Wintersale OPTIEK VERHOEVEfl Ondernemersprijzen voor RichArt en Van de Mortel Ijsbaan populair Er zijn al merkmonturen vanaf 20.- Genieten op de Alpe D'Huez 'Ondernemers moeten krachten bundelen' Bijverdienen? Nelipak in Amerikaanse handen Tbc-onderzoek uitgebreid IPT^-weVeis Tot 50% korting op merkbrillen PEEL EN MAAS Donderdag 12 januari 2006 - Pagina 7 Grotestraat 48 Ven ray tel. 0478-582409 Venray kijkt weer terug op een geslaagd Winterfestival. De ijs baan trok dit jaar iets meer schaat sers dan vorig jaar, toen zo'n 20.000 liefhebbers de schaatsen onderbonden. De schaatsers kon den dit jaar bovendien langer op de ijzers staan omdat vorig jaar nog met een tijdlimiet werd gewerkt. Eind deze maand zal de organi satie met onder meer de spon soren de organisatie evalueren en bekijken of en hoe in december 2006 het Winterfestival gestalte zal krijgen. De organisatie wil in ieder geval dit jaar eerder duidelijkheid krij gen over het al dan niet doorgaan van het Winterfestival. Ook wor den de locatie en de indeling onder de loep genomen worden. Eindstraat 12, tel. 581553 RichArt Kappers uit Wanssum en Van de Mortel Assurantie Advies zijn de win naars van de Venrayse onder nemersprijzen. RichArt Kappers werd door de jury gekroond tot winnaar van de Loek Nelissenprijs, Van de Mortel ging met de Rabobank Publieksprijs aan de haal. Tien ondernemers en 650 men sen in de zaal van de schouwburg. De spanning was donderdag avond om te snijden. De onderne mers mochten zich elk vier minu ten presenteren. Presentaties die elk jaar aan niveau winnen en het was ook onvoorspelbaar welke ondernemer met de publieksprijs aan de haal zou gaan. Het werd uiteindelijk een nek-aan-nekrace tussen Van de Mortel en de Stichting Kies Techniek. Thijs van de Mortel presenteerde zijn bedrijf vier minuten lang op rijm vorm, waarbij de samenwerkings verbanden die voor deze onderne mer van belang zijn met "mortel" tot een geheel werden gemaakt. Ook de act van Kies Techniek, waarbij zes jongeren aangaven waarom zij voor techniek hadden gekozen, mocht er wezen. Thijs en Ine van de Mortel mochten uit eindelijk de prijs uit handen van Rabobank-directeur Jan Vinkenvleugel in ontvangst nemen. APETROTS Thijs van de Mortel was ape trots met deze prijs. "Je wordt door 650 juryleden als beste geko zen en dat is niet niks." Volgens Van de Mortel was de prijs don derdagavond een hele ontlading. "Alle voorbereidingen hebben heel veel energie gevergd. We hebben ons best gedaan om een goede indruk achter te laten in de hoop te winnen. Als je dan wint, mag je heel tevreden zijn." Van de Mortel had veel lof voor de organisatie. "Het was een zeer goed verzorgde avond", vervolgt Thijs van de Mortel vanuit een kantoor vol bloemen. "Naast al die bloemen krijgen we tal van reac ties via mail, flessen wijn en zelfs twee taarten. Men is vooral vol lof over de wijze waarop wij het thema ondernemen en samenwer- Ine en Thijs van de Mortel ontvingen uit handen van Jan Vinken vleugel de Rabobank Publieksprijs. ken hebben gevisualiseerd, want voor een assurantieadviseur is dat niet eenvoudig." Rich Art Kappers uit Wanssum is de winnaar van de Loek Nelissenprijs. De jury omschrijft Richard Bindels, die samen met zijn vriendin Judith Ceilings het bedrijf runt, als een 'energieke, creatieve, innovatieve en succes volle ondernemer die zich op een unieke manier onderscheidt in zijn markt door verbindingen te leggen met andere sterk imagobe- palende en waardetoevoegende partijen'. Verder maakt Richard Bindels van bedreigingen kansen, weet hij te anticiperen