Deur voor circuit De Peel op een kier Onafhankelijk onderzoek door extern bureau Richelle wint Venrayse voorleeswedstrijd 1 i L Lager OZB-tarief door rekenfout Onrust over tbs-woningen Toerisme moet uit het slop Julicher Meijer O PEEL EN MAAS VVD: radiostilte rond circuit De Peel Er komt een onafhankelijk onderzoek naar de beste loca tie voor circuit De Peel. Tot 1 juli 2006 wordt het racecicuit nog gedoogd en blijft het geo pend. Dat is het resultaat van het bezoek van gouverneur Frissen vorige week donder dag aan Venray waarmee de impasse voorlopig doorbro ken is. WD-fractieleider René Francken vindt dat alle partijen de komende maanden 'radiostilte' in acht moeten nemen. Zodat het locatieonderzoek door een onaf hankelijk bureau in alle rust kan worden uitgevoerd. "Er moeten Richelle van Opijnen van basis school De Landweert heeft de lokale voorleeswedstrijd gewon nen. Op de tweede plaats eindig de Rosa de Weert van de Meent uit Leunen. De derde plaats was voor Dionne Theuws van de Petrus' Bandenschool. De wed strijd vond plaats in Bibliotheek Venray. Het betrof hier een voor- In Oostrum is de onrust over de verlofwoningen van tbs-kliniek de Rooyse Wissel opnieuw opgelaaid. De pro vincie heeft het bestemmings plan buitengebied van de gemeente Venray op dat onderdeel afgekeurd. De pro vincie stelt de Rooyse Wissel in het gelijk. Daardoor bestaat er - ruimtelijk gezien - toch de mogelijkheid om twee verlof woningen voor twaalf bijna uitbehandelde tbs'ers buiten de hekken van de tbs-kliniek aan de Wanssumseweg in Oostrum te bouwen. De provincie verwijt de gemeente onzorgvuldigheid en een slechte onderbouwing van dat deel van het bestemmings plan. De verlofwoningen zijn al jarenlang een heet hangijzer. De gemeenteraad houdt vast aan een locatie op het terrein van Servaashof aan de Stationsweg. Alhoewel de GGZ-groep als de Rooyse Wissel dit niet ziet zitten. niet meer allerlei verhalen in de kranten verschijnen", zei de WD'er maandag in het senioren convent, de vergadering van de fractievoorzitters. Ike Busser (Samenwerking) is het er niet mee eens. Het is immers volop verkiezingstijd. "Er zijn vier nieuwe partijen die zich hieraan niet zullen houden", ver moedt Busser. "Ik denk ook dat het niet kan in de aanloop naar de verkiezingen toe. De partijen wil len toch hun standpunt naar bui ten brengen en aan de burgers vertellen waarom het zo moet." Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) wees erop dat de gemeenteraad ronde van de nationale wedstrijd. Dertien schoolkampioenen stre den om de titel Venrays voorlees- kampioen. Aangemoedigd door hun supporters werden de deelne mers om de beurt naar voren geroepen en kort aan het publiek voorgesteld. Vervolgens las ieder een fragment uit een zelf gekozen boek voor. Terwijl Gon ter Laare De gemeente had in eerste instan tie de verlofwoningen ingetekend in het bestemmingsplan buitenge bied. Onder druk van de gemeen teraad en na bezwaren van onder meer de dorpsraad en het Oostrumse actiecomité werd het bestemmingsplan gewijzigd en verdwenen de verlofwoningen weer. De directie van De Rooyse Wissel maakte op haar beurt bij de provincie bezwaar tegen het schrappen van de tbs-woningen. Gedeputeerde Staten stelden de Rooyse Wissel in het gelijk waar door het nu - formeel gezien - mogelijk is twee verlofwoningen te bouwen buiten de hekken van de kliniek. De gemeenteraad en vooral het dorp Oostrum zijn hier fel op tegen. De gemeente Venray heeft inmiddels bezwaar aangetekend bij de Raad van State tegen de beslissing van de provincie. In totaal gaat de gemeente op vijf onderdelen van het bestemmings plan in beroep. Zoals ook tegen unaniem vóór het behoud van cir cuit De Peel is. "Als we dat naar buiten brengen dan kan er toch weinig misgaan." Volgens gemeentesecretaris