed van de burger is. Ook wordt het grote aantal partijen als argument gebruikt. Dat zou ten koste gaan van de kwaliteit. Een van de niet- stemmers zegt dat hij eigenlijk niets kan kiezen. "Er is vooraf niet duidelijk welke partijen samen wat willen gaan doen en dus heb ik niets te kiezen". Een meerderheid van de Venrayse bevolking wil Raceway De Peel, het circuit nabij de lucht machtbasis, op de huidige locatie behouden. Op de vraag of in Venray een motorsportvoorzie ning moet blijven, antwoordde 69,1 procent van de deelnemers met 'ja'. Van de jastemmers heeft De Peel met bijna 91 procent de voorkeur boven de locatie aan de Sinnesstraat in Oirlo (7 procent). Aan de enquête deden in totaal 330 mensen mee, 248 mannen en 81 vrouwen. De meerderheid is in de leeftijd van 31-52 jaar (182) gevolgd door de leeftijdscategorie 53-70 jaar (105). Vijfendertig per sonen zijn uit de categorie 18-30 jaar, vier deelnemers zijn jonger dan 18 en drie personen ouder dan 71 jaar. Van de deelnemers woont 73,9 procent in Venray- centrum, 24,9 procent in de kerk dorpen terwijl vier niet- Venraynaren ook de enquête hebben ingevuld. Lokale helden Ach gut, beste carnavalsvier ders: hoe is het met jullie deze morgen? Is de portemonnee angstwekkend leeg, het hoofd nog van hout en hebben de harinkjes jullie gesmaakt? Hebben jullie genoten de afgelo pen dagen? En, hoe is het met de spieren? Kunnen jullie je polsjes nog soepel omhoog brengen, en is de biersmaak in de mond al weg? Nee toch? Na een uurtje werken is mijn bek in ieder geval weer net zo klef als de 'day after' de optocht in Venray. Tja, het hoort er bij, ik zou willen adviseren: slik even en pak een vitaminepilletje tegen de hoofdpijn. Want lang de tijd om wazig en weinig actief te blijven, krijg je niet. Over zes dagen staat immers het volgende spektakel alweer voor de deur. Ja, we mogen met z'n allen naar de stemlokalen gaan hossen. We gaan samen beslis sen of we circuit De Peel willen behouden of niet, en natuurlijk ook stemmen op onze lokale helden. Die mannen en vrou wen die Venray beter gaan maken, die een oplossing gaan verzinnen voor het circuit, die ervoor gaan zorgen dat de stoep tegels in de Grotestraat weer recht komen te liggen en die hard gaan werken aan een eco nomisch sterk Venray met een positief imago. Die het St. Annaterrein als een prachtig stadspark gaan inrichten en voor de jongeren in onze gemeente in actie komen. Want dat heb ben ze beloofd, en wat je belooft, moet je ook nakomen. Maar ja, het blijft politiek. Het wordt spannend dinsdag, als we de verkiezingsenquête van Peel en Maas moeten gelo ven. De coalitie verliest, de nieu we partijen timmeren aan de weg. Zo lijkt het. Maar het is nog geen 7 maart. Kiest u voor een gevestigde partij, voor een lokale lijst of toch voor een uit frustratie geboren fractie? Zeker is dat ook in de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum de komende dagen tientallen lokale helden op pad gaan om zieltjes te winnen. Om u te vertellen op wie en vooral op welke partij u moet gaan stemmen. U bent niet verplicht om te gaan stemmen. Maar wie niet stemt, laat een mooie kans lig gen om zijn of haar stem te laten horen. Dat is zeker. Dus, ik wens u veel wijsheid toe en ver zeker u dat we volgende week in Peel en Maas flink uitpakken met achtergrondverhalen, reac ties en uitslagen over de gemeenteraadsverkiezingen 2006. Alaaf, euhh: stem ze! Hannes De echte liefhebbers, vooral in zuidelijk Nederland, leefden er al maanden naar toe en spaarden er het hele jaar voor. Vier dagen vol kostuums, optochten, feestmuziek, drin ken en legaal gek doen. Carnaval! Elk dorp of stad veranderde van naam en werd gedu rende die dagen geregeerd door een Raad van Elf en Prins Carnaval. Zo ook in de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum, waar de afgelopen dagen duizenden mensen op de been waren om te genieten van prachtige optochten, muziek, optredens en vooral veel gerstenat. In deze Peel en Maas vindt u een terugblik op vastelaovend 2006. Op de foto ziet u prins Huub tijdens de grote optocht in Venray. Profiel nieuwe burgemeester Aan de deelnemers van de verkiezingsenquête werd gevraagd aan welke eisen de opvolger van burgemeester Waals moet voldoen. Waals heeft aangegeven in oktober 2008 met pensioen te gaan. Het zijn de politieke partijen die straks een profielschets opstellen voor de nieuwe bur gemeester. De deelnemers