op maat schappelijke ontwikkelingen, meet hij structureel bij zowel klanten als medewerkers de tevre denheid en heeft hij een heldere visie op de toekomst om zo de continuïteit van het bedrijf te waarborgen. "Ik heb mijn roes inmiddels uit geslapen, de avond laten bezin ken en sta gewoon weer met twee benen op de grond te knip pen", laat Richard Bindels dinsdag weten. "Het was prachtig", ver volgt hij. De deelname aan de Venrayse ondernemersprijzen heeft hij als zeer nuttig en leer zaam ervaren. "Achteraf was het een leuke bezigheid, maar het is natuurlijk gemakkelijk praten als je gewonnen hebt." Bindels is vooral blij dat de prijs nu eens bij een 'kleine zelfstandi ge' terecht is gekomen. "Ik heb als kleine ondernemer laten zien dat er een heel bedrijf achter Rich Art Kappers zit. Met achttien mede werkers waar je voor moet zor gen, met een ondernemersvisie voor de toekomst, net als bij een groot bedrijf. Ik denk dat ik de prijs mede heb gekregen omdat ik aan de jury ook heb laten zien wat er fout kan gaan en wat ik ervan geleerd heb." Richard Bindels en zijn vriendin Judith zullen de prijs, en de aan dacht die ze nu krijgen, zeker gaan gebruiken. "We hebben nogal wat plannen voor de toe komst. We hopen dat we met deze prijs ons voordeel kunnen doen", aldus Richard. Wel is Richard van mening dat de bekendheid van de Venrayse ondernemersprijzen richting con sument verbeterd kan worden. "De eerste vraag van klanten was vrijdagmorgen: "Wie is er jarig?". Daarom is het goed dat de prijs nu bij een consumentgerichte organi satie als ons terecht is gekomen. Misschien gaat die prijs daardoor meer leven onder de mensen." Aan reacties hebben Richard en Judith geen gebrek. "Ik kan zo een bloemenwinkel beginnen", gek scheert de kersverse winnaar van de Loek Nelissenprijs. "We kregen reacties uit alle hoeken, vaak ook onverwacht. Dat is toch prach tig?" De prijs werd donderdagavond uitgereikt door Loek Nelissen jr. Volgens juryvoorzitter Jos Waals sprak het thema 'Onderneme rschap en samenwerking' tot de verbeelding. "Kennelijk is er in Venray een ondernemersklimaat dat inspireert tot samenwerking", aldus Waals. "Alle tien de genomi neerden hebben ons overtuigend laten zien dat ze wat dat betreft een voorbeeldfunctie vervullen." Mike Weerts (23) uit Overloon speelt de sterren van de hemel Met oog op Floriade en rol Venray in regio Venlo "De tien Venrayse onderne mersverenigingen moeten verder gaan samenwerken om tot een grote organisatie kracht te komen". Die mening is burgemeester Jos Waals toe gedaan. Waals hield hierover een kort pleidooi tijdens de uitreiking van de Venrayse ondernemersprijzen. Waals is van mening dat die organisatiekracht noodzakelijk is om Venray regionaal op de kaart te zetten. "Ik denk dan aan de kan- Nelipak Thermoforming is op 3 januari overgegaan naar Sealed Air Corporation. Ton en Frank Nelissen, de aandeel houders van Nelipak Holding BV, hebben hun aandelen ver kocht aan dit Amerikaanse bedrijf. Frank Nelissen blijft wel algemeen directeur bij Nelipak in Nederland en Ierland. De gebroeders Nelissen waren al enige tijd in gesprek met Sealed Air. "Ton en ik hebben geen opvolgers en Sealed Air zocht uit breiding in ons marktsegment. Zo zijn we uiteindelijk tot elkaar gekomen", zegt Frank Nelissen. Volgens Nelissen gaat het op dit moment uitstekend met Nelipak. "Afgelopen jaar hebben we 44 miljoen euro omgezet, vijf meer dan in 2004. Voor dit jaar staan nog tal van investeringen op het programma en wordt de fabriek in Ierland met 3000 m2 uitge breid. In Venray nemen