Voorbereiding op vuurwerk 100 euro voor portterrein in Wasosz Cursus ontspanning en meditatie tondreis door uidelijk Afrika )ronken automobilist Gouden knol voor Theo Smits uit Leunen Ingezonden van der putt 11 Advocaten BEDRIJFSONGEVAL? TAXATIES Laat u inspireren... L EN MAAS Donderdag 29 december 2005 - Pagina 5 De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M. ten Brummeihuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok, Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Putt Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl door onze keukens en badkamers Ghielen Chevroletdealer voor de regio Venray/Horst verkoop nieuwe Chevrolets verkoop gebruikte auto's onderhoud en reparatie originele onderdelen I originele accessoires Keizersveld 55 Venray 0478-586200 www.autoghielen.nl Verdacht van heling De politie heeft vorige week woensdagavond rond 20.30 uur een 16-jarige jongen uit Venray aangehouden op ver denking van heling. De politie trof de jongen aan tij dens een fïetsverlichtingscontrole op de Maasheseweg. Aangezien de jongen geen verlichting op zijn fiets had, kreeg hij daarvoor een proces-verbaal. Het viel de agenten op dat hij geen sleutel op het fietsslot had Hierop werd het framenummer gecontroleerd en daaruit bleek dat de fiets gestolen was. De jon gen is daarop aangehouden en voorgeleid. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Hij wordt doorverwe zen naar bureau Halt. Veel hondenbezitters zien oudejaarsavond met zorg tege moet vanwege de vuurwerk angst van hun hond. In plaats van kaartend, oliebollen etend en champagne drinkend, feest te vieren zijn ze de hele avond bezig hun hond te kalmeren. Toch kunt u uw huisdier redelijk voorbereiden op het vuurwerkgeweld De meeste honden hebben al een favoriete plek in huis. Maak daar ruim een week voor oude jaarsavond een schuilplaats van. Leg er veel dekens en lappen waar uw hond in kan graven als hij daar behoefte aan heeft. Wat ongewassen kleren van uzelf geven een vertrouwde geur af. Probeer de schuilplaats zoveel mogelijk geluid- en lichtdicht te maken. Geef de hond in de schuil plaats zijn botjes en beloningen zodat de plek geassocieerd wordt met leuke dingen. Waar veel honden baat bij heb ben is een D.A.P.verdamper. Deze verspreidt een geur die door men sen niet wordt waargenomen maar die vergelijkbaar is met de geur die een teef afscheidt om haar pups gerust te stellen. Deze verdamper moet u ruim een week voor oudejaarsavond installeren en 24 uur in het stopcontact laten zitten. Als uw hond het toelaat kunt u vette watten als oordopjes gebruiken. Dit kunt u het beste van tevoren oefenen. U kunt ook de vuurwerkangst verminderen door een cd te draaien met vuur werkgeluiden (www.sound- dogs.com; zoekopdracht firew orks) Als u deze geluiden combineert met leuke dingen zoals spelen en eten, lukt het soms om de angst voor vuurwerk te verminderen. Daarnaast kunt u uw hond op de avond zelf natuurlijk kalmerende middelen geven. OUDEJAARSAVOND Geef uw hond aan het eind van de middag een maaltijd met veel koolhydraten (bijv. macaroni of rijst). Een voldaan gevoel geeft meer rust. Laat uw hond ruim voor het vuurwerk begint nog plassen. Zodra het vuurwerk begint, brengt u de hond naar zijn schuilplaats waar ook de D.A.P.verdamper is geïnstalleerd. Hoe verleidelijk het ook is, troost uw hond niet als hij angstig gedrag vertoont. Het zal hem ang stiger maken als u als leider het angstige gedrag beloont. Om de vuurwerkgeluiden wat te dempen kunt u nog muziek opzetten. Voor meer informatie Dierenklinieken Horst e.o. (Blerick, Grubbenvorst, Horst, Oostrum, Sevenum), tel 077- 3982169 of www.vooralledieren- hetbeste.nl. )e jaarlijkse kerstactie op Raayland College in aray heeft dit jaar het fraaie drag van maar liefst 3100 ro opgeleverd. Het geld gaat ar een gymnasium in het olse Wasosz voor de aanleg een sportterrein. Ifgelopen vrijdag was burge ester Joep Hahn van de jneente Meerlo-Wanssum, de we contacten