Humor voert de boventoon Bronzen Piëlhaas voor Gerrit Boerenbruidspaar De Zagewetters Prins Niels Blitterswijck Hugo Stappers gepromoveerd aan de NUL Boerenbruidspaar Maashees Boerenbruiloft in Oirlo Gaolde Heds buül voor Thei Boerenbruidspaar De Ruuk Jeugdboerenpaar De Ruuk PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Mök ook dit jaar weer geslaagd De Piëlhaas heeft ook in 2006 weer een fantastische Circus Mök neergezet. In een zeer gevarieerd programma met veel lokale artiesten, voer de de humor absoluut de boventoon. De eindact van Dizzy en de klassieke komi sche act van Stenzei en Kivits waren de absolute toppers. Met name voor de pauze werd het maatschappelijke Venrayse leven flink onder de loep geno men door de groepen Vief, Die Twieë en nieuwkomers De Wou- ten. Het duo Ieëwig Juks opende Circus Mök muzikaal, waarna de kindergarde het stokje overnam. Vervolgens was het de beurt aan Vief, vijf Venraynaren die vorig jaar debuteerden en zich deze keer in het Venrays riool begaven om daar een "frisse" kijk op het Venrayse gebeuren te geven. Dansgroep Wax liet de hazen die een aantal jaren geleden in het Odapark stonden herleven in een dansact, waarbij veel Venrayse 'hazenummers' in een eigentijds jasje waren gestoken. Nieuw in Circus Mök was het duo de Wouten die als twee poli tieagenten een weekje Venray doornamen. Een niet onverdien stelijk debuut met potentie voor het komende jaar. Op de vasteloaves-cd van dit jaar staat de groep Koffiedik. De dames hadden zich dit jaar speci aal opgetuigd voor een tv-reporta- ge rondom het begrip vastelao- vend. Daarbij werd natuurlijk ook hun nummer Dat is Vastelaovend' ten gehore gebracht. De twee van Die Twieë zijn inmiddels vaste gasten in Circus Mök. Het tweetal kwam dit jaar als deken S. en Jozef W. op de planken. Beide gezagsdragers wis selden hun ervaringen op ludieke manier uit, waarbij 'hot items' zoals Maessen, Engelse Tuin, BMW en De Peel niet onberoerd bleven. Na de pauze was het een en al spektakel, met onder andere de de Brabants kampioen tonpraten Andy Marcellis. Zijn 'nieuwste tes tament' gaf een eigen kijk gaf op het geboorteverhaal van Jezus, inclusief vroedvrouw en Jozef die vraagt of Maria ook niet een keer op de ezel wil zitten. De Venrayse vastelaovesliedjes zijn een vast en onmisbaar punt in het programma van Circus Mök. Stenzei en Kivits gaven klassieke muziek een nieuwe dimensie waarbij menigeen niet meer bij kwam van het lachen. De twee kregen niet alleen de zaal plat, maar ook hun eigen vleugel, die en passant ook nog eens als wip en draaimolen gebruikt werd. De slotact was voor Dizzy. De groep stond voor de vijftiende keer op Mök en sloot met een fabelachti ge en kleurrijke dans Circus Mök 2006 waardig af. Kom naar de TienerMök en win Wie donderdagavond naar de TienerMök (TnR-Mök) in de schouwburg gaat, kan niet alleen genieten van een schitterend pro gramma met jonge lokale artie sten en een optreden van Space- kees en Terilekst, maar maakt ook nog eens kans op mooie prijzen. Onder de aanwezigen worden namelijk een i-pod, een GSM en een 'Meet en Greet' met Space- kees en Terilekst verloot. De TnR- Mök is de kick-off voor het carna val van de Venrayse jeugd tussen 12 en 16 jaar. De avond begint om 18.49 uur en