Peel en Maas houdt verkiezingsenquête HALVE PRIJS Frissen: "Referendum is onjuist middel" Huub Janssen nieuwe prins DeMKB vj intratuin automatiseerder Voor dé specialist tegels, sanitair eiij tegelwerken! Dorpsraden in Meerlo-Wanssum SERAMIS OPPOTDAG Pot je plant eens op! KINDERAFDELING NU RÜHL HAEGENS MOLENAARJ?" Bandoetere En verder: PEEL EN MAAS Bouw kazerne van start BVV'27 verliest van Melderslo WEBSDESIGN Net als bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen houdt Peel en Maas ook dit jaar weer een verkiezingsenquête. Nieuw is echter dat deze verkiezingsenquête via internet zal worden afgenomen. Op de site www.peelenmaason- line.nl kunt u de enquête invullen. Met deze verkiezingsenquête wil de redactie van Peel en Maas inzicht krijgen in wat er leeft onder de Venrayse bevolking. In de enquête komen tal van actuele zaken aan de orde, zoals vei ligheid, de toekomst van het St. Annaterrein en van circuit De Peel. Sommige vragen kunt u eenvoudig met ja of nee beant woorden, terwijl andere vragen toegelicht moeten worden. Ook wordt naar uw politieke voorkeur gevraagd. Aan het eind van de enquête vragen wij u nog enkele persoonlijke gegevens. De enquête is echter volledig anoniem. De gegevens die u invult, worden uitsluitend voor deze enquête gebruikt. U kunt deze enquête overigens slechts eenmaal invullen. Meerdere keren vanaf dezelfde computer is niet mogelijk. De enquête loopt tot en met donderdag 23 februari. Vanaf donderdag 2 maart kunt u op deze site en in Peel en Maas de resultaten van de enquête vernemen. zaterdag 28 januari /m i Provincie onderneemt ultieme poging om referendum van tafel te halen Fredje Trio De Piëlhaas al jaren genoemd Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-13 Kunst Cultuur 14 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Sport 24-28 Kerkelijke diensten 30 N- Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl Rl bedrijfsautomatisering bv Venray 'Wja£ Bo^0éer^M- Nuenen berden Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Maatwerk op Internet .nl Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 Wil je planten nog makkelijker verzorgen? Kom dan op 28 januari naar Intratuin Venray. Tijdens de Seramisoppotdag laten we zien hoe het Seramis verzorgingssysteem zorgt dat jouw plant altijd de juiste hoeveelheid voeding krijgt. Als je daarna een kamerplant en bijpassende pot koopt, potten wij hem gratis met Seramis klei- korrels en vochtigheidsmeter op. Zie voor info/activiteiten: www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs w Noorderhof 8, Postbus 68, S800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33, fax (0478) 58 46 24 e-mail: info@rhmweb.nl; internet: www.rhmweb.nl Vandaag (donderdag) brengt gouverneur Leon Frissen een kennismakingsbezoek aan Venray. Het kan nog wel eens gezellig worden. Twee dagen eerder haalt Frissen in een persoonlijke brief hard uit naar burgemeester Waals en de gemeente Venray over hun opstelling in de kwestie circuit De Peel. Hij verwijt de gemeente een verkeerde voor stelling van zaken te geven. "Ik vind uw opstelling niet passend. Ik betreur dat. Het brengt een oplossing niet dichterbij", schrijft Frissen, die het referendum als een 'onjuist middel' betitelt. Burgemeester Waals toont zich dinsdagavond niet onder de indruk. De provincie voert de druk hoog op. Waals doet het af als 'powerplay'. Om half zeven begint de extra raadsvergadering over het referendum dat op 7 maart, tegelijkertijd met de gemeenteraadsverkiezingen, wordt gehouden. Tweeënhalfuur eerder rollen twee brieven op poten van de fax