Lucassen wordt het onderzoek door een 'bureau van naam en faam' uitgevoerd. "We moeten het onderzoek inderdaad niet van bui tenaf beïnvloeden", vindt Lucassen. De gemeente is bezig met het formuleren van de onder zoeksopdracht. Dit zal in samen spraak met de provincie gebeu ren. Het moet in ieder geval een objectief locatieonderzoek wor den waarbij óók circuit De Peel wordt betrokken. De gemeente het publiek vermaakte, trok de jury zich terug. Er werd gelet op zaken als uitspraak, verstaanbaar heid en tempo. Ook het contact van de voorlezer met het publiek was belangrijk. Voorleeskampioen Richelle van Opijnen las een frag ment voor uit het boek De Vijf en de parelsmokkelaars van Enid Blyton. Rosa de Weert las voor uit het besluit van de provincie om racecircuit De Peel te schrappen. PvdA-raadslid Bert Linskens uit Oostrum: "Ik baal er ontzettend van dat er nu weer een nieuwe discussie ontstaat." Dorpsraadvoorzitter Joos Linskens laat weten dat het actie comité weer nieuw leven wordt ingeblazen. "Aan de reacties in het dorp merk ik dat er weer onrust ontstaat. We dachten dat de verlofwoningen voorgoed van de baan waren en het actiecomité was daarom in ruste. We moeten afwachten wat de gemeente kan bereiken bij de Raad van State. Ik weet nog niet welke rol de dorps raad hierin kan spelen. Binnenkort ga ik bij de gemeente het hele verhaal eens goed bekij ken. Op 14 februari komen we er in onze dorpsraadsvergadering op terug." Man slaat vrouw De politie heeft zondagavond rond 23-45 uur een 59-jarige man uit Venray gearresteerd voor huiselijk geweld. Bij de politie kwam even tevoren een melding binnen van de 57-jarige echtgeno te dat zij mishandeld was door de verdachte. De man had de vrouw met een vuist in het gezicht gesla gen. Eerder die avond is de politie al in de betreffende woning geweest vanwege agressief gedrag van de verdachte. De poli tie heeft de Venraynaar in de woning aangehouden en overge bracht naar het politiebureau. heeft eerder een 'quick scan' uit gevoerd naar alternatieven waar bij de locatie aan de Sinnesstraat in Oirlo als beste uit de bus kwam. De gemeenteraad ver wierp dit onderzoek omdat het huidige circuit De Peel er niet in meegenomen was. De partijen zijn er ook nu niet gerust op. De gemeente staat lijn recht tegenover de provincie en de VROM-inspectie die het circuit willen sluiten omdat het illegaal is en zonder de vereiste vergunnin gen midden in een waardevol natuurgebied ligt. Bert Linskens (PvdA) heeft er een hard hoofd in. "Het wordt Groep 7 Slaat Terug voor van Jacques Vriens en Dionne Theuws las uit De redding van de zweven de oma van Jacques Vriens. De drie winnaars gaan op 11 maart deelnemen aan de regionale finale in Venlo. Alle regionale winnaars strijden op 10 april tegen elkaar tijdens de provinciale voorleesron de in Theaterhotel De Oranjerie in Vooral met het oog op de komst van de Floriade in 2012, komt het college met de kadernota toerisme en recre atie. Het is altijd een onderge schoven deel van het gemeen telijke beleid geweest. Toerisme en recreatie schop ten het nooit tot een speer punt. Daarin moet nu veran dering komen, vindt het college. Temeer omdat het toerisme steeds meer aantrekt in Venray. Getuige de flinke stijging van het aantal over nachtingen. Tussen 2000 en 2004 nam het aantal overnachtingen in hotels, bungalowparken, (mini)cam- pings en pensions toe met 15 procent. Maar provinciaal gezien blijft Venray een kleintje. Van de ruim 13 miljoen overnachtingen in 2004 in Limburg nam Venray slechts 0,7 procent voor zijn rekening. De gemeente wil vooral inzet ten op dagrecreatie (fietsen en wandelen), het promoten van het winkelcentrum en plattelandstoe- risme. Grootschalige publieks trekkers ontbreken in Venray. De gemeente wil een toeristisch- recreatief