Consumentenbeurs Oostrum na tien jaar op herhaling "Voor de mensen is dit een grote ramp" Lasercentrum Venray Nieuwe badkamer? Gemeente spaart esdoorns Oude Oostrumseweg Geschiedenisclub in Leunen? Geen verwijsbriefje meer nodig voor de fysiotherapeut A oo Flyers TAXATIES 0 Mei e Hoveniers winter yjunhoek.ni wn-mm fagtvpnA i\Arrd totaalbouw PEEL EN MAAS Standruimte op 1 en 2 april 2006 binnen twee weken uitverkocht Waar organisatoren van beurzen zich in de regel flink moeite moeten getroosten om alle standruimte te verkopen, daar moest de Oostrumse Organisatie Zelfstandige Ondernemers (OOZO) al na twee weken een 'nee' verko pen aan geïnteresseerde bedrijven die informeerden naar de mogelijkheden om hun diensten en producten te etaleren tijdens de consumen tenbeurs op 1 en 2 april vol gend jaar in Oostrum. Alle stands waren binnen veer tien dagen verkocht. En dat is niet verwonderlijk. Want Oostrum heeft tien jaar moeten wachten op een consumentenbeurs. De OOZO verwacht een massale belangstelling voor het evene ment. Al is het maar omdat er een 'koppelverkoop' is met Zenith: een kaartje voor de beurs is ook goed voor een rondleiding door de megadiscotheek. Het veertigjarig bestaan van OOZO was de opmaat voor de consumentenbeurs in 1995. Ruim drieduizend bezoekers uit de hele regio togen destijds naar het beurscomplex. Het succes smaak te naar meer en de organisatie sprak de intentie uit om de consu mentenbeurs vijfjaarlijks te hou den. Maar in 2000 kwam er geen beurs, ook in de jaren daarna niet. "Toen puntje bij paaltje kwam, haakte de ene na de andere onder nemer af', verduidelijkt Toon van Soest, voorzitter van de organisa tiecommissie van de OOZO en eigenaar van een hoveniersbe drijf. "Er was onvoldoende draag vlak. Iedereen had het te druk en stelde andere prioriteiten. Logisch, daar zijn we immers ondernemers voor. Maar het resultaat was wel dat we besloten om geen consumentenbeurs in 2000 te houden." Nu komt de beurs er wel. En weer omdat een jubileum de aan jager is. De OOZO bestaat vijftig jaar en dat vieren de 45 leden met onder meer een consumenten beurs. De belangstelling onder de ondernemers in Oostrum was nu wél groot. Na twee weken waren alle stands in de 2300 m2 grote tent, gesponsord door Verstappen Verpakkingen, verkocht. "Alle standhouders zijn ondernemers uit Oostrum. We hebben met het idee gespeeld om ook bedrijven uit de regio de kans te geven om deel te nemen aan de beurs, maar die gedachte hebben we snel laten varen omdat de animo onder de eigen leden van de OOZO zo groot was." KOOPZONDAG De consumentenbeurs wordt vrijdag 31 maart officieel geo pend. Aansluitend houdt de OOZO haar jubileumfeest. Op zaterdag 1 en zondag 2 april is de beurs toegankelijk voor het publiek. Beide dagen zal er ook een bruidsmodeshow en kinde- rentertainment zijn, en is het horecaterras in de tent geopend. De gemeente Venray heeft zon dag 2 april aangemerkt als koop zondag in Oostrum. Dat betekent dat er ook op zondag verkocht en gekocht mag worden op de beurs. De entree bedraagt 2.50. De bezoekers krijgt daarvoor entree, een kop koffie en iets erbij. "Het toegangsbewijs is ook goed voor een rondleiding door Zenith. We hebben dat aan elkaar gekoppeld. De beurstent komt vlakbij de dis cotheek te staan. Begin januari zullen we met ondernemer Harrie Maessen en Ton van Dijck, de eigenaar van Zenith, de locatie bepalen. Doordat we entree hef fen, houden we grip op het aantal mensen in de tent en het aantal mensen dat Zenith wil bezoeken." Tien jaar geleden was de consu mentenbeurs goed