1 Zijn Venrayse fitnesscentra klaar voor paaldansen? 'De vrienden van Kreij': multiculturele kunstmiddag A Koester uw monument Sloop café Hulsman in volle gang 7 h SYSÏEM:CARE www.carefourbeauty.nl Polefitness: de nieuwste rage op fitnessgebied De allernieuwste rage op fit nessgebied heet Polefitness. Of beter gezegd: paaldansen als fitnesstraining. Media heb ben veel aandacht besteed aan paaldanskampioene Denise Mulder en haar fitnesspro gramma's die op de markt zijn verschenen. De nieuwe wor kout is een goede afwisseling van kracht- en cardiotraining. Hoe denken Venrayse fitness centra over Polefitness? En kan het in 2006 ook worden gevolgd in deze centra? Rob Delsing (Fitness-Sauna Centrum Venray), Thijs Vullings (Fitness Centrum De Sprank) en Janny Barents (Double Active) geven ant woord. Sierlijk bewegen, lekker kun nen dansen en je lichaam in superconditie brengen. Polefitness is de nieuwste vorm van workout, waarbij de danspaal als fitnessinstrument wordt geïnt roduceerd. Het is een sterke en afwisselende combinatie van krachttraining (het paaldansen) en cardio (het gogodansen). De training is in kleine groepjes, waarbij de onderlinge ondersteu ning een wezenlijk onderdeel vormt. Het sociale aspect speelt een voorname rol. De trainingen zijn gericht op het onder de knie krijgen van technieken in de dans paal en verschillende gogodans choreografieën. Polefitness is vol gens media dé nieuwe uitdaging voor de moderne, sportieve vrouw, die een complete, geva rieerde trainingsmethode zoekt met zichtbaar resultaat. Er is na elk trainingsblok een resultaat te boeken, bovenop de positieve effecten die het heeft op het gebied van cardio en kracht. Danspalen zijn beschikbaar als losse, mobiele palen of als onder deel van een danspaalpodium. Het materiaal is speciaal ontwor pen voor gebruik op sportvloe- ren. Meervoudig paaldanskam pioene Denise Mulder heeft een DVD uitgebracht om de basis te leren en geeft op locatie cursus sen aan fitnesscentra. Hoe staat het met Polefitness in Venray? Vijf vragen aan Rob Delsing, Thijs Vullings en Janny Barents. Zijn jullie bekend met Polefitness? Delsing: "Nee, eigenlijk niet. Oh, paaldansen. Ja, dat ken ik wel. Maar niet als fitnessvariant." Vullings: "We hebben onlangs een overleg gehad met een aantal managers van Laco. Toen kwam het onderwerp ook ter sprake. Ik merkte dat anderen niet afwij zend tegen paaldansen als fitnes straining stonden, maar er wel twijfels waren of het een rage wordt in de fitnessbranche." Barents: "Ik ken het als een ero tische act, maar niet als trainings- vorm voor fitnesscentra. Ik weet wel dat er een variant voor fitnes scentra is, maar ik ken het trai ningsprogramma zelf niet. Het lijkt me wel enorm zwaar en moeilijk." Hoort Polefitness volgens jullie thuis in een fitnesscen trum? Delsing: "Nee, niet direct. Het ligt in ieder geval niet voor de hand. En op dit moment heb ik ook geen paal tot mijn beschik king Nee, ik wil graag een grote groep bereiken met fitnessactivi teiten en Polefitness is in mijn beleving een 'kleine sport'." Vullings: "Mijn eerste reactie is: nee. Ik geef paaldansen een grote re kans van slagen bij dansscholen dan bij fitnesscentra. Maar ik sluit ook zeker niet uit dat het toch een rage wordt in Nederland." Barents: "Bij paaldansen denk ik toch eerder aan een stripclub dan aan een fitnesscentrum. En al helemaal niet aan een fitnesspro gramma." Schrikt