NU HALVE PRIJS petters Venray eerste gemeente in Nederland Een Milka-koe en een grappige Tsjech m ÉT DeMKB GIGANTISCHE psra KORTINGEN W Redding De Nissehoff nabij KADOTIP! automatiseerder R igeri dé specialist gloor tegels, sanitair I en tifjilwit'ktit U weet niet wat u ziet! Interview met de nieuwe Wendy Rameckers ontwikkelt borstenwand De Keg heeft de beste tafeltennissers En verder: Dames- en heren wintercollectie Bandoetere Brunch/Diner Cheque Honderdzevenentwintigste jaargang - week 1 - donderdag 5 januari 2006 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9 Kunst Cultuur 14 Gemeentelijke mededelingen 15 Sport 16-17 Kerkelijke diensten 20 groot in jonge mode voor hem en haar Grotestraat 33 5801 BE Venray 0478-586386 Theater Allereerst wil Hannes u het beste wensen voor 2006! Vooral de voetballers uit Oostrum die ik er vorige week van betichtte dat ze vorig seizoen waren gedegra deerd. Ook Hannes heeft niet alle wijsheid in pacht. Dat was immers al een jaar eerder gebeurd. Maar de voetballers hebben mij beloofd dat dit jaar goed te maken met een kam pioenschap. Zet 'm op Oostrum. 'Was er nog nieuws?', vroeg mijn partner mij op de eerste werkdag van het nieuwe jaar. 'Nee, niet echt', antwoordde ik tussen twee happen brood door. En toch was er deze week best wel wat nieuws. Zo misten ruim 39 000 Venraynaren de voorstel ling Fiets van plaatsgenoot Peter Winnen. En daar zat best wel wat nieuws in. 'Wielrennen is theater' had de ex-coureur vooraf gemeld. 'Je hebt acteurs en toe schouwers'. Wie een blijspel in drie delen had verwacht kwam echter bedrogen uit maar zal aan genaam verrast zijn geweest door de wijze waarop de wielersport wèl op het toneel werd gezet. Op subtiele wijze werd de soms absurde wereld van de wieler sport aan de man gebracht. Multidisciplinair theater noemen ze dat. Dat bracht mij op een lumi neus idee. Hoe kan de politiek in Venray interessanter gemaakt worden? Hoe kan de politiek weer een positieve uitstraling krijgen? Maak ook daar een multi disciplinair theater van. Ik zie het al voor me. Jos Waals op de regie- stoel, Piet Lucassen doet de belichting en Jan Driessen het geluid. Voor de dans zetten we dan Victorine Derks en de in mijn ogen lichtvoetige Henk Bisschops in. Rein Dupont, Gerrit Verkoeijen, Gerda van Stelten en Leonie Cals lijken mij geschikte muzikanten voor een dergelijk spektakel. Wat rest zijn de acteurs. Om een vergelijking met Fiets te maken zou Joost v.d. Vorle als eigenzinnige renner door kunnen, Ike Busser als de schreeuwende ploegleider, René Francken als jurylid voor de meute uit terwijl Elly van Dijck als rondemiss niet zou misstaan. Gerrit Lemmens is dan de gele truidrager die in het harnas sterft.... Na elk succesvol agenda punt kan er dan een publieke huldiging plaatsvinden. Dat is nog eens politiek naar de men sen brengen. Daar trek je volle zalen mee. Maar ik vrees dat het hier bij een idee blijft en dat we voor aantrekkelijke voorstellingen toch op schouwburg, Odapark of kunstencentrum moeten terug vallen. Tenminste, zolang het politieke theater dit blijft onder steunen. Hannes Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Retourterminals voor de inzameling van blik en PET-flessen De gemeente Venray start in het tweede kwartaal van dit jaar als eerste gemeente in Nederland met de inzameling van blik, kunststof flacons en PET-flessen via retourtermi nals. Deze Retourterminals zijn onbemand en worden geplaatst in de openbare ruim te bij een aantal grote super markten. Ook op het terrein van scholengemeenschap Raayland College (2600 leer lingen) plaatst de gemeente een dergelijke inzamelvoorzie- ning. Door blik, kunststof flacons en PET-flesjes vooraf gescheiden in te zamelen wordt voorkomen dat dit afval duur wordt verbrand. Sterker nog, deze schone en zui vere afvalstromen zijn goed toe pasbaar voor direct hergebruik en hebben dus een goede markt waarde. Met de introductie van de onbemande retourterminal bij supermarkten anticipeert Venray op nieuwe wetgeving die beter bekent staat als 'Producenten verantwoordelijkheid' Het grote voordeel van de retourterminal is dat dit apparaat het ingezamelde afval direct ver kleint. Daardoor wordt aanzienlijk bespaard op de logistieke kosten. In samenwerking met SITA bekijkt de gemeente Venray naar het meest kostenefficiënte con cept. De retourterminal is niet nieuw, landen als Rusland en met name Duitsland hebben aange toond dat deze techniek zich bewezen heeft. Niet alleen de gemeente Venray is enthousiast over dit project, diverse bedrijven en