7 MAART 2006 "CDA de stabiele factor" 'Extra aandacht voor woningbouw' "Woningbouw niet eenvoudig U Service rubriek 1 PEEL EN MAAS jt Jan Kuijpers verwijt PK 'goedkope verkiezingspropaganda' Het moet hem toch even van het hart. De verkiezingsfolder van coalitiegenoot PK Meerlo- Wanssum speelt volgens CDA- fractievoorzitter Jan Kuijpers geheel onterecht in op de onvrede in de samenleving. PK schrijft in de huis aan huis verspreide folder dat 'dit kabi net zich drukker maakt om mensen met een inkomen boven de 60.000 euro dan die met een inkomen op mini mumniveau of net daarboven'. Inwoners van Meerlo-Wans- sum zouden op de PK moeten stemmen als 'antwoord op de politieke winter waarin wij leven'. "Goedkope verkiezings propaganda", vindt Jan Kuij pers. "Want gemeentepolitiek is heel wat anders dan lande lijke politiek." Dat het CDA alleen maar oog heeft voor de rijkeren, is niet waar, vindt de fractievoorzitter. "Maar ik vind sowieso dat een lokale partij zich niet moet bezig houden met die landelijke discus sie. De PK doet net of zij in Den Haag zit. Ze kunnen toch niet iets bewerkstelligen waaraan ze hele maal niet deelnemen. Die insteek vind ik erg goedkoop en had ik ook niet verwacht. Want we heb ben in de afgelopen jaren samen toch heel wat goed werk verricht in de gemeente Meerlo-Wanssum. Maar de verkiezingen komen eraan, dat merk je. De PK pro beert nu stemmen te winnen door misbruik te maken van de landelij ke situatie, terwijl het CDA juist hard bezig is om ons land weer op de rit te krijgen." Kuijpers vindt dat 'zijn' CDA momenteel juist krachtig bezig is om Nederland te sociaal en finan cieel gezond te maken. "En dat is hard nodig. Want veel problemen die we nu hebben, komen voort uit de periode dat de Partij van de Arbeid in Paars regeerde. Het CDA is nu bezig om die brokstuk ken op te ruimen. Wouter Bos ontloopt alle verantwoordelijk heid en levert alleen maar goed kope kritiek, terwijl CDA, WD en D'66 moeilijke besluiten moesten nemen. Maar ze durven ze ten minste te nemen en dat waardeer ik. Daar maak je je als partij niet populair mee, nee. Maar ze zijn wel nodig voor de toekomst van Nederland. Ook in Den Haag kun nen ze het geld maar een keer uit geven." Zo, hij heeft zijn punt gemaakt. Genoeg over de Progressieve Kombinatie en de steken onder water op het beleid van het lande lijke CDA, vindt ook Jan Kuijpers. Want hij wil het liever hebben over de afdeling Meerlo-Wanssum van de christendemocraten. Want van die afdeling is Kuijpers al 18 Jan Kuijpers: "Veel van onze ideeën zijn verwezenlijkt en vaak is bij het uitvoeren van het beleid de lijn van het CDA gevolgd. jaar lid, acht jaar raadslid en acht jaar fractievoorzitter. MAATSCHAPPELIJK BETROKKEN Jan Kuijpers is geboren en geto gen in Blitterswijck, maar verhuis de op 23-jarige leeftijd naar Wans- sum. "Ik ben getrouwd met Mia van der Heijden, een echte Wiendbuül", grijnst hij. "Na ons trouwfeest hebben we ons in Wanssum gevestigd en daar wonen we nog steeds met veel plezier, al bijna veertig jaar." Jan en Mia, die drie kinderen en inmiddels ook al zeven kleinkin deren hebben, staan met hun voe ten midden in de gemeenschap. Jan Kuijpers is namelijk niet alleen actief voor het CDA, maar is ook ijverig in het Wanssumse maatschappelijk en verenigingsle ven. Zo was hij onder meer secre taris van de plaatselijke vogelver eniging, vice-voorzitter