'Koffieshop naar industrieterrein' De mooiste jacks van 50% KORTING Illegaal gebouwde loods vogelvrij A Huisartsenposten onder de loep Maessen ontwikkelt De Blakt Ingezonden Nieuwe badkamer? Gezondheids consultatie voor senioren Nieuw beleid begraafplaats bts totaalbouw Luisa Cerano kROONJ TAXATIES PEEL EN MAAS Bewoners Henseniusstraat maken bezwaar tegen stopverbod O 13 y\ JVI ODE Schoutenstraatje 16 5801 BS Venray De bewoners van de Henseniusstraat willen dat koffieshop Halicarnas snel verhuist naar een industriet- terrein. Ze zijn de overlast van stoppende auto's en de verkeersopstoppingen in hun straat beu en voelen zich door de gemeente Venray in de steek gelaten. De gemeente wil met een stopverbod een einde maken aan de overlast, maar de bewoners willen maar één ding: dat de koffieshop uit hun buurt verdwijnt. Zij zien geen heil in de maatregel van het college. Want het stopverbod geldt voor iedereen, ook voor de buurtbewoners. En dat gaat de buurt veel te ver. Dat bleek maandagmorgen in de com missie bezwaarschriften van de gemeente. Dertig buurtbewoners dienden bij de gemeente Venray een bezwaarschrift in tegen het door het college van B en W aangekon digde stopverbod in de omgeving missie, de voortgang werkgroep informatieverzameling lawaai- sport en nieuws uit de dorpen. Opbrengst kerkcollecte Tijdens de diensten rondom de jaarwisseling zijn in alle rooms- katolieke kerken van het dekenaat Venray deurcollectes gehouden. De opbrengst is bestemd voor de Stichting Mullai in Venray, die met dit geld steun geeft aan ouderloze kinderen in een district in het noordoosten van Sri Lanka. Het betreft aan slachtoffers van de tsunami, die nog niet hebben kun nen profiteren van de fondsen die zijn ingezameld. Het bedrag wordt officieel bekendgemaakt en overhandigd op zondag 5 februari aan het einde van de dienst van 9-30 uur in de Grote Kerk in Venray. Daarna spreekt een verte genwoordiger van deze stichting een kort dankwoord en vertelt wat er met dit geld gaat gebeuren. Broeder Valentijn Dit jaar gaat broeder Valentijn voor de 22e maal op pad om vrij willigers in het bloemetje te zet ten. De samenleving kan niet zon der vrijwilligers. Het CDA heeft veel waardering voor mensen die hun tijd belangeloos ter beschik king stellen voor hun medemens. Om hier blijk van te geven gaat broeder Valentijn (Toon Jacobs) een aantal vrijwilligers in Venray met een bloemetje verblijden. Broeder Valentijn maakt zijn rondgang door Venray op maan dag 6 febmari vanaf 10.00 uur. van de koffieshop. Een stopver bod dat inmiddels door Burgemeester en Wethouders is opgeschort, in afwachting van de uitspraak van de commissie bezwaarschriften. De maatregel gaat niet in, zolang de behande ling van het bezwaarschrift loopt. De buren van de koffieshop vin den dat zij niet de dupe mogen worden van de overlast die door derden wordt veroorzaakt, vertel de woordvoerster T. van Ooi maandagmorgen. Zij willen het liefst dat de koffieshop verdwijnt. Gebeurt dat niet, dan moeten er strenge maatregelen worden genomen tegen de overlast die met name de bezoekers van de koffieshops veroorzaken: gepar keerde auto's, vaak met draaiende motor midden op straat, en harde muziek. "Met het instellen van een stopverbod betalen niet de ver oorzakers ervan, maar juist de mensen die lijden onder de over last, de prijs voor deze oplossing", stelde Van Ooi. De bewoners kunnen zich dan De huisartsenposten in Maastricht, Heerlen, Sittard, Venlo en Venray, hebben een kwaliteitskeurmerk gekregen, de zogenaamde ISO-certificering. De huisartsenposten in Weert en Roermond hebben dit certificaat al een jaar eerder ontvangen. Met het behalen van dit keurmerk zijn alle huisartsenposten in Limburg gecertificeerd en dat is uniek