Onmisbare brandweermannen Haraszement en Alterego X in OJC Gaellus f Merlin twee keer de dupe van inbraak Leo Beterams weer lijsttrekker PK Meerio-Wanssum Kansen voor oude Maasarm €18, X Service rubriek pOrfTCARt PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 12 januari 2006 - Pagina 11 Jeu Peters en Sjaak Gielen: afscheid in stijl De brandweer van Meerlo- Wanssum heeft onlangs afscheid genomen van twee brandweerlieden. Sjaak Gielen (56) uit Wanssum en Jeu Peters (55) uit Meerlo, die respectievelijk 16 en 26 jaar bij de brandweer zijn geweest. Zij moesten hun brandweer helm aan de kapstok hangen vanwege hun leeftijd. De twee hebben zich al die jaren ingezet om mens en dier te redden en trokken er regelmatig op uit om bijvoorbeeld een brand(je) te blussen. Meer dan een kwart eeuw is een hele perio de, zegt Jeu Peters, die met ple zier terugkijkt op zijn brandweer carrière. Op de laatste oefenavond had den hun collega-brandweerlieden Jongerencentrum Merlin aan de Peschweg in Meerlo is de afgelopen twee weken twee keer de dupe geworden van een inbraak. In beide gevallen werd een raam aan de achter zijde geforceerd en werd een hoeveelheid drank ont vreemd. De daders zijn er snel vandoor gegaan omdat het alarm afging. Het bestuur van de soos heeft aangifte gedaan bij de politie die de zaak in onderzoek heeft. Volgens bestuurslid Gian Wage- mans van Merlin zijn de daders in beide gevallen op identieke wijze te werk gegaan. De inbrekers heb ben de rolluiken losgemaakt en de ruit vervolgens ingeslagen. Daaruit leidt het bestuur af dat de inbraken door dezelfde daders zijn verricht. Dat leidt het bestuur ook af van het feit dat ze in beide gevallen drank mee hebben geno men en dat de voetafdrukken bij het jongerencentrum in beide gevallen grote overeenkomsten vertonen. Een van de afdrukken is De provincie is een samen werkingsverband aangegaan met het bureau Habiforum om te verkennen of er voldoende draagvlak is de oude Maasarm tussen Broekhuizen en Wans sum weer in gebruik te nemen. Het provinciebestuur ziet hier kansen voor woningbouw, natuur, waterbeheer en recre atie en heeft 74.000 euro uitge trokken voor een onderzoek. Na de laatste grote Maasovers troming in 1995 is de oude Maas- arm door middel van een dam helemaal afgesloten van de moe derrivier. Er zijn noodkades aange legd die na afloop van de Maaswer ken weer zouden worden afgebroken. De bedoeling was door verdieping en verbreding van de Maas de gewenste waterstand dalingen te bereiken. Zover is het nooit gekomen voor het gedeelte dat langs de gemeente Meerlo- een alternatieve oefening op touw gezet. Onder toeziend oog van hun kinderen, kleinkinderen, burgemeester Joep Hahn en zijn echtgenote Riny, kregen ze een aantal opdrachten voor hun kie zen. Sjaak en Jeu, in het dagelijks leven werkzaam voor de dienst Openbare Werken van de gemeente Meerio-Wanssum, staan bekend als de zaagexperts van het korps. Meestal moesten zij de klus klaren als er bij een storm bomen waren omgewaaid of ergens op waren gevallen. BOOMSTAM Hun eerst opdracht was om een zo dun mogelijke schijf van een boomstam te zagen. Hierna moes ten de kinderen en kleinkinderen van de twee aangeven hoe groot de stukken moesten zijn die hun - zelfs gelijk. De inbrekers hebben haast gehad en heel snel moeten werken omdat na het indrukken van het raam het alarm afgaat. Korte tijd later was Wagemans ter plekke en waren de vogels gevlo gen. Wanssum stroomt. Door politieke druk en geldgebrek is ervoor geko zen de noodkades juist te verster ken en daarmee bleef een duurza me oplossing uit. Reactivering van de oude Maasarm is wenselijk vooral met het oog op mogelijk nieuw hoog water. Het is een natuurlijke groene geul die van oudsher van belang is voor de afvoer van overtollig Maaswater. Heropening van de arm heeft evenwel consequenties. Vooral voor de kern van Wanssum waar de Maasarm samenkomt met de Molenbeek. Het gevolg is dat de hoogwaterproblemen in Wanssum zullen terugkeren. Ook bedrijven en woningen in de oude Maasarm moeten rekening houden met hogere waterstanden. Er liggen allerlei plannen om de nadelen te compenseren. Zoals het centrum plan voor Wanssum, de aanleg van een rondweg en bedrijventerrein en de komst van een nieuwe (groot-)vaders van een stam moes ten zagen. Door hun jarenlange ervaring zaten beiden er maar mil limeters langs. Als finale oefening moesten ze een acht meter hoge boom precies tussen twee pion nen laten vallen. Bij de eerste twee bomen lukte ze dit allebei. De laatste twee bomen moesten precies op een pion vallen. Dit lukte Jeu Peters wel en Sjaak Gie len niet. Sjaak had de