weg naar AART 2006 Lokaal Aktief wil opnieuw meeregeren in Venray Gemeente maakt werk van verkiezingen op 7 maart Ouderen speerpunt inVENtief Recordaantal kandidaten WA Schitterende topkwaliteit heren- PEEL EN MAAS Lijsttrekker Gerrit Lemmens: "Behalve NVU sluiten we niemand uit" Vol optimisme blikt Gerrit Lemmens vooruit naar de ver kiezingen van 7 maart 2006. De lijsttrekker van Lokaal Aktief ('ik ben van nature opti mistisch') voorspelt dat zijn partij vijf zetels uit het vuur gaat slepen. Tegelijkertijd voorziet hij een recordop komst van 75 procent. De inzet van Lokaal Aktief is opnieuw deel te nemen aan het college met Hans Teunissen als wet houder. "We hebben in de afgelopen periode meer bereikt dan al die jaren dat we in de oppositie zaten", vindt Lemmens. Lokaal Aktief is nog een jonge partij die drie jaar geleden werd opgericht als afsplitsing van frac tie Van de Vorle. Na de grote ver kiezingswinst van 2002, van vier naar vijf zetels, belandde fractie Van de Vorle voor het eerst in het college met Frits Ruyten als wet houder. Binnen een jaar klapte de partij uit elkaar. Oprichter Joost van de Vorle ging als eenmansfrac tie verder in de oppositie. De rest van de partij richtte Lokaal Aktief op en bleef de coalitie trouw. Ruim een jaar geleden stapte Ruyten op en Gerrit Lemmens wist oud D66-voorman Hans Teunissen te strikken voor de wet- houderspost. De komst van Teunissen gaf Lokaal Aktief weer wat glans en zelfvertrouwen. Lemmens is zeer te spreken over het werk van Teunissen. "Ook nu de verkiezin gen naderen en de scherpte in de debatten toeneemt, weet Hans zich knap staande te houden", complimenteert Lemmens. Teunissen, met acht jaar ervaring als raadslid én fractieleider, beheerst het politieke spel beter dan zijn voorganger. Gerrit Lemmens (61) bekent dat hij liever had gezien dat Hans Teunissen ook lijsttrekker was geworden. "Maar Hans vond dat ik het moest doen. Omdat ik de frac tie door een moeilijke periode heb getrokken. Hij wilde me niet van de eerste plaats zetten. Het is zeker geen noodgreep. De leden hebben de keuze gemaakt. Hans kiest duidelijk voor het wethou derschap en is daarom lijstduwer geworden. Om geen verkeerde indruk te wekken bij de kiezers", vertelt Lemmens. "Alhoewel ik niet uitsluit dat Hans met voor keurstemmen toch in de raad gekozen wordt. Hetzelfde geldt voor Victorine Derks die zevende staat. Net als vier jaar geleden zie ik haar genoeg voorkeurstemmen halen om op eigen kracht een zetel te bemachtigen." Van de vier zittende raadsleden bezetten Gerrit Lemmens en Tiny Grebenjak de bovenste twee plaat sen. Op drie staat commissielid Tom van den Hoek. De eerste drie op de lijst zijn allemaal zestigers. Terwijl de jongere raadsleden Richard de la Roy (vijfde) en Victorine Derks (zevende) lager op de lijst staan. Waarom staan zij niet hoger of wilden ze dat zelf niet? "Jawel", reageert Lemmens. "Richard en Victorine willen zeker terugkomen in de raad. De leden hebben echter de volgorde bepaald. We hebben tien actieve personen voor de bovenste tien plaatsen. De leden hebben ze alle maal een cijfer gegeven van één tot tien. Daarna zijn de punten opgeteld en daar is deze lijst uitge rold." STERKE LIJST De lijsttrekker is tevreden met zijn kieslijst. "Het is een sterke lijst en er zit ook voldoende vernieu wing in. Geert Craenmehr op vier en Leo Everaerts op zes zijn er nog niet zolang bij. Maar ik heb al gezien dat ze allebei veel in hun mars hebben. Ik heb er hoge ver wachtingen van." In april vorig jaar ging Gerrit Lemmens met de vut na 31 jaar als conciërge gewerkt te hebben bij basisschool Coninxhof. Hij heeft nu meer tijd voor zijn politieke activiteiten. "Ik kan nu alles meer op mijn gemak doen. Toen ik nog werkte ging 's morgens om half zeven