voor ruim drie duizend bezoekers. Toon van Soest verwacht nu een veel groter aantal. "Mensen hebben tien jaar moeten wachten op de volgende beurs. Bovendien zijn er nog veel inwoners uit Oostrum en de omliggende dorpen die nog niet in Zenith zijn geweest en daar graag een keer een kijkje willen nemen. Tijdens de Open Dag van Zenith was het zo druk, dat veel mensen uit Oostrum zich hebben omgedraaid en de discotheek nog niet hebben gezien. Wij bieden hen begin april een nieuwe gele genheid." En of de consumentenbeurs na 2006 nu wél een vijfjaarlijkse cyclus krijgt? Toon van Soest lacht. "Ik sluit zeker niet uit dat we opnieuw die intentie uitspre ken." De eerste ervaringen van de familie Veldpaus in Chennai Marijke, Jop en Bart Veldpaus uit Venray zijn voor enkele maanden vertrokken naar India om daar vrijwilli gerswerk te gaan doen binnen het project Udavum Karangal (Helpende Handen) in Chennai, Zuid-Oost India. De eerste indrukken zijn overwel digend. Bart Veldpaus vertelt over hun eerste ervaringen: "Wij zijn harte lijk ontvangen door initiatiefne mer Steven Vidyaakar, Uma (secretaresse) en vele anderen. Gelukkig is het nu, na meer dan anderhalve maand hevige regen, droog en schijnt de zon. Na ons eerste blije weerzien valt ons op dat Steven moe, somber en zorge lijk oogt. Al snel wordt duidelijk hoe dat komt. De Coocum River is ver buiten haar oevers getreden door de langdurige hevige regen val. Sinds vijftien jaar heeft het niet meer zo hevig geregend. Grote delen van deze regio heb ben onder water gestaan en veel staat nog onder water. In de Overstromingen hebben het leven in India er niet gemakkelijker op gemaakt. Veel nieu we gebou wen moeten op last van de regering nu alweer gesloopt worden. rivierbedding hebben enkele bedrijfjes, een hotel en veel zeer arme mensen hun huisjes of hut jes gebouwd. Ook is een van de eerste Udavum Karangal locaties, Madhuravayal, in deze bedding gebouwd. Wat voor ons tijdens eerdere bezoeken zo'n mooie rustgevende locatie was, waar veel zieke en stervende vrouwen verbleven, is nu sinds enkele dagen veranderd in een troostelo ze omgeving. De plaatselijke over heid heeft aangekondigd dat iedereen die te dicht bij de rivier woont onmiddellijk weg moet. 20.000 mensen moeten spoor slags vertrekken. Ze hebben geen tijd gekregen om naar een andere plek te zoeken. Nu is verhuizen voor deze arme gezinnen niet veel werk. Ze hébben niet meer dan enkele kapotte stukken plastic en wat potten en pannen. Steven Vidyaakar heeft 'gelukkig' enkele dagen de tijd gekregen om bruik bare materialen van de gebouwen van Madhuravayal mee te nemen. Ook het nog maar pas geopende nieuwe Adaikalam (tehuis voor stervende mannen en jongens en mannen met een psychiatrische ziekte) is gebouwd vlak naast de rivier. Nu het zo hard en zo lang heeft geregend, heeft dit gebouw ook een halve meter onder water gestaan. Ondanks de officiële toe stemming heeft de lokale over heid aangegeven dat ook dit nog helemaal nieuwe gebouw tegen de vlakte zal moeten. Steven stelt echter alles in het werk om dat te voorkomen. Het ziet er helaas somber uit." RAMP "Voor de mensen van Udavum Karangal is dit een grote ramp. Waar moeten al die bewoners gehuisvest worden op zo'n korte termijn? Steven is er helemaal stuk van. Jarenlang, vanaf '83, is hij bezig geweest om Udavum Karangal op te bouwen. In elke steen ligt als het ware een stukje van zijn ziel. Dat voel je en dat zie je. Nu wordt in enkele dagen tijd een belangrijk deel van zijn levenswerk vernietigd. Hij heeft dit alles kunnen realiseren