van het schoolbestuur, penningmeester van de fanfare en is hij nog altijd bestuurslid van de Stichting De Broekberg, die het sportpark beheert. Als bestuurslid zette hij zich de afgelopen jaren onder meer in voor de grootscheepse renovatie van het kinderzwem bad. Dat hij al die bestuurlijke functies bekleedt, vindt Jan Kuij pers logisch. "Ik vind dat waarde vol én vooral ook leuk om te doen. Het is gewoon belangrijk dat je een bijdrage levert aan de leefbaarheid van Wanssum en omgeving. Kansen moet je oppak ken, uitdagingen moet je niet uit de weg gaan. Als het dan lukt om bijvoorbeeld het kinderzwembad op te knappen, geeft je dat erg veel voldoening. Samen de schou ders eronder zetten en samen er iets van maken, dat tekent de saamhorigheid van een dorp." Hij ging in oktober 2003 op zestigjarige leeftijd vroegtijdig met pensioen, na een indrukwek kend rijtje aan functies te hebben gehad binnen de LLTB. Hij begon onderaan de ladder en klom in 37 jaar tijd langzaam maar gestaag op naar kader- en leidinggevende functies. Zo was hij onder meer assistent-zaakvoerder van de LLTB in Swolgen, voorlichter var kens- en rundveehouderij bij de kring Venray van de LLTB, secre taris-zaakvoerder van de afdeling Venray e.o. Ook was hij als regio manager van Cehave Landbouw belang verantwoordelijk voor de organisatorische activiteiten van de regio's noord, midden en zuid van Cehave Landbouwbelang in Limburg. "Ja, het was druk af en toe. Voor mijn werk was ik vaak van huis, ook 's avonds." Hij is achttien jaar lid van het CDA en zit al zestien jaar in de politiek. Eerst als commissielid, en de laat ste acht jaar als fractievoorzitter, raadslid en commissielid. "Ik kwam acht jaar terug pas in de raad toen Jan Rutten afscheid nam. Hij was altijd de onbetwiste nummer één uit Wanssum op de lijst, waardoor ik nooit raadslid werd. Het CDA heeft als beleid dat de eerste plaatsen op de lijst worden bezet door mensen uit verschillende dorpen. Maar toen Jan stopte, ben ik opgeschoven." Volgens ingewijden is Jan Kuij pers een prima fractievoorzitter. Zelf is hij de bescheidenheid zelve. "Ach, ik ga mijn verant woordelijkheid niet uit de weg en durf mijn mening te geven. Maar ik ben ook iemand die goed kan luisteren naar anderen. Ik laat de mensen in hun waarde. Dat vind ik ook het sterke punt van het CDA. We geven elkaar veel ruimte en dagen elkaar uit. Soms staan de standpunten haaks op elkaar, natuurlijk. Maar na die brede dis cussie in de fractievergadering, komen we met een gezamenlijk standpunt naar buiten, waarin de richting duidelijk is. En die lijn volgen we ook in de raadsverga deringen. Je zult ons bijna nooit van koers zien veranderen in een discussie, zoals bij de PvdA bij voorbeeld wel vaker gebeurt. Ik vind dat het CDA de afgelopen vier jaar de stabiele factor in de coalitie is geweest. Veel van onze ideeën zijn verwezenlijkt en vaak is bij het uitvoeren van het beleid de lijn van het CDA gevolgd." STERKE LIJST Jan Kuijpers vindt dat het CDA met een sterke lijst en een sterke wethouderskandidaat aan de ver kiezingen deelneemt. "Zeventien personen, uit alle kernen en alle lagen van de bevolking. We heb ben een goede mix, veel ervaring en ook een aantal nieuwe gezich ten. Ger Verstraelen bijvoor beeld, die Frans van Rijswick als raadslid uit Tienray gaat vervan gen, dierenarts Victor Geurts uit Wanssum, Eric Ambrosius