"We kunnen tenminste weer iets samen doen" E Kom sporten met lotgenoten! Burgemeester Hahn mag verhuizen 'Wozoco aan Oude Kerkstraat' "Vallen er nog meer lijken uit de kast?" Groen licht voor monumentenbeleid m PEEL EN MAAS Donderdag 23 februari 2006 - Pagina 13 Sportuurtje in 't Brugeind in Meerlo voor mensen met een functiebeperking Vier jaar geleden raakte Ed Kleeven (55) zwaar gewond bij een ernstig motorongeluk. Met gebroken en verbrijzelde bekken, ribbenkast, armen en benen én een hersenaandoe- ning werd hij acht maanden opgenomen in het ziekenhuis, waar hij meerdere keren werd geopereerd. Daarna kostte het hem nog 54 weken revalide ren, om op het punt te komen waar hij nu is. Hij kan weer enigszins lopen en praten, maar heeft alle lichaamsfunc ties weer opnieuw moeten aanleren. Kleeven heeft moeite met con centreren en het volgen van ondertiteling, hij wordt snel emo tioneel en loopt nog moeilijk. Maar bewegen doet hij nog steeds graag. Vanaf januari kan hij dit doen in een sportuurtje voor men sen met een functiebeperking. In sporthal 't Brugeind in Meerlo wordt wekelijks onder meer gebasketbald, gevolleyd, gehoc keyd door een groep van vijf Oproep stichting BES: Op initiatief van het Plat form Gehandicapten Meerlo- Wanssum is eind november onder de naam Bewegen en Sport voor mensen met een beperking (BES) een aparte stichting opgericht. De stich ting is aangesloten bij NebasNsg, de Nederlandse sportorganisatie voor mensen met een beperking, om het sporten en bewegen voor mensen met een functiebeper king vorm te geven en verze kert te zijn van begeleiding en samenwerking, zegt voorzitter Jos Nauts. "Want er komt op organisatorisch en financieel gebied heel wat op je af. We hebben nu de eerste stap gezet en hopen dat er voldoende belangstelling voor de activi teiten komt, zodat de projec ten echt van de grond komen en in de toekomst tot iets moois kunnen uitgroeien." Vanaf januari is er in sporthal 't Brugeind in Meerlo de mogelijk heid voor mensen uit Noord-Lim burg die een functiebeperking hebben, om te sporten met lotge noten. Er zijn twee sporturen, één voor jongeren op maandagavond van 19-00 tot 20.00 uur en één voor volwassenen op dinsdag van 17.00 tot 18.00 uur. De deelne mers sporten en bewegen onder begeleiding van twee professione le fysiotherapeuten. Er wordt wekelijks onder meer gebasket bald, gevolleyd en gehockeyd door zowel mensen met een ver standelijke als een lichamelijke handicap. Verder kunnen mensen met een functiebeperking twee keer per maand op donderdagavond onder de paraplu van de stichting BES rolstoeldansen onder leiding van professionele begeleiders. "Mensen met uiteenlopende han dicaps kunnen deelnemen aan de sportuurtjes en het rolstoeldan sen", legt Jos Nauts uit. "En dat is erg belangrijk, want door functie beperkingen kan het voor deze mensen moeilijk zijn om aanslui ting te vinden bij een geschikte groep. Mensen met een functiebe perking konden tot voor kort alleen buiten de gemeente Meer- lo-Wanssum terecht als ze wilden sporten. Die drempel is er nu niet meer. Ze kunnen nu ook bewe gen in hun eigen gemeente. Het is belangrijk om deze mensen in beweging te krijgen. Want veel mannen en vrouwen met een functiebeperking blijven nu nog achter de geraniums zitten." MEER BEKENDHEID En dat terwijl sporten goed is voor lijf en geest. "Sport draagt bij aan het welzijn van mensen. Iedereen, ook mensen met een beperking, moet de mogelijkheid krijgen om te sporten", vindt BES- secretaris Gérard Bruijsten. "Door meer bekendheid te geven aan het sportuur en het rolstoeldan sen, hopen we meer mensen uit de regio warm te maken voor onze sport- en bewegingsprojec ten. Het zou fijn zijn als meer mensen zich aanmelden, zodat mensen uit diezelfde regio samen kunnen komen. We hebben inmiddels ook een subsidiever zoek bij de sport-3-gemeenten Meerlo-Wanssum, Horst aan de Maas en Sevenum en de