Nieuwe bedrijven op De Blakt Aanbesteding openbaar vervoer Wafelactie basisschool De Bongerd een groot succes r: De P-straat heet Dorpbroekstraat r Ruilbeurs voor voetbalplaatjes 10.000 euro voor dagvoorziening ouderen Ingezonden Oplossing voor gevolgen wateroverlast \w\e\eis Fill Jfc Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS Donderdag 23 februari 2006 - Pagina 9 Het college van B en W van Venray heeft besloten het voorontwerp bestemmings plan voor bedrijventerrein De Blakt vrij te geven voor inspraak en overleg. Venray biedt in het plan ruimte voor vestiging van verschillende soorten bedrijven, met vrij heid voor invulling en gebruik van het terrein. Venray heeft de wens om bin nen de gemeentegrenzen een ver scheidenheid van bedrijven te (laten) vestigen. Binnen de plan- grenzen van De Blakt is vestiging mogelijk van verschillende soor ten bedrijven uit de segmenten grootschalig, gemengd en busi- nesspark. De nadruk ligt op uitgif te voor grootschalige bedrijvig heid. De inrichting van het terrein gaat uit van het garande ren van kwaliteit in het openbaar gebied. Zodoende kan de gemeente binnen de bestemming Bedrijfsdoeleinden (meer) vrij heid geven aan de invulling en het gebruik van het terrein. Het regenwater wordt centraal geïn filtreerd in infiltratiezones langs de wegen, waardoor de wegen structuur verstevigd is met een brede groenvoorziening. Aan de zuid-westzijde wordt het plange bied begrensd door de A73 en aan de noord-oostzijde door de spoorlijn Nijmegen- Venlo. Aan de noordzijde van het plange bied, tussen de Hulstweg en de Deurneseweg, ligt een 'groene spie'. Hierin loopt de Oostrumse Beek. Dit gebied is beoogd com- pensatiegebied (natte zone). Ten zuiden van het plangebied is het landschap kleinschalig van karak ter en wisselen open en gesloten gebieden elkaar af. In dit gebied wordt (eveneens) gedacht aan het versterken van de groenstruc tuur 'droge zone' en kunnen de gronden dienen als compensatie- gebied voor het te ontwikkelen bedrijventerrein. Met het aanleg gen van een groene buffer aan de zuidzijde wordt ook duidelijke afscherming van het dorp Oirlo gerealiseerd. WENSEN Met de aanleg van de droge en natte zones geeft de gemeente invulling aan de wensen die de dorpen Oostrum en Oirlo hebben aangegeven in hun Dorpontwikkelingsplannen. De gemeente legt het voorontwerp bestemmingsplan ter inzage voor inspraak. Betrokkenen krijgen de gelegenheid om een (schriftelij ke) reactie in te dienen. Ook houdt ze voor belanghebbenden en -stellenden een informatie avond. De provincie Limburg is gestart met de aanbesteding van het openbaar vervoer in de hele pro vincie. Inzet is de vraag, welke vervoerder vanaf 10 december het gehele openbaar vervoer in Limburg gaat verzorgen. Deze aanbesteding omvat het openbaar vervoer per trein (buiten het hoofdrailnet), bus en regiotaxi. De aanbesteding maakt deel uit van de herinrichting van het openbaar vervoer, vastgelegd in de OV-visie 'Van drie naar één'. De titel refereert aan de nieuwe inrichting van het openbaar ver voer: de verschillende vervoers vormen trein, bus, en regiotaxi gaan in Limburg vóór het eind van dit jaar over naar één vervoerder. Doel daarvan is het realiseren van een aanzienlijke kwaliteitsverbe tering in het openbaar vervoer. Provinciale Staten hebben in april 2005 de visie 'Van drie naar één' als beleidskader voor het open baar vervoer vastgesteld. Gedeputeerde Staten hebben de opdracht gekregen om dit beleid verder vorm te geven en uit te voeren. Onderdeel