uit Swolgen, Lous Aerts-Hendriks uit Tienray en Bram Derikx uit Geijs- teren, de zoon van. Ja, met de toe komst van het CDA zit het wel goed. Met deze lijst durven we zeker de verkiezingen in. We heb ben nu vijf raadszetels en vinden eigenlijk dat we een zesde verdie nen. Maar daarover beslist de kie zer natuurlijk." CDA: volste vertrouwen in lijsttrekker Jac Derikx Het CDA in Meerlo-Wans sum staat pal achter zijn wet houder. Natuurlijk, Jac Derikx lag de afgelopen raadsperiode enkele malen Hink onder vuur, maar dat vindt fractielei der Jan Kuijpers (62) op zich niet zo vreemd. "Jac heeft al jaren de zware portefeuille grondgebiedzaken onder zijn hoede, een post die altijd in de etalage staat en die altijd voor- en tegenstanders kent. Woningbouw, wegenaanleg, de reconstructie van het plat teland, monumentenbeleid: iedereen heeft er wel een mening over. Het CDA waar deert het juist dat hij zich kwetsbaar durft op te stellen. Jac is kundig en ervaren, maar ook erg open. Zijn eerlijkheid leidt wel eens tot behoorlijke discussies. Sommige wethou ders zijn daar misschien wat gehaaider in." Fractievoorzitter Jan Kuijpers (62) heeft echter nog altijd het volste vertrouwen in Jac Derikx. Net als de overige leden en het bestuur van de grootste partij in de gemeente Meerlo-Wanssum, die unaniem voor Derikx kozen als lijsttrekker en kandidaat-wet houder voor de verkiezingen op dinsdag 7 maart. Het CDA vindt het volgens Kuijpers juist van lef getuigen dat Derikx jaar in jaar uit de zware portefeuille, die onder meer bestaat uit ruimtelijke orde ning en bouwzaken, volkshuisves ting, openbare werken, infrastruc tuur, verkeersveiligheid en monumentenzorg, op zich wil nemen. "Dat tekent zijn ambitie. Jac wil zich graag inzetten voor de bevolking en natuurlijk wil ook hij snel woningbouw realise ren in alle dorpen. Maar helaas gaat dat niet altijd even snel. Er zijn nu eenmaal regels en proce dures in dit land. Soms ben je ook als wethouder met beide handen gebonden. Ik denk dat Jac dat zelf nog het meest frustrerende vindt..." Desalniettemin vindt ook het CDA dat de wethouder zich moet blijven inzetten voor woning bouw op korte termijn in alle dor pen. "Het is belangrijk dat we snel meer locaties voor woningbouw in beeld krijgen en ons niet blij ven focussen op een of twee loca ties in een dorp. Kijk bijvoorbeeld naar het plan Op de Beete in Blit terswijck dat maar niet van de grond wil komen. Je moet over meer alternatieven kunnen beschikken. Datzelfde geldt ook voor Wanssum en de andere dor pen. Als woningbouwplan één niet kan, dan moeten we snel kun nen overstappen op woning bouwplan twee. Want het is voor de leefbaarheid in de dorpen belangrijk dat de jeugd in de gemeente Meerlo-Wanssum blijft wonen." Het is volgens de fractievoorzit ter niet voor niets dat het CDA de komende raadsperiode extra aan dacht wil besteden aan woning bouw. "Voor jongeren, ouderen, in elk dorp en levensloopbesten- dig. Alleen op die manier kunnen we ervoor zorgen dat het vereni gingsleven blijft bloeien en de voorzieningen die we nu in de dorpen hebben, ook blijven. Nu daalt het aantal inwoners in de gemeente nog, dat moet snel ver anderen." GOED WERK Jan Kuijpers vindt dat de coali tie de afgelopen vier jaar goed werk heeft verricht. "De aanleg van het fietspad Swolgen-Tienray, het groenbeleidsplan, de extra woningbouw op de Pilmus, de