pech dat de boom achterover helde en zodoende zijn doel miste. Na de punten opgeteld te hebben, kwam de jury tot een anonieme beslissing. "Deze twee brandweer mannen zijn beiden niet te mis sen", concludeerde de jury. Na deze ludieke actie prezen burgemeester Joep Hahn en com mandant Sraar Theeuwen de twee scheidende mannen voor hun J5 4: De eerste inbraak vond plaats op donderdag 29 december toen er sneeuw lag. Jongeren van het centrum hebben meteen foto's gemaakt van de voetafdrukken. In één geval gaat het om duidelijk herkenbare sportschoenen. Pre- woonwijk. Het provinciale CDA heeft een initiatiefvoorstel inge diend om geld te verdienen met zandwinning. De provincie wil nu alle deelplannen en maatregelen samenvoegen tot een gebiedsvisie met een uitvoerbaar project. Daar bij moeten alle kansen die het prachtige nieuwe rivierenland schap kan bieden volop worden benut. WONINGBOUW De meeste gunstige locaties voor woningbouw maar tevens biedt de geul straks kansen voor toerisme, recreatie en natuuront wikkeling. Een breed draagvlak bij alle betrokken partijen (gemeen tes, Rijkswaterstaat, projectorgani satie Maascorridor, waterschap Peel en Maasvallei, Staatsbosbe heer, ministerie van LNV en Gront- mij) inclusief de bewoners is daar bij van belang. Als alle instanties meewerken dan kan een verken- Commandant Sraar Theeu wen zet de twee brandweer mannen in het zonnetje. trouwe inzet. Vorig jaar werd een wervingscampagne gehouden en traden de eerste twee dames toe tot het Meerlose korps. Vanwege deze uitbreiding kunnen Sjaak en Jeu nu met een gerust hart de brandweerdienst verlaten, liet de commandant weten. Sjaak Gielen kwam in 1989 in dienst en was van 1999 tot 2005 plaatsvervangend commandant. Jeu Peters kwam in 1979 in dienst. Jeu Peters kreeg bij gele genheid van het afscheid ook de oorkonde van 25 jaar vrijwillige brandweer en de hierbij behoren de medaille opgespeld. Sjaak en Jeu kregen beiden een afscheids- oorkonde van het korps. cies een week later, donderdag 5 januari, was het weer raak. De afdruk van dezelfde sportschoe nen was weer goed zichtbaar in de grond. "Het was telkens op donderdag, telkens een van de ramen aan de achterzijde, twee keer dezelfde voetstappen en ze hebben elke keer wat drank mee genomen. Het moeten welhaast dezelfde mensen zijn geweest", aldus Wagemans. Aan drank is niet zoveel meegenomen (wat blikjes cola en flesjes Breezer), maar de schade aan de ramen en de rollui ken is wel aanzienlijk, zegt voor zitter Simon Poels van Merlin. "Je hebt na zo'n inbraak weer een hele hoop gedoe en kosten." Mer lin heeft geen enkel vermoeden wie er achter de inbraken zit. "Het was vakantietijd en veel jongeren hebben vrij. Misschien dat we aan de hand van de voetafdrukken de daders kunnen traceren. We heb ben een spoor!", aldus Poels. Men sen die iets weten van de inbraak of aanwijzingen hebben, kunnen contact opnemen met de politie of met Merlin. ning naar de kansen voor de ont wikkeling van de Maasarm en omgeving gestart worden. Het doel is te komen tot een veelzijdig en robuust natuurgebied tussen Ooijen en Wanssum waar allerlei functies als wonen, werken, water beheer, natuur en toerisme een sti mulans krijgen. Naast gesprekken met projectontwikkelaars, grond eigenaren, ontgronders en deskun digen worden ook de onderne mers bij de plannen betrokken. Met name de agrariërs, camping het Karrewiel, bungalowpark het Roekenbosch en kasteel Ooijen. Het rapport, een coproductie tussen Habiforum en provincie, zal voor 1 juli 2006 gereed zijn. een abonnement waard Vogelmarkt Vogelvereniging De Gevleugel de Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 22 januari van 9-30 tot 12.00 uur weer haar eerste maandelijkse vogelmarkt van het seizoen 2006 in sport- en feestza- lencomplex 't Brugeind in Meerlo. Net als vorig jaar zal de vogel markt op de vierde zondag van de maand worden gehouden. Op deze vogelmarkt worden door vogelliefhebbers vogels te koop worden aangeboden. Ook zijn er verschillende vogelhandelaren aanwezig die naast vogels ook allerlei vogelbenodigdheden te koop aanbieden en tevens vogels opkopen (geen pluimvee of dui ven). Bij de verenigingsbiblio theek zijn weer allerlei vogelboe ken en video's te leen. Ook niet-leden krijgen de gelegenheid vogelboeken of video's te lenen. Kermis in De Locht In Streekmuseum De Locht in Melderslo staat op zondag 15 januari in het daglonerhuisje tijde lijk een minikermis opgesteld. Deze is vervaardigd uit reeds eer der gebruikte materialen. Het is letterlijk een kleurrijke, bonte ker mis waaraan zowel volwassenen als kinderen plezier kunnen bele ven. Tevens