Sjoerd I nieuwe prins De Piëlreuzen Prins Piet in Oirlo Maashees Aid Prinse Plak Toon II heerst in Veulen Prins Patrick in Geert prins van de Bokken voor Hay Philipsen Orde van Verdienste voor GonnieFranssen Jeugdprins Pim en jeugdprinses Amee Liedjesmiddag De Wiendbuul Wanssum BEZORGEN? Niets! PEEL EN MAAS Donderdag 12 januari 2006 - Pagina 23 Tijdens het jaarlijkse prinsenbal in het Bliekerspaleis in Maashees is zaterdagavond de 46ste prins van de Bliekers bekendgemaakt. Na een wervelende act met farao- kisten en mummiepakken kwa men de prins en adjudant tevoor schijn. De prins en adjudant namen direct het heft in handen en maakten er een spetterende avond van. Prins Patrick (Baltissen) d'n Urste en zijn adjudant Mark (Ver meulen) zullen dit jaar de Bliekers voorgaan in alle carnavalsfestivi teiten. Sjoerd Ewals is zaterdagavond uitgeroepen tot de nieuwe prins van De Piëlreuzen in Ysselsteyn. In het dorp was bekend gewor den dat de prinses schoenmaat 39 had. Voor eigenaar van de plaatse lijke schoenwinkel reden om stie kem alle meisjes in de winkel uit te nodigen om te kijken wie de schoen zou passen. Maar de car navalsvereniging had dit in de gaten en liet plots als uit het niets prins Sjoerd d'n urste verschijnen. Sjoerd, in het dagelijkse leven stu dent bestuurskunde in Nijmegen, is 23 jaar oud, speelt keyboard in een tweetal muziekbands en speelt in het tweede zaalvoetbal team en het zesde voetbalelftal van SV Ysselsteyn. Zijn kersverse vriendin Ellen Egelmeers, volgens de vereniging nog maar net een dikke week ver kering, zal hem als prinses terzij de staan. Het motto van de nieu we prins is 'De stemming is goed. Met veel plezier is carnaval ner gens beter dan hier!' Piet Drabbels is zondagmiddag uitgeroepen tot de nieuwe prins van carnavalsvereniging De Spur- riemök in Oirlo. Zijn slogan 'Wat carnaval betreft hoeve wej ollie niks te liere, mar loate wej dit same, jong en oud, ien Oeldere viere'. Prins Piet VI is 46 jaar en getrouwd met Elly. Toon Nuijten is zaterdagavond uitgeroepen tot nieuwe prins van carnavalsvereniging 't Dartele Veulen in Veulen. Tijdens de komende carnavalsweken wordt de 49-jarige prins terzijde gestaan door zijn vrouw Toos. Het motto van Toon II is 'Mit die van Nuijten is ut den hieële vastelaovend fluij- te'. Toon Nuijten werkt bij instal latiebedrijf Jenniskens in Venray en is actief lid van de carnavals vereniging. Hij maakt tevens deel uit van het boerenbruiloftsco mité. In Veulen kennen de men sen Toon verder ook als trainer- coach van het lokale cafévoetbalteam. Geert Stevens (37) is zondag in Swolgen uitgeroepen tot prins Geert I van de Bokken. Hij wordt tijdens de carnavalsfestiviteiten vergezeld door zijn prinses Ellen (36). Geert heeft een klusbedrijf in Swolgen en Ellen werkt als laborante in het Radboudzieken- vader en moeder van Daphne (6 jaar) en Lieke (3 jaar). Geert en Ellen worden bijgestaan door hun adjudanten Fred Slof en Herman Kerstjens. Geert en Ellen zullen recipiëren op zondag 5 februari van 14.11 uur tot 16.11 uur in zaal Wilhelmi- na in Swollen De Aid Prinse Kompeneej (APK) heeft besloten de Aid Prin se Plak voor 2006 uit te reiken aan Hay Philipsen. In de afgelo pen jaren heeft Philipsen een stempel gezet op de carnavalshis torie van Venray en de kerkdor pen. Ruim vijftien jaar was hij vorst van de Schanseknuppels en daarna elf jaar bestuurslid van de vorstenraad. In Castenray is