Bridgen in Venray e.o. Norbert en Wout Poels met ambities wielerseizoen in r Jan Litjens erelid Ons Genot Pim Stevens wint zilver op nk Kür op muziek *boeken met oranje sticker Ibv boek- en kantoorboekhandel van den munckhof PEEL EN MAAS Donderdag 23 februari 2006 - Pagina 28 Zondag aftrap met semi-klassieker Kuurne-Brussel-Kuurne BC 2002 RV NRBC Venray Overloonse Bridgeclub BC Venray BC Klavertje Vier BC Common Sense Bridgesoos De Kemphaan BC Harten Drie Nobel Triathlon vereninging Venray St. Christoffel ürotestraat venray BIOSOI Sportnieuws -info De broers Norbert en Wout Poels starten komend weekend met bet nieu we wielerseizoen. De stand na de tweede clubcompe titie en de vrije bridgemiddag is opge maakt. De winnaars in de hoge lijn waren, als vanouds, het echtpaar Toos en Wim Spreeuwenberg met 58,73 procent. De dames Annie van den Munckhof en Clazien Baak behaalden de tweede plaats met 56,63 procent en een mooie derde plaats was voor de dames Mia Koop man en Annie Clermonts met 55,35 procent. Deze drie bridgeparen mogen promoveren. De winnaars in de rode lijn promoveren naar de gele lijn en dat zijn op de eerste plaats de dames Mien Kuenen en Truus Kusters met 56,88 procent. Een mooie twee de plaats was er voor de heren Gerard de Beijer en Frans Smits met 55,19 procent en op de derde plaats met 54,86 procent promoveren ook de dames Mieke Verstraelen en Kika van Nieuwenhuijzen. De drie laagst geplaatste bridgeparen van de hoge lijn beginnen weer in de lage lijn. De vrije bridgemiddag leverde de volgen de winnaars op. In de gele lijn was de eerste plaats voor Annie van den Munckhof en Clazien Baak met 63,75 procent, gevolgd door Toon den Brok en Theo van Raaij met 59,17 procent. De derde plaats was voor Hennie Alkemade en Tony Jansen met 58,33 procent. In de rode lijn was de eerste plaats voor Gardy Schelbergen en Bep Martens met 63,02 procent. Een gedeelde tweede plaats met 59,38 procent was er voor de dames Wies Burg met Rieki van Bree en de dames Mien Kuenen met Truus Kusters. Ook de derde plaats werd gedeeld en wel door de dames Riet Dobbe met Annie van Mil en het gelegenheidspaar Riet van Raaij met Maria Vloet. Op 23 februari wordt de carnavalsdrive gehouden. De slotavond van de derde compe titieronde 2005/2006 is gespeeld. In de gele lijn waren de besten Truus Bollen en Piet Vos met 65,10 procent, gevolgd door Toon den Brok en Theo Jan Litjens is uitgeroepen tot erelid van de Landelijke Rijvereniging Ons Genot. Hij is al zestig jaar lid van de vereniging. In het jaar na de oorlog was de wederopbouw van Leunen in volle gang. Oude hobby's werden weer opgepakt. Een van de hobby's die veel mensen op het platteland bedre ven was de paardensport. Het was dan ook geen verrassing dat Jan Lit jens als boerenzoon in 1946 besloot om lid te worden van Rijvereniging Ons Genot. Pim Stevens heeft tijdens de Nederlandse indoorkampioen schappen atletiek, die in Gent (België) werden gehouden, een zilveren medaille behaald bij het hoogspringen. Jakobs met 56,15 procent. Derde waren Jacqui Coenen en Peter de Groot met 56,09 procent. In de rode lijn waren Annie Siroen en Joan Hins- sen de winnaars met 60,98 procent. De tweede plek was voor Antoinette Coppus en Riet Willems met 58,99 procent en de derde plek ging naar Tineke Meurs en Riet Muermans met 57,26 procent. In de groene lijn waren met 59,92 procent Riky Erps en Ine Nillesen de besten, gevolgd door Maria en Harrie Lenkens met 59,83 procent. Met 