Carnavalsmaandag en -dinsdag zijn wij gesloten DeMKB jut,Tr^Zfrm- §11,50* Raad eist tijdige informatie automatiseerder PIËLHAZEN Ingeborg de Barbanson in 16 miljoen rechters Sportuurtje voor gehandicapten En verder: Korfbalsters SVOC01 heb ben titel voor het grijpen Bandoetere !^^0TOT20dn^ RÜHL HAEGENS MOLENAAR tj intratuin Honderdzevenentwintigste jaargang - week 8 - donderdag 23 februari 2006 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-13 Kunst Cultuur 15 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Sport 26-28 Kerkelijke diensten 30 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 0 PK Meerlo-Wanssum en CDA-wethouder Derikx zijn elkaar beu Het is maar goed dat de gemeenteraadsverkiezingen voor de deur staan, want de coalitie in de gemeente Meerlo-Wanssum lijkt op springen te staan. Wethouder Derikx heeft het namelijk helemaal verbruid bij PK Meerlo-Wanssum. Maandag avond kregen de wethouder en PK-fractievoorzitter Theo Francken het met elkaar aan de stok. De discussie tussen de twee liep zo hoog op dat Francken na afloop even stoom moest afblazen buiten de raadzaal. "Ik stond op het punt om mijn tas te pakken", zegt hij een dag later eerlijk. Voor PK Meerlo-Wanssum lijkt de maat vol. Maar datzelfde geldt ook voor wethouder Derikx, die zich maandagavond na afloop van de 3,5 uur durende raadsver gadering liet ontvallen 'dat een samenwerking met de PK van mij op deze manier niet meer hoeft'. "Dan moeten ze maar in de oppo sitie gaan zitten", aldus Derikx. De CDA-wethouder vindt dat hij de laatste maanden door de PK onte recht wordt aangevallen op zaken die hem niet aan te rekenen zijn, en dat de PK bezig is met een hetze tegen hem. Derikx bood maandagavond voor aanvang van de discussie over de dorpsomgevingsprogram- ma's (DOP's) aan de raad zijn excuses aan voor het gebrekkige informatietraject dat bij de vast stelling en de invoering van de DOP's doorlopen is. Een meerder heid van de fracties voelde er onlangs in de commissie Ruimte namelijk lange tijd niks voor om 47.000 euro uit te trekken voor alleen al het opstellen van de toe komstvisies voor de dorpen. De fracties misten informatie om tot een goed besluit te komen. Om het voorstel toch door de raad te krijgen en de voortgang van het traject niet te frustreren, werd besloten dat het college voor de volgende raadsvergadering met aanvullende informatie zou komen. Informatie die ter inzage zou worden gelegd voor de poli tiek. Maar ook dit keer zat het Derikx niet mee, want tot zijn spijt moest hij maandagavond bekennen dat drie cruciale stuk ken over de DOP's niet ter inzage hadden gelegen. "Maar één telefoontje naar mij of naar een ambtenaar op de afde ling, en het probleem was verhol pen geweest", schoof Derikx de verantwoordelijkheid van zich af. Dat antwoord schoot bij Theo Francken helemaal in het verkeer de keelgat. "U moet de bal niet terugspelen naar een raadslid. Bij wie moet ik 's avonds dan aan de bel trekken? Dan is er niemand aanwezig op het gemeentehuis. Er lag gewoon niks ter inzage en daar bent u verantwoordelijk voor." Het beschikbaar stellen van het krediet voor het opstellen van de DOP's werd, ondanks de kriti sche noten die vooral de PK bij het voorstel zette, door alle partij en goedgekeurd. MEER ACTIE De PK ergert zich al langer aan de in de ogen van de progressieve partij lakse houding van de wet houder van grondgebiedzaken. De partij vindt dat de CDA-wet houder onder meer te weinig actie onderneemt om woningen te realiseren en verwijt hem een slechte communicatie, zowel met de politiek als de burgers in de gemeente Meerlo-Wanssum. Wethouder Derikx is het hele maal niet met deze kritiek eens. In een interview met Peel en Maas vertelt hij deze week: 'De kritiek op dit punt vind ik zeker niet terecht. Woningen bouwen is geen eenvoudige zaak. Wij zaten vier jaar terug nog op slot door de contingentering en de stankcir kels. Het kabinet-Balkenende heeft de