Anti-kater Tips 'Kijk, daar gaat ze weer sporten' THERMAALBAD ARCEN Bron van gezondheid, weldaad en ontspanning Aquasporten in allerlei vormen voor iedere leeftijd Op de vlucht voor gejaagdheid? Speciale verwenaanbieding "Peel en Maas" in Thermaalbad Arcen, 11 euro korting per persoon! Thermaalbad /Arcen MAAS 75-jarige Teuny Westphal zwemt, fitnest, tennist, fietst en danst bijna iedere dag PEEL EN MAAS een abonnement waard Laat u masseren of verwennen bij het Thermaalbad in Arcen PEEL EN MAAS Donderdag 23 februari 2006 - Pagina 25 Mocht je met carnaval de nodi ge glazen bier nuttigen, dan is de kans reëel dat je met een zware nacht of een moeizame ochtend moet afrekenen. Ervaren drinkers hebben ter bestrijding van hun kater een heel arsenaal middeltjes en recepten achter de hand. Een greep uit een aantal van die wijs heden. voordat je gaat stappen eet een stevige maaltijd, drink een glas melk. tijdens het stappen drink niet teveel en te snel achter elkaar. drink niet alles door elkaar. wissel alcohol af met veel water. voordat je gaat slapen drink veel water en/of een sport- drankje haal een frisse neus als je wakker wordt (met een kater) blijf als het kan zo lang mogelijk in bed. neem een stevig ontbijt met vers fruit, neem een paracetamol tegen de hoofdpijn, ga niet direct in de felle zon zit ten, hierdoor kan je hoofd nog harder gaan kloppen. Teuny Westphal is 75 jaar. Dat is niet zo bijzonder. Wel als je bekijkt hoe ze haar leven inkleurt. Met heel veel sport. De Venrayse traint iedere week minimaal vijf keer. Zwemmen, lijndansen, spin ning, fitness, tennis, fietsen, het zijn sporten en bewegings vormen die Teuny Westphal nog iedere week met veel enthousiasme en plezier beoe fent. Ze sport niet alleen om haar lijf fit te houden. Ook het sociale contact weegt mee. Teuny Westphal verloor in 2004 haar man, en om niet eenzaam thuis te gaan zitten is ze aanzienlijk meer gaan spor ten. "Ik kom veel mensen tegen met wie ik een praatje kan maken. En natuurlijk blijft mijn lichaam in goede conditie, dat vind ik erg belangrijk op mijn leeftijd." Bijna iedere dag van de week traint Teuny Westphal haar lichaam en werkt ze aan haar fit heid. "Vroeger deed ik met mijn man aan stijl- en lijndansen. Nu hij is weggevallen, is het lijndansen overgebleven. Dat doe ik één keer per week. Daarnaast sport ik enkele keren per week bij 'De Sprank': fitness, spinning, iedere vrijdag zwemmen. In de winter maanden tennis ik één keer in de week bij de 'Schaapskooi' in Venray. In de zomermaanden fiets ik intensief. Ik vind het heerlijk om buiten te zijn. Ieder jaar doe ik mee aan de fietsvierdaagse." "Ik vind het belangrijk om veel te bewegen. Ik krijg hierdoor niet snel overgewicht en het voor komt een heleboel moeilijkheden. Ik kan op mijn leeftijd wel thuis gaan zitten, maar daar bereik ik ook niets mee. Nu kom ik iedere keer weer verschillende mensen tegen. De sociale contacten zijn belangrijk om te gaan sporten." Teuny Westphal volgt voorna melijk groepslessen, omdat die haar het meeste aanspreken. "Ik ben dan lekker met andere men sen aan het sporten en de tijd vliegt daardoor voorbij. Toen ik 75 jaar werd, ben ik door 'De Sprank' in het zonnetje gezet. Een leuke geste. En het is toch ook een teken van waardering, want zoveel mensen van mijn leeftijd sporten er niet meer. Mijn omge ving reageert altijd positief als ze mij op weg zien om weer te gaan sporten. Als ik