Meerlo-Wanssum arloes Joore: tage in tehuis SOS (evin van Leuven roept hulp in om zijn room waar te maken Zesde nieuwjaars duik in Horst Kerstmarkt levert 621,21 euro op Nieuwjaarsparty met Cherry Bomb Service rubriek EN MAAS Donderdag 29 december 2005 - Pagina 9 |0S-studente uit Meerlo kijkt uit naar avontuur in Chili tolgense motorcoureur mag racen in juniorcup januari gaat voor de 20- ClOS-studente Marloes een droom in vervul- De Meerlose wilde al een keer naar het buiten- jod gaan en krijgt nu de kans vijf maanden stage te >en in een kindertehuis in ClOS-opleiding is een sport- I bewegingsopleiding en is :stigd in Sittard. Marloes volgt haar opleiding de hoofdkeuze |r ortho-bewegingsagoog. Als fgestudeerd is, kan ze gaan regen met mensen met ver lende beperkingen (psychis- yerstandelijk en lichamelijk), zo met deze mensen te wer- aan motorische, sociale en :hische achterstanden. Ze kan .orbeeld aan de slag in revali- iecentra's of activiteitencen- voor speciaal basisonderwijs. lit nu in het eindjaar en met ir stage en het beschrijven van periode loopt haar opleiding einde. Daarna wil ze zich ver gaan bekwamen als fysiothe- eute. Normaal gaan de studenten onze opleiding stage lopen bij Dftorganisaties. Ik vind het leuk nu eens stage te lopen in een iderhuis en te werken met kin- ren die motorische problemen )ben", vertelt de enthousiaste rloes Joore. Zoekend naar een geplaats ontmoette ze een rpsgenoot die contacten had egd met het in Meerlo-Wans- n bekende kindertehuis van de Igische zuster Lucienne Hardy, kinderhuis Hogar Esperanza. STUDENTEN ï)at tehuis zag Marloes wel zit- H, temeer omdat de zuster van I t tehuis al drie jaar contacten eft met de Stichting Ontwikke- gssamenwerking Meerlo-Wans sum. Bovendien hebben de afge lopen jaren al meerdere studentes uit Meerlo-Wanssum en de regio stage gelopen bij dit kindertehuis, en allemaal kwamen ze met enthousiaste verhalen naar huis. In het stadje Chilian heeft zus ter Lucienne drie kindertehuizen voor kinderen van 0 tot 18 jaar. Soms worden er vondelingen gebracht en er worden kinderen via de rechtbank geplaatst, omdat Studente Marloes Joore is een sportvrouw in hart en nieren en wil de kinderen in Chili met sportspellen laten bewegen. de ouders niet verantwoord met de kinderen omgaan. Marloes heeft zich via secreta resse Karin Vestjens van SOS Meerlo-Wanssum laten informe ren over de tehuizen en de dia's bekeken die Karin en haar man Hans daar hebben gemaakt tijdens een werkbezoek. "Als je die dia's bekijkt, krijg je steeds meer zin om te vertrekken", zegt de Meer lose studente. SPEELS BEWEGEN Ze heeft al allerlei plannen in haar hoofd die ze in de kinderte huizen in de praktijk wil brengen. "Ik laat de kinderen op muziek allerlei bewegingsoefeningen doen. Op speelse wijze leuk bezig zijn. Zo ga ik allerlei leuke speller- tjes doen zoals bellenblazen, waardoor de kinderen allerlei bewegingen moeten maken. Door de speelse wijze en de muziek ontstaat een sfeer, waarin de kin deren zich gelukkig voelen en ze die bewegingen maken die goed zijn voor hun handicap. Het is de bedoeling dat de leidsters en kin derbegeleidster in het tehuis str aks met mijn programma verder aan de slag gaan." Ze vindt het heel spannend om medio januari naar Chili te vliegen en in een vreemd land in Latijns- Amerika aan de slag te gaan. Van de andere kant zal ze zich snel op haar gemak voelen bij de Belgi sche zuster, die afgelopen zomer nog op het Wereldfestival in Meerlo-Wanssum te gast was. Bovendien kan Marloes in het begin optrekken met Puk Poels uit Oostrum, een Chileense die twintig jaar geleden is geadop teerd vanuit dit kindertehuis door de familie Poels uit Oostrum. Het bijzondere is dat Puk nu stage loopt in het kindertehuis dat haar destijds heeft opgevangen. "Ik heb nu al af en toe via de e-mail contact met Puk", aldus Marloes Joore. De Meerlose studente zal tijdens haar stage af en toe versla gen sturen over haar ervaringen die geplaatst worden op de websi te van SOS Meerlo-Wanssum en in Peel en Maas. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr. 