op het gemeen tehuis. Ze zijn afkomstig van de provincie Limburg. Eén schrijven is van Gedeputeerde Staten (GS) en de andere is een brief van Frissen. Het provinciebestuur onderneemt een ultieme poging het referendum alsnog van tafel te halen. De voorgenomen volks raadpleging in Venray is in Maastricht totaal verkeerd geval len. GS vinden dat de gemeente een onjuist beeld oproept over de rol van de provincie. "We hebben daarom geen bereidheid meer om verder met u te communiceren over de verplaatsing van het cir cuit", vermeldt de brief. In de laatste alinea houden de provinciebestuurders de deur nog op een kier. Indien het referen dum dinsdagavond wordt inge trokken en een serieuze zoek tocht naar een alternatieve locatie wordt gestart, dan is de provincie alsnog bereid te praten over een verlenging van de gedoogtermijn. De provincie is heel duidelijk. De gemeente is in gebreke gebleven want in april 2002 zijn er al duide lijke afspraken gemaakt. Het ille gale racecircuit zou tot uiterlijk 1 januari 2006 gedoogd worden. Daarna is het definitief over en krijgt de exploitant, stichting MSS De Peel, een dwangsom opge legd. Het circuit is al dertig jaar in gebruik zonder de vereiste ver gunningen op grond van de Wet Milieubeheer. De gemeente heeft verzuimd het maatschappelijk belang aan te tonen en heeft onvoldoende werk gemaakt van een onderzoek naar een alterna tief, stelt de provincie die het cir cuit met onmiddellijke ingang wil sluiten. "Want het hoort niet thuis in de ecologische hoofdstruc tuur", schrijft Frissen. "Daar kan het gemeentebestuur van Venray niet zomaar omheen." De publieke tribune zit om half zeven vol. Elianne Sweelssen van de SP maakt als enige gebruik van het spreekrecht. "Dit referendum is de bevolking voor de gek hou den", vindt zij. "Want VROM en provincie zullen het behoud van circuit De Peel nooit toestaan. Ook al stemt honderd procent voor. Het is dus volslagen non sens en een verspilling van 25.000 euro." De vergadering begint met een schorsing die ruim twintig minu ten duurt. Niet alle raadsleden waren in de gelegenheid de brie ven van de provincie te bekijken. Daarna is de raadsvergadering bin nen vijf minuten afgelopen. De partijen hebben afgesproken met één mond te spreken om zo ster ker te staan richting de 'boze' pro vincie. Gerda van Stelten (CDA) voert als fractievoorzitter van de groot ste partij het woord. De tekst die zij opleest is al eerder aan het papier toevertrouwd. "We heb ben notie genomen van de brie ven van de provincie. We zijn daardoor niet van standpunt ver anderd", verklaart ze. Aan de tekst van het referen dum 'het bestaande circuit De Peel moet behouden blijven op de huidige locatie' wordt evenmin getornd. De gemeenteraad zet het referendum door. De inzet is dat het circuit op de huidige plek blijft. Want het ligt er al zolang, het voorziet in een behoefte en het verlies aan natuurwaarden kan gecompenseerd worden, meent de raad. De uitslag van het referendum moet een groot maatschappelijk draagvlak aantonen. "Het commu nicatieplan is nu het belangrijk ste", zei Van Stelten. "De burgers moeten weten dat hun antwoord géén besluit is. Maak duidelijk aan de burgers dat het besluit om het circuit wel of niet te behouden niet bij de gemeente maar bij pro vincie en ministerie van VROM ligt. De raad wil voorkomen dat het referendum niet succesvol verloopt vanwege onvoldoende communicatie." Fred Lloret, Fred Racket of Fred Kroket? Wie had die man in hemels naam uitgenodigd voor de prinsen proclamatie? Ach, zijn twee lieftalli ge Copacobana's mochten er best wezen, maar