Gemeente Venray Nieuwe ncht Gouverneur op üjnen wet werk werkbezoek Politiek debat live op radio en bijstand Verkiezingen 2006 Verkiezingen 2006 Verkiezingen 2006 Belasting aanslagen verstuurd Raad geeft groen licht voor referendum circuit Wist u dat.... Nummering kandidatenlijst Kijk ook op www.venray.nl PEEL EN MAAS De lijsttrekkers van de politieke partijen die meedoen aan de gemeente raadsverkiezingen voeren woensdag 15 februari een politiek debat in de raadszaal van het gemeentehuis. Dit wordt rechtstreeks uitgezonden door Lokale Omroep Venray in het programma Horizon. In het twee uur durende programma zullen de presentatoren Boudewijn de Hen en Ruben de Jong telkens twee partijen een stelling voorleggen, waarop de overige zes partijen - de Nederlandse Volks-Unie neemt niet deel aan het debat - kunnen inhaken. De stellingen gaan over actuele zaken in Venray. Ze zijn wel vooraf bekend, maar bij loting in de uitzending wordt pas vast gesteld wie welke stelling toebedeeld krijgt. De lijsttrekkers dienen zich dus op alle stellingen goed voor te bereiden. De uitzending van Omroep Venray is te volgen via de kabel op 87.5 MHz of via de etherfrequentie 90.2 MHz van 19.00 tot 21.00 uur. De opname is in de raadszaal van het gemeentehuis. Belangstellenden kunnen het debat ook daar bijwonen. Gemeentehuis Openingstijden Week 5 ...de portefeuilles van de wethouders worden verdeeld tijdens de coalitiebesprekingen? ...een wethouder wordt benoemd door de gemeenteraad op voordracht van een politieke partij uit de coalitie? ...het college van Burgemeester en Wethouders het dagelijks bestuur is van de gemeente? Het bereidt raadsbesluiten voor en voert deze uit. ...wist u dat de burgemeester zowel voorzitter is van de gemeenteraad als van het college van Burgemeester en Wethouders? •V* Venray, focus op mensen Donderdag 2 februari 2006 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Het college van Burgemeester en Wethouders heeft op 31 januari de richtlijnen in het Handboek Wet werk en bijstand (opnieuw) vastgesteld. De richt lijnen treden op 3 februari 2006 in werking. In het handboek Wet werk en bij stand (WWB) staat op praktische wijze aangegeven wat van belang is voor de uitvoering van die wet. Bijvoorbeeld de reïntegratieveror- dening. De klantmanagers van de gemeente gebruiken het handboek bij de afhandeling van aanvragen op grond van de WWB. Ook staan in het handboek beleidsregels vermeld. Dit zijn door de raad of het college vastgestelde regels die aangeven aan welke voorwaarden moet worden voldaan om recht op een voorzie ning te krijgen. Denk daarbij aan het minimabeleid. Verder staan belangrijke uitspraken van rechter lijke colleges in het handboek. Tot slot geeft het richtlijnen voor klant en klantmanager over waar zij zich zoal aan te houden hebben. De regelgeving verandert echter regel matig. En ook zorgen rechters door hun uitspraken voor veranderingen. Om rechtmatig te kunnen werken moeten de richtlijnen dus regelmatig worden aangepast. Ter inzage Hebt u belangstelling voor de richtlijnen in het handboek? Of wilt u weten of u ergens recht op hebt? U kunt het ook zelf nakijken. Het Handboek WWB ligt, net als het Handboek Wet voorzieningen gehan dicapten, permanent ter inzage bij de balie van de afdeling Publieks diensten. De Commissaris van de Koningin in de provincie Limburg de heer L. Frissen bracht donderdag 26 januari een bezoek aan Venray. Het bezoek was onderdeel van een reeks kennismakingen van de gouverneur met de gemeenten in de provincie Limburg. Tijdens het bezoek stond de relatie tussen de gemeente Venray en de provincie Limburg centraal. De heer Frissen ging samen met het college van Burgemeester en Wethou ders op werkbezoek naar Brabander en de Loobeek. Hier komen belangen en doelen van de gemeente en provincie samen. Brabander is een woonwijk in ontwikkeling die zich richting Loobeek uitstrekt. In 2005 heeft de ge meente samen met bewoners en gebruikers de gebiedsvisie Loobeek vastge steld. Zowel de provincie als de gemeente wil het beekdal beschermen. Zij hebben echter andere belangen en middelen als uitgangspunt. Het gebied is een aansprekend voorbeeld van hoe zowel gemeente als provincie haar mo gelijkheden kan gebruiken en zij elkaar kunnen ondersteunen of versterken. Circuit De Peel De Commissaris van de Koningin besprak ook de actuele situatie rondom circuit De Peel. Na een gesprek met het college en de fractievoorzitters van de gemeenteraad werd een mooi gezamenlijk resultaat geboekt. Gemeente Venray, Gedeputeerde Staten van de provincie Limburg en de inspectie VROM gaan samen een alternatievenonderzoek voor lawaaisport uitvoeren. Daarin wordt ook circuit De Peel meegenomen. Het resultaat van het onder zoek zal voor 1 juli 2006 ter besluitvorming worden voorgelegd aan de gemeenteraad van Venray, Gedeputeerde Staten van de provincie Limburg en de inspectie VROM. De conclusies van het onderzoek zullen gelden als resultaatverplichting voor de partijen. Op woensdag 25 januari is geloot voor de nummering van de kandidatenlijsten voor de gemeenteraadsverkiezing