de wekker af. En nu is het tien uur als ik rustig met een kop koffie de krant heb gelezen. Een nadeel is dat ik nu minder contac ten heb. Je mist toch de collega's en vooral de kinderen op school. Het ging er altijd heel ontspannen aan toe. Ik ben niet iemand om de gehele dag achter de geraniums te zitten. Dat actieve en strijdbare zit er van huis uit in. Als ik niet in de politiek zou zitten, dan zorgde ik ervoor dat ik wat anders omhan den had. Want actief blijven houd je bij de les." Terug naar de afgelopen raads periode. Lokaal Aktief wekte vaak de indruk als 'bijwagen' de funge ren van CDA en PvdA die al vanaf 1982 een 'innig' koppel vormen. Lemmens weerspreekt dat zijn partij het vijfde wiel aan de wagen zou zijn. Hij toont zich zelfs tevre den over wat zijn partij heeft bereikt. "In de oppositie kun je alleen maar wijzen op dingen die beter kunnen. We hebben zeker niet alleen naar de pijpen gedanst van CDA en PvdA. In de coalitie kun je zelf meesturen. Alhoewel dat niet altijd zichtbaar is voor het grote publiek. Zo hebben we vooraf de bezuinigingen op Maatschappelijke Diensten al met een half miljoen euro terugge draaid. Maar dat komt niet in het nieuws." Deelname in een nieuwe coali tie is voor Lokaal Aktief inzet voor de verkiezingen. Betaalbare woningen, een lagere lastendruk en extra aandacht voor de minima zijn de speerpunten van de partij die bovenal een sociaal gezicht wil tonen.. Lemmens wijst erop dat de lokale lasten goed in de hand gehouden zijn en dat de afval stoffenheffing (diftar) dit jaar zelfs verlaagd is. Over de nota minima beleid is hij daarentegen niet geheel tevreden. "Daar hebben we te weinig van onze punten kun nen binnenhalen. Maar dat probe ren we alsnog te doen. Op sociaal gebied staat Venray er best goed voor. Alhoewel de mensen onder aan de ladder het beter moeten krijgen. Zij hebben het echt niet gemakkelijk. "Het is ons prima bevallen in de coalitie. We hebben deze roerige periode toch tot een goed einde gebracht. Onze eerste voorkeur gaat daarom uit naar een zelfde coalitie met CDA en PvdA. Maar we moeten realistisch zijn. De uit slag van de verkiezingen is heel bepalend. We sluiten geen enkele partij uit. Ja, zelfs met Samenwerking en de WD zouden we in het college kunnen zitten. De VVD heeft in de afgelopen jaren een sociaal gezicht opge bouwd. Vooral dankzij raadslid Leonie Cals. De NVU is de enige partij die we uitsluiten. We leven in een democratie. Ik wil de NVU graag in de openbaarheid corrige ren op hun verkeerde denkbeel den." Gerrit Lemmens heeft er al bijna vijf perioden als raadslid opzitten. In 1986 maakte hij zijn opwach ting als tweede man van fractie Van de Vorle. Bij de vorige vijf ver kiezingen stond hij steeds tweede op de lijst en nu staat hij voor het eerst op de bovenste plek. Lemmens betreurt de breuk in 2003 met Joost van de Vorle nog altijd. Daarmee kwam ook een einde aan hun jarenlange vriend schap. Ze leerden elkaar kennen in de werkgroep woonlasten en werden daarna een hecht politiek duo. Lemmens omschrijft de breuk als 'pijnlijk'. Een jaar gele den na de benoeming van Hans Teunissen als wethouder onder nam Lemmens nog een vergeefse poging de vriendschap te herstel len. Maar Joost van de Vorle ('het komt nooit meer goed') hield de boot af. Van de Vorle verdwijnt na 24 jaar van het poltieke toneel waardoor Gerrit Lemmens het langstzittende raadslid wordt. "Als Joost straks niet meer politiek actief is, dan kunnen we mis schien weer dichter bij elkaar komen. Niet alleen ik heb last gehad van de ruzie, maar de hele fractie heeft er veel moeite mee gehad. Het heeft ons politiek func tioneren toch een hele tijd flink belemmerd. We zaten ook met afspraken in de coalitie. We kon den daardoor het programma van fractie Van