L1 schenkt aandacht aan Venrayse Tienermök Koester uw Monument De Hommel steunt Doe een Wens Collecte Amnesty Naar school in het buitenland? Alzheimer Café Venray VieCuri besteedt bereiding warme maaltijden uit Gé Peeters zegt De Flierefluit vaarwel Honderdzevenentwintigste jaargang - week 5 - donderdag 2 februari 2006 Prins Huub II op televisie Wie donderdag naar LI kijkt, zal in het programma Uit en Zo! van Bas van der Zwaan prins Huub d'n Twedde tegenkomen. Huub, niet alleen prins maar ook animator van de Tienermök, werd dinsdag middag samen met medeorganisa tor Frank Claessens geïnterviewd door de Ll-programmamaker uit Lomrn. Tot beider verrassing ver scheen ook Bas in een prinsenout fit. Hij bleek afgelopen weekeinde te zijn uitgeroepen tot prins van de Treituute uit Lomrn. Het werd dus een interview door een prins met een prins. Van der Zwaan had dit natuurlijk alle maal van tevoren bedacht en wist precies wat hij wilde. Het inter view werd afgenomen in de foyer van de schouwburg, waarna in theatercafé de Artiest Frank Claessens voor de camera ver scheen, die overigens ooit nog eens prins is geweest in Egchel. Daarna toog het hele gezelschap Basisschool De Hommel heeft een bedrag van 500 euro geschonken aan de Stichting Doe een Wens. Dit is de opbrengst van de kerstmarkt en de collecte van de kerstvie ring. Het geld werd donderdagmor gen in ontvangst genomen door Erna van Uden, vrijwilligster van Doe een Wens. Van Uden ver zorgde voor leerlingen van de school een presentatie over het werk van de stichting. Door het vervullen van allerlief ste wensen van kinderen tussen 3 en 18 jaar met een levensbedrei gende ziekte, probeert de stich ting Doe een Wens een stukje blijdschap en kracht te brengen in een moeilijke periode. De stichting neemt niet alleen de organisatie van de wensvervul ling op zich, maar ook alle kosten die aan een wens verbonden zijn. naar de oefenzaal van Dizzy, waar de meiden van Wilma Keijzers zich voorbereiden op hun optre den tijdens de Tienermök. Zij moesten hun dans drie keer voor de camera uitvoeren. Ook prins Huub deed een poging om de mei den te volgen, maar dat werkte alleen maar op de lachspieren. Donderdagavond worden de opnamen uitgezonden in het pro gramma Uit en Zo bij LI om 16.00 uur, 18.00 uur, 20.00 uur en 22.00 uur en vrijdag tijdens de dagcarrousel van LI. Kaartjes voor de Tienermök zijn onder meer ver krijgbaar bij Makelaardij Peelrand en kosten 5 euro. De landelijke collecte van Amnesty International wordt gehouden van 12 tot en met 18 februari. Amnesty International is een wereldwijde organisatie die opkomt voor mensenrechten. De organisatie heeft een grote afde ling in Nederland en veel plaatse lijke groepen. Zo is in de gemeen ten Venray, Horst, Meerlo-Wanssum, Bergen en St. Anthonis de groep Amnesty Peel Maas actief. De groep bestaat uit vijftien vrijwilligers en laat regelmatig van zich horen. Ondanks het vele vrijwilligers werk zijn er toch veel kosten ver bonden aan het werken voor betere naleving van mensenrech ten. Dat is de reden dat Amnesty International in Nederland voor het derde achtereenvolgende jaar een beroep doet op de vrijgevig heid. Meer informatie is verkrijg baar bij Carola Hoedemaekers via tel. (0478)550230. YFU International Exchange is een internationale non-profit organisatie, die vanaf de oprich ting in 1951 uitwisselingen orga niseert voor jongeren tussen de 15 en 23 jaar. Op zaterdag 18 februari houdt YFU voor de pro vincies Noord-Brabant en Limburg een informatiebijeen komst