Schouwburg Venray in een nieuw jasje Familieconcert symfonieorkest Venray Schouwburg Venray Expositie in Bibliotheek Expositie bij Irok 25 nieuwe wetenschappelijke experimenten Voorleesdagen van start met ontbijtje MsaeVeis PVyers PEEL EN MAAS Schouwburg Venray presen teerde maandagmiddag zijn nieuwe huisstijl. De schouw burg, die volgend seizoen 40 jaar bestaat, heeft dit jubileum, en de ontwikkelingen in de afgelopen jaren, aangepakt om met een nieuw en verfrissend gezicht naar buiten te treden. Het nieuwe logo is een ont werp van bureau Leo. In het logo is het gebouw, waarin 'het' allemaal gebeurt, als uit gangspunt gekozen. "Het logo symboliseert alle facetten van het theater zoals dat nu in Ven ray functioneert", legt direc teur Anne-Christine Liebrand uit. Tegelijkertijd lichtte zij een tipje van de sluiter voor wat betreft het jubileumprogramma voor het komende seizoen. Zo kunt u bij voorbeeld genieten van een bij zondere productie rondom Ennio Morricone, Tineke Schouten, Najib Amhali, de Vliegende Pan ters en Jörgen Raymann. Daar naast is Ali B. ongetwijfeld een van de toppers. Schouwburg Venray bestaat vol gend theaterseizoen 40 jaar. Inmiddels is de schouwburg een bekend terrein voor de meeste mensen uit Venray en omstreken. Niet alleen vanwege de diverse voorstellingen die jaarlijks gepland staan, maar ook vanwege de optredens, presentaties en fees ten van diverse verenigingen en organisaties. Of het nu gaat om een jubileum, een jaarlijks optre den, de zittingsavonden van de carnavalsvereniging of voor overi ge festiviteiten, de schouwburg in Venray opent steeds meer zijn deuren voor het publiek. Sinds juni 2003 zwaait Anne- Christine de scepter over het Ven- rayse schouwburgland. Jaar in jaar uit programmeert ze voorstellin gen met voor elk wat wils. De ver enigingen draagt ze een wamt hart toe want, aldus Anne-Christine: "Theater maken doe je samen!" Nu het 40-jarig jubileum voor de deur staat, werd het hoog tijd om de schouwburg niet alleen intern, maar ook extern in een nieuw jasje te steken. Voor een nieuwe huisstijl werd bureau LEO uit Ven ray in de arm genomen. Hoe divers de capaciteiten binnen de schouwburg wel niet zijn, een nieuwe huisstijl ontwikkelen is een vak apart. Welke uiting verte genwoordigt nu alle facetten van deze schouwburg? Hoe laat je in een logo terugkomen dat de deu ren voor het publiek openstaan? Hoe laat je heel specifiek Schouw burg Venray terugkomen in het geheel? Dat er van alles te zien en te beleven is? Dat de sterren hier van de hemel gespeeld worden door zowel professionals als ama teurs? Op de informatiebijeen komst van maandag 30 januari was het eindelijk zover. Na weken van geheimhouding en spanning presenteerde Anne-Christine Lie brand vol trots het nieuwe logo aan de pers. Hoe zijn we tot deze keuze gekomen? Wat symbolise ren alle verschillende onderdelen. Kortom waarom dit logo? "Alle bovengenoemde onderdelen zijn terug te vinden in het logo. Dat maakt het juist voor Schouwburg Venray het enige logo wat vol doet", aldus Anne-Christine Lie brand. Natuurlijk heeft de schouwburg tijdens het jubileum jaar bijzondere verrassingen in petto voor de bezoekers. Zo kunt u een 40-jarig jubileumfeest ver wachten en volgt er een bijzonde re kortingsactie op een aantal voorstellingen. Ook worden er enkele zogenaamde 'jubileumver- rassingsvoorstellingen' gepresen teerd in het programma. Dit zijn voorstellingen waarvan u op voor hand niet weet wat er komen gaat en waarbij u tegen een zeer laag drempelige toegangsprijs naar bin nen kunt. Natuurlijk ontbreken de grote namen niet. Zo is Tineke Schouten komend seizoen maar liefst twee avonden te zien in de schouwburg. Verder komen onder meer Najib Amhali, De Vliegende Panters, Arie en Silvester, Jörgen Raymann en Marc Marie