Piet Linders, een vergeten adjudant Nieuwe vorst voor De Piëlhaas Boerenpaar Castenray Polen bezoeken bruiloft Meerlo Boerenpaar Veulen Carnaval bij OJC Dingus Niets! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 23 februari 2006 - Pagina 21 Relax. Het is een Altrex. TECHNISCHE GROOTHANDEL prabin Verhaeg Venray Piet Linders was in 1954 adjudant van Prins Joop d'n Urste Opnieuw heeeft de AAR, de club van oud-adjudanten, een adjudant weten op te sporen die nergens in de analen van De Piëlhaas te vinden is. Deze keer is het Piet Linders uit Oostrum, voormalig uitbater van Halfweg. Een delegatie van de AAR ging afgelopen vrijdag naar de Stationsweg naar het huis van Piet Linders. Piet was in 1954 adjudant van prins Joop I (Ariaens). Maar in de jubileumboeken van De Piëlhaas wordt hij nergens genoemd. Na veel speurwerk van de AAR werd Piet gevonden en werd zijn zoon ingeschakeld om wat af te spreken. Daarbij bleek dat zelfs zijn zoon niet wist dat zijn vader adjudant was geweest. De tekst in de jubileumboeken kan nu compleet gemaakt wor den. In 1954 was het prins Joop I met zijn adjudanten Sjeng Goumans, Joost Sassen, Leo Janssen en Piet Linders. Piet Linders woonde in 1954 nog bij zijn ouders thuis in Oostrum en kende Joop Ariaens van de schoenenwinkel. Hij moest steeds op de fietsje naar Venray om alle activiteiten bij te kunnen wonen. Een nacht, weet hij zich nog te herinneren, is hij niet thuisgekomen en heeft hij bij Sjeng Goumans in de stoel gesla pen. De mooiste herinneringen bewaart hij aan het voortraject en het bezoeken van de kerkdorpen met de vastelaovend. In die tijd moesten de jongens voor hun eigen kleding naar mevrouw Kengen aan de oude Maasheseweg. In ruil voor een fles citroenjenever werd de kle ding gemaakt en natuurlijk werd er voor de gezelligheid meerdere avonden afgesproken om te pas sen! In 1954 ging het gezelschap van de De Piëlhaas met een bus de dansfeesten af op de kerkdor pen. Piet vond dit een geweldige ervaring. Prins Joop I zorgde er steeds voor dat bij iedere zaal het eerste rondje voor zijn adjudanten van hem was. Een vaste stop was ook Den Brier op de terugweg van de Smakt. Vorige week stond er in de Peel en Maas nog een oude foto van de uitbaatster met een van de Raodsleeje van die tijd. Piet vindt het initiatief om een club voor oud-adjudanten op te richten en in ere te houden, geweldig. In zijn tijd was het dins dagavond om 24.00 uur ook echt afgelopen en ging ieder weer zijn eigen kant uit en misschien trof je elkaar dan wel weer eens. Ondanks zijn leeftijd, Piet wordt vrijdag 24 februari 75 jaar, wilde hij zich ook meteen als actief lid aanmelden voor de AAR. Informatie kinderoptocht De kinderoptocht trekt op zon dag 26 februari door de straten van Venray. Om 14.33 uur zorgen kleurrijke verklede kinderen voor een bonte stoet met als thema kleurenfestival. De optocht trekt ook dit jaar weer over de gebrui kelijke route: opstellen in de Paterstraat, Grotestraat, Grote Markt, Marktstraat, Hoender straat, Langeweg, Merseloseweg, Schouwburgplein, Hensenius- straat en vervolgens ontbinding bij de jeugdtent (Hazehut). Opstellen om 14.00 uur op de Paterstraat. Mindervalidenbal In Jeugdtent De Hazehut wordt op zondag 26 februari van 11.00 tot 13.30 uur het Mindervalidenbal gehouden. Op initiatief van carnavalsvereniging De Hazekeutel uit Venray wordt de jeugdtent op zondagmorgen vrijgemaakt voor mensen die min- dervalide zijn. Bewoners van diverse instellingen zijn uitgeno digd om dit spektakel mee te maken. Prinsen en prinsessen, narren, raden van XI etc zijn aan wezig zijn op dit unieke feestje. Er komt een accordeonist en ver schillende artiesten hebben beloofd om te komen optreden. Ook het Venray's Mannenkoor is van de partij. Zij brengen verschil lende nummers uit de oude doos. Van de nummers die gezonden worden, worden de teksten uitge deeld zodat er flink meegezongen kan worden. Dit bal krijgt tijdens het feest een nieuwe naam. Omroep Venray Ook dit jaar zal Omroep Venray tijdens de carnaval geheel in het teken staan van dit volksfeest nummer 1Dat begint