DAMES EN HEREN winterkleding 30% EXTRA KASSAKORTING Burgemeester Hahn wil naar Oostrum verhuizen Woont prins Henk II in Oirlo? m Het ontbreekt de provincie aan goede wil" R DeMKB Dorpsraad stapt naar Raad van State (op reeds afgeprijsde prijs!) D 5 automatiseerder Tjintratuin voor dé specialist tegels, mmitmfe en t^lwtrk@n! Landingsvoertuig naar Spanning stijgt in strijd om ondernemersprijs En verder: Korfbalsters SVOC01 zege Bandoetere -''A - «SSfel»®* OP VALENTIJNDAG VERRAS JE WIE JE MAG!!! 14 FEBRUARI tb RUHL HAEGENS MOLENAAR Honderdzevenentwintigste jaargang - week 6 - donderdag 9 februari 2006 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 10-11 Kunst Cultuur 13 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Sport 22-24 Kerkelijke diensten 26 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 CD Geen geschikte woning in gemeente Meerlo-Wanssum WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl Joepie!!! www.intratuin.nl Theo Mulders (Samenwerking): veel gemiste kansen voor circuit De Peel Theater op bezoek in Asteria Venray GRATIS!jppp Asteria Venray IAFBRAAKPRIJZENiY ^«AAT76^ Keizersveld 22 Venray Tel. (0478) 55 04 10 ivww. rongen vof.nl EN MAAS NU ALLE berden Oostrum krijgt er binnen kort waarschijnlijk een pro minente inwoner bij. Burgemeester Hahn van de gemeente Meerlo-Wanssum wil zijn ambtswoning aan de Mgr. Jenneskensstraat in Meerlo namelijk verruilen voor een woning in Oostrum. Hahn, die in oktober 1985 burgemeester werd en in januari 1986 met zijn gezin het karakteristieke pand in hartje Meerlo in gebruik nam, heeft de gemeenteraad gevraagd hem toestemming te geven om in Oostrum te gaan wonen, buiten de grenzen van de gemeente Meerlo- Wanssum, tot aan zijn pen sioen over drie jaar. Joep Hahn en zijn vrouw Riny zijn van plan om in april te ver huizen naar hun nieuwe optrekje in de gemeente Venray. De ontheffing van de raad is nodig omdat volgens de gemeen tewet burgemeesters moeten wonen in de gemeente waarin zij werkzaam zijn. In een brief aan de raadsleden legt Hahn uit waar om hij op korte termijn naar Oostrum wil verkassen. 'Wij heb ben het altijd als een voorrecht beschouwd om in deze prachtige behuizing te wonen. Maar langza merhand past zo'n grote woning met een tuin als van een land goed niet meer bij ons. De kinde ren zijn uit huis en de 'huurders verplichtingen' gaan als een last voelen. Bovendien moeten wij bij het einde van mijn ambtsperiode de ambtwoning verlaten, dus tij dig naar een andere huisvesting omzien', schrijft de burgemees ter. Op 25 maart 2006 wordt Joep Hahn 62 jaar en uiterlijk op 25 maart 2009 gaat hij met pen sioen. 'Want dan ben ik 65. Ruim voor die tijd wil ik zekerheid heb ben over onze nieuwe huisves ting'. Joep en Riny Hahn zochten in de afgelopen maanden naar een geschikte woning, maar kwam erachter dat het vinden van een woning die bij hen past in de gemeente Meerlo-Wanssum niet eenvoudig is. 'We hebben dus ook gezocht in de directe omgeving, waarbij we het oog hebben laten vallen op een woning in Oostrum'. ONTHEFFING Het presidium, bestaande uit alle fractievoorzitters van de poli tieke partijen, heeft de griffier advies in laten winnen bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De VNG liet de gemeente weten 'dat in een situatie als deze ontheffing voor maximaal één jaar kan worden verleend'. Een langere periode is volgens de vereniging wettelijk gezien niet mogelijk. Na de maxi male ontheffingsperiode van een jaar kan de raad de situatie echter wel gedogen. De burgemeester heeft de raad daarom verzocht hem in de ver gadering van 20 februari deze ontheffing te verlenen voor de periode tot aan zijn (vervroegd) pensioen. Hahn heeft ook de gouverneur van de provincie Limburg inmid dels geïnformeerd over zijn voor nemen om naar Oostrum te ver huizen. Het presidium kan instemmen met de verhuizing, zo blijkt uit het advies aan de raad. 'Het presi dium is ervan overtuigd dat de burgemeester, ook wanneer hij woonachtig is in Oostrum, zijn ambt naar behoren kan blijven vervullen'. Het presidium advi seert de raad dan ook om na dat jaar de situatie te gedogen, tot aan het vertrek van de burge meester in verband met zijn pen sioen. Of de ambtswoning in Meerlo, die de gemeente ver huurt aan de burgemeester, na het vertrek van de familie Hahn wordt verkocht, is nog niet bekend. "De raad zal daarover te zijner tijd een besluit moeten nemen", aldus een woordvoerster van de gemeente. Op de pagina Meerlo-Wanssum leest u meer over de verhuizing van burge meester Hahn naar Oostrum. 