van de uitvoe ring is de concessieverlening voor trein, bus en CW. Op 10 decem ber 2006 verlopen de huidige concessies voor het busvervoer: Noord- en Midden-Limburg (Hermes), Maastricht (SBM), Heuvelland (Limex) en Zuid- Limburg (Hermes). Dat geldt ook voor het merendeel van de lopen de CW-contracten en de trein- concessies voor de Maaslijn (Nijmegen-Roermond) en de Heuvellandlijn (Maastricht- Kerkrade). Op basis van nieuwe concessies en openbaar vervoer- contracten gaat dan het nieuwe OV in Limburg van start. f f 5^ C Nat je pest ben je zeil Op initiatief van de ouders van de oudervereniging van basisschool De Bongerd in Venray is een wafelactie gehouden. De opbrengst van de actie gaat naar de slachtoffers van de ramp in Pakistan. De kinderen hebben de door de ouders gebakken wafels ver kocht. Het is zo'n groot succes geworden, dat zelfs de hulp van een 'echte' bakker inge roepen moest worden. Uiteindelijk is er 447,- ingezameld. Een prachtig resultaat van de kinderen van de Venrayse basisschool. De pas vernieuwde Dorpbroekstraat in Meerlo -de weg tussen Brugeind aan de oostzijde van de Molenbeek naar de Mgr. Jenneskensstraat- heet in de volksmond al sinds de vorige eeuw P-straat. Geboren en getogen inwoners van Meerlo kennen de P-straat, maar nieu we inwoners hebben er nog nooit van gehoord. De naam P-straat heeft te maken met het gegeven dat vroe ger in deze straat uitsluitend fami lies woonden die met de letter P beginnen, zo meldt het lijfblad van CV De Vöskes deze week. Het gaat dan om de familienamen Peters (van de Put), Pingen (o.a. aannemer en koffiehandelaar), Peelen (de boerderij) en de fami lie Poell. Vijf families die het gezicht lange tijd bepaalden in de Dorpbroekstraat. En oudere inwo ners weten nog te melden dat ze vroeger bij Poelle Betje tutte frutti kregen, kleine gedroogde appel tjes. En de familie Peters (van Chris en Maria) woonde in een soort oud Saksisch boerderijtje waarvoor een stenen put lag. Daarom werd deze familie ook wel eens aangeduid met Put. Om Een tekening van 1981 van Louis de Groot van De Put uit de P-straat (Dorpbroekstraat) de naam van P-straat nog meer te illustreren kwam er later vanuit Venray ook politie Peters wonen. De Vosestoeter noemt verder dat de P-straat in het verleden ook vijf prinsen heeft geleverd: Henk Peters, Piet Wagemans, Johan Peelen, Mathieu Kusters en Henk de Koning. Het is dus ook met recht een prinselijke straat. Overigens zijn aan deze straat ook de loods van gemeentewerken en de brandweerkazerne gevestigd. Actie Plus Van Dijck en Verbeeten Nog een paar weken en dan loopt de zeer succesvolle voetbal- plaatjesactie van Plus ten einde. Niet elke consument die aan deze spaaractie meedoet, zal het dan zijn gelukt om alle plaatjes van Eredivisiespelers te verzamelen en veel voetbalalbums zullen nog wat lege plekken vertonen. Om iedereen de kans te geven het voetbalalbum compleet te maken, houden Plus Van Dijck en Plus Verbeeten op woensdagmiddag 1 maart een ruilbeurs. Deze ruil beurs vindt plaats in en bij zaal Concordia te Vierlingsbeek. Naast de mogelijkheid om met andere verzamelaars plaatjes te ruilen, zal er een speler van NEC aanwezig zijn om je album te signeren. Heb je je album vol dan krijg je van PLUS ook nog een mooie voetbal cadeau Daarnaast is er nog een springkussen, een voetbalfilm en is er een fantastische wedstrijd hardschieten waarmee je een gesigneerde WK-bal kunt winnen. Als klap op de vuurpijl kun je twee kaartjes winnen voor de wedstrijd NEC - Heerenveen als je raad hoeveel Plus-voetbalplaatjes Eindstraat 12, tel. 581553 er tot en met zondag 26 februari zijn uitgegeven door Plus. Zet je naam en adresgegevens op een briefje met het door jou geraden aantal kaartjes. Deponeer deze in de speciale wedstrijdton in de winkel t/m dinsdag 28 februari. Er zijn drie keer twee kaartjes te winnen. Iedereen mag slechts één keer meedoen. De ruilbeurs begint om 14:00 uur en zal duren tot 17:00 uur. Elze Hobbyspeciaalzaak Elze Hobbyspeciaalzaak houdt vanaf zaterdag 11 maart wekelijks voor haar klanten een spreekuur op de benedenverdieping. Het spreekuur duurt telkens van 10.00 tot 13-00 uur. De hobbyspeciaal zaak wil het dit jaar nog beter gaan doen voor haar klanten en wil meer interactie. Wilt u meer weten over een specifieke hobby? Heeft u behoefte aan extra uitleg over een bepaalde hobbytechniek? Wilt u weten hoe u met bepaalde materialen aan de slag kunt? Welk gereedschap hebt u nou precies nodig en hoe werkt dat? Wilt u op uw gemak voorbeelden komen bekijken of wilt u misschien wel uw werkstuk(ken) komen laten zien? Wilt u zelf een techniek uit proberen? Wilt u met andere klan ten van gedachten wisselen over uw hobby (techniek)? Wilt u geholpen worden, zodat u (weer) aan de slag kunt? Men is van harte welkom en een kopje koffie of thee staat klaar. Natuurlijk kan men ook op elk ander moment van de week de winkel binnenlopen met vragen of wensen. De Dagvoorziening voor Ouderen in Venray krijgt een bijdrage van 10.000 euro van het Oranje Fonds. Het geld is bestemd voor de inrichting van de nieuwe accommodatie aan de Westsingel in Venray. De Dagvoorziening Ouderen Venray breidt uit en gaat, na meer dan tien jaar gebruik gemaakt te hebben van de gemeenschappelij ke ruimte in het Sint Joriskwartier, verhuizen naar de Westsingel. De vraag naar derge lijke voorzieningen neemt toe mede door het overheidsbeleid dat de zelfredzaamheid en zelf standigheid onder haar burgers stimuleert. Ouderen blijven dan ook zolang mogelijk zelfstandig wonen maar soms heeft men op enkele terreinen ondersteuning nodig en dan biedt de dagvoorzie ning uitkomst. Synthese unit Venray en Thuiszorg Noord- Limburg kunnen met de op han den zijnde verhuizing beter inspe len op de toenemende vraag naar dagvoorziening voor ouderen. Zo wordt het aanbod van dagvoorzie ning van vier dagdelen, begin maart uitgebreid naar zes dagde len. De dagvoorziening vindt vanaf maart 2006 plaats op maan dag, woensdag en vrijdag. Verdere uitbreiding wordt niet uitgesloten en gaat op korte ter mijn mogelijk ook in de weeken den plaatsvinden. Om dit te kun nen realiseren is door Synthese fondswerving gedaan, met als resultaat dat het Oranje Fonds een subsidie bedrag van 10.000,= Nieuw beeld voor gilde Bij de grote kerkroof in de nacht van 13 op 14 januari 2005 werden uit de kerk van Blitterswijck twee beelden van Antonius gestolen. De dieven gingen onder meer met de beeltenis van de heilige St. Antonius Abt aan de haal, een beeld dat op gildendagen, pro cessies en het patroonfeest van Antonius wordt meege dragen door het gilde. Tijdens de kringdag van de gil den van Het land van Cuyk op 19 juni in Overloon liep het gilde van Blitterswijck in de optocht mee met een draagbaar, maar zonder beeld. Pieter Zanders uit Venlo viel dat op en hij vroeg het gilde om uitleg. Toen het gilde vertelde dat het beeld gestolen was en dat het op zoek is naar een nieuw beeld, bood Zanders direct aan om een nieuw beeld voor het gilde te maken. Pieter Zanders heeft