Roekehart voor Toon Knoops Stierenrennnen Bijeenkomsten Mantelzorg Erespelden collectanten Maquette nieuw Maasziekenhuis Voordracht Henk van de Pas Niets! BEZORGEN? boeken met oranje sticker bv boek- en kantoorboekhandel van den munckhof PEEL EN MAAS Het Roekehart, een onderschei- stelijk hebben gemaakt voor het ding die is bedoeld voor mensen Roekenland, is door carnavalsver- die niet in Blitterswijck wonen eniging de Ruuk uitgereikt aan maar zich bijzonder verdienstelijk Toon Knoops uit Tienray. maken of zich bijzonder verdien- Op vastelaovesdinsdag zal dit jaar iets spectaculairs en nieuws te beleven zijn in Venray. Wie kent er niet de beelden uit het Spaanse Pamplona, waar men opgejaagd door een stier een veili ge weg zoekt door de nauwe straatjes van de oude stad. Venray krijgt dit jaar zijn eigen variant op dit fenomeen. Op de Grote Markt zal tijdens de boerebruiloft voor het eerst het Venrayse stierenren- nen plaatsvinden. Het wordt dan ook afgeraden rode zakdoeken te dragen. Iedere dappere Piëlhaas, man of vrouw kan zich opgeven, je moet echter wel met z'n twee tjes zijn. Mail naar: p.beerkens@home.nl of bel 06- 51084296. Opgeven kan ook ter plekke. Verder zal er naast het stierenrennen een spetterende show gehouden worden, waar er uitgemaakt zal worden welke boer of boerin het meeste ver stand heeft. Iedereen kan deelne men aan de boereverstand-show. Je hoeft er bijna niets voor te doen, gewoon komen. Ben je nieuwsgierig geworden of denkt jij dat je de slimte boer of boerin van Venray bent. Of wil je gewoon één van die leuke prijzen in de wacht slepen. Jeugdprins De Spurriemök Als jeugdprins bij de Spurriemökkein Oirlo is Mark Steeghs benoemd. Jeugdprins Mark de eerste gaat samen met jeugdvorstin Merel en jeugdnarrin Femke de Oirlose jeugd door de carnaval loodsen met zijn lijfspreuk Blief nie allemaol zitte as enne stieve hark, mar vier carnaval mit jeugdprins Mark. De Spurriemök biedt beide prinsen een receptie aan op zondag 12 februari van 14.11 tot 15.11 uur. Aanslui tend is er feest. NK EHBO De Nationale Bond voor EHBO houdt op zaterdag 13 mei, tijdens de manifestatie Trefpunt 2006 in het Gelderse Bemmel, voor de eerste maal de Open Nederlandse Kam pioenschappen EHBO. Het kampioenschap kan wor den behaald in de categorie jeugd- teams en seniorenteams. Naast teams van verenigingen van de Nationale Bond, kunnen ook teams uit bijvoorbeed de sport, het Rode Kruis, bedrijven en scholen deelnemen. De Nationale Bond voor EHBO wil met dit Open Nederlands Kampioenschap meer belangstel ling wekken voor de vrijwillige eerste hulp. Daarbij zijn in Neder land tienduizenden vrijwilligers betrokken die jaarlijks bij honder den evenementen aanwezig zijn en menigmaal levensreddende handelingen verrichten. Deelne mende teams leggen proeven van bekwaamheid en kennis af op ver schillende onderdelen van de Eer ste Hulp. Seniorenteams vervullen een groepsopdracht (bijvoor beeld een ongevalsituatie waar adequate eerste hulp wordt gebo den) en moeten laten zien dat zij basisvaardigheden beheersen. Jeugdteams worden in spelsitu aties beoordeeld op hun geoe fendheid in eerste hulp. De levensechtheid wordt gewaar borgd door vrijwilligers die op realistische wijze verwondingen uitbeelden, de zogenaamde Lotus sen (slachtofferuitbeelding). Slachtofferhulp Slachtofferhulp Noord- en Mid- den-Limburg/Zuid-Limburg is een vrijwilligersorganisatie die slacht offers opvangt na misdrijven en verkeersongevallen. Slachtoffer hulp is werkzaam in heel Lim burg. Voor de regio's Venlo/Ven- ray, Sittard/Maastricht en Heerlen/Kerkrade is ze op zoek naar enthousiaste vrijwilligers die voldoende tijd hebben, van afwis seling houden en die op zoek zijn naar een zinvolle invulling van hun vrije tijd. In maart start een basistraining. Men kan zich daar nu al voor opgeven. Slachtoffer hulp biedt een uitgebreide basis training, interessant en gevarieerd werk, persoonlijke en intensieve begeleiding en een goede onkos tenvergoeding. Belangstellenden krijgen meer informatie via tel. 0900-0101. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Jeugdprins De Klute-trappers Jeugdprinses van de Klute-trap pers in Vredepeel is Ilse I (Corne- lissen), jeugdprins is Niels (Her mans), jeugdnar is Teun (Cornelissen) en jeugdvorst is Mare (De Mulder). Prins Erik I en nar Leon houden samen met jeugdprinses Ilse I, jeugdprins Niels en jeugdnar Teun op zondag 19 februari vanaf 10.49 uur een receptie in gemeenschapshuis De Kleine Loef in Vredepeel. Vooraf gaand is er een mis om 9-30 uur. Kruip in de huid van... De boerenbruiloft in Venray staat dit jaar in het teken van de top XI; kruip in de huid van... Kruip in de huid van wil zeggen dat zangeressen en zangers in de huid kruipen van bekende Ven rayse carnavalsartiesten. Zowel de zang als het uiterlijk moet lij ken. Kun je je dat voorstellen; Sjaak van Els in de huid van Jeanny van Veghel of adjudant John in Sjaak zijn Pak? Dit spektakel kun je meemaken op dinsdag 28 februari in de foyer van de schouwburg, vanaf l6.33uur, na de receptie van het boerenbruidspaar Frank en Anouk. Iedereen is welkom en als je interesse hebt om zelf mee te doen, bel dan: 551654. Jeugdprins Kenny en jeugdprinses Bo Kenny Poels en Bo van Kempen zijn dit jaar uitgeroepen tot jeugd prins en jeugdprinses in Blitters wijck. De receptie van het jeugdi ge paar vindt plaats op zondag 26 februari om 15.00 uur in de roe kenburcht. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS De maandelijkse bijeenkomsten van Mantelzorgers in de gemeente Meerlo-Wanssum wordt gehou den op dinsdag 14 februari van 10.00 tot 11.30 uur in het socië teitsgebouw van de KBO, Mgr Jenneskensstraat in Meerlo. In de gemeente Venray is deze bijeen komst elke eerste woensdag van de maand van 10.00 tot 12.00 uur in het St. Joriskwartier aan de Burgmeester Esserstraat 20 in Venray en in de gemeente Horst aan de Maas en Sevenum is dit op dinsdag 21 februari van 9-45 tot 12.00 uur bij Synthese, steunpunt Mantelzorg Bemmelstraat 2 in Horst. De bijeenkomsten zijn vrij toegankelijk en aanmelden is niet nodig. In januari zijn de bijeenkomsten goed bezocht. In de gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo- Wanssum zijn de politieke partij en door de mantelzorgers uitge- Match Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray-Match is voor tafeltennis vereniging Summa/Red Stars op zoek naar ervaren bestuurders, met name op het secretariële vlak. De werkzaamheden omvat ten onder andere bestuurswerk zaamheden, notuleren, verwer ken van de in- en uitgaande post en het bijhouden van de algeme ne correspondentie. Van de vrij williger wordt verwacht dat hij/zij ervaring heeft met bestuurs- /secretariaatswerk, dat hij/zij beschikt over goede schriftelijke uitdrukkingsvaardigheden en dat men enige affiniteit heeft met (tafeltennis)sport. Geïnteresseer den in het vacatureaanbod van Match kunnen kijken op www.vrijwilligerswerkvenray.nl. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray-MATCH, Marktstraat 8, 5801 BM in Venray, tel. (0478)516995, e-mail info@vrijwilligerswerkvenray.nl. nodigd om de bijeenkomsten van de belangen- en contactgroepen bij te wonen. In de gemeente Sevenum hebben het Zorgplat- form Sevenum en Synthese, steun punt Mantelzorg hun krachten gebundeld en twee inloopochten den gehouden. Als blijkt dat er voldoende draagvlak is zal ook in de gemeente Sevenum een belan- gen-en contactgroep Mantelzor gers worden opgericht. Voor informatie over mantelzorgonder steuning in de Gemeente Seven um kan men contact opnemen met het Synthese, steunpunt Man telzorg Horst of met Stichting Zorgplatform Sevenum, secretari aat F. Kunnen, tel. (077)4672664. De bijeenkomsten mantelzorg en fiscus worden eind februari of begin maart gehouden in Venray, Horst en Bergen. In december 2005 hebben de gezamenlijke welzijnsorganisaties welke werk zaam zijn in Noord-Limburg en het regionaal ondersteuningsbu reau Mantelzorg (CVTM een onderzoek laten doen naar de ondersteuningsbehoefte van Man telzorgers. Uit dit onderzoek is ondermeer