is de korvenvlechter aan het werk en is er een optre den van het ouderenkoor uit Horst. Op de bovenverdieping is de expositie over eetcultuur in de 20e eeuw te bezichtigen. Het museum is op dinsdag, donderdag en zondag open van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen ook op andere dagen en tijden terecht. Kijk voor meer informa tie op www.delocht.nl. niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Leo Beterams uit Meerlo voert wederom de verkie zingslijst van de Progressieve Kombinatie Meerio-Wanssum aan. Beterams is al jaren lid van het college van B en W en is ook in de nieuwe raadspe riode weer beschikbaar als wethouder van de lokale par tij, die momenteel met vier raadszetels samen met het CDA (6) en GP'94 (2) de coali tie vormt in de gemeente Meerio-Wanssum. De kandidatenlijst van de PK kent weinig verrassingen. In de top van de lijst komen alleen maar bekende namen voor. Fractie voorzitter Theo Francken uit Wanssum staat op plek twee en de raadsleden Carla Brugman uit Blitterswijck, Jan van Dijck uit Meerlo en Tmus Knoops uit Tien- ray bezetten respectievelijk de plaatsen drie, vier en vijf. Hans Coenders uit Meerlo, lid van de commissie Ruimte, staat op plaats zes en Annemarie Berk hout, lid van de commissie Bur gers, is terug te vinden op plaats zeven. Op plaats acht staat met Dennis Sanders uit Blitterswijck de eerste nieuwkomer. Deze jeug dige kandidaat wordt gevolgd voor commissielid Leo Janssen uit Swolgen op negen, nieuwkomer Harrie Janssen uit Wanssum op tien, Hannie Gooren uit Blitters- Zaterdag 14 januari spelen de bands Haraszement en Alterego X in OJC Gaellus in Tienray. Haraszement, afkomstig uit de omgeving Lottum, staat bekend om zijn eigen werk in de stijl van Overkill, Guns n' Roses en Nash ville Pussy. De bandleden bren gen tijdens hun set ook enkele covers ten gehore. Na Harasze- wijck op elf, nieuwkomer Mar leen Guelen uit Meerlo op twaalf, Peter Surminski uit Blitterswijck op dertien en Toon Knoops uit Tienray op veertien. Fractievoorzitter Theo Franc ken is uiterst tevreden over de kandidatenlijst. Met uitzondering van Geijsteren heeft de PK uit alle dorpen minimaal één kandidaat weten te strikken. "De PK heeft weer een evenwichtig samenge stelde lijst voor de komende ver kiezingen. We hebben mannen en vrouwen uit bijna alle dorpen met verschillende leeftijden op de lijst staan, een goede mix van ervaring en nieuw elan." Francken hoopt na de verkie zingen met één raadslid meer aan te mogen schuiven in de nieuwe coalitie. "Ik denk dat wij het als fractie uitstekend hebben gedaan in de afgelopen raadsperiode, en we willen graag doorgaan op de ingeslagen weg. Wij hebben een erg hechte club met mensen die midden in de gemeenschap staan, mensen die zich graag willen inzetten voor de belangen van de burgers in Meerio-Wanssum." Bovenaan de lijst van de PK is niet veel veranderd. Logisch, aldus Francken. "Want ik ben samen met Jan van Dijk bezig aan mijn tweede termijn in de raad en Truus Knoops en Carla Brugman zijn bezig aan hun eerste raadspe riode. We zijn eigenlijk pas net De band Haraszement is te zien in Tienray. ment is het de beurt aan Altereg- oX. Deze band bestaat al zo'n vijftien jaar en speelt eigen werk in de stijl van AC/DC. Harasze ment begint rond 21.00 uur en OJC Gaellus gaat om 20.00 uur open. begonnen en willen allemaal graag doorgaan met ons werk." Leo Beterams is de onbetwiste lijsttrekker van PK. "Leo wil ook na de verkiezingen graag terugke ren als wethouder. Met hem heb ben we natuurlijk een uiterst erva ren wethouderskandidaat met kennis van zaken. Ja, ook wij zien de raadsverkiezingen vol vertrou wen tegemoet." Kandidatenlijst: 1 Leo Beterams 2 Theo Francken 3 Carla Brugman 4 Jan van Dijk 5 Truus Knoops 6 Hans Coenders 7 Annemarie Berkhout 8 Dennis Sanders 9 Leo Janssen 10 Harrie Janssen 11 Hannie Gooren 12 Marleen Guelen 13 Peter Surminski 14 Toon Knoops e-mail: redactie@ vandenmunckhof.nl Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Coalitiepartij hoopt op vijf zetels De verse voetafdruk die de jongeren van Merlin hebben gemaakt van de voetstappen van een van de inbrekers. Onderzoek naar heropening Maasgeul tussen Wanssum en Ooijen Een jaarabonnement kost u slechts 95 Meerio-Wanssum 1 1 handtekening: J Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerio-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerio- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl postcode 5800-5899 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerio-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. Bankreknr.:

Peel en Maas | 2006 | | pagina 10