JDS en Flyers slaan handen ineen 77 De vrouwen in Nepal zijn sterk Bart Schellen in het zonnetje 'Fysi op gezondheid' opent de deuren J Mcoxdo dl® M©dl@ Ni V) m aVS mode centrum fPiüiiii# Tbcdkii Horst W AUTOBEDRIJF G.H.V. B.V. St. Lambertusplein 12 Tel. 077-3986464 Introductieshow. Niets! Veelkleurig én aantrekkelijk geprijsd! ELKE WEEK NIEUWE COLLECTIES! Mooi de Mooiste Mode PEEL EN MAAS II PEEL EN MAAS Op 10 januari hebben JDS bedrijfsautomatisering BV en Flyers Internet Communicatie hun samenwerking bevestigd op het gebied van automatise ring en internetcommunica- tie. Beide vakgebieden liggen in eikaars verlengde. Voor klanten is het prettig om aanspraak te kun nen maken op een completer dienstenpakket bij een betrouw bare partner. Bijvoorbeeld bij het implementeren van een intranet of extranet, waarbij JDS bedrijfs automatisering zich richt op de Nobel De Limburgse kampioenschap pen springen voor pony's worden aankomend weekeinde gehou den. Lisette en Josette van den Berg en Bianca Enders mogen hieraan deelnemen. De Jumpers Iris Jeurissen van de Oirlose ponyclub De Jumpers won tijdens een springwedstrijd in Roggel de categorie DL met Sandro Boy. Zus Katja behaalde de derde en de vierde prijs met Manolito in dezelfde categorie. Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray De jaarlijkse Limburgse Schuttersdag wordt komende zaterdag gehouden in het Baexemerhof in Baexem. De dag staat in het teken van de milieu problematiek, met onder andere de sprekers Ger Driessen (Provinciale Staten) en Ger Koopmans (Tweede Kamer). Aanvang 14.00 uur. Maandag 16 januari vanaf 20.00 uur wordt er een algemene ledenvergadering gehouden in gildenhuis café den Old Timer. Den Hoender Het programmaoverzicht van wijkcentrum Den Hoender aan de Ursulastraat in Venray ziet er voor de komende week als volgt uit: Donderdag 12 januari 14.00 uur Koersbal WO Noord-West. Vrijdag 13 januari 20.00 uur paranormale avond door Mieke en Theo de Hoog uit Boxmeer. De zaal is om 19-15 uur open. Maandag 16 januari clubavond sjoelclub Den Hoender. Dinsdag 17 januari 9-00 uur cursus Mensana, 20.00 uur repetitie Muziekmakereej Blaos Um Op. Woensdag 18 januari van 10.00 tot 11.30 uur volksdansen Nelly Rongen, van 13.00 tot 14.00 uur volksdansen Synthese/Ans, 14.00 uur handwerken, handwerkgroep Den Hoender, van 19.00 tot 20.00 uur Countryline dance/Ans. De Hakkespits Folkloristische dansgroep De Hakkespits. Maandag 16 januari oefenavond in de Kiosk in Brukske Maandag 30 januari oefenavond in de Kiosk. Aanvang: 20.30 uur. Optredens: Zaterdag 28 januari feestavond van de leden Donderdag 9 maart 's middags optreden in het verzorgingstehuis Maartenshof in Cuijk Dinsdag 23 maart 's avonds optreden Zorggroep Noord- Limburg, Vorstenheuvel in Venlo Contactadres: O. Pijpker, tele foon: 06-38517430. Voor afspra ken omtrent de optredens: mevrouw W. Dik, tel: 691837. Wat gebeurt er als U niet adverteert Inge van der Borght van Flyers en Julian Hendriks van JDS bestempelen hun samenwerking. backend en Flyers Internet Communicatie zorgt voor de fron tend. De samenwerking tussen beide bedrijven is gebaseerd op het behoud van ieders zelfstandig heid, waarbij zowel JDS als Flyers ervoor zorgt dat hun relaties van een optimale oplossing kunnen genieten. Bij Flyers Internet Com municatie kunt u terecht voor een totaalconcept rond uw internet- communicatie. Flyers Internet Communicatie bouwt voor u een functionele website met een aan sprekend ontwerp, gebaseerd op inhoudelijk communicatieadvies en gebruikmakend van effectieve zoekmachinemarketing. Flyers Internet Communicatie beschikt daartoe over zelf ontwikkelde gebruiksvriendelijke Content Management Systemen, een zeer geavanceerde nieuwsbriefmodule en diverse speciale applicaties die u helpen uw website zelfstandig op een dynamische manier in te zetten ten behoeve van uw busi ness. Maar Flyers Internet Communicatie doet meer. Desgewenst assisteert zij