hij vaak betrokken bij activiteiten zoals carnaval, Sinterklaas, als artiest op zittingen en als ceremo niemeester. Zowel in zijn werk als in het verenigingsleven is zijn gevoel voor kwaliteit en niveau bekend. Velen herinneren zich zijn puntige speeches tijdens de prinseninstallatie in het gemeen tehuis, waar hij zelfs burgemees ter Jos Waals plat leerde praten. Zijn humor weet mensen te raken zonder ze te kwetsen. Hij ontving reeds diverse onderscheidingen waaronder de orde van verdien ste, de ereorde én de grootorde van de vorstenraad. Kortom een man die aan alle criteria voor de APK Plak voldoet en dan ook met unanieme stemmen door de APK- leden als Plakkedrager 2006 is voorgedragen. De uitreiking wordt gehouden op zondag 29 januari vanaf 11.30 uur in de schouwburg van Venray. Belang stellenden zijn daarbij van harte welkom. Onder leiding van Groot zegelbewaarder Hans II, kanselier Ian IV en deken Tennv I. worden de diverse ceremonies afgewerkt. Daarna wordt de middag op infor mele wijze voortgezet. Reacties kan men sturen naar evankes- sel@tele2.nl of via tel. (0478)511189 of 06-21572553- PEEL EN MAAS een abonnement waard Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Het doek is openhet carnavalsseizoen is weer losgebarsten. Alle verenigingen zijn in de weer om vastelaovenddit jaar eind febru ari, ook dit jaar weer te doen slagen. Zo zal Circus Mök dit jaar opgesierd worden met een nieuw doek. Daarop tal van Venraynaren die zich begin oktober lieten vereeuwigen om voor de komende jaren een vast plekje te verwerven op de bühne van Mök. Onlangs werd een tipje van de sluiter gelicht toen een deel van het doek bij Interuil aan de Maasheseweg te bewonderen was. Nieuwe prins Hazekeutel In de foyer van Schouwburg Venray wordt op zaterdag 28 januari vanaf 18.33 uur de jeugd- zitting 2006 van carnavalsvereni ging Hazekeutel gehouden. De avond staat in het teken van het aftreden van jeugdprins Dion I en zijn adjudanten Lars van Lierop en Ingo Mommen en tevens wordt de nieuwe jeugdprins bekendge maakt. Er treden verschillende artiesten op. Het thema dit jaar is kleurenfestival. Kijk voor meer informatie op www.hazekeutel.nl PEEL EN MAAS een abonnement waard In café Den Tommes wordt op zondag 5 februari voor de acht tiende keer de Orde van Verdien ste uitgereikt. Deze orde is door carnavalsvereniging De Zagewet- ters ingesteld en wordt uitgereikt aan personen die zich op allerlei gebied ingezet en verdienstelijk hebben gemaakt voor het dorp en de gemeenschap Merselo. Carna valsvereniging De Zagewetters heeft besloten om de orde in 2006 toe te kennen aan de in Mer selo geboren Gonnie Franssen- Arts. Franssen begon haar vereni gingsactiviteiten op twaalfjarige leeftijd bij de Jonge Garde, waar na ze overstapte naar de Meisjes Beweging Limburg (MBL) waar zij ook lid van de sportclub was. Na haar huwelijk werd ze lid van de LVB., later Zij-Actief en thans Vrouwenbeweging Merselo. Ze is hiervan al 34 jaar lid en als gevolg daarvan poetst zij al vele jaren mee de kerk. Haar grote passie is echter wandelen en de organisa tie daaromheen. Zij heeft al ruim 15.000 geregistreerde kilometers gewandeld bij onder meer de vier daagse in Venray, Nijmegen en Kennedymarsen. Maar ook in de organisatie is zij actief. Vanaf 1980 is zij leidster van wandel sportvereniging De Natuurvrien den, sinds 1982 ook bestuurslid en nu nog vice-voorzitter. Ze zit vanaf 