54,17 procent waren Riet Blok en Betsie van de Sluis derde. In de blauwe lijn waren Riek Arts en Margriet Potten de winnaars met 65,10 procent. De tweede plaats was voor Jo Fleurkens en Frans Poels met 59,08 procent en derde waren Corrie Jenniskens en Mariet Strijbos met 58,58 procent. In de gele lijn waren Teun Willems en Gerry van Boekei de winnaars met 72.42 procent, gevolgd door Wim en Luus van Son met 60.42 procent. Derde waren Aike van Glabbeek en Hans Arts met 56.94 procent. De beste in de rode lijn waren Leny Jan sen en Rieky Henckens met 62.50 procent. De tweede plek was voor Nellie Basten en Liesbet Schaap met 56.67 procent en de derde voor Maar ten Coolen en Jack Spreeuwenberg met 54.17 procent. Op de laatste speelavond van dit competitieblok werd duidelijk dat de paren die in aanmerking kwamen voor promotie uit de groene en rode lijn hun posities niet wilden verspe len. Vandaar dat Theo Collin en De Vos samen met Marie Kersten, Frans van de Heuvel en Herma Darmstadt en Caroline Wikkers uit de groene lijn In zijn beginjaren waren er enkel kleine afdelingsdressuur wedstrijden. Het waren veelal wedstrijden waarbij dorpen tegen elkaar strijden. In die jaren was het jaarlijkse hoogtepunt het gendrijden met carnaval. In de loop der jaren heeft Litjens nagenoeg alle takken van de paardensport (dressuur, springen en de cross) door lopen. Met zijn lievelingspaard Sjalot heeft hij aan menige wedstrijd deelge nomen. Een hoogtepunt in zijn ruiter- carrière was dat hij met zijn Sjalot werd uitgenodigd om deel te nemen De atleet van AV Venray-Regio sprong over 1.91 meter. Deze hoogte was gelijk aan de hoogte van de win naar, maar hij had meer sprongen nodig om zijn fantastische prestatie te behalen. naar rood promoveren en dat Marijke Meijer met Wim Verschuiten, Ger Keizers met Wim Teunissen en Greet- je Gielen met Miep Tepas promover en naar de hoogste lijn. In de carna- valsweek is er geen bridge. Daarna start het volgende competitieblok. De uitslagen van vorige week, in geel waren Lucy Keizers met Thea Mar tens de winnaars, gevolgd door Annie Boekholt met Emelie Kuiper en Kla- zien Baak met henk Merkx. In rood waren Rieneke de Weert met Joop Corzilius de eerste, met op de volgen de twee plaatsen Ton Meijer met Karei Peetjens en Marijke Meijer met Wim Verschuiten. In de groene lijn was er, zoals zo vaak deze competi tieronde, een eerste plaats voor Theo Collin en De Vos. Herma Darmstadt met Mia Koopman bezetten de twee de plek en Ilona Orosz met Wim van Schoonhoven waren derde. De zesde en laatste zitting van de wintercompetitie is gehouden. In de gele lijn waren Wilma Dik en Aike van Glabbeek de besten met 65,83 pro cent, gevolgd door Maria Cuppen en Leny Jenniskens met 57,08 procent. Derde waren Yogo Canli en Frank Cornelissen met 54,58 procent. In de groene lijn waren Tiny Goinga en Toine Tiggeloven de winnaars met 66,67 procent. Met 60 procent waren Betty Janssen en Toos Smits goed voor de tweede plaats en de derde plaats ging naar Tonny Claessens en Wim Hermans met 56,67 procent. In geel is de tweede competitieron de gespeeld. De eerste plaats was met 63,54 procent voor Mien en Jac. Spreeuwenberg. Tweede waren Jean ne Korsmit en Jac. Huijs met 59,38 procent en de derde plaats was met aan de ruiterstoet bij het huwelijk van koningin Beatrix en prins Claus in 1966. Van elke provincie werden drie ruiters uitgenodigd om in de stoet mee te rijden. Het criterium voor deze uitnodiging was dat de paarden bij elkaar moesten pas sen qua kleur en tekening. Sjalot vol deed aan die eisen. Naast het paardrij den heeft Litjes zich binnen Ons Genot op diverse gebieden verdien stelijk gemaakt. In de 60-er jaren begon Litjens met koetsieren. Hij kocht een zeldzame koets en reed Ook op het onderdeel zestig meter sprint weerde hij zich door de finale te bereiken in 7.41 seconden. In die finale behaalde hij met een tijd van 7.44 seconden uiteindelijk een goede zevende plaats. 