Doldwaze klucht met Koester uw monument "Het mooiste weekend in ons leven" 45-jarig jubileum KVG Venray SYSTEM:CARE Zl agrarische insteek 1 Aanbiedingen!!! Budget knippen Vanaf januari ook maandagmorgen geopend in de maanden januari en februari Vrijdag 20 januari laatste voorstelling in café 't Veule in Veulen Aan de Stationsweg 27 staat een woonhuis, een gemeentelijk monument, gebouwd in 1923 voor H. Trynes, door aannemer architect A. Martens, beiden afkomstig uit Venray. Het is een vrijstaand huis van èèn bouwlaag met een 1-vormige plattegrond, met geknikte en deels gewelfde zadel- en schilddaken met blauwe tuiles du nord pannen. Kenmerkend zijn de mooie gevel- hoeken die zijn uitgekraagd zodat de dakrand even naar buiten welft. Het materiaal van donkerro de baksteen, waarvan langs de gehele topgevel rijkelijk siermet- selwerk is aangebracht. Onder de goten een tandlijst en er loopt een rollaag ter hoogte van de afgestuc- te raamdorpels. In het rechterdeel twee ramen en een voordeur in een verdiept vlak, met bovenlicht en aan weerszijden een smalle strook ruitjes. De uitstekende lin kerkant van de voorgevel met daaronder een erker. Op de eerste etage twee ramen, en in de top een liggend ovaal blinde nis, gevuld met een ruitpatroon. Aan de linkergevel en boven de voor deur eenzelfde dakkapel. Aan de rechtergevel ziet u twee ramen en een geknikte topgevel boven. Ook deze topgevel is langs de ran den weer rijk versierd met sier- metselwerk maar weer met ande re patronen dan de voorgevel. Onder de ramen lopen bakstenen reliefs tot ver beneden de daklijst. Aan de straatzijde een lage bakste nen erf-afsluiting met lisenen en huiswerk. Dit is een pand met rijke versieringen van baksteen, die nu helaas niet meer worden gebouwd. Het lijkt wel of men de mogelijkheden met bakstenen vergeten is. De stijl is traditionalis tisch, met invloeden van de Amsterdamse School, met name het siermetselwerk aan voor- en zijgevel, dat op een bijzondere wijze is uitgevoerd. Kent u ook zo'n beeldbepalen de monumentale plek in Venray of een van zijn kerkdorpen? Wilt u reageren of wilt u een goede (digitale foto ter beschikking stellen? Die kunt u sturen naar het secretariaat, Stichting Venray- Monumentaal, p/a Groene Hart 7, 5801 SX Venray. E-mail: venray- monumentaal@ hccnetnl Suzanne en Janneke genieten tijdens DFY Snowevent ongeval De politie heeft maandagavond geassisteerd bij een aanrijding die rond 23.00 uur plaatsvond op de Maasheseweg in Venray. Een 40- jarige automobilist uit Maashees verloor door nog onbekende oor zaak de macht over het stuur, waarna zijn voertuig tegen een boom belandde. Het slachtoffer raakte bekneld en moest door de brandweer uit zijn benarde posi tie bevrijd worden. Hij is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Boxmeer, waar hij met heenletsel is oneenomen. Suzanne Bouten (rechts) en Janneke van Oppenraaij genoten met volle teugen tijdens de skivakantie in de Franse Alpen. Janneke van Oppenraaij uit Venray won via een prijsvraag op de website van HP/De Tijd twee kaartjes voor het DFY Snowevent. Samen met Suzanne Bouten genoot zij van een gratis skiweekend in de Franse Alpen. De 21-jarige Venrayse meiden genoten met volle teugen. "Dit was het mooiste weekend in ons leven." In totaal 450 studenten uit heel Nederland vertrokken vorige week vrijdag vanaf Utrecht in negen bussen richting Brides-les- Bains. Zij waren allen winnaars van een prijsvraag waarmee gratis kaartjes voor een skivakantie in de Franse Alpen waren te winnen. Onder hen Suzanne Bouten en Janneke van Oppenraaij. Dinsdagnacht arriveerden zij weer in Venray. Woensdagmiddag (gisteren) deed Suzanne enthou siast haar verhaal. Over haar eer ste ski-ervaringen, de grote eet- pan, vallen en opstaan, bekende dj's en heerlijk feesten en bees ten. "Het was in een woord fantas tisch", zegt Suzanne. Ze heeft de slaap nog niet echt uit, maar is nog steeds razend enthousiast over het vijfdaagse uitstapje. Na een busreis van zo'n veertien uren arriveerde het hele gezelschap op zaterdagmorgen in Brides-les- Bains. Nog diezelfde morgen stond de Venrayse voor de eerste keer op de lange latten. "De deel nemers werden onderverdeeld in groepen. Janneke en ik, we had den allebei nog nooit geskied, kwamen in een beginnersklasje. Die eerste ervaring op de ski's waren fantastisch. Je ontwikkelt spieren waarvan je het bestaan nooit hebt geweten. Op kleine heuveltjes kregen we door skilera ren de eerste beginselen van de skisport