gebleken dat Mantel zorg nog geen algemeen bekend begrip is en het bestaan van Steunpunten Mantelzorg, het hul paanbod en belangen- en contact groepen onvoldoende bekend zijn. De steunpunten Mantelzorg van Synthese hebben een diapre sentatie ontwikkeld en kunnen voor vereniging, instelling of bedrijf een diapresentatie verzor gen. Deze presentatie wordt op maat gemaakt. Voor meer infor matie kan men terecht bij de Steunpunten Mantelzorg. De Steunpunten Mantelzorg zijn een activiteit van Synthese en is geves tigd in de unitkantoren van Syn these. Bergen/Gennep: Sandra Dek kers, tel (0485)348080, e-mail S.dekkers@synthese.nl. Horst: Ria van Eijk, tel. (077)3978500, e-mail R.vaneijk@synthese.nl. Venray: Ankie Bongers, tel. (0478)517317, e-mail A.bongers@synthese.nl. Of bezoek voor meer informatie www.synthese.nl. De steunpun ten werken intensief samen met het regionale ondersteuningsbu reau Mantelzorgondersteuning CVTM, Stichting Thuiszorg. Het VOGG heeft haar collectan ten geëerd. Deze 24 collectanten zetten zich al meer dan 25 jaar in voor dit goede doel. Jeanne Hend- rix vertelde dat vijftig procent van de opgehaalde gelden in de regio gebruikt wordt voor projecten die ten goede komen aan mensen met een verstandelijk beperking. Projecten waar de overheid geen geld voor beschikbaar stelt. Groe peringen die menen voor deze gelden in aanmerking te komen kunnen een aanvraag in dienen bij de regionale commissie collecte verstandelijk gehandicapten. Joop Worrel benadrukte de noodzaak van het collecteren voor deze doelgroep en riep op jonge men sen op, de rol van de oudere garde kunnen overnemen. Hend- rix en Worrell spelden bij de jubi larissen het eremetaal op de revers en overhandigden hen een oorkonde. Er waren zilveren spel den voor de dames Swinkels-Wij nen en Coenders (beiden uit Blit terswijck), Drabbels (Heide), Janssen-Janssen (Leunen), Michels-Jacobs en T Curvers-Phi- lipsen (beiden Oirlo), N. Hendriks en R. Bouten (beiden uit Venray), Geurts-Arts, J de Backer, Geurts- Slangen, Emonts-Ewals, R van Kempen-Driessen, P. Reintjes- Jacobs, E. Reintjes-Tacken en Tim- mermans-Jacobs (allen uit Veu len), C. van Els-Theeuwen, C van Els-Beterams, T. van Meijel-Tijssen en K. Volleberg-Botden (allen uit Wanssum), M. Michels en M. de Rijck (beiden uit Merselo) en de heren Waayenburg (uit Venray) en H. Janssen (uit Wanssum). Doe mee aan de verkiezingsenquête op www.peelenmaasonline.nl Van het nieuwe Maasziekenhuis Pantein is een maquette te zien in de centrale hal van het zieken huis. De maquette geeft een indruk hoe het nieuwe ziekenhuis er aan de buitenkant uit gaat zien. De nieuwbouw wordt in 2009 geopend. Het nieuwe ziekenhuis maakt onderdeel uit van een zorg- en leerpark op het nog te ontwikke len bedrijvenpark Sterckwijck in Boxmeer. Sterckwijck is een ongeveer 57 hectare groot bedrij venpark aan de zuidkant van Beu gen. Het nieuwe Maasziekenhuis vormt samen met het GGZ Cen trum Land van Cuijk en het Regio naal Opleiding Centrum Land van Cuijk een zorg- en leerpark. Dit park omvat ruim acht hectare en is een unieke combinatie van wer ken, zorgen en leren. De zorgin stellingen kunnen intensief samenwerken in een omgeving waarin alle faciliteiten voor moderne zorg aanwezig zijn. Cliënten/patiënten profiteren op hun beurt van geïntegreerde en dus efficiëntere zorg. De combi natie met onderwijs maakt het zorg- en leerpark bijzonder. Zorg instellingen en bedrijven zijn op zoek naar goed geschoolde vak mensen. De nabijheid van ROC Land van Cuijk maakt structureel partnerschap mogelijk, met oplei dingen op maat als uiteindelijk doel. Proef avondpoli Maasziekenhuis Pantein is gestart met een proef, waarbij de poliklinieken van Urologie en Orthopedie en het priklab ook 's avonds geopend zijn. Iedere twee weken zijn de beide poliklinieken op dinsdagavond geopend, patiënten kunnen hier op afspraak terecht. Het priklab is tij dens de proef ook geopend van 16.30 tot 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de vol gende data is het priklab 's