we zelfs weer mensen aan voor de afdeling productontwikkeling. Kortom, het gaat goed met Nelipak." Nelissen is ook niet bang voor de lagelonenlanden. "Wij hebben onder leiding van Bert Verheugen de afgelopen jaren flink geïnves teerd in automatisering en effi ciency, waardoor we de loonkos ten per product met 30% hebben kunnen terugdringen. De overna me zal dan ook niet ten koste sen van Venray voor de Floriade en aan de positie van Venray als onderdeel van de regio Venlo. Het is in ons gezamenlijk belang dat we ons met zijn allen manifeste ren als de regio Venlo. Dat we in dat verband laten zien wat we waard zijn en hoe we aan vernieu wingen werken", aldus Waals. Vernieuwingen die volgens Waals ook doorgevoerd kunnen worden in het kader van de Venrayse ondernemersprijzen. "Is de vijver niet een keer leegge- gaan van de werkgelegenheid. Sterker nog: ik voorzie voor de komende jaren alleen maar verde re groei." Nelissen is de komende jaren ook belast met de verdere expan sie van Nelipak. "We gaan kijken of we elders in het buitenland een nieuwe vestiging kunnen realise ren." Sealed Air is een wereldwijd opererende onderneming met een totaalomzet van circa 4 mil jard, 18.000 medewerkers en 104 productielocaties. Sealed Air is genoteerd aan de effectenbeurs in New York. De onderneming heeft Wijziging bij Buslijn 39 Personenvervoerder Hermes heeft sinds afgelopen dinsdag de dienstregeling van buslijn 39 Venray-Gennep gewijzigd. De eerste rit vanuit Venray en vanuit Gennep gaan weer volgens de oude tijden rijden. De rit die om 07.31 uur vanuit Sieben- gewald naar Venray rijdt blijft bestaan (rijdt niet tijdens vakan tieperioden). Voor meer informatie over de aangepaste dienstregeling kan men de chauffeur raadplegen of kijken op www.hermes.nl. vist?", zo vroeg Waals zich af. Hij stelde vast dat twee genomineer den niet uit de eigen kring van de ondernemersverenigingen kwa men en dat drie genomineerden non-profitorganisaties zijn. "Lid zijn van een ondernemersvereni ging is wel een belangrijke aanbe veling." De huidige ontwikkeling toont echter aan dat de vijver niet onuitputtelijk is. "Misschien moe ten we er samen eens over naden ken om een aparte prijs voor non- profitorganisaties in te stellen", besloot Waals. de afgelopen jaren een belangrij ke groei doorgemaakt en reali seert goede resultaten. Circa 30% van de activiteiten van Sealed Air vindt plaats in Europa. Nelipak is een specialist in het ontwerpen en produceren van klantspecifieke 'gethermovormde' producten. De onderneming is toonaangevend op de markt van verpakkingen voor medische en farmaceutische producten en ver pakkingen voor duurzame consu mentenproducten, van scheerap- paraten tot computerspelletjes. Tevens is Nelipak actief in het ontwerpen en produceren van technische producten zoals zon nebank omkastingen en tentpane len. De onderneming heeft 400 medewerkers. Nelipak heeft de afgelopen jaren succesvol geïnvesteerd in nieuwe markten en gespeciali seerde productiecapaciteit en realiseert goede resultaten. Rond de jaarwisseling hebben alle medewerkers, gepensioneer de medewerkers en ex-medewer- kers die in de WAO terecht zijn gekomen een bijzondere gratifica tie gekregen van Frank en Ton Nelissen. "We hebben iedereen per dienstjaar 65 euro geschon ken met daarbij een leuk bedrukte koffer met een goed gevuld kerst pakket. We hebben daar erg leuke reacties op gehad", besluit Nelissen. De première van het theaterdebuut Fiets van oud- profwielrenner en schrijver Peter Winnen was ook een grote debuut voor de drieën twintig jaar