GIGANTISCHS DAMES EN HEREN winterkleding 30% EXTRA KASSAKORTING KORTINGEN R DeMKB Één loket voor spoedeisende zorg Vrees voor 'posteroorlog1 Vastelaovesmis op televisie Schaatsen uit het vet! Nieuwbouw lokalen De Hommel in de knel Opnieuw uitstel parkeerkelder (op reeds afgeprijsde prijs!) automatiseerder dê specialist tegels, sanitair en W^rten l U weet niet wat u ziet! Bandoetere tlU.:UU 1 De Hommel steunt Doe een Wens Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl VENRAY Julianasingel 7 CAR-CITY VEIMRAY De HAP Noord- Limburg en de RAV Limburg-Noord gaan samen werken aan een geza menlijke nieuwe huisvesting in Venray. Naast de huisartsen post en de ambulancepost wordt ook een apotheek op deze locatie ondergebracht. Doordat de huidige tijdelijke bouwvergunning medio 2006 afloopt, is de Stichting Huisartsenposten Noord- Limburg gedwongen een nieu we huisvesting te zoeken. De huisartsen van Noord- Limburg maken van deze gelegen heid gebruik om het serviceniveau naar de patiënten in de regio Venray te verhogen door een loca tie te zoeken waarbij een (dienst)apotheek deel uitmaakt van de HAP. Door de samenwer king met de ambulancedienst wordt snelle hulp met een gespe cialiseerde verpleegkundige en eventueel transport naar het zie kenhuis in Venlo verder geoptima liseerd. Het samenwerkingsver band van huisartsen, ambulancedienst en apotheek zal volgens een ambitieus tijdsplan zo snel mogelijk de nieuwe huisves ting betrekken. De nieuwe locatie zal worden gezocht in de directe nabijheid van de snelweg in ver band met het uitrukken van ambu lances en de bereikbaarheid van de HAP voor de rest van de regio, maar zal gemakkelijk bereikbaar zijn voor de bevolking van Venray. Door op één locatie zowel de HAP, de ambulancepost én een apo theek te vestigen ontstaat er in Venray één loket voor spoedeisen de zorg buiten kantooruren. Op basis van een door de minis ter van Volksgezondheid vastge steld spreidingsplan zou de uitruk- post van de ambulance in Venray aan de A73 dienen te liggen, gelet op de regionale verantwoordelijk heid. Het werkgebied van de RAV is van Echt-Susteren tot en met Mook-Middelaar, waarbij alle ambulances de gehele regio bedie nen. Een goede locatie ten opzich te van het (snel)wegennet is daar bij van groot belang. Door samen met de HAP een dergelijke locatie te gaan betrekken c.q. bouwen ontstaat bovendien een nauwere samenwerking van twee partners die elkaar vaak in de acute situatie ontmoeten. Een en ander is dan ook geheel in lijn met de door het ministerie nagestreefde visie aan gaande de acute zorg. Momenteel worden alle betrokkenen geïnfor meerd en waar nodig uitgenodigd voor gesprekken over nadere uit werking van deze overeenkomst. HAP Noord- Limburg is met een post te Venlo en een te Venray ver antwoordelijk voor de huisartsen zorg buiten kantooruren. RAV Limburg-Noord is verantwoordelij ke voor het leveren van integrale ambulancezorg, inclusief de meld kamer ambulancezorg voor geheel Noord- en Midden-Limburg. Door de deelname van negen partijen aan de raadsverkiezingen van 7 maart vreest Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) een 'pos- teroorlog' op de gemeenlijke ver kiezingsborden. "Daar moeten negen partijen met hun affiches op. Ze zullen elkaar allemaal gaan 'overplakken'", denkt Lemmens. "We zouden de borden moeten indelen zodat iedere partij een bepaalde ruimte krijgt toegewe zen", stelt Lemmens voor. Ike Busser (Samenwerking) denkt dat het geen probleem hoeft te zijn. Als de eerste partij maar in een hoek begint 'zodat de anderen kunnen aansluiten'. "Maar als de eerste poster al midden op het bord wordt gezet, dan zullen de anderen er inderdaad overheen gaan plakken." Gerda van Stelten (CDA) vond dat iedereen respect moet tonen voor andersmans affi ches. Raadsnestor Joost van den Vorle is de meeste ervaren 'bor- denbeplakker'. Hij stelde voor het bord met latjes onder te verdelen in vakken. "En er zullen geen affi ches over de latjes geplakt wor den want dan gaan ze scheuren", meent Van de Vorle. De gemeente denkt eraan alle partijen in een brief aan te schrij ven zich aan de spelregels te hou den, meldde secretaris Lucassen. ItAFBRAAKPRIJZEN ll MINDER DAN DE HELFT t 16 s®* Mediageniek Het moet gezegd worden: onze prins Huub d'n Twedde is behoorlijk