in het Jeroen Bosch College, Rompertsebaan 63 in Den Bosch. De voorlichting begint om 14.00 uur en duurt ongeveer 2,5 uur. Tijdens deze bijeenkomst geeft YFU informatie over wat een uitwisseling precies inhoudt en wat er allemaal bij komt kijken. Tevens zijn er oud- YFU-studenten aanwezig en kun je in verschillende stands informa tie krijgen over de diverse landen en programma's. Een uitwisseling biedt jou de kans intensief kennis te maken met een andere cultuur. Het is een kans op meer zelfver trouwen, meer inzicht in jezelf, begrip voor anderen, flexibiliteit en respect voor een andere levenswijze. Heb jij altijd al willen weten hoe het leven van een Amerikaanse tiener eruitziet, wat jongeren in Brazilië doen in hun vrije tijd, of hoe de jeugd in China hun zomer doorbrengt? Kom dan naar de informatiebijeenkomst van YFU. Je kunt je opgeven door een mail te sturen naar info@yfu.nl, te bellen naar 0297- 264850 of via de website www.yfu.nl. Het Alzheimer Café Venray opent op maandagavond 13 febru ari zijn deuren. Hier kunnen men sen die op enigerlei manier te maken hebben met dementie elkaar treffen en praten over dementie en informatie hierover verkrijgen. De avond staat in het teken van het thema Vroegdementie, dementie op jon gere leeftijd. Gastsprekers zijn Coby van Well, maatschappelijk werker van verpleeghuis De Landrijt in Eindhoven, en de heer Egberink, partner van een jongde- menterende. De avond duurt van 19-30 tot 21.30 uur en wordt gehouden in De Kemphaan in Venray. Meer informatie is verkrijgbaar bij het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid via tel. (0478)527066. Een gemeentelijk monument aan de St.- Servatiusweg 6 in Venray. Een grote boerderij in U- vorrn (hoftype) met inrijdeuren in zijgevel. Bouwjaar 1850 en de schuur uit 1915. Deze boerderij heeft een karakteristieke bouwstijl en is gebouwd in eigen beheer door een timmerman, een kleine projectontwikkelaar. Het pand bestaat uit gemetselde muren, is afgedekt met zadeldaken en Oudhollandse pannen. Langs de druiplijn van de daken zijn gemet selde lijsten met uitkragen en mui- zentanden aangebracht en seg mentbogen boven ramen en deuren. De raam en deuropenin gen zijn voor een deel niet meer origineel. Wel zijn er fraaie muur ankers aangebracht in de vorm van een lus met franse lelie in top en rozetje om het aanhechtings- punt. Het geheel is zeer bijzonder, de combinatie van boerderij kapel, veldkruis en bomen. Wilt u reageren of wilt u een (digitale) foto ter beschikking stellen? Die kunt u sturen naar het secretari aat van Stichting Venray- Monumentaal, p/a Groene Hart 7, 5801 SX Venray. E-mail: venray- monumentaal@hccnet.nl De Raden van Bestuur van VieCuri Medisch centrum voor Noord-Limburg en de GGZ Noord- en Midden Limburg (GGZ-NML) ondertekenden een overeenkomst waarin afgesproken wordt dat VieCuri de bereiding van de warme maaltijden op zijn locaties Venlo en Venray uitbesteedt aan de GGZ-NML. VieCuri laat in de toekomst de maaltijden verzorgen door de moderne keuken van de GGZ-NML omdat zij daardoor aan haar patiënten een aanzienlijk gro tere menukeuze van goede kwaliteit en een veel kortere besteltijd kan aanbieden. De patiënten kunnen binnen kort kiezen uit vier voorgerech ten, vijf hoofdgerechten, vier soorten groenten en diverse aard- appel- of rijst variaties. Ook is er met de nieuwe werkwijze dage lijks keuze uit vijf verschillende nagerechten en diverse soorten bijgerechten. De uitgebreidere dienstverle ning is mogelijk door gebruik te maken van moderne