Gemeente Venray - - Referendum over circuit De Peel Openbare bekendmakingen Huisvesting basisscholen Verkiezingen 2006 Openingstijden gemeentearchief Verzamelplaatsen kerstbomen Gevonden (brom)fietsen PEEL EN MAAS Donderdag 5 januari 2006 - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden De presentatieavond op dinsdag 10 januari in het gemeentehuis van Venray gaat niet door. Strategische visie en burgerparticipatie Het college en de gemeenteraad willen op 7 maart, tegelijk met de gemeenteraadsverkiezingen, een referendum over circuit De Peel houden. Daarmee willen zij peilen hoe de Venrayse bevolking tegen over het racecircuit staat. Venray heeft nog niet eerder een referen dum gehouden. De gemeente Venray heeft geprobeerd om de activiteiten van circuit De Peel op de locatie in Ysselsteyn te legaliseren. Ook de gemeenteraad wil dat het circuit op de huidige locatie blijft. De kans op legalisatie is echter klein. De raad is daarom bereid om op voorstel van de provincie nog eens te kijken naar mogelijkheden voor andere locaties. Daarbij vindt de volksvertegen woordiging het vooral belangrijk wat de inwoners van Venray vinden. Lees verder op de pagina Donderdag 12 januari is de jaarlijkse nieuwjaars receptie van de gemeente Venray. Het gemeente huis is dan vanaf 15.30 uur gesloten en ook niet meer telefonisch bereikbaar. Vanaf vrijdag 13 januari is de gemeente weer normaal geopend en bereikbaar. Voor de openingstijden zie de informa- tiebalk bovenaan deze pagina. ÊH ïf Parkeerfonds ingesteld Beleidsregels Vastgesteld Bouwplannen Aangevraagd Verleend Bestemmingsplannen Inspraak bestemmingsplan Wet milieubeheer Meldingen Ontwerpbesluit Besluit Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 1 Vervolg 'Referendum over circuit De Peel' De raad heeft ingestemd met het voorstel van het college om een raadplegend referendum te houden. Venray wil hiermee peilen hoe de in woners over circuit De Peel denken: hoe groot het draagvlak is voor het circuit en welke plek eventueel de voorkeur heeft. Het idee van het col lege om de huidige auto- en motor sportactiviteiten uit te breiden met outdoorachtige activiteiten keurde de raad niet goed. Ze wil alleen de mogelijkheden voor de huidige activiteiten bekijken. Ook natuur waarden spelen een rol. Het huidige circuit ligt namelijk in de ecologische hoofdstructuur (EHS), een verzame ling belangrijke natuurgebieden in Nederland. Op 20 december 2005 stelde de gemeenteraad het Integraal Huis vestingsplan 2005, het Huisves tingsprogramma en -overzicht 2006 vast. Daarin staat hoe de gemeente zorgdraagt voor een adequate huis vesting van de basisscholen in 2006 en de volgende jaren. Belangstel lenden kunnen de stukken tot 16 februari 2006 bij de publieksbalie van het gemeentehuis inzien. Op 7 maart 2006 zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Op de ge meentepagina informeren we u daar de komende maanden voortdu rend over. Op welke partijen kunt u stemmen? Wat betekent het als u stemt? Of als u niet stemt? We blikken eerst terug op het huidige college van Burgemeester en Wethouders. Welke strategische doe len heeft het gerealiseerd? Deze week belichten we er twee: strate gische visie en burgerparticipatie. Het college heeft in 2002 in een collegeprogramma, genaamd de Perspec tiefnota, beschreven wat het tot 2006 wilde gaan doen. Het college wilde samen met zijn partners werken aan Venray. Het zag Venray als 'partner met toekomst'. Daarnaast wilde het college de strategische en tactische be leidsvorming verbeteren. Allereerst is samen met politiek, bestuur, mensen, van jong tot oud, die in Venray wonen en werken een strategische visie op Venray ontwikkeld. Deze visie 'Venray, dorp en stad' is op 6 april 2005 door de gemeenteraad van Venray vastgesteld. Ontwikkelingsperspectief Het tactisch beleid is verbeterd door de uitwerking van de strategische visie in het Ontwikkelingsperspectief. Ook dat hebben we samen