mediageniek. Nu was zijn voorganger, Huub d'n Urste, dat ook wel, maar d'n Twedde overtreft hem op alle fronten. Al voor de proclamatie stond hij met een interview in Peel en Maas en was hij te gast bij Omroep Venray. En nu stort de landelijke en regionale media zich op onze prins. Een radio interview met Teleac, vandaag op tv bij Ll in het programma Uit en Zo. En als klap op de vuurpijl gaat prins Huub op carnavalszon dag het hele land in tijdens de vastelaovesmis, die door de KRO wordt uitgezonden op Nederland 1. Zelfs onze Lieve Heer werkt dus mee aan het op de kaart zet ten van Venray en zijn vastelao- vesfeest. Hier liggen kansen voor Venray. Huub zou ook na aswoensdag als prins moeten rondlopen! Dat is dan ongetwij feld nieuws waar de media van zullen smullen. Opnieuw komen alle cameraploegen naar Venray om deze bijzondere gang van zaken vast te leggen. De werkgroep Eraay Venray kan Huub inschakelen als hét gezicht van Venray. Zijn brede lach onder die steek met veren moet tal van mensen naar Venray lokken. En de woningbouw, met name op de kerkdorpen, zal er wel bij varen, want met een makelaar als prins kan dat niet fout gaan. Stankcirkels verdwijnen als sneeuw voor de zon, en opnieuw staat Venray in de picture. Met zijn ambtsketting om zal Huub ook de Venrayse ambtena ren onder zijn hoede nemen. Met zijn ervaring als voetbalcoach van het meisjes D-team bij SV Venray weet hij ook de prestaties aan de Raadhuisstraat tot grote hoogte op te zwepen. Verder zal hij met zijn Raad van Elf zich met hand en tand verzetten tegen de provincie en Den Haag als het gaat om circuit De Peel, totdat men zich er bij neerlegt dat het circuit daar gewoon goed ligt... En dan... "Hannes, wakker worden, wat lig je te wauwelen heb je een nachtmerrie?" Eh... nee, ik lag juist lekker te dromen over hoe mooi het in Venray zou kunnen zijn. Maar na aswoensdag is Huub d'n Twedde gewoon weer Huub, zwenken de camera's en microfoons de andere kant op en is Rooj gewoon weer Venray met alle dagelijkse beslommeringen. Maar tot die tijd kunnen we maximaal profiteren van al die aandacht. Hannes De vastelaovesmis op zondag 26 februari wordt live uitgezon den door de KRO op Nederland 1. Deken Smeets en vastelao- vesvereniging De Piëlhaas geven daarmee gehoor aan het ver zoek van de katholieke omroep om aan de uitzending mee te werken. Het is de eerste keer dat vanuit de Grote Kerk een eucharistieviering op tv wordt uitgezonden. "In het verleden zijn er ooit wel eens televi sieopnamen van een doopsel gemaakt gefilmd, maar dit is nog niet eerder gebeurd", weet deken Smeets. De deken werd enkele weken geleden benaderd door het mediapas- toraat van de KRO met de vraag of hij een plaats wist waar een carna valsmis werd gehouden die voor uitzending in aanmerking kon komen. "Ik denk dat wij een zeer geschikte mis daarvoor hebben", was de reactie van de deken. Een probleem was nog het tijdstip van uitzen den. Normaliter zendt de KRO de eucharistie zondags om 10.00 uur uit. De vastelaovesmis in Venray begint echter altijd om 11.00 uur. "Uiteindelijk heeft de KRO met de IKON de zendtijd geruild", aldus Smeets. De komende weken zal veelvuldig overleg plaatsvinden. Normaal gesproken duurt de vastelaovesmis ongeveer een uur en een kwartier. "Daar zullen we goed naar moeten kijken. We hebben pre cies een uur, maar ik wil er ook geen haastwerk van maken. Het moet een viering blijven", stelt deken Smeets. Verder zullen alle liturgische, officiële teksten in het Nederlands worden gesproken. "Alle vrije tek sten gaan in het dialect. Ik heb bij de KRO wel aangegeven dat de omroep moet zorgen voor ondertiteling. Dat houdt in dat de teksten al ruim van tevoren klaar dienen te zijn." Pikant detail is dat op zondagmorgen 8.00 uur de camerarepetities plaatsvinden. "Dat zal voor sommige carnavalsvierders nog een hele klus worden", denkt de deken. Op zondag 26 februari zal vanwege de televisieuitzending de hoogmis van half tien verplaatst worden naar de Paterskerk. Nee, tijd voor de Elfstedentocht is het nog niet. Voor de Tocht der Tochten vriest het in het Friese land nog niet hard genoeg. Toch kan er op tal van plaatsen in Nederland al geschaatst worden, op vijvers, plassen en meren. En sinds zondag ook op de trainingsvel den van de voetbalclub in