'Onderwerpen genoeg voor humoristische revue' a 4 Er zit erg veel muziek in de oudejaarstraditie Werving nieuwe leden dorpsraad Winterwandeltocht in Meerlo m v 1 Najaarsactie ondernemers rf^wi Service rubriek PEEL EN MAAS PlM PEEL EN MAAS Donderdag 5 januari 2006 - Pagina 9 Spetterende carnavalsrevue in Tienray Al 86 jaar klinkt het Wilhelmus in de oudejaarsnacht niet ontvangen? Bel 582877! m Prinsenbal in Swolgen Zoekactie Fietsverkoopdag Tienray maakt zich weer op voor de revue van carnavals vereniging 'de Geiten'. De car navalsrevue vindt op vrijdag 10 en zaterdag 11 februari vanaf 19.30 uur plaats in het gemeenschapshuis van Tien ray. Twee avonden gevuld met praat, zang, dans en muziek. Ingekleurd door artiesten uit het eigen dorp. Juist dat maakt de betrokkenheid en herkenbaarheid zo sterk. "Voor ieder wat wils", belooft Jan Joosten, secretaris van de carnavalsvereniging. "Zeker dit jaar, want er zijn onder werpen genoeg voor een humoristische revue." Jaren terug, in een ver verle den, werd de parochie van Swol- gen en Tienray gescheiden van elkaar. De toenmalige pastoor sprak destijds de woorden uit: 'nu worden de bokken van de geiten gescheiden'. De Swolgenaren hadden in die tijd geiten en bok ken, en de Tienraynaren alleen geiten. Dus de geiten hadden jaar lijks wél hun uitstapje naar de bokken... "Ik sta natuurlijk niet geheel in voor het waarheidsge halte", lacht Jan Joosten, "maar de naam Geiten is zo wel blijven hangen." Het gemeenschapshuis van Tienray wordt tijdens de carnaval omgedoopt in een 'Geitestal'. In de revue wordt traditioneel terug geblikt op wat Tienray het voor bije jaar heeft beziggehouden. "Een traditie van de fanfare, die vroeger tijdens haar Caeciliavie- ring terugblikte op het jaar. De carnavalsvereniging heeft deze traditie overgenomen en zoomt in de revue in op wat in de bele ving van de mensen belangrijk is geweest. De 'Klaplopers', 'Fritske de Pop' en 'Hötje Moes' kleuren die terugblik op geheel eigen wijze in. Maar er zijn meer groe pen en individuen die hun opwachting maken tijdens de revue met artistieke en humoristi sche optredens. Dat is juist het bijzondere en het mooie van onze revue. Mensen kunnen zich als individu of als groep opgeven. Dit jaar hebben zich al weer enkele nieuwe groepen opgege ven voor de revue, waaronder een jeugdgroep. Alle leeftijden zijn goed vertegenwoordigd, zowel op de bühne als ervoor. Tienraynaren zijn een initiatiefrijk volkje." TERUGBLIK Tienray heeft een turbulent jaar achter de rug, dus genoeg onder werpen voor een terugblik. "Denk aan de geplande verkoop van het zusterklooster en de peri kelen daaromtrent. Dit is in de media breed uitgemeten. Denk aan de reorganisatie van de Pro vinciale weg midden door Tien ray, en de overlast die door deze weg kwam en komt. Denk ook aan de dorpsraad die is heropge richt en het stoppen van Tienrays Fanfare. Maar kijk ook naar de verschillende lijsten voor de gemeenteraadsverkiezing in maart dit jaar. Meer dan genoeg om te overdenken en te overpein zen." De presentatoren Jos en Len hebben de eer om voor de elfde keer de revue te openen met een terugblik in dichtvorm. "Zij zet ten de toon. En vervolgens is het de beurt aan de dorpsgenoten om in woord, dans en zang daarop voort te borduren." In het verleden nodigde de car navalsvereniging ook gastvereni- gingen voor de revue uit. "Zij waren onder de indruk van onze revue. Hun lovende woorden deden ons goed. Voor een dorp als Tienray met ongeveer 1000 inwoners is het een hele prestatie om met alleen eigen artiesten een goed avondvullend programma op te zetten." Leden van de carnavalsvereni ging kunnen vrijdagavond 3 februari tussen 19-00 en 20.00 uur in café 't Pleintje kaarten voor de revue kopen. Daarna