u bij het promoten van uw business op internet door professioneel onderzoek en advies ten aanzien van zoekwoordmarketing en pro ductpromotie. Door vakkundige analyse van bezoekersgedrag onderzoekt Flyers Internet Communicatie periodiek de effec tiviteit van de website en de door u gekozen zoekwoorden en links. Ook kan Flyers Internet Communicatie periodiek rappor teren over voor u relevante ont wikkelingen die gepubliceerd worden op internet. Op deze manier gaat de effectiviteit van uw business merkbaar omhoog. Opgericht in 1997 heeft Flyers Internet Communicatie inmiddels negen jaar ervaring met de bouw van websites en communicatie via internet. JDS bedrijfsautomatisering BV is gespecialiseerd in hardwaresys temen, standaard softwareproduc ten en ontwikkeling van maatsoft- ware. Zo ontwikkelen ze ook softwarepakketten voor specifie ke branches. Een voorbeeld hier van is Plan-IT. Dit is een digitaal planningssysteem voor werkplaat sen van autobedrijven. "We zijn inmiddels marktleider in Nederland met dit systeem. Bijna alle grote automerken maken gebruik van het systeem." Een typerende uitspraak van een van de klanten: "Eindelijk een automa tiseringsbedrijf dat doet wat ik wil en oor heeft naar mijn proble men". Toen na de millenniumwisse ling de ICT-branche in een econo misch dal terechtkwam, groeide JDS bedrijfsautomatisering BV uit zijn jasje. Van drie medewerkers naar twintig op dit moment. "Misschien is het wel doordat wij niet stilzitten. We proberen iede re keer weer innovatief te zijn." Venray is een prima uitvalsbasis voor JDS bedrijfsautomatisering bv. "Wij kunnen centraal onze klanten van dienst zijn en dat gaat vanuit Venray perfect. Geografisch zitten we hier prima. En het voordeel is natuurlijk dat wij op afstand klanten kunnen helpen met automatiseringsvraag stukken of problemen." Op 30 september 2005 heeft JDS zijn twintigjarig jubileum gevierd. Daarmee is JDS de oudste automatiseerder in de regio. Marjo Jenniskens viert Kerstmis in Nepal (3) Marjo Jenniskens uit Ysselsteyn is na een jaar als vrijwilliger sinds enkele maanden als beroepskracht werkzaam voor Child Welfare Scheme (CWS) in Nepal. Ze coördineert de projecten van CWS die vooral gericht zijn op de opvang en scholing van kansarme jongeren, veelal straatkinderen. Jongeren die het slachtoffer zijn van kin derhandel en mishandeling, of verstoten zijn door familie, meisjes in de prostitutie, maar ook jongeren die gevlucht zijn vanwege de politieke situatie in hun land. In een drieluik haar belevenissen. In deel 3: Hout met tranen en een bezoek aan een klooster. "Hout met tranen. Deze maand is het rustig op het land, de rijst is binnengehaald en de twee koude wintermaanden zijn begonnen. De maand de tijd om hout te hak ken voor het hele jaar. Een maand lang elke dag drie uur lopen, 50 kilo hout hakken en drie uur teruglopen naar het dorp. Echt ongelofelijk, die vrouwen hier zijn echt sterk. Ja, dit doen de vrouwen. De mannen die doen, laat ik het netjes zeggen, niet zo erg veel! Het is ongelofelijk wat de vrouwen allemaal op hun rug kunnen dragen. Dit is de zwaarste klus van het jaar, waartegen ze zelf ook enorm opzien! De tranen sprongen in de ogen van Maya toen ze vertelde dat de 'houthaal- tijd' was aangebroken. Maar ja... ke garne? (wat te doen?): er zal toch gekookt moeten worden! Naast de klus van het hout halen voor het kookvuur, wordt er dagelijks gras gehaald voor de 'buffalo'. Marjo wilde dat ook wel een keer meedoen. Dus ging ik samen met Maya, dhoka op m'n rug, een uur lopen in de bergen, gras snijden en weer terug. Dit was echt supergezellig en leuk om te doen. Nou moet ik wel eer lijk zeggen dat dit absoluut niet te vergelijken is met het hout halen. Het is korter lopen met maar 35 kg of zo op je rug. Voor de vrou wen is gras halen ook wel een leuk uitje. Lekker even weg van huis, gezellig met andere vrou wen een beetje gras snijden en ouwe betten! Het dagelijks