platform instellen om samen met ondernemers, promo tieorganisaties en andere partijen het toerisme van de grond te til len. Piet Kroft (PvdA) was benieuwd naar de bijdrage van andere organisaties. "Dat heb ik niet kunnen vinden", aldus Krof, die vooral de Grote Kerk miste in de nota. "Dat is toch een toeristi sche attractie van formaat." heel lastig", denkt hij. De PvdA'er betwijft of De Peel wel een serieu ze kans krijgt in het onderzoek. Ook heeft de PvdA'er zijn twijfels over de meegaandheid van VROM. Het onderzoek moet binnen zes weken zijn afgerond. WD'er Francken wees op het belang van een objectieve en heldere formu lering van de onderzoeksop dracht. "Want dat is van cruciaal belang." Lucassen lichtte toe dat het geselecteerde bureau een 'gefundeerde uitspraak' zal doen over circuit De Peel waarin het maatschappelijk belang en draag vlak wordt meegenomen. Richelle van Opijnen (mid den) en de nummers 2 en 3' Rosa cle Weert en Dionne Theuws. Roermond. Alle provinciale kam pioenen strijden op 17 mei in Muziekcentrum Vredenburg om de titel Nederlands voorleeskam pioen. Jeu de Wit (WD) had vergeefs gezocht naar racecircuit De Peel. "Dat is vreemd want het is een van de grootste publiekstrekkers in Venray. Er komen veel Belgen, Duitsers en Engelsen op af die hier ook enkele dagen verblij ven." Theo Mulders (Samenwerking) vond de kadernota 'erg minimaal' en somde een groot aantal ont brekende publiekstrekkers op. "Het zijn te veel algemene kreten. Er staat geen enkele verwijzing in naar de grote en kleine activitei ten die er volop zijn. De ambitie moet omhoog." Richard de la Roy (Lokaal Aktief) was tevreden met de nota 'als eerste opstap in het kader van de Floriade'. Ook Toon Loonen (CDA) sprak van een 'goede aan zet.' "Maar het is niet compleet. De Floriade biedt kansen waar door de recreatieve sector boven matig kan groeien. Daarom moe ten alle initiatieven positief benaderd worden. Er liggen volop kansen zowel in het cen trum als in het fraaie buitenge bied." Wethouder Heidens (CDA) reageerde dat de kadernota nog verder uitgewerkt moet worden. "Het is alleen bedoeld om alvast de richting te bepalen en de beleidsvoornemens vast te leg gen. We moeten met het toeris tisch bedrijfsleven in de slag en kansrijke initiatieven faciliteren", aldus Heidens die vond dat de nota wél ambitie uitstraalde. "We zetten in op een versterking van het centrum en een betere benut ting van het buitengebied." Uiterlijk 1 juli zal er duide lijkheid komen over de toe komst van circuit De Peel. Dat is het resultaat van een over leg, donderdagmorgen tussen het college van burgemeester en wethouders, de fractievoor zitters en gouverneur Frissen. Een onafhankelijk onderzoek moet aantonen of er in Venray voldoende maatschappelijk draagvlak en belang is voor een circuit en voor een bepaalde locatie. Ook de hui dige locatie van het circuit, nabij de luchtmachtbasis, zal in dit onderzoek worden mee genomen. "Het resultaat van dit onderzoek zal voor 1 juli 2006 ter besluitvor ming worden voorgelegd aan de raad van de gemeente Venray, Gedeputeerde Staten en de inspectie VROM, waarbij de con clusies van dit onderzoek zullen gelden als resultaatverplichting voor partijen", aldus burgemees ter Waals. Het uitstel is mede het gevolg van een brief van de inspectie VROM aan de provincie. Daaruit bleek dat er ruimte is voor toepas sing van bestuursdwang tot uiter lijk 1 juli 2006. Voorwaarde is wel dat een alternatievenonderzoek wordt uitgevoerd waarbij ook cir cuit De Peel wordt meegenomen. Dit onderzoek heeft ook de voor keur van de gemeenteraad die daar op 20 december al opdracht voor gaf. College en gouverneur hebben nu afgesproken dat door gemeente en provincie een onderzoek zal worden opgezet en uitgevoerd met bovenstaande uit