de erotische associa tie van Polefitness af? Delsing: "Nee, niet de erotische associatie. Je kunt op honderd verschillende manieren fitnessen, en paaldansen zie ik in mijn cen trum geen populaire discipline worden." Vullings: "Nee, want dat kan ik wel loskoppelen. Ik zie zeker de trainingsmogelijkheden en -effec ten van Polefitness. Maar ik zie ook de praktische problemen. Er zal toch een paal in het centrum moeten komen. Of beter gezegd: meerdere palen, want met één paal schiet het niet op." Barents: "Nee, dat maakt mij niet uit. Als Polefitness een rage wordt in Nederland, doen wij zeker mee. En dan boeit het mij niet of het in de volksmond een erotische associatie heeft of niet. Het gaat erom dat er vraag naar is en dat we in een behoefte voor zien." Meervoudig paaldanskam pioene Denise Mulder heeft een DVD uitgebracht om de basis te leren Hebben jullie vragen van klanten gekregen over Polefitness? Delsing: "Geen enkele." Vullings: 'Nee." Barents: "Geen." Dus jullie klanten hoeven in 2006 niet te rekenen op Polefitness als trainingspro gramma in jullie centrum? Delsing: "Nee. Misschien dat er in een stad meer vrouwen zijn geïnteresseerd in Polefitness. Ik kan me niet voorstellen dat het in Venray een trainingsprogramma in fitnesscentra wordt." Vullings: "Die kans is klein. Misschien dat ik een keer een demonstratie houd en dan hoor ik wel of er animo is voor een cursus of trainingsprogramma." Barents: "Als het in Nederland een rage wordt in fitnesscentra en het waait ook over naar Venray, dan zijn wij de eerste die het opnemen in ons trainingsaanbod. Dus ik sluit het zeker niet uit." Meer informatie: www.polefit- ness.nl Accordeonist Oleg Fateev één van de gastmuzikanten in de Venrayse schouwburg op 15 januari Op initiatief van Johan van Kreij zal zondag 15 januari in de schouwburg in Venray op bijzon dere wijze verschillende stijlen uit onder de Balkan worden belicht. Niet alleen muziek, maar ook schilderijen en andere vormen van beeldende kunst brengen 'de vrienden van Kreij' samen in deze unieke voorstelling. Eén van de geïnviteerde muzikanten is Oleg Fateev, een zeer getalenteerde en bejubelde accordeonist. De in Moldavië geboren Oleg Fateev (38) woont al ongeveer 10 jaar in Nederland, waar hij een succesvol bespeler van de bayan, een knoppenaccordeon, is. In 1993 studeerde hij af aan het con servatorium van Moskou, waarna hij naar Duitsland verhuisde om daar op straat te gaan spelen. Via Duitsland kwam hij terecht in Nederland, waar hij zijn vrouw ontmoette en besloot te blijven. Hij woont nu al vele jaren in Tilburg. "Ik ben erg blij om in een ander land te wonen. Nederland bevalt me erg goed, vooral in ver gelijking met Moldavië." Schoonheidssalon Care Four Beauty opent 16 januari haar deuren Introductieaanbieding! Als Fateev een rijtje opnoemt van artiesten met wie hij heeft samengewerkt, dan komen daar namen van onder anderen de topartiesten Herman van Veen, Robert Long en Gé Reinders in voor. Oleg Fateev is dan ook een veelgevraagd bayanspeler. Fateev trad lange tijd veelvuldig op met zijn eigen kwartet, maar de fre quentie van optreden is nu min der geworden. Het kwartet, dat bestaat uit een bayan, klarinet en alt sax, bas en drums is lange tijd Fateev's grote passie geweest. Fateev stopte in december met de tour van Herman van Veen, en focuste zich vervolgens op de voorstelling 'De vrienden van Kreij'. Maar er