te noemen voor Nederland, daar nog slechts een enkele huisartsenpost deze kwalificatie behaald heeft. Besturen en directies van de huis artsenposten tonen zich verheugd met het kwaliteitskeurmerk. De externe beoordeling door Lloyd's Register Quality Assurance is een erkenning van het verrichte werk. Het certificaat laat aan de buiten wacht zien dat er kwaliteit gele verd wordt. De Limburgse huisart senposten ontwikkelden het afgelopen jaar een kwaliteit managementsysteem en voerden dat in op alle locaties. Het sys teem en de praktische uitwerking ervan is uitgebreid getoetst door Lloyd's Register Quality Assurance, een organisatie die gespecialiseerd is in dit soort kwa liteitscertificeringen. Het ISO 9001:2000 certificaat werd door Hans Hol van Lloyd's Register Quality Assurance uitgereikt. Hij benadrukte dat de kwaliteitsma nagementsystemen van alle Limburgse huisartsenposten vol doen aan de strenge eisen van deze internationale erkende norm. Het behalen van deze norm is geen eenmalige aangelegen heid. Ieder jaar zal gecontroleerd worden of men nog steeds vol- ook uitstekend vinden in het advies van de Werkgroep Verkeersmaatregelen, die vindt dat maatschappelijke problemen niet door verkeersmaatregelen opgelost kunnen worden. Waarom dan toch een stopverbod instellen?, zo vragen de bewoners zich af. Het advies van de werk groep wordt door het college niet gesteund. Het verbod zou gaan gelden vanaf de kruising met de Paterslaan tot aan huisnummer 13a (huisarts De Vocht). Vooral de bewoners van het appartemen tencomplex aan de Henseniusstraat voelen zich door het verbod beperkt bij het uitla den van boodschappen en laden en lossen van bijvoorbeeld meu belen, maar ook bij het ophalen van iemand. In de appartementen van Wonen venray wonen veel senioren die voor vervoer afhan kelijk zijn van derden. Als een stopverbod wordt ingesteld, kun nen zij niet meer voor de deur worden opgehaald of afgezet. 'En dat geldt, net zo erg, ook voor doet aan de kwalificatie, waarbij gelet wordt op continue verbete ring van dienstverlening. De Inspectie voor de Gezondheidszorg feliciteert de huisartsenposten en spreekt haar waardering uit over de acties die zijn ondernomen om deze certifi cering te bereiken. Er is in de afgelopen jaren door de inspectie regelmatig getoetst of huisartsen posten voldoen aan vereisten voor verantwoorde zorg. Gebleken is dat de directies van de posten in Limburg hard gewerkt hebben aan verbeter maatregelen en veel aandacht hebben besteed aan een systema tische aanpak van de kwaliteit van de zorg. Ook de patiëntenrechten zijn duidelijk in beeld gebracht. De huisartsenposten in Limburg mogen volgens de inspecteur terecht trots zijn op het behalen van de certificering. Zij benadrukt de geweldige voorbeeldfunctie voor posten in andere provincies. Als vertegenwoordiger van de zorgvragers feliciteert Het Huis voor de Zorg de huisartsen die samenwerken in de huisartsen- Sinds kort kunnen zelfstan dig wonende senioren die zich afvragen hoe het met hun gezondheid en welzijn is gesteld, terecht bij de consul tatieverpleegkundigen voor senioren van Thuiszorg Noord-Limburg. Voor deze ser vice is geen indicatie nodig van het CIZ en ook geen ver wijzing meer van de huisarts. Het consult voor senioren is kosteloos. De consultatie is bedoeld voor mensen van 65 jaar en ouder die gezondheids- of welzijnsproble men ervaren en hierin meer inzicht willen krijgen. "Het gaat vaak om problemen die mensen niet van dusdanig ernstige aard ervaren dat ze er altijd mee naar de huisarts gaan", vertelt Thea van Houdt beleidsmedewerker hun bezoekers, ook vaak ouderen. Vereenzaming ligt hier op de loer. Na het instellen van het parkeer verbod in de Henseniusstraat heb ben diverse