Gemeente Ven ray Stemmachine voor blinden en slechtzienden Verkiezingsavond Samen voortijdig schoolverlaten terugdringen Komt u ook naar het Politiek Café? U bent van harte welkom op dinsdag 7 maart van 20.00 tot 23.00 uur. Je voelt je er thuis Politieke informatiemarkt in bibliotheek De Gouden Leeuw Feestelijke onthulling Verkiezingen 2006 Wist u dat.... Verkiezingen 2006 Keuze uit stemlocaties Verkiezingen 2006 Stempas kwijt? Informatieavond POL2006 PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Week 9 Op 7 maart is in de raadzaal van 20.00 tot 23.00 uur een Politiek Café. Dat staat uiteraard helemaal in het teken van de gemeente raadsverkiezingen en het referendum over circuit De Peel. Op deze boeiende avond vinden interviews plaats met politici, scholieren van het Raayland College, journalisten en natuurlijk een aantal nieuwe raadsleden. Via een groot beeldscherm kan het publiek meekijken naar onder meer de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen, de schaduwverkiezingen op het Raayland College, het referendum over circuit De Peel en naar nieuwe raadsleden. Het Politiek Café wordt live uitgezonden op Lokale Omroep Venray. ...u bij elk stembureau in Venray uw stem mag uitbrengen? ...er in stemdistrict 3, locatie Beukenrode, een stemmachine staat speciaal voor blinden en slechtzienden? ...u iemand kunt mach tigen om uw stem uit te brengen? Bent u uw stempas voor de gemeenteraads verkiezingen kwijtgeraakt? Hebt u er geen ont vangen? Dan kunt u tot maandag 6 maart 2006 17.00 uur een nieuwe stempas aanvragen bij de afdeling Publieksdiensten. De 'oude stempas' komt hiermee te vervallen. Op vrijdag 3 en zaterdag 4 maart kunt u voor informatie over de Venrayse politieke partijen in de openbare bibliotheek terecht. Op vrijdag zijn de stands geopend van 11.00 uur tot 20.00 uur, op zaterdag van 11.00 uur tot 14.00 uur. U bent van harte welkom! •Vs Venray, focus op mensen Donderdag 2 maart 2006 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 - - - r M .-if"-'?-; Om het aantal leerlingen dat zonder diploma van school gaat terug te dringen hebben diverse partijen, waaronder de gemeente Venray, woensdag 22 februari een intentieverklaring onderte kend om een samenwerkings verband tussen het Voortgezet Onderwijs (VO) en het Voortgezet Algemeen Volwassenenonderwijs (VAVO) te realiseren. Een wetswijziging op 1 januari 2006 maakt het mogelijk de samenwer king tussen het VO en het VAVO te verstevigen. Namens de gemeente Venray ondertekende wethouder Mathieu Emonts de intentieverklaring. Verder zetten ook de besturen van Gilde Opleidingen, de Voortgezet Onderwijsinstellingen van Noord- en Midden-Limburg en de gemeenten Echt, Roermond, Venlo en Weert hun handtekening. De ondertekening van de intentieverklaring stimuleert de kennisintensieve industrie in de regio. Er komt meer vraag naar voldoende gekwalificeerd personeel en het terugdringen van voortijdige schoolverlaters zonder een diploma vormt hierbij toch de basis. Blinden en slechtzienden kunnen voor het eerst na jaren weer zelfstandig hun stem uitbrengen. In verpleeghuis Beukenrode staat 7 maart een stemmachine die ook door hen te gebruiken is. Leerlingen van het Raayland College testten, geblinddoekt, de machine tijdens de schaduwver kiezingen op 22 februari. Het Gehandicapten Platform Venray is heel tevreden met de speciale stemmachine. "Dit stembureau is zeer goed bereikbaar", aldus de heer Van Gassel van het Gehandicapten Platform. Hij kwam namens de heer Willemse met de vraag of er op het gebied van stemmachines ontwik kelingen waren. Navraag bij de leverancier leerde de gemeente dat er voor het eerst specifieke stem machines op de markt werden ge bracht. Een unieke kans die Venray dan ook met beide handen aan heeft gegrepen. Zelfstandig De heer Willemse: "Ik ben uiteraard blij. Voor mezelf, maar zeker ook voor lotgenoten, dat we nu niet meer afhankelijk zijn van anderen. In de eerste jaren moest een vertrouwens persoon helpen met het kleurpotlood. Daarna kwam er eigenlijk al onbe doeld een stemmachine voor blinden en slechtzienden in Venray. De eerste elektronische stemmachines hadden rijen knopjes die je als het ware kon gebruiken als brailleschrift. Je hoefde alleen van tevoren te vragen welke partijen er allemaal waren en te weten op welke plaats je kandidaat stond. Daarna was het knopjes tellen en drukken. Maar vol- gens mij is het nu wel een stuk een voudiger." Hij hoopt dat velen zijn voorbeeld volgen naar het stembu reau, "en dan bedoel ik alle burgers, want", zegt de heer Willemse stellig, "het recht om te stemmen legt je ook de verplichting op om te gaan