op 7 maart 2006. Het CDA wist als enige politieke partij voor 23 januari welk lijst- nummer het zou krijgen: nummer een. Dit omdat het CDA de meeste stemmen (4973) behaalde bij de verkiezingen van 2002. De op grond daarvan beoogde nummer twee, Fraktie van de Vorle, hield tot op het laatste moment de spanning erin of de partij nog terug zou komen. Uiteindelijk leverde Fraktie van de Vorle geen kandidatenlijst in. En daarmee waren dan de nummers twee (Samenwerking Venray, 3418 stemmen in 2002), drie (PvdA, 2723) en vier (VVD, 2099) bekend. Als eerstvolgende partij werd de SP geloot en daarna achtereenvolgens NVU, Lokaal Aktief, Voor Venray (blanco lijst) en als laatste inVENtief Venray. Definitieve kandidatenlijst Het centraal stembureau heeft op 26 januari de kandidatenlijst definitief vastgesteld, waarbij vermeld dient te worden dat de lijst Voor Venray blanco op de kandidatenlijst zal verschijnen. Alleen de namen van de kandidaten zijn onder lijst acht te vinden, met als eerste Kateman, L.A.G.M. (Lowie). Uiteindelijk ziet de kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen er als volgt uit: 1. Christen Democratisch Appèl (CDA) 2. Samenwerking Venray 3. Partij van de Arbeid (PvdA) 4. VVD 5. SP (Socialistische Partij) 6. Nederlandse Volks-Unie (NVU) 7. Lokaal Aktief 8. blanco lijst - Kateman, L.A.G.M. 9. inVENtief Venray De aanslagen voor de gemeente lijke heffingen zijn weer ver stuurd. Voor de meeste huishou dens zullen die lager zijn dan in 2005. Enkele dagen geleden zijn de aan slag gemeentelijke heffingen 2006 en de aanslag voor de ledigingen van de afvalstoffen over het tweede halfjaar 2005 bij alle huishoudens in de gemeente Venray bezorgd. Diverse tarieven zijn gewijzigd ten opzichte van 2005. De belangrijk ste verandering is het vervallen van het gebruikersgedeelte van de onroerendezaakbelasting (OZB) voor woningen. Daardoor is voor de meeste huishoudens de aanslag gemeentelijke heffingen 2006 lager dan die van 2005. Bijsluiter Iedereen moet de gemeentelijke heffing betalen. Kunt u dat niet? In bepaalde gevallen is kwijtschelding mogelijk. De procedure daarvoor staat beschreven in de bijsluiter bij de belastingaanslag. U kunt de aanslagen betalen via automatische incasso. Dit heeft onder meer het voordeel dat een grotere spreiding van de betalingen mogelijk is. In de bijsluiter staan nog meer belangrijke toelichtingen op de aanslagen. Uiter aard kunt u voor meer informatie ook terecht bij de afdeling Publieks diensten. De gemeenteraad van Venray heeft in zijn vergadering van dinsdag 24 januari besloten dat op 7 maart een referendum wordt gehouden over de vraag of het bestaande circuit De Peel op de huidige locatie behouden moet blijven. Burgers kunnen hier ja of nee op antwoor den of blanco stemmen. Het gaat hierbij om een zogeheten volks raadpleging. Die wordt gecombineerd met de gemeenteraadsverkie zingen die ook op die dag plaatsvinden. De raad beschouwt de uitslag van het referendum als een zwaarwegend advies bij de verdere besluitvorming. Verder heeft de raad besloten dat er een vergelijkend onderzoek moet komen naar alternatieve locaties, waarbij de huidige activiteiten op het circuit als uitgangspunt gelden. In dit onder zoek zal het maatschappelijke draagvlak voor de alternatieve locaties het belangrijkste criterium zijn. Inmiddels heeft de provincie gezegd dat de zogenoemde bestuursdwang wordt uitgesteld tot 1 juli. Dit betekent dat het circuit tot die datum nog niet gesloten hoeft te worden. Behoud Zoals bekend is de gemeenteraad van mening dat het circuit in een behoefte voorziet en dat het op de huidige plaats moet blijven. Omdat de baan in een zogeheten ecologische hoofdstructuur ligt, moet de schade aan de natuur gecompenseerd worden door natuurontwikkeling elders. Voor de raad is het maatschappelijke draagvlak voor het circuit heel belangrijk. Vandaar dat hij tot het referendum heeft besloten. Procedure Voor dit referendum heeft de gemeenteraad eerder een speciale verordening vastgesteld. Daar staat in dat de volksraadpleging geldig is als er meer dan 30% van het aantal kiesgerechtigde inwoners aan heeft meegedaan. De uitslag wordt bepaald door de meerderheid van stemmen. Het antwoord dat meer dan 50% van de stemmen heeft gekregen, geeft de uitslag van het referendum. De gemeente zal de uitslag van het referendum op de verkie zingsdag zelf bekend maken. Naar de stembus Om het de burgers gemakkelijk te maken heeft de raad gezegd dat het re ferendum samen moet gaan met de gemeenteraadsverkiezingen. Zodoende hoeven de inwoners maar één keer naar de stembus te gaan. Elke kiesge rechtigde krijgt van de gemeente, net zoals bij alle andere verkiezingen, één stempas waarmee hij een politieke partij kan kiezen én antwoord kan geven op de referendumvraag. De komende weken geeft de gemeente via de ge meentepagina en de pers nog uitgebreid informatie over het referendum en over de achtergronden van circuit De Peel. Op 1 maart krijgen alle inwoners een gemeentelijke referendumkrant thuisbezorgd.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 17