in de lift sta van het appartementencomplex, dan hoor ik de buren vaak zeggen: 'kijk, daar gaat ze weer'." Ook met voeding houdt Teuny Westphal als een echte sport vrouw rekening. Ze zorgt ervoor dat ze iedere dag genoeg rauw kost en fruit binnenkrijgt. "Als ik eens op een verjaardag kom, dan kan ik gerust een lekker stukje vlaai eten. Ik vind het zo zonde om dan niets te nemen. De men sen waar je te gast bent, hebben de vlaai toch niet voor niets in huis gehaald? Ik zeg dan heus niet: 'dat is niet goed voor me'. Kom nou. Ik compenseer de rest van de week wel met voldoende bewegen en gezond eten." Teuny Westphal wil zoveel mogelijk voeding blijven houden met de moderne tijd. Wie haar wil bereiken, kan een e-mail sturen. Ieder week volgt ze een compu tercursus, zodat ze 'lekker kan e- mailen en surfen op het world wide web'. Westphal raadt het alle mensen aan om te sporten. "Het is goed voor je lichaam en je komt onder de mensen. Eén ding wil ik iedereen meegeven: beweeg voldoende, ga erop uit en blijf niet thuis zitten!" Alcohol test Wat bevat de meeste alco hol: een glaasje wodka of een glas bier? A. In een standaardglas bier, wijn of sterke drank zit evenveel alcohol. B. In wodka, omdat het sterke drank is. C. In bier, omdat een bierglas veel groter is dan een borrelglaas je- Het goede antwoord is: A In een standaardglas bier, wijn of sterke drank zit evenveel alco hol. De percentages alcohol ver schillen, maar de glazen zijn daar op aangepast. In bier zit ongeveer 5% alcohol, in wijn zo'n 12% en sterke drank bevat gemiddeld 35% alcohol. Als je een borrel drinkt, krijg je dus net zoveel alco hol binnen als wanneer je een biertje drinkt. Voor mixdrankjes ligt het anders. Er zit evenveel alcohol in vier fles jes mixdrank als in vijf glazen bier. Sinds beginjaren negentig is het aanbod aan vormen van sporten in het water enorm gestegen. Begon het met aquajoggen en aquarobics, tegenwoordig kun je in het water steppen, boksen, fit nessen, spinnen en fitnessen. Alle vormen op een rijtje. Aquajoggen Aquajoggen is lopen in diep water met een 'wet belt', een brede band met een drijfvermo- gen dat ervoor zorgt dat nek en hoofd boven water blijven. De opwaartse kracht van het water wordt optimaal benut. Door een 'joggende' beweging in het water te maken, blijft de belasting voor uw lichaam minimaal. Om uw hele lichaam te trainen en niet alleen de benen, worden er tevens arm-, romp- en combinatie oefeningen gedaan aan de hand van gewichten van piepschuim. Aquajoggen biedt u de kans te werken aan uw gezondheid, con ditie en uithoudingsvermogen. Iedereen kan op zijn eigen manier meedoen en daardoor is het geschikt voor iedereen. Aquarobics Aquarobics is het uitvoeren van bewegingen in heup- tot borst- diep water, op de maat van de muziek. De oefeningen worden uitgevoerd zonder al te veel onderbrekingen. Het is eens sti mulerende activiteit voor mensen die het leuk vinden om lekker intensief te bewegen op muziek en tevens aan hun uithoudings vermogen en algehele fitheid wil len werken. Aquas teps Aquasteps lijkt in grote mate op aquarobics. Hier voert u de oefe ningen echter uit in het water op en rond een step die op de bodem van het zwembad staat. De oefeningen en pasjes die hier worden gemaakt, stellen hogere eisen aan uw coördinatie. Aquasteps verstevigt de spieren en verbetert de conditie. Adverteren op of bij deze pagina? Informeer naar de mogelijkheden: tel. 0478-582727 Aqua Kick en Boks Kenmerkend voor deze manier van bewegen in het water zijn de punch (stoot) en kick (trap) bewegingen, die grotendeels zijn gebaseerd op de bewegingen van 'Tae Bo'. De uitvoering van de bewegingen en het tempo waar op dit gebeurt, stelt hoge eisen aan uw coördinatie. Het is behoorlijk inspannend en inten sief, en daarom geschikt voor mensen met een bepaalde basis conditie. Aquafitness Aquafitness is een groepsactivi teit voor alle leeftijden en ver schillende niveaus. De vorm kan ook heel verschillend worden ingevuld. Er worden diverse oefe ningen uitgevoerd voor het gehe le lichaam, waarbij gebruik wordt gemaakt van steps, dumbels, spe ciaal ontwikkelde aquafitness apparaten en andere hulpmidde len. Het geeft de mogelijkheid om een gevarieerd programma aan te Lippen in de winter Uw lippen vormen een kwets baar gedeelte van uw lichaam. De huid is hier namelijk heel dun en er is geen vetlaagje dat de huid beschermt. Lippen zijn daardoor erg gevoelig voor uitdroging. Ze kunnen zelfs zo droog worden, dat het rood verborgen wordt onder velletjes of dikke witte vel len met rimpels. Later ontstaan er op de plaats van de rimpels vaak kloven. Vochtverlies is de voornaamste oorzaak van droge lippen. Het is met onze lippen hetzelfde als met onze huid: ze moeten genoeg vocht vasthouden. Bij de lippen is dat moeilijk, omdat de huid heel dun is. Vooral in de winter kunt u, door kou en wind, snel last van droge lippen krijgen. Wat kunt u zelf aan droge lip pen doen? Lippen met vet behandelen. Er zijn speciale crèmes en stiften. Gebruik ze zo vaak als u wilt. Het vet is puur bedoeld als bescherm- laagje. De lippen worden niet vochtiger door ze nat te maken of te likken. Vocht kan niet door de lippen naar binnen en het maakt uw lippen op den duur alleen maar droger. Ook zogenaamde vochtinbrengende smeersels kunnen niet van buiten af uw linnen vochtiger maken. bieden, waarbij wederom de belasting voor het lichaam minder is dan trainen op het droge. Aquaspinning Aquaspinning is de waterva riant van het al veel langer beken de spinning en biedt dezelfde voordelen als deze populaire trai ning. Door het drijfvermogen kunt u in het water meer variëren met bewegingsvormen dan op een vaste ondergrond. U zit op een speciale bike en steekt tot uw middel in het water. Naast de benen, worden ook armen en schouders met vaste oefenvor men boven water getraind. Aquaspinning is een ideale trai ningsvariant om te werken aan uw uithoudingsvermogen en het versterken van uw spieren. De waterweerstanden bij de trainin gen leiden tot een goed en snel fysiek en conditioneel resultaat. Het is geschikt voor jong en oud. De aquabike is ook zeer goed te gebruiken voor revalidatie na een blessure. Energietips Draag koper. Koperen armban den helpen tegen futloosheid en passiviteit. Koper stimuleert de stofwisseling en het verhaal wil dat het geluk brengt. Verwijder 'stel dat' uit je woor denboek Eet zonnebloempitten. Zonnebloempitten bevatten wel 55 procent goed verteerbare eiwitten en een royale hoeveel heid gezonde vetten. Ruim op en organiseer je wer kruimte, zodat je niet wordt afge leid door de rommel of door een ander project Tenen strekken Gebruik deze eenvoudige mas sagetechniek als u moe bent van werk, uitgaan of Pak uw voet vast met één hand en pak met de duim en wijsvinger van uw ande re hand uw grote teen. Trek lang zaam en stevig aan uw