onderhoudt met Isozz, op het Raayland College de cheque in ontvangst te pen. Hahn was bijzonder inge- men dat de leerlingen van het Raayland. College juist het project in Wasosz hebben gekozen. Hij legde uit hoe hij als burgemeester van Meerlo-Wanssum gekomen is tot de vriendschapsbanden met Wasosz: "Toen in 1989 de Berlijnse muur viel, was dat het sein om het zogenaamde ijzeren gordijn tussen de kapitalistische landen van West Europa en de communistische landen van Oost- Europa open te schuiven. Je kon opeens de grens over bijvoor beeld van Oost-Duitsland, Polen, Tsjechië, Slowakije, Roemenië, enz. De koude oorlog was voor bij. Ik ben toen naar Polen gereisd om een plaats te zoeken waarmee Meerlo-Wanssum vriendschaps banden kon aanknopen. En waar om? Omdat door de jarenlange afsluiting van Oost-Europa en de eenzijdige propaganda aan beide kanten van het ijzeren gordijn, veel misverstanden en vooroorde len zijn ontstaan. En als we in deze wereld, te beginnen in ons eigen Europa, in vrede en wel vaart willen samenleven, dan moeten we beginnen met elkaar te leren kennen, elkaar te respec teren en van elkaar te leren. Ik ben vorig jaar in klas zes van het gymnasium hier op Raayland geweest met Poolse docenten. Op de vraag van de Poolse docenten hoe men hier in Venray en omge ving over Polen denkt, kwamen de bekende vooroordelen naar boven. Polen drinken tegen de klippen op, ze zitten dronken ach ter het stuur en ze stelen als raven. En nu Polen bij de Europese Unie hoort, komen ze ook nog eens onze baantjes wegkapen. Wat wij met onze Stichting doen, is via vriendschapsbanden, jeugd- en schooluitwisselingsprojecten, hulpgoederen voor verzorgingste huizen, projecten voor de leef baarheid van dorpen, zoveel mogelijk mensen hier en in Polen met elkaar in contact brengen. En het is altijd een feest om daar ont vangen te worden. Het geld van deze kerstactie wordt besteed aan de aanleg/verbetering van het speel- en sportterrein rond de middelbare school in Wasosz. Vorig jaar hebben ze zelf met het project Kern met Pit eeij tribune gemaakt. En wat de school het liefst zou willen, is een uitwisse ling. De leerlingen hebben daar een leuk idee voor ontwikkeld. Mag ik daarover binnenkort eens komen praten?" lassie de Waal, de kleurrijke id-AfrEkaanse reisleider van id's African Jumbo Camper op 7 januari een informa- avond verzorgen. Kassie de lal is de chef d'équipe van African Jumbo Camper die afgelopen jaren spectacu- re rondreizen door zuide- i Afrika maakte. De reizen van de African Jumbo ui mper gingen door Namibië, iwana, Zimbabwe, Zambia, llawi en Zuid-Afrika en haalden arna veelvuldig de reispagina''s dagbladen en tijdschriften, k voor 2006 is er weer een d-gids African Jumbo Camper t prachtige rondreizen door idelijk Afrika uitgebracht, euwe bestemming voor 2006 is der meer Tanzania. Reisbureau te Versa uit Venray reisde vori- week met 24 cliënten met issie en de Jumbocamper door imibie; een overgetelijke reis. Kassie de Waal is zonder twijfel t gezicht van de African Jumbo amper Zijn onconventionele inpak als reisleider en zijn grote nnis van zaken maken hem tot :n onmisbare schakel in het Jumbo Camper avontuur "In het begin moesten wij erg aan zijn aanpak wennen, maar gaandeweg bleek hij goud waard te zijn voor het slagen van onze reis", was een veelgehoord commentaar van Jumbo Camper gasten. De (blanke) in Zuid-Afrika gebo ren Kassie de Waal is geboren en getogen op de boerderij van zijn vader en heeft zodoende het hele transformatieproces van apart heid tot het huidige Zuid-Afrika van zeer nabij meegemaakt. Zijn levensverhaal is aangrijpend. In zijn bewogen leven woonde De Waal in diverse landen in zuidelijk Afrika, zodat hij de leefgewoon ten, tradities en dialecten van die landen kent. Hij is een groot natuurkenner en kan zeer boei end vertellen over zijn ervarin gen. Op 7 januari verzorgt Kassie in samenwerking met reisbureau Vice Versa en OAD reizen een informatie avond over reizen door Afrika in de Witte Hoeve, Gasstraat 8 in Venray, aanvang 20.00 uur. -Entreebewijzen ad 2,50 pp zijn vooraf te koop bij reisbureau Vice Versa in Venray. Een 28-jarige automobilist uit Venray is in de nacht van maandag op insdag aangehouden op de Venrayseweg in Overloon. Hij was etrokken bij een eenzijdig ongeval op de Venrayseweg. Hij verloor de lacht over het stuur kwam tegen een boom tot stilstand. Controle 'ees uit dat hij te diep in het glaasje gekeken had. De man is voor nderzoek overgebracht naar het ziekenhuis. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur ezoek onze showroom: eidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 .comfortabel-wonen.com In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Riolering buitengebied Al meer dan een week staan er artikelen in de regionale kranten, waaronder Peel en Maas, dat de laatste 1200 percelen in het bui tengebied van Venray op de riole ring zijn aangesloten. Donderdag 15 december werd dit heugelijke feit dat ook gevierd door genodig den, zoals onder andere leden van de gemeenteraad en commissie stedelijk beheer. Vrij voorbarig, want tijdens deze feestelijke aan sluiting en zelfs in de week erna (week 51) wordt er in de Heide nog gewoon gewerkt in weer en wind door Pleugen Techniek om de klus te klaren. Dus, gemeente Venray, het project is nog niet klaar! Voorbarige krantenartike len dus, of zijn het gewoonweg leugens? Dekt de gemeente Venray zich via de media alvast in om per 1 januari aanstaande de rekening rioolrecht te kunnen aanbieden aan alle betreffende bewoners van het cluster Castenray, Vredepeel, De Smakt PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur en Heide, terwijl vele wonin gen/panden pas daadwerkelijk in de loop van 2006 aangesloten kunnen worden op het rioolnet? (De meeste bewoners hebben van de gemeente hierover nog niets vernomen). Of is er alleen maar weer sprake van miscommunica tie binnen de gemeente, tussen leidinggevenden en uitvoeren den? M. Voermans-Linders, Venray Circuit Waarom klagen mensen nu pas na dertig jaar over geluidsoverlast en dat circuit De Peel schade zou toebrengen aan de natuur en dat dit een stiltegebied is volgens de heren Zwitserlood, Zegers en Nijssen. Hoe kunnen deze heren spreken van een stiltegebied waar een vliegveld ligt en grenst aan de Middenpeelweg, waar elke dag duizenden auto's overheen razen. Volgens Zwitserlood klagen ook vooral zijn buren, maar klagen zijn buren dan ook als volgens diverse Merselonaren zijn kinde ren met een crossmotor of brom fiets door het bos aan het jakke ren zijn, dat brengt ook geluidsoverlast en schade aan de natuur met zich mee. En dit mag volgens de wet helemaal niet. Dan moet hij dit ook niet toela- In De Gouden Leeuw (sport centrum Double Active) wordt op woensdag 11 januari vanaf 19.45 uur een proefles voor de cursus ontspanning en meditatie gege ven. Tijdens deze cursus wordt gewerkt met losmaakoefeningen, ademoefeningen, meditatieve bewegingsoefeningen en matra's, afkomstig uit Westerse (biorelea- se) en Titbetaanse (yoga en medi tatie) scholen. De oefeningen helen lichaam en geest en bren gen energieën samen, zodat ze kalm en soepel kunnen functione ren. Het accent in de cursus ligt op stilte en meditatie. Doel van de Beter omgaan met stress In het voorjaar start er weer een cursus, aanpakken van werk stress: voorkomen van bum-out. De cursus wordt verzorgd door de afdeling Preventie en Informatie van de GGZ-Groep Noord- en Midden-Limburg. Inmiddels hebben zo'n driehon derd mensen in Noord-Limburg aan deze training deelgenomen. De training biedt goede resulta ten. Na afloop geven cursisten aan dat stressklachten zijn vermin derd en dat zij beter met spannin gen kunnen omgaan. Wie in het nieuwe jaar een wending wil geven aan spanningsklachten kan zich aanmelden voor deze werk stresstraining. Het is een prakti sche cursus, vol met handige tips, die de weg wijzen naar een gezonde leefstijl in de werksitu