Demonstratie ontharing bij Esthé Ingezonden Info-avond over windmolens Rabobank sponsor V-Kick Prijswinnaars actie Winterfestival Prijswinnaar kerstkaarten actie Ysselsteyn Open dag bij ND Logistics Bijna 300.000 kilo frites Uit het leven gegrepen PEEL EN MAAS De huidige mens wil er goed uitzien en besteedt steeds meer aandacht aan uiterlijke verzor ging. Beharing is hierbij voor veel mensen een belangrijk onder werp, zowel voor vrouwen als mannen. Mariette Lenssen van Esthé in Oostrum heeft zich gespecialiseerd in de modernste technieken voor huidverbetering, waaronder professioneel en duur zaam ontharen. Chromolite is haar nieuwste toevoeging: het is een uitontwik kelde techniek, waarmee het haar in een aantal behandelingen definitief wordt verwijderd. Nieuwsgierig? Een gratis proefbe- handeling is zo aangevraagd. De laatste jaren hebben de media zich vol overgave gestort op het zelfontharen met crèmes. Het merendeel van de Nederlanders heeft hier niet zoveel vertrouwen in. Liever kiest men voor een schoonheidsspecia liste. De meest toegepaste behan delingen zijn vooral het harsen en elektrisch ontharen. Ook Esthé biedt nog steeds deze mogelijkhe den. Er is nu echter een nieuwe techniek, Chromolite genaamd, met twee geweldige voordelen voor de klant. Het is vrijwel pijn loos en duurzaam. Mariette Lenssen: "De chromolite is een echte doorbraak. Vooral voor mensen die voor altijd van hen haargroei perikelen af willen. De chromolite is een lichtflitstech niek. Er wordt een lichtbundel uitgezonden. Deze wordt door het haarzakje ooeenomen. Door deze warmteontwikkeling, waar de klant niets van voelt, sterft het haarzakje af." Chromolite verwijdert het haar veilig en effectief zonder de huid binnen te dringen. De techniek is geschikt voor alle huidtypes en haarkleuren over het gehele lichaam. Het wordt veel toegepast voor de bovenlip, kaaklijn, oksels, rug, bikinilijn en benen. Het aan tal behandelingen varieert van ongeveer vijf tot acht. Dit is afhan kelijk van de dichtheid en de groeifase van het haar. Na deze behandelingen stopt de haargroei en is de klant definitief van het probleem af. En dat scheelt veel kosten, tijd en ergernis. Om u kennis te laten maken met de mogelijkheden en voorde len van de methode biedt Mariette Lenssen belangstellen den op vrijdag 27 januari een gra tis proefbehandeling aan. U bent van harte welkom. Belt u voor een afspraak: (0478) 582494, Rosmolenweg 3 in Oostrum. Ehieien Chevroletdealer voor de regio Venray/Horst verkoop nieuwe Chevrolets verkoop gebruikte auto's onderhoud en reparatie originele onderdelen originele accessoires www.autoghielen.nl In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Plangebied De Hulst II, epiloog of tussenbalans? Er is veel te doen (geweest) over het plangebied De Hulst. Vele malen stonden er verhalen in de krant die bij veel mensen kwaad bloed zetten. Over deze toestanden wil ik het echter niet hebben, omdat ik de waarheid hierover niet ken, en wie wel? Wat mij wel interesseert omtrent het plangebied dat ingeklemd ligt tussen de A73, Henri Dunantstraat en Deurneseweg zijn de archeologische resten die zich ter plekke in de bodem bevinden. Als je niet weet dat het er zit dan zie je het niet en als je het wel weet zie je het ook niet. Maar het zit er wel! Dat is in de afgelopen jaren bij diverse onder zoeken ruimschoots bewezen. Het is het onzichtbare cultureel erfgoed dat hier verscholen ligt en alleen bij graafwerkzaamhe den weer zichtbaar wordt. Zonder onderzoek is het moeilijk om de archeologisch en histori sche waarde van het gebied in te schatten. Ruim vijftien jaar geleden zijn bij de archeologische kartering in verband met de aanleg van de A73 de eerste archeologische res ten gevonden. Het waren slechts enkele aardewerkscherven die de aanleiding waren om de locatie nader te onderzoeken. Het duur de enkele jaren voordat bij de graafwerkzaamheden voor een persleiding, direct langs de toen nog aan te leggen oostelijke rij baan van de A73, de eerste grond sporen werden gevonden. Het betrof sporen van een Middeleeuwse nederzetting en een Romeins grafveld. Deze vond sten waren mede aanleiding om een archeologische opgraving te verrichten in het tracé van de nog aan te leggen rijbaan (A73 oost). De resultaten hiervan waren zo