1 Borstenwand helpt mannen een handje in lingeriezaak Dirigent is er, nu nog de koorleden mm Koester uw monument m De Sprank introduceert knuffelzwemmen Lourdes bedevaarten W3 ""/li h SYSTEM 8miU nfl Venrayse ontwerpster Wendy Rameckers ontwikkelde prototype Vorig jaar na de feestdagen berichtten media dat 90% van de gekochte lingerie moest worden geruild, veelal omdat de verkeerde maat was uitge kozen. De kopers waren bijna zonder uitzondering mannen. Veel mannen voelen zich sowieso al ongemakkelijk in een lingeriewinkel vanwege de vele ruches en typisch vrouwelijke artikelen. Maar dat is niet het enige. Volgens Wendy Rameckers hebben mannen een selectief geheu gen. "Wat ze wél kunnen ont houden, is hoeveel pk een auto heeft. Maar ze hebben geen flauw idee van de cup- maat van hun vriendin." De Venrayse ontwerpster ontwik kelde daarom een borsten wand, om mannen een handje te helpen in de lingeriezaak. Wendy Rameckers (26) kreeg vanuit haar opleiding het 'Piet Zwart instituut' in Rotterdam de opdracht om een concept te ont wikkelen voor een lingeriewinkel. De bedoeling was dat er onder zoek zou worden gedaan, waarna ze met een vernieuwend idee de lingeriewinkels zou helpen. Dit project sloot ze in september af met een 8.5, ze stond er nog mee op een beurs in Utrecht, en daar na ging ze verder met haar dage lijkse leventje. "Op een ochtend belde mijn broertje dat mijn con cept van de borstenwand op de voorpagina van de Telegraaf stond. Ik was natuurlijk meteen klaarwakker. Die week is het immens druk geworden. Ik werd van alle kanten benaderd voor interviews, en vond mijn naam in alle media terug." Rameckers kwam tijdens haar onderzoek naar veel voorkomende proble men in lingeriewinkels vaak het zelfde tegen. "Mannen die op een romantische manier hun partner willen verrassen met een lingerie setje, weten vaak niet welke maat ze moeten hebben. Er wordt vaak naar andere vrouwen gewezen, of gebruik gemaakt van de uitdruk king 'een handjevol'." Het bracht Rameckers op het idee om voor deze mannen iets te ontwikkelen. "Het concept bestaat uit een soort lange gang, waarvan één wand helemaal van boven tot onder en van begin tot eind is bedekt met borsten. De wand en de borsten zijn van een soort gel gemaakt, die redelijk in de buurt komt van een 'echte' borst. In de gang zijn verschillende vakken, A, B, C en D, naar cupmaat. Zo'n vak is gedeeltelijk afgesloten, zodat de man die wil kijken of het de goede maat is, genoeg privacy heeft. Op die manier loopt de man eigenlijk al direct een gedeel te van de gang binnen, waar alleen maar bh's in de juiste maat te vinden zijn." Landen uit de hele wereld hebben inmiddels interes se getoond in Rameckers idee. Van Japan tot Brazilië, en van Oekraïne tot Ierland. "Ik speelde eerst met het idee om vier pop pen op een rij te zetten, met ver schillende maten. Maar ik was er niet tevreden over. Daarna volgde al vrij snel het concept van de borstenwand. Ik had nooit ver wacht dat het zo'n succes zou worden." Rameckers is druk in de weer met het realiseren van een proto type. "Daar komt enorm veel bij kijken. Zo is het materiaal waar mee gewerkt gaat worden, alleen iets waarmee ze in Italië uit de voeten kunnen. Dit vertraagt niet alleen het proces, omdat ik niet overal bij kan zijn, maar het maakt de kosten voor een dergelijke pro ductie ook ineens een stuk hoger. Het is erg lastig om alleen al een mal van dit formaat te realiseren." Met alle media-aandacht die Rameckers de afgelopen maand heeft gekregen, verwacht je toch een overvloed aan potentiële investeerders. "Ik heb ook veel reacties gehad van mensen die geïnteresseerd waren. Maar tot nu toe is dat alleen bij woorden gebleven. Ik moet binnenkort gewoon een keer overal langs gaan, en horen of ze daadwerke lijk interesse hebben." Ook al is Rameckers nu een bekende Nederlandse ontwerp ster, ze is zich bewust dat de aan dacht ook snel gaan verflauwen Wendy Rameckers is bezig met het ontwikkelen van een borstenwand. en dat ze ook weer snel vergeten kan zijn. "Ik vind het nu allemaal hartstikke leuk, maar misschien ben ik over een maand weer terug bij af en komt de borstenwand er nooit." De Venrayse probeert het komende jaar haar masters aan het 'Piet Zwart instituut' te beha len, en ze is ondertussen al weer bezig met nieuwe opdrachten van school. "Alle media-aandacht die ik nu krijg vind ik erg leuk, maar ik zou nooit een 'BN-er willen worden. Veel belangrijker vind ik het dat mijn naam in de 'ontwer