Gemeente Venray 1 Fikse boete vervuilers openbare ruimte Openbare bekendmakingen Bomenkap Oude Oostrumseweg Bouwvergunning aanvragen? Kijk op www.venray.nl Aanvragen reisdocumenten Dinsdag 7 maart: Gemeenteraads verkiezingen en Referendum circuit De Peel Evenementen maart Collectes maart Inzamelingen maart De stappen naar een goedgekeurd schetsplan www.postbus51 .nl Kijk ook op www.venray.nl PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Werk in uitvoering Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit Inspraak Kapvergunningen Verleend Ontheffing Stookverbod Besluiten Vooruitlopend op de herinrichting van de Oude Oostrumseweg start de gemeente donderdag 9 maart met het kappen van de bomen langs de Oude Oostrumseweg. De kap van de bomen is vervroegd vanwege de Flora en Faunawet. Op grond hiervan moet er buiten het broedseizoen worden gekapt. De vogelbescherming geeft aan dat de meeste vogels in dorpen, steden en bossen tussen 15 maart en 15 juli broeden. De gemeente rooit alle iepen en lindes, evenals een gedeelte van de esdoorns. De werkzaamheden duren ongeveer een dag. De Oude Oostrumseweg is dan afgesloten voor doorgaand verkeer. Omwonenden blijven tijdens de werkzaamheden in principe altijd van één kant bereikbaar. De herinrichting van de Oude Oostrumseweg start begin april. Voor meer informatie over de bomenkap of de herinrichting van de Oude Oostrumseweg kunt u terecht bij de afdeling Publieksdiensten. telefoon 0800 - 8051 (gratis) Beleidsregels Vastgesteld Wet milieubeheer Ontwerpbesluiten Verkiezingen 2006 Bekendmaking uitslag verkiezingen Donderdag 2 maart 2006 - Pagina 18 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 9 Voor het behandelen van aanvragen van bouwvergunningen heeft de gemeente Venray een werkwijze vastgesteld. Óf u een bouwver gunning nodig hebt, kunt u nalezen op www.vrom.nl of navragen bij de afdeling Publieksdiensten. In de Woningwet is onder andere geregeld hoe bouwplannen ingediend moeten worden en dat de beoordeling van schetsplannen door de commissie Welstand, monumenten en architectuur (WMA) in het openbaar dient plaats te vinden. Donderdag 2 maart 2006 is de Hofstraat in het centrum van Venray van 7.00 uur tot 16.00 uur (of zo veel eerder als de werkzaamheden zijn afgerond) afgesloten voor alle verkeer. Dit vanwege hijswerkzaam heden bij de verbouwing van 'Coenen' aan de Hofstraat 4. Voor vragen kunt u contact opnemen met de heer Robert Bardoel. Een welstandsaanvraag, ook wel schetsplan genoemd, is een plan dat alleen wordt getoetst op be stemmingsplanvoorschriften en welstandscriteria en dus nog niet op technische eisen. Het is dus geen officiële bouwaanvraag, maar een bouwkundige tekening, aangevuld met gegevens over de omgeving van het bouwplan en de toe te passen materialen en kleuren. Iedereen die in de gemeente Venray wil bouwen kan een schetsplan indienen. Dus niet alleen bij het bouwen van een nieuwe woning, maar ook bij een plan voor een verbouwing of uitbrei ding. De gemeente kan aan de hand van dit schetsplan de stedenbouw kundige randvoorwaarden en de vormgeving toetsen, zonder dat een plan al helemaal technisch uitgewerkt hoeft te zijn. Als het plan dan nog moet worden aangepast, omdat het niet past binnen het bestemmings plan of niet voldoet aan de criteria uit de welstandsnota, kan de aan vrager dit eenvoudig en snel doen. Als daarentegen meteen een officiële bouwaanvraag ingediend wordt, moet deze bij problemen al snel geweigerd worden. Terwijl het bij een schets plan vaak mogelijk is met overleg en kleine aanpassingen toch een goed plan te krijgen. Welstand De welstandscommissie vergadert elke drie weken op woensdag. De vergadering is openbaar. Daardoor kunnen ook andere belangstellenden aanwezig zijn en kennisnemen van de advisering. De agenda van de vergadering wordt op de donderdag voor de vergadering gepubliceerd op www.venray.nl. Dinsdags na de vergadering staan hier ook de uitgewerkte adviezen. Het vergader schema is eveneens te vinden op de website. In