rip weg naar ^^7 MAART 2006 "VVD is een echte volkspartij geworden" 0 "Ambtswoning verkopen Vrouwen in de minderheid Finale in Meerlo lij i Service rubriek PEEL EN MAAS Lijsttrekker Bert Cremers rekent op één zetel p weg naar Speerpunten VVD: Politiek heeft geen moeite met verhuizing Meerlo het best vertegenwoordigd op kiezerslijsten Leerlingen basisscholen lezen voor Vl Donderdag 9 februari 2006 - Pagina 10 f Bert Cremers (59) uit Meer- lo begint aan zijn derde ter mijn als fractievoorzitter én lijsttrekker van de WD in Meerlo-Wanssum. Samen met de Tienrayse liberalen Wil liam Vergeldt, Ward Aarts en nestor Piet Martens hoopt de Meerlonaar op 7 maart vol doende stemmen in de wacht te slepen om die ene zetel in de gemeenteraad te behou den. "Want ik vind dat de WD het de afgelopen jaren als kleine partij gewoon goed heeft gedaan. Die oppositierol willen we graag voortzetten." Bert Cremers is al jaren hét gezicht van de WD-fractie in de gemeente Meerlo-Wanssum. Geboren in Tegelen verhuisde hij in 1974 samen met zijn Venlose vrouw Len en hun kinderen naar Meerlo. In Meerlo voelen zich zich goed thuis, zo blijkt al snel. Maar Bert Cremers, die vorig jaar met vervroegd pensioen ging, is dan ook een man die het contact zoekt met de mensen en niet stil op zijn stoel kan blijven zitten. Naast zijn werkzaamheden bij de Belastingdienst en de douane had de Meerlonaar - want zo mogen we hem nu toch wel noemen- tal van vrijwilligersbaantjes. Hij was onder meer bestuurslid en zelfs vice-voorzitter van de plaatselijke voetbalclub, penningmeester van de peuterspeelzaal en zit al bijna 28 jaar in het bestuur van de nu slapende dorpsraad in Meerlo. Tevens is hij enkele jaren bestuurslid geweest van de lande lijke Stichting tot behoud van het torenuurwerk.Twaalf jaar terug stond hij voor het eerst op de lijst voor de WD in Meerlo-Wanssum. "Ik werd door Harrie van Lier gevraagd. Ik stond vierde op de lijst, op een onverkiesbare plaats. Maar toen lijsttrekker Pieter Ver stegen naar Venray verhuisde, werd ik snel naar voren gescho ven en moest de lopende raads periode afmaken. Na drie jaar in de commissie Burgers en een jaar en enkele maanden in de raad ervaring te hebben opgedaan, werd ik in de volgende raadspe riode al voor de leeuwen gegooid als lijsttrekker. Maar ik had natuurlijk al behoorlijk wat bestuurservaring opgedaan, zeker als penningmeester van de Stich ting Peuterspeelzaal Meerlo en enkele tropenjaren in de onder nemingsraad van de Douane- Zuid. Voor de realisatie van bepaalde zaken voor de peuter speelzaal Piggelmee ben ik heel wat keren op het gemeentehuis geweest." DUIDELIJK Bert Cremers is niet op zijn mondje gevallen. Hij houdt niet van eindeloos discussiëren, is recht voor zijn raap. Ook in de discussies in de commissie en de raad vindt hij duidelijkheid belangrijk. Cremers hecht er veel waarde aan dat het verkiezings programma van de WD de komende weken zo goed moge lijk voor het voetlicht komt. "Ik vind dat de mensen niet blinde lings op een partij moeten stem men omdat ze toevallig iemand op de lijst goed kennen van de voetbalclub. Dat is ook de reden waarom wij niet iedereen op de lijst zetten. Natuurlijk is het een nadeel dat wij veel mensen uit één dorp op onze lijst hebben staan, maar het zij zo. Ook ik zou willen dat we uit alle dorpen een kei van een kandidaat op de lijst hadden staan. Maar wij kiezen voor kwaliteit en niet voor kwan titeit, ook al kost ons dat mis schien enkele stemmen. Het pro gramma is het belangrijkste. Daarop zouden de mensen hun keuze moeten bepalen." VOLKSPARTIJ De WD heeft de laatste decen nia een enorme verandering doorgemaakt, vindt Cremers. "Het oude imago van heren die in een driedelig grijs pak met een sigaar de problemen