aan de enquête gaven alvast een voorzet. "Een vrouw met ballen", was een van de reacties. Misschien wat kort door de bocht, maar het onderstreept de intentie van veel mensen. "Duidelijkheid", "eer lijk", "beslissingen durven nemen" en "misstanden in Venray aanpakken" zijn veelge noemde kreten. Daarnaast moet de opvolger van Waals een goede manager zijn, en wat veel genoemd wordt, een luisterend oor hebben. Andere termen zijn "integer" en een "goede coach voor ambtenaren en gemeente raad". Een burgemeester moet het boegbeeld van Venray zijn en hij behoort vooral tactvol te zijn. Dat laatste is iets wat volgens een aantal deelnemers ontbreekt bij de huidige burgemeester. De nieuwe burgemeester zou dich ter bij de burgers moeten staan, benaderbaar zijn onder alle omstandigheden en als een goed bestuurder zich midden tussen de bevolking moeten begeven. De opvolger van Waals dient ook boven de partijen te staan. Andere kwalificaties zijn: een lei der, mensenbinder, onderne mend en gericht op de ontwikke ling van Venray en iemand die zich inleeft in wat er leeft onder de burgers. Ook wordt de nieuwe burge meester betere communicatieve eigenschappen toegedicht. Die ontbreken volgens menigeen bij Waals. Hij articuleert volgens een aantal mensen slecht, is bot en moet meer contact zoeken met de burgers. "De opvolger moet beter communiceren dan de hui dige burgemeester, die overigens veel goede kanten heeft, maar die niet of nauwelijks bij de bur ger bekend zijn", aldus een van de reacties. Dodelijk ongeval in Venray De politie stelt een onder zoek in naar een dodelijke aanrijding op de Nieuwe Maasheseweg in Venray op carnavalszondag rond 3.10 uur. Bij het ongeval kwam een 40-jarige fietser uit Smakt om het leven. Het ongeluk gebeurde vermoe delijk toen het slachtoffer de weg op fietste en daarbij de auto van een 20-jarige man uit Venray over het hoofd zag. De automobi list werd aangehouden en door de politie voor verhoor meege nomen naar het politiebureau. Uit een ademanalyse bleek dat de aangehouden man niet onder invloed van alcohol verkeerde. Bureau Technische Ondersteuning van de politie stelt een nader onderzoek in. 1-2-3 MAART HAIRKAPPERS OP TV LIMBURG «- Schoolstraat WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl CAR-CITY VENRAY ra rrr XVI Voor meer informatie: wurair. tapijtcentrum.nl Julianasingel 7 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 W www.rongenvof.nl TfltisiHtiiu 33ZH Op vrijdag 3 maart onthul len Nico Eurlings, algemeen directeur van 3W, en wethou der Leo Heidens het project bord van De Gouden Leeuw. Het projectbord wordt geplaatst op de hoek Langstraat en Langeweg. Het bord markeert een nieuwe en belangrijke ontwikkelingsfase in dit eigentijdse centrumproject. Het attendeert iedereen erop dat in 2006 concrete stappen in het centrumproject Op zaterdag 8 april start op feestelijke wijze de officiële verkoop van de apparte menten en woningen. De festivi teiten rondom de start van de ver koop worden in Venray aangekondigd. In de loop van 2006 start de eerste fase van de bouw: een ondergrondse parkeer garage met 500 plaatsen, 2.400 m2 commerciële ruimte voor praktijkruimten of kleine kanto ren, 72 appartementen en 40 grondgebonden woningen en stadswoningen. Het centrumproject De Gouden Leeuw is om diverse redenen een bijzonder project. Het geeft Venray een eigentijds en nieuw gezicht. Daarnaast geeft De Gouden Leeuw een kwaliteitsim puls aan de stad Venray. De gro tendeels openbare parkeergarage biedt een veilige parkeergelegen heid met ruim voldoende plaatsen in het centrum. Dit maakt Venray goed bereikbaar en aantrekkelij ker als winkelstad voor bezoekers uit de regio. De appartementen en woningen kenmerken zich door een grote variatie en bieden daardoor een interessant wonin gaanbod voor een brede doel groep. Zowel gezinnen als senio ren, starters en doorstarters zullen zich thuis voelen op De Gouden Leeuw. Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Theater op bezoek in asteria venray U bent van harte welkom voor een gezellige avond met en dans door een professioneel theatergezelschap, zij serveren U een heerlijk verrassingsdiner Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 EN MAAS VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl advertentie KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl berden

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1