met de hulp van sponsors uit binnen- en buitenland. Ook onze stichting heeft, met de hulp van Wilde Ganzen, flink gesponsord in beide locaties. Het doet ons dan ook veel verdriet dit alles te moeten zien gebeuren, te moeten zien hoe Steven hieronder gebukt gaat. Voor ons is dit allemaal niet te begrijpen. Als je ziet hoeveel mensen er in zeer slechte omstan digheden leven en dat de over heid dan mooie degelijke gebou wen laat slopen. Om moedeloos van te worden. Veel mensen zijn de dupe van dit overheidsbesluit. Zeker omdat er geen tijd gegeven wordt en er geen alternatieven geboden worden. We hebben lang en geëmotioneerd met Steven zitten praten. Ondanks alles gaat Steven verder. 'Ze kun nen alles van mij wegnemen, maar niet mijn geestkracht!' Hij zal zijn boosheid en verdriet wederom omzetten in kracht om voor zijn 'kinderen', zijn bewo ners verder te gaan. Want als er voor ons iets zichtbaar is gewor den dan is het wel dat veel armen en zieken in India iemand nodig hebben als Steven Vidyaakar. Voor ons dé motivatie om met hem en voor Udavum Karangal door te gaan op de ingeslagen weg." Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Vuurwerk De politie heeft vorige week donderdag en vrijdag bij diverse controles in de regio zo'n dertig vuurwerkovertreders betrapt. Daarbij zijn onder andere enkele tientallen rotjes, strijkers, fluitpijl- tjes, vuur- en babypijlen in beslag genomen. Jongeren (onder de 18) die de vuurwerkregels hebben overtreden kregen, afhankelijk van de ernst van het feit, een doorverwijzing naar Bureau Halt. Brandje Op oudejaarsdag moest de brandweer uitrukken voor een brand aan de Kiosk. Bij aankomst sloegen de vlammen al hoog uit het dak van de houten berging op het schoolplein van Basisschool de Foekepot. De preciese oorzaak van de brand is niet bekend, maar vermoedelijk gaat het om balda digheid met vuurwerk. In de hou ten berging stond speelgoed zoals fietsjes en skelters oneeslaeen. bouw tegels sanitair Gestolen auto's De politie heeft dinsdagmiddag bij een verkeerscontrole op de Henri Dunantstraat twee gestolen auto's aangetroffen. Agenten kwa men deze auto's op het spoor nadat een auto met drie inzitten den een stopteken negeerde. De automobilist ging er vandoor, waarna de agenten de auto later aantroffen op de Tamboerijn straat. De auto was daar uit de bocht gevlogen en had daarbij een muur en een paaltje bescha digt. Onderzoek wees uit dat het voertuig als gestolen stond gesig naleerd. De inzittenden werden niet meer aangetroffen. Na een onderzoek in de buurt troffen ze op de Harpstraat nog een gestolen auto aan. De politie onderzoekt de zaak nog verder. De gemeente Venray heeft overeenstemming bereikt met de bewoners om dertien esdoorns te sparen tijdens de herinrichting van de Oude Oostrumseweg. Uit reacties van de bewoners blijkt dat er voldoende draagvlak is voor het sparen van de esdoorns. Eerdere plannen voorzagen in de kap van alle bomen. In oktober 2005 heeft het colle ge van B en W ingestemd met het herinrichtingsplan voor de Oude Oostrumseweg. In dit plan was voorzien in de kap van alle bomen. Dat leverde een inge diend bezwaar op alsmede een discussie binnen de commissie Stedelijke Beheer. Deze signalen zijn door de gemeente opgepakt. Venray heeft via een huis aan huis brief alle bewoners uitgenodigd om hun mening over de bomen kenbaar te maken. Hieruit bleek dat er voldoende draagvlak bestaat om een deel van de esdoorns te sparen. Uit de reac ties van de bewoners bleek tevens dat de iepen en de lindes veel overlast veroorzaken. Voor