avonds geopend: 7 februari, 21 februari, 7 maart, 21 maart, 4 april. De proef met de avondopenstelling is vooral bedoeld om de service voor patiënten te vergroten. Na drie maanden wordt er bekeken of er vanuit patiënten belangstel ling is om 's avonds een specialist te bezoeken. Expositie in poliklinieken In de poliklinieken van het Maasziekenhuis Pantein zijn tot 1 maart schilderijen van Nelly Geurts uit Venray te bewonderen. Vanaf haar kindertijd heeft Geurts interesse gehad in tekenen en schilderen. In de jaren tachtig is zij begonnen met een cursus kalli grafie. Een aantal jaren later begon bij haar het idee te leven, in plaats van potlood, het penseel ter hand te nemen. Via cursussen bij topkunstenaars heeft ze zich bepaalde technieken eigen gemaakt. Ze is gefascineerd door kleuren en vormen en wordt vooral geïnspireerd door de natuur, hetgeen ze tot uitdruk king tracht te brengen in haar werkstukken. Vooral werken met een futuristische uitstraling genie ten haar voorkeur. Ze werkt met water verdunbare olieverf op doek, waarop van te voren al dan niet structuur is aangebracht. Door gebruik van zachte in elkaar vloeiende kleuren en vormen, creëert zij een verfijnde sfeer in haar werk. Boeiende, geheimzin nige composities waarbij benevel de achtergronden een extra dimensie suggereren, vragen om een eigen interpretatie. Henk van de Pas wordt door de Rabobank Venray Meerlo- Wanssum voorgedragen als voorzitter van de raad van commissarissen. Van der Pas voldoet aan de profielschets die was opgesteld. De raad van toezicht en het bestuur van de bank hebben gezamenlijk besloten om een nieuwe voor zitter te zoeken. Van der Pas is 51 jaar, woont met zijn vrouw en kinderen in Heeswijk-Dinther en is sinds 2001 algemeen directeur van de NLW Groep in Venray. In het verleden heeft hij diverse functies vervuld in de gezondheidszorg, in de accountancy en als management- consultant. Bovendien heeft hij gedurende vijf jaar gewerkt bij Rabobank Nederland en daar functies vervuld op het gebied van economisch onderzoek, bestuurlijke informatievoorzie ning en management. In zijn car rière heeft hij diverse aspecten van het bedrijfsleven doorlopen en hij past dan ook binnen het veeleisende profiel van de voorzit ter van de raad van commissaris sen. Zowel Rabobank Nederland, het bestuur en de raad van toe zicht zijn verheugd met zijn voor dracht. Bij de voorbereiding op de invoering van het directiemodel is besloten dat de raad van commis sarissen uit zeven leden zal bestaan. Gezien de grotere verant woordelijkheden van deze raad en de vele veranderingen in de besturing van de bank, is voor dit aantal gekozen. Ook is de wense lijkheid van voldoende continuï teit in de personele bezetting onderkend. Gerrie Swinkels en Eric Houben (thans leden van het bestuur) en Marcus Gerrits, Mark Pijnenborg en Toon Theeuwen (thans leden van de raad van toe zicht), zijn bereid gevonden om kandidaat te zijn voor de raad van commissarissen bij de invoering van het directiemodel. Hierdoor komt het aantal beoogde leden voor de raad van commissarissen op zes. Aan de hand van het pro fiel zal het zevende lid worden aangezocht en voorgedragen tij dens de vergadering van 6 juni. De raad van commissarissen treedt in functie bij de invoering van het directiemodel dat op de ledenvergadering van de bank op de agenda staat. De leden worden dan gevraagd in te stemmen met de modernisering van het bestuursmodel. Het directiemodel bestaat uit een bestuur van een meerhoofdige directie waarop een raad van commissarissen toe zicht houdt. De ledeninvloed is gewaarborgd door het functione ren van de ledenraad met dertig betrokken leden. De ledenraad is voorgesteld op de ledenvergade ring in november 2005 en draait inmiddels al schaduw tot de definitieve beslissing van de leden over het directiemodel. Pas dan krijgt de ledenraad haar officiële taken en bevoegdheden en gaat de bank werken met een meer hoofdige directie en een raad van commissarissen. Wijkplatform Venray Centrum Het Wijkplatform