Huij- bregts hun grappen vertellen. Ook publiekstrekker Boom Chicago is volgend jaar van de partij. De uit Amerika afkomstige stand-up comedians trekken avond na avond in Amsterdam volle zalen. Het Winter Circus staat weer op het programma, evenals enkele grote musicals en spectaculaire shows. Wilt u het nieuwe logo eens van dichtbij komen bekijken, dan kan dit op werkdagen van 10.00 - 15.00 en tijdens de voor stellingsavonden. De komende weken staat het logo bij de kassa van de schouwburg gepresen teerd. Met een heus voorleesontbijt gingen dinsdagmorgen ook in de Venrayse bibliotheek de Nationale Voorleesdagen van start. Tijdens deze landelijke activiteit, die tot en met 11 februari duurt, worden in Nederland tal van activiteiten op touw gezet in bibliotheken en peu terspeelzalen om het voorlezen aan kinderen die zelf nog niet kunnen lezen, te bevorderen. Voorlezen aan kinderen is belangrijk, zo blijkt uit onderzoek. Voorlezen prikkelt de fantasie, ontwikkelt het taalge voel en draagt bij aan de interactie ve vaardigheden van kinderen. De kinderen konden dinsdagmorgen in de bibliotheek luisteren naar het verhaal 'Dat ben jij, Kiki?' met een lekker ontbijtje erbij. Het Symfonieorkest Hel- mond-Venray geeft op zater dag 18 februari een familie concert in het Raayland College aan de Leunseweg in Venray. Het SHV doet dit in samenwerking met leerlingen van het Kunstencentrum Jerusalem in Venray en van het Kunstencentrum Hel mond. Op het programma staan werken van Mozart, Schubert en Amos. Het con cert begint om 16.00 uur en de toegang is gratis. Het Symfonieorkest Helmond- Venray werkt al enkele jaren samen met het Kunstencentrum Helmond om jonge muzikanten de gelegenheid te bieden mee te spelen in een heus symfonieor kest. Voor het eerst wordt dit jaarlijkse project uitgebreid met musicerende en dansende leerlin gen van het Kunstencentrum Jerusalem uit Venray. Dertig jonge muzikanten, de helft uit Venray en de andere helft uit Helmond, zullen te horen zijn in Het Standvastige Tinnen Sol daatje, een sprookje van Hans Christian Andersen, op muziek gezet door de hedendaagse Engel se componist Keith Amos. De klassieke orkestbezetting wordt hierbij aangevuld met blokfluiten, melodisch slagwerk, piano, gitaar en basgitaar. Vertel ler is Theo Lokin. Ruim veertig jonge balletdanseresjes dansen onder leiding van Myrna van den Bosch op de ouverture Der Schau- spieldirektor van W.A. Mozart en op balletmuziek uit Rosamunde van Franz Schubert. Het geheel staat onder leiding van dirigent Stephan Pas. Het concert is op 19 februari nogmaals te beluisteren in het Dr.-Knippenbergcollege aan de Nachtegaallaan in Helmond. Ook Het Symfonieorkest Helmond- Venray repeteert in het Kunsten centrum Jerusalem in Venray samen met musicerende en dansende leerlingen. Foto: San- der Hindimith. hier is de aanvang 16.00 uur en is de toegang gratis. De komende week heeft Schouwburg Venray geen voor stellingen gepland staan. De theaterzaal staat namelijk vijf avonden vol met regionale artie sten, amateurverenigingen en gezelschappen die tijdens de zit tingsavonden van Circus Mök in Venray zich van hun beste kant laat zien. Op vrijdag 3, zaterdag 4, woensdag 8, vrijdag 10 en zater dag 11 februari kan het publiek zich alvast in carnavalssferen wanen en genieten van de diversi teit die deze uitverkochte avon den geboden wordt. Op zondag 5 februari houdt de Commissie Mök de succesvolle Kiendermök. Alleen kinderen mogen in de theaterzaal genieten van een voor stelling voor en door kinderen. Op donderdag 9 februari vindt de eerste editie van Tienermök plaats. Een voorstelling speciaal door en voor de jeugd van gemeente Venray. Wie wil weten wat Schouwburg Venray nog meer te bieden heeft dit seizoen, kan kijken op www.schouwburg- venray.nl of telefonisch