1987 in het bestuur van Wandelsport Organisatie Neder land afdeling Limburg, thans als vice-voorzitter. Ook bij de carna valsactiviteiten is Franssen actief. De familie Franssen is altijd zeer betrokken bij de wagenbouw van het Grootdorp. Verder was zij acht jaar samen met haar veel te vroeg overleden man Piet bij de Raad van Elf. Verder collecteert Franssen voor de Kankerbestrij ding, het Astma- en Reumafonds en is zij coördinator van de Pop- penactie, was zij vijftien jaar betrokken bij de acties van de Gezamenlijke Jeugd Verenigin gen, was ze medewerkster van de muziekfeesten, is zij lid van de KBO, wordt door haar de knipsel krant Merselo mee gemaakt, helpt zij mee aan EHBO-activiteiten van het Rode Kruis en is zij actief bezig met mantelzorg. Alleen het feit al dat de gemeenschap Merse lo steeds weer op Franssen een beroep kan doen, is reden genoeg om de Orde van Verdienste aan haar uit te reiken. De onderschei ding wordt vanaf 18.00 uur uitge reikt en belangstellenden zijn daarbij van harte welkom. Liedjesmiddag in Overloon geslaagd Carnavalsnieuws en - programma's kunt u mailen naar PEEL EN MAAS Kaartverkoop tienermök Op donderdag 9 februari vindt voor het eerst een TnR-Mök (lees tienermök) plaats in de schouw burg. De avond is een initiatief van De Hazekeutel en De Piël- haas. Deze week is de verkoop van kaartjes gestart via het Raay- land College. De kaartjes kosten 5 euro per stuk. Hoofdact is onge twijfeld de in Venray opgegroeide Terilekst, die samen met Space- kees zal optreden tijdens de TnR- Mök. Een van de nummers die gebracht zal worden is Carnaval in Venray. Het nummer waarin Terilekst zijn kijk geeft op dit volksfeest. Naast Terilekst zal de groep Oewieë een aantal hilarische acts op het toneel brengen. Ook wordt deelgenomen door diverse Venrayse jongeren met dans, zang, humor en andere carnava leske uitingen. De avond wordt afgesloten met een feest in de foyer waar de SRV-mannen zullen optreden en waar dj Leon van De Koets zal zorgen voor de sfeer. "Al jaren was er een gat voor de Venrayse jeugd onder 16 jaar. Het werd dus hoogste tijd voor een Mök voor tieners. 9 februari gaat het gebeuren met een programma dat klinkt als een klok", aldus Huub Janssen, een van de organi satoren. Voor meer informatie kun je terecht bij Grad Heidens (gradhel- dens@planet.nl), Brechje Jeuken (brechjejeuken@home.nl), John Janssen (johnpeggy@home.nl) of Huub Janssen (huub@janssenon- line.nl). In een volgepakt gemeen schapshuis is afgelopen zondag de Liedjesmiddag Overloon 2006 door fanfare Vriendenkring samen met carnavalsvereniging De Hui- buuke gehouden. Met de Huikra ker van het vorige jaar van de groep 2bier or not 2bier, Moi op tied zat, werd de middag geo pend. Ditmaal gezongen door kin deren uit groep 6 en 7 van de lagere school. Daarna werd deze groep 2bier or not 2bier door jury en publiek gekozen tot overduide- Winnaars liedjesmiddag Over loon: 2bier or not 2bier met Umdet ut mot. lijke winnaar Huikraker 2006 met het lied Umdet het moet. Acht groepen streden om de titel Hui kraker 2006. Bijna alle groepen werden begeleid door blaaskapel Freunde Echo onder leiding van Ton Keizers. Gejureerd werd er door Maarten Ebben uit Vortum Mullem, Wim Tra uit Boxtel en Jan van der Loo uit Deurne. Adrie van de Pas, voorzitter van de Hui- buuke, maakte het jeugdprinsen- paar 2006 bekend. Jeugdprins voor 2006 is prins Pim d'n urste (Voesten). Jeugdprinses