rigoureuze beperkingen van de paarse kabinetten opgehe ven en de bouwmogelijkheden verruimd. Zoals u weet duren wettelijke procedures lang en er zijn grote individuele belangen mee gemoeid. Mijn inspanningen zijn erop gericht om de nieuwe mogelijkheden zo snel mogelijk om te zetten in woningbouw. Ik verwacht het resultaat in de komende raadsperiode te kunnen oogsten'. LEES VERDER OP PAGINA 3. Licht Er gloort licht aan de horizon. De economie groeit weer, vaste- laovend staat voor de deur en de dagen worden weer merkbaar langer. Wellicht dat de lente niet meer zo heel lang op zich laat wachten. Wie ook het licht heeft gezien, is de partij inVENtief. Met haar lampje wil de partij een ander licht over Venray laten schijnen. In mijn ogen is dit logo echter lichtelijk gejat. Oké, er zijn meer bedrijven of organisa ties die dezelfde naam hebben, maar dan toevalligerwijs ook nog hetzelfde object als logo gebrui ken? Toeval bestaat niet heeft een of andere wijsgeer mij ooit eens in het oor gefluisterd. Ook Lokaal Aktief heeft het licht gezien. Of beter gezegd opgezocht. De partij heeft vrolijk haar verkiezingsposters hoog aan tal van lantaarnpalen gehan gen. Of zij de intentie hebben om boven alle partijen uit te stij gen? Het lijkt er wel op. Iedereen die in Venray iets, en dat mogen eigenlijk alleen maar driehoeks borden zijn, aan een lantaarnpaal wil hangen, moet hiervoor een vergunning aanvragen bij de VW. Lokaal Aktief heeft die ver gunning wel gevraagd, maar niet gekregen. 'Vol is vol', werd tegen de partij gezegd. 'Dan gaan wij daar maar boven hangen, vlak onder het licht van de lantaarn paal', moeten Gerrit Lemmens en zijn mensen gedacht hebben. Meedoen is belangrijker dan winnen. Een kreet die in het licht van de Olympische Spelen deze dagen veelvuldig gehoord wordt. Dat lijkt ook te gelden voor de NVU. De partij doet wel mee, maar ook weer niet. Ze staat op de kieslijst, maar laat zich ner gens blikken, gaat nergens in debat en probeert zich met lan delijke standpunten in het dag licht te stellen. Deze week in een extra kwaad daglicht, want het blijkt dat die partij weinig respect heeft voor andermans eigendommen door te pas en te onpas posters op te plakken. Daar waar andere partijen tegen betaling kiezers proberen te trek ken met posters en driehoeks borden, plakken sympathisanten van deze partij gewoon hun leu zen over deze posters heen. Een partij die een zero tolerantiebe leid prefereert tegen alle vormen van criminaliteit en overlast, zet zich hiermee zelf wel heel aardig te kijk. Ik weet in ieder geval op welke partij ik op 7 maart niet ga stemmen. U wellicht ook. Hannes Woensdag nam de schooljeugd van het Raayland College alvast een voorproefje op de verkiezingen. De leerlingen vanaf klas 3 mochten die dag naar de stembus. Voor de gemeente Venray was het proefdraaien. Voor de leerlingen voorproeven. Voor het eerst maakten veel leerlingen kennis met de stemmachine. Nieuw was ook het referendum waar de leerlingen aan mee konden doen. Harry Steeghs gaf aan dat ruim de helft van de 'kiesgerechtigden' woensdag is gaan stemmen. De uitslag wordt pas bekendgemaakt op dinsdag 7 maart in het gemeentehuis. Tijdens de verkiezingsavond zal de jeugd en het stemgedrag van de jeugd ruim aandacht krijgen. Tot die tijd blijft de uitslag geheim. Op de foto wordt gedemonstreerd hoe blinde personen hun stem uit kunnen brengen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen. De jongerensozen in de gemeente Venray beleven moeilijke tijden. Iduna in Oostrum is al gesloten en de problemen met Dingus zijn alom bekend. Dinsdagavond in Jera in Ysselsteyn ontstond tijdens de politieke bijeen komst een heftige discussie over de sozen en de opkomst van de keten. Ook Jera ontkomt niet aan de malaise. "De laatste jaren hangen ze hier niet meer met de benen buiten", wist Geert Craenmehr (Lokaal Aktief). Voor jongeren vanaf achttien jaar zijn er uit gaansgelegenheden genoeg. Voor