provincie neergelegd om onder meer dit vervoersprobleem te kunnen tac kelen. Want het gebrek aan taxi- geld mag in onze ogen geen belemmering vormen. Ons initia tief heeft pas kans van slagen als dat probleem is afgedekt." Nu heeft de stichting nog te maken met een 'klantentekort1, maar de bedoeling is om van de stichting BES een stevige club te maken, zegt Jos Nauts. "Want de behoefte aan sporten en bewegen onder mensen met een beperking is groot, net als het enthousiasme onder de mensen die nu al deelne men aan onze activiteiten. We zijn ervan overtuigd dat er binnen en buiten onze gemeente nog meer volwassenen en jongeren met een functiebeperking uitkij ken naar een heerlijk uurtje spor ten. De bedoeling is om in de toe komst het aantal sportdisciplines verder uit te breiden, in samen werking met sportverenigingen in de regio." Mensen met een beperking die meer willen weten over de stich ting BES en/of deel willen nemen aan een het sportuur of het rol stoeldansen, kunnen voor infor matie contact opnemen met Gér ard Bruijsten, telefoon: 692362 of Jos Nauts, telefoon: 06-51420921. In Peel en Maas zal de komende tijd regelmatig aandacht worden besteed aan de activiteiten van de stichting BES. De serie wordt deze week gestart met en interview met Ed Kleeven, één van de enthousiaste deelnemers aan het sportuur op dinsdagmiddag. lichamelijk of verstandelijk gehan dicapten. Voor Kleeven één van de beste uren van de week. "Als ik daar vandaan kom en mijn hele lichaam voel tintelen, geeft me dat een moe maar ontzettend vol daan gevoel." Vanaf januari is er in Meerlo de mogelijkheid voor mensen uit Noord-Limburg die een functiebe perking hebben, om te sporten met lotgenoten. "Voor mij een fantastische uitkomst. Toch kam pen we met een ledentekort. Doordat we maar met vijven zijn, valt het uurtje wel eens uit als mensen zich een dag niet goed voelen of zwakke spieren heb ben. Dat is echt jammer, want ik geniet van iedere minuut bewe gen." "Wat de reden van het ledentekort is? Nou, in de eerste plaats kan ik me heel goed voor stellen dat het voor veel mensen een enorme drempel is om hier aan deel te nemen. Ze moeten een gevoel van schaamte over winnen. Tenminste, zo ervaren ze dat. Maar dat is volstrekt niet aan de orde. Iedereen die op dinsdag avond met ons komt sporten, zit in hetzelfde schuitje. En we heb ben allemaal dezelfde plaats in de gemeenschap. Verder kan ik me voorstellen dat het voor mensen lastig is vervoer te regelen. Daar om is het juist zo fijn als meer mensen zich aanmelden, zodat mensen uit dezelfde regio samen kunnen komen. Velen met een beperking sluiten zich thuis op, en komen er nooit meer uit. Juist voor hén is dit echt een goede manier om weer eens buiten te komen. Ook hoeven ze zich geen zorgen te maken over de verzor- Vanaf januari is er in Meer- loa de mogelijkheid voor men sen uit Noord-Limburg die een functiebeperking hebbenom te sporten met lotgenoten. ging. Er zijn twee professionele begeleiders aanwezig die onder meer helpen met de warming-up, het klaarzetten van spellen en het bijstaan van mensen die het moei lijk hebben." Kleeven vindt dat sporten belangrijk is voor mensen met een functiebeperking. "Ten eerste omdat het mensen de kans en gelegenheid biedt om weer eens buiten te komen en met anderen samen iets te doen. Verder is het zo dat dingen die voor 'normale' mensen heel vanzelfsprekend zijn, ons veel meer energie kos ten. Maar, als het dan lukt, is het ook wel helemaal fantastisch. Ik vind het plezierig om mijn lichaam zo bewust mogelijk te voelen bewegen. Zweten en de doorbloeding is goed voor mij. En angst, bijvoorbeeld om te vallen tijdens het sporten, heeft ieder een. Het is belangrijk dat je niet stopt als er een keer iets misgaat. Bovendien is het ook nog eens heel erg gezellig. Na het sporten babbelen we na voordat we naar huis gaan. Ook mensen die willen rolstoeldansen, paardrijden