vrou- wenkransje zeg maar! Voor mij is dit dus een lekker ontspannen tijdverdrijf. Ik vind het echt heer lijk om op m'n vrije dagen in een dorpje rond te hangen en mee te helpen. Of in ieder geval ergens weg van Pokhara in de bergen! Zeker nu, omdat ik de laatste maanden met mijn werk wel veel op kantoor zit!" DRUK OP KANTOOR "Douglas is meer dan 1,5 maand het land uit geweest en dan ben ik verantwoordelijk voor de toko. Ja, dat valt niet altijd mee. Problemen met ons bestuur (nog steeds), die acute oplossingen vereisten, twee mensen van het bestuur van CWS UK die langskwamen en enorm veel aandacht eisten, de ASFLA- manager die plotseling haar baan opzegde, terwijl we een nieuwe kliniek aan het bouwen zijn, een plotselinge verhuizing van de nacht - en dagopvang voor straat kinderen omdat de huisbaas ons zat was, een CEO die behoorlijk wat begeleiding nodig heeft in haar beslissingen en prioriteiten, deadline voor een groot voorstel voor een donor om onze ASFLA mobiele kliniek en awareness-pro- gramma over HIV/AIDS en repro ductive health uit te breiden en ga zo maar door! Douglas is net weer terug en hopelijk krijg ik nu weer wat meer adem. Ik heb in deze periode wel goed aan mezelf gedacht! Minimaal één of twee dagen per week ben ik de bergen in gegaan om weer bij te tanken! En daarnaast heeft René me ook nog een keer verwend. Voor mijn verjaardag kreeg ik een uur lange Nepali/Thai-massage, echt perfect na een lange dag werken. Twee weken terug was het einde van de grootste drukte en ben ik effe lek ker een weekendje naar Panchassee geweest! Een fantasti sche heuveltop (2500m), één dag lopen omhoog en de volgende dag weer naar beneden! Een strak blauwe lucht en een fantastisch uitzicht! Een heerlijke tocht, door de jungle, kleine dorpjes, prachti ge bossen: het was helemaal te gek! Over fantastische plekken gesproken. Mijn favoriete plek in Nepal is tegen de Tibetaanse grens aan: Mustang, Dolpa en Manang area! Echt geweldig. Mustang was mijn eerste kennis making met de Himalaya en het is nog steeds mijn favoriete plek! In het Manang en Dolpa- gebied ben ik nog niet geweest, maar het staat met stip op m'n verlanglijst je. Vrienden van me uit Pokhara hebben een documentaire over Manang gemaakt, die echt hele maal fantastisch was, met name Tilicho Tal!! Die documentaire ga ik zeker proberen te promoten in Nederland! In Pokhara ben ik met alle kinderen van Star Children naar de 'bioscoop' gegaan om de documentaire te zien. Zij hadden nog nooit in een "bioscoop" geze ten en vonden het fantastisch." KLOOSTER "Een speciaal verhaal. Mati Pani is een boeddhistisch klooster op drie kwartier fietsen van mijn huis op een heuveltop. Een fantastisch mooi klooster op een heerlijk relaxte plek! Ik ga er wel vaker heen om gewoon even een boek je te lezen of wat te schrijven of zo. Vorige maand leerde ik een meisje kennen uit Zwitserland, dat in dit klooster vrijwilligers werk deed. Heb je toevallig de film 'Seven years in Tibet' gezien? Nou zij was dus 'Brenda Pitt' (de vrouwelijke vorm van Brad) en gaf in dit klooster les aan 'Klieydub Karma Lobsang' (Een klein lama uit Manang). Ik ben een keer met haar mee geweest naar zijn privé les en Ik herkende hem later dus ook in de documen taire. Deze kleine lama is dus de reïncarnatie van een of andere grote lama en wordt net als de Dalai Lama in de film geïsoleerd gehouden met privé leraren. Het was een erg speciale ervaring! Afijn, echte reïncarnatie of niet, ik had in ieder geval wel het gevoel dat ik de film 'Seven years in Tibet' was binnengestapt! Tijdens de jaarlijkse nieuwjaars borrel heeft jeugdclub De Springplank afscheid genomen van Bart Schellen. Bart was acht jaar als leider actief op de dinsdag- groep, de kinderen van de groe pen 7 en 8. Zijn specialiteit was het organiseren van survivals, spooktochten en droppings. Ook het onderhoud aan disco en aan verwante zaken was hem wel toe vertrouwd. Zaterdag werd hem het Springplankbord overhandigd, terwijl zijn vriendin Linda in de bloemetjes werd gezet. De nieuwe praktijk 'Fysi op gezondheid' opende deze week haar deuren. Initiatiefneemster is Maaike de Vocht-Boekwijt. Maaike is fysi otherapeut, acupuncturist en coach. Zij werkt vanuit de visie 'Jij bent 1'. 