teen: begin met de aanzet en schuif uw vin gers naar boven. Knijp zachtjes en rol de teen tussen uw duim en wijsvinger. Herhaal met de andere tenen en verander van voet. Koud Moet u meer eten als het koud is? Als het koud is, verbruikt uw lichaam meer energie om de lichaamstemperatuur op peil te houden. U rilt van de kou en beweent meer om het warm te Lekker een dagje ontspannen in het mineraalrijke thermaalwater van Thermaalbad Arcen. Dat is goed voor lichaam én geest! Puur genieten in thermaalmineraalwater van 35-36°C uit eigen bron. Ontvangst met koffie thee en Limburgse vlaai. Gebruik van badjas en badhanddoek, (borg 35,00 p.p.) Liefst 4 uur lang heerlijk ontspannen in de thermaal binnen- en buitenbaden en de diverse sauna's. In de thermaalbaden van 35-36°C kunt u genieten van de whirlbanken, whirlpools, waterval en onderwaterstraalmassages voor uw hele lichaam. De baden kunt u afwisselen met een rondje door diverse heerlijk geurende sauna's, kneippbaden of even wegdromen in de speciale rustruimte met lavendel/dennen geur. Gezonde lunch in onze brasserie bij de thermaalbaden. Tevens kunt u zich laten verwennen in ons beautycentrum met een heerlijke vitaliserende gezichtsbehandeling voor hem of haar van een half uur. Deze verwendag duurt ongeveer 6 uur. U betaalt slechts 59,00 p.p. voor deze heerlijke "Peel en Maas" verwenaanbieding in Thermaalbad Arcen. Normaal betaalt u voor dit arrangement 70,00 p.p. Voor informatie of reserveringen kunt u ons dagelijks telefonisch bereiken op tel. 077 - 473 24 24. Meld bij het reserveren dat u gebruik wilt maken van het verwenarrangement "Peel en Maas". Vooraf reserveren is noodzakelijk, dus reserveer tijdig want vol=vol! Geldig tot en met 30 april 2006. Niet geldig i.c.m. andere acties. Bon inleveren bij aankomst. Voor meer informatie www.thermaalbad.nl krijgen, wat uw calorieverbruik verder opdrijft. Tenminste, als u een lange tijd buiten bent. Niet als u binnen werkt. Heeft u meer vet nodig? Het feit dat u relatief meer ener gie verbruikt als het koud is, is geen reden om de calorietoevoer onbezonnen op te voeren. Het argument dat je in de winter meer vet nodig hebt, gaat niet op. Het advies dat we meer lichaamsvet moeten kweken om ons lichaam van extra isolatie te voorzien en onze lichaamstemperatuur zo beter op peil te houden, is even eens irrelevant in een land waar bijna de helft van de bewoners met overgewicht kampt. Moet u minder drinken als het koud is? Nee, ons lichaam blijft elke dag 2,5 liter vocht nodig hebben. Ongeveer 1 liter wordt aange bracht via de voeding. De reste rende anderhalve liter moeten we bijdrinken. Water krijgt de voor keur, hoewel warme dranken in de winter niet te versmaden zijn. Is alcohol een goede opwar mer? Van een borreltje krijgt u het niet warm. Integendeel, alcohol verhoogt het warmteverlies van het lichaam. U zal het dus eerder koud krijgen. Een tas warme melk, chocolademelk, koffie, thee of soep zijn de beste opwarmers in de winter. Na ruim driekwartier is het genieten voorbij. Ik mag me aan kleden en krijg tot slot een paraffi ne pakking voor mij handen. Al liggend in een relaxstoel wacht ik totdat de pakking is ingetrokken. Binnen enkele tellen dommel ik weg. Als de schoonheidsspecialis te mij twintig minuten later voor zichtig wekt, voel ik me heerlijk loom en uitgerust. De paraffine gaat van mijn fris gereinigde han den en ik mag weer de gejaagde wereld in. Buiten