instanties hebben hun interesse getoond en aangegeven te willen participeren hierin. Zo subsidieert Afval- samenwerking Limburg (ASL) samen met de provincie Limburg in het kader van het aspect duur zaamheid dit project voor een deel. Supermarktketen Jan Linders heeft als eerste aangege ven mee te willen investeren in de komst van de retourterminal. Ook het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel is enthou siast en wil graag een bijdrage hierin leveren. De gemeente Venray gaat het financiële voor deel van deze nieuwe dienstverle ning direct doorvertalen in de tarieven afvalstoffenheffing. Des te beter gebruik gemaakt wordt van deze voorziening des te hoger de besparing voor de burger. Voorstelling Fiets met tekst van Peter Winnen: boeiend en intrigerend theater Sport en theater. Het zijn twee werelden die niet vaak samengaan. De voorstelling 'Fiets' van theatergezelschap Drieons, met tekst van oud- wielerprof Peter Winnen, brengt die twee werelden samen. Voor onze theaterre censent Mylène Berghs een onwennige voorstelling. Ze weet veel van theater, maar sport is een onbeschreven blad voor haar. Nieuwsgierig schoof ze dinsdagavond in de Schouwburg in Venray aan voor de voorstelling. Voorafgaand aan de voorstel- TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 iviviv. rongen vof. n l «»«ri ling geven Peter Winnen en Peter Dictus - zakelijk leider van Drieons - een inleidend verhaal in de foyer van de Schouwburg in Venray. Al snel wordt duidelijk dat ze het niet gewend zijn dat zo'n groot aantal mensen zich meldt voor de inleiding. "Normaal zijn er heel wat minder luiste raars, en kunnen we de gasten een zitplaats bieden. Jullie moe ten helaas net als voetbalpubliek even blijven staan. Maar ik beloof dat de voorstelling het waard zal zijn," spreekt Dictus het gezel schap toe. Er wordt uitgelegd dat Drieons geen 'gewoon' gezelschap is, en dat hetgeen komen gaat een vrij unieke vorm van theater is. Multidisciplinair theater, noemen ze het. Het is geen musical met tekst, geen toneelstuk met zang of muziek, geen verhaal met dansjes. "De verschillende disciplines waar wij gebruik van maken, krij gen vorm door de vier artistieke mensen erachter." Vanaf 1999 verzorgen compo nist Jacq Palinckx, vormgeefster Hedy Grünewald en choreograaf Ives Thuwis de voorstellingen van Drieons. Dit keer komt daar nog de tekst van Peter Winnen bij, wat voor een unieke combinatie zorgt. "Het mooie aan Drieons is dat er nooit van tevoren al een heel plan klaarligt. De verschillen de disciplines beïnvloeden elkaar en het stuk wordt vanaf de grond onbetrokken" lest Dictus uit "Tn dit geval blijkt het 'verondersteld complex theater' gekoppeld aan Peter Winnen en wielrennen, een succesformule te zijn." NIEUWE UITDAGING Nadat Peter Winnen - in 1981 en 1983 glorieus etappewinnaar op de Alpe D'Huez - in 1991 door een ongelukkige aanrijding gedwongen werd te stoppen met wielrennen, is hij aan de kunstaca demie verder gaan studeren. "Niet veel mensen beseffen dat Peter één van de weinigen is die als top sporter succesvol was, en daarna ook nog succes boekt als schrij ver. Doordat hij zowel sport als kunst op topniveau bedrijft, kan hij de sport van binnenuit bekij ken," vertelt Dictus. Peter Winnen werd een jaar of drie geleden benaderd door Jacq Palinckx, hetgeen uitmondde in het idee voor de samenwerking. "Het eerste dat door me heen ging was: kan ik eigenlijk wel theater stukken schrijven?" Toch leek het hem een nieuwe uitdaging, die hij na het zien van een aantal stukken van Drieons met veel enthousias me aanging. Wat het voor Winnen wel wat makkelijker leek te maken, was dat de tekst in tegen stelling tot veel andere theater stukken niet 'heilig' zou zijn, en ook niet als rode draad door de voorstelling zou lopen. "De tekst is gewoon één van de vier disci- nlines PROJECTIESCHERMEN Nog vóór de zaaldeuren dicht zijn en de lichten in de zaal doven, lopen er al mensen op het podium. Een vrouw die de zaal in staart, iemand die spaghetti maakt, mensen die op en af lopen. Erg verwarrend, maar op een verrassend leuke manier. Ik geniet van de voorstelling. Genieten om te zien wat acht mensen op een podium samen allemaal kunnen. Iemand die niet beter weet, zou durven te zweren dat het om meer mensen gaat. De manier waarop er gebruik wordt gemaakt van de camera's op het podium die in verbinding staan met projectieschermen, is werke lijk super. Wat heerlijk om te zien hoe mensen via tv op een totaal verkeerd spoor gezet kunnen worden. En wat een fantastisch acteerwerk laten de vier