de Vorle niet zomaar aan de kant zetten. Daar moesten we mee door. Langzamerhand zijn we weer overeind gekrabbeld en hebben we toch nog onze troeven binnengehaald." Vorige week woensdag moest Lokaal Aktief met de vier nieuwe partijen loten om de nummering van de lijsten. Het ging om de plaatsen vijf tot en met negen. Het lot koppelde Lokaal Aktief aan lijst zeven. Lemmens: "Zeven is het geluksgetal en hopelijk helpt dat ons een handje." r~"ip weg naar Mobiel stembureau, stemmachine voor blinden, manifestatie op Raayland College Tijdens de gemeenteraads verkiezingen op dinsdag 7 maart zet de gemeente Venray onder meer een mobiel stem bureau en een stemmachine voor blinden in. Dit om zoveel mogelijk mensen in de gele genheid te stellen hun stem uit te brengen. Ook wil het college de jeugd meer betrekken bij de gemeenteraadsverkiezingen. De gemeente Venray gaat de komende weken in de lokale media aandacht schenken aan de gemeenteraadsverkiezingen en de nieuwe initiatieven die dit jaar op touw worden gezet om meer men sen naar de stembus te lokken. Op de gemeentepagina's in Peel en Maas, in de dorps- en wijkbladen en op de website van de gemeen te zal de komende weken veel informatie over de gemeenteraads verkiezingen te vinden zijn. Deze activiteiten 'moeten leiden tot suc cesvolle gemeenteraadsverkiezin gen waarbij burgers weten wat ze te kiezen hebben', aldus de gemeente. Tijdens de gemeenteraadsver kiezingen maakt de gemeente Venray onder meer gebruik van een mobiel stembureau. Dit mobiele stembureau wordt inge zet op plaatsen waar veel kiezers bijeenkomen. Om 7.00 uur 's mor gens opent Jos Waals dit stembu reau bij het NS-station in Oostrum. Nadien verplaatst het bureau zich naar het ziekenhuis Viecuri, waar bij getracht wordt zoveel mogelijk mensen te bereiken die de poli's bezoeken. Uiteraard kunnen de mensen die in het ziekenhuis ver blijven - én het personeel - gebruikmaken van de inzet van het mobiele stembureau. Daarna kunnen de scholieren en het per soneel van het Raayland College hun stem uitbrengen. Vanaf 15.00 uur staat het stembureau weer bij het NS-station in Oostrum, om rei zigers die het stembureau gemist hebben een tweede kans te geven. In overleg met het Gehandicapten Platvorm Venray zet de gemeente Venray een stem machine in voor blinden en slecht zienden. Nooit eerder werd deze goedgekeurde stemmachine in Nederland ingezet. Door inzet van deze machine kunnen blinden en slechtzienden voor de eerste keer in het geheim hun stem uitbren gen. De stemmer krijgt een kopte lefoon ter beschikking en door een toon wordt de stemmer eerst naar de partij van zijn keuze geloodst en vervolgens naar de kandidaat van de betreffende par tij. De procedure wordt afgesloten met een druk op de knop voor 'u hebt gestemd'. Deze stemmachi ne, die uiteraard voor de andere kiezers ook geschikt is, wordt geplaatst in stemdistrict 3, locatie Beukenrode. De gemeente Venray heeft de intentie om de burger meer te betrekken bij de politiek. Vandaar de keuze om samen met het Raayland College een project op te zetten voor de komende verkie zingen en het project voort te zet ten in de toekomst. Wat gaat er gebeuren? Twee klassen van het vmbo-th gaan de partijprogram ma's van de politieke partijen uit spitten en de informatie verwer ken in affiches en flyers die gebruikt gaan worden voor de schaduwverkiezingen op het Raayland College. Verder bereiden zij de verkiezingen voor door onder meer oproepkaarten te maken. Voor de project krijgen de leerlingen een beoordeling die meetelt voor het eindexamen. Op 8 februari krijgen de politie ke partijen die deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezingen de kans om zich te manifesteren. Vanaf 's morgens mogen zij een stand plaatsen op het