kunnen Jos en Len presenteren voor de elfde keer de revue. niet-leden hun kaarten aanschaf fen. De revue is de laatste jaren nagenoeg uitverkocht geweest. "Wij hoeven niet flink te werven voor de revue, want de carnavals vereniging heeft een grote aan hang. Iedereen wil er graag bij zijn. En dat is logisch: het is een uitermate gezellige avond. En het mooie is dat mensen die niet actief kunnen deelnemen aan de carnaval, nu toch een avondje kunnen proeven van de carnaval. Persoonlijk vind ik dat nog het mooiste van onze carnavalsre vue." Oudejaarsavond, klokslag twaalf uur, klinkt in Meerlo al sinds 1919 het Wilhelmus, het Nederlandse volkslied. In het begin van de vorige eeuw was het muzikant Jan Wijnhoven, in de volksmond beter bekend als Diekmans Jan, die voor de eerste keer het nieu we jaar muzikaal inblies. Afgelopen oudejaarsavond stond er weer een gezelschap van negen muzikanten die om twaalf uur het Wilhelmus speelden. Onder hen Sjaak en Funs Wijnho ven, zonen van de initiatiefne mers, en de muzikanten Bart Derksen, Jan Mooren, Tom Her- scheidt, Jan Cleven, Willem Bur gers en Frien van de Winkel. Bovendien speelde deze keer ook burgemeester Joep Hahn op saxo foon volop mee. Het Wilhelmnus spelen was voor de burgemeester zo ongeveer een thuiswedstrijd omdat de muzikanten het volks lied lieten klinken op het pleintje voor de ambtswoning bij het monument van dokter Heijs. Het was overigens niet de eerste keer dat Hahn mee deed. Tien jaar geleden moest Bart Derksen een keer verstek laten gaan toen hij met vakantie was in New Zee land. Hij vroeg toen met succes zijn buurman Hahn om zijn plaats in te nemen. De traditie van het oudejaar uit blazen en het nieuwe inblazen heeft de afgelopen 86 jaar al ver schillende varianten gekend. Ini tiatiefnemers Jan Wijnhoven stap te destijds met zijn instrument naar café Coenders waar zijn muzikale vriend Joep Coenders achter de tap stond. En daar speelde hij, voor het café in de schaduw van de kerktoren, toen voor het eerste het Nederlandse volkslied. En sindsdien klinkt rond de klok van twaalf op oude jaarsavond het Wilhelmus in Meerlo. Zoon Funs weet te mel den dat vader na het spelen van het Wilhelmus met zijn vrienden het café inschoot om daar het nieuwe jaar goed te laten begin nen. Wijnhoven stond er steevast en werd vaak vergezeld door muzikale vrienden van fanfare Eendracht Meerlo. Na het overlij den van Jan Wijnhoven heeft zoon Sjaak de fakkel overgeno men en de laatste dertig jaren werd het Wilhelmus ingeblazen op de hoek van de Bernhardstraat en de Cocq van Haeftenstraat in Meerlo. Pal naast het woonhuis van Wijnhoven. Een de muzikale buurman Bart Derksen is er ook altijd bij. De afgelopen twee jaar werd het Wilhelmus ingeblazen bij de muziekzaal van fanfare Endracht Meerlo waar dan een Silvesterpartij gaande was. Samen met twintig muzikanten werd zo vorig jaar het 115-jarig jubileum jaar van fanfare Eendracht inge blazen. Maar dit jaar was het weer in kleiner gezelschap mid den in het dorp. Terwijl overal de lichtflitsen in de lucht versche nen en het vuurwerk knalde De muzikanten met tweede van links burgemeester Joep Hahn. speelden de negen muzikanten het Wilhelmus. Om zodoende het nieuwe jaar muzikaal te starten en een mooie muzikale traditie in ere te houden. vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Meerlo-Wanssum In januari vindt een wervingsac tie plaats om nieuwe leden te werven voor de dorpsraad van Meerlo. De gemeente Meerlo- Wanssum werkt hierin samen met de huidige dorpsraad van Meerlo. De actie Dorpsraad Meerlo nieu we stijl, juist nü! bestaat uit een brief aan de (vrijwilligers)organi- saties in Meerlo, een advertentie in 't Meerlo's Klokje en informa tie over de dorpsraden op de