contact opnemen. De kassa is geopend op werkdagen tussen 10.00 en 15.00 uur en één uur voor aanvang van een voorstelling. Kaarten zijn per e-mail te reserveren op kassa@schouwburgvenray.nl. De Stichting Pelerine en Toer exposeert in februari in de biblio theek in Venray. De stichting houdt zich bezig met het verza melen van oude plattelandskle- ding uit de regio, het beschrijven, bestuderen, restaureren en het conserveren hiervan. De stichting geeft lezingen met dia's en streek- drachten shows. Tot de verzame ling behoort de grootste boeren- mutsen verzameling van Noord-Limburg, een veertigtal poppen van vijftig centimeter hoog en negenhonderd stuks aan oude stukken die geïnventari seerd zijn en op dia's zijn vastge legd. De expositie in de biblio theek bestaat onder andere uit poppen gekleed in klederdracht uit de jaren 1840-1930, zoals boe- renmutsen, pelerines en toeren. De toer was vroeger een voor naam kledingstuk en kwam rond 1865 in de mode op het platte land. De toer werd met de hand gemaakt van lint, kant, laiton- draad en zijden kunstbloemen en werd gedragen boven op een kan ten muts. De duurdere toer kostte destijds wel vijftig gulden. In de rouw was de toer zwart. De toer bepaalde het dorpsgezicht en werd vooral gedragen op zondag als men naar de kerk ging. Na de eerste wereldoorlog raakte de toer uit de mode. De materialen waren bijna niet meer te krijgen en de mutsenmaaksters namen hun geheim mee in het graf. In de loop der jaren verdween de toer helemaal uit het leven. Voor de mannen was in die tijd de kiel het voornaamste kledingstuk. Deze werd gedragen bij het naar de kerk gaan, naar de pastoor en bij bruiloften en begrafenissen. Toen de jassen in de mode kwamen werd de kiel zelfs over de jas gedragen. De kiel en de toer zijn museumstukken geworden. Gekoppeld aan de expositie geeft Harry Linskens een lezing op dins dag 14 februari in de bibliotheek Venray. Hij weet met veel passie en liefde over zijn hobby te vertel len. De lezing begint om 19-30 uur. Aanmelden via tel. (0478)581970 of via e-mail obven- ray@obvenray.nl. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo is op zondagmiddag 5 februari de hoedenmaakster aan het werk. Zij laat zien welke mate rialen en hulpmiddelen daarbij gebruikt worden. Aansluitend aan de demonstratie mogen kinderen een eigen hoedje maken en ver sieren. Medewerkers van De Locht herstellen op traditionele manier kleding en verzorgen een expositie van diverse merken en modellen handnaaimachines uit grootmoeders tijd. Op de boven verdieping is de expositie over eetcultuur in de 20e eeuw te bezichtigen. Het museum is op dinsdag, donderdag en zondag open van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen ook op andere dagen en tijden terecht. Zie www.delocht.nl. Op Ut Tuffelke Het Vierlingsbeekse jongeren centrum Gryphus houdt in samen werking met de stichting Op De Töffel op zondag 9 april open podium Op Ut Tuffelke. Regiona le muzikanten krijgen tijdens dit open podium de kans zich te pre senteren. De band of artiest die op het podium als beste uit de bus komt wordt uitgenodigd om als openingsact te fungeren van het popfestival Op De Töffel 2006, dat gehouden wordt op zondag 18 juni op het Vrijthof in Vierlingsbeek. Bands die interesse hebben kunnen voor 1 maart een demo met biografie sturen naar Gryphus, onder vermelding van Op Ut Tuffelke, postbus 15, 5820 AA on Vierlingsbeek. Surf voor meer informatie naar www.gryp hus.nl. of www.opdetoffel.nl. Opanka Optreden demonstratiegroep 4 februari Midden- en Oost-Europa- beurs in Deventer. De lessen bij Opanka zijn als volgt: Kidsdance en streetdance op maandag in basisschool De Vlaswei, wijk Landweert. Kidsdance van 15-30- 16.15 uur voor de groepen 1 t/m 3. Streetdance van 16.45-17.00 uur voor de groepen 