Raayland College. Om 11.15 uur opent loco burgemeester Jan Driessen deze politieke manifestatie met een inleiding. Afgevaardigden van de partijen kunnen in het kort de leerlingen toespreken en probe ren hun hart winnen. Daarna kun nen de leerlingen dezelfde politici bestoken met vragen. De manifes tatie duurt tot 13-15 uur. Op 22 februari krijgen alle leer lingen - met uitzondering van de klassen 1 en 2 - de kans om deel te nemen aan de schaduwverkiezin gen op het Raayland College. De uitslag van de gemeenteraadsver kiezing en het referendum wor den op 7 maart tijdens de verkie zingsavond bekendgemaakt. Op 7 maart worden tevens enkele leerlingen uitgenodigd voor de verkiezingsavond. Zij gaan dan in debat met politici, waarbij het vooral gaat over de schadu- wuitslagen op het Raayland College. Met dit project denkt het college een stapje te hebben gezet om de Venrayse jeugd meer te betrekken bij de politiek in het algemeen en bij de Venrayse poli tiek in het bijzonder. Op 7 maart wordt in de raadzaal een politiek café gehouden van 20.00 tot 23.00 uur, dat live wordt uitgezonden door de Lokale Omroep Venray. Op deze avond worden diverse interviews afgeno men met onder meer politici, scholieren van het Raayland College, journalisten en natuurlijk een aantal nieuwe raadsleden. Via een groot beeldscherm kan het publiek meekijken naar onder meer de uitslagen van het referen dum, de uitslag van de schaduw verkiezingen op het Raayland College, de uitslag van de gemeen teraadsverkiezingen en de nieuwe raadsleden. Grote maatsortering p.st. 29.95 Actie t/m 28 februari InVENtief wil zich met name inzetten voor de ouderen in Venray. De nieuwe partij hoopt straks zijn opwachting te maken in de gemeenraad. Wil Mutsaers (59) staat derde op lijst. Hij is lid van de Seniorenraad en de Centrale van ouderenverenigingen. De geboren Tilburger woont al 35 jaar in Venray. In 2004 deed hij zijn bedrijf in Eindhoven, een aluminiumra- menfabriek, van de hand van wege een gebrek aan opvol ging. Hij schreef onderstaand artikel over ouderen(beleid) in de gemeente Venray. Door Wil Mutsaers, kandi daat gemeenteraadslid inVENtief De Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) gaat in op 1 januari 2007 en dient door de gemeente te worden uitgevoerd. Tot op heden weet echter nie mand hoe de wet er precies uit zal gaan zien. Dat biedt voldoende gelegenheid voor de toekomstige bestuurders van onze gemeente om te streven naar een WMO- beleid dat voor iedereen het meest aantrekkelijk is. Iedere oudere moet hierover kunnen meedenken en zijn of haar mening kenbaar kunnen maken. Omdat de nieuwe wet een aan tal bestaande wetten vervangt, zoals de WVG en de AWBZ, is het juist van belang dat in dit stadium de ouderen hun wensen kenbaar maken. Het is vooral de grote groep ouderen die in de toekomst met de uitvoering van de WMO te maken krijgt. De ouderen zijn al als groep vertegenwoordigd in de Centrale van Ouderenverenigingen en de Seniorenraad. Maar deze organisa ties worden door de gemeente Venray niet als platform geaccep teerd. De gemeente heeft nog nooit de status van erkenning wil len afgeven, terwijl men wél de dorps- en wijkraden als zodanig erkent. Bij het onlangs gesloten convenant voor het gebiedsge richt werken zijn de ouderen zelfs niet eens betrokken geweest! De gemeente heeft hier duidelijk een steek laten vallen. De wensen van de ouderen moeten niet alleen serieus wor den genomen. Er moet juist in Venray en de kerkdorpen beleid worden gemaakt waarbij ouderen het gevoel en zelfs de overtuiging krijgen dat er serieus naar hun problemen gekeken wordt. InVENtief wil zich hiervoor bin nen de gemeenteraad sterk maken. De eigen bijdrage voor de Deeltaxi voor ouderen met een smalle beurs moet omlaag. Na de recente