oplossen, dat bestaat niet meer. De WD is een echte volkspartij geworden. Een partij ook die beslissingen durft te nemen, ook al zijn die soms niet al te populair. Maar als ze het land ten goede komen, moeten ze wél genomen worden. De PvdA bijvoorbeeld neemt die verantwoordelijkheid vaak niet, maar gaat wel regelmatig geheel onterecht met de eer strijken. Dat neem ik de WD'ers in Den Haag wel kwalijk. Op de een of andere manier kunnen ze het positieve van hun beleid niet duidelijk maken aan de kiezer. Van mij mag Hans Wiegel terugkeren als lijsttrekker van de WD. Wiegel is een man van het volk, die men sen voor zich weet te winnen. Zalm is een vakman op financieel gebied, maar heeft die gave veel minder, net als Van Aartsen." De WD is in ieder geval een partij waarbij Bert Cremers zich goed thuis voelt. "Ik heb altijd WD gestemd. Vrijheid en demo cratie: wie staat daar niet achter? Al ben ook ik het niet altijd eens met het Haagse beleid. Ik probeer me zoveel mogelijk te houden aan het beleid van de landelijke WD, maar als het beter is voor Meerlo-Wanssum, wijk ik er ook wel eens vanaf. Ik vind bijvoor beeld dat gemeenten veel te veel op hun bordje krijgen vanuit Den Haag, zonder daarvoor via het gemeentefonds gecompenseerd te worden. De financiële gevol gen van het leerlingenvervoer en de deeltaxi baren ons bijvoor beeld zorgen. En met de afschaffing van het gebruikers deel van de onroerendezaakbelas- ting, verliest de lokale politiek een instrument om zelf beleid te maken. Dat geld ben je kwijt als gemeente. Ja, soms zitten we echt in de houdgreep van de lan delijke politiek." Bert Cremers is wél een groot voorstander van het huidige sociale beleid van de regering. "Een sociaal beleid zonder franje. Zo'n project als Work First werkt ook prima in onze gemeente. Mensen die profiteren van onze maatschappij en niet willen wer ken, moeten aangepakt worden." Ook over de toekomst van de haven in Wanssum is hij duide lijk. "Als WD hebben we altijd gezegd dat zo'n megaproject een brug te ver is voor een kleine gemeente als Meerlo-Wanssum alleen. Zo'n project als Het Nieu we Wanssum kunnen wij nooit betalen zonder de financiële steun van de overheid of andere participanten. Maar natuurlijk staan wij wél achter de verdere economische ontwikkeling van de haven. Meer bedrijvigheid en meer werkgelegenheid is goed, maar niet ten koste van alles. Het plan moet wel goed gefinancierd zijn en niet ten koste gaan van de leefbaarheid in Wanssum. Zonder rondweg geen Nieuw Wanssum!" GROTE PROJECTEN De gemeente Meerlo-Wanssum is de komende jaren intensief bezig met het realiseren van grote leefbaarheidsprojecten. "De ont wikkeling van de brede school steunen wij volledig, al moeten we wel bij de les blijven. Want ook dat project kost enorm veel geld. Datzelfde geldt ook voor het nieuwe sportcomplex voor SV United en de andere sportvel den. Allemaal hard nodig, maar als kleine gemeente niet alleen te financieren. De gemeente zou veel actiever moeten zijn in het verwerven van Europese subsi dies voor dergelijke leefbaar heidsprojecten." Bert Cremers is niet de man van de confrontatie, zoekt liever het compromis. "Samen met de PvdA vormen we de oppositie in de gemeenteraad, met twee zetels. De coalitiepartijen CDA, PK en GP hebben er samen elf. Alleen als het nodig is moet je de confrontatie zoeken. Het belang rijkste zijn de burgers. Dat we het voor hen zo goed mogelijk rege len. Er moeten zaken worden opgelost. Daarom dient de gemeenteraad goed te functione ren. De onderwerpen zijn te belangrijk om er een spel van te maken. En je moet altijd samen werken. Of je nu in de oppositie of in de coalitie zit. Het is lastig oppositie voeren, maar ik moet zeggen dat er toch wel naar ons