met onze partners, inwoners en Venrayse organisaties gedaan. Het perspectief werkt de strategische visie uit naar meer concreet economisch, ruimtelijk en maat schappelijk beleid. De inspraakperiode van het Ontwikkelingsperspectief is inmiddels afgelopen. De gemeente verwerkt nu alle reacties. Naar verwach ting stelt de raad het Ontwikkelingsperspectief nog voor de verkiezingen vast. Hiermee heeft het college twee doelen bereikt: verbetering van het strate gisch beleid maar ook burgerparticipatie. Sinds 1 januari 2006 is de studiezaal van het gemeentearchief geopend op dinsdag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. De openstelling op maandag en vrijdag is vervallen. Tot en met maandag 9 januari: - Brukske: grasveld tussen Kiosk en sporthal - Landweert: sporthal De Weert - Veltum: Weg in den Berg - Antoniusveld: Antoniusveldweg (grasveld op de grote sigaar) - Centrum Zuid: grasveld tegen- Breng nog tot en met zondag 8 januari een bezoek aan het Venrays Winterfestival De gemeenteraad heeft op 20 december 2005 besloten om een Parkeerfonds (voorziening) in te stellen. Bovendien is besloten om beslissingen te nemen over bestedingen uit het Parkeer fonds, binnen de verplichting tot aanwending voor de aanleg en/of exploitatie van openbare parkeervoorzieningen, te delegeren aan het college voor de periode van maximaal twee jaar. Het besluit treedt op 6 januari 2006 in werking en ligt ter inzage. De gemeenteraad heeft op 20 december 2005 de volgende beleidsregel vastgesteld: - 'Beleidsregel Parkeerfonds' Ter nadere uitvoering van het parkeerfonds. De beleidsregel treedt op 1 januari 2006 in werking en ligt ter inzage. Bouwvergunningen en vrijstellingen - Grotestraat 10 - vernieuwen kozijnen bovenwoning (nr. ba050541) - Keizersveld 32 - veranderen bedrijfsgebouw (nr. ba050542) - Keizersveld 44 - veranderen gevel bedrijfsgebouw (nr. ba050543) - t.h.v. Grote Markt 23 - verplaatsen pomp (nr. ba050544) - Churchillstraat 8 - vervangen kozijnen/bouw berging (nr. ba050545) - De Hees 10 - vergroten bijgebouw (nr. ba050546) - Brugpas 32 - verbouwen woning (nr. ba050547) - Jaegerhofweg 8 - vleesvarkensstal/loods/mestsilo (nr. ba050548) Sloopvergunningen - Brugpas 32 - gedeeltelijke sloop woning (nr. slp050066) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. Bouwvergunningen en vrijstellingen - St. Antoniusveldweg 11 - carport (nr. ba050533, verzenddatum 23/12) - Kaardebol 9 - wijzigen pui garage (nr. ba050450, verzenddatum 23/12) - Van Montfortstraat 5 - garage/berging (nr. ba050536, verzenddatum 23/12) - Nieuwhuisweg 2 - toegang bedrijfspand (nr. ba050475, verzenddatum 23/12) - Oude Oostrumseweg 45 - kantoorruimte (nr. ba050356, verzenddatum 22/12) - Randenrade 77 - zwembad (nr. ba050472, verzenddatum 22/12) - Wanssumseweg 12a - tijdelijke huisvesting (1 jaar) (nr. ba050337, verzenddatum 23/12) - Zuidsingel/Brukske - rotonde (nr. ink0505791, verzenddatum 22/12) bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. - 'Centrum' Het plan omvat het centrum van de kern Venray en is in hoofdzaak begrensd door de 'binnen ring' (de noordzijde van het gemeentehuis via de Augustinessenhof, Heuvelstraat, Eindstraat, Langeweg, Paterslaan, Oude Oostrumseweg, Julianasingel en eerste deel van de Raadhuis straat). Het plan is in hoofdopzet een beheerplan met daarin verwerkt de Centrumvisie. Het plan vervangt de vigerende plannen in het centrum met uitzondering van de Gouden Leeuw en het oude raadhuis. U kunt de desbetreffende stukken van vrijdag 6 januari 2006 t/m donderdag 16 februari 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een mondelinge of schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kunt u een afspraak maken met de afdeling Publieksdiensten. Tevens vindt er een openbare informatie- en inspraakbijeenkomst plaats op 19 januari 2006 van 19.30 uur tot 21.30 uur in De Witte Hoeve. Sloopvergunningen - Oude Oostrumseweg 45 berging (nr. slp050045, verzenddatum 