bewoners aangegeven veel minder bezoekers te ontvan gen', aldus de bezwaarmakers. Desondanks wil het college de maatregel doorzetten om de ver keersveiligheid in de Henseniusstraat te verbeteren. Een stopverbod is volgens de gemeente eenvoudiger te handha ven omdat iedereen die met zijn voertuig in de straat stilstaat, in overtreding is en bekeurd kan worden. Een paar jaar geleden zijn er al paaltjes op het trottoir geplaatst om te voorkomen dat de bezoe kers van de koffieshop op de stoep hun auto's parkeren. Deze maatregel bleek niet afdoende omdat de auto's nu vaak op straat worden geparkeerd. De bewoners stelden dat het parkeerverbod niet werkt en zijn ervan overtuigd dat ook het handhaven van het stopverbod te wensen over zal posten met het behalen van dit certificaat. Het Huis voor de Zorg steekt de Limburgse huisartsen posten een pluim op de hoed, omdat zij voorop lopen. Klanten zijn nu ervan verzekerd dat de huisartsenposten continue wer ken aan het verbeteren van hun kwaliteit. Dat is belangrijk én beslist nodig. Als mensen 's avonds of in het weekend een vraag hebben, dan willen ze dat er naar hen geluisterd wordt, dan willen ze een fatsoenlijke bejege ning, dan willen ze het gevoel hebben dat hun gezondheidspro bleem goed beoordeeld wordt. Het behalen van het keurmerk is volgens Jo Maes, directeur van Het Huis voor de Zorg, wel een noodzakelijke maar niet voldoen de voorwaarde voor een goede gezondheidszorg in Limburg. Het versterken van de eerste lijn dient voluit te worden ingezet. Dat is nodig met een ouder wordende populatie in Limburg. Het Huis voor de Zorg hoopt dat alle huis artsen op hun beurt ook gecertifi ceerd willen worden. De zorgver zekeraars zijn trots op de Zorgontwikkeling van Thuiszorg Noord-Limburg. "Denk aan te veel alleen zijn, verminderde mobili teit, beginnende vergeetachtig heid of slecht kunnen zien en horen." Tijdens het consult inven tariseert de consultatieverpleeg- kundige mogelijke problemen en vragen op het gebied van gezond heid en welzijn. Verder neemt de verpleegkundige diverse testen af, zoals het meten van de bloedsui- ker, de bloeddruk, het gezichts vermogen, het cholesterolgehalte en het vetpercentage. Ook wor den onderwerpen besproken als gezondheidsbeleving, voeding, activiteiten, eenzaamheid, waar neming en denken. De consulta- tieverpleegkundige geeft desge wenst advies en voorlichting. Na het consult ontvangt de deelne mer de resultaten on schrift. Na laten. Zij zien nu al regelmatig dat parkeerwachters niet tegen de bezoekers van de koffieshops dur ven op te treden. Ook worden de bewoners naar eigen zeggen regelmatig door de bezoekers van de koffieshop bedreigd als ze een opmerking maken over de over last die ze hebben van de op straat geparkeerde auto's en/of de te harde muziek. Zij hebben genoeg van de overlast en begrijpen niet dat de koffieshops niet verplaatst kunnen worden naar een plek bui ten het centrum, zoals in meerde re plaatsen in Nederland als is gebeurd. "Het is ons duidelijk dat de gemeente de leefbaarheid in onze straat opgeeft voor de belan gen van de koffieshop", besloot bewoner W. de Groot de discussie in het gemeentehuis. Het is de tweede procedure in deze zaak. Om te voorkomen dat het stop verbod binnenkort ingaat, hebben de bewoners de voorzieningen- rechter in Roermond gevraagd een voorlopige voorziening te treffen. Limburgse posten met het beha len van dit uitzonderlijke resul taat. Dit resultaat kan gezien wor den als verdere professionalisering van de kwali teit van de zorg. Zorgverzekeraar VGZ werkt al een aantal jaren samen met de posten aan een transparante en meetbare zorg. VGZ ziet de ISO certificering als een goede basis die bijdraagt aan de verbetering van de kwaliteit. Het