geluisterd wordt. De band tussen de partijen is goed. Er is respect voor eikaars meningen en stand punten en zo moet het ook. Als kleine gemeente doen we het nog niet zo slecht. Zoals het nu gaat, kan de gemeente Meerlo- Wanssum zelfstandig blijven. Als we maar naar maatwerk blijven zoeken en oppassen dat we finan cieel niet te veel hooi op onze vork nemen. De WD is de meest rechtse partij in de gemeente." Met een knipoog naar de slogan van de WD. "Daarom hopen wij dat Meerlo-Wanssum de VVD niet links laat liggen." Bert Cremers vindt het een nadeel dat hij politiek leider is van een kleine partij met een klei ne achterban. "Want er komt heel wat op je af. Natuurlijk hebben we onze achterbanvergaderin gen, maar als eenmansfractie moet je ook erg veel alleen doen. Dossiers en nota's lezen, vergade ringen bijwonen. Een partij als het CDA bijvoorbeeld heeft het op dat punt een stuk gemakkelij ker? Cremers: "Als politicus moet je nooit op je routine gaan drijven. ker. Die kunnen de taken beter verdelen en zich meer specialise ren. Maar ik moet zeggen dat de WD en ook de PvdA vaak beter voorbereid aan de vergaderingen beginnen dan de grotere partijen. Zij hebben soms geen mening over een bepaald onderwerp, ik altijd. Ik vind dat je met een bepaalde mening de discussie moet ingaan. Als dan blijkt dat je het bij het verkeerde eind hebt, kun je altijd nog je standpunt wij zigen. Het belang van de burgers staat bij mij altijd voorop, daarom zit ik ook in de politiek. Maar als politicus moet je nooit op je rou tine gaan drijven." NIEUW TALENT Om die reden ook neemt Bert Cremers over vier jaar afscheid als lijsttrekker van de WD. "Dan heb ik er drie termijnen als frac tievoorzitter opzitten en wil ik het stokje overgeven aan iemand anders. Met de opvolging zit het wel goed, want ik heb veel ver trouwen in William Vergeldt en Ward Aarts. Zij hebben aangege ven zich in de toekomst politiek actief te willen inzetten voor de WD. Het is wel jammer dat Michael van Rijswick uit Tienray niet op de lijst wilde gaan staan. Hij heeft zich op het laatste moment afgemeld- ivm beroeps- redenen- als kandidaat." 7 MAART 2006 Prognose Bert Cremers 2002 2006 CDA 5 4 PK 4 5 GP 2 2 PvdA 1 1 VVD 1 1 Totaal 13 13 1. Woningbouw in alle kernen en geen verhoging van de grondprijzen 2. Individuele zorgbudgetten, en gecombineerd zorg en wonen voor ouderen. 3. Meer betrokkenheid van bur gers en eenvoudige en heldere regelgeving. 4. Leefbaarheid in alle kernen en een slagvaardige dorpsraad voor iedere kern met eigen ver antwoordelijkheid en budget ten. 5. Snelle realisatie van de brede school en goede sportvoorzie- ningen met name voor onze jeugd. 6. Een prioriteitsstelling bij de politie die volledig aansluit op de behoeften en wensen van onze inwoners. Meerlo-Wanssum Burgemeester Hahn verkast binnenkort waarschijnlijk naar Oostrum. Samen met zijn vrouw Riny heeft hij een geschikte woning gevonden in het grootste kerkdorp van de gemeente Venray. Hij moet voor zijn verhuizing de goed keuring krijgen van de raad. Wat vinden de fractievoorzit ters van zijn voornemen en wat moet er met de ambtswo ning gebeuren? Peel en Maas peilde de meningen van de fractievoorzitters van de vijf politieke partijen in de gemeente Meerlo-Wanssum. Als eerste laten we de oppositie aan het woord. De Partij van de Arbeid zal de verhuisplannen van de burgervader in ieder geval niet dwarsbomen, vertelt fractievoor zitter Marcel de Groot. "Wij stem men in met de verhuizing, daar doen we niet moeilijk over. Maar wat er met de ambtswoning moet gebeuren, is nog niet duidelijk. Wij houden alle opties open, ook verkoop van het gebouw. Dat wordt een leuke taak voor de nieuwe raad." Ook WD-fractievoorzitter Bert Cremers heeft er geen enkele