al op zater dagmiddag. Vanaf 14.00 uur kan men getuigen zijn een rechtst reeks verslag van de installatie en sleuteloverdracht vanuit het gemeentehuis. Hierbij zijn alle vastelaovesverenigingen uit de gemeente Venray aanwezig en zal opperpiëlhaas Waals zijn ambts keten tijdelijk afleggen om de vas telaovend in Venray ruim baan te geven. Het programma zal tot ongeveer 17.00 uur duren. Daar na start Omroep Venray met een non-stop-vastelaovesprogramma dat tot aan aswoensdag zal duren. Dagelijks zal van 08.00 uur tot 18.00 vastelaovesmuziek uit onze eigen gemeente te beluisteren zijn; vanaf 18.00 uur aangevuld met uitsluitend Limburgse vastela ovesmuziek. Tussen 10.00 en 12.00 uur is morgens zijn er bovendien veel oudere opnames uit Circus Mök te beluisteren zijn. Zo zijn er onder andere opnames uit 1970 van Godfried en Friederich, maar ook van de Heilege, de Trennesetters, Jac Penris, Grad en Petran, 't Hofkoer, Owieë en de Wiesneuzen. Omroep Venray is te ontvangen via de kabel op 87.50 MHz en via de ether op 90.2 MHz. Boerenbruiloft De boerenbruiloft in Venray wordt geopend met een ontbijt vanaf 11.33 uur, geserveerd in de foyer van Schouwburg Venray. De boerenbruiloft wordt traditioneel afgesloten met boerenmoes en worst in deze foyer vanaf 18.11 uur. Er zijn nog kaarten verkrijg baar bij café 't Upke. 't Brukste Actief Zondag 26 februari carnaval van 10.00 tot 14.00 uur in De Kiosk. Maandag 27 februari carnaval van 10.00 tot 14.00 in De Kiosk. Dinsdag 28 februari carnaval van 10.00 tot 14.00 uur in De Kiosk. Carnaval in De Uitmarkt In café De Uitmarkt wordt tij dens de carnaval door dj Ruud en Robert veel feestmuziek gedraaid. Op dinsdag 28 februari staat tradi tioneel de Amsterdamse avond op het programma. Geert Pelzer zingt tijdens deze avond. Op woensdag 1 maart is de zaak gesloten, maar op donderdag 2 maart is men weer welkom. Carnavalsmis Op carnavalszondag wordt er traditioneel een carnavalssmis gehouden in de Venrayse Grote Kerk. Dit jaar wordt deze dienst live uitgezonden op Nederland 1 vanaf 11.00 uur door de KRO. Men kan deze dienst vanuit de eigen huiskamer volgen. De deu ren van de kerk gaan om 10.30 uur voor het publiek open. Als de dienst om 11.00 uur eenmaal begonnen is gaan de deuren dicht en kan er niemand meer naar bin nen. Tijdens de dienst is er geen kindernevendienst. Prins steunt Clinidowns De Venrayse prins Huub d'n Twedde zal de opbrengst van de prinsenreceptie schenken aan een goed doel. Huub Janssen en zijn adjudanten John Aben en Bart van Dijk hebben gekozen voor Clinidowns. "In het leven ligt een lach en een traan vaak dicht bij elkaar. Ook tijdens de vastelao vend. Voor ons het ideale goede doel dus", stelt Huub. Clinidowns spelen al jaren een belangrijke rol voor zieke kinde ren. Niet alleen in ziekenhuizen, maar er vinden ook steeds meer thuisbezoeken plaats. Daarnaast gaat internet ook bij de Clinidowns een belangrijkere rol spelen. Prins Huub heeft de genodig den voor de prinsenreceptie op carnavalszondag gevraagd om voor dit doel een bijdrage te doen. Na de carnaval zal de opbrengst worden overgedragen aan Luc Bertrands, de Venrayse ambassadeur van Clinidowns. Inschrijven kinderoptocht Iedereen die zin heeft om mee te lopen met de kinderoptocht is welkom. Carnavalszondag kan men zich nog in laten schrijven. In verband met het minderva lidenbal in de jeugdtent is de inschrijving voor de kinderop tocht van 12.15 tot 13.15 uur in café Plein aan het Henseniusplein. Zie voor meer informatie www.hazekeutel.nl. Milton Cavis is de opvolger van Fun Sijbers als vorst van carnavals vereniging de Piëlhaas. De nieuwe vorst werd zaterdag avond tijdens het altijd gezellige en kleurrijke vorstenhal officieel gepresenteerd aan het publiek. De nieuwe vorst laat zich bijstaan door een nieuwe adjudant in de persoon van ex-prins Willy Vousten. Vorst Fun zal op carna valsdinsdag afscheid nemen. Het boerenbruidspaar 2006 van carnavalsvereniging De Schanseknuppels uit Castenray zijn Regi van Piet Heidens Sef en Lien van Hannes Arts Marcel van Sef van Wevers Tinus en Mia van Zanders