bouw van starterwoningen, het terugdringen van de kosten afval verwerking, de aanzet voor het ontwikkelen van dorpsomge- vingsprogramma's (DOP's), de drukriolering in het buitengebied, het kinderzwembad De Broek- berg is gerenoveerd, de belasting druk is verlaagd, de financiële positie van de gemeente is goed en de burgers zijn tevreden over de dienstverlening van de gemeente Meerlo-Wanssum. Ver der is het project brede school planmatig rond en is de subsidie verlening aan de clubs - een voor stel van het CDA- gebleven. Het CDA vindt het belangrijk om een maximale impuls aan het vereni gingsleven te blijven geven." Hij is ook blij dat er duidelijk heid is gekomen over het haven project Het Nieuwe Wanssum. "Er ligt nu een compleet uitgewerkt plan. De oppositie roept nu dat zij lang geleden al wilden stoppen met Het Nieuwe Wanssum, maar dat vindt ik te gemakkelijk. Het plan op zich was en is nog altijd goed. Woningbouw rondom de jachthaven, uitbreiding van de haven en een rondweg om Wans sum en over de haven heen. Prima op papier, maar helaas onbetaalbaar voor onze gemeente alleen. Maar het grote voordeel is dat er nu tenminste een uitge werkt plan ligt, panklaar voor de toekomst. Die investering hoeven we niet meer te doen als het voor stel van de provinciale CDA en Maaswerken, om de oude Maas- arm (van Oyen naar Wanssum)tot leven te roepen als overloopgeul Met wethouder Jac Derikx op weg naar 7 maart 2006 De gemeente Meerlo-Wans sum telt drie wethouders in deeltijd: Jac Derikx (CDA), Leo Beterams (PK Meerlo-Wans sum) en Arnold Holl (GP'94). Dit trio wil ook na de gemeen teraadsverkiezingen terugke ren in het college. Maar waar om zouden de kiezers op de huidige wethouders moeten stemmen? Peel en Maas voelt de 'W' uit het college van B en W in een drieluik aan de tand. Als eerste: wethouder Jac Derikx. Naam: Jac Derikx Leeftijd: 54 Woonplaats: Geijsteren Partij: CDA Al lid van het CDA sinds: 1985 Al wethouder sinds: 1998 Tevens werkzaam als: teamleider medische microbiologie 1) Waarom wilt u wethouder blijven? "Ik wil de zaken die de afgelo pen jaren in gang zijn gezet ook afmaken. Ik denk dan aan woning bouw en leefbaarheid in de dor pen. Sinds het CDA landelijk weer in de regering zit, zijn wij niet meer gebonden aan het aantal woningen (contingenten) en kun nen wij gaan bouwen naar behoef te van onze inwoners. Dit wil ik de komende vier jaar in alle dor pen op de rails zetten. Verder worden er momenteel voor alle dorpen DOP's (dorpsomgevings- programma's) geschreven. Daarin worden de wensen en verlangens van onze inwoners per dorp geïn ventariseerd en opgeschreven. Deze DOP's zullen vooral gaan over het verbeteren van de leef baarheid in de dorpen en zullen resulteren in projecten die wij dan samen met de dorpen willen gaan uitvoeren." 2)Wordt u die functie nooit moe? "Iedere politieke functie zou je maar een beperkt aantal periodes moeten willen doen. Ik heb tot nu nog geen politieke functie langer dan twee periodes gehad. Na bestuurservaring opgedaan te heb ben in het bestuur van de voetbal club in Leunen en in het schoolbe stuur van Geijsteren is mij duidelijk geworden dat, wil men zich inzetten voor de gemeen schap, politiek heel belangrijk is. Ik ben dus lid geworden van het CDA toen die in Meerlo-Wanssum werd opgericht. Ik ben één jaar secretaris geweest en ben daarna gekozen in de raad. De volgende twee periodes ben ik fractievoor zitter geweest en ik ben nu twee periodes wethouder. Ik voel mij nog vitaal en gemotiveerd genoeg om mij zeker de komende periode nog volledig voor de gemeente in te zetten." 