Hans Teunissen lijstduwer Lokaal Aktief Comeback Maaskant Fraktie 'Alles in het belang Vóór Venray' Michel Boerboom lijsttrekker NVU MAART 2 0 0 6.' VVD LIJST 4 GAAT VOOR 5 ZETELS, NIET OM TE ZITTEN, MAAR OM TE WERKEN AAN VENRAY! PEEL EN MAAS Donderdag 26 januari 2006 - Pagina 5 VOOR ONS VERKIEZINGSPROGRAMMA ZIE WWW.VVDVENRAY.NL Relax. Het is een Altrex. Wethouder Hans Teunissen is de lijstduwer van Lokaal Aktief. Teunissen staat op de 25e plaats waarmee hij aangeeft niet mee te dingen naar een raadszetel. Teunissen, die in januari 2005 de opgestapte Frits Ruyten opvolgde, is kandidaat-wethouder voor de lokale partij in de komende raads periode 2006-2010. Van de huidi ge vier wethouders keert Jan Driessen (CDA) niet meer terug. Mathieu Emonts (PvdA) is even eens lijstduwer voor zijn partij. Ook Emonts ambieert geen raads lidmaatschap, maar is wel weer beschikbaar als wethouder. Lei Heidens (CDA) gaat als enige wethouder wél in de gemeenteraad zitten, indien hij niet meer in aanmerking komt voor een zetel in het college. Heidens staat na lijsttrekker Gerda van Stelten als tweede op de CDA- lijst. Lokaal Aktief had al eerder de eerste tien kandidaten bekendge maakt. De officiële verkiezings lijst, die afgelopen maandag werd ingediend, telt nu 25 namen. De lijst van Lokaal Aktief 1Gerrit Lemmens 2. Tiny Grebenjak 3. Tom van den Hoek 4. Geert Craenmehr Op de lijst van de Maaskant Fraktie voor de verkiezingen van 7 maart 2006, worden de plaatsen één en twee bezet door nieuwkomers in de poli tiek. Frans Aarts (52) uit Vierlingsbeek is de nieuwe lijsttrekker, gevolgd door plaatsgenoot Vincent Gerrits (47). Theo Jacobs (56) uit Maashees, een bekende in de politiek, staat op plek num mer drie. De lijst bestaat uit negentien kandidaten, variërend in leeftijd van 20 tot 62 jaar, uit Vierlingsbeek, Maashees en Groeningen. Een mix van jong en oud, van mensen die midden in de gemeenschap staan en zich graag inzetten voor de inwoners. Na de voor de Maaskant Fraktie slecht verlopen verkiezingen van 2002 (de coalitiepartij wist geen enkele zetel in de Boxmeerse gemeenteraad in de wacht te sle pen, red.), besloten de leden niet bij de pakken neer te zitten en de blik te richten op 7 maart 2006. 5. Richard de la Roy 6. Leo Everaerts 7. Victorine Derks 8. Mart Kessels 9- Hennie Olde Daalhuis 10. Theo Olde Daalhuis 11. Ton Mulders 12. Peter Stiphout 13- John van den Broek 14. Jan Zanders 15. Ralph Hoffschulz 16. Fred Pelzer 17. Piet in de Rijp 18. Emmy Arts 19- Peter Rongen 20. Elly Lemmens 21. Maureen Heijnen 22. Piet Verstegen 23. Gerrit Vogelsangs 24. Jan Strolenberg 25. Hans Teunissen Ghïelen Chevroletdealer voor de regio Venray/Horst verkoop nieuwe Chevrolets verkoop gebruikte auto's onderhoud en reparatie originele onderdelen originele accessoires www.autoghielen.nl Oud-wethouder Lambert Litjens en raadslid Hanny Willems deden een stapje terug om plaats te maken voor nieuwe mensen, maar zijn nog altijd actief binnen de partij. De kandidatenlijst: 1) Frans Aarts (Vierlingsbeek) 2) Vincent Gerrits (Vierlingsbeek) 3) Theo Jacobs (Maashees) 4) Johan Broeren (Vierlingsbeek) 5) Ad de Haas (Vierlingsbeek) 6) Bob Verdijk (Vierlingsbeek) 7) Roel Ebben (Vierlingsbeek) 8) Jolien Verbeeten (Vierlingsbeek) 9) Sjaak Verstegen (Vierlingsbeek) 10) Piet Ermens (Maashees) 11) Johan van den Boogaard (Vierlingsbeek) 12) Anita Vousten-Gerrits (Groeningen) 13) Ron Koenen (Vierlingsbeek) 14) Rens Thijssen (Vierlingsbeek) 15) Anjo Welles-Verhoeven (Maashees) 16) Noud Botden (Vierlingsbeek) 17) Jos Deenen (Vortum-Mullem) 18) Hanny Willems-Cornelissen (Vierlingsbeek) en Lambert Litjens (Vierlingsbeek). Politie zoekt identiteit van dode man De politie is op zoek naar de identiteit van een onbekende dode man, die 12 januari omst reeks 19-10 uur werd aangetrof fen op de spoorlijn in Smakt. Bekend is dat hij zelfmoord heeft gepleegd. Het betreft