COMMUNIEKLEDING Bedrijventerrein De Blakt wordt stuk kleiner Dat is vastelaovend op weg naar finale LVK? Overname winkels Bens in Oostrum en Leunen Uitstel bezuiniging kunstencentrum Zusterorde in klooster Smakt? DeMKB GIGANTISCHS miS iS&èg tv» v; automatiseerder Bandoetere ^ÏMlP U weet niet wat u ziet! jongen dé specialist voor §m\ïtd>w en tegelwerken! Op weg naar 7 maart 2006 Een fantastisch skiweekend SVOC'01 blijft op titelkoers En verder: i€49,)5pt Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Kunst Cultuur 12 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Sport 19-23 Kerkelijke diensten 26 VAN DE LEUKSTE MERKEN Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Leve de democratie! Natuurgebied tussen Deurneseweg en Hulstweg blijft intact Koffiedik roept Venray op te gaan stemmen JAM Mogelijk zelfs sluiting in Leunen Theater op bezoek in Asteria Venray enT^g^r r- m i Hond vergiftigd WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl CAR-CITY VENRAY Straat 76^** TAPIJTCENTRUM iM»: VENRAY Julianasingel 7 Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 v pwwwrongenvof.nl rjMllOliintKH»3333 Honderdzevenentwintigste jaargang - week 3 - donderdag 29 januari 2006 MAAS berden 0 =3 Het gonst weer van de geruch ten in Venray. Of beter gezegd: in Piëlhazenland. Altijd leuk, altijd spannend. Want wie stoot zaterdagavond in een bruisende en schuimende schouwburg burgemeester Waals van zijn troon? Wie wordt de nieuwe heerser? Wie wordt de prins van alle Piëlhazen en Piëlhazinnekes? Wordt het dan eindelijk Joris van de Velden, of toch Twan van Bussel van feestcafé de Koets? Die twee namen staan al jaren op de 'kandidatenlijst', maar nog nooit mochten Joris en/of Twan zich echt laten kronen tot prins carnaval. Of ik nog wat andere namen heb? Ja, makelaar Huub Janssen van Peelrand, een carna valsvierder in hart en nieren, en Harm Leenders, die al eens jeugd prins was. Of Jan Poels, die als voetbaltrainer uitstekend uit zijn woorden kan komen, en sportief genoeg is om dagenlang aan de zwier te gaan. Een nadeel van Jan: hij praat alleen ABN. Fran Janssen is een andere kandidaat. De WD'er/ ondernemer is een uitgaanstype pur sang, een echte Piëlhaas die wel van een biertje houdt. En wat te denken van Geert Pelzer, die als prins zijn eigen liedje kan zingen, en als kroegbaas weet hoe je de tent op z'n kop moet zetten. Nog wat namen die de rondte doen: Huub Franssen van het gelijknamige keukencentrum en Henri van Helmond van Goodlife-Outside. De lijst is lang, erg lang. Langer dan de kandidatenlijsten van veel politieke partijen. Ja, ook ik ben benieuwd wie door de keuze commissie dit jaar uit de hoge hoed wordt getoverd. Want al met al blijft het toch een onde mocratisch gebeuren, de benoe ming van de prins. Een groepje van De Piëlhaas wikt en weegt, en kiest uiteindelijk de nieuwe hoogheid. Voor ons! We hebben er niks over te zeggen! Een mid deleeuwse methode, niet meer van deze tijd. We leven toch in een 'kies-tijdperk', kunnen zelfs onze mening geven over de toe komst van circuit De Peel. Net alsof mij dat racen wat interes seert! Wie de nieuwe prins wordt, vind ik veel belangrijker. Ik wil kunnen stemmen op de prins carnaval van Venray! Ik wil een lijst ontvangen waarop alle namen vermeld staan van in Venray geboren en getogen man nen van 18 jaar en ouder, die niet gaan skiën tijdens de dolle dagen, die zonder problemen minimaal dertig pilsjes in een uur kunnen verwerken en die minimaal twee vrienden hebben. Zodat ik een rood kruisje kan zetten achter de naam van de in mijn ogen beste hoofd polonaiseloper van Venray... Ik stem op 7 maart op de partij die van het carnavalsreferendum een speerpunt maakt.... Hannes Bedrijventerrein De Blakt valt een stuk kleiner uit dan aanvankelijk de bedoeling was. Het nieuw te ontwikkelen