bijzonder dat het aansluitende 25000 m2 groot gebied archeolo gisch rijksmonument is gewor den. In de directe omgeving volg den nog vele onderzoeken. Met name het onderzoek op het St. Antoniusveld kreeg door de bij zondere vondsten veel aandacht. Het betrof hier de aansluiting van de Middeleeuwse nederzetting die bij eerder onderzoek in het tracé van de A73-oost was gevon den. Van eventuele sporen uit de Romeinse tijd werd echter niets aangetroffen. De Romeinse neder zetting die in de nabijheid van het grafveld te verwachten was, zou dus ten oosten van de A73 moe ten liggen. Het was een tijdje stil rond De Hulst totdat de gemeente voorne mens had om het gebied te gaan ontwikkelen tot bedrijventerrein. Dat betekende verstoring van het bodemarchief, maar niet in Venray. Onderhandelingen tussen archeologen en de gemeente heb ben er toe geleid dat in 2002 een grote opgraving heeft kunnen plaatsvinden. Beroepsarcheologen en vrijwilli gers wisten een oppervlakte van 1,2 hectare te onderzoeken. Het college van B&W evenzo diverse ambtenaren lieten zich graag informeren en rondleiden bij de opgraving. Door financiële steun van de gemeente kon zelfs nog een week langer worden opgegra ven. Eind 2002 kwam er echter een eind aan de officiële opgra ving, het geld was op. Het was echter duidelijk dat de grenzen van de nederzetting nog niet waren gevonden. De leden van de Archeologische Werkgroep Venray (AWV) hebben nog enkele weken doorgewerkt om de reste rende opgravingputten in te teke nen. Verrassend was dat enkele maanden daarna de AWV vanuit de gemeente te horen kreeg dat tussen de geplande grondwerk zaamheden tijd was om verder onderzoek te verrichten. In 2003 heeft de AWV hierdoor nog een groot deel van de nederzetting kunnen onderzoeken Ook in 2004 zijn er mogelijkheden geweest en aangegrepen om onderzoek te doen. Inmiddels had de AWV, door de inzet van Gerard de Beijer (museum Venray), een nieuw onderkomen op het St. Anna terrein verkregen. Zo ook apparatuur om de archeologische gegevens te verwerken. Dit gaf de mogelijkheid om begin 2005 een presentatie te houden voor het college van B&W, onder andere over de bijzonder vondsten op De Hulst. Hier kwam aan de orde dat de AWV in een gedeelte van het plangebied graag onderzoek zou willen doen omdat hiervan geen gegevens bekend waren. Zonder aarzelen besloot burgemeester Jos Waals en daarna ook de wethou ders om een bedrag beschikbaar te stellen om dit gedeelte alsnog te onderzoeken. Inmiddels is ook dit onderzoek afgerond en heeft veel vragen beantwoord. Er is meer duidelijkheid verkregen over de omvang van de diverse complexen zoals nederzettingen, akkerarealen en begraafplaatsen. De Hulst is ruim 2000 jaar continu bewoond geweest. Dit geeft aan hoe belangrijk deze locatie eens was en nog is. Veel mensen, instanties en bedrijven hebben de afgelopen jaren op diverse manie ren bijgedragen aan de totstand koming van de diverse onderzoe ken. De Archeologische Werkgroep Venray is hen daar voor erkentelijk. De onderzoeken hebben overigens geen vertraging teweeggebracht voor de uitvoe ring van de planontwikkeling. Moge het voor sommige verhalen over De Hulst dan ook een epi loog zijn, maar voor wat betreft de archeologische informatie en onderzoeken een tussenbalans. R. Bloemen (AWV), Venray Pet-flessen Hoe komt gemeente Venray op het idee om te zeggen dat ze als eerste gemeente pet-flessen, plas tic e.d. gaat inzamelen? Ik als inwoner van Castenray (gemeente Venray) breng allang mijn flessen, allerlei plastic, blik en melk en sap pakken naar de retourette van J. Linders in Horst. Dit scheelt mij per jaar vele ledigingen van mijn restafval-bak. Marij Arts, Castenray De gemeente Venray heeft inge stemd met drie voorkeurslocaties voor eventuele plaatsing van windmolens in de gemeente. Deze locaties zijn: Vredepeel (windpark Vredepeel), Ysselsteyn-Noord (windpark Kempkensberg) of Ysselsteyn- Oost (windpark De Kuluut). Nog steeds is niet duidelijk of in de regio wel of geen windmolens gerealiseerd gaan worden. Dit is afhankelijk van de plaatsingsvisie van de provincie Limburg die in het komende voorjaar uitgegeven wordt en aangeeft welke locaties voor plaatsing van windturbines in Limburg in aanmerking komen. Op verzoek van de Werkgroep Windmolens Ysselsteyn