is prinses Amee (Huismans). De nieuwe nar is Roy Franssen. Het jeugdboeren- bruidspaar bestaat uit Dian Hof- mans en Mark Jans. De middag werd afgesloten met een optre den door joekskapel Vur de Joeks. Meer informatie staat op www.fanfarevriendenkring.nl en www.huibuuke.nl. Bonte avonden op vrijdag 3 en zaterdag 4 februari Op zondagmiddag 15 janu ari 2006 houdt carnavalsver eniging De Wiendbuul de lied jesmiddag. Geen nieuwe liedjes, maar in verband met het 5x11 jarig jubileum, de winnende liedjes van de afge lopen 11 jaar. De laatste elf winnaars zijn: De Knoejers (1995); De Vrollie van de Raod (1996); De Harrie's (1997); Vier kier nie Wies (1998); De Trèjers (1999 en 2002); De Sjit Sisters (2000); De Gebruurs (2001), De Plaarzak (2003); Veul Wazel (2004) en Buuf Buum (2005). De liedjesmid dag begint om 14.41 uur en de entree is gratis. Op vrijdag en zaterdag, respec tievelijk 3 en 4 februari 2006, vin den onder aanvoering van de jubi leumprins Frans IV (Gielen) de bonte avonden plaats. Carnavals vereniging De Wiendbuul heeft in het weekend van 11, 12 en 13 november 2005 het 5 x 11-jarig bestaan van de carnavalsvereni ging al uitgebreid gevierd, samen met de Wanssumse bevolking. Op 11 november stond onder meer op het programma de oude- renmiddag. Die middag was er amusement voor de ouderen uit Wanssum. Er traden enkele bekende buuttereedners op en onder wie ook de artiest Pieter Timmermans. Pieter Timmermans heeft in het verleden samen met Maarten Gommers, Jan van Els en Manus Poels opgetreden als de critici. Een mannenzanggroep die werd begeleid op piano. De groep nam onder meer de dorpspolitiek middels zang op de korrel. De ouderenmiddag bleek een zodanig succes te zijn, dat de car navalsvereniging besloot om in het volgende carnavalsseizoen (2007), voorafgaand aan de bonte avonden, wederom een soortgelij ke middag te organiseren voor de ouderen. De mensen in Wanssum hoeven echter niet zo lang te wachten, want op vrijdag 3 februari en zaterdag 4 februari 2006 staan de bonte avonden van de carnavals vereniging De Wiendbuul op het programma. Op zondag 4 februari 2006 is de bonte middag voor de jeugd, met optredens van en door jongeren. Tevens worden die mid dag de nieuwe jeugdprins en jeugdprinses bekendgemaakt. Op de twee bonte avonden betreden artiesten uit eigen dorp de planken. Middels zang, buut, sketches en dans gaan zij het publiek vermaken. Dit jaar treden ongeveer vijftig eigen Wanssumse artiesten op. Traditiegetrouw wordt on de vriidasavond tijdens de bonte avonden ook de Wiend- buuleplakdrager- of draagster bekendgemaakt. De Wiendbuule- plak is bestemd voor een persoon die zich op vrijwillige basis ver dienstelijke heeft gemaakt voor het dorp. Naar verwachting zullen ook dit jaar de bonte avonden op 3 en 4 februari 2006 uitverkocht zijn. De bonte avonden beginnen om 19-30 uur. De entreeprijs voor de leden is 6 euro, voor niet-leden 7 euro. De kaartverkoop voor de leden vindt plaats op zaterdag 14 januari 2006 in de residentie, café De Buren aan de Venrayseweg. De kaartverkoop voor de niet-leden wordt gehouden voorafgaand aan de liedjesmiddag, op zondag 15 januari 2006 vanaf 14.11 uur in de Wiendbuuletempel, De Zandhoek aan de St. Leonardsweg. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Vastelaovend tmis in lViimepen Verder ziin 7Ü Verspreidingsburo enkele Wanssumse artiesten

Peel en Maas | 2006 | | pagina 22