industriegebied aan de zuid kant van Venray biedt plaats aan ongeveer vijftig hectare bedrijfsoppervlakte. In eerste instantie ging de gemeente nog uit van zeventig hectare. Het Deurnese bedrijf Cordstrap is het eerste schaap dat over de dam is. Wethouder Heidens (CDA) verwacht dat Cordstrap na de zomervakantie met de bouw kan beginnen op een kavel van vijf hectare. Het nieuwste bedrij venterrein ligt tussen Oirlo en Venray in en wordt omsloten door de Deurneseweg (noorden), A73 (westen) en de Oirloseweg (oosten). Dat het uit te geven ter rein wat kleiner uitvalt, komt mede door de twee groene buffers die De Blakt omsluiten, meldt Heidens. "Maar vijftig hecta re is nog behoorlijk wat." Aan de noordkant blijft de groene wig tussen de Hulstweg en de Deurneseweg ongerept. Dit is een waardevol natuurgebied waar door de Oostrumsche beek stroomt. Vanaf de rotonde op de Deurneseweg komt de hoofdont sluiting naar De Blakt, die wordt aangelegd dwars over het beek dal. De hoofdweg komt uit op een nieuwe rotonde op de Hulstweg. "Gezien het hoogteverschil dat overbrugd moet worden, denken we aan een zwevende constructie met een brug of een weg op palen", aldus Heidens. Dit bete kent ook zo min mogelijke hinder voor de flora en fauna zoals de bever en de das. Aan de zuidkant wordt De Blakt eveneens begrensd door een groene buffer die ligt ten noorden van Zandhoek en ongeveer begint bij het kruispunt Witte Vennenweg-Oirloseweg- Pauwweg en doorloopt naar de A73- De wethouder denkt daar mee tegemoet te komen aan de wensen van de Oirlose dorpsraad. TWEE GEDEELTEN Het bedrijventerrein valt uiteen in twee gedeelten. Middenin komen de grootschalige produc tie- en logistieke bedrijven. Zoals Cordstrap, dat naast de kavel van vijf hectare nog een optie op twee hectare heeft. "Aan de zij kanten is ruimte voor meer kwali tatieve en kleinschalige bedrijven. Ze zijn meer naar buiten gericht en komen op de zichtlocaties langs de Oirloseweg en de A73", zegt Heidens. De hoek tussen de Hulstweg en A73 wordt een spe ciale plek. "Dit moet vanaf de A73 de blikvanger van De Blakt wor den. Er komt een landmark en we zoeken naar een mooie invulling voor deze bijzondere plek." De wethouder van economi sche zaken hoopt dat eind deze maand de provinciale commissie gemeentelijke plannen (PCGP) het licht op groen zet. Heidens verwacht dat voor het eind van dit jaar het bestemmingsplan definitief is. Daarop vooruitlo pend worden artikel -19-procedu- res ingezet, zoals bij Cordstrap, om alvast aan de slag te kunnen. In de loop van dit jaar zal de infrastructuur worden aangelegd. De Hulstweg en de Blakterweg blijven bestaan. Rondom en dwars door het grote middenter rein worden nieuwe wegen aan gelegd, aanhakend op de Hulstweg aan de noordkant. Tevens komt er een nieuwe aftak king op de Oirloseweg. De gemeente heeft alle markt partijen met grondposities uitge nodigd een visie voor het bedrij venterrein op te stellen. Daarop heeft alleen Harry Maessen in november gereageerd. Naast Maessen heeft ook de gemeente gronden in eigendom en ligt gen er nog meerdere particuliere kavels. De gemeente gaat een samenwerkingsverband aan met Maessen in de vorm van een zoge noemde publiek-private PPS-con- structie. "Waarbij de gemeente de regie voert", verzekert Heidens. Met de ontwikkeling van De Blakt kan Venray voorlopig voor uit. Binnen hoeveel jaren het ter rein 'volloopt', durft Heidens niet te voorspellen. "Dat is altijd afwachten. Er lopen diverse con tacten, maar bedrijven kijken altijd uit naar meerdere plaatsen. Voor het nabijgelegen de Hulst II is de belangstelling eveneens groot. Daarvoor zoeken we vooral kleinere bedrijven. Vanaf zo'n drie hectare passen ze beter op De Blakt." Venray heeft dit jaar met twee liedjes de halve finale van het LVK bereikt: 't Is nog nie gedoan van Gerrie