de jongere groep is het veel lasti ger vooral nadat discotheek The Zenith de leeftijdsgrens verhoog de van zestien naar achttien. Daarnaast zijn de jongere tieners de dupe van de fors gestegen horecaprijzen. In Jera kost een consumptie nog 1,30 euro. In de Ysselsteynse soos is het alleen volle bak bij de activiteiten die twee keer per maand georgani seerd worden. Vrijdagavond trekt de jeugd vooral naar 't Podium in Venray. De Ysselsteyners gaan ook wel uit in Deurne. Maar voor de jongeren die nog geen achttien zijn is er verder weinig te bele ven. De keten zijn de laatste jaren sterk in opmars. Enkele politici vertelden dat het niets nieuws onder de zon is. Ook in hun jeugd in de jaren zestig en zeventig flo reerden de keten. Bert Linskens (PvdA) bekende dat hij er voor de eerste keer dronken werd. Hij wist zich de dag nog precies te herinneren. "Dat was op 31 december 1976. Een half jaar later was ik zestien en werd vrijwilliger bij Iduna. Daar heb ik de tijd van mijn leven gehad. Het doet me daarom pijn dat Iduna er nu niet meer is. Koester daarom Jera en zorg ervoor dat jullie soos wel over eind blijft", hield Linskens de jon geren voor. Lowieke Kateman (Vóór Venray) wees op het belang van de sozen in de dorpen. "Als die verdwijnen dan trekt de jeugd allemaal naar Venray. Dan wordt de binding met het dorp nog min der." Volgens Pim van Hoek (inVENtief) is de opkomst van de keten te wijten aan een falend jeugdbeleid. "Ze gaan thuis zitten zuipen omdat ze ook niet naar The Zenith kunnen. De keten zul len vanzelf verdwijnen als er in de dorpen en in Venray voldoende plekken zijn." Geert Craenmehr hoopt dat de sozen de keten meer bij de activi teiten betrekken. "Dan gaan de sozen ook meer leven". Jeu de Wit (WD) vindt het geen zorgelijke ontwikkeling. "Ik ging ook eerst uit in een keet. En daarna werd ik bestuurslid van Jera. De jongeren blijven echt niet tot hun twintig ste thuis in een garage zitten. Ze komen vanzelf in Jera terecht, mits er voldoende activiteiten zijn." John Michels (CDA) vindt dat de sozen laagdrempelig moeten zijn. "De jeugd heeft een smalle beurs en een krat bier uit de supermarkt is toch veel goedko per." Theo Mulders (Samenwerking) wees erop dat de keten onder de verantwoordelijk heid van de ouders vallen. Hij ziet het als een opstapje naar de soos. "Maar we moeten ervoor waken dat de keten uitgroeien tot com merciële gelegenheden." Lowieke Kateman meent dat de keten een serieuze bedreiging vormen voor de sozen. "Dat is een reëel pro bleem. De sozen moeten hierop inspelen door meer te organise ren zoals optredens van bands." Jolanda Dijkema (SP) maakt zich wel zorgen over de keten. "Blijkbaar mist de jeugd toch iets. Als er in de soos genoeg te doen is, dan komen ze wel hier. In een keet zijn geen regels. Het is vaak slecht gesteld met de brandveilig heid." LEES VERDER OP PAGINA 3. Ons restaurant is met Carnaval normaal geopen Zondag 26 en MAANDAG 27 FEBR. ^sene^onb°nS TlhSZen I sfeer! ctlte carnavals- Hotel Asteria Venray StRAA1 76 MET CARNAVAL ZIJN WIJ NORMAAL GEOPEND www.intratuin.nl Wethouder: nalatigheid rond tbs-kliniek De gemeenteraad vindt dat het college en wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) in het bijzonder behoorlijk tekortgeschoten zijn in de communicatie rondom de omstreden tbs-woningen. Doordat de provincie het bestemmingsplan buitenge bied op dit onderdeel afkeur de, heeft tbs-kliniek De Rooyse Wissel weer een kans om twee verlofwoningen bui ten het hek van de kliniek aan de Wanssumseweg in Oostrum te bouwen. De gemeenteraad heeft jaren geleden al vastgesteld dat deze tbs-woningen, bestemd voor twaalf bijna uitbehandelde patiën ten, alléén op het Servaasterrein in Venray mogen komen en ner gens anders. Aanvankelijk had de gemeente in het bestemmings plan toch ruimte open gelaten voor de verlofwoningen nabij de tbs-kliniek in Oostrum. Onder druk van de politiek en het dorp is het bestemmingsplan op