behalen van een bepaald kwa liteitsniveau is een hele prestatie, maar het is ook van belang dat deze kwaliteit gewaarborgd blijft. VGZ hoopt dan ook dat uit de klanttevredenheidonderzoeken zal blijken dat de verzekerden deze kwaliteit ook zo ervaren. Ook CZ Zorgverzekeraar prijst de huisartsenposten, die voortva rend aan de slag zijn geweest hun organisaties zo in te richten dat patiënten kwaliteit van zorg mogen verwachten. Bovendien is CZ blij dat zij aan dit proces heeft kunnen bijdragen. Als zorgverze keraar wil CZ graag met de posten blijven samenwerken om conti nue verbeteringen te realiseren. onderling overleg kunnen de resultaten ook worden terugge koppeld aan de huisarts. Verder zal de consultatieverpleegkundi- ge, afhankelijk van het advies, de instructie of de voorlichting, ver- wijsmogelijkheden aanbieden voor hulp of zorg. Consultatie voor senioren is een van de nieu we zorgdiensten van Thuiszorg Noord-Limburg. Voorbeelden van zorgdiensten zijn Hulp op afroep, Zorg-TV, zorgboerderij voor seni oren en dagvoorziening, naast de huishoudelijke, persoonlijk en gespecialiseerde verzorging, ver pleging, ondersteunende en acti verende begeleiding, avond-, weekend-, nachtzorg, en mantel zorgondersteuning Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Thuiszorg Noord- Limburs. via 0478 526262. De gemeente Venray heeft de vrije hand om op te treden tegen een 'illegale' loods aan de Ericaweg in Oirlo. Dit heeft de Raad van State zojuist bepaald. Hiermee lijkt een einde te komen aan het jarenlange getouwtrek tussen de gemeente en de eigenaar van de loods, voor malig varkenshouder W. Steeghs. Toen deze overstapte naar de akkerbouw, was de loods in de plaats gekomen van de vroegere Het college van B en W heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met Maessen Projecten BV over de ontwikkeling en reali satie van bedrijventerrein De Blakt. 'Met de overeenkomst kiest het college voor continuering van de samenwerking met een lokale partner waarin het veel vertrou wen heeft. Uitgangspunt bij de overeen komst is dat beide partijen als gelijkwaardige partners dit bedrij venterrein ontwikkelen', meldt de Klassenjustitie Wie de jongste ontwikkelingen omtrent het racecircuit volgt, zal zijn ogen en oren niet geloven. Hogere overheden dan de gemeente Venray leggen het race circuit een verbod op en de gemeente Venray weigert dit uit te voeren. Als er een aantal Polen op een niet veilige camping sla pen, is de burgermeester er als de kippen bij om aan zijn plicht te voldoen en wordt de tent geslo ten. Inwoners van Venray die hun belasting volgens de gemeente niet tijdig betalen worden tot en met een dwangbevel verplicht om een onterecht geheven boete te betalen. Maar als er iemand aan het Racecircuit komt, weigert deze burgermeester zijn plicht te Het college van burgemees ter en wethouders heeft, na veertien jaar, een nieuw begraafplaatsbeleid voor de gemeentelijke begraafplaats Boschhuizen vastgesteld. Het beleid bestaat uit een regle ment voor de dagelijkse zaken en een beleidsvisie tot 2015 voor de gemeentelijke begraafplaats. Jan Driessen, wethouder Stedelijk Beheer: "De begraafplaats ziet er goed uit ziet, dat moeten we zo hou den. Met dit beleid kunnen we dat." Het nieuwe beleid is in samen werking met de zogeheten bestuurscommissie begraafplaats opgesteld. Door wetswijziging wordt het college per 8 maart 2006 verantwoordelijk voor het begraafplaatsbeleid. Het college wenst dat het dagelijks beheer voldoende wordt geregeld en vastgelegd, ook omdat de bestuurscommissie door de wets wijziging komt te vervallen. De bestuurscommissie zal vanuit een klankbordgroep de ideeën en gevoelens van de mensen verta len. Het beeraafolaatsbeleid is in zeugenstal. De