verhoging met 50 pro cent, moet bijvoorbeeld voor een rit van Venray naar Venlo maar liefst 30 euro worden betaald InVENtief wil zich sterk maken voor de realisatie van meer huur- en koopwoningen voor ouderen tegen een redelijke en voor oude ren betaalbare prijs. Voor de bestaande woningen geldt dat men daarin zo lang mogelijk en tot op hoge leeftijd zelfstandig moet kunnen blijven wonen. Onder het motto 'langer thuis in eigen huis' kunnen bestaande woningen worden opgewaar deerd, of het nu een eigen woning betreft of een huurwo ning. Door het convenant dat de commissie ouderenhuisvesting heeft gesloten met het gemeente bestuur, wordt alle projectmatige nieuwbouw in Venray en de kerk dorpen door de commissie getoetst aan specifieke eisen voor ouderen en senioren. Deze woningen worden dan als levens- loopbestendig gekwalificeerd. InVentief heeft in zijn verkie zingsprogramma staan: betere openbare verlichting, verkeers maatregelen voor fietsers en voet gangers en een betere bereikbaar heid en toegankelijkheid van gebouwen voor rolstoelgebrui kers. Bovendien zou de gemeente dienen te zorgen voor gratis par keervoorzieningen voor ouderen en gehandicapten bij hun bezoek aan de Kemphaan. InVENtief vindt het van belang dat de gemeente meer initiatief toont bij het aanpakken, onder steunen en financieren van de eenzaamheid onder ouderen. Was het vroeger zo dat de kerk of de huisarts eenzaamheid signaleerde, nu is de kans groot dat ouderen verpieteren nadat ze eenmaal in de AOW zijn beland. Dit betekent CDA: een echte dorpenpartij Het aantal deelnemers aan de raadsverkiezingen is nog nooit zo hoog geweest als dit jaar. Liefst 161 kandidaten dingen mee naar de 25 te vergeven zetels in de gemeenteraad. Het oude record werd gevestigd in 1998 toen 129 kandidaten zich inschreven. Nu zijn het er bijna een kwart meer. Het aantal deelnemende partij en (negen) is ook veel hoger dan in de laatste jaren. Bij de laatste vijf raadsverkiezingen namen tel kens vijf of zes partijen deel. Alhoewel het aantal van negen géén nieuw record is. Het jaar 1978 spant nog altijd de kroon met een deelname van tien partij en. Naast de landelijke partijen PvdA, WD, D66, PPR en PSP namen er toen vijf lokale lijsten deel: Samenwerking, Kerkdorpen, Beterams, Achten en GAB. De helft van de partijen (Samenwerking, Kerkdorpen, Beterams, PvdA en WD) wist in de raad te komen. De tien partijen uit 1978 telden samen 128 kandi daten. Dit jaar is de animo verras send groot. Van de 161 kandida ten komen er 45 uit de kerkdorpen. Dit is 28 procent en geeft precies de verhouding van het inwoneraantal weer. Want in de tien dorpen woont precies 28 procent (10.950 bewoners) van het totaalaantal van ruim 39 000 inwoners van de gemeente Venray. Leunen en Ysselsteyn zijn het best vertegenwoordigd met ieder tien kandidaten. Vooral het aantal Leunenaren is dit jaar opval lend hoog. In 2002 waren er nog slechts vier inwoners uit Leunen verkiesbaar. Opmerkelijk is ook dat Leunen, als een van de groot ste dorpen, niet vertegenwoor digd is in de gemeenteraad. Het CDA heeft zich ontpopt tot een echte dorpenpartij. Want negentien van de dertig kandida ten (63 procent) wonen in een van de kerkdorpen. Bij de andere partijen is het percentage dorpe lingen beduidend lager. WD (35%), Samwerking (23%), PvdA en Lokaal Aktief (20%) en inVENtief (18%). Er doen dit jaar ook vijf kandida ten mee van buiten de gemeente Venray. Dit zijn de drie deelne mers van de NVU plus twee leden van de SP. Aantal partijen/kandidaten jaar 1953 partijen 7 kandidaten 51 dat we aandacht moeten geven aan dagopvang en dagbehande ling van oudere zorgvragenden. Ook de zorg voor allochtone ouderen verdient onze aandacht. Binnen de cultuur van allochto nen was het vroeger vanzelfspre