Jeugdprins Tom in Oostrum Reuzekluut voor Jan Geurts Lasercentrum Venray Jeugdduo De Bliekers Luca en Kay heersen over Keavers Jeugdprinses Anouk in Heide Gerrit Linders ontvangt Bronzen Piëlhaas Hudje mutje handtasje wint liedjesfestival Tom I prins bij De Hazekeutel PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 2 februari 2006 - Pagina 23 Bij de Oostrumse Karklingels werd zaterdag met het WK-voet- bal in het vooruitzicht zaal Back in Time omgetoverd tot een heus Karklingel Holland House. Aan de leiding van dit heuse Oranjele gioen staat Tom-II (Tom Kamp huis) als de 47ste jeugdprins van Aostrum, Lull en d'n Boshuuze. Naast hem staan jeugdvorst Guus (Verstegen) en jeugdnar Kees (Gommans). De Reuzekluut, de hoogste vas- telaovesonderscheiding in het Piëlreuzenrijk, wordt dit jaar uit gereikt aan Jan Geurts. De uitrei king vindt plaats op 12 februarie om 16.30 uur in gemeenschaps huis De Smelehof. Iedereen krijgt dan de gelegenheid om Jan te feli citeren. Jan Geurts geboren op 23-10- 1951 op 'Hoeve Nella' als zoon van Sjeng en Til Geurts-van Dijck. Beter bekend als Sjeng en Til 'Pap', refererend aan het beroep van Sjeng. Hij was eerst melk- schepper. Thuis aan de Putten- weg hadden ze een zuivelwinkel van de melkfabriek. Later werd deze winkel stilaan uitgebreid met snoep, koekjes en vlees. De winkel was een van de sociale ontmoetingsplekken van die tijd. Zoon Jan heeft zijn sociale ver bondenheid dan ook letterlijk met de paplepel ingegeven gekregen. Al op jonge leeftijd ging Jan bij de voetbalclub. Op 15-jarige leef tijd werd hij samen met enkele vrienden jeugdleider. Vanwege blessures heeft hij zelf niet veel gevoetbald. Jan was altijd de man langs de lijn. Hij is grensrechter geweest van de BI, Al, het derde, tweede en eerste elftal. Vele weekenden stond hij zaterdags en zondags op het veld. Volgens de telling van Jan heeft hij meer dan 1000 wedstrijden gevlagd. Daar naast is hij al 15 jaar wedstrijdse cretaris/leider van de veteranen. Mede door initiatieven van Jan doen de veteranen iedere jaar mee aan de zittingsavonden. Ook bestuurlijk heeft Jan veel bete kend voor de vereniging. Hij is 24 jaar lid geweest van het bestuur waarvan tien jaar penningmeester Tijdens de bouw van de kantine in 1980 tot 2004 verzorgde lan de financiële zaken die te maken hadden met het reilen en zeilen van de kantine. Ook van clubblad 't Vlieske en de jaarlijks terugke rende knobbeltocht is hij medeo prichter. Het is dan ook niet ver wonderlijk dat Jan door de verenining in 2004 werd voorge dragen voor de waarderingsprijs voor de beste vrijwilliger. In zijn dagelijkse leven is Jan al 35 jaar werkzaam bij A&A accountants. Zijn interesse voor cijfers bleef ook bij andere verenigingen niet ongemerkt. Voor de kerk maakte hij vele jaren de jaarrekening. Bij gemeen schapshuis De Smelehof zit hij inmiddels ook alweer bijna 35 jaar in het bestuur. Hiervoor verzorgt Jan de jaarcijfers, de aangiftes en de afdrachten. Namens De Smele hof zit Jan in het overkoepelend orgaan van alle gemeenschapshui zen van de gemeente Venray. Vanaf 1994 is Jan ook lid van de dorpsraad. Sinds 4,5 jaar is Jan verbonden aan de vrijwilligers- centrale Match in Venray. Deze centrale zoekt vrijwilligers voor verenigingen en instellingen. Ver enigingen en instellingen kunnen hier terecht voor hun vakatures voor vrijwilligers. Zoals de naam Match al zegt probeert deze vraag en aanbod aan elkaar te koppelen, en daarbij waar nodig is scholing te geven in deskundigheidsbevor dering. Zijn deskundigheid op zijn eigen werkgebied heeft Jan gebruikt om de eerder genoemde verenigingen te helpen. Niet om er zelf beter van te worden, maar geheel in dienst van deze vereni gingen. Een vrijwilliger pur sang dus, altijd op de achtergrond, rmar nil even niet Ir V vt1 Chevroletdealer voor de regio Venray/Horst verkoop nieuwe Chevrolets verkoop gebruikte auto's onderhoud en reparatie originele onderdelen originele accessoires www.autoghielen.nl Sinds 1999 voor het corrigeren van uw ogen d.m.v. Refractieve Laserchirurgie. - Betrouwbaar en veilig - De behandeling is pijnloos - Lasertechnieken: PRK, LAS EK en ZYOPTICS - Ook voor de plus sterktes Het Lasercentrum organiseert regelmatig Informatieavonden over de verschillende mogelijkheden van behandelilg. Tijdens deze avonden komen alle