gemeente trok daarop de eerder verleende bouwvergunning weer in. Die had immers op een uitbreiding en verbouwing van de bestaande stal betrekking; niet op nieuwbouw. Op een nieuwe bouwvergunning hoeft Steeghs wat de gemeente betreft niet te rekenen, zolang deze niet keihard kan maken dat hij een volwaardig agrarisch bedrijf runt. Om zijn loods te red den, stapte Steeghs eerst naar de rechter in Roermond en vervol gemeente Venray in een persbe richt. Hoofdlijn van de overeen komst is dat Maessen zijn grondei gendommen inbrengt in de exploitatie van het samenwer kingsverband. De planontwikke ling en uitgifte van de gronden worden gezamenlijk - maar onder regie van de gemeente Venray - ter hand genomen. Op korte ter mijn wordt de bestemmingsplan procedure in gang gezet. Medio 2006 starten de eerste uitvoeren de werkzaamheden. doen. Er zijn zelfs stemmen uit het provinciehuis te horen dat hij er over liegt. En wat doet de gemeenteraad?... Helemaal niets. Deze raad gaat unaniem in de zie kelijke behaagzucht van dit colle ge mee. Meet driftig mee met twee maten en staat toe dat er op die manier in Venray de klassen justitie wederkeert. De rijke hoeft zich niet druk te maken over zijn illegale praktijken, terwijl de gewone man gepakt wordt als het maar even kan. Aan de voortva rendheid waarmee de camping gesloten werd kun je zonder meer stellen dat de camping niet van Harrie Maessen is. Zo zie je maar weer; deze burgervader let goed op zijn quoter. Huub Rademacher, SP Venray. een heel nieuw jasje gestoken. Daarmee onderscheidt Venray zich volgens de gemeente zelf dui delijk van andere gemeenten. Voor de burgers is nu alles in één reglement opgenomen. 'Hierdoor wordt voorkomen dat de burgers in een fase van rouwverwerking met een oerwoud van regels wor den geconfronteerd. De maat schappelijke ideeën en gevoelens van burgers met betrekking tot het begraven en de begraafplaats worden overigens door het onaf hankelijk vrijwillig klankbord gemeentelijke begraafplaats vei liggesteld. De nadere verfijning van het algehele begraafplaatsbe leid in Venray (o.a. kerkdorpen) kan nu volgen', aldus de gemeen te. Kledinginzameling Basisschool de Kruudwis houdt op maandag 6 februari een kle dinginzameling. Alle soorten kle ding, aan elkaar gebonden schoe nen, huishoudtextiel en knuffelbeesten kunnen verpakt in plastic zakken tussen 8.15 en 9 00 uur worden afgegeven aan de hoofdingang van de Kruudwis aan de Klanroos 21 in Venrav. Gewond Een 21-jarige automobilist uit Overloon is maandagavond gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising Parallelweg in Vierlingsbeek. Het slachtoffer was vermoedelijk gedraaid op de Parallelweg en had daarbij een 35- jarige automobilist uit Holthees over het hoofd gezien. Deze man reed over de parallelweg in de richting van Holthees. Het slacht offer is met pijn aan zijn hoofd overgebracht naar het ziekenhuis. Bij een kop-staartaanrijding op de N279 in Veghel is maandag omstreeks 11.50 uur een 4l-jarige automobilist uit Venray gewond geraakt. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis in Veghel. De man botste met zijn auto achter op een vrachtwagen, bestuurd door een 39-jarige automobilist uit Boxtel, die plotseling moest afremmen. gens naar de Raad van State in Den Haag. Beide keren kreeg hij echter nul op het rekest. Aangezien de juridische mogelijk heden nu zijn uitgeput en de gemeente al eerder met een dwangsom had gedreigd, lijkt het laatste uur voor de loods te heb ben geslagen. Voor de akkerbou wer in spe is dat heel zuur, want die houdt vol dat hij zijn toe komstplannen in de agrarische sector nooit en te nimmer kan realiseren zonder die loods. Maria van der Hoeven naar Venray Onderwijsminister Maria van der Hoeven