Gemeente Venray Openbare bekendmakingen Lasten OZB bedrijfswoningen omlaag Referendum circuit De Peel Kijk op www.venray.nl Loting particuliere bouwkavels Merselo PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Maatschappelijk belang Gemeenschappelijke regelingen Vastgesteld Verkeerszaken Verkeersmaatregelen carnaval Bouwplannen Aangevraagd Voorgenomen vrijstellingen Verleend Bestemmingsplannen Voorbereidingsbesluit Inspraak bestemmingsplan Wet milieubeheer Besluiten Ontheffing Stookverbod Voornemen Besluiten Dinsdag 14 februari heeft de gemeenteraad besloten om burgers die wonen in een bedrijfswoning in 2006 een vermindering te geven voor het woondeel van de OZB-gebruikersbelasting. De Tweede Kamer heeft bij de behandeling van het wetsvoorstel 'afschaffing OZB-gebruikersdeel woningen' het amendement De Pater-Van der Meer aangenomen. Daardoor profiteren ook bewoners van bedrijfswoningen van de afschaffing van het OZB-gebruikersdeel op woningen. Vanaf 2007 is elke gemeente wettelijk verplicht het amendement uit te voeren. Voor 2006 mógen zij dat doen. Venray komt deze groep bewoners nu al tegemoet. Alle belastingplichtigen die voor deze lastenverlichting in aanmerking komen, ontvangen uiterlijk eind april van de gemeente Venray een brief. Hierin staat wat precies de vermindering voor 2006 inhoudt. Bewoners van bedrijfswoningen hoeven dus zelf geen aanvraag voor belastingvermindering in te dienen. Donderdag 23 februari 2006 - Pagina 20 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 8 We sluiten de reeks artikelen over circuit De Peel en het refe rendum af met een toelichting op het maatschappelijk belang van de baan. Ook kijken we naar de juridische kanten. Verder leggen we uit hoe het referen dum op 7 maart, de dag van de gemeenteraadsverkiezingen, precies in zijn werk gaat. Het maatschappelijke belang van het circuit weegt zwaar voor de gemeenteraad. Dat omvat name lijk meer dan het maatschappelijk draagvlak dat de gemeente met dit referendum wil peilen. Zo zijn onder meer ook de economische en planologische belangen bepalend. Natuurlijk is dat op zekere hoogte een subjectieve afweging. Hoe het ook zij, als het circuit nu dicht gaat, kunnen motorcrossers nergens anders terecht. Daarmee wordt de kans op illegaal crossen weer groter. In het verleden heeft de stichting MSS in de baan geïnvesteerd. Vol gens de gemeentelijke WOZ-taxatie is de waarde ruim 8,5 ton. Volgens ondernemer Maessen is er 1,6 miljoen euro geïnvesteerd. Een tel ling in 2002 leert dat toen ongeveer 750 leden van het circuit gebruik maakten. Daarvan kwamen er 110 uit Venray, de rest uit de regio. Dat aantal is nu waarschijnlijk groter. Juridisch probleem Het circuit is een ingewikkeld, juridisch probleem. Het was en is een illegale voorziening. De baan maakt geen deel uit van een geldig bestemmingsplan. Er is ook geen milieuvergunning. De afgelopen drie jaar heeft de Inspectie van het ministerie van VROM, in overleg met gemeente en provincie, het circuit gedoogd. Dat gedoogbeleid is per 1 januari 2006 beëindigd omdat er geen structurele oplossing voor het circuit is gevonden. Normaliter zou het Rijk de gemeente dan 'dwingen' de voorziening te sluiten (bestuurs dwang). Deze bestuursdwang is opgeschort tot 1 juli 2006. Tot die tijd kan de gemeente zowel haar referendum uitvoeren als een onder zoek doen naar alternatieve locaties. Stemmen Meedoen aan het referendum is vrij eenvoudig. Stemmen gebeurt op dezelfde manier als het uitbrengen van uw stem voor de gemeente raadsverkiezingen. Op de stemcom puter geeft u met de knoppen 'ja' of 'nee' aan of u het eens bent met de stelling 'Het circuit De Peel moet op de huidige locatie behouden blijven.' U kunt ook iemand machtigen om uw stem uit te brengen als u zelf niet naar het stembureau kunt gaan. Woensdag 1 