Prins Richard I reikt prijs uit Prins Noud II heerst in Merselo Sjaak Janssen prins De Keavers De Beste Knuppel voor Ria Prins Henk in Castenray Harrie Vissers prins van de Vöskes Boerenbruidspaar 't Knölleke PEEL EN MAAS Prinsenbal Karklingels Receptie prins Toon II Kaartverkoop tienermök Boerenbruidspaar Vierlingsbeek Jeugdprins Hazekeutel Liedjesavond Vierlingsbeek Donderdag 19 januari 2006 - Pagina 23 Foto Acrts Fatorgrafie Carnavalsclub Karklingels uit Oostrum houdt op zaterdag 21 januari vanaf 20.30 uur een prin senbal in gemeenschapshuis D'n Oesterham. Tijdens deze avond worden prins Marcel d'n Twedde, zijn adjudanten Rien, Berry en nar Eric uitgezwaaid. Hierna loopt de spanning langzaam op totdat om ongeveer 23.00 uur de nieuwe prins met adjudanten worden bekendgemaakt. De avond wordt muzikaal ondersteund door de Rosentaler uit Merselo. Carnavalsvereniging Ut Dartele Veulen uit Veulen houdt op zater dag 21 januari een receptie voor prins Toon II (Toon Nuijten) en prinses Toos. De receptie wordt gehouden in café-zaal 't Veule Veulenseweg in Veulen. Bezoe kers hebben tussen 20.11 en 22.11 uur gelegenheid het paar te feliciteren. Verder wordt deze avond het nieuwe boerenbruid spaar bekendgemaakt. Op donderdag 9 februari vindt voor het eerst een TnR-Mök (lees tienermök) plaats in de schouw burg. De avond is een initiatief van De Hazekeutel en De Piël- haas. Deze week is de verkoop van kaartjes gestart via het Raay- land College. De kaartjes kosten 5 euro per stuk. Hoofdact is onge twijfeld de in Venray opgegroeide Terilekst, die samen met Space- kees zal optreden tijdens de TnR- Mök. Een van de nummers die gebracht zal worden is Carnaval in Venray. Het nummer waarin Terilekst zijn kijk geeft op dit volksfeest. Naast Terilekst zal de groep Oewieë een aantal hilarische acts op het toneel brengen. Ook wordt deelgenomen door diverse Venrayse jongeren met dans, zang, humor en andere carnava leske uitingen. De avond wordt afgesloten met een feest in de foyer waar de SRV-mannen zullen optreden en waar dj Leon van De Koets zal zorgen voor de sfeer. Kaarten zijn verkrijgbaar op de recptie van het Raayland College en bij Peelrand Makelaardij in de Schoolstraat. Voor meer informatie kun je terecht bij Grad Heidens (gradhel- dens@planet.nl), Brechje Jeuken (brechjejeuken@home.nl). Conny van de Maesstraot tot an dun Diek (Jans) uit Groeningen en Leon van dun Burggraaf tot an ut Zand (Raedts) uit Vierlingsbeek zijn uitgeroepen tot boerenbruid spaar van carnavalsvereniging De Keieschieters uit Vierlingsbeek. De boerenbruiloft is op zondag 26 februari in zaal Concordia. Carnavalsvereniging Hazekeutel in Venray houdt op zaterdag 28 januari vanaf 18.33 uur in de foyer van Schouwburg Venray de jeugd- zitting van 2006. De avond staat in het teken van het aftreden van jeugdprins Dion I en zijn adjudan ten Lars van Lierop en Ingo Mom men. Bovendien wordt de nieuwe jeugdprins 2006 uitgeroepen. Om de spanning er goed in te houden zijn er eerst optredens door ver schillende artiesten. Thema dit jaar is Kleurenfestival, Zie ook www .hazekeutelnl Voor de 23e keer houdt Zang groep Evergreen Vierlingsbeek op zaterdag 28 januari de Liedjes avond Ojjem van ège böjjem in zalencentrum Concordia in Vier lingsbeek. Zaal en het podium zijn deze avond omgetoverd in de sfeer van het thema Maskerade. Tien deel nemers verschijnen, elke twee keer, op het podium. Er zijn veel bekende deelnemers maar er is ook een nieuwe groep van elf jonge meiden met een eigen bege leidingsband. De meeste deelne mers worden echter begeleid door de muziekkapel onder lei ding van Bert Jansen. De Beksika- na's, winnaars van 2005, gaan hun best doen om hun titel te prolon geren. Uiteindelijk gaan jury en publiek bepalen wie zich de win naar van het Keieschieters carna valslied 2006 mag noemen. Aan vang 20.00 uur. Tijdens de avond zijn er cd's met alle carnavalslied jes van 2006 te koop. Na deze avond zijn de cd's verkrijgbaar bij de PLUS-markt in Vierlingsbeek. Vastelaovend In een overvol knollehuus werd tijdens de liedjesmiddag door buurtvereniging d'n Tomp het boerebruudspaar van carnavals vereniging 't Knölleke in Leunen gepresenteerd. Na een spectacu laire show werden