Puts en Dat is vastelaovend, gezongen door Koffiedik. Het laatste nummer werd geschreven door Saskia Manders en Brechje Jeuken. Met muziek van de Venlose componist Hay Geritz hoopt een delegatie van de groep Koffiedik de eind strijd te halen. Jeuken (33), docente Nederlands aan het Raayland College, zingt samen met vier andere vrouwen van de uit tien leden bestaande vrouwengroep Koffiedik. Het gezelschap roept alle inwoners van Venray en oms treken op om te stemmen op zijn nummer, dat 21 januari tussen 10.00 en 12.00 uur te horen zal zijn op LI radio. Wat voor nummer hebben jullie geschreven? "Dat is vasteloavend wijkt af van 'normale' carnavalsliedjes. Het is redelijk rustig en heeft een eigen karakter. Er zitten meer stemmige stukjes in, waar de melodie een echo krijgt. De tekst van het liedje gaat vooral in op wat vasteloavend eigenlijk inhoudt. Het gevoel van vastelo avend, hoe leg je dat uit? Op een barkruk met een pilsje in de hand zitten, meezingen met de liedjes, kinderen op de grond die confetti verzamelen, alleen maar niet alleen. Het is een poging om dat gevoel te beschrijven." Wat voor gezelschap is Koffledik?En waarom doen er maar vijf van jullie mee? "Koffiedik bestaat in mei twee |aar. Twee dames hebben het ini tiatief genomen en zijn op zoek gegaan naar andere vrouwen die 6 dezelfde interesses deelden, en muziek. Het resultaat is een Theater, teksten maken, spelen groep van tien tussen de vijfen twintig en vijftig jaar: een aantal docenten, een paar verpleegkun digen en een logopediste, een redelijk gevarieerd gezelschap. Eén keer in de drie weken komen we bijeen, elke keer bij iemand anders thuis. Onder het genot van een hapje en drankje bedenken we dingen. Zo doen we typetjes na, en proberen we met zang en spel tot een leuk stuk te komen. Iedereen heeft eigen kwaliteiten: de één schrijft mooie teksten, de andere juist melodieën of ver zorgt de kostuums. We doen bij voorbeeld ook een optreden in Circus Mök, waar we acht type tjes uitbeelden. Voor het Venrayse liedjesfestival hadden we twee liedjes ingestuurd, ééntje met ons tienen, en ééntje met vijf van ons. Het nummer van de vol ledige groep heeft de carnavals-cd van Venray niet gehaald." De finale lonkt? "Och, het zou leuk zijn als er een nummer uit Venray in de fina le komt. Dan moet wel heel Venray gaan stemmen. Voor de eerste ronde zijn 277 nummers uit heel Limburg ingestuurd. Een jury heeft die beluisterd en beoor deeld. Zestig zijn er overgebleven. Sinds zaterdag 7 januari worden er drie zaterdagen op rij twintig nummers gedraaid waar mensen op kunnen stemmen. In de eerste ronde zat het nummer van Gerrie Puts. Ook een prachtig nummer overigens. Zaterdag 21 januari is ons nummer aan de beurt. Via bonnen kunnen mensen pér zaterdag stemmen op de acht leukste liedjes. De negentien nummers met de meeste stem men gaan door naar de finale. De bonnen om te stemmen staan donderdags in het dagblad en ver der in meerdere lokale kranten. Dus mensen uit Venray: zorg dat Venray op 10 februari in Stein in de finale staat!" Bakkerij Bens uit Overloon stopt met de winkels in Leunen en Oostrum. Al wekenlang gaat het gerucht dat beide winkels worden gesloten. Eigenaar Geert Bens is echter druk doende de twee zaken in andere handen te laten overgaan. "Voor de winkel in Oostrum is het al rond. De familie Lepsi uit Oostrum neemt de zaak zelfstan dig over", aldus Bens, die zich na 28 januari terugtrekt. De nieuwe eigenaar heropent de winkel op 7 februari. Anderhalf jaar geleden nam Bens de winkel over van bak kerij Verheijen. Geert Bens zegt in Oostrum veel concurrentie te ondervinden van een Turkse bak ker die op het bedrijventerrein aan de Stationsweg zit. In Leunen merkt de bakkerij dat de uitgebreide 'supermarkt' bij tankstation Lucassen veel klandi zie trekt. De winkel aan