acteurs - waaronder twee dansers - zien. Een kleine anderhalf uur genie ten van cliché's uit de sportwe reld, fantastische muziek door de vier muzikanten, en een décor waar je even stil bij staat. Voeg daar nog bij het toepasselijke toneelspel door Mike Weerts en Rob van Gestel, en dans op topni veau door Ineke Wolters en Miroslav Kochanek, en de avond is compleet. Ik had u graag nog verteld over het verhaal rond de miniatuur Milka-koe die onafgebroken op het podium heeft gestaan, en de verrassend leuke toevoeging van de grappige, dansende Tsjech. Maar ik raad u aan zélf te gaan kij ken en u te laten verrassen door het multidisciplinaire theaterge zelschap Drieons, gecombineerd met teksten van Peter Winnen. U krijgt er gegarandeerd geen spijt van. Rustige jaarwisseling De politie kijkt terug op een redelijk rustige jaarwisseling, maar op een onrustige eerste nacht van het nieuwe jaar. Gedurende nacht zijn er op diverse plaatsen in de regio incidenten geweest waarbij de poli tie heeft moeten ingrijpen. In totaal heeft de politie zeventien perso nen aangehouden. Bij discotheek The Zenith werd in de nacht van oud op nieuw een 21-jarige inwoner van Venlo aangehouden. De man gedroeg zich erg agressief bij de ingang en bedreigde de beveiligingsmedewerkers. Eerder die nacht was hij al uit de gelegenheid verwijderd wegens wan gedrag. Hij werd aangehouden door de politie en overgebracht naar het bureau, waar hij is ingesloten voor nader onderzoek. ^■Tülillim Laat je vrienden of familie WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl CAR-CITY VENRAY Martin Koenen vï*ceys AFBRAAKPRIJZENq^ TAPIJTCENTRUM iM=l»] lUWïA lil» VENRAY Julianasingel 7 Kindercentrum mag starten met nieuwbouw Het voortbestaan van kin dercentrum De Nissehoff staat niet langer op losse schroe ven. Bert en Anita Achten heb ben van burgemeester Waals toestemming gekregen om te starten met de nieuwbouw van het kindercentrum. Ter over brugging kan De Nissehoff tij delijk gebruik maken van een nabijgelegen stuk grond van Harry Maessen. Eind november slaakte Bert Achten een noodkreet in de com missie Stedelijke Ontwikkeling. De Nissehoff moet op 1 mei 2006 vertrokken zijn op de huidige locatie aan de Bosweg. De geplan de nieuwbouw laat al vier jaar op zich wachten. Achten vreesde zelfs dat het kindercentrum de deuren zou moeten sluiten waar door tachtig kinderen en negen personeelsleden op straat komen te staan."We zijn blij dat de poli tiek en de burgemeester het maat schappelijk belang van de Nissehoff erkennen", zegt een opgeluchte Anita Achten. Op uitnodiging van Waals voer de het echtpaar Achten op 13 december een gesprek met de burgemeester en wethouder Teunissen. De datum van de ont ruiming is hard. Op 1 mei ver huist autosloperij Burhenne van de Endepoel in Merselo naar de locatie aan de Bosweg. De nieuw bouw van De Nissehoff is dan nog niet opgeleverd. Op een steen worp afstand van de huidige plek ligt een braakliggend perceel dat eigendom is van Harry Maessen. Tijdens het gesprek pakte Waals de telefoon en belde met Maessen met de mededeling dat hij er een tijdelijke bestemming voor heeft. De Nissehoff mag met zijn units uitwijken naar het stuk grond van Maessen totdat de nieuwbouw betrokken kan worden. De eige naren van De Nissehoff zijn ver heugd met het royale gebaar van Maessen die zijn perceel gratis ter beschikking stelt. "Het ging allemaal heel snel", vertelt Bert Achten. "Uiteraard zijn we blij dat we nu een alterna tief achter de hand hebben. Daarmee is alle onzekerheid uit de lucht. Gelukkig maar want deze vervelende periode heeft ons enkele aanmeldingen gekost. Waals heeft toegezegd dat wij een tijdelijke vergunning krijgen en dat hij niet handhavend zal optre den." Tevens gaf de burgemeester toestemming te starten met de nieuwbouw. De Nissehoff dreig de de dupe te worden van de strijd tussen de nabijgelegen steenhandel Willems en de gemeente die al jarenlang in de clinch liggen. VERVOLG OP PAGINA 3 Hotel Asteria VENRAYl EL EN MAAS BIJ ONS EENS CULINAIR VERWENNEN i E CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl ADVIESBUREAU Voorontwerp Bestemmingsplan Centrum Venray ADVIES - INSPRAAKBRIEF? 040-2262507 of 06-22789292 Vullinghspark 34, 5591 DB Heeze Gespecialiseerd in: Bestemmingsplannen Milieuvergunningen Bouwvergunningen Bezwaarschriften www.adviesbureaumartinkoenen.ri I bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN Vyt» DIT BLAD MAASHESEWEG 80A VENRAY Inlichtingen en RESERVERINGEN: TEL. 0478-511466

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1