bijgebracht. Super leuk!" JEROEN POST 's Middags staat al de tweede skiles op het programma, gevolgd door een apres-ski met gezelllige muziek en het avondeten. Dat was een 'hoogtepunt' op zich. De hooggeprezen Franse keuken werd in de eetzaal niet uit de kast getrokken. "Er was één grote pan met eten voor de 450 deelnemers. Een mix van aardappelen, spek en Franse kaas. Dat was niet echt een succes. Er was een lopend buffet aangekondigd, maar het enige 'lopende' was dat je met je bord langs die grote pan mocht en dan met een grote lepel je eten kreeg opgediend. Drie dagen lang kre gen we uit die pan te eten. Het enige verschil was dat je in plaats van spek soepvlees kreeg. Voor de rest was het iedere keer het zelfde. Eigenlijk best wel grap pig." Ze kan er achteraf wel om lachen. Zeker omdat alle deelne mers zich tussen de middag tegoed deden aan smakelijkere kost als frietjes of spaghetti. Het avondeten mocht de pret niet drukken. Want op de drie avon den in een zaal onder het plaatse lijke casino konden de studenten zich uitleven. Er was een heel pro gramma op touw gezet, met iede re avond een ander thema. "De eerste avond was de dresscode 'bling-bling', iedereen in stijl dus. De tweede avond was er een 'white-night' en de laatste avond stond in het teken van rock and roll." Bekende dj's zoals onder andere Judge Jules, DJ Cream en de TMF on tour met Jeroen Post waren door de organisatie uitgenodigd om de muziek voor hun rekening te nemen. Op de laatste avond verzorgde de band Di-rect een live optreden van een uurtje. Suzanne: "We zijn drie avonden uit ons dak gegaan. Super muziek. Echt helemaal te gek. Iedere avond hebben we tot in de kleine uurtjes doorgefeest." 's Morgens was het ieder keer weer vroeg uit de veren. Maar ook dat mocht de pret niet druk ken. "Het was een ontzettend zwaar weekend, maar wel gewel dig. Op de laatste dag deden we met 450 deelnemers een war- ming-up op skiën op muziek van Jeroen Post. Dat is wel een komisch gezicht, want in die zware, lompe ski's en een strak skipak kun je je nauwelijks fat soenlijk bewegen." Het skiën ging de Venrayse dames behoorlijk af. Met slechts enkele uurtjes skilessen in de benen, trotseerden Janneke en Suzanne op de slotdag de honder den meters lange afdaling hele maal. Weliswaar de makkelijkste afdaling, maar toch. "Op een paar valpartijen na ging het heel goed. Super gaaf. Helemaal te gek. Je raakt er echt aan verslaafd. Ik zou best nu ieder jaar op skivakantie willen gaan. Het was een droom- weekend met een hele bijzondere sfeer waarin we ontzettend veel leuke mensen ontmoet hebben. Helemaal geweldig." Het Katholiek Vrouwen Gilde bestaat op woensdag 25 januari precies 45 jaar. Een jubileum dat niet ongemerkt voorbij mag gaan. Op 25 januari 1961 werd het KVG opgericht. Doel van de ver eniging was 'de emancipatie van de vrouw'. Vrouwen, en zeker de gehuwde vrouwen, namen in die tijd nauwelijks deel aan het arbeidsproces. Zij zorgden voor man en kinderen en bestierden het huishouden. Het doel van het KVG was dan ook om 'de vrouw het huis uit te krijgen'. Het katho lieke element speelde toen een belangrijke rol, maar tevens werd er veel aandacht besteed aan maatschappij en politiek. Ook de Bekneld na ontspanning kwam ruimschoots aan bod. In de beginjaren ging men veel op excursie in Nederland en zijn er meerdaagse buitenlandse reizen gemaakt. Verder bezorgde een boodschap pendienst dagelijks maaltijden bij zieken en bejaarden en er was een naaicursus, een cursus fijne keuken, een toneelclub, een lite ratuurclub, een kegelclub en een volksdansgroep. Het KVG Venray bestaat 45-jaar en dit jubileum wordt gevierd. Uiteraard zijn er veel zaken veranderd in de loop van de jaren en de accenten komen voortdurend anders te lig gen. Het vrouwengilde blijft in beweging. De naam KVG is het zelfde gebleven. Reden hiervoor was mede het feit dat de vereni ging ook provinciaal en landelijk georganiseerd was. De vereniging is niet meer een uitsluitend katho liek gebeuren, maar het lidmaat schap staat open voor alle vrou wen. De doelstelling 'de emancipatie van de vrouw' is zeker nog niet voltooid, maar ook zaken als de rol van de vrouw in een snel veranderende wereld en het zoeken naar zingeving en ont wikkeling zijn belangrijk. De ledenavonden bieden naast gezel ligheid altijd een activiteit. Meestal is dit een lezing over een actueel/interessant onderwerp. De clubs hebben veel leden en variëren van leesclub, videoclub, gymclub, kijken naar kunst tot