dit onderdeel gewijzigd. Hiertegen maakte De Rooyse Wissel bezwaar bij de provincie die de tbs-kliniek in het gelijk stelde. De gemeente is, evenals de dorpsraad van Oostrum, in bezwaar gegaan bij de Raad van State. CIRCUIT DE PEET. De tbs-woningen waren niet het enige heikele punt in het bestemmingsplan buitengebied. De provincie trok ook een streep door racecircuit De Peel. Dat het college verzuimd heeft de raad actief te informeren over de tbs- woningen is vooral daaraan te wij ten, verklaarde wethouder Teunissen vorige week in de gemeenteraad. "Veel aandacht ging toen uit naar het racecircuit. Ik heb onvoldoende ingeschat dat de tbs-woningen ook zo belang rijk waren. In de hectiek van die dagen is me dat ontschoten. Ik heb er daarom geen moment aan gedacht de commissie Stedelijke Ontwikkeling op 24 januari te informeren. Dat is niet bewust gebeurd", aldus Teunissen, die toegaf dat de tbs-woningen min stens dezelfde aandacht verdie nen dan de situatie rond het race circuit. "We hadden daarom dezelfde communicatie moeten voeren. In de toekomst moeten we dat beter doen." Door het boetekleed aan te trekken haalde de wethouder de meeste kou uit de lucht. Bijna alle partijen uitten kritiek op de gang van zaken. Ton Teeuwen (CDA) haalde de kwestie aan in het vra genuur. Zij vroeg zich af waarom de gemeenteraad niet geïnfor meerd is over zo'n belangrijk en gevoelig onderwerp. Tevens ver weet ze de portefeuillehouder dat hij de commissie niet had inge licht. "Dit heeft weer tot maat schappelijke onrust geleid. Terwijl het besluit van de provin cie al op 19 december bij de gemeente bekend was. De raad had veel actiever geïnformeerd moeten worden." Het college kwam dinsdag met een zogeheten voorbereidingsbe- sluit op de proppen. De raadsver gadering werd direct na aanvang geschorst zodat de partijen over leg konden plegen. Een voorbe- reidingsbesluit is de voorloper op een bestemmingsplan. Het kan maximaal één jaar van kracht zijn. In die periode ligt alles stil in het betreffende gebied en worden er ook geen bouwaanvragen in behandeling genomen. Wethouder Teunissen lichtte toe dat de tbs-kliniek wordt meegeno men in de herziening van het bestemmingsplan dat momenteel in volle gang is. Dit is binnen een jaar afgerond. Daarnaast moet de gemeente de uitkomst afwachten van de beroepsprocedure bij de Raad van State. Maar daar kan nog heel wat tijd overheen gaan. Ton Teeuwen (CDA) kon instemmen met het nemen van een voorbereidingsbesluit. "Het is een technisch verhaal om onge wenste ontwikkelingen te voorko men. Dit is voldoende om voorlo pig de problemen te tackelen." Bert Linskens (PvdA) vindt dat er een 'communicatiehandvest' moet komen waarin staat hoe het college omgaat met de communi catie bij belangrijke onderwer pen. "Het voorbereidingsbesluit moeten we met beide handen aangrijpen. Om er geen misver stand over te laten bestaan." Ook WD, Samenwerking en Lokaal Aktief lieten zich in gelijke bewoordingen uit. WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl EN MAAS berden "PK moet maar in de oppositie gaan zitten" Schooljeugd ging stemmen Sozen beleven moeilijke tijden bedrijfsautomatisering bu Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info(a>jds.nl www.jds.nl MAASHESEWEG 80a, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs Noorderhof 8, Postbus 68, 5800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33, fax (0478) 58 46 24 e-mail: info@rhmweb.nl; internet: www.rhmweb.nl Tijdelijk zijn wij i.v.m. de ^carnaval en de verhuizing^ naar Schoolstraat 5 van 27 febr. t/m 6 mrt - GESLOTEN. Zie advertentie jji J van 2 mrt a.s. in dit blad kOji. fijne carnavalsdagen!! (m.u.v. maandagmiddag 7 februari; vanaf 13.00 uur gesloten i.v.m. Carnavalsoptocht) Kleurrijk assortiment Carnavalsboeketten en arrangementen m HET GROENE WARENHUIS Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 venray V

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1