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kimt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17 30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@wori- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend, ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755- Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. gezamenlijk wordt gegeten, er een rondleiding is door de 'pit- walk' en dat je een goede plaats krijgt om de race met Kevin van Leuven - hopelijk in een hoofdrol - te volgen. Na afloop mag de schenker van honderd euro ook de persconferentie bijwonen en krijgt hij of zij ook een hapje en een drankje aangeboden door het team. En als herinnering krijgt de schenker ook nog een dvd. De familie Van Leuven uit Swolgen is met elk gebaar blij. Lezers die willen sponsoren, kunnen een bijdrage overmaken van 50 of 100 gulden (andere bedragen mogen ook) op reke ningnummer 1504109015 t.n.v. E.M. van Leuven o.v.v. spon soring 2006. Kevin van Leuven meldt verder nog dat bedrijven en organisaties die willen spon soren hun naam kunnen terugvin den op zijn kleding of de kuip van de motor. Kevin van Leuven en zijn enthousiaste familie zijn te bereikbaar via telefoonnummer 0478-692674. Meer info op de site van Kevin van Leuven: www.kevin-34.tk Kopje onder gaan in recreatie- plas de Kasteelse Bossen. Het is inmiddels een goede gewoonte geworden in Horst. Op 1 januari om exact 12.00 uur zullen naar verwachting tweehonderd helden het ijskoude water in rennen om zo het nieuwe jaar fris te begroe ten. Het jaarlijks terugkerend nieuw jaarsevenement is elk jaar weer een groot succes dankzij de vele moedige deelnemers die de win terse elementen trotseren. Het blijft natuurlijk een uniek schouwspel waarbij vele honder den toeschouwers hun helden kleumend vanaf de kant toejui chen. Rond de duik ontaardt de enorme samenscholing op het strand steevast in een grootse openlucht nieuwjaarsreceptie. De activiteiten op nieuwjaars dag beginnen om 11.00 uur met een knallende beach disco. Op het strand is verder glühwein en koffie te koop. Rond kwart voor twaalf begint de gezamenlijke warming-up, waarna de burge meester van Horst aan de Maas, dhr. Kees van Rooij met een dave rend kanonschot de duikende meute het water in zal knallen. Voor wie de waterproef met succes doorstaat, is er na afloop erwtensoep tijdens de afterparty in feesterij en danserij Froxx. Voor de jongste deelnemers ligt een snoepzak klaar. Temidden van belangstellenden krijgen zij tevens hun herinneringsspeld uit gereikt. Hierbij wordt de verwar ming tot zomerse waarden opge stookt, draait de discotheek gezellige muziek en zijn er exclu sieve beelden van de duik te zien op een grootbeeld scherm. Bovendien is er een grootse tom bola waarbij zelfs een reis te win nen is. Als klap op de vuurpijl zal een delegatie van de Horster nieuw jaarsduik 's avonds nog -in zwem- kleding!- aantreden tijdens een live-uitzending van Paul's Paren avond (ned.3, 19-30 uur). De best verklede duiker mag hier ook bij aanwezig zijn. De organisatie doet dan ook een oproep aan alle deel nemers om uitbundig verkleed aan de start te verschijnen. De nieuwjaarsduik blijft namelijk bovenal een ludiek evenement met een feestelijk karakter. De inschrijving voor de duik is inmiddels in volle gang en de animo lijkt groter dan ooit. Met de verkoop van duikbewijzen is ook de supporteractie weer van start gegaan. Hiermee kunnen de deel- OJC Merlin begint het nieuwe jaar op zondag 1 januari goed met een optreden door rockcoverfor- matie Cherry BomB. In 1999 besloot een vriendengroepje uit Horst om eens een avond te gaan jammen. Zo gezegd zo gedaan. Door de jaren heen heeft deze band verschillende bandleden gekend, maar in 2003 is de band vergezeld door een bassist en gita rist en het team was eindelijk compleet en aan elkaar gewend. nemers hun duik laten sponsoren door familie, vrienden, collega's etc. De netto opbrengst gaat dit jaar naar de Horster stichting Nati- vitas, die op haar beurt het geld zal gebruiken voor een timmer werkplaats op het Indonesische eiland Flores. Duikbewijzen zijn alleen in Horst te koop en wel bij café 't Centrum, café Cambrinus, café De Lange en supermarkt Edah. Sinds vorig jaar is het ook mogelijk om online in te schrijven via de website www.coldturkey.nl Inschrijven op de dag zelf kan vanaf 11.00 uur op het strand. Tenslotte raad de organisatie toeschouwers aan om zoveel mogelijk te voet of met de fiets te komen. Voor auto's is par keergelegenheid in de nabijheid van het strand. Meer informatie over de nieuw jaarsduik op: www.coldturkey.nl Al snel werd de naam Cherry BomB gekozen als naam voor de band. Een toepasselijke naam want dit zijn namelijk de herriepij- pen die onder de Amerikaanse muscle cars liggen. Het repertoire doet denken aan de herriepijpen van Anouk, Skunk Anansie en The Gathering tot Bryan Adams en Neil Young's rocking in the free world. OJC Merlin opent de deu ren om 16.00 uur. Voor meer informatie zie www.ojcmerlin.nl. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo; tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 t Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. Ó478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09 00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl beurs te smal om mijn droom te kunnen betalen", vertelt de suc cesvolle jonge sporter uit Swol gen. Omdat hij niet voldoende geld heeft, zette de realistische cou reur dat idee snel uit zijn hoofd. Totdat enkele dagen later de tele foon in Swolgen ging. Het was niemand minder dan Jos Koster van Dutchmotos, die Kevin vroeg of hij zin had om lid te worden van een nieuw op te richten team. En dat had Kevin wel. "Zo'n kans krijg je echt maar een keer, dus zijn we met hem aan tafel gaan zitten", aldus Kevin van Leu ven. Dutchmotos wil de jonge Swolgenaar graag hebben, samen met nog twee andere coureurs. Het team heeft zelf enkele grote sponsoren. De wedstrijden die het team gaat rijden in 2006 zijn tien grote races op het circuit in Assen en een aantal wedstrijden in Duitsland. "Ik moet zelf wel voor enkele sponsors zorgen om mijn droom in vervulling te kun nen laten gaan", zegt hij. Het team zorgt voor de begelei ding, kleding, sleutelruimtes en een monteur. Maar de motor, banden, benzine, reparaties en het vervoer en verblijf moet de coureur zelf betalen. En dat is voor een vijftien jarige scholier wel erg veel gevraagd. Het is om die reden dat hij in Swolgen een stencil heeft verspreid waarin hij dorpsgenoten en bedrijven oproept om eens serieus na te denken om hem te steunen, te sponsoren. Zo kan iedereen die dat wil, ook lezers van het week blad Peel en Maas, lid worden van de club van vijftig, die bestaat uit mensen die het eerste jaar vijftig gulden sponsoren. Wat ziet de sponsor daarvan terug? SPONSOR Na elke race ontvangt de spon sor een nieuwsbrief met het laat ste nieuws over de verrichtingen van Kevin van Leuven. Uiteraard komt de naam op zijn website te staan en is de sponsor van harte welkom tijdens de race om een kopje koffie te drinken in de zogeheten hospitality-unit. Men sen die honderd euro sponsoren, worden uitgenodigd om op een racedag officiële gast te zijn van het team. En dat houdt in dat er De kerstmarkt van de leerlingen van basisschool Megelsheim Meerlo is een groot succes gewor den. De school was sfeervol inge richt en in alle lokalen hadden de kinderen en ouders kraampjes gebouwd van waaruit de zelfge maakte spullen werden verkocht voor het goede doel. Want dit jaar stond de kerstmarkt in het teken van een sportproject bij het kin dertehuis Hogar Esperanza in Chili. Dat tehuis stond afgelopen drie jaren in het middelpunt van de belangstelling in Meerlo-Wans sum dankzij de acties van de Stichting Ontwikkelingssamen werking Meerlo-Wanssum. De Meerlose ClOS-studente Marloes Joore gaat binnenkort voor bijna een half jaar naar dit kindertehuis om daar met de kinderen een sportproject op te zetten. En dat wordt gefinancierd met de opbrengst van de kerstmarkt op Megelsheim. 'Ik ben erg blij dat mijn vroegere basisschool het project steunt. Er is door de kin deren erg veel opgehaald, in totaal 621,21 euro. Van dat geld koop ik sport, spel en knutselma terialen. Ik ben de kinderen erg dankbaar voor de actie. Het was geweldig', aldus de Meerlose stu dente. De kinderen van Megels heim voerden ook een eigen toneelstukje op dat in het teken stond van kerstmis. De belangstel- In de Herberg werd een toneelstukje door de kinderen van Megelsheim. ling voor de uitvoeringen was tel kens erg groot. De gasten van de kerstmarkt, die vorige week woensdag plaats vond, werden welkom geheten door de kerstman en in een van de lokalen werden de gasten kof fie en gebak aangeboden. In de hal had Marloes Joore een infor matiestandje gemaakt over het project in Chili en een wereldbol geplaatst zodat ze de kinderen precies kon aanwijzen waar Chili ligt. Hij woont in Swolgen, is ftien jaar, 1.64 meter groot weegt 55 kilogram. Hij stu- ert op het Raayland College Venray in de 4e leergang voertuigen en heeft één te passie: motorracen. We bben het over Kevin van euven uit Swolgen. Een jon- !n die niets liever doet dan een racemotor kruipen en >1 gas rondjes rijden op een rcuit. En Kevin is een veelbelovend lent. Hij rijdt zo goed dat zijn structeur hem heeft geadvi- erd om volgend jaar in de juni- 'cup mee te strijden. De Swol- ïnse motorrijder viel op tijdens onlangs gehouden opstapdag n de KNMV op het circuit van ssen. Hij reed op een Aprilia '125 in de zegeheten juniorcup 1 deed dat met verve. "Mijn structeur was zo enthousiast Jl hij zei dat ik verder moest Ji'n. Hij adviseerde mij om in W6 aan de juniorcup mee te &en. Daar hoefde ik geen oment over te denken. Ik wil graag, maar helaas is mijn

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9