"Ik zou het voor geen loud willen missen" 'Golfbaan in tuin burgemeester Hahn' Machtsoverdracht en verkiezingstaai Jubileumoptocht in Wanssum: lokaal 'nieuws' Kleurrijke stoet in Swolgen mi SRPjKéI ■v-u Niets! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 2 maart 2006 - Pagina 16 rVi Ook Mieëldere was weer bij de Boétegewoeëne Boëetezitting in Venlo Het 5x11-jarig jubileum van de plaatselijke carnavalsver eniging, de renovatieperikelen rondom gemeenschapshuis De Zandhoek, de toekomst van sportpark De Broekberg en kapperszaak Rich Art, die de ondernemersprijs won. Zom aar een greep uit de onderwer pen die maandagmiddag op een ludieke manier de revue passeerden tijdens de jubileu moptocht van carnavalsvereni ging De Wiendbuul in Wans- sum. Het was koud, maar dat deerde de twintig groepen, duo's en een lingen onder leiding van prins Frans IV niet om er een mooie jubi leumstoet van te maken. Ook Wienbuuleplakdrager Sraar Beterams (foto) werd in het zonne tje gezet. Zowel prins Frans Gielen als jeugdprins Rens van Meijel en jeugdprinses Anouk van de Ven genoten volop in hun nieuwe prin sen- en jeugdprinsenwagen, net als het publiek, dat op een stempapier kon aangeven welke deelnemers zij het mooiste vonden. De prijzen: Eenlingen en duo's: 1) Prins op het witte paard, Marga en Annema- rie, 2) Ik heb er allergielen van gekrège, Pim Verberckt, 3) India- nus, Charles Broere. Kleine groepen: 1) Weej zien stapel op elkaar, Hartjes megjes, 2) Geboeid De Kammeruuj, 3) Integratie, de 3 Lady's. Grote groepen: 1) Getrommeld, De harrie's, 2) Weej zien ien de wolke, RVF. Wagens: 1) 11 joar de plaarzak, De plaarzak, 2) unne schonne car naval, Veul Wazel, 3) 1 x 11 joar 11e wagen, De dordowwers. Jeugd: 1) Rich Art ondernemer van het joar, Richard-girls, 2) Neje bestemming De Broekberg, Wc experience, 3) Weej breien er un end an, Denice en Jasmijn, 4) Olympische Spelen, De wintermei- den. Publieksprijs: 1) Getrommeld, De Harrie's, 2) lx 11 joar 11e wagen, De dordowwers, 3) Enne schonne carnaval, Veul Wazel. Tijdens sleuteloverdracht in Meerlo De groep uit Meerlo compleet met bordje: Mieëldere. De Limburgse vastenavond wordt sinds vijftien jaar geopend met de Boétegewoeëne Boëetezit ting in de Venlose Zoepkoel. Steeds meer mensen geloofden in dit openingsfeest in Venlo en daardoor werd het elk jaar druk ker en drukker. Naar schatting zijn afgelopen zaterdag meer dan 30.000 carnavallisten uit de hele provincie naar Venlo getrokken. Onder deze duizenden ook velen uit Meerlo-Wanssum en Venray. De thuisblijvende televisiekijkers hebben geregeld de bekende naambordjes van plaatsnamen voorbij zien komen zo ook dat van Mieëldere (Meerlo). Onder aanvoering van Jan en Gerry Rutten gaat al vele jaren een groep Meerlonaren steevast naar De Zoepkoel aan de voor avond van de vastenavond. Gerry: "We zijn er zo ongeveer van begin af aan bij geweest. In het begin waren er nauwelijks driehonderd toeschouwers en werden midden in de Zoepkoel eieren gebakken, terwijl op de bühne buuttereed- ners en muziekgroepen hun best deden." Jan Rutten, een carnava- list in hart en nieren, vult aan: "Ik zou het voor geen goud willen missen. Hier begint het feest der feesten: de vastenaovend! De sfeer, de ambiance en dan die muziek uit de hele provincie. Dat is genieten en iedereen doet mee. Ook dit jaar was het weer een geweldig mooi en goed carnava lesk programma." De dames van Den Toestand deden als Vöskes mee in de optocht in Meerlo. De optocht van carnavals vereniging De Vöskes in Meer lo, traditioneel geen grote optocht maar altijd de moeite waard om naar te kijken, trok zondagmiddag door de straten van dit Meerlo-Wanssumse kerkdorp. Veertien groepen en wagens deden mee. De optocht werd geopend door jeugdcarnavalsvereniging De Vossekeutels onder leiding van prins Bram en zijn adju danten Nick en Toën en vorst Karei. Voordat de laatste wagen met prins Harrie en prinses Gerrie het einde aan kondigde, zagen de Meerlona ren diverse actuele onderwer pen de revue passeren. Buurtvereniging 't Centrum bij voorbeeld had zich laten inspire ren door de perikelen rondom het verplaatsen van het vossenmonu- ment. Met als kreet 'Mit den Haas in ut centrum kumt de vos van zelf reed hun wagen door de stra ten. Daarop stond een zeer grote loep met daaronder het kleine omstreden vossenmonument. Ook de dames van de Toestand, de vrouwen achter de raads- en bestuursleden van CV De Voskes, hadden zich prachtig laten schminken tot Vöskes. De verhuizing van burgemees ter Joep Hahn naar Oostrum werd aangegrepen door een vrienden groep die in de grote ommuurde tuin van de eerste burger een golf baan willen aanleggen. Enkele meiden hadden een groep gevormd naar aanleiding van de komst van Chinees John Hu in het eethuis aan de Hoofdstraat. 