moeite mee dat de burgervader naar een andere gemeente ver huist. "Ik kan me helemaal vinden in zijn verklaring. Ik kan me zo voorstellen dat we het gebouw gaan verkopen, maar daar moet de nieuwe raad over beslissen. Misschien dat de nieuwe burge meester helemaal niet in het gebouw wil wonen. Het is natuur lijk een prachtig monumentaal pand, maar de stookkosten en rentelasten zijn erg hoog en de tuin is enorm groot. Misschien dat een burgemeester van een jaar of dertig met een groot gezin nog wel in het huis wil wonen..." Coalitiepartij PK Meerlo-Wans sum ziet de nieuwe burgemeester - net als de twee oppositiepartijen - nog niet in het rijksmonument aan de Mgr. Jenneskensstraat in Meerlo wonen. "We hebben daar over echter nog geen definitief standpunt bepaald. Maar ook wij vragen ons af wat we het beste met het pand kunnen doen. Ver huren aan de nieuwe burgemees ter, verhuren aan iemand anders of verkopen. Die vraag zal nog tot heel wat discussie leiden", denkt fractievoorzitter Theo Francken. "Het probleem is dat het gebouw wellicht drie jaar leeg blijft staan, tot aan het moment dat Hahn met pensioen gaat", zegt fractievoorzitter Jan Kuijpers van het CDA. "Als gemeente hebben wij de verplichting om de nieuwe burgemeester een ambtswoning aan te bieden. Wij hebben onze keuze nog niet gemaakt. Daarover zal inderdaad de nieuwe raad zich moeten uitspreken." Hij verwacht niet dat zijn fractie en de andere partijen veel moeite hebben met de verhuizing van Hahn naar Oos trum. "Dat zal niet tot veel com motie in de raad leiden", ver wacht Kuijpers. GP'94 zal in ieder geval geen stokje steken voor het plan van de burgemeester om te verhuizen naar Oostrum. "Nee, ik kan me vinden in de uitleg van de burge meester. En Oostrum is net over de grens van de gemeente Meerlo- Wanssum, dat is voor ons geen probleem. De brandende vraag is meer wat we met het gebouw gaan doen. Het is een monumen taal pand. Prachtig, maar ook oud. Ik kan me voorstellen dat de nieu we burgemeester niet veel zin heeft om in de ambtswoning te wonen. Maar ook wij laten alle opties open en hebben het er in de partij nog niet over gehad", zegt fractievoorzitter Erik Tissen. PENSIOEN Mr. Joep Hahn volgde in 1985 René Dittrich op als burgemeester van de gemeente Meerlo-Wans sum. Joep Hahn, die net als Dit trich van WD-huize is, is geboren in het Zuid-Limburgse Amstenra- de, onder de rook van de Emma- mijn in Hoensbroek. Hij begon zijn ambtelijke loopbaan in Heer len en via Breda (3 jaar) en Alme- re (8 jaar) keerde hij in 1985 in Limburg terug. In Almere werkte hij voor de rijksdienst IJsselmeer- polders die daar een nieuwe stad moest ontwerpen. Meerlo-Wans sum is zijn eerste job als burgerva der. Vier jaar terug vertelde Hahn in Peel en Maas al dat hij na zijn pen sionering niet terug zou keren naar Zuid-Limburg 'omdat dit toch een mooie streek is om te wonen'. Hij liet toen al weten graag zijn vierde termijn (tot 2009) als burgemeester vol te wil len maken. 'Dan ben ik 65 jaar. Of ik haal hier mijn pensioen, of ik ben eerder weg omdat Meerlo- Wanssum er niet meer is. Ik denk dat het laatste het geval zal zijn. Ik blijf in elk geval net zolang tot de herindeling helemaal achter de rug is'. Die herindeling kwam er echter niet. Het lijkt er zelfs op dat burgemeester Hahn niet de geschiedenis in zal gaan als de tweede en tevens laatste burge meester van de gemeente Meerlo- Wanssum... In de gemeente Meerlo- Wanssum nemen 55 kandida ten deel aan de verkiezingen op dinsdag 7 maart. Opval lend is het lage aantal vrouwe lijke kandidaten. In Meerlo- Wanssum staan slechts veertien vrouwen op een van de vijf lijsten van de vijf poli tieke partijen die een gooi doen naar één van de dertien zetels in de gemeenteraad. Er