4 t/m 8. Internationale dans voor volwas senen op maandagavond van 21.00-22.00 uur en dinsdagmor gen van 9-30-11.00 uur, in wijk centrum Veltum. Dansleidster is Josta Krijnen-Veldhuis, afgestu deerd aan de dansacademie van Tilburg. Verder kan men bij Opan ka meedoen aan een cursus Break dance, gegeven door Andrey Kolenchenko. De lessen zijn op dinsdag van 18.15-19-15 uur in Wijkcentrum Veltum. Meer informatie is verkrijgbaar via tel. (0478)510995, e-mail info@opanka.nl. of kijk op www.opanka.nl. Kinderjury 2006 Alle kinderen in Nederland tus sen de zes en twaalf jaar oud kun nen van 1 februari tot en met 15 mei in de bibliotheek stemmen op hun favoriete boek dat is ver schenen in 2005. Stemmen kan ook op school, in de boekwinkel, via www.kinderjury.nl. of bij de vestigingen van ABN AMRO. Er zijn twee leeftijdsgroepen: zes tot en met negen jaar en tien tot en met twaalf jaar. Op woensdag 14 juni wordt bekendgemaakt welke boeken de Prijs van de Nederland se Kinderjury 2006 winnen. Kin deren die deelnemen, maken kans op leuke prijzen. De hoofdprijs is een verwenuitstapje naar de Efte- ling voor het hele gezin. In de bibliotheken van BiblioPlus kun nen kinderen vanaf 1 februari een BoekenBoekje ophalen waar ze hun favoriete boeken van 2005 op kunnen aangeven. Meer infor matie is te vinden op www.biblio- plus.nl. De start van de kinderjury wordt gevierd met een groots openingsevenement op 15 febru ari voor duizenden kinderen in de Amsterdam ArenA. Kinderen die zich inschrijven voor het Kinder- boekenjuryfeest op www.abnam- ro.nl/kinderjury ontvangen een gratis toegangskaart. Hardcore Impact In OJC Dingus in Venray wordt op zaterdag 4 februari de zesen veertigste Hardcore Impact party gehouden. Op Hardcore Impact 46 gaan als special guests de dj's Phe nomena en Hallucinator optreden. Dj Phenomena heeft kort geleden twee platen uitgebracht op het label van Underground Society Records en is een van de bekende re hardcore dj's. De laatste door dj Phenomena uitgebrachte plaat is op menige compilatie gebruikt. Dj Hallucinator behoeft geen intro ductie meer. Dj Hallucinator heeft ook het een en ander aan eigen werk op zijn naam staan en geniet een grote reputatie vanwege zijn live-optredens. Zoals altijd staan bij Hardcore Impact ook de nodige dj's van het Hardcore Impact DJ Team op de stages, versterkt met de dj's Anathema en Brainlock. Zaal open 21.00 uur. Minimum leeftijd zestien jaar. Eindstraat 12, tel. 581553 In galerie, lijstenmakerij en kun stuitleen Irok in Horst kan men van 2 tot en met 26 februari een expositie met werken van May Hoex bezoeken. Als kind tekende Hoex altijd graag en veel. Ze is zich pas vanaf het 25ste levensjaar meer op tekenen en schilderen toe gaan leggen. Ze heeft lessen gevolgd bij verschillende kunste naars waaronder Hans Reijnders en Alan Nicolas. Open podium in Horst In de herberg van de Kasteel boerderij in Horst wordt op zon dagmiddag 5 februari weer een open podium georganiseerd. Vanaf 15.00 uur treedt een groep Schotse pipers op, The pipers of Castle d'Aldenghoor, gevolgd door Venlonaar Cor Vaessen. Een achttal enthousiaste spelers, afkomstig Noord- en Noord-Lim burg, komt twee keer per maand bij elkaar om op de Schotse doe delzak het samenspelen te oefe nen. De groep wil niet alleen met veel plezier en ontspanning op de doedelzak het speelpeil bevorde ren, maar ook de Schotse cultuur uit dragen, niet alleen muzikaal maar ook door het dragen van Schotse kleding. Cor Vaessen speelt instrumentaal ragtime- en folkmuziek. Samen met een accordeonist zal hij nog enkele Ierse stukken spelen. Een interna tionale middag dus, zondag 5 februari. De Kasteelboerderij ligt aan de Kasteellaan in Horst. Voor meer informatiewww. detiendschuur. nl Amba exposeert in Hij Zij Kunsthandel en Lijstenmakerij