Venray Cen trum houdt op dinsdag 14 febru ari vanaf 19-30 uur een vergade ring in eetcafé In den Engel in Venray. Op de agenda staat onder meer het voorontwerp bestem mingsplan centrum en de brief van de gemeente Venray inzake kermisattracties op de vroegere begraafplaats. MBR Sports, voor al uw fitnessapparaten Sinds ruim een jaar is aan de Wilhelminastraat lc MBR Sports Fitness gevestigd. MBR is een van de grootste importeurs van fitnessapparatuur in Nederland en is gevestigd in Bergen. In de spe ciaalzaak in Venray kunt heeft u keuze uit een groot assortiment fitnessapparatuur zoals crosstrai ners, hometrainers, loopbanden van verschillende merken maar ook sportkleding en voedingssup plementen. De winkel is niet alleen voor fanatieke sporters, maar ook voor mensen die zelf middels beweging aan hun gezondheid en hun gewicht wil len werken. Vaak kan dan 20 minuten per dag voldoende zijn. Sinds kort is het assortiment uitge breid met miniquads en minibik- es, leuke motoren voor jong en oud. MBR Sports Fitness heeft wal afwijkende openingstijden: woensdag en donderdag 13.00- 18.00 uur, vrijdag 13.00-21.00 uur en zaterdag 12.00-17.00 uur. Vrachtauto gekanteld Een 52-jarige inwoner van Haps is afgelopen dinsdag om 11.10 uur op de toerit Venray met zijn trekker en oplegger geladen met 96 varkens in de bocht om zijn kant gegaan. De chauffeur raakte hierbij niet gewond. Van de 96 varkens overleden er tien en ont snapten er vijftien. De toerit Ven ray richting Nijmegen werd afge sloten, het verkeer op de A73 ondervond geen hinder. De Ver keerspolitie van het Korps lande lijke politiediensten stelt een onderzoek in naar de toedracht. De bestuurder van de trekker en oplegger reed door de scherpe bocht de toerit op richting Nijme gen. In de bocht verplaatste ver moedelijk een aantal varkens zich, waardoor de combinatie in de bocht kantelde. Een tiental var kens ontsnapte, maar konden door attente, te hulp geschoten, vrachtwagenchauffeurs worden ingesloten in de driehoek van de toe- en de afrit. Geen van de var kens kon daardoor de autosnel weg oprennen. Tien varkens over leden ter plaatse. De overige varkens zijn overgeladen in een andere veewagen. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS van den munckhof Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Donderdag 9 februari 2006 - Pagina 19 Vastelaovend Verspreidingsburo GEZOCHT: Zaterdag 28 januari, rond 9:15 uur, is het personeel van de Hema totaal verbouwereerd als ze het geronk van een lopende brommer in hun winkel horen. Ze zien een onbekend persoon met dit gemotoriseerd voertuig de winkel doorscheuren. Het winkelend publiek moet zich uit de voeten maken willen ze niet overhoop gejaagd worden. Eerste resultaten: Er zijn reeds 3 meldingen ontvangen waaronder die van een vrouw die in de Grote straat nagenoeg van haar sokken werd gereden. De opgeroepen getuigen hebben zich inmiddels gemeld. Vluchtroute: De dader jakkert vanuit Cafe 't Upke over de Grote Markt door Grote straat de Hema in, om vervolgens via de achterdeur te verdwijnen richting Schouwburgplein. Signalement: Gezien de snelheid waarmee de persoon in kwestie het voertuig bereed, heeft men helaas een gebrekkig signalement op weten te stellen. Het volgende heeft men kunnen waarnemen: Blanke man; leeftijd onbekend; gebukt postuur. Hij droeg een soort'Zorro'cape (met hierin een S of Z geborduurd logo) om zijn nek; donkere broek; recent gepoetste, nette zwarte schoenen en een steek, met hetzelfde logo, op zijn hoofd. In zijn hand droeg hij een zilverkleurig slagwapen met daarop wederom de S of Z uitgefreesd. De Peel Maas vraagt: Wie herkent de dader aan de hand van dit signalement en de bijgevoegde afbeelding van de bewakingscamera? Wie heeft zaterdag 28 januari rond 19:15 uur iets opmerkelijks gezien in de Grote straat? Wie herkent zich in één van de getuigen en heeft hier nog niet over gesproken? Doe mee aan de verkiezingsenquête op www.peelenmaasonline.nl BOEKEN MET STIP NU 50% KORTING

Peel en Maas | 2006 | | pagina 19