brengt op 22 februari een bezoek aan Venray. De bewindsvrouw komt op uitnodi ging van de Venrayse afdeling van het CDA in het kader van de gemeenteraadsverkiezingen. De bijeenkomst op woensdag 22 februari wordt gehouden in het Raayland College en begint om 19-30 uur. Van der Hoeven houdt eerst een inleiding waarna er gele genheid is vragen te stellen of met de minister in debat te gaan. Informatieavond over bouwkavels in Merselo Binnenkort start de gemeente Venray met de uitgifte van bouw kavels in het plan De Vloet. Uitgifte van deze kavels gaat via loting. De dorpsraad van Merselo belegt op 9 februari een informa tieavond voor belangstellenden zodat iedereen zich op de hoogte kan stellen van de kavelverdeling. De informatieavond wordt gecombineerd met de reguliere dorpsraadvergadering om 20.00 uur in Den Hoek. Informatieavond over circuit De Peel Op woensdagavond 8 febru ari wordt in zaal 't Anker in Merselo een informatieavond gehouden over circuit De Peel. Deze avond wordt door de dorpsraad van Merselo geor ganiseerd, mede op verzoek van Harry Maessen, die bij de activiteiten op dit circuit betrokken is. Harry Maessen en de dorpsraad zijn van mening dat het belangrijk is om de bewoners van Merselo en andere geïnteresseerden van juiste informatie te voorzien met betrekking tot de huidige situatie en de toekomstplannen van het circuit, de geldende regelgeving en de natuur- en milieuzaken. Over deze onderwerpen zullen diverse deskundigen informatie verstrekken. Uiteraard kunnen de aanwezigen met hun vragen bij deze mensen terecht Het is niet de bedoeling om op deze avond tot een discussie te komen over het al of niet in stand houden van het circuit op deze of een andere locatie. Er wordt alleen zakelijke informatie vertrekt, zodat ieder een voor zichzelf een duidelijker beeld krijgt. De avond begint om 20.00 uur en is voor iedereen toe gankelijk. Cm faJctöünA MAKELAARDIJ^! Dorpsraad Heide De Dorpsraad Heide heeft als vervolg op de plaatsing van de aandachtsborden bij de entree van het dorp, om de problemen van een klein dorp op de agenda van de politieke partijen te krij gen, alle partijen die aan de gemeenteraadsverkiezingen van 7 maart meedoen uitgenodigd voor een thema-avond op 7 februari. Aanvang: 19-30 uur. Het thema deze avond is leefbaarheid/woningbouw in Heide en wordt gehouden in gemeenschapshuis De Gelderkoel in Heide. Acht van de tien deelnemende partijen hebben positief op de uit nodiging gereageerd. De partijen is gevraagd aan de hand van een drietal stellingen hun visie op het thema te geven. Door middel van een forumdiscussie wordt op vra gen van de aanwezigen ingegaan. Ron Mulders gaat als onafhanke lijk voorzitter deze forumdiscus sie leiden. Mulders is onder meer voorzitter geweest van het Centrummanagement Venray en hij was tevens directeur van vei ling ZON in Venlo. Dorpsraden- overleg De Stichting Dorpsradenover- leg Venray houdt op maandag 6 februari vanaf 20.00 uur een ver gadering in gemeenschapshuis Gelderkoel in Heide. Op de agen da staan informatie door de heer Teurlincx (secretaris gebiedsbu- reau-reconstructie Venray Meerlo- Wanssum) over het werk van het gebiedsbureau en de gebiedscom- In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. bouw tegels sanitair Donderdag 2 februari 2006 - Pagina 7 SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Kloosterstraat 18 5844 AN Stevensbeek tel.(0485)381742 www.btstotaalbouw.ril In de BTS sanitairshowroom tonen we u alle mogelijkheden. Voor grote en kleine ruimtes, van standaard tot zeer luxe, van alle gerenommeerde merken. De vakmensen van ons bouw bedrijf kunnen naar wens de complete uitvoering verzorgen. Alles in één hand!

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7