'Woningbouw in alle kernen': het is een verkiezingsslogan die in alle partijprogramma's van de fracties in Meerlo-Wanssum terug te vinden is. Nieuwe huizen, het liefst voor star ters en senioren, een doelgroep waartoe inmiddels ook burgemees ter Hahn bijna behoort. Nog even en dan gaat Joep met pensioen. Maar als je denkt dat hij van zijn welverdiende rust gaat genieten in een van de zes schilderachtige dorpjes die 'zijn' gemeente rijk is, dan kom je bedrogen uit. Joep en Riny hebben hun oog laten vallen op een woning in de gemeente Venray, in Oostrum om precies te zijn. Joep wordt een Karklingel, en is bijna Vöske-af. Welkom Joep, in het walhalla van keizer Jos. Vier jaar geleden dacht je nog dat Meerlo- Wanssum opgeslokt zou worden door grote broer Venray en ging je ervan uit dat de herindeling ervoor zou zorgen dat je eerder afscheid zou nemen als burgemeester omdat Meerlo-Wanssum er niet meer zou zijn. Maar nu kondig jij je afscheid aan en kies je voor een woonplaats onder de rook van de grote stad Venray, terwijl Meerlo-Wanssum nog altijd springlevend is. Of verlaat de kapitein het zinkende schip en kunnen we binnenkort toch Meerlo-Wanssum naar ons toe trek ken? Ach, wij Venraynaren willen ons best ontfermen over die leuke dorpjes. Misschien is in Geijsteren wel ergens een geschikte locatie te vinden voor circuit De Peel? Een beetje verdacht is het toch ook wel, die 'move' van Joep. Ik verdenk hem ervan bewust te kiezen voor het land van de Karklingels. Want er zijn toch woningbouwplannen genoeg in Meerlo-Wanssum? In Wanssum beginnen ze te bouwen aan de Beemdweg, in Blitterswijck is Op de Beete een mogelijke optie op termijn. En wellicht komen op het terrein van het klooster in Tienray binnenkort wel enkele geschikte (zorg)woningen te staan. En wat te denken van de pandjes die op de Pilmus in Meerlo komen? Nee, Joep koos voor Oostrum, dat steeds meer een uitvalsbasis voor prominenten begint te worden. Politiegoeroe John Geraedts woont op de nieuwe goudkust, net als bouwmagnaat Henk Raedts. En ook PvdA-kopstuk Bert Linskens en Ko van der Velpen, directeur van Kunstencentrum Jerusalem, zijn echte Karklingels. En wat te denken van CDA-raadslid Rein Dupont, die in de wandelgangen wordt genoemd als nieuwe wethouder van het CDA? Het zijn mensen met wie Joep goed kan ouwehoeren onder het genot van een biertje. Waarom Joep nou echt naar Oostrum verhuist? Het blijft gis sen... misschien om naar onze kabelkrant te kijken? Joep en Riny, zie ik jullie zaterdag op het Klingelbal in Oostrum? Hannes In Oirlo weten ze het bijna zeker. Prins Henk II van de Schanseknuppels woont niet in Castenray maar in Oirlo. Maar nie mand kan echt antwoord geven op de vraag waar de dorpsgrens nu precies loopt. De varkensstal len van prins Henk II zouden in ieder geval op het grondgebied van Oirlo staan. Het woonhuis is een grensgeval, denken enkele Oirlonaren. Om alle geruchten te ontzenuwen en de oplaaiende oude dorpstwisten snel de kop in te drukken, schiep carnavalsver eniging De Schanseknuppels dui delijkheid. Net voorbij het woon huis van Henk Classens - aan de Oirlose kant - is een 'officiële' grenspaal geplaatst. Maar Oirlo laat het daar niet bijzitten. Tot op het allerhoogste niveau wordt de kwestie uitgezocht, zo verzekert de Oirlose dorpsraadvoorzitter Patrick van den Broeck. Zijn col lega Louis Vroemen van Castenray wacht het allemaal rus tig af. "Wij weten het zeker. Het woonhuis van de prins staat echt in Castenray. De varkens horen misschien bij Oirlo maar dat vin den wij niet erg..." HET GROENE WARENHUIS Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 Het was voor de provincie een koud kunstje geweest om circuit De Peel buiten de eco logische hoofdstructuur (EHS) te leggen. Het ontbreekt haar gewoon aan goede wil. Dat is de enige conclusie die Theo Mulders, raadslid van Samenwerking, kan trekken. Hij heeft zich grondig verdiept in 'dossier De Peel' om de echte feiten boven tafel te krij gen. "De EHS kan gemakkelijk gewijzigd worden. Dat is de laatste twee jaar al drie keer gebeurd. Twee keer voor de vliegbasis en één keer voor een kampeerterrein in Merselo. Er is geen enkele reden om het racecircuit bin nen de EHS te houden. Want