Aldie en Theo Voermans voorgesteld als het boe rebruudspaar 2006. Tijdens de boerebrulluft op 28 februari zul len Aldie en Theo in het onecht trouwen en heeft iedereen de gelegenheid om het bruudspaar te feliciteren. Sjaak Janssen is zaterdagavond uitgeroepen tot prins Sjaak II van de Keavers in Holthees/Smakt. Hij is getrouwd met Anita en vader van Ruud en Stef. Hij zal de Keavers aanvoeren met zijn leus: 'Ik bin voetballer ien hard en nie ren, maar now gaon we carnaval vieren! Het boerenbruidspaar bestaat dit jaar uit Harrie van Dijk en Jean ne Janssen. Noud Gielens is zaterdagavond uitgeroepen tot prins Noud II van de Zagewetters in Merselo. Hij wordt tijdens de carnavalsdagen vergezeld door zijn prinses Arna. Ze hebben twee kinderen: Glenn en Bo. Henk is van beroep planner bij Ag-chem Europe en zit in het bestuur van SV Merselo. Op de dorpszittingsavonden steekt hij als Theike samen met zijn maat Tieske de draak met de dorpspolitiek. Zijn nar is Johan Hoedemakers. De leus van prins Noud II is: 'Nie gem auwd, vier vastelaovend mit Noud!' Eindstraat 12, tel. 581553 Henk Classsens (47) is zater dagavond gekroond tot prins van de Schanseknuppels in Casten ray. Hij wordt tijdens de dolle dagen bijgestaan door zijn prin ses Maria. Classens is varkens houder en heeft als motto: 'Als prins uut ut Kien Oelderse Veld slaj ik mit dizze knuppel de maot, en dirigeer ik olie dur dizze carnaval hier binnen en bute op straot'. In Castenray wordt op carna valsmaandag 27 februari vanaf 20.11 uur voor de 22e keer de orde van verdienste De Beste Knuppel uitgereikt. De kandidaat hiervoor wordt gekozen door de verenigingen, fanfare Dorpsklank, Oudervereniging, SVOC'01 Zij- actief, ruiterclub de Eendracht, Dameskoor, tennisvereniging OICA, SJWC en carnavalsvereni ging De Schanseknuppels. De onderscheiding De Beste Knup pel 2006 gaat dit jaar naar Ria Luykx-Maes vanwege haar vele verdiensten voor de Castenrayse gemeenschap. Luykx werd gebo ren in het West Brabantse Hoe ven. Als oudste in een gezin van acht kinderen groeide ze op op een gemengd boerenbedrijf. Als boerendochter verrichte ze veel werk in het huishouden maar ook buiten op het veld waar toen het melken, hooien, graan binden en bieten rooien nog allemaal hand werk was. Na de lagere school en de mulo heeft ze nog verschillen de opleidingen en cursussen gevolgd waaronder de Landbouw Huishoudschool, Boerinnenleer- gangen en hand- en machinaal melken. Al op jeugdige leeftijd werd zij actief lid van de R.K.J. Boerinnen en de sportclub. Ruim veertig jaar geleden trouwde ze met Geert. Zij gingen wonen op de ouderlijke boerderij van Geert in Etten-Leur. Daar werden zij de gelukkige ouders van drie doch ters. In 1972 verlieten zij het Bra bantse land om in Castenray een melkveebedrijf te gaan runnen. De oudste kinderen gingen inmid dels net naar school. Ondanks de grote verhuizing, de drukke perio de en het vele werk op het bedrijf voelden ze zich al snel thuis in Castenray. Daar werd het gezin nog uitgebreid met een dochter en een zoon. Al in 1973, ze woon de toen net een jaar in Castenray, begon het vele vrijwilligerswerk middels een bestuursfunctie bij de LVB. Met een aantal actieve collega-bestuursleden werd veel voor de leden georganiseerd en was er sprake van een bloeiende vereniging. Ruim elf jaar heeft Luykx deze functie bekleed en heeft in die tijd veel klusjes maar nog meer klussen voor haar reke ning genomen. In 1974 is ze lid geworden van het schoolbestuur wat destijds nog werd gekozen door de ouderraad. Het zou een drukke periode worden met veel veranderinaen waaronder de Prins Richard I van De Piëlhaas heeft samen met zijn adjudanten Geert en Nico een kratje bier uit gereikt aan Joep Linsen. Op carna valszaterdag tijdens de installatie onthulde prins Richard I een alter natief gemeentelogo. Dit alterna tieve logo kenmerkte zich door een eigen gezicht, voelsprieten voor het aanvoelen van de kerk dorpen, benen om op eigen benen te kunnen staan, handen om aan te pakken, een angel voor de daadkracht, en een steek voor de prins. Van het logo werden bumper stickers gemaakt. Het blijkt dat de stickers over de hele wereld ver spreid zijn en we mogen dan ook spreken van een stukje