kend dat ouderen werden opge nomen in het gezin van een van hun kinderen. Door de noodzake lijke integratie van allochtonen in onze samenleving is ook het bevorderen van de zorg voor die groep ouderen vanzelfsprekend. InVENtief steunt de Seniorenraad in haar wens de gemeentelijke financiële bijdrage voor het project 'meer bewegen voor ouderen' te handhaven. Er moet worden voorkómen dat ouderen in een sociaal isolement raken. Dit kan door tijdige signale ring door (gesubsidieerde) oude renadviseurs van Synthese wor den bereikt. InVENtief is bereid mee te wer ken aan de realisatie van gratis openbaar vervoer binnen de regio. Hiertoe dienen uiteraard met alle betrokken vervoersbe drijven en overheidsinstanties afspraken te worden gemaakt, met name over de financiering. In eerste instantie moet dit gra tis openbaar vervoer in de zoge heten daluren beschikbaar komen voor ouderen en gehandicapten. In de toekomst, als de haalbaar heid is aangetoond en het gebruik van het openbaar vervoer toe neemt, zou het voor iedereen gra tis kunnen worden. Gratis openbaar vervoer is al op meerdere plaatsen in Nederland en daarbuiten mogelijk gebleken. Juist in onze regio, waarin het centraal gelegen Venray omgeven wordt door tien kerkdorpen, is het een uitdaging voor inVENtief om hiervoor initiatieven te ont plooien. inVENtief De lokale partij inVENtief houdt op donderdag 2 februari om 19-30 uur een ledenvergadering in cafe-zaal Thielen aan het Kennedyplein in Venray. Aanvang 19-30 uur. Op de agenda staan onder andere de campagneactivi teiten, de ondersteuning campag ne, de politieke actualiteit en de rondvraag. Volgorde lijst Voor de gemeenteraadsverkie zingen is vorige week de lijstvolg orde vastgesteld. Bekend was dat CDA lijst 1 is, Samenwerking lijst 2, PvdA lijst 3 en WD lijst 4. De volgorde van de overige partijen, die voor het eerst meedoen aan de verkiezingen, is door loting vastgesteld. De SP staat op lijst 5, de NVU op 6, Lokaal Aktief op 7, Vóór Venray staat op lijst 8 en inVENtief op 9- Informatiemiddag over de WMO Het is de bedoeling van het kabinet om op 1 juli De Wet Maatschappelijke Ondersteuning, afgekort W1MO, in te voeren. Deze wet geeft de gemeente een belangrijke taak op het gebied van Welzijn en Zorg erbij. Het kabinet heeft voor ogen om een aantal AWBZ-functies over te hevelen naar de WMO. In 2006 gaat het waarschijnlijk alleen om de enkelvoudige huishoudelijke verzorging. Het is de bedoeling van het kabinet om door middel van pilots te onderzoeken of en wanneer andere onderdelen over geheveld worden naar de WMO. Om leden van informatie te voor zien over de WMO houdt de afde- lingsgroep gepensioneerden en vutters van ABVAKABO FNV, afdeling Noord-Limburg op 14 februari vanaf 14.00 uur een infor matiemiddag in De Aide Lind aan de Venrayseweg 93 in Horst. Tijdens deze middag geeft Jack Gerats, projectmanager van het Huis voor de Zorg uit Sittard infor matie. De middag is bedoeld voor gepensioneerden, vutters, uitke ringsgerechtigden en migranten. Toegankelijk voor leden en niet- leden. Donderdag 2 februari 2006 - Pagina 5 "AA R T 2 Prognose Gerrit Lemmens 2002 2006 CDA 8 7 Samenwerking 5 4 Van de Vorle/ Lokaal Aktief 5 5 PvdA 4 4 VVD 3 3 InVENtiel 0 1 SP 0 1 Vóór Venray 0 0 NVU 0 0 Totaal 25 25 Opkomst 58% 75% wmtËÊmM Modisch gekleed, minder besteed Grotestraat 32 - Venray - Tel. 0478-586387 1962 5 44 1966 6 56 1970 9 101 1974 8 103 1978 10 128 1982 7 125 1986 5 95 1990 5 103 1994 6 127 1998 6 129 2002 5 112 2006 9 161 Woonplaats kandidaten Venray 111 Leunen 10 Ysselsteyn 10 Oostrum 6 Merselo 5 Veulen 5 Buiten gemeente 5 Heide 3 Oirlo 2 Vredepeel 2 Castenray 1 Smakt 1 Doe mee aan de verkiezingsenquête op www.peeienmaasonline.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5