heeft de dorpsraad van Ysselsteyn beslo ten om, in samenwerking met de werkgroep en de initiatiefnemers een informatieavond te houden met als doel uitvoerige, objectieve en brede informatie te geven over windenergie. Deze informatie avond over windenergie wordt op maandag 30 januari vanaf 20.00 uur in zaal Roelanzia in Ysselsteyn gehouden. Diverse sprekers krij gen de gelegenheid om informatie te verstrekken en ook kunnen er aanvullende vragen worden gesteld door het publiek. De avond wordt geleid door een onafhankelijke voorzitter van de commissie Stedelijke Ontwikkeling van de gemeente Venray, F. Janssen. Inwoners van Ysselsteyn, maar ook belangstel lenden uit de omliggende dorpen zijn van harte welkom. e Hoveniers winter voor al uw snoeiwerk voor particulier en bedrijf levering van tuinplanten G- Oirlo-Venray unhoek.ni wwotw Op de foto van links naar rechts: Frank KoenenLowieke Kateman en Gijs Schapendonk van V-Kick en Marjon Minten van de Rabobank. De Rabobank verbindt zich voor drie jaar als sponsor aan de stichting V-Kick in Venray. V-Kick bestaat uit een groep jongeren die op eigen initiatief een stichting hebben opgericht, met als doel om Venray interessanter te maken voor jongeren van 16 tot en met 23 jaar. Zij gaan een zo breed mogelijk scala aan activiteiten organiseren voor de doelgroep. Voor deelname aan de activiteiten hoeven de jongeren geen lid te zijn van de stichting. Er is name lijk voor gekozen om in plaats van een ledenbestand een vrijwilli- gersbestand bij te houden. Hierdoor, en door bijvoorbeeld de entreeprijzen zo laag mogelijk te houden, wordt geprobeerd de activiteiten zo laagdrempelig mogelijk te houden. Frank Koenen, Lowieke Kateman en Gijs Schapendonk van V-Kick en Marjon Minten, communicatiead viseur van Rabobank Venray Meerlo-Wanssum, ondertekenden onlangs het sponsorcontract. Marjon Minten: "De Rabobank vindt het belangrijk om binding te hebben met jongeren. Het klinkt als een cliché, maar jongeren heb ben de toekomst. En we willen graag weten wat er bij de leeftijds groep van 16 tot 23 jaar leeft. Als tegenprestatie is de stichting dan bijvoorbeeld ook bereid om een avond met de Rabobank te spre ken over hoe jongeren tegen een bank en bankzaken aankijken. Voor ons heel zinvol." De verte genwoordigers van V-Kick: "V- Kick is erg blij met de Rabobank, extra input van bedrijven waarde ren wij zeer, omdat het ons sterkt in ons geloof dat wij bezig zijn met iets goeds en bijzonders voor venray. En daar willen we ook graag wat voor terug doen. We merken ook dat we potentie heb ben, en dat we onze grens nog niet hebben bereikt, zo willen wij in 2006 proberen om iedere week een activiteit voor jongeren neer te zetten, al dan niet in samenwer king met andere organisaties. Deze week werden aan de laat ste twee winnaars van de actie rondom het Winterfestival, geor ganiseerd door Venray Centraal, de toegekende prijzen overhan digd. Tim Derks uit Tienray ont ving een waardebon van 200 euro, te besteden bij een van de leden van Venray Centraal. Anja Geurts uit Venray ging met de hoofdprijs, een reischeque van 500 euro, aan de haal. Op de foto de beide prijswinnaars, samen met Janneke Ewalts van Venray Centraal In december 2005 hield Cafetaria Snackpoint Snackers in Ysselsteyn een ludieke actie rond om kerstkaarten. In een adverten tie werd opgeroepen om een kerstkaart te sturen naar Snackers. Elke inzending werd beloond met een kortingsbon ter waarde van vijf euro, die in het nieuwe jaar te besteden is. Daarnaast maakten de deelnemers aan deze actie kans op een cadeaubon van Snackpoint en werd er door Expert Deurne een dvd-speler beschikbaar gesteld aan degene die de leukste, ontroerendste of mooiste kaart stuurde. Afgelopen zondag werd de dvd-speler uitge reikt aan Thijs en Marina van Ass uit Ysselsteyn. Zij zijn de gelukki ge winnaars van dit prachtige apparaat. Bij de uitreiking door Petra Janssen van Snackers deed zij er meteen een paar leuke dvd's bij zodat er 's middags meteen gekeken kon worden. De win naars van de cadeaubonnen krij gen binnenkort bericht. ND Logistics bestaat vijftien jaar. In het kader van dit jubi leum, en het feit dat het nieu we pand wordt geopend, houdt het bedrijf op zaterdag 21 januari tussen 12.00 en 16.00 uur open dag. ND Logistics maakt