wandelclubs. Wie meer weten over het KVG kan contact opne men met bestuurslid I. Uijterwaal via tel. (0478)585136. KLUCHT "We hebben gekozen voor een doldwaze klucht die verhaalt over een zus en twee broers. Zij heb ben te maken met een boerenbe drijf dat lijdt onder de gevolgen van mond- en klauwzeer en de varkenspest. Dat heeft ertoe geleid dat ze geen vee meer heb ben. Met de leuke verwijzing naar Peel en Maas, waarin één van de broers een advertentie plaatst op zoek naar een huishoudster, komt het typische streekgevoel duide lijk naar voren. In mijn beleving 16 jaar een vertrouwd adres. Computers, Mediacenters, Printers, Beeldschermen, Multimedia, Netwerken,Televisie. Overzetten van videoband naar DVD. Reparatie van alle merken computers en TV apparatuur. www.systemcare.nl www.carefourbeauty.nl Introductieaanbieding!!! Schoonheidssalon Care Four Beauty opent 16 januari haar deuren de agrarische wereld, zullen het verhaal herkennen. Vaak zijn dat ouderen, maar onze vier dochters hebben bewezen dat ook jonge ren zich een 'ongeluk' lachen bij deze klucht. We maken gebruik van oude rekwisieten waar de leden zélf voor hebben gezorgd. Dat voegt echt wat extra's toe aan het stuk. Acht van onze dertien leden spelen in de klucht mee. De ande re leden hebben als taak decor, licht, geluid en souftleuse. Ook heeft Vreato een voorzitter en een penningmeester. De souftleuse geeft aanwijzingen met handen en voeten en speelt dus een grote rol. In mei vorig jaar zijn we begonnen met het doorlezen van de klucht en zijn we de rollen gaan verdelen. Na de zomervakan tie heeft de club iedere woens dagavond in 'de Kleine Loef' in Vredepeel gerepeteerd. We hebben de klucht eerder opgevoerd in Vredepeel en Ysselsteyn. In principe is ons optreden in Veulen op 20 januari de laatste. Maar als mensen erin geïnteresseerd zijn, voeren we het met veel plezier nog een keer op. Kaarten voor de uitvoering in café 't Veule zijn verkrijgbaar via 0478-581928. Ik vind deze klucht echt een toppertje, dus mis deze kans niet!" Toneelvereniging Vreato heeft de voorbije twee decen nia naam gemaakt met haar kluchten. Jaarlijks staat er een uitvoering op de rol. Dit keer gaat het om 'Mag 't een drupke meer zijn' van Johan E.G. Ruijter. De voorstelling is vrij dag 20 januari voor het laatst te zien, in café 't Veule in Veulen. Ans Philipsen (47) is regisseuse van Vreato en laat het 'hoe en waarom' van de toneelvereniging en de klucht de revue passeren. "Vanaf mijn zeventiende speel ik zelf toneel. Leo Claessens was vanaf 1993 regisseur en tevens lid van Vreato. Hij wilde zich echter meer richten op het toneelspelen zélf en gewoon lekker kunnen spelen zonder zich ook nog bezig te moeten houden met de regie. Ik werd gebeld of ik misschien iemand wist die zijn taak zou kun nen overnemen, of dat ik zelf mis schien geïnteresseerd was. Die uitdaging heb ik vrijwel meteen aangenomen, en dat geeft me enorm veel plezier. Ik ben zelf op jonge leeftijd begonnen bij een theatergroep, vervolgens heb ik bij het Overloons toneel gespeeld en momenteel ben ik nog steeds lid van een toneelgroep in Ysselsteyn. Mijn ervaring leert dat een klucht veel toegankelijker is voor het publiek. Dat spreekt iedereen aan die zin heeft in een avondje lachen. We merken dat de lol die wij op het podium heb ben, aanstekelijk is voor het publiek. Vreato telt nu dertien leden, van wie de oudste zesenze ventig is en de jongste tweeënder tig. Op 6 november 2005 hebben vijf leden een onderscheiding gekregen, ter ere van hun twintig jarig lidmaatschap." heeft de klucht echt de 'feeling' met de boerderij en brengt het bij veel van onze leden én bezoekers gevoelens van vergane glorie naar boven. Vooral mensen die toch enige verbondenheid hebben met CARE FOUR HAIR Visagie, laat u eens professioneel opmaken nu voor 7,50 Dinsdag morgen van 9:00 tot 12:00 uur Dames en Heren €10,- Woensdag middag van 13:00 tot 17:00 Kinderen 7,50 Woensdag avond 18:00 tot 20:00 Heren 10,- Oude Oostrumseweg 19A telefoon: 0478-550407 www. ca ref ou rhair.nl www. ca ref ou rbeauty.nl Honderdzevenentwintigste jaargang - week 3 - donderdag 19 januari 2006 EN MAAS EL HAIR :r~.l, r; ""j uihsihnl CARE FOUR BEAUTY Bezoek ons op de Oude Oostrumseweg 12a, Venray Tel 0478 569 666 CARE JBEAUTY Oude Oostrumseweg 19A 5802 CA Venray telefoon: 0478-550946 Gratis Frais Monde proefpakket bij iedere behandeling. Voor meer informatie kunt u terecht op onze site. m—WWB

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1