duurt tot 22..00 uur. Er zijn nog steeds kaarten beschikbaar bij Peelrand Makel aardij (Schoolstraat in Venray) en de recepties van het Raayland Col lege. Ook zijn er donderdag nog kaarten aan de kassa verkrijgbaar. Een tip voor ouders: Geef uw kin deren deze week 5 euro extra zak geld zodat ze niet kunnen zeggen dat ze geen geld hebben voor de TnR-Mök! Jeugdboeren- bruidspaar In een volle Geitestal in Tienray is het jeugdboerenbruidspaar 2006 van carnavalsvereniging De Geiten bekendgemaakt. Dit zijn Roy, zoen van Twan Cleven van de Mieëlderse Vöskes en Anita van de Peeë uut Bongen. Tessa, dochter van Ger Derks den Tuute- kop uut de Hegelsom en Mirjam van Stevens Wim. Patrick, zoen van Leo van de Bekerom van den Dreumel uut Horst en Marian van Ger van Lin. Sharon, dochter van Ronnie van Martens Pietje en Susan van Joep van Disseldorp. Jeugdpaar Castenray Opstoekmati nee In de foyer van Schouwburg Venray gaat men elkaar op zondag 19 februari vanaf 13-30 uur weer 'opstoeken' en 'ophitsen' tijdens het Opstoekmatinee 2006. Ook dit jaar is het Venray's Mannen koor erin geslaagd een spectacu lair opstoekprogramma samen te stellen. Na het succes van vorig jaar mag het Pielhazensongfestival uiteraard niet ontbreken. Voor dit Pielhazensongfestival hebben zich een groot aantal groepen, solisten, duo's en kwartetten al aangemeld. Middels een voorron de worden, onder leiding van een deskundige jury, de finalisten geselecteerd. Het Opstoekmati nee wordt geopend door Venray's enige echte Hofbende, gevolgd door de voorronde van alle deel nemers van de Kiender Pielhazen Soundmixshow. Heei en Weej uit Leunen gaat het publiek enthou siast maken met hun carnavaleske repertoire. Dan volgt er een span nend moment voor de deelne mers van de Soundmixshow, want dan wordt bekendgemaakt wie er in de finale zit. Het Ven ray's Mannenkoor presenteert zich met enkele onvervalste ever greens uit de het rijke vastelao- vend-repertoire van het Hofkoer en de Piëlhaas. De groep Now Weej gaat deze middag met de vastelaovendtrein nog meer opstoeken en op het juiste spoor richting vastelaovend brengen. Ger Janssen gaat laten horen waarom René Forger niet is uitge nodigd en ook de vier bekroonde vastelaovendliedjes 2005/2006 van de Piëlhaas presenteren zich. De presentatie van het Opstoek matinee 2006 is in handen van Morrel Tonnen Jeugdprins De Geiten Carnavalsvereniging De Geiten uit Tienray viert dit jaar carnaval onder het motto: Dit jaor genne carnaval beej V.C. Gèn Idee, mar ien Ozze Geitestal mit Prins Kevin en Prinses José. Jeugdprins Kevin III (Vervoort) en Prinses José I (Wijnhoven) regeren samen met hofdames Maaike en Saline, vorst Tim en de jeugdraad over alle jeugdige Geiten en Geitinnekes. Jeugdprins Joris In een bomvolle Jera is tot jeugdprins van de Ysselsteynse Pielreuzen uitgeroepen Joris I (Verheijen). Samen met jeugd- vorst Bart (van Osch), nar Jeroen (Tonnaer) en een nieuwe jeugd raad zal hij er in Ysselsteyn wederom een geweldig feest van maken. Joris I houdt op zondag 19 februari om 14.33 receptie in jeugdgebouw de Koel in Yssel steyn. De leus van Joris I luidt Zet owlie zurg an de kant, want wej gaon carnaval vieren hier ien ut Piëlreuzenland. Jeugdprins Joris (Foto: Foto- Video Rinie van de LeurVen