een man van ongeveer 50 jaar met een fors postuur. Hij heeft opvallend grote handen en vingers en zijn schoen maat is 47. Hij heeft een enigszins kalend hoofd heeft met golvend grijs haar boven de oren. Het onbekende slachtoffer heeft geen snor of baard en ziet er verzorgd uit. Zijn kleding bestond uit een bruin leren jack, een wollen trui met twee knoopjes bij de halsope ning. Verder droeg hij een blauw/wit geblokt katoenen sporthemd en een donkerblauw t- shirt. Om zijn broek had hij een zwart leren riem. In zijn halfhoge lichtbruine schoenen die met bont gevoerd waren, droeg de man zwarte sokken. De politie vraagt mensen die mogelijk weten om wie het gaat, contact op te nemen met de politie in Venray op telefoonnummer 0900-8844. De uitzending van Opsporing Verzocht heeft dinsdagavond acht tips opgeleverd in de zaak van de onbekende dode man. Met een aantal tips kan de politie verder. Tips over de herkomst van het getoonde lucifersdoosje en de getoonde kleding, leiden mogelijk naar een bedrijf en kledingwin kels in Duitsland. De gouden tip over de identiteit van de man zat er nog niet bij. De komende dagen worden de tips nagetrok ken en doet de politie verder onderzoek in deze zaak. Getuigen gezocht De politie is op zoek naar getui gen van een doorrijding na aanrij ding die dinsdagmorgen plaats vond op de Stationsweg. Een nog onbekende automobilist is na de aanrijding doorgereden zonder zijn identiteit bekend te maken. De politie onderzoekt de zaak en is op zoek naar de bestuurder die in een groene auto reed. Het ken teken begon vermoedelijk met een G. Het ongeval gebeurde even voor twaalf uur toen de automobi list over de Stationsweg reed en linksaf de Kruidenlaan in ging. Daarbij liet hij een 19-jarige fietser uit Venray, die hem tegemoet kwam, niet voorgaan en raakte het achterwiel van zijn fiets. Hij viel en liep diverse schaafwonden en spierpijn op. Het slachtoffer heeft zich onder doktersbehande ling gesteld. Getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie van de basiseen heid Venray via tel. 0900-8844. Oplichting via internet Het Openbaar Ministerie Roermond heeft besloten om een onderzoek te starten naar interne- toplichting via de website Marktplaats binnen het arrondis sement Roermond. Hierin behan delen zij alle aangiften die binnen zijn gekomen bij de politie Limburg-Noord. De gedupeerden zouden spullen via internet besteld en (deels) betaald hebben die nooit zouden zijn geleverd. De aangiften zijn afkomstig van gedu peerden die verspreid over heel Nederland wonen. Eerder is in deze zaak een aantal gedupeerden bericht dat er geen strafvervol ging zou worden ingesteld gelet op de Aanwijzing Opsporing en het aanbod van andere (gewelds)zaken. Nu inmiddels is gebleken dat het om een zeer groot aantal aangiftes gaat (onge veer 40), heeft het Openbaar Ministerie Roermond besloten als nog een onderzoek op te starten. De aangiftes zullen gebundeld worden behandeld. 'Parkeerjacht in Venray' Mart Kessels (Lokaal Aktief) is niet te spreken over de onbuigzaam heid van de Venrayse parkeerwachters. In de commissie Stedelijk Beheer pleitte Kessels ervoor bij sneeuw en gladheid soepeler op te treden en niet op een paar minuten te kijken. Het commissielid sprak uit eigen ervaring. "Op woensdag 28 december sneeuwde het en was het winters glad in Venray. Ik kwam daardoor zes minuten te laat terug bij mijn auto. Toen had ik al een bon van 47,20 euro te pakken. De discussie met de parkeerwacht had geen enkele zin. Ik moest maar naar het parkeerbureau op de Eindstraat gaan." Kessels vindt dat er wel eens rekening kan worden gehouden met de weersomstandigheden. "Je verwacht toch wat meer coulantheid. Als we zo doorgaan dan houden we straks geen parkeerders over in Venray. Met deze parkeerjacht jagen we de bezoekers weg uit het cen trum." Wethouder Driessen (CDA) toonde geen mededogen. "U had gewoon