3) Waar bestond uw porte feuille uit in de afgelopen vier jaar? "De afgelopen vier jaar was ik verantwoordelijk voor de ruimte in het algemeen, dus zowel het milieu, ruimtelijke ordening als openbare werken en verkeersvei ligheid. Zaken die bijna iedereen aanspreken en waar iedereen een mening over kan hebben. Veel op dat gebied is daarom ook geregeld door middel van regel- en wetge ving." 4) Waarom zouden de men sen op u moeten stemmen? "Ik sta tussen de mensen, ben aanspreekbaar en zet mij in voor iedereen die ook rekening wil houden met de belangen van de bewoners van Meerlo-Wanssum." 5) De afgelopen maanden lag u enkele malen flink onder Jac Derikx: "Ik wil de zaken die de afgelopen jaren in gang zijn gezet ook afmaken. vuur. De politiek wil dat u zich actiever inzet voor woning bouw in de gemeente Meerlo- Wanssum. In welke plaatsen zijn over vier jaar huizen gebouwd? "De kritiek op dit punt vind ik zeker niet terecht. Woningen bou wen is geen eenvoudige zaak. Wij zaten vier jaar terug nog op slot door de contingentering en de stankcirkels. Het kabinet-Balke nende heeft de rigoureuze beper kingen van de paarse kabinetten opgeheven en de bouwmogelijk heden verruimd. Zoals u weet duren procedures (wettelijk) lang en er zijn grote (individuele) belangen mee gemoeid. Mijn inspanningen zijn erop gericht om de nieuwe mogelijkheden zo snel mogelijk om te zetten in woning bouw. Ik verwacht het resultaat in de komende raadsperiode te kun nen oogsten." 6) Waar wilt u zich nog meer voor inzetten? Wat zijn uw speerpunten, zoals ze dat zo mooi zeggen? "De komende jaren wil ik mij inzetten voor het verder uitwer ken van de DOP's tot concrete projecten. Verder zal de bescher ming tegen hoog water heel hoog op de agenda komen te staan. Het provinciale CDA-plan voor de Maaswerken biedt voor onze gemeente veel kansen, voor zowel de haven als de mogelijkheden tot natuurontwikkelingen en ver keersveiligheid (rondweg om Wanssum), maar het belangrijkste zal toch wel moeten zijn dat wij eerder (voor 2015) en beter bevei ligd worden tegen de risico's van hoogwater, zoals in 1993 en 1995." 7) Op wie stemt u op 7 maart? "Ik heb genoeg zelfvertrouwen dat ik op 7 maart op mijzelf stem, anders was ik geen lijsttrekker." 8) Wilt u nog iets kwijt? -"Er zijn partijen die (te) veel beloven zonder aan te geven waar van zij de uitgaven mee willen dekken. De financiële positie van onze gemeente is nu nog goed, maar dit willen wij graag zo hou den en daarom zullen wij verant woord om moeten gaan met de middelen die wij ter beschikking hebben." - "De bureaucratie is aan het ver minderen, maar nog niet genoeg. Tevens is de wet- en regelgeving op veel plaatsen al aangepast, maar het blijft erg belangrijk om ook invloed in Maastricht en Den Haag uit te blijven oefenen. Kies daarom op een landelijke partij met herkenbare kandidaten in de gemeentelijke politiek. Verder zou ik de inwoners van Meerlo-Wanssum in ieder geval willen oproepen om te gaan stem men. Ze moeten stemmen op die partij waar ze vertrouwen in heb ben en die dat vertrouwen ook al jaren waarmaakt. Het CDA is zo'n partij." p weg naar -/ bij hoog water, doorgaat. Dat