ray) Gerrit Linders heeft zaterdag avond de Bronzen Piëlhaas ont vangen. Linders is al bijna 40 jaar als vrijwilliger actief bij tal van verenigingen en stichtingen zoals Jong Nederland, De Hazekeutel en het Odapark. Linders stelde dat hij de Bronzen Piëlhaas niet alleen had verdiend. "Eigenlijk horen hier zo'n 260 kleine haasjes bij voor al die mensen met wie ik de afgelopen veertig jaar heb mogen samenwerken", aldus Linders. Verder kregen die avond vier (oud-)bestuursleden van de Piël haas de Orde van Verdienste van de Samenwerkende Limburgse Vastelaovesvereniginge: Karei van Daal, Loek de Veen, Jos Cloudt en Arno Lucassen. Als boerenbruidspaar van de Zagewetters in Merselo zijn uitge roepen Marij (Verstegen) van dik ken Hay en Marie uut os Zagewet- tersland en Ton (Michels) van Mette Joep en Messe Miet uut 't Hedsbuuleland. De getuigen zijn Petra van Math van Frits (Hend- rix) en Wil van Gennepse Cor en Nel uut Rooy (Weijers). Het bruidspaar zal in het onecht verbonden worden op carnavalsdinsdag in het Verkes- huus om 11 minuten voor 8 waar aansluitend de receptie en het eroot hoerenhal is. In Blitterswijck is Niels Hendrix uitgeroepen tot prins. Prins Niels de eerste heeft als motto: 'Van aide roek tot jonge blaag, kom ien @xie mit deez daag. Mak schik mar gebruuk ow gezond verstand, vur enne geweldige carnaval ien os mojje Roekenland'. De receptie van prins Niels de eerste vind plaats op zaterdag 25 februari vanaf 20.00 in de roekenburcht. Inschrijven optocht Prins Huub II van de Piëlhaas verheugt zich al op de grote optocht die op vasteloavesmaandag vanaf 13.44 uur weer door de straten van Rooy trekt. Het belooft een bont spektakel te worden met een gigan tisch aantal deelnemers. Op de zondagen 12 en 19 februari kunt ook u zich inschrijven voor de optocht. De commissie optocht heet u van harte welkom in cafe 't Upke aan de Grote Markt te Venray. Tussen 11.30 en 13.00 uur kunt u zich opgeven en eventueel adviezen vragen. Venraynaar Hugo Stappers is woensdagavond gepromoveerd aan de NUL in Maastricht. De NUL is de Narren Universiteit Limburg, waar naar voorbeeld van academi sche zittingen in de universitaire wereld, menig bekende of onbe kende Limburger promoveert tot doctorandus in de Causa Humo- ris. Hugo Stappers is voorzitter van de Samenwerkende Limburg se Vastelaovesvereniginge (SLV). Vanuit die functie moet hij zich regelmatig op humoristische wijze laten gelden. Iets wat de heren van de NUL niet ontgaan is. Woensdagavond verdedigde hij met succes zijn proefschrift 'Doet is maf, zet ow masker af! oftewel Hebbe Regente ok Humor?' Stap pers liet zich daarbij stimuleren door onder meer de vaak niet alle daagse gang van zaken in de poli tiek. Stappers is niet de eerste Venraynaar die promoveerde tot doctorandus in de Causa Humo- ris. Oud-vorst Jan Ruijten, oud burgemeester Harrie Defesche en oud-prins Willy Voesten gingen hem al voor. Stappers, die nog niet zo lang voorzitter is van de SLV, is hiermee letterlijk en figuurlijk de jongste Piëlhaas die deze eer ten beurt valt. Het jeugdpaar van carnavalsver eniging De Schanseknuppels uit Castenray is jeugdprins Pascal Marcelis en jeugdprinses Nikki van Kuijck. De leus van Pascal is Ut liefst schup ik tegge enne bal, mar now goj ik vur enne