hebben zich in Meerlo- in tegenstelling tot Venray- geen nieuwe partijen aangemeld voor deelname aan de verkie zingen. De WD is de enige partij die geen enkele vrouw op de lijst heeft staan. Maar dat wil niet zeg gen dat de WD een vrouwon vriendelijke partij is. "Integen deel", verzekert lijsttrekker Bert Cremers lachend. "Maar wij zijn er helaas niet in geslaagd om geschikte vrouwelijke kandidaten te vinden." De PvdA is met vijf mannen en drie vrouwen nog het meest geë mancipeerd. De partij heeft in de persoon van Daniela Jilesen uit Tienray ook de enige vrouwelijke lijsttrekker. GP'94 heeft drie vrou wen en negen mannen als kandi daten, het CDA drie vrouwen en veertien mannen en PK Meerlo- Wanssum heeft vijf vrouwen en negen mannen op de lijst staan. Het dorp Meerlo is met vijftien deelnemers het best vertegen woordigd. Wanssum, met circa 1973 inwoners de grootste kern in de gemeente Meerlo-Wanssum, telt elf kandidaten en Swolgen zeven. Blitterswijck, met ruim 1100 inwoners de op een na kleinste kern, telt acht kandidaten en de kleinste kern Geijsteren twee, van het CDA: wethouder Jac Derikx en zijn zoon Bram. De andere partijen hebben geen kan didaten uit Geijsteren op hun lijst staan. Ook Tienray is relatief goed vertegenwoordigd met twaalf kandidaten. De WD levert het leeuwendeel van deze Tienrayse deelnemers: liefst drie kandidaten op de vier man sterke lijst van de WD komen uit Tienray. Op vrijdag 10 februari vindt de lokale finale van de Natio nale Voorleeswedstrijd plaats in De Speulplats aan de Mgr. Jenneskensstraat 7 in Meerlo. Aanvang: 13.15 uur. De jury bestaat uit Karin Vestjens (stuurgroep openbare biblio theek), Rini Hahn en wethou der Leo Beterams. De Nationale Voorleeswedstrijd is een landelijk evenement dat dit jaar voor de dertiende keer wordt georganiseerd door de openbare bibliotheken in samenwerking met de Stichting Lezen. In Lim burg hebben 158 scholen een voorleeskampioen aangemeld. De deelnemers in Meerlo-Wanssum zijn Willem Hermans (St. Willi- brordus, Geijsteren), Viviane Mooren (Megelsheim, Meerlo), Jimmy Lucassen (St. Anna, Blit terswijck), Sharon Martens (Maria, Tienray) en Glenn Cre mers (De Peddepoel, Wanssum). Van deze vijf kandidaten gaat er één verder naar de volgende ronde in Venlo op 11 maart. Dan strijden twaalf kandidaten uit de regio Noord-Limburg om een plek in de provinciale finale op 10 april in Roermond. De winnaar van deze wedstrijd in Roermond ver tegenwoordigt Limburg in de lan delijke finale en maakt kans op de titel voorleeskampioen 2006. Het programma op 10 februari 13-15: Opening, de kandidaten u iezen een fragment voor uit een door hun zelf gekozen boek 14.15: Pauze en juryberaad Tijdens de pauze verzorgen leerlingen van verschillende basis scholen een optreden 14.45: Uitslag jury en prijsuit reiking. Burgemeester Joep Hahn hield in de afgelopen week een viertal voorleessessies in de peuterspeel zalen van Wanssum, Blitterswijck, Swolgen en Meerlo. Hij werd daarbij geassisteerd door de beste voorlezers uit groep 7 en 8 van de basisscholen in de gemeente. De burgemeester las voor uit het Kik kerboek van Velthuijs. De voor- leeskampioenen beeldden het De peuters luisteren aandach tig naar de verhalen van burge meester Joep Hahn. verhaal uit, gebruikmakend van bivakmutsen in de vorm van die- renhoofden. Deze activiteit vond plaats in het kader van de Nationale Voor leesdagen die tot doel hebben het voorlezen aan kinderen die nog niet zelf kunnen lezen te bevorde ren. Als vervolg op de voorlees sessies brengen alle peutergroe- pen in week 7 een bezoek aan de bibliotheekservicepunten van Meerlo-Wanssum, waar zij een gratis abonnement krijgen uitge reikt. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 10