Amba exposeert in de maand februari in kapsalon Hij Zij. De schilderijen, afkomstig van de hand van Jan Maessen, hangen binnenkort in de kapsalon. Jan zelf vond het zeer leuk dat Hij Zij de schilderijen er een maand lang ophangt, waarna ze worden verkocht. Iemand van kapsalon Hij Zij zit op schilderscursus bij Jan, zo is het idee ontstaan. De schilderijen blijven er dus nog de hele maand februari hangen in kapsalon Hij Zij aan de Raad huisstraat, waarna ze weer terug gaan naar kunsthandel Amba aan de Patersstraat. Verder volgde ze lessen aan de Stadsacademie Maastricht. Hoex werkt voornamelijk met acryl, pastel en houtskool. Haar onder werpen zijn altijd zeer uiteenlo pend geweest. Waren het vroeger veel landschappen en bloemen, de laatste jaren heeft ze vooral de mens als onderwerp. Onbewogen of juist volop in beweging, geven de figuren een uitstraling die de toeschouwer intrigeert en het blikveld vasthoud. Vooral de toe passing van de kleurcombinaties geeft de artistieke volwassenheid weer. De mens met al zijn moge lijkheden een onuitputtelijke bron van inspiratie. De drang om elke keer weer iets nieuws te creëren komt voort uit een cre atieve behoefte en voor een deel ook uit levensvreugde. Hoex heeft ondermeer geëxposeerd in Galerie De Kei in Nuenen, Thuis en Partners in Heerlen en Galerie Jan de Haas in Helmond. Verder werd het werk aange kocht door verschillende gale rieën in Nederland en Duitsland. Festival Mondiaal Platform Op 12 februari organiseert het Mondiaal Platform Horst aan de Maas in 't gasthoês in Horst een muzikaal festival rondom het thema 'Ontmoet een WERELD kind'. Aan het festival werken verschillende muziekgroepen mee: de rapper Hep-C, percussie groep Hakuna Matata, dialect- folkband Pulsief en dansgroep Putri Gunung. Mevrouw Colson zal vertellen over de manier waar op zij probleemkinderen in Flo- res opvangt. Deze, in België gebo ren ontwikkelingswerkster, werkt al meer dan 30 jaar op het Indonesische eiland Flores waar zij liefdevol mama België genoemd wordt. Het Agrarisch Onderwijs Centrum locatie Horst voert al jaren actie om haar finan cieel te ondersteunen. Voor lief hebbers van djembé is er de mogelijkheid om een gratis workshop te volgen onder lei ding van Jos Swinkels van Hakuna Matata. Aan het einde van de mid dag kunnen de leerlingen het geleerde ten gehore brengen op het podium. De deelnemers kun nen zich aanmelden bij aan komst.. De bijeenkomst is bedoeld voor jong en oud en geheel gratis. Aanvang: 13.00 uur. Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Boekrecensie in Peel en Maas De mobiele telefoon gaat de magnetron in (doet ie het nog?), we bouwen een hoogte meter (met campinggas en een thermometer), een seis mograaf (met een magneetje en een spoeltje) en vormen de boor om tot afstandsbedie ning. Het hout van de antieke meubelen dateren we aan de hand van de jaarringen. Voor niet meer dan een paar euro bouwen we ook een zonne- projector, en laten opnieuw de lokroep van een dinos aurus horen. 25 leuke, eenvoudige, soms hilarische experimenten staan in dit boek beschreven. Ze zijn met beperkte middelen uit te voeren. Alleen een beetje gezond verstand is onontbeerlijk, want zoals het voorwoord vermeldt: Elektrocu- tie, vergiftiging en diepe vlees wonden behoren allemaal tot de mogelijkheden'. Anne Schulp is paleontoloog en verbonden aan het natuurhistorisch Museum Maastricht. Jos van den Broek is biochemicus en docent communi catie educatie aan de Universi teit Leiden. 25 nieuwe wetenschappelijke experimenten voor huis, tuin en keuken is te koop in boekhandel Van den Munckhof in Venray. Prijs: 14,95 euro. ine Schulp gvd Broek keuken Donderdag 2 februari 2006 - Pagina 16 Kunst Cultuur «ff*** 'nfernet C<X"^ Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 16