58,33 procent voor Tiny Schaminee en Frans Oudenhoven. In rood waren met 59,90 procent Gert Claessens en Tonny Wijnhoven de winnaars, gevolgd door Diny Steegs en Huub Linders met 53,13 procent. Derde met 52,60 procent waren Zus van Meijel en Ilse Tummers. Volgende week geen bridge vanwege carnaval. De uitslag van de vrije bridgemid dag. In oranje op de eerste plaats met 64,58 Nellie Bexkens en Leny Spek- horstop de tweede plaats Cis en Jan Selders met 60,94 en op de derde plaats met 56,25 Francien Haegens en Tilly Reintjes. In rood op de eerste plaats met 65,10 Jeanne Korsmit en Jac. Huijs, op de tweede plaats Henny Alkemade en Gert Claessens met 55,21 en op de derde plaats met 53,65 Wies Burg en Fonny Kouse maker. In groen op de eerste plaats Frieda Kalkman en Annelies Rooyak- kers met 55,73 op de tweede plaats met 55,21 Corrie van de Mor tel en Gemma van Winkel en op de derde plaats met 54,17 Nel Gorree en Jan Voesten. De vrije bridgeavond zo voor carna val was fijn. Trees v.d. Beele en Wim Teunissen behaalden de hoogste zaalscore met 66.88 procent. In groep B was er een gedeelde eerste plaats van 62,15 procent voor de dames Francien Haegens en Door van Kem pen en Wim van Schoonhoven en Cees Simons. Tweede waren Mieke Custers en Miets Verstappen met 54.51 procent, gevolgd door Toon Claessens en Zus Verschuyten met 53.47 procent. In groep A waren Trees v.d. Beele en Wim Teunissen de winnaars met 66.88 procent. Tweede waren Luus en Wim van Son met 60.94 procent en de derde plaats was voor Peter Kooien en Jeu Steeghs met 59.90 procent. Volgende week geen bridgen in verband met carnaval. tientallen, misschien wel meer als honderden bruidsparen op de mooi ste dag van hun leven naar de kerk en bezorgde hen, mede daardoor een onvergetelijke dag. Naast bruidsparen was Jan ook van de partij als Sinter klaas, Sintermerte of prinsen met car naval gereden moesten worden. Lit jens is een man die echt van gezelligheid en aanspraak houdt. Elke zaterdag stond hij aan de Horsterweg het grind te harken. Daar deed hij dan de hele dag over, want met iedere voorbijganger moest een praatje gemaakt worden. Het is dan ook niet verwonderlijk dat Jan ook buiten de ruitervereniging actief was. Zo was hij onder andere van 1966 tot 1980 lid van de Raad van Elluf van carna valsvereniging 't Knölleke uit Leunen. Naast het met de koetsrijden van het boerenbruidspaar, is hij mede verant woordelijk dat binnen die vereniging jarenlang kinderen die geboren wer den bij leden van de Raad van Elluf met de koets naar de kerk werden gereden teneinde ze te laten dopen. Toen zijn zus en zwager, bij wie hij heel zijn leven inwoonde, het huis aan de Horsterweg verkochten, moest hij noodgedwongen zijn paar den en de koets wegdoen. Dit deed hem veel pijn. Vooral dat zijn koets mogelijk Leunen zou verlaten. Het was voor hem dan ook een geschenk uit de hemel dat een inwoner van Leunen daar een stokje voor stak en ervoor zorgde dat de koets in Leunen