'Jij bent 1' is een belangrijk begrip in de Chinese én de Westerse filoso fie. In de Chinese filosofie betekent het dat jij uit één kracht of ener gie bestaat, ook wel chi genoemd. Chi kan je genezen en kracht geven. 'Lichaam en geest zijn één' is een belangrijk uitgangspunt van de Westerse filosofie. Om je licha melijk goed te voelen, is geestelijk evenwicht van belang. Dit geldt natuurlijk ook andersom! Zelf zegt Maaike de Vocht: "Je kan mensen alleen maar op weg hel pen, genezen moet je zelf doen. Wel is het vinden van de weg makkelijker als je de juiste hulp krijgt. Je komt dan ook verder. Soms moet je eerst iemand licha melijk in balans brengen door fysi otherapie, soms staat acupunc tuur voorop of is vooral coaching nodig. Iedereen is hierin uniek. De combinatie van fysiotherapie, acupunctuur en coaching biedt voor bijna iedereen de juiste insteek om genezing op gang te brengen. Jij bent hierbij de belangrijkste, ook in dat opzicht ben jij één!" Maaike de Vocht- Boekwijt heeft jarenlang gewerkt in diverse Venrayse praktijken als fysiothera peut en acupuncturist. Als bedrijfsfysiotherapeut en coach heeft zij zich toegelegd op de behandeling en preventie van klachten door werk of de dagbe steding. Het gaat hierbij om het bewaken van belasting en belast baarheid. Indien zinvol kan ook de werkplek zelf onderzocht wor den. 'Fysi op gezondheid' is een kleinschalige praktijk. De gebo den hulp is afhankelijk van de vraag. Zo nodig wordt overlegd met andere hulpverleners of wordt doorverwezen. 'Fysi op gezondheid' is vrij toegankelijk. Er is geen verwijzing van een arts nodig. Als u een aanvullende ver zekering heeft, worden de kosten van behandeling vergoed door de ziektenkostenverzeraar. U kunt bij 'Fysi op gezondheid' ook terecht voor psychosomati sche en stressgebonden klachten zoals bijvoorbeeld hyperventila tie, hoofdpijn, hoge bloeddruk, allergiëen, hormonale klachten en pijn. Ook voor preventie en behandeling van klachten die te maken hebben met werk of dag besteding bent u bij 'Fysi op gezondheid' aan het juiste adres. Bij systeemaandoeningen als arth- rose, reuma of ME kan 'Fysi op gezondheid' ondersteuning en begeleiding bieden, net als bij voorbeeld bij het stoppen met roken. Preventie van o.a. hooi koorts behoort ook tot de moge lijkheden. Als u nu begint zult u minder last van pollen hebben dit jaar! Met welke klacht u ook komt, u kunt rekenen op deskun dig onderzoek, behandeling en begeleiding. Want bij 'Fysi op gezondheid' geldt altijdJij bent 1! Fysi op gezondheid, Maaike de Vocht- Boekwijt, fysio therapeut, acupuncturist en coach, Stationsweg 12, Venray, telefoonnummer mobiel 06- 53674821. Januaj °P*ontlï v.a. €12.495,- De nieuwe VENRAY, STATIONSWEG 183, TEL. 0478 - 58 11 54 Donderdag 12 januari 2006 - Pagina 24 Minnnit* mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen De Grande Punto heeft een prachtig uiterlijk. Superieur lijnenspel zorgt voor het uiterlijk van een Italiaanse sportbolide. De forse binnenruimte, de kwaliteit van de gebruikte materialen en het minimale motorgeluid zorgen voor optimaal comfort. Kom kennismaken met de nieuwe Grande Punto. Hij staat nu voor u klaar in onze showroom. TIJDELIJKE INTRODUCTIE-VERSIE: PUNTO 1.4 EDIZIONE PRIMA Voorzien van 15" lichtmetalen velgen, mistlampen, lederen stuur en elektronisch geregelde bi-zone airconditioning. Introductieprijs: 14.995,- Prijs inci. BTW/BPM, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Gemiddeld brandstof verbruik volgens EU-1999/100-norm: 4,6 - 6,1 l/100km (16,4 - 21,7 km/l), C02-uitstoot 122 - 154 gram/km.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 23