dikke pech. De parkeerwachters handhaven volgens de letter van de wet. En dat is maar goed ook. Dat voorkomt allerlei oeverloze discussies met overtreders." Gemeente Boxmeer rjip weg naar TECHNISCHE GROOTHANDEL prabm Verhaeg Venray Lowieke Kateman (19) jongste lijsttrekker ooit Geen Venrayse kandidaten op kieslijst Michel Boerboom (27) uit Arnhem voert in Venray bij de gemeenteraadsverkiezingen van 7 maart de lijst van de Nederlandse Volks Unie aan. De kieslijst, die drie namen telt, telt geen enkele Venrayse kandidaat. Op twee staat Chistian Malcoci uit Kerkrade. De partijsecretaris was in 2002 nog lijsttrekker in Kerkrade maar de NVU heeft zich daar niet meer ingeschreven. De nummer drie is Johnboy Willemse, woonachtig in Ravenstein, die tevens lijst trekker is in Oss. Boerboom staat ook tweede op de kieslijst in Arnhem na partij voorzitter Constant Kusters. Michel Boerboom is geboren in Drielle, timmerman van beroep en sinds 1999 lid van de NVU. Hij is penningmeester van de partij en hoofd van de ordedienst. Een kandidaat-raadslid mag vol gens de Kieswet buiten de gemeente wonen. Maar hij dient een getekende verklaring te over leggen dat hij zich na benoeming in de gemeente Venray zal vesti gen. Zonder deze verklaring wordt de naam alsnog van de kies lijst geschrapt. De NVU neemt op vijf plaatsen (Apeldoorn, Arnhem, Nijmegen, Oss en Venray) aan de raadsver kiezingen deel. De kandidaten zijn veelal kader- of bestuursleden die op meerdere plaatsen op de lijst staan. De NVU-lijsten in Apeldoorn, Arnhem en Nijmegen tellen ieder vier namen terwijl in Oss en Venray drie kandidaten dingen naar een raadszetel. Het verkiezingsprogramma 'Stop de multiculturele terreur' is in alle vijf plaatsen vrijwel hetzelf de, met hier en daar wat lokale nuances. De rechts-extremistische partij wil een belastingvoordeel voor grote gezinnen. "Om Nederlanders te stimuleren veel kinderen te nemen om zo het voortbestaan van ons volk te garanderen." Er moet meer geld naar de gezondheidszorg want de overheid moet zorgen voor een verzorging van de wieg tot het graf. Nutsbedrijven en de NS moe ten weer genationaliseerd wor den. De NVU wil de terugkeer van een Nederlandstalige piratenzen der in Venray. Er mag geen nieu we moskee of 'cultuurvreemde' gebedsruimte komen. De partij verzet zich ook tegen een Turks internaat aan de Langstraat, wat inmiddels al van de baan is. Er dient een beter toezicht te komen op de wildgroei van bui tenlandse winkeltjes. Illegale vreemdelingen moeten actief worden opgespoord en verwij derd uit de gemeente. Op de Venrayse scholen moet iedere ochtend de nationale driekleur gehesen worden waarbij het Nederlandse volkslied gezongen wordt. "Om kinderen weer natio nale trots te geven", vermeldt het partijprogramma. De partij wil een strakkere schooldiscipline en herinvoering van het schooluni form dat door de staat beschik baar wordt gesteld. "Hierdoor worden leerlingen niet meer gepest omdat ze er niet bijhoren vanwege hun kleding of schoe nen. Kinderen van ouders met een gering inkomen zijn hiervan vaak de dupe." VERBOD HOOFDDOEKJES De NVU wil een verbod op het dragen van hoofddoekjes of ande re geloofsovertuigingen op open bare scholen. De partij staat voor een harde aanpak van criminali teit en overlast. Winkeliers moe ten kunnen rekenen op meer steun van de politie die strenger moet toezien op de veiligheid in het uitgaanscentrum. Hangj ongeren worden met harde hand verwijderd uit het winkelcen trum. Er dient een einde te komen aan de discriminatie van Londsdale-jongeren. De NVU is voorstander van de Floriade en vraagt meer aandacht voor kinderboerderijen en speel tuinen. Langdurig werkelozen worden verplicht aan het werk gezet met uitzondering van men sen die belangrijk vrijwilligers werk verrichten. Venray moet schoner worden door een strengere controle op zwerfafval en het plaatsen van meer