gemeentelijke website: www.meerlo-wanssum.nl De actie richt zich zowel op bewo ners alsook op organisaties in Meerlo. Aanmelden als nieuw lid kan via de gemeente Meerlo- Wanssum, de heer R. van der Lin den, telefoon: 699 219 (op dins dag en woensdag) en via e-mail: r.vdlinden@meerlo-wanssum.nl of via de Dorpsraad Meerlo, de heer H. Ulder, telefoon: 691 550. De gemeente werkt hard aan het dorpsradenbeleid nieuwe stijl en de zogenaamde DOP's (Dorps- omgevingsprogramma's). In het laatste kwartaal van 2005 hebben de volgende ontwikkelingen plaatsgevonden. De raad heeft vanaf 2006 meer financiën uitge trokken voor de dorpsraden. De dorpsraad ontvangt jaarlijks een werkbudget van 1.000,00 voor de organisatiekosten en vooral in het eerste jaar deskundige onder steuning, wanneer daar behoefte aan is. Tevens is het mogelijk voor de dorpsraad om plannen en/of projecten in te dienen voor finan ciering bij het college en/of de raad. Er is een Informatienota dorpsradenbeleid samengesteld welke moet leiden tot een kader stellende discussienota In deze kadernota worden duidelijke afspraken en spelregels gemaakt voor alle spelers in het veld. De gemeente heeft met alle dorpsra den gesprekken gevoerd. Daarbij zijn hen vragen voorgelegd zoals 'wat kan anders en meer met de dorpsraden', 'wat wil en kan de dorpsraad ten aanzien van de DOPs (Dorpsomge vingspro- gramma's)' en 'hoe ziet het speelveld eruit'. Zo moet duidelij ker worden hoe dorpsraden den ken over hun rol en positie, zowel naar de eigen inwoners toe, als ook naar de gemeente. Er is één gemeentelijk loket ingesteld voor de dorpsraad. Het College heeft één verantwoordelijke wethouder benoemd, de heer L.A.W. Bete- rams en één coördinerend ambte naar speciaal voor de dorpsraad. Achterliggend doel is er voor te zorgen dat de inbreng van de dorpsraden op hun juiste waarde wordt geschat door korte lijnen en ingangen bij de gemeente. Bureau BRO heeft in elke dorps kern inventariserende gesprekken gevoerd met bewoners over de zogenaamde DOP's. Een DOP is het resultaat van de dialoog met een dorp. Doel van de dialoog en daarom de inhoud van een DOP zijn concrete projecten die de leefbaarheid in de kern bevorde ren. In een DOP kan van alles staan. De DOP's komen in aan merking voor subsidie van de pro vincie Limburg. Wethouder J.J.M. Derikx is verantwoordelijk voor de DOP's vanuit de invalshoek van reconstructie. Wethouder Beterams werkt aan het dorpsra denbeleid. Over en weer zijn er raakvlakken tussen beide trajec ten. De DOP's hebben een aan jaagfunctie om dorpsraden op te starten of nieuw leven in te bla zen. De dorpsraden worden uitge nodigd voor overleg over de ver volgstappen. De invulling van de DOP's kan verlopen via BRO of via de dorpsraden en/of voorals nog via de dorpskernen zelf. Wan neer een dorp zelf invulling geeft aan het DOP dan kan het inver diende geld worden ingebracht in een project. De dorpsraden zijn verzocht na te denken over de specifieke rol ten aanzien van de DOP 's en de eigen inbreng. De Kammeraöj van carnavals vereniging De Vöskes in Meerlo houdt op zondag 8 januari voor de derde maal een winterwandel tocht. De organisatie staat gerant voor een sportieve wandeling door de natuur in de gemeente Meerlo-Wanssum. Start en opwarmplek is bij café Oud Meer lo bij de kerk. De inschrijving is van 11.11 uur tot 13-30 uur, dit is tevens de vertrekplek van de tocht. Er zijn een wandelingen van 5, 10 en 15 kilometer uitge zet. De pauze wordt gehouden in het Roekenland Blitterswijck bij ex Vorst van carnavalsvereniging de Vöskes Fried en zijn gezin. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Jan Poels via tel. (0478)691900. Carnavalsvereniging d'n Bok uit Swolgen houdt op zondag 8 janu ari om 15.11 een prinsenbal in Bokkenstal café-zaal Wilhelmina. Deze middag wordt er afscheid genomen van prins Fred I en zijn prinses Miranda. Prins Fred draagt de scepter deze middag over aan de nieuwe prins die door het Swolgense volk door middel van stemmen gekozen is. Of er ook dit jaar een prinses is, blijft tot op het laatste moment spannend. Prins Fred wordt opgenomen bij de Aid Bokke Prinse. De adjudanten van Fred, Peter en Carlo, treden ook af. De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag in een veld bij de brug in Blitterswijck gezocht naar drie personen die mogelijk betrokken waren bij twee inbraken in Meerlo en Wans- sum. Agenten kwamen de ver dachten op het spoor na een ver zoek van de meldkamer om uit te zien naar een kleine auto die mogelijk betrokken zou zijn bij de inbraken. Ze gingen posten bij de brug in Wanssum en even voor vier uur reed een auto met hoge snelheid richting Wanssum. De agenten gingen er achteraan en net na de brug rende het drietal het talud af een veld in. Diverse politiepatrouilles kwamen ter plaatse om mee te zoeken, maar de verdachten werden niet meer aangetroffen. In de auto werd inbrekerswerktuig aangetroffen. Onderzoek wees uit dat auto in november is gestolen bij een woninginbraak aan de Appelgaard in Arcen. De tweede trekking van de najaarsactie ondernemers Meerlo en Wanssum is gehouden. De hoofdprijs een reischeque ter waarde van 500 euro is gewon nen door H. Thijssen aan de Schoolstraat 5 in Swolgen. Waardebonnen; 100,00 euro; L.van Dijck, Hoofdstraat 9, Meerlo. 50,00 euro; J.Wijnhoven, Spoorstraat 57, Tienray. Anita Fali- ze, Groenweg 4a, Swolgen. N. Hendrix, Looierweg 6, Wellerlooi. Vollenberg, Helling 6, Wanssum. J.Dekkers, Cremershof 50, Wans sum. 25,00 euro; W. Drabbels, Rosak- ker 1, Oirlo. G. Rutten, De Schoe- vert 24, Wanssum. W. Claassen, Langstraat 144, Venray. Coby Janssen, Heming 20, Broekhuizen- vorst. Hegmans, Jan van Swolgen- straat 36, Swolgen. Fam. Classens, Castenrayseweg 2, Oirlo. J. Daniels, C zandt 7, Well. D. Chap man, Hofstraat 9, Meerlo. K.B.O, Pastoorstraat 19, Wanssum. Donne de Ruijter, Beatrixstraat 23, Meerlo. Greet van Leeuwen, Mgr.Aertsstraat 49, Swolgen. Age- lique Custers, Dorpbroekstraat 8, Meerlo. P. van Baal, De Schoevert 39, Wanssum. De Ruijter, Megel- sum 36, Meerlo. Van Hooft, Mgr.Jenneskensstraat, Meerlo. L. Jochijms, Oude Heerweg 21, Blit terswijck. Zus Hendrix, Julianas- traat 8, Meerlo. N. Lenssen, Uls- heggerweg 4, Lottum. J. van Doelen, Jofferspas 8, Oostrum. Basisschool de Peddepoel, Gouv.Houbenstraat 55, Wanssum. 10,00 euro; Vennekens, Spoorstraat 64, Tienray. Poels, Donkstraat 12, Swolgen. Mat Eibers, Lambertusstraat 15a, Swol gen. R.Verhaegh, De Meent 23, Wanssum. T. Broers, Julianastraat 52, Meerlo. Anita Goumans, Mgr.Jenneskensstraat 6, Meerlo. Fam.Lindner, Beatrixstraat 2a, Meerlo. T. Wijnands, Jan Frans- senstraat 15, Blitterswijck. De Koning, Pelslap 3, Horst. De politie van de basiseenheid Venray organiseert op zaterdag 14 januari een fietsverkoopdag. Gedupeerden uit het gehele dis trict Venray die in het bezit zijn van een aangifte van diefstal van hun fiets, kunnen die dag in het kader van slachtofferhulp een gevonden fiets kopen. De fietsen die verkocht worden zijn gevon den exemplaren waarvan de eige naar niet te achterhalen is. Tus sen 12.30 uur en 13.00 uur kunnen belangstellenden het aan bod bekijken op het politiebu reau aan de Leunseweg 4 in Ven ray, waarna de verkoop bij opbod van startgaat. De koop kan pas worden gesloten als de betrokke ne een aangifte en een geldig legi timatiebewijs kan overleggen. Dit is de laatste keer dat de politie van de basiseenheid Venray een dergelijke fietsverkoopdag orga niseert. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9