bleef. Toen zijn zus en zwager enkele jaren geleden kwamen te overlijden, kwam hij er alleen voor te staan. Hij besloot om een aanleunwoning van het Schuttersveld te betrekken en daar woont hij nu nog. Voor dit 60- jarig lidmaatschap en voor alle bewe zen diensten werd Jan Litjens afgelo pen zondag door het bestuur van Ons Genot gehuldigd. Het Nobelviertal bestaande uit Jeanine Huijbers met Kelsey, Marloes van Rattingen met Arno, Jolein Coop- mans met Mistral en Klinte de Rijck met Hollanda S heeft zich weer van z'n beste kant laten zien in Helden. De meiden reden een mooie kür op muziek waar ze voor beloond werden met een eerste prijs. Jeanine Huijbers heeft een individuele proef gereden met Kelsey in Zeeland. In de klasse Z1 behaalde ze een tweede prijs met 197 punten. Ledenvergadering op 15 maart. Aanstaande zondag is er (anders dan vermeld in de tripost) geen zwemmen. Voor diegenen die alvast een blik vooruit willen werpen is het mogelijk zich aan te melden via de site voor de zwemloop van 2 april en de reünie op 12 mei. Trainingen: dinsdag: jeugd en seni oren zwemmen 19.15-20.15 uur zwembad de Sprank, Venray. Donder dag jeugd lopen 18.15-19.00 uur Atle tiekbaan Venray. Senioren lopen 19.00-20.45 uur Atletiekbaan Venray. Zaterdag senioren lopen 15.00-17.00 uur vertrek vanaf Peter Scheres (Gas- tendonkstraat 19, Horst). Programma: 5-3: Scopias Voorjaars loop, Venlo (0,9/1,8/7,5/15 km.): Info: www.scopias.nl 5-3: Toertocht Mill: Info: www.twc-oostbrabant.tk Nieuws doorgeven via e-mail twen- ray@hotmail.com. of tel. (077)4674070. Informatie over TV Venray e-mail martien@twenray.nl of tel. (0478)511545. www.twenrav.nl Het nieuwe wielerseizoen staat in de startblokken. En dat bete kent ook dat de tijd van de ploe- genpresentaties is aangebroken. Afgelopen zaterdag was de ploe- genvoorstelling van het continen tale Fondas-P3 Transfer team, waarvan de broers Norbert (22) en Wout (18) Poels uit Blitterswij- ck deel uitmaken. In het Trivium hotel in Etten-Leur werd het team aan zo'n driehonderd genodigden voorgesteld. Het Fondas-P3 transfer team is een stuk sterker dan het afgelopen jaar. Vier renners uit de vorige ploeg kre gen een contract voor het nieuwe sei zoen. "Vorig jaar was alles al heel goed geregeld binnen de ploeg, maar dit jaar is er nog een schepje bovenop gedaan", constateerde Norbert Poels. "Daar ben ik heel blij mee. Dat gaat mijn uitslagen alleen maar ten goede komen." Voor Wout Poels is alles nieuw dit jaar. Hij maakt voor het eerst deel uit van een continentale wielerploeg en is ook de benjamin van het team. Hij kijkt iedere keer zijn ogen uit en vindt het allemaal erg spannend. "Vorige week ben ik teruggekomen van een veertiendaags trainingskamp in Italië. Twee weken trainen rondom het Gar- dameer als voorbereiding was hele maal nieuw voor me. Ik hoefde me alleen maar bezig te houden met fiet sen en voor de rest werd gezorgd." Wout Poels combineert het fietsen met zijn HAVO opleiding aan het Raayland College in Venray. "Het Raayland College is een topsport- vriendelijke school en ik ben dan ook heel erg blij dat de school me steunt bij het fietsen. Ik vind een studie belangrijk en het is heerlijk om na een dag school 's avonds lekker te gaan trainen." Norbert Poels fietst al een aantal jaren op dit niveau en weet wat hem te wachten staat. Daarnaast kan hij zijn jongere broer wegwijs maken in het wielrennen. "Ik wil dit seizoen de stap zetten naar het profpeloton. Op zondag 