geleden in Overloon geboren Mike Weerts. Hij speelde de sterren van de hemel in de tachtig minuten durende multimedia- theatervoorstelling in de Venrayse schouwburg. Het stuk gaat over de gekte rond om het hedendaagse wielren nen met zijn juichende win naars en 'stervende' verliezers, de blinde masseur, de hijgende tv-verslaggevers, de opdringerige rondemissen, de opzwepende ploegleider en het doldwaze enthousiaste publiek. En dat alles speelt zich af op de Nederlandse berg in de Tour de France met 21 haarspeldbochten, de Alpe D'Huez, de top die Peter Winnen twee keer als eerste bereikt. Een strijkensemble ondersteunt uitstekend de verrichtingen van de vijf acteurs die Fiets vorm en inhoud geven. Twee rondemis sen, een geletruidrager en twee acteurs die dan een keer wielren ner, dan weer supporter of tv-ver- slaggever zijn. Mike Weerts uit Overloon speelt een van deze twee rollen op een meesterlijke wijze. Hij speelt heel natuurlijk, kent zijn rol en improviseert als dat nodig is. Alsof hij al jaren op de bühne staat. Maar dat blijkt niet het geval te zijn. Mike Weerts is bezig met zijn eerste grote pro ductie na zijn theateropleiding in Eindhoven. Overigens de hele crew van Fiets mag er zijn. Op zoek naar werk hoorde hij dat de theatergroep Drie Ons uit Tilburg op zoek was naar een acteur voor fiets. "Dus belde ik Peter Dictus, de zakelijk leider en Jacq Palinckx, de regisseur. Die twee hadden mij zien spelen in een andere productie en nodig den mij uit voor een gesprek. Een uurtje later had ik werk." Het is niet zijn eerste rol in het land. Een jaar geleden had hij al een korte gastrol in de tv-serie Onderweg naar Morgen. "Niet echt noemens waardig, maar wel leuk", blikt hij terug. En nu staat hij dan 23 voorstel lingen in theaters en schouwbur gen in het hele land. "Je mag wel zeggen dat het een droom is die uitkomt", zegt hij na afloop van de voorstelling in Venray. De Overloner werd door velen gecomplimenteerd en gefelici teerd met zijn spel. Na de 23 voor stellingen bij Drie Ons moet Mike Weerts weer op zoek naar een nieuwe uitdaging. "Ik wil graag blijven spelen. Zeker op toneel, maar zou het ook leuk vinden ervaring op te doen in de televi sie-of filmwereld", zegt hij. Om dichter bij het 'vuur' te zitten, is hij onlangs verhuisd naar Amsterdam omdat daar de meeste castingbureaus zitten. Hij zegt veel steun te ondervinden van zijn ouders, familie en vrienden en niet in de laatste plaats van zijn vriendin die ook in de theaterwe reld actief is. CONCENTRATIE Wie is nu die vlotte en sympa thieke acteur van Fiets? Hij is geboren in de lente van 1982 in het Noord-Brabantse Overloon. Aan de basisschool Sint Josef in Overloon heeft hij goede herinne ringen, al werd Mike bestempeld als een uitermate druk manneke met concentratieproblemen. Op de scholengemeenschap in Stevensbeek ging het een stuk str oever op de mavo en later havo. Geschiedenis is het enige vak wat Mike interesseerde. En voor de rest moest hij zich in feite inhou den. Want de Overloonse student kon zijn energie niet kwijt en heeft moeite met mensen die zich autoritair opstellen. Hij vindt het jammer dat er toen nog geen zogeheten lessen Cultuur Kunstzinnige Vorming waren. "Daar was toen nog geen ruimte voor. De komst van het vak CKV is een uitkomst voor leerlingen die zich interesseren voor kunst. Achteraf gezien had dat mijn ver blijf op Stevensbeek makkelijker kunnen maken", aldus Weerts, die overigens met vlag en wimpel slaagde. Vervolgens ging hij naar de Gilde Opleidingen in Venray om sociaal pedagogisch werk te