Meerlo, waar een groep vrijwilligers altijd snel is met het aanleg gen van een ijspiste. Het hoeft maar even te vriezen en de Meerlose ijsmeesters trekken alles uit de kast om een fraaie ijsbaan aan te leggen op het sportpark. Tot grote vreugde van tientallen schaatsliefhebbers uit de regio, die de afgelopen dagen gretis de ijzers uit het vet haalden en naar Meerlo togen. Nu maar hopen dat Koning Winter nog even blijft. De uitbreiding van basis school de Hommel aan de Oostsingel dreigt opnieuw in de knel te komen. De sterk groeiende school wacht al jarenlang op de noodzakelijke nieuwbouw van vijf leslokalen. De gemeente is akkoord met de uitbreiding die gepland is in het nabijgelegen onderkomen van scouting De Peelspeurders. Maar er zijn problemen gerezen. Het ziet er niet naar uit dat de scouting op korte termijn het gebouw kan verlaten, meldde wet houder Emonts (PvdA) in de com missie Maatschappelijke Diensten op vragen van Jeanne Hendrix (CDA). Er is haast geboden want de nieuwbouw van De Hommel moet in augustus, voor aanvang van het nieuwe schooljaar, gereed zijn. De renovatie zou daarom in februari van start moeten gaan. Het probleem is dat de scouting nog niet in het nieuwe onderko men, de Pèrdstal aan de Kempweg, terecht kan. Omdat deze ruimte nog in gebruik is door Euterpe. De harmonie voelt er veel voor straks te verhuizen naar het nieuwe multifunctionele centrum aan de Zuidsingel. Maar zover is het nog niet. Het college heeft twee weken geleden een besluit over de komst van het nieuwe cul tuurcentrum uitgesteld. De Hommel dreigt de dupe te worden van de impasse. Euterpe kan niet vertrekken omdat het niet over een alternatieve locatie beschikt. Daardoor kan de scouting ook niet verhuizen. Emonts vertelde dat er toch snel een beslissing moet val len. Daarbij hield de wethouder de mogelijkheid open dat de gemeen te terugvalt op het oude scenario. Dit betekent dat de scouting gewoon blijft zitten aan de Oostsingel terwijl De Hommel een nieuwe aanbouw krijgt van vijf lokalen. Emonts liet doorscheme ren hiermee niet gelukkig te zijn. Deze oplossing is namelijk veel duurder dan de verbouwing en renovatie van het scoutingge- bouw. "En dit pand is ook bijzon der geschikt te maken voor onder wijs", aldus Emonts, die verklaarde dat er naast de school voldoende ruimte is voor de aanbouw van vijf lokalen. Het bouwproject De Gouden Leeuw heeft opnieuw vertra ging opgelopen. De bouw van de ondergrondse parkeergara ge zou eind vorig jaar van start gaan. Door juridische proce dures met de eigenaren van de twee laatste panden in het gebied kan voorlopig niet gestart worden. Op vragen van René Francken (WD) durfde wethouder Heidens (CDA) zelfs geen enkele voorspel ling meer te doen. "Kunt u dan een jaargetijde noemen waarin we wél kunnen beginnen?", pro beerde Francken nog. Maar Heidens waagde zich er helemaal niet meer aan. In oktober meldde de wethouder in de commissie Middelen nog dat hij een positie ve indicatie had dat beide rechts zaken binnenkort in het voordeel van de gemeente zouden uitval len. "Ik ga er nog steeds van uit dat de schop eind dit jaar de grond in kan", zei Heidens toen. De parkeerkelder met vijfhon derd parkeerplaatsen is het aller eerste bouwproject op de locatie de Gouden Leeuw. Met de woningbouw kan pas later gestart worden omdat de eerste wonin gen boven op de parkeerkelder komen. De gemeente ligt in de clinch met twee grondeigenaren. Het pand van de voormalige Taxicentrale 10000 is eigendom van Van den Beuken. Er is nu nog een sportschool in gevestigd. LEES VERDER OP PAGINA 3. Honderdzevenentwintigste jaargang - week 5 - donderdag 2 februari 2006 En verder: Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-12 Kunst Cultuur 16 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Sport 19-22 Kerkelijke diensten 26 Voorleesdagen starten met ontbijt Korfbalsters Merselo verliezen 22 april, 27mei Theater op bezoek in Asteria Venray >or ccn p ij serveri sinesdin Asteria venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 Voor TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl „jamiwiMiiiLaniamMHM NU ALLE berden? bedrijfsautomatisering bv KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl <0% EN MAAS DlNNER!

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1