5 maart wordt er in de rijhal Hermkeshof in Merselo een wedstrijd kür op muziek voor viertal len paarden en pony's gehouden. St. Jan Merselo is trots om de eerste kür op muziek voor viertallen in Noord- Limburg te mogen organiseren. Er wordt een grote deelname verwacht van viertallen uit de provincies Lim burg, Brabant en Zeeland omdat de wedstrijd in Merselo de laatste kans is voor de viertallen om zich te selecte ren voor de finale. Op woensdagavond 8 maart staat er een springclinic op het programma Vorig seizoen heb ik een goed jaar gehad, wat resulteerde in een test bij een pro-tour ploeg. De Hel van het Mergelland op 1 april zal mijn eerste piekmoment worden. Daarnaast wil ik goed zijn tijdens het NK op de weg dat in Maastricht wordt gehouden, en het NK tijdrijden een paar weken later." HAGEL EN SNEEUW Bij de familie Poels uit Blitterswijck is wielrennen een veel besproken onderwerp. Zonder steun van ouders die wordt verzorgd door nationaal kampioen Mathijs van Asten in samenwerking met leden van rijver eniging St. Jan Merselo. Tijdens deze clinic komen de volgende onderwer pen aan bod: hoe leid ik mijn jonge paard op tot springpaard en de tech nische in en outs van het springpar- cours voor de gevorderde ruiter. De clinic is voor pony-, dressuur- en springruiters en natuurlijk voor ieder een die geïnteresseerd is in het 'paard opleiden' een leerzame avond. De cli nic wordt gehouden in Rijhal Hermk eshof in Merselo. Aanvang 19.30 uur. is het bijna niet mogelijk om topsport te beoefenen. Norbert en Wout Poels zijn hun ouders dan ook erg dankbaar dat zij altijd zo goed gesteund worden en de mogelijkheid krijgen om op dit niveau te kunnen sporten. Norbert Poels zal zondag zijn eerste wedstrijd rijden. Evenals verleden jaar is dit de semi-klassieker Kuurne-Brussel-Kuur- ne. "Het is meteen een grote wed strijd om mee te beginnen, maar ik In het NTS (Nationaal Turn Sys teem) in Nederweert zijn persoonlij ke wedstrijden geturnd. Dit was een tweede plaatsingswedstrijd voor de finale van de Limburgse kampioen schappen. Er werden maar liefst vijf medailles gewonnen door gymnas tiekvereniging St. Christoffel uit Ven ray. Uitslag: Instap niveau 11: 1) Amy van Broekhoven. Pupil 1 niveau 10: 4) Stacy van Lin. Pupil 1 niveau 11:5) Lisa Esveldt, 14) Sara Pütz. Jeugd niveau 8: 2) Maud Verstap pen, 4) Elke Pelzer, 10) Josien Raedts. voel me nu al sterker dan het vorige seizoen. Dus moet ik dit jaar verder komen dan in de vorige editie. Toen was het erg slecht weer met wind, hagel en sneeuw. Slechts 35 van de 200 deelnemers haalden de finish. Ik heb er erg veel zin in en wil dan ook iets moois laten zien." Ook Wout Poels zal in België zijn opwachting maken, bij de amateurs. Hij zal een wedstrijd in St. Truiden rijden. Jeugd niveau 10: 34) Jaimy Claes sens, 36) Floor Neervoort. Junior niveau 7: 12) Kim Bakker. Junior niveau 9: 2) Lynn van Kes- sel, 7) Lisanne van Vegchel, 23) Celine Hendriks, 28) Sara Naus, 29) Richanel de Graaff. Senior niveau 8: 1) Miron van Rijs- wijck, 2) Mechteld Grootemaat, 9) Lisanne Franssen, 11) Nicole Rouwet- te, 13) Iris Kallen. Amy van Broekhoven, Stacy van Lin, Lisa Esveldt, Maud Verstappen, Elke Pelzer, Josien Raedts, Lynn van Kessel, Lisanne van Vegchel, Miron van Rijswijck, Mechteld Grootemaat, Lisanne Franssen en Nicole Rouwette plaatsten zich voor de finale van de Limburgse kampioenschappen. BOEKEN MET STIP NU W KORTING* (unfuK'

Peel en Maas | 2006 | | pagina 28