maart krijgt u een zogenoemde referendumkrant in uw brievenbus. Daarin kunt u de infor matie van de afgelopen weken nog eens nalezen. Hebt u tussentijds nog vragen over het referendum? Bel de gemeente, 52 33 33, of kijk op www.venray.nl. De gemeenteraad van Venray heeft in de vergadering van 30 november 2005 ingestemd met de volgende gemeenschappelijke regeling: - Bedrijvenschap Businesspark Venlo Met deze gemeenschappelijke regeling richt Venray samen met de gemeenten Venlo, Horst aan de Maas, Helden en Gennep het Bedrijvenschap Businesspark Venlo op. Alle gemeenteraden hebben inmiddels met de regeling ingestemd. Deze regeling komt voort uit de kandidaatstel ling van de Regio Venlo voor de organisatie van de Floriade 2012. Het Bedrijvenschap, met bestuurders van de genoemde gemeenten, krijgt tot taak het Businesspark Venlo aan te leggen en te exploiteren. Op de locatie van het Businesspark zal de Floriade 2012 worden gehouden. De gemeenschappelijke regeling Bedrijvenschap Businesspark Venlo treedt met ingang van 1 maart 2006 in werking. Van dinsdag 21 februari tot en met vrijdag 3 maart 2006 - Plaatsing carnavalstenten op Schouwburgplein en Henseniusplein - afgesloten voor alle bestuurders: alle rijbanen en fietspaden van het Schouwburgplein en Henseniusplein Zondag 26 februari 2006 - Kinderoptocht De Hazekeutel tussen 13.30 en 15.30 uur - afgesloten voor alle bestuurders: Patersstraat, Grotestraat, Marktstraat, Hoenderstraat, Langeweg, Merseloseweg, Schouw burgplein en Henseniusplein - Optocht De Karklingels, Oostrum tussen 14.00 en 15.30 uur - afgesloten voor alle bestuur ders: Dorpsplein, Mgr. Hanssenstraat, Oosterthienweg, Van Broekhuizenstraat en Geijsterse- weg - Optocht 't Knölleke, Leunen tussen 13.30 en 15.30 uur - afgesloten voor alle bestuurders: St. Catharinastraat, Vullingsstraat, Boodenstraat, Trijnesstraat, Van Megenstraat, Gussen- straat, Albionstraat, Apolloniastraat en Kapelweg Maandag 27 februari 2006 - Grote optocht De Piëlhaas tussen 13.00 en 16.30 uur - afgesloten voor alle bestuurders: Merseloseweg, Bergweg, Hoenderstraat, Marktstraat, Grote Markt, Hofstraat, Julianasingel, Poststraat, Patersstraat, Paterslaan tot aan de kruising met de Langstraat - Opstelplaatsen Grote optocht De Piëlhaas tussen 10.00 en 16.30 uur - afgesloten voor alle bestuurders: Langstraat tussen Westsingel en Langeweg en Langeweg tussen Langstraat en Hoenderstraat - Opstellen grote carnavalswagens van de kerkdorpen tussen 11.00 en 13.30 uur - Langstraat tussen Westsingel en Weg in de Berg. Parkeerverbod van 8.00 tot ongeveer 17.00 uur: tussen Westsingel en de Weg in de Berg Dinsdag 28 februari 2006 - Vervolg boerenbruiloft De Piëlhaas tussen 15.00 en 15.30 uur - doorgaand verkeer gestremd gedurende optocht: Marktstraat, Schoolstraat en Schouwburgplein - Optocht De Piëlreuzen, Ysselsteyn tussen 13.30 en 16.00 uur - afgesloten voor alle bestuur ders: Peter Janssenweg, Kerkweg, Lovinckplein, Puttenweg, Van Beurdenweg, Litsenbergweg, Pioniersstraat, Moerslag en Timmermannsweg Bouwvergunningen en vrijstellingen - Oude Oostrumseweg 55 - vergroten woning (nr. ba060077) - Patersstraat 24 - verbouwen woning/commerciële ruimtes, bouw garages (nr. ba060078) - Ripseweg 1 - ondergrondse opslagtanks (nr. ba060079) - Beekweg 50 - garage (nr. ba060080) - Prins Hendrikstraat 13 - vergroten woning (nr. ba060081) - Lovinckplein 16 - vergroten woning (nr. ba060082) - Wanssumseweg 15 - verbouwen woning (nr. ba060083) - Hoogheidseweg 8 - tuinhuisje (nr. ba060084) - Gasstraat 5 - overkapping t.b.v. wintertuin (nr. ba060085) Sloopvergunningen - Twistweg 2 - vleesvarkensstal (nr. slp060005) - Grotestraat 36 - sloop t.b.v. verbouwing (nr. slp060006) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor zover nodig met gebruik van artikel 17 of artikel 19, lid 1, 2 of 3 en artikel 15 WRO en/of artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Matterhornlaan 32 - zwembad (nr. ba060070). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 24 februari 2006 t/m 6 april 2006 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke ziens wijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Bouwvergunningen en vrijstellingen - Sneeuwklokje 12 - vergroten woning/dakkapel (nr. ba050466, verzenddatum 14/02) - Adelbertweg 21 - wijzigen voor- en achtergevel (nr. ba060031, verzenddatum 15/02) - Twistweg 2 - vleesvarkensstal (nr. ba050501, verzenddatum 15/02) - Duinhof 3 - woning (nr. ba050477, verzenddatum 16/02) - De Schans 54 - woning (nr. ba050449, verzenddatum 17/02) - Dijkhof 2 - woning (nr. ba050459, verzenddatum 17/02) Sloopvergunningen - Mgr. Hanssenstraat 17a, 17b en 23a - winkel/loods/garages/oude Boerenbond (nr. slp050065, verzenddatum 14/02) - Breevennenweg la - opslagruimte (nr. slp060002, verzenddatum 14/02) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. De gemeenteraad heeft op 14 februari 2006 verklaard dat een bestemmingsplan wordt voor bereid voor: - de gronden van TBS-kliniek 'De Rooyse Wissel' aan de Wanssumseweg 12a te Venray-Oostrum. Het voorbereidingsbesluit treedt op 24 februari 2006 in werking voor de periode van een jaar en ligt vanaf deze datum (met bijbehorende tekeningen) ter inzage. Wanneer u belangheb bende bent, kunt u van 24 februari 2006 t/m 6 april 2006 een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de gemeenteraad. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. - 'Bedrijventerrein De Blakt' U kunt de desbetreffende stukken van 24 februari 2006 t/m 23 maart 2006 inzien. Ingezetenen en natuurlijke en rechtspersonen die in de gemeente een belang hebben, kunnen -tijdens de in zagetermijn- een schriftelijke reactie indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een reactie kan ook mondeling worden ingediend tijdens de openbare inspraakbijeenkomst op 15 maart 2006. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Ringweg 10 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan W. van Dijck, Ringweg 10 te Ysselsteyn voor een fokzeugen-, vleesvarkens- en akkerbouwbedrijf. - Horsterweg 7 te Leunen - een revisievergunning te verlenen aan A.H.P.W. de Bruijn, Horsterweg 7 te Leunen voor een legkippen- en rundveehouderij. - Keizersveld 20 te Venray - een revisievergunning te verlenen aan CMG Tooiing Technika BV, Keizersveld 20 te Venray voor de wijziging van een constructie- en machinefabriek. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 24 februari 2006 t/m 6 april 2006 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800 - 80 51, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Burgemeester en Wethouders zijn van plan een ontheffing te verlenen van het verbod om afvalstoffen te verbranden op de locatie: - Spurkt 8 te Venray - te verlenen aan dhr. S.P.A.M. Moorrees voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteelt- bedrijven en boom- en rozenkwekerijen. - Steegse Peelweg 44 te Leunen - te verlenen aan dhr. J.M. Maarschalkerwaard voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erf- beplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied. - Laagheidseweg ongenummerd te Venray - te verlenen aan dhr. G.J.W. Sikes voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan landschaps elementen in het buitengebied. - Meerloseweg ongenummerd te Oirlo - te verlenen aan dhr. G.J.M. Seuren voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen. - Peelweg 8 te Ysselsteyn - te verlenen aan dhr. P.W.G. van Dijck voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrari sche bedrijven en woonerven in het buitengebied. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 23 februari 2006 t/m 9 maart 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u schriftelijk of mondeling uw zienswijze over het voornemen indienen bij Burgemeester en Wethouders. Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden op de locaties: - Koepas 10 te Oirlo - verleend aan dhr. H.J.M. Loonen voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied. - Hoogriebroekseweg la te Castenray - verleend aan dhr. J.P.M. Loonen voor het verbran den van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied. - Spralandweg ongenummerd te Oostrum - verleend aan dhr. H.J.M. Verheijen voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erf beplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied. - Pottevenweg ongenummerd te Ysselsteyn - verleend aan dhr. P.G.A. Poels voor het ver branden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied. - Haag 31 te Merselo - verleend aan dhr. RG.A. Poels voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied. - Molenhofweg 21 te Leunen - verleend aan dhr. T.M.G. Voermans voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrari sche bedrijven en woonerven in het buitengebied. Aan de ontheffing zijn voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 23 februari 2006 t/m 6 april 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een bezwaarschrift over het besluit indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie de rubriek Bouwplannen. Donderdag 23 februari 2006 Burgemeester en Wethouders van Venray Op woensdag 22 maart om 19.00 uur bepaalt een loting de volgorde waarin zeventien parti culiere bouwkavels, gelegen in het plan Merselo, worden ver kocht. Inschrijven hiervoor kan van 24 februari 2006 tot en met 17 maart 2006 tot 13.00 uur bij de afdeling Publieksdiensten. De kavels variëren in grootte van minimaal circa 250 m2 tot maximaal circa 492 m2. Vijf kavels zijn be stemd voor de bouw van vrijstaande woningen, zes voor 2-onder-l-kap- woningen en zes voor geschakelde woningen. De grondprijs voor 2006 is 202 per m2, exclusief 19% BTW. De kavels zijn bedoeld voor eigen bebouwing en bewoning. Daarom komen alleen particulieren voor de verkoop in aanmerking. De koper is verplicht de woning zelf, met eventuele gezinsleden, te bewonen gedurende driejaren na voltooiing van de bouw. Indien na de loting en bij de uitgifte blijkt dat er niet vol doende gegadigden zijn voor de zes geschakelde woningen worden deze op projectmatige basis uitgegeven. Individuele inschrijving Autochtonen van Merselo hebben voorrang bij de loting. Per echtpaar c.q. paar van (samenwonende) part ners mag zich slechts één persoon inschrijven. Bij constatering van een dubbele inschrijving vervallen beide inschrijvingen. Het is niet mogelijk om samen met gewenste, toekom stige buren in te schrijven; alleen individuele inschrijving is mogelijk. Het inschrijfgeld is 53,55. Dat be drag wordt niet terugbetaald en ook niet verrekend. Zowel uw volledig ingevulde inschrijfformulier als het inschrijfgeld moeten op 17 maart 2006 voor 13.00 uur door de ge meente zijn ontvangen. Indien beide ontvangen zijn, ontvangt u een informatiepakket en een bevestiging van uw inschrijving. Uiteraard kunt u, voordat u zich inschrijft voor de loting, dit informatiepakket bij de afdeling Publieksdiensten inzien. Een notaris van notariskantoor Mathijsen en Weijs uit Venray verricht de loting. Van 26 tot en met 28 februari is het weer carnaval. Daarom is het gemeentehuis op maandag 27 en dinsdag 28 februari gesloten. Uitsluitend voor het aangeven van geboorten en overlijden kunt u terecht van 10.00 tot 11.00 uur. Gemeenteraad, college van Burgemeester en Wethouders en medewerkers van de gemeente Venray wensen u een fijne vastelaovend! Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Claudia Hendrickx, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 20