Gemeente Venray Venrayse Ondernemersprijzen 2005 Bomen Oude Oostrumseweg gespaard Verkiezingen 2006 Minder betalen voor uw afval! Meepraten over bestemmings plan Centrum Unieke inzameling blik en PET-flessen in Venray PEEL EN MAAS Integrale handhaving en integrale veiligheid Geen afvalkalender ontvangen? Bel 52 33 33 en wij sturen u er een toe. Of haal er een af op het gemeentehuis. Donderdag 12 januari is vanwege de nieuwjaars receptie van de gemeente Venray het gemeente huis vanaf 15.30 uur gesloten en ook niet meer telefonisch bereikbaar. Vanaf vrijdag 13 januari is de gemeente weer normaal geopend en bereik baar. Ook voor schuld hulpverlening kunt u terecht bij de gemeente. Bel voor meer informatie de afdeling Publieksdiensten. Gemeentehuis Openingstijden Week 2 De gemeente en bewoners van de Oude Oostrumseweg hebben over eenstemming bereikt om tijdens de herinrichting dertien esdoorns te sparen. Eerdere plannen voorzagen in de kap van alle bomen. In oktober 2005 heeft het college van B en W ingestemd met het herin richtingsplan voor de Oude Oostrumseweg. Onder andere een ingediend bezwaar tegen de kap van alle bomen leverde een discussie binnen de com missie Stedelijk Beheer op. De gemeente heeft deze signalen opgepakt. Via een huis-aan-huis verspreide brief heeft zij alle bewoners uitgenodigd hun mening over de bomen te geven. Daaruit bleek dat er voldoende draagvlak is om een deel van de esdoorns te sparen. De iepen en linden veroorzaken volgens de bewoners veel overlast. Die worden allemaal gerooid. Datzelfde geldt voor een beperkt aantal esdoorns die ziek zijn. De herinrichting start in het voorjaar van 2006. De aanplant van 24 nieuwe esdoorns gebeurt in het najaar van 2006. Zo blijft het groene karakter van de straat behouden. Leergut- rïicknahme •V* Venray, focus op mensen Donderdag 12 januari 2006 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 In het voorjaar van 2005 is de gemeente gestart met het pro ject bestemmingsplan Centrum. Op 20 december vorig jaar heeft B en W ingestemd met het ter inzage leggen van het vooront werp. Het voorontwerp inzien kan van vrijdag 6 januari tot en met donderdag 16 februari. Op donderdag 19 januari is er van 19.30 tot 21.30 uur een inspraak- en informatieavond in De Witte Hoeve. Het bestemmingsplan Centrum vervangt alle vigerende, verou derde bestemmingsplannen binnen de binnenring van de kern Venray. Een uitzondering hierop vormen het Gouden Leeuwterrein en het oude raadhuis. Hiervoor zijn onlangs af zonderlijke bestemmingsplannen in procedure gebracht. Inspraak- en informatieavond Tijdens de informatieavond krijgen belanghebbenden de kans om het bestemmingsplan in te zien. De verantwoordelijk wethouder Hans Teunissen en medewerkers van de projectgroep zijn dan aanwezig om vragen te beantwoorden en even tuele opmerkingen in ontvangst te nemen. Ook is er gelegenheid om mondelinge zienswijzen in te dienen. Alle inspraakreacties worden na af loop van de inspraakperiode gebun deld en beantwoord. Eventuele wij zigingen voor het bestemmingsplan worden vervolgens verwerkt in het ontwerp bestemmingsplan Centrum. De gemeente verwacht dat eind au gustus ter inzage te kunnen leggen. Informatie over het bestemmingsplan is ook te vinden op www.venray.nl. De tarieven voor het ophalen en verwerken van afval zijn in 2006 een stuk lager dan vorig jaar. Het basistarief dat elk huishou den betaalt, gaat van C 117,36 terug naar C 98,28. Ook het aan bieden van een container kost in 2006 minder. In de gemeente Venray geldt het DIFTAR-afvalsysteem. DIFTAR staat voor gedifferentieerde tarieven van de afvalstoffenheffing. Met DIFTAR betaalt iedereen voor zijn éigen af val. Het jaarlijkse basistarief is opge nomen in uw aanslag gemeentelijke belastingen. Daarnaast betaalt u ook een variabel tarief. Dat bedrag is af hankelijk van het aantal keren dat u uw afvalcontainers aan de straat zet. Per lediging van een groene of grijze container betaalt u een vast bedrag. Gedeeltelijk bepaalt u dus zelf hoe hoog uw afvalstoffenheffing is. DIFTAR-tarief berekenen Op www.venray.nl kunt u zelf uw DIFTAR-tarief voor 2006 berekenen. De hoogte van uw variabele tarief is gebaseerd op de hoeveelheid aanbiedingen en de combinatie en grootte van uw afvalcontainers. Op de homepage van de website vindt u een afval-rekenmachine, waarmee u snel en eenvoudig uw variabele tarief kunt berekenen. Zo kunt u precies zien welke financiële gevol gen uw afvalgedrag heeft. Als eerste gemeente in Nederland start Venray binnenkort met de inzameling van blik, kunststof flacons en PET-flessen via Retour- terminals. Deze terminals zijn onbemand en komen bij een aantal grote supermarkten en op het terrein van het Raayland College. De gemeente voorkomt met het gescheiden inzamelen van blik, kunststof flacons en PET-flesjes dat dit afval duur wordt verbrand. Daarnaast verkleint de Retourterminal het ingezamelde afval direct. Een groot voordeel, want dat levert een aanzienlijke besparing aan logistieke kosten op. In samen werking met afvalverwerker SITA bekijkt de gemeente het meest kosten efficiënte concept. Het spreekt voor zich dat het financiële voordeel van deze nieuwe dienstverlening direct in de afvalstoffenheffing wordt doorvertaald. Dus, hoe meer u deze voorziening gebruikt, hoe hoger de besparing. De Retourterminal is overigens niet nieuw. In Rusland en met name Duitsland heeft deze techniek zich al bewezen. Met de introductie van de onbemande Retourterminal anticipeert Venray op nieuwe wetgeving die beter bekend staat als 'Producentenverantwoordelijkheid'. De gemeente verwacht de eerste Retourterminal in het tweede kwartaal van 2006 te kunnen plaatsen. Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de Vereniging van Venrayse Ondernemersverenigingen (VvVO) op donderdag 5 januari sleepte RichArt Kappers uit Wanssum de Loek Nelissenprijs in de wacht. De Rabobank Publieksprijs ging naar Van de Mortel Assurantie Advies uit Venray. De VvVO reikt jaarlijks ter stimulering van het ondernemerschap in de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum de Loek Nelissenprijs voor de ondernemer van het jaar uit. Die is vernoemd naar de inmiddels 88-jarige Loek Nelissen. Hij kwam na de Tweede Wereldoorlog naar Venray om de wederopbouw (mede) ter hand te nemen. Nelissen leidde een aannemers bedrijf, startte een betonfabriek, stond aan de wieg van Nelipak en was grondlegger van de Industriële Club Venray. De ondernemers die de nieuw jaarsbijeenkomst bezoeken, kennen de Rabobank Publieksprijs toe. De tien genomineerden werden dit jaar met name beoordeeld op het thema 'On dernemerschap en samenwerking'. "De bedrijven hebben zich allemaal zeer overtuigend voor de jury gepresenteerd. Het niveau was indrukwekkend hoog", aldus burgemeester Waals, voorzitter van de jury die de Loek Nelis senprijs toekent. Hij opperde verder de mogelijkheid om een aparte prijs voor organisaties zonder winstoogmerk in te stellen. Winnaars RichArt Kappers van Richard Bindels en Judith Gellings bestaat uit twee kapsalons, een kappersopleiding en -groothandel. De winnaar van de Loek Nelissenprijs ontving de prijs uit handen van de zoon van de naamgever. Van de Mortel Assurantie Advies, winnaar van de Rabobank Publieksprijs, staat onder leiding van Thijs en Ine van de Mortel. Zij kregen hun prijs van Jan Vinkenvleugel, directeur van Rabobank Venray Meerlo-Wanssum. Verder waren genomineerd Gommans en De Wit, KnowHouse, Personato, Praktijk onderzoek Plant en Omgeving, Schouwburg Venray, Stichting Kies Techniek, Veerhuys Tante Jet en Thuiszorg Noord-Limburg. Richard Bindels ontvangt de Loek Nelissenprijs uit handen van Loek Nelissen jr. Op 7 maart 2006 zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Op de ge meentepagina informeren we u daar de komende maanden voort durend over. We blikken eerst terug op de strategische doelen van het huidige college van Burgemeester en Wethouders. Deze week integrale handhaving en integrale veiligheid. Op 28 januari 2003 heeft de gemeenteraad het Handhavingsprogramma 2003/2004 vastgesteld. Daarin zijn prioriteiten gesteld om de veiligheid en daarmee de leefbaarheid in Venray te verbeteren. Verder is ook aangegeven dat er naar mogelijke vormen van samenwerking binnen het politiedistrict Venray wordt gekeken. Per 1 april 2005 is de samenwerking op het ge bied van toezicht en handhaving tussen de gemeenten Meerlo-Wanssum, Sevenum, Horst aan de Maas en Venray gestart. De vier gemeenten hadden allemaal een eigen handhavingsbeleid en een of meerdere handhavers in dienst die dat beleid uitvoerden. Deze krachten zijn nu gebundeld in het Team Handhaving. Daardoor kunnen alle gemeenten efficiënter werken. Integrale veiligheid Bij integraal veiligheidsbeleid is de vraag hóe we iets aanpakken net zo belangrijk als wat we samen met onze partners aanpakken om de veiligheid in Venray te verbeteren. Het college heeft de volgende uitgangspunten voor het integrale veiligheidsbeleid vastgesteld: - Sociale veiligheid: veiligheid die samenhangt met het sociale verkeer tussen mensen. Het gaat om gedrag, het doen of nalaten van mensen. - Veiligheidsgevoelens: de bewegingsvrijheid van de inwoners van Venray. Die wordt kleiner als mensen zich onveilig voelen of slachtoffer zijn gewor den van criminaliteit. - Veiligheidszorg: niet alleen het oplossen van problemen maar ook het voorkomen ervan. Van alle 'partners in veiligheid' wordt een inspanning op beide terreinen gevraagd. - Duurzame veiligheid: een aanpak die ook op de langere termijn effect heeft. - Actief burgerschap: de manier waarop we aan veiligheid werken moet voor alle belanghebbenden uitnodigend zijn een bijdrage te leveren. Deze uitgangspunten bepalen hoe de gemeente werkt aan veiligheid. Ze staan beschreven in het beleidskader'Naar publiek ondernemen in veilig heid'.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 16