aspecten van refractiechirurgie aan bod. Voor nadere informatie kan men terecht in het Laser Centrum Venray, Grotestraat 16 in Venray Telefoon 0478-581382 Samenwerking tussen Drs. G. Cinque; oogarts en O. van Meurs; Optometrist. Ghïelen niet ontvangen? Bel 582877! Op het jeugdprinsenbal werden door een verstrooide heks in een Harry Potterachtige omgeving uit hun betovering verlost en konden ze zich vol trots aan de aanwezige Bliekers uit Maashees laten zien: jeugdprins Bas (Franssen) en jeugdprinses Denise (Arts). Jeugdprins is Kay Weyenberg en jeugdvorstin is Luca Janssen van de Keavers uit Holthees-Smakt. Als opvolgster van jeugdprins Patrick II is uitgeroepen tot nieu we jeugdprinses Anouk I van Dijck Ze wordt bijgestaan door jeugdvorst Rob Peeters jeugd nar Sef Janssen en adjudant Ruud Maas Jeugdprinses Anouk I is de dochter van Jan en Monique van Dijck-Kersten van de Heidseweg. Anouk haar hob by's zijn: korfballen, zwemmen, gitaarspelen, koortje, hobbyclub en spelen met de konijnen. Jeugd prinses Anouk I gaat samen met haar gevolg en alle Hedsbuülen en Hedsbuülinnekes er een onverge telijke carnaval van maken onder het motto: Mit deez Prinses, Car naval viere ien de Koel. Hedsbuü len en Buülinnekes, dat wert 'n dolle boel. Foto:Hoedemaekers Venray. Inschrijven optocht Venray De Venrayse optocht 2006 belooft weer een mooie happe ning te worden. De bouwploegen van alle carnavalsverenigingen uit de gemeente Venray zijn al weer maanden druk aan het werk. Op maandag 27 februari 2006 kunt u getuige zijn van het prachtige eindresultaat wanneer de prinsen wagens en de prachtig verklede groepen door de straten van Ven ray trekken. De inschrijving voor de optocht 2006 start op zondag 5 februari. U kunt zich dan tussen 11.30 en 13.00 uur opgeven bij cafe 't Upke aan de Grote Markt in Venray. Carnavalsconcert in Horst In het Gasthoês in Horst wordt op woensdag 22 februari het jaar lijkse carnavalsconcert gehouden, traditiegetrouw in samenwerking met HONL en carnavalsvereniging D'n Dreumel. Het prinselijk paar, vorst Primus en een delegatie van de raad van XI van D'n Dreumel zijn daarbij aanwezig. Verder wordt er medewerking verleend door vocalgroup Hoor's en Floor uut Rooy, die op accordeon wordt begeleid door de toetsen- virtuoos Ad Haans. Het HONL heeft sinds jaar en dag Sjef Klin kers als dirigent en vocalgroup Hoor's staat onder de bezielende leiding van Sjraar Klaassens. Kaar ten zijn vanaf 19.00 uur verkrijg baar zijn in de zaal. Aanvang 20.00 uur. Aldwieverbal Carnavalsvereniging Ut Dartele Veulen uit Veulen houdt op zater dag 4 februari haar jaarlijkse Ald wieverbal. Tijdens deze avond, die om 20.11 uur begint, worden prijzen uitgereikt aan de mooist verklede eenling, paren, grote en kleine groepen. De jurering is tot 21.30 uur. Het bal wordt gehou den in zaal 't Veule in Veulen. De Zagewetters Carnavalsvereniging De Zage wetters uit Merselo reikt op zon dag 5 februari voor de achttiende keer de Orde van Verdienste uit. Deze orde is door de vereniging ingesteld en wordt uitgereikt aan personen die zich op allerlei gebieden ingezet en verdienstelijk hebben gemaakt voor het dorp en de gemeenschap van Merselo. De Zagewetters heeft besloten om de orde dit jaar toe te kennen aan Connie Franssen-Arts. Men kan haar deze dag feliciteren vanaf 18.00 uur in residentie Den Tom mes. Aansluitend aan de Orde van Verdienste wordt het stertje uitge reikt aan een persoon die een blunder gemaakt heeft in het dorp. Hij of zij wordt vereerd met een symbolisch staartje. Ook wordt het boerenbruidspaar en hun familie bekendgemaakt. Het algemeen bestuur van vastelaovesvereniging de Piël haas heeft besloten de Bron zen Piëlhaas dit jaar uit te rei ken aan Gerrit Linders. De Bronzen Piëlhaas wordt in principe jaarlijks uitgereikt aan een persoon als beloning voor zijn sociale en/of culture le verdiensten binnen de Ven rayse gemeenschap (serieus karakter). Deze verdiensten dienen langdurig te zijn en niet direct voort te komen uit professionele activiteiten of financieel gehonoreerd te worden. Gerrit Linders is dus de man die dit jaar aan de hierboven gestelde criteria voldoet.Gerrit Linders werd op 9 oktober 1950 geboren in Venray, is getrouwd met zijn vrouw Nel en samen hebben ze één zoon, Tom. In het dagelijkse leven is hij werkzaam bij de