studeren, mede ook omdat zijn vader in de sociale sector werkte. Hij omschrijft die periode als een leuke tijd waarin hij veel heeft geleerd. Maar toen hij in het derde jaar een keuze moest maken, twijfelde hij. Toen de dramadocente hem adviseerde om naar de toneelschool te gaan, wist Mike Weerts wat hem te doen stond. AVONTUUR "Mijn interesse was nogal ver groot tijdens haar dramalessen en zij zag wel enig talent in mijn vaar digheden", aldus Mike. Hij ging naar de Academie voor drama in Eindhoven. Na een spannende auditie werd de Overloner aange nomen en zijn theateravontuur begon. Het werden vier moeilijke, leerzame en ontzettend leuke jaren aan de academie in Eindhoven. Vorig jaar studeerde hij af en toen begon het echte leven, met werk zoeken en geld verdienen. "Meteen stortte ook het romantische beeld in dat ik aan het begin van de opleiding. Het is helemaal niet zo spannend als je niet weet hoe je over drie maanden weer aan je geld komt, maar het hoort bij het vak, een stuk onzekerheid. Dat houdt je wel scherp en je kan niet op je lauweren rusten, je moet blijven netwerken en zoeken naar nieuw werk. Dat is wel lastig, maar ik zou niet willen ruilen met een kantoorbaan van 9 00 tot 17.00. Dan zou ik gek worden", aldus Weerts. URBANUS Met het spelen in Fiets is een droom uitgekomen. Hij wilde vroeger al altijd toneelspelen. Veel verkleden en rollen spelen. Mensen nadoen. Als kleine jongen imiteerde hij niet onverdienstelijk Urbanus, op feestjes, bonte avon den en in de kroeg. En Mike won zelfs een talentenjacht in het ponypark Slagharen. Op de basis school speelde hij ook in het toneel mee, maar kreeg niet de hoofdrol. Hij was gekrengd, maar presteerde het om tijdens de uit voering er zoveel bij te verzinnen, dat het bijna een hoofdrol werd. Op de middelbare school wilde hij graag cabaret doen, maar kwam daar kwam hij snel van terug. "Mensen overschatten het vaak, het is erg moeilijk", zegt hij. Tijdens zijn studie aan de Gilde Opleidingen werd de interesse om toneel en theater te spelen steeds groter. Daarom speelde hij ook twee keer mee met de plaat selijke toneelvereniging H.O.T. in Overloon. "Maar ik durfde niet zo goed, had weinig echte ervaring. Gelukkig toch de stap gezet", zegt hij achteraf. Mike Weerts in zijn rol als drager van de bolletjestrui -leider van het bergklassement- terwijl hij wordt geknuffeld door de opdringeri ge rondemissen. Foto: Joep Lennarts. Het tbc-onderzoek naar aanleiding van de besmettelijke tbc-bacterie die afgelopen zomer werd aangetroffen bij een patiënt in het Venlose ziekenhuis VieCuri, is uitgebreid. Er zijn nu in totaal zo'n 350 mede werkers opgeroepen voor het onderzoek. Een veertigtal medewerkers dient nog onderzocht te worden. Het totaal aantal besmette personen is 26. Deze personen zijn door de arts Tuberculosebestrijding van de GGD onderzocht en bij niemand is de ziekte tuberculose aangetoond. Besmettelijkheid voor de omgeving is uitgesloten. De betrokkenen zijn ingelicht en krijgen een medicijnkuur om te voorkomen dat zij als nog de ziekte tuberculose ontwikkelen. Inmiddels zijn ook de ruim twintig patiënten onderzocht. Bij géén van hen is besmetting met de tuberculosebacterie vastgesteld. Naar verwachting hoeft het onderzoek onder zowel de medewerkers als de patiënten niet nog verder uitgebreid te worden. <3ÊD En heb je naast je studie of huishouden een paar uurtjes over? Neem contact op met OTTO Uitzend Bureau. Bel 0478 - 52 99 99 óf doe de flextest www.OTTOwerkt.nl Werkt voor twee

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7