of wat dan ook, raad ik aan contact op te nemen. Er wordt altijd een oplos sing gezocht, zodat iedereen dat kan doen waar hij of zij zin in heeft." Voor meer informatie kunt u terecht bij: Ernst Logister (0478- 691915) en Jos Nauts (06- 5140921). Joep Hahn kan de verhuisdo zen van de zolder halen. De gemeenteraad verleende maandagavond zoals verwacht unaniem toestemming voor de verhuizing van de burgemees ter naar Oostrum. Joep Hahn en zijn echtgenote hebben in het kerkdorp van de gemeente Venray een vrijstaande woning gekocht aan de Witte Vrouwen straat en willen begin april al naar Oostrum verkassen. De fracties in de gemeenteraad hadden geen enkele moeite met de verhuizing van de burgemees ter. Volgens de gemeentewet moet een burgemeester wonen in de gemeente waar hij werkt, maar de partijen denken dat Hahn ook na zijn vertrek uit Meerlo zijn ambt naar behoren kan uitvoeren en zien dus geen belemmering voor het geven van toestemming. Volgens de wet kan een burge meester hooguit één jaar ont heffing krijgen om buiten de gemeente waar hij werkt te wonen, terwijl hij pas over drie jaar met pensioen gaat. Omdat Hahn en zijn vrouw de woning moeten verlaten als hij met pen sioen gaat, gingen ze de afgelopen maanden alvast op zoek naar een ander huis. De grote woning met de grote tuin past volgens het echtpaar Hahn namelijk niet meer bij hen en de huurlasten gaan als een last voelen. De raad kon zich vinden in de argumenten en vond het gezien de staat van de burge meester geen enkel probleem dat hij tot aan zijn pensioen net buiten de gemeentegrenzen gaat wonen. Na de maximale ontheffingsperio de van een jaar wordt de situatie gedoogd, tot aan het pensioen van de burgemeester. Wél gaf Theo Francken van PK Meerlo-Wanssum aan dat het belangrijk is dat de nieuwe raad zich in het begin van de nieuwe raadsperiode gaat bui gen over de vraag wat er met de ambtswoning moet gaan gebeu ren. De andere partijen waren het met de PK eens dat al te lange leegstand van het pand voorko men moet worden. De ambtswoning aan de Mgr. Jenneskensstraat is een rijksmonu ment en er moet groot onderhoud aan gepleegd worden, dat de gemeente als eigenaar moet beta len. Meerlo-Wanssum is een van de weinige gemeenten in de regio nog een ambtswoning die door de burgemeester wordt gehuurd. Ver koop van het karakteristieke pand is een optie, maar ook verhuur, al dan niet aan de nieuwe burge meester. Raad kiest voor ruimere variant rondweg De gemeenteraad van Meer lo-Wanssum wil dat woning bouw voorrang krijgt boven een eventuele rondweg. De geplande westelijke rondweg kan later nog worden aange legd, maar dan met een grotere boog om Wanssum heen. Deze variant schept volgens de frac ties ruimte voor de bouw van circa vijftien woningen op de locatie Volleberg aan de Meer- losebaan en de realisatie van tientallen huizen in het uitbrei dingsgebied De Cuyper, ten noordwesten van Wanssum. Het voorstel van de coalitie, bestaande uit CDA, PK en GP'94, om te kiezen voor de ruime variant om zo woning bouw op De Cuyper en aan de Meerlosebaan mogelijk te maken, werd ook ondersteund door de oppositiepartijen WD en PvdA. De raad besprak maandagavond het rapport van adviesbureau BRO uit Tegelen. De voornaamste con clusie was dat het ontbreekt aan kansrijke locaties, waardoor het lastig wordt voldoende woningen te bouwen. Tot 2010 heeft Wans sum behoefte aan tachtig wonin gen. Bestaande woningenbouw plannen voorzien slechts in de bouw van 29 huizen. Het gaat om de locatie van het voormalige hotel Verstraelen aan de Geijster- seweg en het gebied tussen de Postbaan en Beemdweg. De raad wil dat het college zo spoedig mogelijk overgaat tot de ontwikke ling van de plannen De Cuyper en Volleberg. Het verschuiven van het tracé heeft wel tot gevolg dat die weg langer wordt en dichter bij een gebied komt waar dassen voedsel zoeken. De aanleg van de rondweg, die in