gangspunten. Hiervoor zal een onafhankelijk bureau worden ingeschakeld. Het geplande refe rendum op 7 maart zal gewoon Het OZB-tarief gaat dit jaar met 1,75 procent omhoog. Daarmee volgt de onroerende- zaakbelasting het inflatiecij fer. Het college wilde de OZB met 2 procent verhogen. Dit is de maximaal toegestane stij ging. Met steun van CDA en PvdA werd het collegevoorstel tijdens de begrotingsbehande ling nipt over de streep getrokken. De oppositiepartijen WD en Samenwerking plus Lokaal Aktief verzetten zich tegen de maximale stijging van 2 procent. Niet alleen omwille van de Venrayse burgers, maar vooral omdat in het college programma duidelijk was afge sproken dat de OZB in 2006 niet harder mag stijgen dan het infla tiecijfer, Achteraf krijgen de drie partijen alsnog hun zin. Door een reken fout bleek dat de stijging net boven de 2 procent uitkwam en dat mag niet. De gemeente spreekt van een 'afrondingsver schil' van drie cijfers achter de komma. Hoe dan ook, de eerder vastgestelde tarieven moesten met één cent worden verlaagd. En daardoor kwam de OZB-stijging precies uit op 1,75 procent. Het levert de gemeente jaarlijks 20.000 euro minder inkomsten op. De commissie Middelen besprak vorige week het nieuwe voorstel. Huub Muijsers (CDA) sprak van een principezaak. "Het is spijtig dat het college zijn woord niet heeft gehouden. We hebben er destijds geen halszaak van gemaakt. Maar het gaat om het principe beloofd is beloofd", aldus Muijsers, die zich stoorde aan de argumentatie door het col lege. In het voorstel wordt gerept over een betrouwbare partner en rechtmatig handelen. "Daar had moeten staan 'we kunnen niet anders'", vond de CDA'er. "Een betrouwbare partner is zeker niet op zijn plaats." René Francken (WD): "Het doet me deugd dat het toch 1,75 doorgang vinden en onderdeel uitmaken van het onderzoek. Volgens burgemeester Waals is hiermee een zeer aanvaardbare situatie gecreëerd. "Het onder zoek zal uiteindelijk leiden tot een oplossing waarmee dit dossier, dat inmiddels al zestien jaar oud is, kan worden gesloten." Ook de bij het overleg aanwezige fractie voorzitters toonden zich tevreden met het resultaat. "We kunnen nu toewerken naar een oplossing waaraan we ons allemaal moeten binden en dat is een goede zaak", aldus Ike Busser van Samenwerking. Volgens Bert Linskens (PvdA) is het wel belang rijk dat ook VROM zich in deze procent geworden is. Daarvoor hebben we steeds gepleit." Ook Theo Mulders (Samenwerking) kon achteraf zijn gelijk binnenha len. "We zijn blij verrast. Nu krij gen de burgers van Venray toch wat hen beloofd is. Maar dit was niet nodig geweest als het college zijn verkiezingsbelofte was nage komen." Mulders refereerde eraan dat wethouder Heidens per se de 2 procent wilde doordrukken omdat het 'noodzakelijk' was die extra inkomsten binnen te halen. "En nu wordt het ineens afgedaan als een onbenullige verlaging." Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) wilde niet 'omkijken in wrok'. "We kunnen beter iets teruggeven dan navorderen. Ik ben blij dat het zo gunstig afloopt." Henk Bisschops (PvdA) vond dat de partijen nogal zware ter mijn gebruikten. "Als de situatie wijzigt, dan moet je ook anders naar de kiezersbelofte kijken." Op de vraag van Samenwerking meldde wethouder Heidens (CDA) dat de correctie geen ver dere financiële gevolgen heeft. "Want de aanslagen zijn nog niet verstuurd. Het kan gewoon bin nen het reguliere werk worden opgelost." Dode man De politie heeft de identiteit achterhaald van de dode man die donderdagavond 12 januari werd aangetroffen op de spoorlijn in Smakt. Het gaat om een 73-jarige man uit het Duitse Mönchen- Gladbach. Afgelopen dinsdag werd de zaak behandeld in het landelijke opsporingsprogramma Opsporing Verzocht. Naar aanlei ding van die uitzending