met het uitnodigen van papa Fred sloeg de commissie prin senproclamatie van De Piëlhaas de plank in mijn ogen toch wel flink mis. Een Hollandse zanger van het levenslied, en wat voor één, past toch niet op een bijzondere carna valsavond als deze? Ik vraag me af of vorst Fun en co überhaupt wel eens een optreden van Fredje hadden gezien? Wat een verschrikkelijk lang halfuurtje was dat zaterdag in de schouwburg zeg! Wat een sof! En dat vond ik niet alleen, nee, daar was iedereen - of bijna iedereen- het zaterdag na afloop van de prinsen- proclamatie wel eens. Maar voor de rest: niks dan lof. Ik heb genoten van een typisch Venrays avondje uit. Van de humoristische kappersact van Willy Voesten en vrienden, van de dansprestaties van de jeugd van Dizzy Jazzdance en de zangnummers van Koffiedik en de andere cd-num- mers. Van het ingenieus bedachte aftreden van prins Richard, de Mozart-act van de oud-prinsen en de stijlvolle dansact van de raad van elf. Dat moet die gasten toch heel wat bloed, zweet en tranen hebben gekost en de danseressen van Dizzy wat blauwe tenen... Ja, het was genieten, tot het hemeltergende optreden van Fred met zijn balletje begon. Iedereen - behalve een swin gend drietal op het balkon - zakte nog dieper weg in zijn stoel en de stemming werd steeds meliger. Het was maar goed dat het nieuwe prin- sentrio na Fredje uitbundig en vol energie op de planken kwam. Want met prins Huub en zijn adjudanten Bart en John krijgt de Venrayse vaste- laovend een kleurrijk trio aan het roer, een drietal dat al jaren actief is tijdens de Venrayse carnavalsdagen en vol gas geeft in de polonaise, sorry volgens Huub is het reejkes- loeëp.... Eindelijk, Huub is prins. Jaren heb ook ik hem al getipt als prins, en nu komt zijn droom uit. Zijn haren zijn wat grijzer, maar zijn liefde voor de Venrodse vastelao- vend is altijd gebleven. Huub heeft als prins heel wat in huis, wat niet vreemd is voor iemand die als make laar bij Peehand Makelaardij de kost verdient. Met zijn uitverkiezing tot prins Huub II van de Piëlhaas ging voor Huub Janssen een lang gekoes terde wens in vervulling. En te horen aan zijn ietwat piepende stemmetje afgelopen maandag, heeft hij zijn kroning tot in de vroege uurtjes gevierd. Dat belooft nog wat, Venray kan zich opmaken voor een maffe vastelaovend, getuige hun motto; '3 daag kan 't nie te maf, weej smiete mit-én 't dak d'r af Hannes PS: Fun, wat dat referendum betreft, dat hebben we deze week onder enkele trouwe lezers gehouden. Hannes mag blijven... Honderdzevenentwintigste jaargang - week 4 - donderdag 26 januari 2006 EN MAAS ®2LLEE, LEVI'S, MUSTANGi ICA TRUIEN BLOUSESJ 76 niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Huub Janssen (46) uit Venray is zaterdag uitgeroe pen tot nieuwe prins van De Piëlhaas. Als Huub d'n Twedde zal hij tijdens de vastelaoves- dagen de Piëlhazen en Piëlhazinnen, samen met zijn adjudanten Bart van Dijk (44) en John Aben (51), voorgaan tijdens alle activiteiten. Het motto van prins Huub luidt: 'Drie daag kan 't nie te maf, weej smiete mit-én 't dak d'r af!' met een lichte verwijzing naar zijn beroep als makelaar bij Peelrand Makelaardij. De 46-jarige Venraynaar is een vastelaovesvierder in hart en nie ren. Samen met zijn vriendenclub 't Centrum is hij al 26 jaar tijdens de carnavalsdagen, al die jaren op klompen, actief. De adjudanten Bart en John maken eveneens deel uit van deze club, net als vorst Fun en oud-prins Ton Alders. Het is dan ook niet vreemd dat Huub in zijn CV als hobby heeft staan 'carnaval vie ren, carnaval vieren en nog eens carnaval