een exclusieve meubelma kerij en is in januari 2006 gestart met het maken van het beeld St. Antonius Abt. Hij repareerde in het verleden bijvoorbeeld ook de zeer oude, houten beelden uit de parochiekerk van Sambeek. De bedoeling is dat het nieuwe beeld medio april 2006 klaar is. toegezegd heeft voor de inrich ting van de nieuwe accommoda tie van de dagvoorziening in Venray. Het Oranje Fonds is het groot ste, nationale fonds op sociaal gebied. Per jaar keert het fonds ongeveer twintig miljoen euro uit aan organisaties en projecten in Nederland en de Nederlandse Antillen en Aruba. Hierdoor bevordert het Oranje Fonds socia le cohesie, participatie, integratie en sociale veiligheid en vermin dert het sociale uitsluiting. Synthese unit Venray en Thuiszorg Noord- Limburg zijn zeer ingenomen met de toezeg ging van het subsidiebedrag en kunnen nu voor de ouderen die deelnemen aan de dagvoorzie ning, gedegen en aangepast meu bilair aanschaffen waarmee een deel van de inrichting van de nieuwe accommodatie aan de Westsingel 5a in Venray, gestalte krijgt. Op vrijdag 24 februari wordt de nieuwe accommodatie door een groep ouderen voor de eerste maal in gebruik genomen. Het project dagvoorziening zijnde de dagopvang van Synthese unit Venray en de dagverzorging van Thuiszorg Noord-Limburg is een geïntegreerd project. Ouderen die gebruik maken van deze 'dagbe stedingvoorziening' hoeven de groep niet te verlaten als de zorg behoefte toeneemt. Zo bereikt men een klantvriendelijkere situ atie en kan de situatie van de cliënt beter gevolgd worden. Om de uitbreiding van de dagvoorzie ning te realiseren zijn actieve vrij willigers welkom. Informatie over de dagvoorziening kan men inwinnen bij Synthese unit Venray via tel. (0478)517317 of Thuiszorg Noord- Limburg via tel. (0478)526262. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg Noord-Limburg J Daar kunt u op rekenen! In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brieven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Stem tegen afbraakbeleid Binnenkort is het weer zover en mag het Venray's gepeupel zijn stem laten horen. Met wervende slogans en loze beloftes schudden politici hun pekveren van zich af en doen ze zich mooier voor dan ze in werkelijkheid zijn. Eens in de vier jaren mogen we onze stem, of beter opgekropte schreeuw, laten horen om vervol gens het stilzwijgen opgelegd te krijgen. Ook nu weer weten we dat van hun mooie beloftes wei nig terecht zal komen. Politici hebben er namelijk een handje van om alles wat goed is over hoop te halen. Kleine scholen moeten groot en vervolgens weer klein worden, nieuwe stallen moeten met subsidie gebouwd en vervolgens na twee jaar weer met Steeds meer mensen worden steeds vaker geconfronteerd met de gevolgen van wateroverlast door hevige regenval en/of overs tromingen. Dit brengt in vele gevallen een forse schade met zich mee aan vloeren, meubels, en huishoudelijke apparatuur die in veel gevallen niet of slechts gedeeltelijk wordt vergoed door de verzekering. Als straten blank staan, en riolen het vele water niet meer kunnen verwerken, komt het water op vele manieren het huis binnen. Niet alleen van buiten, via de deuren en ventila- tieroosters, maar ook via alles wat is aangesloten op het riool. Te denken valt hierbij aan het toilet, spoelbakken, wastafels en afvoe ren van vaatwasser en wasmachi ne en dergelijke. Het Nederlandse bedrijf Dutch Barriers BV heeft voor deze problemen nieuwe pro ducten ontwikkeld, die aangebo den als de "wateroverlast kit" gezien de lage prijs voor iedereen bereikbaar zijn. Deze producten worden in drie pakketten aange boden. Het binnenpakket voor ziet in een serie universele afsluit- pluggen die simpel met een normale fietspomp oppompbaar zijn, voor het toilet, spoelbakken, wastafels en andere afvoeren, die deze waterdicht en bestand tegen de druk uit het riool. Tevens voor ziet het pakket in een aantal afdichtplaatjes voor het afsluiten van de overloop in de spoelbak en de wasbak. Het buiten pakket wordt door het bedrijf op maat gemaakt, vanwege de grote ver scheidenheid aan deur typen en dorpels. Zij komen langs om uw situatie op te meten, en enige dagen later monteren zij de basis voorzieningen. Waarbij jiet enige wat in het kozijn permanent zichtbaar is een aantal dopjes met daarachter de inslagmoeren zijn. Deze zijn desgewenst in de kleur van het kozijn te schilderen. Bij wateroverlast schroeft men in twee minuten de deurbarrier vast. Voor de spouw ventilatie openin gen is een speciale tape ontwik keld die waterbestendig uitste kend hecht op uw bakstenen muur beschikbaar die eenvoudig zelf is aan te brengen, en na gebruik weer gemakkelijk is te verwijderen. Als laatste is er een speciale waterbestendige coating ontwikkeld die tot een hoogte van vijftig centimeter tegen de buitenmuren wordt aangebracht. Dit om te voorkomen dat het water na enige tijd aan de binnen zijde door de muren heenkomt. Deze coating is niet alleen water bestendig maar is ook bestand tegen de waterdruk bij een hoog te van vijftig centimeter. Alle informatie is te vinden op www.wateroverlastkit.nl. Verder kan men contact opnemen met Dutch Barriers BV via tel. (072)5113733. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS subsidie afgebroken worden, waar eerder stankcirkels waren is tijdelijk geen vuiltje aan de lucht, kortom willekeur en kapitaalver nietiging alom. De enige constan te factor is de toenemende regel druk en betutteling voor burgers en ondernemers in een land waar projectontwikkelaars en politici, hand in hand en onder het mom van algemeen belang, ons landje vrijelijk uitbuiten en verkwanse len. Wat rest is een onbetaalbare rekening voor onze kinderen. Want mensen let wel, niet politici en projectontwikkelaars, maar uit eindelijk wij zelf betalen de reke ning voor deze kapitaalvernieti ging en gelegaliseerde zelfverrijking in de vorm van meer belastingen, hogere grond prijzen en woekerprijzen voor monopolistische projectbouw. Schijnbaar blind voor deze uitwas sen blijven onze volksvertegen woordigers evenwel volharden in conformistisch geneuzel op de vierkante millimeter. Wilt u in de toekomst weer de kleur van uw eigen voordeur bepalen, stem dan vooral niet op onze wethouder en projectontwikkelaarsvriend Lei Heidens en zijn kornuiten. Leo Reintjes, Leunen Luchtkwaliteit Limburg beter De luchtkwaliteit in Limburg is de afgelopen decennia aanzienlijk verbeterd. De belangrijkste lucht- kwaliteitbepalende stoffen laten de laatste tien jaar een dalende trend zien. Dit geldt ook voor de concentraties fijn stof (PM10). Door deze daling voldoet de luchtkwaliteit gemiddeld over heel Limburg aan de wettelijke normen. Langs drukke rijks-, pro vinciale en (binnen)stedelijke wegen kunnen de normen wel nog overschreden worden. de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: van den munckhof r 5 Grotestraat 68 Venray 0478-582727 «mfiHtf 'r j''^j J-ki.' I K| -L. de SCHATTEN VAN DE Grote Kerk

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9