een beperkt aantal asdoorns is het beter om deze tijdens de herin richting toch te rooien. Zodoende is een gezonde bomenstand na de herinrichting gegarandeerd. De gemeente heeft met de klank bordgroep en de bezwaarmaker overeenstemming bereikt over het sparen van dertien esdoorns. De iepen en de lindes worden tij dens de herinrichting allemaal gerooid. Wethouder Driessen is verheugd met het aangepaste plan: "Er is bewonersdraagvlak en het groene karakter van de straat blijft gewaarborgd." De werk zaamheden starten in het voorjaar van 2006. De aanplant van 24 nieuwe esdoorns gebeurt in het najaar van 2006. Leunen is het enige Venrayse kerkdorp zonder historische vereniging. De laatste jaren zijn op aansturen van het Lokaal Historisch Platform Venray in Smakt, Merselo, Oostrum, Ysselsteyn en de Vredepeel stichtingen van start gegaan. De andere kerkdorpen hebben al langer een historische organisatie. Nu is Leunen als laatste aan de beurt. Het platform houdt op maandag 30 januari vanaf 20.00 uur een bijeenkomst in café-zaal Martens. Leunen kent een rijke geschiedenis. Dat bleek al uit het boek Terug in de tijd, een greep uit de geschiedenis van Leunen en Veulen, uit 1993, maar er is voor een historische groep natuurlijk altijd veel te doen. Dat varieert van het bijhouden van een dorpsarchief, het digitaliseren van oude foto's en het doen van archeologische waarnemingen, tot het naspeuren van het verle den van de oude boerderijen en het vastleggen van wat er vandaag gebeurt. Rondom Leunen is een aantal prehistorische voorwerpen opgeraapt, die getuigen van grote ouderdom. De oudste geschreven bron is van 1433, toen de stich ting van de Leunse kerk werd bezegeld. Er zijn rekenboeken vanaf 1617, en de administratie van de kerk vanaf het begin van de negentiende eeuw is een rijke bron van gegevens over het dorp. Een van de veldkruisen wordt voor het eerst vermeld in 1533 als hagelkruis, en in het archief van het Armengilde van de Grote Kerk is veel te vinden over Loonenhof op de Kraak. Net als ieder ander dorp kent Leunen een aantal oude families, waarvan de geschiedenis soms goed, soms weinig bekend is. Veel is helemaal onbekend. Wie weet, waar de Leunse schans lag van de 80-jarige oorlog? Wie kan de plek aanwij zen waar de kerkmolen van Leunen stond? De geschiedenis speelt zich ook dichterbij in de tijd af: net zoals overal op het plat teland is zoveel veranderd, dat de schoolgaande jeugd in een wezen lijk andere tijd leeft dan die van hun ouders en grootouders. Vroeger is een betrekkelijk iets. Dat is in Leunen ook het geval; de geschiedenis leeft: de Steeg is al historie! Vanaf 1 januari hebben patiënten geen verwijsbriefje meer nodig van een huisarts voor een bezoek aan de fysio therapeut. U kunt dus voor taan rechtstreeks terecht bij de fysiotherapeut. Natuurlijk, u mag nog altijd eerst een afspraak maken bij uw huisarts, maar het hoeft in princi pe niet meer. Dat heeft voorde len. Zo komt u direct bij de fysio therapeut terecht en wordt u sneller geholpen. In veel gevallen leidt dit tot een sneller herstel. De huisarts blijft een centrale rol spe len in de coördinatie van uw zorg. De fysiotherapeut zal de huisarts dan ook blijven informeren, tenzij u aangeeft dat u dat niet wenst. Bij patiënten die rechtstreeks naar de fysiotherapeut gaan, wordt eerst door de fysiothera peut beoordeeld of ze aan het juiste adres zijn. Mogelijk moeten ze worden doorgestuurd naar een collega, huisarts of specialist. U wilt immers optimaal behandeld worden. Wanneer blijkt, dat u behandeld kunt worden