prullenbakken. De NVU is voorstander van een racecircuit. Er zou in Venray een waardige gedenksteen moeten komen van Pim Fortuyn en Theo van Gogh. De partij wil een halt toeroepen aan de bureaucratie en de slechte telefonische bereikbaarheid van het gemeentehuis. De NVU pleit voor een gemeentelijke ombuds man. En er moet een einde komen aan de belangenverstrengeling tussen politici en de zakenwereld. De lijst Vóór Venray is nogal uniek. Niet alleen de stand punten van de lokale partij wijken af van de gevestigde orde. Vóór Venray koestert het imago van bestuurlijke ver nieuwing. Voor het eerst in de Venrayse historie vormen vader en zoon samen een lijst. Lowieke Kateman (19) is de jongste lijsttrekker ooit. Het duo hoopt op 7 maart in de raad te worden gekozen. Als die droom uitkomt, dan is weer een nieuwe primeur: vader en zoon zij aan zij in de raadzaal. Zover is het nog niet. Het zijn drukke weken voor Lowieke. Hij heeft een jongere broer Petran (17) en een zus Bieneke (14). De student psychologie aan de uni versiteit in Nijmegen is druk in de weer met zijn partij. Daarnaast moet hij studeren, is hij penning meester van V-kick, actief in de scouting en om wat centjes te ver dienen rijdt hij in het weekeinde taxi bij Twan Peeters. Na het behalen van het havo-diploma aan het Raayland College volgde hij een jaar de hbo-opleiding toege paste psychologie in Eindhoven. Dit als opstapje naar de universi teit. Hij vindt psychologie wel interessant, maar politicologie is nog veel interessanter. Na de zomervakantie wil hij dan ook switchen. Een vereiste is dat hij z'n wiskunde moet ophalen tot vwo-niveau. En dat doet hij iedere woensdagavond er ook nog even bij. "Ja, ik heb bijna iedere avond wel iets te doen. En ik heb ook nog tijd om met vrienden een biertje te drinken. Het is een kwestie van goed plannen en dan krijg ik het wel spits." Over aandacht heeft de familie Kateman niet te klagen. Interviews voor de krant en de radio, campagneactiviteiten en verkiezingsdebatten. Lowieke geniet ervan. Praten over politiek gaat hem goed af. Als pas negen tienjarige weet hij zijn ideeën ver draaid goed te onderbouwen. Met zijn vader Toon zit hij precies op één lijn. Thuis is de interesse voor politiek gewekt. Lowieke komt uit een echt ondernemersgezin. Zijn moeder Maja runt een reisbu reau en zijn vader is eigenaar van een schildersbedrijf. "Van huis uit heb ik meegekregen dat je niet moet stilzitten. Om iets te berei ken moet je dingen aanpakken. Mijn vader heeft voor het CDA in commissies gezeten. Hij is poli tiek niet echt gekleurd, maar hij wil vooral het beste voor Venray. En dat willen we met onze partij ook", aldus Lowieke, die zelf zegt in de hoek van CDA-WD te zit ten. "Ik heb nog maar twee keer mogen stemmen. Voor de Europese verkiezingen en de Europese grondwet." BETROKKEN "We zijn betrokken en hebben Venray heel diep zitten", zegt Lowieke, die er ook niet over denkt naar Nijmegen te verkas- ren de standpunten omdat de grootste gemene deler telt. We gaan ook niet voor de meeste stemmen. We gaan voor een goed beleid voor Venray. Daarmee wil len we kiezers trekken en niet omdat er toevallig een bekende of een oom of tante op de lijst staat. We moeten het hebben van zwe vende kiezers die heel bewust stemmen en die niet geloven in allerlei vage termen." De Katemannen hebben een paar mensen achter de hand die steun bieden tijdens de campag ne. De reacties zijn uitsluitend positief. "Dat geeft ons een steun tje. Mensen willen graag lid wor den maar dat kan nog niet. Misschien wel na de verkiezin gen. We betalen ook alles uit eigen zak.." Er was geen strijd over wie er op plaats één komt te staan. Er is evenmin geloot. "Nee, daar waren we snel uit. Ik ben lijsttrekker omdat we meer jongeren in de gemeenteraad willen. Het moet een afspiegeling zijn van de samenleving. Daarom moeten er ook ouderen van boven de zeven