de huidige plan nen het gebied De Cuyper door snijdt en loopt van de Venrayse- weg naar de industriehaven, zal daardoor duurder worden en meer natuurcompensatie vergen. De rondweg is een onderdeel van het plan Het Nieuwe Wanssum, dat verder bestaat uit woningbouw rondom de jachthaven en uitbrei ding van de industriehaven. Dit plan staat nu echter in de ijskast omdat het onbetaalbaar is voor een kleine gemeente als Meerlo- Wanssum. De aanhoudende ondui delijkheid over de rondweg leidde ertoe dat De Cuyper niet genoemd werd als kansrijke locatie. "Vanuit de bevolking zal het verleggen van het tracé tot minder weerstand lei den, vanuit natuurorganisaties wel licht meer", verwacht fractievoor zitter Jan Kuijpers van het CDA. "De meerprijs van acht ton die de aanleg van de weg kost, kunnen we betalen met de meeropbreng sten als we de woningbouwplan nen uitvoeren." Hij wees tevens op een mogelij ke bouwplaats op het oude school terrein, het perceel van boer Jen- niskens aan de St. Leonartsweg, en wil dat de gemeente ook daar de mogelijkheden voor de bouw van huizen onderzoekt. Datzelfde geldt volgens de PK ook voor het per ceel waarop installatiebedrijf Jen- niskens gevestigd was, aan de Oude Kerkstraat achter de kerk. "Dat zou een mooie plek zijn voor een wozoco of de bouw van bejaardenwoningen", vindt Theo Francken. "De bouwmogelijkhe den op beide locaties moeten onderzocht worden", meent Erik Tissen van GP'94. "We moeten wat meer druk op de ketel zetten en een actiever grondbeleid gaan voe ren." Een mening die gedeeld werd door de oppositiepartijen WD en PvdA. Want de raadsleden waren het er allemaal over eens dat er spoed gemaakt moet wor den met de ontwikkeling van nieu we bouwlocaties in Wanssum. Wethouder Beterams (PK) onder vuur over problemen De Zandhoek De problemen van gemeen schapshuis De Zandhoek in Wanssum blijven de gemoede ren in de politiek bezighou den. Maandagavond tijdens de raadsvergadering kreeg wet houder Leo Beterams (PK Meerlo-Wanssum) van vooral het CDA en de VVD de wind van voren. CDA-fractievoorzit- ter Jan Kuijper verweet wet houder Beterams dat hij de subsidie voor de renovatie van het dak lange tijd niet uit wilde uitbetalen aan het bestuur van De Zandhoek. "Het bestuur heeft gewoon recht op dat bedrag. Waarom moet het zo lang wachten op de centen?", aldus Kuijpers. Het CDA vindt dat wethouder Beterams de oorzaak van de geld problemen van het gemeen schapshuis is geweest door subsi die 'achter te houden'. Ook WD-fractievoorzitter Bert Cre- mers zette vraagtekens bij de hele gang van zaken. Hij vroeg zich af of er binnenkort soms nog meer lijken uit de kast komen vallen en wilde weten waarom de kosten voor de renovatie van het dak bij de vorige reparatiebeurt van het gemeenschapshuis, in 2002, niet zijn meegenomen. "Bij de bouw kundige inspectie voor de renova tie moet toch ontdekt zijn dat het dak binnen zeer korte tijd een kostbare renovatie moest onder gaan?" De WD is van mening dat, als er subsidie wordt gevraagd voor een zeer ingrijpende renova tie, 'er geen onderdelen van het gebouw buiten beschouwing mogen blijven'. "Zijn die kosten bewust of onbewust niet meege nomen?", vroeg Cremers aan Bete rams. Net als de WD vond ook het CDA dat de politiek veel eer der geïnformeerd had moeten worden over de problemen. TOTAALPLAATJE Wethouder Beterams - in de rug gesteund door zijn fractie PK Meerlo-Wanssum - vond dat de twee partijen 'boter op hun hoofd hebben'. Volgens hem is er hele maal niets vreemds aan de hand en heeft hij het juiste pad bewan delt. Hij vertelde 'op redelijk korte termijn met een totaalplaat je naar de raad te hebben willen komen'. "Waarin ook het hele overlastprobleem is meegeno men. Ik wilde niet steeds opnieuw naar de raad komen om subsidie te vragen. Bovendien wilde ik het bestuur onder druk zetten om vaart te maken." Hij wilde eerst van het bestuur van De Zandhoek