gemeente Venray en hijs is vooral verantwoordelijk voor het groen in onze plaats. Gerrit begon zijn vrijwilligers werk rond 1968 bij de wijkvereni- ging van het latere Desselke. Na een vraag van bekenden van hem rolde hij in deze vereniging als groepsleider. Eerst in de huidige Toverbal en later in de "Gele Barak". Gerrit organiseerde kam pen, discoavonden en natuurlijk de carnavalsavonden. Rond 1981 vond hij het tijd voor een nieuwe uitdaging. Hij In een vol Concordia werd zaterdag de 23ste liedjesavond van Vierlingsbeek en Groeningen gehouden, georganiseerd door Zanggroep Evergreen. In een hoog tempo kwamen de tien ver schillende deelnemers op het podium. Allemaal met hun eigen geweldige liedje op een carnava leske manier gebracht. Sommige groepen met eigen begeleiding, maar de meeste groepen met begeleiding van de muziekkapel onder leiding van Bert Jansen, die ook voor verschillende nummers de bewerkingen verzorgd heeft. De presentatoren John Achten en Ria Linders praatten op een pro fessionele en carnavaleske wijze de nummers aan elkaar. Het werd de iurv en het oubliek niet gemak kelijk gemaakt, maar uiteindelijk werd zowel door de vakjury als door het publiek de groep Hutje Mutje Handtasje met het nummer 'Woar hedde det dan' als nummer 1 aekozen. Deze groen mocht uit handen van prins Erwin de 'Wim Geurts Wisseltrofee' in ontvangst nemen. Daarna werd, samen met de hele zaal, het nummer 'Woar hedde det dan' nog een keer gezongen enige tijd in het bestuur heeft gezeten. Tegenwoordig is Gerrit op de achtergrond nog betrokken bij onderhoud in en rondom de blokhut en helpt hij nog mee bij grote evenementen. Verder zit Gerrit nog in het bestuur van de stichting Kruisen en kapellen. Deze groep mensen zorgen voor het onderhoud en restauratie van de kruizen en kapellen in onze regio. Als man van het groen is de stap naar de volgende stichting waar Gerrit een bestuursfunctie vervult mis schien wel een kleine. Nadat de gemeente het Odapark kocht, ging Gerrit meehelpen in het onderhoud.Toen 10 jaar geleden de Stichting Odapark werd opge richt, werd Gerrit verantwoorde lijk voor parkonderhoud (paden netjes houden, bomen verzorgen etc.) Ten slotte is hij nog bestuurslid van de Hazekeutel. Jarenlang deed hij de coördinatie van de Raad van XI en de garde. Tegenwoordig volgt hij dit op een afstandje. Op het moment organi seert hij met een aantal andere enthousiastelingen de Tienermök. Een man die dus ontzettend betrokken is bij de Venrayse samenleving en daarbij de jeugd en de natuur in het bijzonder. Een waardige ontvanger van de Bron zen Piëlhaas dus. De Bronzen Piël haas zal aan Gerrit Linders wor den uitgereikt op zaterdag 4 februari 2006 tijdens de voorstel ling van Circus Mök. Tijdens een jeugdzitting bij car navalsvereniging Hazekeutel is een nieuwe jeugdprins gekozen: Tom Christiaens. Prins Tom I komt uit Venray en is de zoon van Jan en Annemie. Tom heeft nog een oudere broer Mark. Tom I heeft op de Foekepot gezeten en zit nu op het Raayland College in klas Ag 3a van het atheneum. Tom is fan van Ajax. Zijn hobby is voetballen. Hij is keeper van de B4 bij SW. Hij houdt van uitgaan bij het Podium en zoekt soms zijn vertier in Horst bij de Dreumels. Adjudant is Danny Mulder uit Venray. Hij is de zoon van Ron en Miranda en broer van Mandy. Danny heeft op de Foekepot en de Vlaswei gezeten en zit nu ook het Raayland College in Ag3a Danny houdt van voetballen en is voorstopper in de B4 van SW en fan van Ajax. Hij zit op judo en is hard aan het trainen voor de zwar te band. De andere adjudant is Ruud Koenen uit Venray. Ruud is zoon van Geert en Wilma en heeft een oudere zus Judith. Hij heeft op de Foekepot gezeten en zit nu op het Raayland College in klas VT4D. Zijn hobby's zijn computeren (MSN) en voetballen. Ruud is laat- ste man in de B2 van SW. Het nieuwe boerenbruidspaar van de Hazekeutel is bruidegom Miel van de Berg en bruid Floor Manders. Getuigen zijn Tim en Luc en bruidsmeisjes zijn Stacy en Marti- ne. stapte over naar Jong Nederland, waar hij naast groepsleider ook Vakfotografie Fricfo Smeets Venray Vakfotografie Frido Smeets Venray Keizersveld 55 Venray 0478-586200 0 optometrie lasercentrum brillen-contactlenzen Vastelaovend vrijdag tussen 9.00-17.00 uur foto: Hoedemaekers foto: Hoedemaekers

Peel en Maas | 2006 | | pagina 23