liggen meer nieu we ideeën klaar. Zo gaat Fateev dit jaar op tournee met Jeroen Willems en nog drie begeleidende muzikanten. Samen verzorgen ze onder de vlag van toneelgroep Oostpool een reeks voorstellin gen waarin de muziek van Jacques Brei centraal staat. Met deze tour zullen ze door Nederland, België en mogelijk ook Duitsland trekken. BENEFIETCONCERT Oleg Fateev is 15 januari te zien en te horen in de voorstelling 'De vrienden van Kreij'. Een initiatief van kunstenaar Johan van Kreij, afkomstig uit Venray. Beiden koesteren al jaren een vriend schapsband. "Toen ik in Nederland belandde, kende ik niet veel mensen en had ik erg weinig geld. Ik sprak de taal niet en het was dus ook vaak lastig om praktische dingen zelf te regelen. In die tijd kwam ik Johan van Kreij tegen, en hij heeft me enorm geholpen, onder meer door een benefietconcert voor mij te organiseren. Met de opbrengst kon ik een nieuwe accordeon kopen. Sindsdien zijn we zeer goede vrienden. En Judith Landman heeft mij enorm geholpen met veel praktische din gen in de omgang met Nederlanders." ANDERE CULTUREN Kreij wil 15 januari laten zien dat zijn aspiraties verder gaan dan de vaderlandse accordeonmuziek. "De bedoeling is dat veel verschil lende muzikanten, die vooral ook verschillende stijlen muziek maken, bij elkaar komen. Er zal niet alleen muziek uit de Moldavië te horen zijn, maar ook verschil lende stijlen en culturen." Van Kreij heeft meerdere vrien den uitgenodigd om te komen spelen. Naast de muziek, die op meerdere plaatsen in het theater te horen zal zijn, vermeldt het programma ook een tentoonstel ling van beeldende kunstenaars. "Ik denk dat de voorstelling voor alle leeftijden en doelgroepen geschikt is. Als mensen zich inte resseren voor andere culturen, zullen ze zeker genieten van deze bijzondere voorstelling in de Venrayse schouwburg." Fateev komt graag in Venray, zo zegt hij zelf. Hij trad eerder in de schouwburg op, met Nard Reijnders. Een voorstelling die hij nooit zal vergeten. "Ik vind het altijd leuk om daar te spelen. Er hangt een plezierige sfeer, en de mensen zijn er erg aardig. Ik voel me er thuis." Binnen de gemeente Venray zijn slechts een paar 'follies' bekend. In de buurt van het onlangs gesloopte kasteeltje Bosviooltje, dat vorige week beschreven werd in Koester uw monument, staat wat meer rich ting centrum - feitelijk in de Bonte Koestraat nóg een kasteeltje. Het betreft een gebouwtje dat rond I960 werd neergezet in de tuin van de familie Swinkels. Het lag tot aan de jaren '90 van de goed verscholen achter de huizen van de Hoenderstraat. Bij de inrich ting van een nieuwe parkeer plaats kwamen ineens twee pron te torentjes voor iedereen in beeld. De toenmalige monumen tencommissie kreeg er diverse vragen over en onze follyspecialis- te bij uitstek, mevrouw R. van den Boogaart, ging op onderzoek uit. De herkomst van het woord folly werd vorige week uitgelegd: kort weg een bouwsel bedoeld als grap; iets tussen kunst en kitsch, al dan niet met een functie. Het kasteeltje van vandaag werd door de heer Swinkels, met selaar van zijn vak, in zijn vrije tijd gebouwd rond I960. De stenen voor het bouwwerk werden her en der verzameld en kwamen overal vandaan. Ze werden met een fietskarretje richting Bonte Koestraat gereden en daar schoongemaakt en waar nodig bij- gekapt. De torentjes zijn bekleed met een zinken kapje, waarop een versiering. Ook