schönne carneval! Het jeugdpaar geeft op zondag 19 februari vanaf 15.11 uur een receptie in de Schanseschop De Wis. Het boerenbruidspaar van de Bliekers in Maashees wordt dit jaar gevormd door Hanneke (Her- manussen) en Sjoerd (Bongers). Zij zullen tijdens de boerenbrui loft op maandag 27 februari in het Bliekerspaleis in Maashees in het onecht worden verbonden. Tij dens de bruiloft zal ook het oude hoforkest zijn opwachting maken nadat ze zestien sabatical jaren niet meer hebben gespeeld. Bij carnavalsvereniging De Spurriemökke in Oirlo wordt de boerenbruiloft dit jaar verzorgd door de buurt Rond um de grune mat, gevormd door de straten deputé Petersstraat, Haalakker en Dyionisiusstraat. In zigeunersfeer worden bruid Linette Smits en bruidegom Jac ques van Rliee op carnavalsdins dag 28 februari in de onecht ver bonden. Frits Weijs en Gonny Wijnho ven -Deckers vormen dit jaar het boerenbruidspaar van De Ruuk in Blitterswijck. Het boerenbruid spaar is gekozen vanuit de gemengde zangvereniging Erato. Hun getuigen zijn Ria Wilmer en Bert Jans. De receptie van het boeren bruidspaar vindt plaats op dinsdag 28 februari om 15.00 uur in de roekenburcht. Het jeugdboerenbruidspaar van carnavalsvereniging De Ruuk in Blitterswijck bestaat uit Roel Ver- koyen en Marlon Tax. Hun getui gen zijn Rob Peeters en Kelly Wijnhoven rechts: Rob Peeters, Marlon Tax en Roel Verkoyen. Bovenin staat Kelly Wijnhoven. De receptie van het jeugdboerenbruidspaar vind plaats op zondag 19 februari om 15.00 uur in de roekenburcht. Het bestuur van carnavals vereniging de Hedsbuülen in Heide heeft besloten om de Gaolde Hedsbuül toe te ken nen aan Thei Cornelissen. Thei is getrouwd met Anneke Jenneskens en ze hebben drie kin deren en ze wonen op de Deurne- seweg. Als prins Theo III zwaaide hij "t Buuleke in 1987. Dat deed hij zo mooi dat zijn drie zonen ook alledrie jeugdprins zijn geweest. Na dit prinselijke optre den bleef Thei nog jaren lang lid van de raad van elf. Vanaf novem ber 1987 tot 2003, vier zittingspe- riode's, heeft hij in het bestuur van de dorpsraad gezeten en droeg hij hier zijn steentje aan bij. Thei heeft er heel veel in de han den gehad zoals de verbouwing van de school in 1989, de aanleg en het onderhoud van het dorps plein en natuurlijk de verbouwing van de Gelderkoel. Maar ook zon der stenen kon Thei vooruit. Zo heeft hij geholpen bij de aanleg van de jeu de boulesbaan. Zeven jaren hielp Thei ook met de bouw van de carnavalswagen. In deze tijd was hij ook lid van joekskapel Heisa die sinds 2003 geschiedenis is. Carnaval zit Thei in het bloed want samen met nog twee andere stellen hebben Thei en Anneke al vijftien jaar het uitkomen van de prins verzorgt. Jammer genoeg houden ze hier na dit jaar mee op. Langs al deze bezigheden gaat Thei ook al jaren werken bij een grote bouwmaterialenhandel in Venray. Verder werkt Thei graag in zijn tuin en gaat graag skeele ren. Iedereen kan Thei en natuur lijk Anneke feliciteren op zaterdag 25 februari om 21.33 uur in de Gelderkoel met deze hoogste Hedse carnavalsonderscheiding. Donderdag 9 februari 2006 - Pagina 16 Doe mee aan de verkiezingsenquête op www.peelenmaasonline.nl Vastelaovend een abonnement waard On de foto van links naar

Peel en Maas | 2006 | | pagina 16