automatise ringfaciliteiten. De maaltijden worden in deze keuken bereid en daarna snel temggekoeld. Via spe ciale regenereerapparatuur wor den de maaltijden later in VieCuri weer verwarmd en blijven zij veel langer warm dan in de huidige situatie. De keuken van VieCuri, die inmiddels bijna 25 jaar oud is, beschikt niet over de apparatuur om dat zelf te doen. Door voor deze werkwijze te kiezen spaart VieCuri, dat onlangs begonnen is met een uitgebreide renovatie van de locatie Venlo, de kosten van een uitgebreide en kostbare ver nieuwing van haar keukens uit. VieCuri verzorgt zelf de brood maaltijden voor de patiënten. Het nieuwe contract met VieCuri biedt ook de GGZ-NML voordelen. Dankzij de uitbreiding kan er doelmatiger worden gewerkt, hetgeen leidt tot een lagere maaltijdprijs. VieCuri en de GGZ-NML inten siveren met deze stap hun samen werking ten behoeve van een betere patiëntenzorg. Gezamenlijk wordt momenteel in Venlo gebouwd aan een nieuw regionaal centrum voor geestelij ke gezondheidszorg in Venlo. De GGZ-NML levert al ruim drie jaar de maaltijden tot tevredenheid van alle betrokkenen de maaltij den in het ziekenhuis in Venray. Directeur Gé Peeters heeft dinsdag afscheid genomen van openbare basisschool De Flierefluit. Op zijn laatste werkdag werd hij door het team van huis afgehaald en op een aanhangwagen door een groep leerlingen en het team naar school gebracht, waar hij door alle schoolkinderen werd begroet en werd bedol ven onder een lawine van confetti en serpentines. Door leerlingen en leerkrachten werd hij voor de laatste keer begeleid naar zijn werkkamer, die voor deze keer versierd was met slingers, ballonnen en spandoeken met daarop de tekst: 'Bedankt Gé en Laatste Werkdag'. Gé Peeters kwam in augustus 1985 in dienst van de Flierefluit. Hij werkte op de school eerst als remedial teacher en later als leer kracht van de groepen 1 tot groep 8. Toen hij in 2001 de mogelijkheid kreeg om directeur te worden, liet hij deze kans niet aan zich voorbijgaan. Vijf jaar lang werkte hij als directeur samen met zijn team aan een positief beeld van de Flierefluit, wat resul teerde in een toename van het leerlingenaantal, met als gevolg dat ook het team flink groeide. Met het instellen van de wekelijk se koffieuurtjes en de maandelijke bijeenkomsten voor allochtone ouders wist hij de band met deze groep ouders te verstevigen Vanzelfsprekend was hij ook een goed leider voor zijn team, en dat is in het continu veranderende onderwijsveld geen sinecure. Een van de hoogtepunten was de stu diereis naar Turkije met het gehe le team in de herfstvakantie van 2001. Ook de liefde speelde een belangrijke rol voor hem op deze school, want op De Flierefluit leerde hij zijn vrouw kennen. Eerst als stagiaire en daarna als leerkracht. Gé Peeters nam dins dag met pijn in het hart afscheid van 'zijn' school, waaraan hij zoveel goede herinneringen bewaart. Die herinneringen wer den dinsdag nog eens vluchtig verwoord in een lied van zijn col lega's. Ook de leerlingen lieten zich niet onbetuigd en met cadeautjes en voordrachtjes werd in de aula van De Flierefluit duide lijk gemaakt dat ook de leerlingen hem gaan missen. Na afloop kre gen de ouders en talloze genodig den de gelegenheid om afscheid te nemen van Gé Peeters. Na twintig jaar vond Gé de tijd rijp om zijn horizon te gaan verbre den. Hij wordt per 1 februari directeur van basisschool De Grote Lier in Molenhoek. EN MAAS EL PCBS de Hommel schenkt dit bedrag aan stichting

Peel en Maas | 2006 | | pagina 15