22/12) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Teeuwenhofweg 18 te Leunen - P.M.M. Cornelissen, Teeuwenhofweg 18 te Leunen, voor het verplaatsen van het emissiepunt van stal 9 naar einde van stal 7 en het aansluiten van het centrale afzuigkanaal op deze luchtwasser De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de desbetreffende stukken van 5 januari 2006 t/m 15 februari 2006 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u van 6 januari 2006 t/m 16 februari 2006 een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaarschrift is gericht - de gronden van het bezwaarschrift. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Carmelietenstraat 4 te Smakt - een revisievergunning te verlenen aan W.T.J. Philipsen, Carmelietenstraat 4 te Smakt voor een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij. Aan de vergunning worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 5 januari 2006 t/m 1 februari 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke bedenking indienen bij Burgemeester en Wethouders. U kunt -schriftelijk en gelijktijdig met de bedenking- vragen uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook een mondelinge bedenking indie nen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. De aanvrager wordt hiervoor uitgenodigd. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u tijdig een bedenking hebt ingediend of wanneer u een belanghebbende bent en aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Overbroekseweg 12b te Leunen - een veranderingsvergunning te verlenen aan J.A.F. Hendrickx, Overbroekseweg 12b te Leunen voor een varkenshouderij. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 5 januari 2006 t/m 15 februari 2006 inzien. U kunt van 6 januari 2006 t/m 16 februari 2006 een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - tijdig een zienswijze tegen het ontwerpbesluit hebt ingediend - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een zienswijze tegen het ontwerpbesluit in te dienen. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800 - 80 51, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Donderdag 5 januari 2006 Burgemeester en Wethouders van Venray over politiebureau - Centrum Noord: grasveld St. Jozefweg/Bevrijdingsweg Tot en met dinsdag 10 januari: - Castenray: Pastoor Verheggen- straat (bij de glasbak) -Heide: Heidseweg (bij de oude loods van Jansen) - Oirio: Onder de Linde (zuidzijde) - Smakt-Hoithees: parkeerterrein tegenover de kapel - 1/redepeel: Kerkplein Na deze data kunt u uw kerstboom versnipperd in de groene gft-contai- ner aanbieden of naar het milieu station brengen. Leunen, Veulen, Merselo, Ysselsteyn en Oostrum verzorgen zelf een kerstboomver branding. Sinds 1 januari 2006 zorgt de WAA-groep uit Venlo voor het ophalen en bewaren van (brom)fietsen die in onze gemeente worden gevonden. Aangifte van uw gestolen fiets of bromfiets blijft u gewoon bij de politie doen. Wat betekent dat voor u? - Is uw (brom)fiets gestolen? Doe dan aangifte bij de politie. Zij legt uw gegevens en die van uw (brom)fiets vast. Hiervan krijgt u een proces-verbaal van aangifte. - Heeft u een (brom)fiets gevonden? Geef dat door aan de politie via het algemene nummer 0900 - 88 44. De politie geeft aan de WAA-groep door waar zij de (brom)fiets op kan halen. De WAA-groep legt belang rijke gegevens van de (brom)fiets vast (zoals merk, kleur, framenum mer en bijzondere kenmerken) en geeft deze door aan de politie. - De politie vergelijkt de gegevens van de (brom)fiets die de WAA- groep heeft opgehaald met de ge gevens in haar eigen bestand. Zij informeert u als uw (brom)fiets is gevonden. U kunt dan een afspraak met de WAA-groep maken over het ophalen van uw (brom)fiets. In het proces-verbaal van aangifte is deze informatie ook opgenomen. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Claudia Hendrickx, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 15