door de fysiotherapeut, kan hij of zij meteen een vervolgafspraak met u maken. De rechtstreekse gang naar de fysiotherapeut wordt door praktisch alle zorgverzeke raars volledig vergoed. Op www.fysiotherapie.nl staat ver meld op welke wijze de verschil lende zorgverzekeraars de rechtst reekse toegankelijkheid naar de fysiotherapeut ondersteunen en in hoeverre fysiotherapie in aan vullende verzekeringen wordt vergoed. Verward De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een 29-jarige man uit Venray die vorige week woensdagavind op de Minister Charles Ruysstraat een 52-jarige plaatsgenote had geschopt en geslagen. De politie kwam de ver dachte op het spoor na een tip. In eerste instantie ging de politie er van uit dat de man de vrouw wilde beroven. Later bleek dit niet zo te zijn, maar wees onder zoek uit dat de man in verwarde toestand verkeerde toen hij de vrouw mishandelde. De politie heeft hem overgedragen aan pro fessionele hulpverleners. Gekanteld De politie heeft vrijdagochtend assistentie verleend bij een onge val op de A73 ter hoogte van de afrit Grubbenvorst. Een vrachtau to met aanhanger, geladen met teeltaarde, kantelde door nog onbekende oorzaak toen deze de A73 richting Venlo op reed. De aarde die op de weg terecht kwam, was niet van de weg af te krijgen omdat die was vastgevro ren. Een rijstrook bleef afgesloten totdat het ging dooien en de weg schoongemaakt kon worden. De vrachtauto werd bestuurd door een 56-iariee chauffeur Heeelsom. Bromfietser gewond De politie heeft vorige week woensdagavond assistentie verleend bij een aanrijding op de Spurkterweg. Bij het ongeval is een 19-jarige bromfietser uit Venray gewond geraakt. Het ongeval gebeurde omstreeks elf uur toen een 25-jari- ge automobilist uit het Duitse Straelen vanaf een uitrit van een bedrijventerrein de Spurkterweg op reed. Hij zag de bromfietser vermoedelijk over het hoofd die daar reed. Het slachtoffer is met been- en rugletsel opgenomen in het zie kenhuis. Ghïelen www.autoghielen.nl voor al uw snoeiwerk voor particulier en bedrijf levering van tuinplanten Donderdag 5 januari 2006 - Pagina 5 r.uiV,c' at'6 'nfernet Comm Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl Sinds 1999 voor het corrigeren van uw ogen d.m.v. Refractieve Laserchirurgie. - Betrouwbaar en veilig - De behandeling is pijnloos - Lasertechnieken: PRK, LAS EK en ZYOPTICS - Ook voor de plus sterktes Het Lasercentrum organiseert regelmatig Informatieavonden over de verschillende mogelijkheden van behandelilg. Tijdens deze avonden komen alle aspecten van refractiechirurgie aan bod. Voor nadere informatie kan men terecht in het Laser Centrum Venray, Grotestraat 16 in Venray Telefoon 0478-581382 k iVan 0 optometrie 0 lasercentrum brillen-contactlenzen Samenwerking tussen Drs. G. Cinque; oogarts en O. van Meurs; Optometrist. Kloosterstraat 18 5844 AN Stevensbeek tel.(0485)381742 www.btstotaalbouw.nl Chevroletdealer voor de regio Venray/Horst verkoop nieuwe Chevrolets verkoop gebruikte auto's onderhoud en reparatie originele onderdelen originele accessoires Keizersveld 55 Venray 0478-586200 T Oirlo-Venray SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Lrt/lV MAKELAARDIJ Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 In de BTS sanitairshowroom tonen we u alle mogelijkheden. Voor grote en kleine ruimtes, van standaard tot zeer luxe, van alle gerenommeerde merken. De vakmensen van ons bouw bedrijf kunnen zelfs de complete uitvoering verzorgen. Alles in één band!

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5