deel uit van de Group Norbert Dentressangle, een Europees beursgenoteerd bedrijf in transport en logistiek. In Frankrijk is Group Norbert Dentressangle marktleider en bui ten de Franse grenzen worden de activiteiten in hoog tempo uitge breid. ND Logistics onderscheidt zich door een kwalitatief hoogwaardi ge dienstverlening en maatwer koplossingen voor de klanten. In totaal zijn er in Europa 12.000 mensen werkzijn binnen de groep. Vanwege het feit dat ND Logistics vijftien jaar in Venray is gevestigd en dat het nieuwe pand wordt geopend, houdt het bedrijf op zaterdag 21 januari een open dag. Er worden diverse activitei ten georganiseerd voor zowel kin deren als ouderen. Daarbij kan worden gedacht aan snoep verza melen, heftruckwedstrijden, springen op een luchtkussen en lasergestuurd kleiduivenschieten. Met behulp van een hoogwerker kan het nieuwe pand vanaf zo'n dertig meter hoogte bezichtigd worden. Verder zijn er nog tal van activiteiten die plaatsvinden in en om de vestiging aan de Spurkterweg 65. De open dag wordt officieel geopend door wethouder Heidens, in het bijzijn van alle genodigden van de bedrijven op Smakterheide en vertegenwoordi gers van de Venrayse industrieën. Vorige week vond bij Sportcafé - Cafetaria De Landweert de prijs uitreiking plaats van de jubileum prijsvraag. Bij gelegenheid van het 10-jarig bestaan konden de klan ten raden hoeveel kilo frites er in die periode door Monique en René Janssen en hun medewer kers is gebakken. Het exacte aan tal was 290.600 kilo. Nina Wilms zat daar slechts 1175 kilo lanss. Zij mocht van Monique Janssen een dvd-speler in ontvangst nemen. De tweede prijs was voor Nils Vervoort die 9200 kilo 'miste'. Hij kreeg een mp3-speler. Verder waren er nog troostprijzen in de vorm van een Suske en Wiske dvd en een Iris-bon voor Thom Seuren, Renzo Roso en Rianne Arts. Het komt geregeld voor dat werkgever en werknemer samen besluiten dat het beter is een punt achter hun arbeidsver houding te zetten. De werkne mer wil zich dan in elk geval niet inhoudelijk tegen zijn vertrek verzetten en hij kan zich vinden in de veelal via advoca ten uitonderhandelde vergoe ding die hij meekrijgt. Het is voor de werknemer natuurlijk wél essentieel dat hij maximale zekerheid heeft dat hij een WW-uitkering krijgt. Daartoe moet de werkgever een verzoek bij de kantonrechter indienen om de arbeidsovereen komst te ontbinden. Hiertegen moet de werknemer schriftelijk protesteren. Inhoudelijk is de werknemer het echter wel eens met zijn vertrek, iets dat hij ook (zij het verhuld) in zijn verweer laat weten. Zo wordt een toneel stukje opgevoerd met de kantonrechter als publiek. De kantonrechter vindt het goed (hij applaudisseert nog net niet en ontbindt de arbeidsovereen komst via een zogenaamde beschikking. Om deze beschik king is het te doen. Daarin staat dat de werknemer geen schuld heeft aan het ontslag. Hiermee gaat de inmiddels oud werknemer naar de bedrijfsver eniging en vraagt en krijgt hij (veelal) de uitkering. Een fraai toneelstukje waardoor de juridische molen overbelast is geraakt en belangrijker, zowel werkgever als werkne mer op kosten worden gejaagd. Maar ja, de wet biedt geen andere oplossing. Goed is het dan ook dat de wet gewijzigd zal gaan worden! Op 17 november 2005 is door Minister De Geus een wetsvoorstel ingediend waarbij het de werknemer niet langer aangerekend wordt dat hij zich neerlegt bij zijn ontslag. Het kabinet streeft ernaar de wijzi gingen per 1 oktober 2006 in te voeren. Als de wet is ingevoerd zullen werkgevers, werknemers en de rechterlijke macht ontlast worden omdat dan de hiervoor omschreven toneelstukjes niet meer nodig zijn. Dit leidt tot minder kosten en een soepeler ontslagpraktijk, waarbij een schriftelijke beëindigingsover eenkomst tussen werknemer en werkgever volstaat. Mr. Marcus Gerrits Van der Putt Advocaten de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Donderdag 19 januari 2006 - Pagina 9 Keizersveld 55 Venray 0478-586200 Alhoewel de inhoud zeer zorgvuldig is samengesteld kunnen uitgever en samensteller geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onjuistheden of onvolkomenheden de SCHATTEN VAN DE Grote Kerk van dennüffiWÏÏTffibv r i Waatikboti PHILIPS

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9