dit schema staan tevens de data waarop stukken moeten zijn ingediend en de publi catiedata. Als uw reisdocument verloopt, ontvangt u van de gemeente een herinnerings brief. Gaat u binnenkort op wintersportvakantie of naar het zonnige zuiden? Houd er dan rekening mee dat het aanvragen van een nieuw document vijf werkdagen duurt. Met feestdagen betekent dat, dat u in sommige gevallen uw nieuwe document pas na acht dagen op kunt halen. Een reisdocument kan, tegen extra kosten, met een spoedprocedure na twee werkdagen wor den geleverd. Onderstaand een lijst van evene menten waaraan de gemeente ver gunning heeft verleend of van plan is te verlenen. Op www.venray.nl vindt u een com pleet overzicht van alle activiteiten die een open karakter hebben en/of vergunningplichtig zijn. 3 - Infostandplaats Lokaal Actief, Grote Markt 3 - Infostandplaats VVD, Grotestraat (voor Jamin) 4 - Infostandplaats PvdA, Grote Markt (met muziek) 4 - Infostandplaats Lokaal Actief, Schouwburgplein 4 - Infostandplaats SP, hoek Henseniusplein/Grotestraat 4 - Infostandplaats VVD, Grotestraat (voor Jamin) 6 - Infostandplaats SP, hoek Henseniusplein/Grotestraat 6 - Infostandplaats VVD, Grotestraat (voor Jamin) 20 - Het Venrays Voorjaarsdictee, Schouwburg Venray 26 - Vlooienmarkt, sporthal De Weert 26 - Koopzondag, centrum Venray 5 t/m 11 - Jantje Beton 12 t/m 18 - Reumafonds 19 t/m 25 - SIM AVI 26 maart t/m 1 april - ZOA vluchtelingenzorg 5 - huis-aan-huis textielinzameling Mede namens alle Limburgse gemeenten geven Gedeputeerde Staten van Limburg met ingang van 1 maart 2006 het volgende document vrij voor inspraak: - Inspraak ontwerp Provinciaal Omgevingsplan Limburg 2006 (POL2006). POL2006 zal na vaststelling door Provinciale Staten van Limburg in de plaats treden van het POL dat op 29 juni 2001 is vastgesteld. Net als dat eerste POL is POL2006 een integraal plan: streekplan, provinciaal waterhuishoudingsplan, provinciaal milieubeleidsplan, hoofdlijnen provinciaal verkeers- en vervoersplan, fysieke elementen economisch beleid en fysieke ele menten beleid voor zorg, cultuur en sociale ontwikkeling. POL2006 is bovendien een plan op hoofdlijnen. Het bevat de provinciale visie op de ontwikkeling van de kwaliteitsregio Limburg en beschrijft voor onderwerpen waar de provincie een rol heeft de ambities, de context (ont wikkelingen, Europees en nationaal beleid en regelgeving) en de hoofdlijnen van de aanpak. Deze hoofdlijnen worden vertaald in POL-aanvullingen, beleidsnota's, beleidsregels, program ma's en verordeningen. Samen vormen al deze documenten een flexibel, samenhangend geheel: het POL-stelsel. De bestaande POL-aanvullingen met daarin opgenomen concrete beleidsbeslissingen blijven gehandhaafd en maken deel uit van dit stelsel. Over het ontwerp van het POL2006 (met kaarten) kunnen nu zienswijzen naar voren worden gebracht. In de bijbehorende toelichting en verantwoording zijn de belangrijkste wijzigingen ten opzichte van het eerste POL aangegeven. Het ontwerp bevat geen nieuwe juridisch direct bindende besluiten. - Allegrostraat 2 - voor 2 haagbeuken, herplant 3 bomen - Serenadestraat 55 - voor 1 iep, geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen - Dakdekkerstraat - voor 9 berken, herplant 3 bomen - Kruidenlaan 45 - voor 1 els, herplant 1 boom U kunt de desbetreffende stukken van 2 maart tot en met 13 april 2006 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden onderte kend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbos 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden op de locaties: - Deurneseweg 138 te Ysselsteyn - aan dhr. C.J.M. Alders voor het verbranden van snoei en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied. - Smakterweg ongenummerd te Smakt - aan dhr. A.G. Nooyen voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrari sche bedrijven en woonerven in het buitengebied. - Horsterweg 9a te Leunen - aan dhr. W.G.M. Loenen voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied. - Laagriebroekseweg 1 te Leunen - aan dhr. J. Litjens voor het verbranden van kerstbomen. - Castenrayseweg 28a te Oirlo - aan dhr. T.G. Claessens voor het verbranden van snoei en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. Vogelgriep In kranten, op televisie en radio hoort u steeds meer over de vogelgriep. Het nieuws komt dichter bij huis. Wilt u weten wat u kunt doen? Heeft u vragen of wilt u het laatste nieuws weten? Kijkt u dan op de website van Postbus 51 U kunt ook bellen naar de Postbus 51 Infolijn: maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 21.00 uur Mensen die de openbare ruimte vervuilen kunnen vanaf 1 maart 2006 een boete tegemoet zien van C 250 per overtreding. Dat heeft het college besloten. De boete is kostendekkend. De gemeente gaat in samenwerking met de politie harder optreden tegen vervuilers. Het verkeerd gebruiken van de ondergrondse voorzieningen bij, bijvoorbeeld, de verschillende supermarkten is een aandachtspunt. Ook pakken zij het dumpen van zak jes huisvuil in openbare afvalbakken aan. "Lik op stuk dus, om het asoci ale handelen terug te dringen en de vervuiler fors te beboeten. Venray blijf(t) schoon! is ons motto", zegt verantwoordelijk portefeuillehouder Jan Driessen. "Dat moeten we samen blijven waarmaken." Dus denk na voordat u het risico loopt om betrapt en beboet te worden. Voor de boete van 250 kunt u uw grijze afvalcontainer maar liefst veertig keer laten ledi gen! U kunt de desbetreffende stukken van woensdag 1 maart 2006 t/m dinsdag 11 april 2006 inzien tijdens de reguliere openingstijden: - in het gemeentehuis; - in de bibliotheek van het Gouvernement, Limburglaan 10 te Maastricht, van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur. Tegen vergoeding van kosten zijn exemplaren van het ontwerp POL2006 te verkrijgen bij de bibliotheek van de Provincie Limburg ((043) 389 73 82). Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke of mondelinge zienswijze indienen bij Gede puteerde Staten van Limburg. Desgewenst kunt u verzoeken om vertrouwelijke behandeling van uw persoonlijke gegevens. Uw schriftelijke reactie kunt u toezenden aan: Gedeputeerde Staten van Limburg, t.a.v. de projectgroep POL2006, Postbus 5700, 6202 MA Maastricht. Tij dens de informatiebijeenkomsten (zie artikel op deze pagina) wordt de gelegenheid geboden om een mondelinge zienswijze in te dienen. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende beleidsregels vastgesteld: - 'Milieuprogramma 2006/2007'. Het programma omvat een overzicht van de in 2006 en 2007 te verrichten activiteiten ter uitvoering van de wettelijk verplichte milieutaken en het Milieubeleidsplan 2003-2007. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Puttenweg 70 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Smits-Stiphout, Puttenweg 70 te Ysselsteyn voor een legkippenhouderij. - Den Tiel 6 te Merselo - een revisievergunning te verlenen aan H. en M. Schoenmakers, Den Tiel 6 te Merselo voor een legkippenhouderij. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 3 maart 2006 t/m 13 april 2006 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tij dig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. U kunt de desbetreffende stukken van 2 maart t/m 13 april 2006 inzien. Tijdens de inzageter mijn kunt u een bezwaarschrift over het besluit indienen bij Burgemeester en Wethouders. Zie voor het indienen van een bezwaarschrift de rubriek Kapvergunningen. Donderdag 2 maart 2006 Burgemeester en Wethouders van Venray De voorzitter van het centraal stembureau voor de op dinsdag 7 maart 2006 gehouden ver kiezing van de leden van de raad van de gemeente maakt bekend dat, op donderdag 9 maart 2006 om 10.00 uur, een openbare zitting van het centraal stembureau plaatsvindt in het gemeentehuis, waarin de uitslag van de verkiezing wordt bekendgemaakt. De voorzitter voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals De beleidsregels treden op 2 maart 2006 in werking en liggen ter inzage. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 18