perwereld' bekend blijft." De geboren en getogen Venrayse woont sinds haar zes tiende op kamers, op dit moment samen met haar vriend in Rotterdam. Haar ouders, broertje en schoonfamilie wonen allemaal in Venray, waar Wendy Rameckers nog bijna ieder week einde te vinden is. In Veulen bestaan plannen om een 'jongeren'zangkoor op te richten. Annie Timmermans heeft het initia tief genomen. Een dirigent heeft ze al, nu nog de koorle den. Een oproep in het week blad van Veulen heeft tot dus ver één reactie opgeleverd. En dus gaat Annie Timmermans nu actief zelf werven. Veulen met zijn net iets meer dan 500 inwoners heeft nog geen 'jongeren'zangkoor. Annie Timmermans fonnuleert jongeren als 'dames en heren tussen de 25 en 40 jaar'. "Naar de leeftijdsgrens kijken we niet heel precies. Zangervaring is ook niet nodig. We beginnen met z'n allen op nul. Dat is juist het interessante. Natuurlijk zou het fijn zijn als we minimaal tien mensen bijeen krij gen met meerdere stemhoogtes. Maar laten we eerst eens mensen mobiliseren en enthousiasmeren om te gaan zingen." Als bekend is hoe groot de interesse is, kunnen ook andere vragen worden beant woord. Zoals: wat zijn de kosten, wat wordt de naam van het zang koor, waar wordt gerepeteerd? "Maar dat wordt ook een groeps beslissing. Dus mensen met eigen ideeën zijn zeer welkom. Ik ben slechts de initiatiefneemster. Iedereen mag zijn inbreng heb- ben." Zang heeft al een tijd de interesse van Annie Timmermans. "Maar ik ben nooit lid geweest van een zangkoor. Toch zou ik graag met leeftijdsgenoten willen zingen. Het kerkkoor heeft voor namelijk oudere leden. Het kerk koor vindt het fijn als er nog een ander zangkoor actief zou zijn. Kunnen we elkaar bijvoorbeeld in de zaterdagavonddienst in de kerk afwisselen." Op de oproep in het weekblad van Veulen heeft tot dusver één persoon gereageerd. "Twee jaar geleden heb ik ook geprobeerd mensen bijelkaar te brengen voor een koor. Het zang koor was toen compleet, maar we hadden geen dirigent. En een zangkoor zonder dirigent is geen zangkoor. Het initiatief is daarop gestrand. Nu is er wél een diri gent beschikbaar, alleen nog niet voldoende koorleden. Zelf ga ik Annie Timmermans nam het initiatief voor een zangkoor. de mensen van twee jaar geleden benaderen of ze nog interesse hebben. Maar iedereen is wel kom." Voor meer informatie: Annie Timmermans, 0478-514123. Binnen de gemeente Venray zijn slechts een paar 'follies' bekend. Eén daarvan werd onlangs gesloopt. Het betrof een bouwsel in de voormalige sier- tuin van de familie Gerrats aan de Hoenderstraat. Het kasteeltje moet plaatsmaken voor de bouw van twee huizen. Het Engelse woord folly is via het Frans afge leid van het Latijnse woord folia dat gebladerte betekent. In de loop van de tijd is de betekenis verschoven van "takkehut" naar dwaas, nutteloos bouwsel met een grapje;een architectonische en bouwtechnische contradictie. Een bouwwerk tussen kunst en onzin, al dan niet met een func tie. Terug naar het "Bosviooltje" zoals dit kasteeltje aan de Hoenderstraat was genoemd. De oorspronkelijke hoofdruimte is in 1945 gemaakt als stal voor een paar varkentjes. De bouw was toegestaan, vanwege de schaarste na de oorlog. Toen de varkensstal niet meer nodig was, werd het gebouwtje in circa 1954 voorzien van een traptorentje en een paar andere sprookjeskasteelachtige elementen zoals het rode, iets opwippende pannendak, de klei ne deurtjes, en later ook herten koppen. Binnenin ontstond een vrij grote speelruimte, die ook gebruikt werd om te kaarten en onder de wenteltrap in de toren was een opslagplaats voor wijn flessen. De trap zelf was te klein voor volwassenen; het kasteel was echt gebouwd op maat van de kinderen, die later ook een Eftelingpaddestoel kregen, dich ter bij het huis. De heer H. Gerrats was (kunst)smid van beroep. Het kasteeltje en de tuin waren dan ook opgesierd met diverse siersmeedijzeren figuren, o.a. hertjes, lantaarntjes en ook de naam "Bosviooltje" stond in sierschrift op de gevel. Nieuwe zwem lesmethode voor kinderen van 0 tot 4 Vanaf het nieuwe jaar 2006 start sportcentrum De Sprank in Venray met knuffelzwemmen, een nieuwe en unieke zwemles methode voor kinderen van 6 weken tot 4 jaar. Samen met een van de ouders krijgen de kleintjes hun allereerste zwemlessen in het grote zwembad. Daar ontmoeten ze Krokobill, de kleine krokodil die dolgraag wil leren zwemmen. Met hem doen ze spelletjes en zin gen ze liedjes. Op een speelse en natuurlijke manier worden de