spetters Rouwkuilen blijft beschermd natuurgebied Rich Art Kappers wint ondernemersprijs Venray Nieuwbouw Gilde Opleidingen in Venray Oostrum krijgt nieuw kunstwerk JÉ Landsicjt DeMKB II 4 S) €49."» dê specialist !;voor tegels,, saitóteiï1 en Herraets Ons Huis Meubelen automatiseerder 1/eciie inter chalet WINTERCOLLECTIE HALVE PRIJS Niets! KOOPZONDAG 15 JANUARI 12.00 - 17.00 UUR OPEN Bandoetere PEEL EN MAAS RÜHL HAEGENS MOLENAAR JfP.1 Nieuwe activiteit de Lorr in Heide Honderdzevenentwintigste jaargang - week 2 - donderdag 12 januari 2006 Paaldansen nieuwe rage in Ven ray? Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-12 Kunst Cultuur 16 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Sport 19-21 Kerkelijke diensten 26 groot in jonge mode voor hem en haar Grotestraat 33 5801 BE Venray 0478-586386 Geknipt Wat gebeurt er als U niet adverteert Theater op bezoek in Asteria Venray Asteria venray Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl Jierroetó Meufe, HEEL VEEL ECHTE JEANS Vi PRIJS Rijden onder invloed WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl ENTHOUSIASTE MEDEWERK(STER)ER 15 JANUARI En verder: Merselo verliest van Peelkorf 2 O- tip 4' De provincie Limburg wil niet meewerken aan een ver zoek aan minister Veerman van LNV om het Ysselsteynse natuurgebied De Rouwkuilen de status van staatsnatuurmo- nument te ontnemen. De LLTB, CDA-Statenlid Jan Loonen en de gemeente Venray voerden een lobby om de beschermde status te laten vervallen. Daardoor zouden de veehouderijen in de directe omgeving minder belemmerd worden bij uitbreiding of nieuwvestiging. In juni 2005 reageerde de pro vincie in eerste instantie positief op het verzoek nadat Jan Loonen de kwestie had aangekaart. Op voorwaarde dat er eerst een onderzoek zou plaatsvinden dat positief moest uitvallen. Eind vorig jaar is het onderzoek afge rond. De conclusie luidt dat het verzoek aan de minister geen kans van slagen heeft. De Rouwkuilen is pas sinds 1979 een staatsnatuurmonument. De redenen voor deze kwalificatie waren de natuurwaarden van het ven en omgeving, het bos, het natuurschoon en ook de cultuur historische en landschappelijke waarden. Het ven is als een van de weinige gespaard gebleven na de grote ontginningen van begin vorige eeuw. Ondanks de verdro ging en de ammoniakuitstoot van de omliggende veehouderijen houden de meeste planten- en diersoorten nog steeds stand. Het laten vervallen van de NB- status (Natuurbeschermingswet) heeft slechts een klein effect voor de achttien kippen- en varkensbe drijven die binnen de beschermde zone van twee kilometer liggen. Want in het grootste deel van deze zone blijven belemmeringen gelden. Omdat het binnen 400 meter van de dorpskern van Ysselsteyn ligt, of omdat het in het Reconstructieplan als verwe- vingsgebied is aangewezen. Terwijl juist buiten de bufferzone een landbouwontwikkelingsge- bied (LOG) ligt waar bedrijven wél voomit kunnen. Voor het ver plaatsen van intensieve veehoude rijen uit zones rond kwetsbare natuurgebieden naar een gunsti gere locatie in een LOG hebben provincie en Rijk 11,9 miljoen euro beschikbaar gesteld. De provincie ziet het daarom niet zitten het Reconstructieplan te wijzigen. Het vervallen van de bescherm de natuurstatus kan voordelen opleveren voor 73 bedrijven die binnen een straal van drie kilome ter liggen. Ze zouden op het gebied van ammoniak makkelijker kunnen uitbreiden. De provincie wijst erop dat de praktijk leert dat uitbreiding nu toch wel gebeurt. In de afgelopen drie jaar zijn acht vergunningaanvragen gehono reerd en konden deze intensieve veehouderijen hun capaciteit uit breiden. Dit kon door het opko pen van ammoniakrechten van een ander bedrijf elders of door het nemen van technische maat regelen. Alhoewel deze ontwikke ling haaks staat op de doelstelling van een staatsnatuurmonument. Volgens de wet ammoniak en veehouderij (WAV) is nieuwvesti ging binnen 250 meter van de Rouwkuilen niet toegestaan. VERVOLG OP PAGINA 3. Als opa ('zaliger') verhaalde over 'die goede oude tijd' ging het over de meest uiteenlopen de zaken. Hij vertelde over noeste arbeid in De Peel en de weinige vrije tijd die hij had voor zijn geliefde 'Truus'. Deze beeldschone vrouw had hij in café 't Hert in hartje Venray aan de haak geslagen door middel van zijn gladde en perzikachtige wangen en kin. Zijn zachte babywangetjes had hij te dan ken aan kapper Imming 'van de St. Jozefweg'. Die behandelde zijn konen elke zaterdagmiddag na het werk en het wekelijks bad. Als bebaarde aap kwam hij de kapsalon binnen en aalglad ver liet hij deze weer. Als ik mij het goed herinner, liep mijn vader ook wel eens bij andere kap pers, die met witte jassen in de deur op hun klanten stonden te wachten, naar binnen. Bijvoorbeeld bij kapper Wiel van Zwamen, die een zaak runde aan de Deken Thielenstraat, 'kapsalon' Kennis aan de Grotestraat of kapspecia- list Seuren aan de Grote Markt. Maar meestal liet hij zijn krullen bol bewerken door kapper Imming. Opa's devies voor het leven was 'alleen goed gescho ren kun je de vrouwtjes beko ren'. Ik wil natuurlijk niet alles over een kam scheren, maar helemaal ongelijk had opa natuurlijk niet. Op verantwoor de wijze, maar wel op het scherp van de snede werd hij ingezeept en natuurlijk echt geschoren. Hij vertelde me in geuren en kleuren over die lich te massage van de wangen, over 'de barbier die een welriekende lotion in z'n poriën klopte'. Hij pochte over het prachtige decor, over het feit dat de kap per van toen over hooguit één of twee kapperstoelen beschik te en altijd de laatste roddel uit het dorp wist te vertellen. Tegenwoordig gebruikt geen kapper nog een recht scheer mes om een bakkebaard bij te werken. En een moderne bar bier heeft liever geen blonde Miep meer in zijn winkel staan die je kan vertellen wie er nu weer uit elkaar zijn. Nee, de kapper is meer dan knippen, vindt Richard Bindels van Rich Art Kappers in Wanssum, die zijn klanten een compleet nieu we look kan geven. Het moet een genot zijn om naar de kap per te gaan. Een dagje uit waar bij je helemaal ontspant en wordt verwend. Het zijn slogans die je kapper Imming nooit hoorde uitkra men. Bij hem hadden de klanten nog hun eigen scheermes en kwast, opgeborgen in een privé- kastje met daarop de naam van de eigenaar. De barbier van toen gaf alleen het hoofdhaar een nieuwe look. Ach, tijden veranderen. En je moet met de nieuwste trends mee. Zo zie je maar: ook een moderne kapper moet geknipt zijn voor zijn vak! Hannes Rich Art Kappers uit Wanssum is de winnaar van de Loek Nelissenprijs, de prijs voor de beste ondernemer uit Venray en omgeving. Volgens de jury, met Venrays burgemees ter Waals als voorzitter, is het bedrijf goed in het maken van slimme combinaties van diensten en producten en leggen Richard Bindels en zijn vriendin Judith Ceilings goede verbindingen met andere innovatieve bedrijven. Verder maakt Richard Bindels volgens de jury van bedreigingen kansen, weet hij te anticiperen op maatschappelijke ontwikke lingen, meet hij structureel bij zowel klanten als medewerkers de tevredenheid en heeft hij een heldere visie op de toekomst om zo de continuïteit van het bedrijf te waarborgen. Het Wanssums bedrijf bestaat uit een kapsalon, kappersgroothandel en -opleiding. De prijs werd donderdagavond in de schouwburg uitgereikt door Loek Nelissen jr. Richard Bindels en Judith Gellings nemen de oorkonde trots in ontvangst. Rich Art Kappers was een van de tien genomineerde ondernemers die waren voorgedra gen door de ondernemersverenigingen. Volgens juryvoorzitter Jos Waals sprak het thema Ondernemerschap en samenwerking' tot de verbeelding. "Kennelijk is er in Venray een ondernemersklimaat dat inspireert tot samenwerking", aldus Waals. "Alle tien de genomi neerden