zet ik mijn tele foon aan. Zeven gemiste oproe pen. De werkelijkheid wacht weer. Maar ik maak me die dag nergens meer druk om. U denkt dat het niet kan? Van de gejaagdheid van alle dag binnen enkele minuten belanden in een sfeer van wel dadige rust en ontspanning. Ik geloofde het ook niet. Omschakelen, of beter gezegd: afschakelen, duurt bij mij lan ger dan een paar minuten. Mijn lijf heeft tijd nodig om de gejaagdheid te verdrijven. Het blijft maar malen in mijn hoofd, ook al is de setting rus tig of rustgevend. Als u dat gevoel herkent, dan raad ik u aan om een keer een behande ling in het Thermaalbad te boeken. Want van al mijn twij fels heb ik afscheid genomen, na een volledige lichaamsmas sage in het kuuroord in Arcen. De afspraak in het Thermaalbad komt eigenlijk totaal niet uit. De vergadering voorafgaand loopt uit, tig telefoontjes onderweg, en eigenlijk had ik nog stukken moe ten lezen voor de bijeenkomst na de lichaamsmassage. Ik vloek bin nensmonds. De afspraak in het Thermaalbad komt écht niet uit. Ik twijfel: afbellen, of toch gaan? Ik erger me, omdat ik weer in een situatie beland dat ik me heilig heb voorgenomen om te ontspan nen en tijd voor mezelf vrij te maken, maar gejaagd door het werk weer in de knoei kom. De ergernis besluit me om toch te gaan. Het staat geboekt, en ik moet ook een uurtje tot rust kun nen komen. Als ik, uiteraard te laat, het kuuroord binnenloop, gaat voor de zoveelste keer de telefoon af. Kortaf werk ik het gesprek af. Uit met dat ding. Een zeer vriendelij ke vrouw aan de balie wacht me op. Ik word meteen opgehaald, want ik ben al te laat, voegt ze er glimlachend aan toe. Veelbetekenend kijkt ze naar mijn wilde haardos. 'Drukke dag, meneer?' Weer die mooie glim lach. De schat. Vier minuten later lig ik met alleen mijn slipje aan op van de schitterende beautyafde ling, en nu voel ik alle gejaagd heid uit mijn lijf glijden. De serene inrichting, de rustgevende muziek en de zacht en kundig masserende handen van de aller aardigste schoonheidsspecialiste wiegen mij snel in een toestand van volledige ontspanning. Het is dat ik me een keer moet omdraai en, want anders word ik de komende uren niet meer wakker. De schoonheidsspecialiste stelt af en toe een vraag waaruit blijkt dat ze precies voelt waar zich de zwakke plekken in mijn lichaam bevinden en waar extra ontspan ning gewenst is. de massagetafel. Weer vier minu- Tien minuten geleden haastte ik ten later tel ik mijn zegeningen, me nog naar de behandelkamers Totaal ontspannen en helemaal tot rust komen is goed voor lichaam en geest. En dat kan in Thermaalbad Arcen. Het thermaalmineraalwa ter bevat als geneeskrachtige elementen behalve veel zout ook verhou dingsgewijs veel ijzer, fluoride en jodide. Dit in combinatie met een temperatuur van 35 a 36 graden Celsius maakt het water uitermate geschikt voor balneologische en therapeutische toepassingen. Naast vier buitenbaden en een binnenbad heeft Thermaalbad Arcen ook diverse sauna's, een brasserie, een vitaminebar en een beautycen trum om gezicht en lichaam extra te verwennen, een kuurcentrum gespecialiseerd in het behandelen van reumatische aandoeningen en een eigen fysiotherapie praktijk met fysiofltness waar gezond bewegen centraal staat. Groot pré: 7 dagen per week van 's morgens vroeg tot 's avonds laat geopend. Voor meer informatie: www.thermaalbad.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 25