kin deren zo watervrij. De knuffelzwemlessen zijn altijd onder deskundige begelei ding van een zweminstructeur. Ze worden gegeven in ondiep en wat dieper water. Vanaf 6 weken kun nen baby's samen met een ouder, opa of oma meedoen. Op elke leeftijd tot 4 jaar kunnen de kinde ren aansluiten. Een les duurt 45 minuten: een half uurtje les en dan even lekker samen spelen in het water. Stap voor stap raken de kleintjes vertrouwd met het water. Op deze manier is het knuffelzwemmen een perfecte voorbereiding op het Zwem-ABC. Voor de kleintjes is de overgang van het babybadje naar het grote zwembad een heel avontuur. Daarom heeft Laco van de zwem lessen een spannende ontdek kingsreis gemaakt. Een reis die ze maken samen met hun maatje Krokobill. En waarbij ze steeds weer andere dieren tegenkomen. Elke keer als de kids een volgende stap halen, verdienen ze een knuf felbeest. Uiteindelijk zijn dat er negen in totaal. Op deze manier blijven de kinderen gemotiveerd. Bij de eerste les krijgen de klein tjes hun eigen rugzakje met hun eigen knuffelhanddoek en de knuffel Krokobill. En natuurlijk is het aan het eind van de reis groot feest in het zwembad als ze hun spetterdiploma krijgen. Volgens manager Thijs Vullings is er bij veel ouders duidelijk behoefte aan zwemlessen voor heel jonge kinderen. "Voor ouders is het een veilig idee als ze weten dat hun kind zich kan red den in het water. In een waterrijk land als Nederland spelen kinde ren nu eenmaal vaak dichtbij het water. Dan is het belangrijk dat een kind niet in paniek raakt als het in water valt en dat het boven water kan blijven door te trappe len of te drijven. In onze zwemba den leren de kinderen dat op een heel natuurlijke en kindvriendelij ke manier. Ook als ze nog geen 4 zijn." Baby 's vinden het meestal heerlijk in het water. Bewegen in het water is niet alleen goed voor de spieren, maar het bevordert ook de coördinatie tussen armen en benen. Verder is het knuffel zwemmen ook goed voor de rela tie tussen ouder en kind. Samen lekker ontspannen in het water liggen, knuffelen, spartelen en spetteren. En natuurlijk samen de avonturen van Krokobill bele ven... Meer informatie over het knuf felzwemmen is te vinden op www.sportiefgenieten.nl of bij de balie van sportcentrum De Sprank. Geïnteresseerde (aan staande) ouders kunnen nu al een plaatsje reserveren. Het nieuwe seizoen voor de bedevaarten naar Lourdes staat weer voor de deur. Voorbereidingen zijn in volle gang en de nieuwe reis gids is inmiddels verschenen. In Venray is er een nieuwe contact per soon. De heer Willemse heeft na 25 jaar dit werk gedaan te hebben een opvolger gevonden in de persoon van Gerard Kareis. Vanuit Venray zal er net als elk jaar een groepsreis georganiseerd worden om aan een bedevaart deel te nemen. Dit is een achtdaagse treinreis die vertrekt op 30 april. Het gaat hier tevens om een kinder- en jongeren- bedevaart. Kinderen en jongeren kunnen aan deze reis deelnemen met een fikse korting van 300 euro. Tegelijkertijd is er ook een vlieg reis van zes dagen die verterkt op 1 mei. In Lourdes zullen alle deel nemers in hetzelfde hotel ondergebracht worden. Ieder die belang stelling heeft kan informatie opvragen bij onder staand adres. Verder zijn er treinreizen met als vertrekdata 25 mei, 23 augustus en 14 oktober en zesdaagse vliegreizen op 6 mei, 21 mei, 26 mei, 24 augustus, 29 augustus, 8 september, 18 september en 28 september. Dan is er nog een vierdaagse vliegreis op 11 mei en een 3 daagse op 14 mei. De negendaagse busreizen hebben als vertrekdata 29 april, 4 mei, 19 mei, 24 mei, 22 augustus, 27 augustus, 6 september, 16 september, 26 september en 13 oktober. Heeft U belangstelling voor een van deze reizen of wilt U de reisgids ontvangen neem dan kontakt op met G. Kareis, Ouverturestraat 23, 5802 EM Venray, telefoon 582849. Aanbiedingen!!! Budget knippen in de maanden januari en februari I HAIR Vanaf januari ook maandagmorgen geopend Honderdzevenentwintigste jaargang - week 1 - donderdag 5 januari 2006 EL EN MAAS Oude Oostrumseweg 12a, Venray Een Computertechnicus aan huis? Bel voor een afspraak 0478 569 666 www.systemcare.nl Dinsdag morgen van 9:00 tot 12:00 uur Dames en Heren 10,- Woensdag middag van 13:00 tot 17:00 Kinderen 7,50 Woensdag avond 18:00 tot 21:00 Heren 10,- Visagie, laat u eens professioneel opmaken nu voor 7,50 Oude Oostrumseweg 19A telefoon: 0478-550407 www. carefourhai r. n l www.carefourbeauty.nl CARE FOUR HAIF

Peel en Maas | 2006 | | pagina 13