kwamen diverse waardevolle tips binnen waarna verder onderzoek plaats vond. Een van de tipgevers her kende de man aan de hand van het signalement waarna de zaak in een stroomversnelling kwam. De familie van het slachtoffer is in kennis gesteld. insteek kan vinden. "Ook zal er overeenstemming moeten zijn over de juiste onderzoeksop dracht." Het onderzoek zal ver moedelijk door de gemeente wor den gefinancierd. "Mogelijk dat de provincie en VROM meefinancie- ren. Het onderzoek zal niet enke le tonnen gaan kosten, maar we moeten nu investeren in een oplossing. Deze zaak heeft ons de afgelopen jaren al genoeg geld gekost", aldus Waals. De gemeente zal tot 1 juli per evenement een vergunning vers trekken voor activiteiten op het circuit. Een totale vergunning voor alle activiteiten tot die datum zal niet worden afgegeven. Vervolg VP Opnieuw uitstel parkeerkelder Gouden Leeuw Ook het winkelpand van Leenbakker en Praxis, eigendom van Breukers, staat de bouw van de parkeerkelder in de weg. De Europese aanbesteding van de parkeerkelder is afgerond en de opdracht is gegund aan het BAM concern. Het wachten is nu op een uit spraak van de rechter. Nadat de gemeente beide panden in bezit heeft, wordt onmiddellijk gestart met de sloop. De grond wordt bouwrijp gemaakt en verkocht aan projectontwikkelaar 3W Vastgoed. Maar eerst moet nog een archeologisch onderzoek, een bodemonderzoek plus een zoektocht naar niet-gesprongen explosieven plaatsvinden. WD'er Francken ziet de bui al hangen. Hij vreest dat de vertra ging gepaard gaat met forse bud getoverschrijdingen. Heidens moest dat beamen. "We lopen inderdaad dat risico. De procedu res gaan langer duren dan we gedacht hebben. Maar we kun nen het proces niet beïnvloeden. Het verloop is moeilijk te voor spellen. Die twee panden zijn heel lastige obstakels. We heb ben ze nodig om verder te kun nen. We kunnen nu niets anders doen dan de procedures afwach ten." PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Vërspreidingsbureau Periodiek -Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) Vragen over Arbeidsrecht? Tel.: 0478-52 10 70 Julianasingel 33a, Venray bijzondere mensen, bijzondere badkamers www.baderieboxmeer.nl Tf r M ervaren loodgieter/installatiemonteur Versleijen Installatie Techniek B.V. Donderdag 2 februari 2006 - Pagina 3 Ontwerp - Sloop Verbouwing - Tegelwerk Installatie Alles door eigen mensen Voor doe-het-zelvers deskundige begeleiding 2 jaar garantie op installatie Maandag open van 13.30 tot 18.00 uur Uneto-Vni Steenstraat 6, 5831 JE Boxmeer (nabij rotonde richting Sambeek) tel. 0485-576131 Boxmeer Bezoek onze showroom met: Ruime keuze in sanitair en tegels Bubbelbaden - Stoom cabines Badkamermeubels Grote collectie accessoires Sauna's (maatwerk) en infraroodcabines Vita buitenspa's NIEUW!! Spa's baden voor in de tuin. Wij demonstreren graag de mogelijkheden ervan. Showroom met ruim assortiment en de laatste trends. Wij zijn een middelgroot installatiebedrijf dat onderdeel is van Versleijen Holding en installeren centrale verwarming, ventilatie koeling, sanitair en loodgieterswerk voor particulieren, bedrijven en utiliteit in Noord-Limburg en Oost Brabant. Wij zijn op zoek naar een m/v Wij bieden u: Wij vragen: Zeer afwisselend werk. Een jong team. Een prima salaris. Goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Ruime ervaring in de installatie techniek. Zowel zelfstandig als in teamverband kunnen werken. Zinkwerk een pré. Ben jij de vakman die ons team wil versterken en ons bedrijf verder mee uit wil bouwen? Schrijf of mail naar: Versleijen Installatie Techniek, Castenrayseweg 14, 5808 AG Oirlo paulversleijen@versleijen.com Castenrayseweg 14, 5808 AG Oirlo Tel. 0478-571941, www.versleijen.com

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3