de Apolloniastraat is nu alleen nog 's ochtends geopend. Vijf jaar gele den nam Bens deze zaak, een van de weinige winkels in Leunen, over van Verheijen. "In Leunen is het nog niet definitief rond. We zijn bezig met een kandidaat die het eveneens op zelfstandige basis gaat overne men. Ik ben er positief over", aldus Geert Bens. Mocht de over name in Leunen alsnog afketsen, dan sluit de winkel per 1 februari. Het college van B en W heeft besloten de bezuiniging op de subsidie van Kunstencentmm Jerusalem uit te stellen tot 2009- Met ingang van 2007 zou het kunstencentrum structureel 100.000 euro minder subsi die krijgen. Een financieel onderzoek in relatie tot het ondernemings plan 'Wissels en Spagaten' is nodig om een definitief besluit te kunnen nemen. In 2003 is besloten de subsidie voor de Stichting Kunstzinnige Vomiing Noord-Limburg (SKVNL) te verlagen. De vrije academie en de balletschool maakten toen deel uit van deze stichting. In de zomer van 2004 is de SKVNL failliet verklaard en is meteen de fusie tussen vrije academie, balletschool en muziekschool gerealiseerd. Directie en bestuur van het kunstencentrum vinden de bezuiniging van 100.000 euro onacceptabel. Dit zou als gevolg hebben dat de afde ling beeldende kunst gesloten moet worden. Ook de politiek had kri tiek op de bezuinigingsmaatregel en de gebrekkige communicatie tus sen gemeente en kunstencentrum. 4* persoon i 1 V £47=.; 4njgpx U bent van harte welkom voor een gezellige avond met zang en dans door een professioneel theatergezelschap, zij serveren U een heerlijk verrassingsdiner Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 De orde van de zusters van Animamati heeft belangstel ling voor het leegstaande klooster in Smakt. Afgelopen zondag namen drie zusters van de congregatie met hulp bisschop Everard de Jong alvast een kijkje. Binnenkort komt de moeder overste uit Rome over om het kloostergebouw te bekijken. De zusters zijn op zoek naar een nieuw onderkomen. Ze hebben nu tijdelijk onderdak in Brunssum. De Animamati is een van oorsprong Argentijnse orde en telt wereldwijd zo'n zevenhon derd volgelingen. De zusters zijn vrij jong met een gemiddelde leef tijd van 35 jaar. PvdA-raadslid Elly van Dijck uit Smakt is direct betrokken bij de plannen voor het klooster. Nadat de laatste paters Karmelieten zijn vertrokken, wordt het gebouw bewoond door een zogeheten anti-kraakgroep. "De zusters had den een heel positieve indruk", vindt Van Dijck. "Als het doorgaat dan zou het voor Smakt een heel mooie oplossing zijn. Want het klooster is van oudsher een grote trekpleister. Nu de paters vertrok ken zijn, neemt de aantrekkings kracht toch wat af. Ik denk dat iedereen blij zal zijn met de komst van de zusters." In eerste instantie zullen zeven zusters in het kloos ter gaan wonen. Dit aantal zal later nog uitbreiden. Het klooster krijgt een besloten gedeelte en een gedeelte voor nonnen die wél naar buiten treden. Als de zusters komen zullen begeleid worden door een priester. Voor Smakt zou dit kunnen betekenen dat de ver zorging van de missen in Smakt en Holthees door deze priester ter hand wordt genomen. De politie onderzoekt een ver giftiging van een hond, afgelopen maandag in de wijk Brabander. Een 37-jarige vrouw uit Venray liep maandag tussen 8.45 uur en 9-15 uur met haar hond door de wijk. Bij thuiskomst werd de hond misselijk, waarna de vrouw met het dier naar de dierenarts ging. Daar ging de toestand van het dier zo snel achteruit dat het overleed. Vermoedelijk is de hond overleden na het eten van vergiftigde vis. De politie waar schuwt hondenbezitters om alert te zijn. bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl LEVI'S, LEE MUSTANG 72 PRIJS TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. i;'

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1