Venray promotie van de eerste orde. In Italië, Canada, America, Califor- nië, Siberië, Venray en vooral de kerkdorpen: overal werden de sti ckers gesignaleerd. Uit de zeer vele inzendingen haalde de vrouw van de prins, Marianne, de winnaar. Oud - jeugdprins Joep Linsen, die nog geen rijbewijs heeft, had het origi nele idee de sticker op de stang van zijn fiets te plakken. Op de bijgevoegde foto reikt prins Richard I de prijs uit aan de win naar. De troostprijs ging naar Karei van Daal. Karei had de sti cker op zijn auto zitten die gefoto grafeerd is. Helaas stond de auto bij de trekking niet meer op zijn naam. Tijdens het prinsenbal is Harrie Vissers zaterdag uitge roepen tot prins carnaval 2006 van carnavalsvereniging de Vöskes uit Meerlo. Prins Harrie d'n Urste zal tijdens zijn regeerperiode bijgestaan worden door prinses Gerrie. Prins Harrie I is 44 jaar en geboren en getogen in Meerlo. Hij is getrouwd met zijn prinses Ger rie en samen hebben ze twee kin deren. Harrie Vissers is werkzaam als profielwalser bij Kersten Euro pe in Wanssum. Prins Harrie I is al vele jaren actief bij de plaatselij ke voetbalvereniging, hij is altijd keeper geweest. Momenteel is hij vlagger van het vierde elftal, keep er in de zaal en jeugdleider. Prin ses Gerrie is 40 jaar en werkt in de thuiszorg. Haar hobby's zijn spinning, bloemschikken, uitgaan en dansen. Het prinselijke paar wordt op zondag 5 februari een receptie aangeboden in sport- en feestza- lencentrum 't Brugeind, van 14.11 uur tot 16.11 uur. Daarna is er een gezellig samenzijn met muziek van Joekskapel Béter as Niks. Voorafgaand aan het uitkomen van de prins vond de strijd plaats om de titel 'carnavalsschlager 2006'. Na het tellen van de punten kwam de volgende uitslag uit de bus. Als derde eindigde de win naar van vorig jaar: De aid Prin sengarde. Tweede werd Pret '78 en als winnaar werd uitgeroepen 't Revue - team met het nummer 'Goed gemutst'. Het programma voor de komende week: zondag 22 januari jeugdprinsenbal in sport- en feestzalencentrum 't Brugeind" vanaf 15.00 uur. Tij dens dit jeugdprinsenbal zal het nieuwe jeugdprins en het nieuwe Prins Harrie I en prinses Ger rie. Foto: Aerts fotografie Leu nen. jeugdboerenbruidspaar bekend worden gemaakt. gedeeltelijke verbouwing en nieuwbouw alsmede een nieuwe naam (De Stek). Voor de bestuurs leden was het flink aanpoten om dit karwei in goede banen te lei den zonder daarbij voor al te veel overlast te zorgen bij de leer krachten en de leerlingen. Ook in dit bestuur heeft Luykx elf jaar met veel plezier zitting gehad. In 1984 volgde Luykx M. Drüggen op als contactvrouw van de Werk groep Agrarische Vrouwen. De WAV kende vele leden die één ding met elkaar gemeen hadden: een grote interesse in het agra risch gebeuren, de landbouworga nisatie maar ook voor andere maatschappelijk zaken waaronder de politiek. Vanaf 1992 verander de de naam in VAV (Vakgroep Agrarische Vrouwen) wat staat voor studieclub waar ze namens Castenray zitting in nam. In het voorjaar van 1986 werd in Casten ray gestart met verkeersbri- gadiers. ze meldde zich direct hiervoor aan. Tot op de dag van vandaag, dus bijna twinitg jaar, zorgt zij er mede voor dat alle kin deren veilie de drukke Horster- Deze laatste biedt namens de parochie, door middel van huisbe zoeken, aandacht en zorg aan zieke en alleenstaande dorpsgeno ten. Na een periode van twaalf jaar heeft Luykx in 2005 welis waar de bestuurlijke functie neer gelegd maar nog altijd is ze in de weer voor de parochie en haar kerk, zodat de nog onlangs geres taureerde kerk altijd netjes op orde is. Zo blijft zij haar steentje bijdragen aan een leefbare Casten- ravse eemeenschan weg kunnen oversteken, weer of geen weer. In 1993 is ze toegetre den tot het kerkbestuur. In deze functie heeft zij veel variërende werkzaamheden verricht. Zo ver zorgde zij de kosterdiensten bij ondermeer begrafenissen, huwe lijken en jubilea. Ook de zorg voor het interieur behoorde tot haar verantwoordelijkheid waar bij ze zelf altijd de handen uit de mouwen stak. Daarnaast was ze contactpersoon voor het missie werk binnen het decanaat Venray en contactpersoon van de zorg groep.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9