onderzoek is zeker geen wegge gooid geld. Ik heb goede hoop dat provincie en Rijk willen meebeta len om de Maas veiliger te maken. Het CDA vindt alleen dat de rond weg om Wanssum heen westelij ker, de zogenoemde ruimere variant, moet worden aangelegd, om woningbouw op De Cuyper mogelijk te maken." Als de rondweg wordt verlegd, komt volgens Kuijpers ook meer grond vrij voor de bouw van hui zen op de locatie Volleberg aan de Meerlosebaan. "Voor die wijzi ging zullen wij ons sterk blijven maken. Het huidige ingetekende tracé is funest voor toekomstige woningbouwplannen in de kern Wanssum. Het verleggen van de rondweg wordt misschien acht ton duurder, maar dat bedrag is deels terug te verdienen door meer woningen te kunnen bou wen." De gemeente Meerlo-Wanssum moet ook af en toe de vinger op de knip houden en oog blijven houden voor financiële gevaren in de toekomst, vindt Kuijpers. "We moeten prioriteiten stellen, want niet alles kan in de gemeente Meerlo-Wanssum. Sommige partij en hebben niet zo'n probleem met geld uitgeven, maar er moet natuurlijk ook geld binnenko men. Het CDA houdt al jaren de financiële mogelijkheden en onmogelijkheden van de gemeen te in de gaten, zonder het sociale gezicht te verliezen. Voor een sta biel bestuur is het belangrijk dat het CDA in de coalitie blijft, want we willen financieel gezond blij ven. Als we dit beleid doorzetten, kan de gemeente zelfstandig blij ven. En dat willen we toch alle maal?" p weg naar SPEERPUNTEN CDA 1) Realiseren zorgsteunpunt 2) Ontwikkeling langetermijnvi- sie buitensportaccommodaties, behoud sportvoorzieningen en verenigingen en een passend subsidiebeleid 3) Extra aandacht voor woning bouw, een evenwichtige verde ling, in elk dorp en levensloop- bestendig, ondersteuning van de opzet van dorpsomgevings- programma's 4) Betere ontsluiting van indus- trietterrein Wanssum door mid del van een rondweg via een ruimer tracé en een betere ont sluiting van industrieterein Tien ray 5) Het stellen van prioriteiten, gezien de gemeentelijke reser vepositie. Niet alles kan gereali seerd worden. Werkzaamheden containerterminal Het bedrijf EIT, de contai nerterminal aan de Geijsterse- weg 16 in Wanssum, start vol gende week met het aanbrengen van een nieuwe terreinverharding. Voor het uitvoeren van deze werkzaam heden heeft het bedrijf toe stemming gekregen van de gemeente Meerlo-Wanssum, die volgens de wet (het Bouw stoffenbesluit) deze toestem ming moet verlenen. De nieuwe, deugdelijke terrein verharding zal volgens de gemeente voldoen aan de wettelij ke eisen en levert tevens milieu hygiënische voordelen op. Omdat het uit logistiek oogpunt niet mogelijk is om de bedrijfsvoering normaal te continueren en tegelij kertijd het terrein te verharden, heeft EIT van de gemeente tevens toestemming gekregen om de containers tijdelijk vijf hoog te sta pelen, in plaats van vier hoog (volgens de geldende milieuver gunning). Volgens de gemeente geldt de toestemming tot uiterlijk 1 juni 2006 en mogen de bedrijfs tijden niet uitgebreid worden tij dens de werkzaamheden. Donderdag 23 februari 2006 - Pagina 11 p weg naar Meerlo-Wanssum 7 MAART 2006 Prognose Jac Derikx 2002 2006 CDA 5 6 PK 4 4 GP 2 2 PvdA 1 0 VVD 1 1 Totaal 13 13 2002 2006 CDA 5 6 PK 4 4 GP 2 2 PvdA 1 0 VVD 1 1 Totaal 13 13 m MAART 2006 Prognose Jan Kuijpers Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11