hebben ons overtuigend laten zien dat ze wat dat betreft een voorbeeldfunctie vervullen." Waals riep de organisatie op na te denken over een aparte prijs voor organisa ties zonder winstoogmerk. Van de tien genomineerden waren er drie uit deze sector. De publieksprijs was voor Van de Mortel Assurantiën uit Venray. Gilde Opleidingen start met het ontwikkelen van nieuw bouw in Venray. Dit heeft het college van bestuur maandag tijdens de nieuwjaarsreceptie bekendgemaakt. De nieuw bouw zal op termijn de huidi ge gebouwen van Gilde Opleidingen aan de Westsingel en de Kruitweg vervangen. Het nieuwe gebouw zal waar schijnlijk worden gesitueerd in het plan De Hulst 2, vlak bij het station van Venray in het kerk dorp Oostrum. Gilde Opleidingen heeft het oog laten vallen op een perceel dat is gele gen op de hoek van de Henri Dunantstraat en de Oirloseweg. Gesprekken over mogelijke aan koop van de grond zijn nog gaan de. Deze locatiekeuze is in over leg met de gemeente Venray tot stand gekomen. Wethouder Heidens, portefeuillehouder Economische Zaken, is verheugd over de vestiging, gezien de aan sluiting bij de industriële ontwik keling. Hierdoor liggen kennis en praktijk op de industrieterreinen dicht bij elkaar. Deze aspecten kunnen elkaar positief beïnvloe den en versterken. Naar verwachting zal de archi tect van het nieuwbouwproject op 1 mei 2006 bekend zijn. In het nieuwe gebouw zullen circa 1000 deelnemers opleidin gen volgen op het gebied van zorg/welzijn en economie, inclu sief educatieve activiteiten. Gilde Opleidingen wil het gebouw per augustus 2008 in gebruik nemen. In Oostrum verschijnt voor eind dit jaar een nieuw kunst werk op het dorpsplein. Kunstenaar Erik van Maarschalkerwaard presen teerde dinsdag tijdens de dorpsraadvergadering het ontwerp. Het wordt een grote gestyleerde O waarbij de kun stenaar voortborduurt op het nieuwe logo van Oostrum. Het kunstwerk wordt gemaakt van zogeheten cortenstaal, een roestig staal dat niet afgeeft. Het kunstwerk krijgt een hoogte van ongeveer drie meter. De dorps raad van Oostrum was al langer op zoek naar een kunstwerk ter vervanging van de huidige water partij. "De waterpartij voldeed niet echt. Het nieuwe kunstwerk is duurzaam, verplaatsbaar en is vandalismebestendig", zegt dorpsraadvoorzitter Joos Linskens. Hij spreekt van een uniek samenwerkingsproject. "Want de werkplaats van tbs-kli niek de Rooyse Wissel gaat het kunstwerk maken, onder super visie van Van Maarschalkerwaard. De O is een ring van verbondenheid van het dorp met de diverse zorginstellin gen. Het symboliseert ook de toe komst." Tbs-kliniek de Rooyse Wissel in Oostrum brengt de uren niet in rekening en verleent daarnaast ook nog een financiële bijdrage aan het kunstproject. Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs Noorderhof 8, Postbus 68, 5800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33, fax (0478) 58 46 24 e-mail: info@rhmweb.nl; internet: www.rhmweb.nl TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. W#\ éjllt v- Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. W TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN Jacob Merlostraat 23 - Horst Tel.: (077) 398 14 56 Venrayseweg 10 - Horst Tel.: (077) 398 84 39 bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl In de nacht van zaterdag op zondag is een 26-jarige Eindhovenaar op de Vierlingsbeekseweg in Overloon betrapt op het rijden onder invloed van alcohol. De man kreeg een rijverbod van twee uur en een proces-verbaal. Uw adres voor al uw Feesten, Bruiloften, Partijen, Vergaderingen. Cafe-Zaal GEVRAAGD Om ons team in de bediening te versterken Ervaring niet noodzakelijk Sollicitaties naar café-zaalt Veule" T.a.v. Dhr. Antonie Thielen Veulenseweg 49 5814 AB Veulen NEDERLANDS GROOTSTE BOUWEN W00NCENTRUM I IN HORST AAN DE A73 AFRIT 11 EN MAAS

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1