'Bij de frituur krijg je er voortaan sambal bij', was hun leus. En de voetbal lers van het vierde elftal van SV United hadden een enorme grote wagen waaruit het publiek moest afleiden dat de Meerlonaren de hofleveranciers zijn voor het nieu we elftal van de gefuseerde club SV United. En vooral; de derde helft schijnt altijd winnend te worden afgesloten, zo werd dui delijk. In de optocht trokken ver der de jeugdgroepen de Griezel bus, de Barbies en De Chippies mee. Fanfare Eendracht Meerlo met bordjesdrager voorzitter Noud Janssen zorgde voor de muzikale noot in de optocht. Na afloop van de bonte stoet was er in zaal 't Brugeind nog een gezel lig treffen. De traditionele sleutelover dracht in de gemeente Meerlo- Wanssum was afgelopen zon dag weer een van de vele hoogtepunten van de festivi teiten in de zes dorpen. De prinsen en hun gevolg en aan hang uit Wanssum, Geijsteren, Meerlo, Blitterswijck, Swolgen en Tienray waren massaal naar zaal 't Brugeind in Meerlo gekomen, om onder leiding van spreekstalmeester Vorst Michiel van de Tienrayse Gei ten de overdracht van de car navalsmacht mee te beleven. Burgemeester Joep Hahn maakte in zijn carnavaleske toespraak melding van het feit dat hij verhuist naar Oostrum (en dat niet vanwege de nade rende vogelgriep), maar dat hij als burgemeester blijft wer ken. De zes prinsen van Meerlo-Wnssum luisteren aandachtig naar de toespraak van burgemeester Joep Hahn tijdens de sleuteloverdracht in zaal 't Brugeind in Meerlo. Hij fietst straks dagelijks van Oostrum naar Meerlo via Pascales om zodoende namens de inwo ners een oogje in het zeil te blij ven houden bij de tbs-kliniek. Prins Han van de Tienrayse Geiten sprak namens zijn vijf andere col lega's de burgemeester en de vele aanwezigen toe. Hij had via goog le op internet alle bijzondere wetenswaardigheden van de Vöskes, Geiten, Bök, Roeken, Kei eschieters en Wiedbuule opge vraagd en daarvan een komische speech gemaakt. Meerdere malen kreeg hij de lachers op de hand en na afloop kreeg de jonge prins veel complimenten voor zijn actu ele en verrassende toespraak. Uiteraard konden Hahn en de Tienrayse hoogheid niet om de politieke perikelen en de scher mutselingen tussen CDA en PK, oftewel wethouder Jac Derikx contra wethouder Leo Beterams, heen. De twee wethouders zitten beiden nog in de coalitie. De PK heeft aangegeven liever niet met Derikx (CDA) door te willen als het moet zoals de laatste tijd, en op zijn beurt heeft Derikx laten weten dat de PK maar in de oppo sitie zitting moet nemen. Maar, zo zei de burgemeester, de verkie zingsschermutselingen spelen nu wel, maar de twee wethouders zijn nog niet gescheiden van tafel en bed. Ze zitten, weliswaar een stukje van elkaar, toch nog aan dezelfde tafel, zei hij. terwijl hij Maandagmiddag trok de bonte carnavalsstoet weer door het Swolgense Bokkenland. Het tim- merklusbedrijf van prins Geert d'n Urste was een dankbaar onderwerp voor vele deelnemers. Ook de sluiting van de pizzeria, het aankomende dorpsfeest Bok- stock en de carnavalsvlag kwa men aan de orde. Eerste prijs jeugd: Dennis Jacobs, 'De klus- prins ligt nog in bed, daarom nemen wij het over'. Eerste prijs eenlingen: Berna- dien van der Schrier, 'De carna valsdaggen'. Eerste prijs groepen: dames van de raad van elf, De katjes. Eerste prijs wagens: Jeugdprins Tim, jeugdprinsenwagen. Publieksprijs: krentenbrood van 2 meter, Bart ven Gerven, De Shoarma taxi. naar de twee wethouders keek. En over het bed had Hahn geen verdere mededelingen. Joekskapel Ut Kumt, een van de betere kapellen in de regio, zette de zaak muzikaal flink op z'n kop en dat inspireerde de prinsen om over de tafels van zaal 't Brugeind te dansen. Als hoogtepunt kregen de hoogwaardigheidsbekleders van de burgemeester de sleutel van de macht uitgereikt. Wat gebeurt er als U niet adverteert Vastelaovend

Peel en Maas | 2006 | | pagina 16