horen hoe duur de reparatie van het dak en het beperken van de geluidsoverlast zou uitvallen. Nu het dak echter zo snel mogelijk gerepareerd moet worden omdat het lekt, besloot het college vorige week toch een voorschot van ruim 15738 euro te verstrekken aan het bestuur van het gemeenschaps huis. Enkele weken geleden werd een noodverband aangelegd, maar er moet een nieuw stuk dak boven de keuken en de soos komen. Het gedeelte boven de gymzaal werd anderhalf jaar gele den al vernieuwd. Het gemeen schapshuis werd in 2002 groot schalig gerenoveerd. De gemeente betaalde toen 400.000 euro, maar omdat het bestuur niet alle wensen kon vervullen, wer den sommige zaken uitgesteld. Zoals de renovatie van het oude dak. Het bestuur wilde gaan spa ren voor reparatie van het dak, maar van dat spaarplan kwam niet veel terecht, toen in 2004 bleek dat het dak boven de gymzaal al vervangen moest worden en onlangs werd geconstateerd dat ook boven de keuken en de soos een lek in het dak werd ontdekt. GELUIDSOVERLAST De Zandhoek krijgt overigens niet alleen te maken met (weer) een renovatie van het dak. Ook moet er fors geïnvesteerd worden in maatregelen om de geluids overlast voor de omgeving te beperken. Het bestuur van De Zandhoek gaat voor dit geld aan kloppen bij de gemeente en ver der onderzoeken of de grootscha lige renovatie van het gebouw in 2002 wel goed is uitgevoerd. MANKEMENTEN OPGELOST Tijdens een inspectieronde van de gemeente bleek onlangs dat het gemeenschapshuis niet vol doet aan de voorwaarden die in de gebruiksvergunning worden gesteld. Er ontbrak bijvoorbeeld een noodverlichting, deuren waren niet voorzien van automati sche sluiters en de vluchtweg via de keuken stond niet aangegeven. Die kleine mankementen zijn inmiddels door het bestuur opge lost. Naast deze kleine knelpun ten heeft De Zandhoek echter te maken met nog een probleem: geluidsoverlast. Volgens de beheerder en het bestuur van De Zandhoek is het echter slechts een buurtbewoner die klaagt over overlast. Omdat de gemeente vanuit de buurt klach ten ontving, werd ze gedwongen een einde te maken aan de over last. De geluidsoverlast treedt vooral op als er activiteiten zijn in de soos of in de grote zaal, waarin onder meer ook de plaatselijke fanfare repeteert. De gemeente wees als vergunninghouder en toezichthouder het stichtingsbe stuur erop dat de geluidsbelasting niet aan de normen voldoet. Het bestuur had eerder al maatregelen getroffen om de hinder te beper ken, maar die blijken nog niet vol doende te zijn. De gemeente is gedwongen op te treden omdat ze klachten heeft gekregen. Tot 7 mei krijgt het bestuur de tijd om maatregelen te nemen. Het gemeenschapshuis is tijdens de carnavalsdagen overigens gewoon geopend. De Zandhoek heeft een ontheffing gekregen om die dagen meer geluid te produceren dan normaal is toegestaan. Het eerste voorstel van B en W van de gemeente Meerlo-Wans sum werd afgeschoten omdat het te duur was, het tweede werd gekraakt omdat het te sober was. En dus boog de gemeenteraad zich maandagavond voor de derde maal over een nieuw voor stel van het college van B en W. Het aangepaste monumentenbe leid kon nu wel de goedkeuring van de raad krijgen, al moet het plan nog wel verder uitgewerkt worden. De belangrijkste veran dering in het nieuwe voorstel is dat er nu wel een potje wordt gevormd waaruit subsidies vers trekt kunnen worden aan eigena ren van een gemeentelijk monu ment. De variant bevindt zich tussen de twee eerdere voorstellen in. Om eigenaren van monumenten die op extra kosten worden gejaagd als ze bij een verbouwing aan strenge voorwaarden moeten voldoen of die onderhoud moe ten plegen aan hun gebouw, tege moet te komen, wordt er een zogeheten 'revolverend fonds' in het leven roepen waaruit die waarderingsbijdragen betaald kunnen worden. Eigenaren van een gemeentelijk monument kun nen uit dit fonds een financiële tegemoetkoming