Sjang, oftewel Marcel en Regi Classens. Zij worden op 28 februari in de onecht verbonden in Schanseschop De Wis. De boerenbruiloft in Meerlo heeft dit jaar een internationaal karakter. Dat blijkt onder andere ook uit het feit dat voor het huis van het 'boerenechtpaar' in plaats van één bord twee grote borden zijn geplaatst. Op de ene staat 'Hier wont't boerebruudspaar' en op het andere bord staat diezelfde tekst in de Poolse taal 'Tu Mieszka Para Chtopska'. En dat heeft alles te maken met het feit dat Martijn Mooren en zijn Poolse vriendin Gosia het boerenbruidspaar vor men. Dinsdagmiddag wordt een ware invasie verwacht van landgenoten van Gosia om de traditie van de boerenbruiloft in Meerlo mee te beleven. Om 15.11 uur vindt de trouwerij plaats voor het gemeen tehuis en daarna is het feest in zaal 't Bruigeind, met een receptie van 16.11 tot 17.11 uur en daarna een buffet en bal. Nellie Schuurmans is uitgeroe pen tot prinses van Het Schuttersveld in Venray. Uit een levensgrote fles van het project Verborgen Verlangens kwam prinses Nellie I bij de Schutteraars tevoorschijn. Het was al 22 jaar een grote droom van de 92-jarige om prinses te worden van Het Schuttersveld. Die droom is nu werkelijkheid geworden. Jan Seuren prins bij de NLW Jan Seuren is uitgeroepen tot prins Jan V van de NLW. Het werd een spetterend prinsenfeest voor de NLW en voor Jan en zijn fami lie en vrienden. In de Perdstal in 't Veulen wordt op zondag 26 februari, door prins Toon II, het boeren bruidspaar Lam Verhoeven en Ria Spreeuwenberg, in de onecht ver bonden. De trouwerij begint om 18.30 uur. Daarna wordt er boe renmoes met worst gegeten door de gasten. Om 20.00 uur begint de recep tie met aansluitend groot boeren- bal. Het Dingus Classic Rock Café wordt gehouden op vrijdag 24 februari. De beste rock en hard rock dj's van Dingus laten de hele avond het beste werk uit de rock en hardrock muziekgeschiedenis horen. Het café is open vanaf 19.00 uur. Op zaterdag 25 februari wordt Hardcor Impact 47 gehouden. Deze zevenenveertigste editie heeft als speciale gasten de dj's Dazeac en Hardfact van de Uundergrouwnd Society. De dj's Dazeac en Hardfact zijn wekelijks op de radio te horen en bekend van de grotere party's. Verder zijn ook de nodige dj's van het Hardcor Impact DJ Team present. Dit keer worden ze versterkt door de opkomende talenten DJ Major- Dilemma en DJ Dionysius, samen vormen zij het duo Psycoclan. Het café is open om 19 00 uur en de zaal om 21.00 uur. Op zondag 26 februari is er een metalavond in café Dingus met optredens van de bands Djinn en Unrestrained. Djinn speelt muziek uit verschillende stijlen. Zo wordt nu-metal moeiteloos gecombineerd met cross-over en mathmetal. De contrasten binnen de nummers gelden inmiddels als een handelsmerk voor de band. Djinn heeft al meerdere cd's gemaakt en is een bekende op de grotere podia. Unrestrained is een jonge band uit Deurne, die vooral metalcore met Emo invloeden brengt. Het café is open om 19.00 uur. Maandag 27 februari is het de beurt aan de Undergrouwnd Raw Night nr. 1Dit is de eerste Raw Night in Dingus. Raw is een opko mende nieuwe muziekstijl in de dancemuziek, waarbij het betere werk uit de techno en industrial de boventoon voeren. Het café is open 19.00 om uur en de zaal om 21.00 uur. Dinsdag 28 februari wordt er een punkconcert gehouden in café Dingus met optredens van de bands: Hemaroids en The Wisecrack. De viermansformatie Hemaroids brengt mieterse pin guïnpunk. Met hun hits met onderwerpen als bananen, pin guïns en neushaar stelen ze de show. The Wisecrack is een band die behoorlijk furore aan het maken is. Samengevat speelt the Wisecrack een handvol energie gemixt met aanstekelijke en pop achtige melodietjes. Punkrock van de betere klasse. Het café is opnieuw open om 19.00 uur. Op woensdag 1 maart is er Haringschillen in café Dingus vanaf 19.00 uur. Wat gebeurt er als U niet adverteert Prinses Nellie Keizersveld 61,5803 AP Venray tel.(0478)55 33 55 fax (0478) 58 60 60 www.verhaeg.nl www.probln.com foto Hoedemaekers

Peel en Maas | 2006 | | pagina 21