het is nooit een kwetsbaar of waardevol natuurgebied geweest. Het is een gewoon bosgebied. Niet meer en niet minder." Mulders stoorde zich steeds vaker aan allerlei uitspraken als zou circuit De Peel in een kwets baar natuurgebied liggen. Hij wilde het naadje van de kous weten en ging op onderzoek uit. In zijn werk als adviseur voor milieu, veehouderij en ruimtelijke ordening heeft het raadslid dage lijks met deze materie te maken. Pas sinds 2004 ligt het racecir cuit officieel in de EHS, een aan eenschakeling van waardevolle natuurgebieden. Vorig jaar zijn de landingsbanen van de luchtmacht basis, die pal naast het racecircuit liggen, op verzoek van Defensie uit de EHS gehaald. Terwijl de lan dingsbanen voorheen nog in een zeer kwetsbaar A-natuurgebied lagen. Die status heeft het racecir cuit nooit gehad. Het lag zelfs niet in een kwetsbaar B-gebied, waar in het grootste deel van lucht machtbasis plus het houtproduc- tiebos rondom het circuit vielen. "Het circuit heeft de laagste natuurstatus. Het is een tussen stuk als bosgebied." Theo Mulders vindt dat de lig ging in de EHS geen enkele reden is om het circuit te sluiten. Sterker nog, hij denkt dat er geen betere plek in de gemeente Venray te vinden is. LEES VERDER OP PAGINA 7. 22 april, 27me' 18 februari i 4< persoon l U bent van harte welkom voor een gezellige avond met zang en dans door een professioneel theatergezelschap, zij serveren U een heerlijk verrassingsdiner Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl LOOP EENS BINNEN Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs Noorderhof 8, Postbus 68, 5800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33, fax (0478) 58 46 24 e-mail: info@rhmweb.nl; internet: www.rhmweb.nl De dorpsraad van Oostrum gaat in beroep bij de Raad van State. De dorpsraad hoopt zo het besluit van de provincie Limburg terug te draaien. De provincie keurde het bestem mingsplan buitengebied van de gemeente Venray op enkele onderdelen af. De provincie stelde tbs-kliniek De Rooyse Wissel in het gelijk waardoor het toch mogelijk is de twee omstreden verlofwoningen naast de kliniek aan de Wanssumseweg in Oostrum te bouwen. In eerste instantie had de gemeente de tbs-woningen opge nomen in het bestemmingsplan. Onder druk van de gemeenteraad, het Oostrumse actiecomité en de dorpsraad werden ze weer geschrapt in de definitieve versie. Daartegen maakte De Rooyse Wissel op haar beurt met succes bezwaar bij de provincie, die het bestemmingsplan op dit onder deel afkeurde. De gemeente Venray is inmiddels al in beroep gegaan bij de Raad van State. De Oostrumse dorpsraad zag zich genoodzaakt dit eveneens te doen. Voorzitter Joos Linskens vindt niet dat er nu een dubbel bezwaar loopt. "Nee, want wij hebben heel andere argumenten dan de gemeente. Het is van groot belang dat de veiligheidsaspecten voor de Oostrumse gemeenschap eens goed voor het voetlicht komen. Dit is altijd onderbelicht gebleven." Een beroepszaak bij het hoog ste rechtsorgaan kost zo'n 400 euro. De dorpsraad heeft dat bedrag er graag voor over. "Het wordt betaald van het leefbaar heidsbudget dat we van de gemeente krijgen", zegt Linskens. De dorpsraad verwijt de provin cie een onzorgvuldige belangenaf weging. Vanaf de allereerste plan nen voor de tbs-kliniek heeft de dorpsraad zich al verzet tegen de komst van de zogeheten resociali- satiewoningen buiten het hek van de kliniek. Door de toenmalige directie is verzekerd dat alle acti viteiten binnen de beveiligde omgeving zouden plaatsvinden. Veranderde inzichten hebben deze toezegging weer op losse schroeven gezet. Dat leidde een paar jaar geleden tot grote com motie in het dorp. De rust leek weer teruggekeerd nadat de gemeenteraad voet bij stuk hield en de verlofwoningen alleen toe staat op het St. Servaasterrein in Venray. In de brief wijst de dorpsraad erop dat de Oostrumse gemeen schap van oudsher een tolerante houding heeft ten opzichte van de instellingen in de geestelijke gezondheidszorg zoals Paschalis en De Wendel. De voorgenomen tbs-woningen zetten de veiligheid te veel onder druk. Vooral door de nabijheid van sportpark De Spar en recre atiepark De Witte Vennen, aldus de dorpraad, die hoopt dat de Raad van State het besluit van de provincie weer terugdraait. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. laBiiHaiiiMHü»

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1