tig inzitten." beste bestuurders binnen." Vóór Venray wil alle commis sies afschaffen. De raadsdebatten moeten weer spannend worden. Nu worden de onderwerpen voorgekookt in de commissies er zijn de raadsdebatten nauwelijks nog interessant omdat de stand punten al ingenomen zijn. Ook mogen belanghebbenden en spe cialisten voortaan meepraten in de raadzaal. De partij denkt dat daardoor de politiek weer gaat leven. De mensen kunnen het in elk geval veel beter volgen. Met sterke wethouders, een goed functionerende gemeenteraad en een bedrijfsmatig werkend ambte narenapparaat zullen de meeste perikelen vanzelf worden opge lost. "Dan komen zelfs de stoepte gels in de Grotestraat weer recht te liggen", lacht Lowieke. PROTESTPARTIJ Zoals het nu gaat is het niet goed. Ook Vóór Venray is een protestpartij. Ontstaan uit onvre de over de vele missers van het lokale bestuur. En als de trap schoongeveegd moet worden, dan moet je bovenaan beginnen. "Als je de geluiden hoort, dan weet je waaraan het schort. Het dualisme komt in Venray nog niet van de grond. Het moet veel pro fessioneler met een duidelijke scheiding tussen bestuur en poli tiek." Het liefst wil de partij ook direct aanschuiven in de coalitie. Om zo de ideeën het snelst te kunnen verwezenlijken. Toon en Lowieke hebben ervoor gekozen met zijn tweeën op de lijst te staan. Ze laten daar door bewust een paar honderd stemmen schieten. Want de lijst mag dertig namen tellen en iedere kandidaat trekt toch zijn stemmen van collega's, buurman, kennis of familieleden. "Nee, dat willen we niet. Want dan krijg je even zoveel meningen. Dan verwate- Volgens Lowieke staat Vóór Venray het dichtste bij inVENtief en Samenwerking. Er zijn nog gesprekken gevoerd met inVENtief, maar uiteindelijk besloot de familie Kateman zich niet aan te sluiten. "Want dan zou den we een deel van onze duide lijke boodschap verliezen. Bij inVENtief zitten veel mensen met een politieke achtergrond. Wij willen juist iets vernieuwends uit stralen en een trend zetten. Praktisch en opbouwend. Zodat fouten voorkomen worden. En dat ontbreekt bij andere partijen." Eenmaal in de raad zal Lowieke recht in de leer blijven. "Alles is nieuw voor mij. Maar ik zal vra gen stellen die anderen niet stel len. En ik zal bovenal kritisch zijn. Het debat is nu soms zo onduide lijk. Een echte discussie wordt niet gevoerd en de mensen snap pen het niet meer. Het lijkt of een besluit zomaar uit de lucht komt vallen." Dinsdag 7 maart wordt een spannende dag. En wat als Vóór Venray buiten de boot valt? "Dat zou jammer zijn. Niet zozeer voor onszelf, maar wél voor Venray. Maar de burgers kiezen. We heb ben het in ieder geval gepro beerd." sen. "We zien dat het bestuurlijk veel beter kan. Daar hebben we met zijn tweeën uitgesproken ideeën over. Daarom hebben we ook een eigen partij opgericht. Om onze boodschap helder en duidelijk te verkondigen." Vader en zoon Kateman vindt dat veel bestuurlijke ellende te voorkomen is door een sterker college van B en W. Daarom moe ten er voortaan wethouders als echte vakspecialisten van buiten de politieke partijen komen. Ze worden door een onafhankelijk bureau geselecteerd op kennis, kwaliteit en ervaring. Het liefst uit Venray en anders van buitenaf. Het voorkomt dat falende wet houders door hun partij constant uit de wind worden gehouden. De wethouders krijgen een con tract voor vier jaar. "Ze mogen ook meer verdienen dan het hui dige salaris. Ze krijgen alleen geen wachtgeld en zo haal je toch de Keizersveld 55 Venray 0478-586200 MAART 2 7 Prognose Lowieke Kateman 2002 2006 CDA 8 6 Samenwerking 5 6 Van de Vorle/ Lokaal Aktief 5 2 PvdA 4 3 VVD 3 3 InVENtief 0 2 SP 0 1 Vóór Venray 0 2 NVU 0 0 Totaal 25 25 Opkomst 58% 62% Keizersveld 61,5803 AP Venray tel.(0478)55 33 55 fax (0478) 58 60 60 www.verhaeg.nl www.probin.com weg naar

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5