stemmen. Al is de keuze niet altijd even makkelijk." Hoe interessant de heer Willemse de ontwikkeling vindt, blijkt wel uit het feit dat hij tijdens de schaduwverkiezingen op het Raayland College ging 'kijken' hoe de geblindeerde leerlingen omgingen met de nieuwe stemmachine. Wethouder Lei Heidens en directeur Nico Eurlings van 3W Vastgoed ont hullen vrijdag 3 maart het bouwbord voor het project De Gouden Leeuw. Het bord komt op de hoek Lang straat en Langeweg. De feestelijke onthulling is om 15.00 uur. Maatwerk De wetswijziging wil samenwerking bevorderen om het onderwijsproces niet te onderbreken, het voortijdig schoolverlaten te beperken en uit eindelijk meer leerlingen met een diploma uit het voortgezet onderwijs te laten stromen. De wet maakt meer maatwerk mogelijk en biedt VO-leerlingen, naast hun reguliere onderwijsaanbod, extra kansen voor het succesvol afronden van vervolg onderwijs. Zo is het bijvoorbeeld mogelijk om alvast bepaalde vakken van een andere school of onderwijs soort te volgen. gebruikmaken van gratis taxivervoer vanaf station Venray naar Hotel Asteria. Neem hiervoor uiterlijk 10 maart contact op met de projectgroep, (043) 389 74 17. Provinciale Staten betrekken alle zienswijzen bij de vaststelling van het Provinciaal Omgevingsplan Limburg 2006 later dit jaar. Voor meer informatie over de stukken en procedure: Projectgroep POL2006, (043) 389 74 17 of kijk op www.limburg.nl/pol. U kunt uiteraard stemmen in uw eigen, vertrouwde stembureau, zoals dat op uw stempas staat vermeld. Maar u kunt ook, als dat u beter uitkomt, uw stem uitbrengen in een ander stembureau. Hier onder alle 22 stembureaus op een rij: - Gemeentehuis, Raadhuisstraat 1, Venray - Info Servaashof VvGI, Stationsweg 46, Venray - Verpleeghuis Beukenrode, Beukenlaan 1, Venray - Zorgcentrum Het Schuttersveld, Bergweg 2, Venray - Wijkcentrum Het Stekske, Kruidenlaan 161, Venray - Gemeenschapshuis Oostrum, Watermolenstraat 1, Oostrum - Gemeenschapshuis Oirlo, Hoofdstraat 34, Oirlo - Gemeenschapshuis Castenray, Matthiasstraat 2, Castenray - Café zaal 't Veule, Veulenseweg 49, Veulen - Gemeenschapshuis Leunen, Albionstraat 28, Leunen - Gemeenschapshuis Heide, Heidseweg 72, Heide - Gemeenschapshuis Ysselsteyn, Puttenweg 2, Ysselsteyn - Partycentrum Het Anker, Grootdorp 73, Merselo - Gemeenschapshuis Vredepeel, Johan van Stalbergweg 6, Vredepeel - Het Pelgrimshuis, St. Jozeflaan 52, Smakt - Centrumgebouw VvGI, Noordsingel 39, Venray - Sportcentrum De Sprank, Kempweg 70, Venray - Wijkcentrum 't Schöpke, Veltumse Kleffen 62b, Venray - Wijkcentrum De Kiosk, Brukske 1, Venray - Kantoor Platform Lage Inkomens Venray, Mozartstraat 20b, Venray - Openbare basisschool De Landweert, Boterbloem 45, Venray - Basisschool De Kruudwis, Klaproos 21, Venray Daarnaast biedt de gemeente Venray u de mogelijkheid om uw stem uit te brengen in een mobiel stembureau. Er is bewust gekozen voor locaties waar veel mensen bij elkaar komen. Met name wijzen we u op de mogelijkheid om bij het NS-station in Oostrum uw stem uit te brengen. Standplaats mobiel stembureau 7.00 - 9.30 uur NS-station, Stationsweg 213, Oostrum 10.00 - 12.00 uur Ziekenhuis VieCuri, Merseloseweg 130, Venray 12.30 - 14.30 uur Raayland College, Leunseweg 6, Venray 15.00 - 18.00 uur NS-station, Stationsweg 213, Oostrum Begin februari hebben Gedeputeerde Staten het ontwerp Provinciaal Omgevingsplan Limburg (POL2006) vastgesteld. Hiervoor geldt een inspraakperiode van 1 maart tot en met 11 april. Het plan ligt dan ter inzage bij alle gemeentehuizen en is te zien op de provinciale website. In Venray houdt de provincie op 15 maart om 20.00 uur een informatieavond in Hotel Asteria. Het POL2006 is een nieuwe versie van het POL uit 2001, een 'allesomvat tend' plan voor omgevingsbeleid om ruimtelijke ontwikkelingen in heel Limburg in goede banen te leiden. Ten opzichte van het bestaande POL legt het POL2006 het accent meer op een 'Provinciale Hoofdstructuur': gebieden en zones waar de provincie extra aandacht of geld wil inzetten om gewenste ontwikkelingen te realiseren. Gedeputeerde Staten hebben de voorgenomen veranderingen al besproken met belangengroepen, gemeentebesturen en waterschappen, adviescommissies en de statencommissie. Informatie De provincie houdt informatieavonden over het ontwerp POL2006 in Maastricht, Roermond en op 15 maart dus ook in Venray. Zij presenteert de hoofdlijnen van het ontwerp, u kunt nadere informatie en uitleg vragen en eventueel mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Voor de bijeen komst in Hotel Asteria hoeft u zich niet aan te melden. U kunt eventueel

Peel en Maas | 2006 | | pagina 17