krijgen, bijvoor beeld voor onderhoudskosten, in de vorm van een renteloze lening of een lening met een lage rente. De gemeente zou er ook voor kunnen kiezen om nog een stapje verder te gaan door eigenaren een gedeeltelijke kwijtschelding van de lening, als een verkapte vorm van subsidie, aan te bieden. "We zijn blij dat het monumen tenbeleid er eindelijk doorheen is en dat eigenaren gecompenseerd worden, maar willen wel dat er over een jaar of twee een tussen tijdse evaluatie komt", zei Carla Brugman (PK). Ook de Partij van de Arbeid ondersteunde het nieu we voorstel. "De piketpalen zijn gezet en we kunnen ons vinden in de richting die we nu opgaan", stelde Marcel de Groot. "Het nieu we stuk komt bij de start uitge werkt terug in de raad, maar de richting is goed." Het CDA was een stuk kriti scher over de nu ingeslagen weg. "Wij blijven voorstander van een sober en restrictief beleid", legde Rob van der Heijden uit. De partij vreest de financiële gevolgen en ziet niets in het oprichten van een fonds waaruit bijdragen aan eige naren betaald kunnen worden. "Dit wordt een systeem zonder veel voordelen voor eigenaren van een monument. Het is een duur ambtelijk systeem waarin heel wat ambtelijke uurtjes gaan zitten." Desondanks kon de partij instemmen met het nieuwe voor stel, omdat ook het CDA belang rijk vindt dat de monumenten in de gemeente behouden blijven. Mocht de ingeslagen weg voortge zet worden en het uitgewerkte voorstel ook de instemming van de raad krijgen, dan wil ook het CDA dat het monumentenbeleid over een aantal jaren geëvalueerd wordt. De WD is vanwege de kosten nooit een warm voorstan der van het monumentenbeleid geweest. Ook maandagavond bleef fractievoorzitter Bert Cre mers kritisch. "Wat doen we als het potje op is?", zo vroeg hij zich af. "De gebouwen die op de lijst komen, moeten het ook echt waard zijn." Maar ook hij stemde net als GP'94 in met het voorstel om het beleid verder uit te wer ken en dat opnieuw voor te leg gen aan de politiek. Sluiting raadhuis Op carnavalsmaandag en -dins dag is het gemeentehuis gesloten. Ook de medewerkers van de bui tendienst zijn vrij. Voor aangifte van geboorte en overlijden kunt u zonodig wel terecht. U kunt maan dag- of dinsdagmorgen een afspraak maken met de ambtenaar van de burgerlijke stand. Mevrouw R. Claessens-van de Wiel is telefonisch bereikbaar tussen 09.00 en 09-30 uur, tel: 57 14 11. Opening visvijver De visvijver aan de Nieuwe Baan in Tienray wordt op zaterdag 27 mei officieel geopend. Dat zegt secretaris De Swart van visvereni ging De Vriendenkring Maandag avond tijdens de raadsvergadering vertelde wethouder Derikx (CDA) dat de vijver eind mei wordt opge leverd. "De aanleg van de vijver kost de gemeente geen cent. Die wordt betaald uit de opbrengst van de afgegraven grond." Wet houder Derikx reageerde tijdens de raadsvergadering op vragen die coalitiepartij PK Meerlo-Wanssum hem over de vijver, die vijftig bij tweehonderd meter meet en bestaat uit twee gescheiden delen, stelde. De fractie maakt zich onder meer zorgen over de kwali teit van de oevers en de voort gang. Volgens wethouder Derikx komt er bijna een einde aan de zich al jaren voortdurende kwes tie. "De aannemer begint op maan dag 6 maart met pompen en eind mei wordt de vijver opgeleverd." Volgens de wethouder is er ook met de kwaliteit van de oevers niks aan de hand. "Het achterste deel van de vijver is al bijna een jaar klaar. De oevers houden heel goed en voldoen aan alle eisen." Sleuteloverdracht Op zondag 26 februari om 11 over 11 zal burgemeester Hahn, zoals ieder jaar, de macht symbo lisch uit handen geven aan de prinsen carnaval van de zes dor pen. De sleuteloverdracht vindt plaats in zaal 't Brugeind en is voor iedereen toegankelijk. De muzikale omlijsting is in handen van de joekskapel uit Tienray. i Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2006 | | pagina 13