vieren'. Binnen De Piëlhaas is hij al jaren actief bij Circus Mök en de Kiendermök. Dit jaar is hij ook betrokken bij de organisatie van de Tienermök. Enkele jaren geleden was Huub bruidegom bij de boerenbruiloft en toen al nam hij een voorschot op zijn heerschappij. Daarnaast is hij nog jeugdleider bij de meisjes van SV Venray D9. Huub is getrouwd met Jeanne Druiven en samen hebben ze drie kinderen: Stijn, Daan en Bregje. Adjudant Bart van Dijk is niet geboren maar wel getogen in Venray. In het dagelijks leven is hij manager op de afdeling projec ten bij de gemeente Venray. Naast vastelaovend vieren is zingen bij Confetti een van zijn grootste hobby's. Daarnaast is Bart een regelneef bij uitstek en in die hoe- HflnicrhpiH hetrnkken hii Hp nras- nisatie van Venray Muzikaal Totaal en het Winterfestival. Bart is getrouwd met Petra Jansen en Stef en Maud zijn hun kinderen. Bart was overigens in 1978 jeugd prins bij De Hazekeutel. John Aben is de nachtegaal van het trio. Zijn zangtalent reikte zelfs tot in Rome, waar hij in 1966 als Zanger van St. Frans al de hand van de paus mocht schudden. Zijn zangtalenten zijn op diverse Piëlhaas-cd's te beluisteren want sinds jaar en dag maakt John deel uit van de zangroep Now Weej. Daarnaast is John een fervent zaal voetballer. In het dagelijks leven werkt hij als schilder bij Gerard Reijnders Schilderwerken. John is getrouwd met Lilian Janssen en ze hebben drie kinderen: Stan, Gwen en Lynn. INTERVIEW PEEL EN MAAS Huub was drie weken geleden Hp ppr«ïtp nrinq Hip vnnr hpt nitkn- men een interview had met Peel en Maas. "Wat in dat verhaal stond was natuurlijk niet allemaal waar. Maar het merendeel was niet gelogen of uit mijn duim gezogen", stelt de kersverse prins, die al zo'n vijftien jaar op de kan didatenlijst van de prinsentoto voorkomt. "Daar ben ik nu einde lijk vanaf. Maar dat kostte me ook nog eens honderd euro, want sinds vorig jaar was ik met Twan van Bussel en Marc Arts lid van de NNPC, de Net Niet Prinsen Club. Ik ben nu geroyeerd, maar dat heb ik er dik voor over...." Dat Huub op prinsjesdag gevraagd werd, klopte in ieder geval wel. Het kostte hem geen aarzeling om ja te zeggen, wat ook gold voor beide adjudanten. John Aben zei zelfs al ja toen de prinsenkeuzecommissie aan de deur stond. Hij had op dat moment de kamer vol met Hd7plêpiitp1<» 7ittpn pn Hp mmmis- Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl sie werd snel met een ja afge scheept om later op de avond terug te komen. De afgelopen maanden hebben de drie met veel kunst- en vlieg werk hun uitverkiezing geheim weten te houden. Dat was ook zeer goed gehikt, behalve voor Gwen en Lynn, de twee dochters van John. Min of meer bij toeval ontdekten zij een briefje met daar op wat gegevens waaruit overdui delijk bleek dat John adjudant zou worden. Twee maanden lang wis ten de twee dit voor hun ouders geheim te houden, met alle bin nenpretjes van dien, wanneer pap weer eens een smoes had om ergens heen te gaan. Het trio was zaterdag aange naam verrast door de reactie van de zaal. "Die warmte en spontani teit waarmee we ontvangen wer den. Dat was voor ons het teken dat het wel goed zit", besluit Himh Ontvangst, diner, receptie en feestavond; allemaal onder één dak. En....de huwelijksnacht in een superromantische bruidssuite krijg je er gratis bij! Natuurlijk alles voor heel aantrekkelij ke prijzen. Meer weten? Bel voor een informatie pakket (of een vrijblijvende afspraak). HOTEL ASTERIA VENRAY, Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen Is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1