atie. Bovendien ontvangt men een werkboek met daarin een duidelij ke uitleg en veel informatie. Het boek kan men na de training als naslagwerk blijven gebruiken. De cursus bestaat uit elf bijeenkom sten en wordt zowel in Blerick als in Venray vanaf maart aangebo den. De bijeenkomsten vinden plaats in de avonduren. Voor meer informatie of aanmelding kan men terecht bij Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid via tel. (0478)527066 of e-mail igg@ggznml.nl. Dit jaar zal carnavalsvereniging 't Knölleke in Leunen tijdens de liedjesmiddag de Gouden Knol, de hoogste onderscheiding van de vereniging, uitreiken aan Theo Smits voor zijn grote verdiensten binnen de Leunse gemeenschap. Theo heeft jarenlang meegehol pen met de wagenbouw van 't Knölleke en is nar geweest bij de Raad van Elf. In 1976 is hij prins geweest, in 1978 was hij de brui degom van het boerenbruidspaar en hij is tevens oprichter van de APK. Vanaf het begin, nu 26 jaar geleden, heeft Theo de carnavals mis mee georganiseerd. Hij heeft ongeveer tien jaar de zittingsavon den gepresenteerd en daarnaast doet hij al vijftien jaar actief aan de zitting mee. Ook is hij al zo'n dertig jaar betrokken bij de cama- valskrant. Buiten dit alles is hij zeer actief geweest op school, waar hij tien jaar in het schoolbe stuur, de ouderraad en de mede zeggenschapsraad heeft gezeten. Op dit moment is hij voorzitter van de korfbalclub Leunen. Ook heeft hij een grote bijdrage gele verd aan de werkgroep wandelpa den. Naast dit alles is hij ook nog vrijwilliger in gemeenschapshuis De Brink. Vandaar dat de carna valsvereniging heeft besloten om Theo de Gouden Knol uit te rei ken op zondag 8 januari om 14.30 uur tijdens de liedjesmiddag. Direct na de uitreiking krijgt iedereen de gelegenheid om de nieuwe Gouden Knoldrager te feliciteren. ten. Of zijn de heren aan het pro beren zich populair te maken, of is het misschien jaloezie ten opzichte van Harry Maessen, omdat hij zijn bedrijf heeft opge bouwd en hij veel werkgelegen heid naar Venray heeft gehaald en nog haalt, waar veel mensen hun boterham verdienen. Deze men sen zijn hem daar dankbaar voor. Wat betreft Zandvoort en Assen; beide circuits zijn nog altijd in gebruik. Of zijn de heren bezig de hobby van vele motorsportlief hebbers en verenigingen die op De Peel hun basis hebben kapot te maken? Hoeveel dorpen gaan ze er nog bij betrekken, om zich populair te maken? Ik hoop ook namens heel veel motorsportlief hebbers, dat ze nog lang gebruik kunnen maken van dit prachtige circuit. H. Smits, Venray. oefeningen is het ontwikkelen van ge waarzijn door middel van ontspanning. Men leert gevoelens tijd, ruimte en aandacht te geven. De oefeningen brengen een inner lijke massage op gang. Lichaam, adem en geest ontspannen zich en de energie kan weer vrij stro men. Men voelt zich ontspannen en energiek tegelijk. Wanneer er meer ontspanning is, ontstaat meer ruimte en helderheid om de geest tot rust te brengen. Nu kan men observeren hoe gedachten- patronen, emoties en houdingen de ervaring kleuren. De mogelijk heid ontstaat om ze los te laten, gevoeliger te worden voor de eer ste tekenen van opwinding. Nieuwe keuzemogelijkheden ont staan en geleidelijk komt er meer plaats voor vreugde en lichtheid in het dagelijkse leven. De groep is een mix van beginnende en al langer oefenende deelnemers. Wanneer men nieuw is, is het oefenen meer gericht op ontspan nen en nieuwsgierig worden naar wat er precies gebeurd. Men ont wikkelt vertrouwen in het lichaam en de natuurlijkheid. Wanneer men langer oefent, raakt men diepere lagen van energie en gevoelens aan. Men leert te luiste ren naar de subtiele boodschap pen van het lichaam, zodat men blokkades kan ontdekken en losla ten. De cursus bestaat uit tien les sen en duurt van 18 januari tot en met 29 maart, telkens op woens dag van 19.45 tot 21.45 uur. Men dient gemakkelijke kleding te dra gen en een deken mee te bren gen. service

Peel en Maas | 2005 | | pagina 5