werd er een vijver aangelegd, waar overheen weer twee bruggetjes werden gebouwd. De totale bouw nam ongeveer twee jaar in beslag. Het kasteel was bedoeld als speelhuis- je voor zijn kinderen. Het maakte deze functie in der tijd meer dan waard. Het kasteeltje werd in de loop der jaren een populaire speel- en ontmoetingsplek voor heel veel kinderen uit de buurt. Het kon er druk zijn in de tuin! Misschien was het wel de voorlo- foto kasteeltje: Rita van den Boogaart (ca. 1994) per van de jeugdsoos die in 1965 in het pand van de (bijna) buren (Hoenderstraat 10) kon worden ingericht...?? Kent u ook zo'n beeldbepalen de, monumentale plek in Venray of een van zijn kerkdorpen? Wilt u reageren of wilt u ons een (digi tale) foto ter beschikking stellen? Deze kunt u sturen naar het secretariaat,van Stichting Venray- Monumentaal ,p/a Groene Hart 7, 5801 SX Venray. E-mail: venray- monumentaal@hccnet.nl rsilf&t De sloop van café Hulsman aan het Schouwburgplein is in volle gang. Dinsdag ging het dak tegen de vlakte en waren in en om het gebouw Man aangehouden De politie heeft vrijdagavond op De Voorde in Oostrum een 19-jarige man uit Hoek van Holland aangehouden op verden king van bedreiging. De man werd door beveiligingsmedewer kers van discotheek The Zenith geweigerd omdat hij behoorlijk veel had gedronken en geen legi timatiebewijs bij zich had. Daarop had hij verbale bedreigin gen geuit en was met een hek werk gaan gooien. Hij werd door de beveiliging aangehouden en overgedragen aan de politie. Hij werd geboeid overgebracht naar het politiebu reau voor nader verhoor. Hij kreeg een toegangsontzegging voor de betreffende horecagele genheid voor de duur van een jaar. in hartje Venray enkele mede werkers van een gespeciali seerd bedrijf - gehuld in witte pakken - in de weer om het asbest in het dak op te rui men. Zoals bekend loopt de nieuw bouw van café Hulsman vertra ging op omdat J. Sijbers, eigenaar van de aangrenzende panden, bij de gemeente Venray bezwaar heeft aangetekend tegen de afgif te van de bouwvergunning. Dat trekt mogelijk een dikke streep door de plannen van eigenaar Paul Hulsman om in september 2006 een nieuw multifunctioneel gebouw aan het Schouwburgplein te openen. Begin januari zou de kelder van het café worden uitgegraven en zouden de damwanden worden geplaatst. Maar die werkzaamhe den zijn voorlopig opgeschort. Het bezwaarschrift komt binnen kort in de bezwarencommissie aan de orde. Door het bezwaar loopt het bouwschema zeker drie maanden vertraging op, liet Paul Hulsman eerder al weten. Aanbiedingen!!! Budget knippen in de maanden januari en februari Vanaf januari ook maandagmorgen geopend Honderdzevenentwintigste jaargang - week 2 - donderdag 12 januari 2006 EL EN MAAS CARE CARE FOUR BEAUTY JBEAUTY Oude Oostrumseweg 19A 5802 CA Venray telefoon: 0478-550946 Gratis Frais Monde proefpakket bij iedere behandeling. Voor meer informatie kunt u terecht op onze site. Oude Oostrumseweg 12a, Venray Een Computer technicus aan huis? Bel voor een afspraak 0478 569 666 www.system care.n I Dinsdag morgen van 9:00 tot 12:00 uur Dames en Heren 10,- Woensdag middag van 13:00 tot 17:00 Kinderen 7,50 Woensdag avond 18:00 tot 20:00 Heren 10,- Visagie, laat u eens professioneel opmaken nu voor 7,50 Oude Oostrumseweg 19A telefoon: 0478-550407 w w w. ca ref ou rh ai r. n l www. ca ref ou rbeauty. n l CARE FOUR HAIR

Peel en Maas | 2006 | | pagina 14